Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2062
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1628
Tartózkodási hely: Pest megye

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: viri »



Igazad van!
Pontosítok: Ezek az IKEA-s bútorok csak dizájn elemek, teljesen alkalmatlanok készülékállványnak is.

Szerintem lemeztartónak kiváló, nem olyan gyenge azért.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Azért jó pár helyen beváltak, ahol a készülékek nem annyira érzékenyek az alattuk lévő állványra (lásd: Bábos Rega rendszer is IKEA-s cuccon pihen).
 
Igazad van!
Pontosítok: Ezek az IKEA-s bútorok csak dizájn elemek, teljesen alkalmatlanok készülékállványnak is.

Vendég

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért jó pár helyen beváltak, ahol a készülékek nem annyira érzékenyek az alattuk lévő állványra (lásd: Bábos Rega rendszer is IKEA-s cuccon pihen).
Az igazsághoz hozzátartozik, hogy kicsit kényszermegoldás miatt került rá, de nem érzem azt, hogy cserélnem kellene. Volt előtte fájintos 70e-es Omnimount fém-üveg is, de azt a csengés-bongást nem bírtam sokáig ( pedig az asszonynak igen tetszett- mármint az állvány ).
Tényleg egy igen könnyű állvány, de nálam néhány száz lp-vel az alsó sorban már kicsit masszívabb  . Baráti tanácsra azért két Tesco-s bükk, rétegelt vágódeszka is került a cd és a lemezjátszó alá is, " zsebbenyúlós" tuning   , - ajánlom mindenkinek egy próbára - az orosz nyírre még gyűjtök... 

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tollact »


Azért jó pár helyen beváltak, ahol a készülékek nem annyira érzékenyek az alattuk lévő állványra (lásd: Bábos Rega rendszer is IKEA-s cuccon pihen).
De azért jobb állványon jobban szólnak azok is, higgyétek el....
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12042
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »


Ezek az IKEA-s bútorok csak dizájn elemek, teljesen alkalmatlanok készülékállványnak.
Azért jó pár helyen beváltak, ahol a készülékek nem annyira érzékenyek az alattuk lévő állványra (lásd: Bábos Rega rendszer is IKEA-s cuccon pihen).
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Ezek az IKEA-s bútorok csak dizájn elemek, teljesen alkalmatlanok készülékállványnak.

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »



A Kallax minimalisata tervezés. Ha függőleges elemet kihagysz, a felette levő polc hamar meghal.
Szerkezete: PVC , papir ,farostlemez. Szóvel nem egy koloniál.

Teljesen igazad van.
 
Véleményem szerint egy állványnak anyagból kell lennie, ha nincs súlya akkor elvesztette abbéli funkcióját,
 
hogy bárminemű hifikomponenst ráhelyezzen az ember! 

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »



Van néhány kallax itthon. A 2x2-est eleve csak a merevítővel lehet összerakni. (talán a felső középsőt ki lehet venni..de az alsót biztosan nem, mert akkor nem tart súlyt)
A fekvőt 4x1-est már régen szereltem..de szerintem abban sem lehet ilyet csinálni (a merevsége megszűnik).
 
A 4x2-essel nincs tapasztalatom.

A Kallax minimalisata tervezés. Ha függőleges elemet kihagysz, a felette levő polc hamar meghal.
Szerkezete: PVC , papir ,farostlemez. Szóvel nem egy koloniál.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Háááát, ez így - ebben a formában - nem teljesen igaz. Az Expeditben(Kallax) a belső polclapok mobilisak, nem kötelező mindet beletenni.
A 2x2 - es Kallax kb. 80x80cm, ha a függőleges merevítőt nem teszed be, kapsz két kb. 33cm magas x 70cm hosszú, és 39cm mély polchelyet (+ a teteje), ott csak elférnek a "klasszikus" méretek is.
Ha több helyed van, választhatod a 150x80 - ast is, értelemszerűen kétszer annyi hellyel. Én is épp egy ilyenben töröm a fejem.
 
üdv.  mimoo

Van néhány kallax itthon. A 2x2-est eleve csak a merevítővel lehet összerakni. (talán a felső középsőt ki lehet venni..de az alsót biztosan nem, mert akkor nem tart súlyt)
A fekvőt 4x1-est már régen szereltem..de szerintem abban sem lehet ilyet csinálni (a merevsége megszűnik).
 
A 4x2-essel nincs tapasztalatom.
 

Avatar
mimoo
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 92
Csatlakozott: 2011.07.05., kedd 18:48
Értékelés: 25

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: mimoo »



Zsoltéknál kallax-ok vannak többnyire. Arra az Si és társai, meg a modul sorozat ráfér.
 
Viszont sajnos egyetlen átlagos cd lejátszó vagy éppen az S100-am sem:(

Háááát, ez így - ebben a formában - nem teljesen igaz. Az Expeditben(Kallax) a belső polclapok mobilisak, nem kötelező mindet beletenni.
A 2x2 - es Kallax kb. 80x80cm, ha a függőleges merevítőt nem teszed be, kapsz két kb. 33cm magas x 70cm hosszú, és 39cm mély polchelyet (+ a teteje), ott csak elférnek a "klasszikus" méretek is.
Ha több helyed van, választhatod a 150x80 - ast is, értelemszerűen kétszer annyi hellyel. Én is épp egy ilyenben töröm a fejem.
 
üdv.  mimoo

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoXxX »


Nézegesd az IKEA katalógst, ill. a HEED Audio oldalak fényképét, Huszti Zsolt is azon áruházból szerezte be az "állványokat".
Zsoltéknál kallax-ok vannak többnyire. Arra az Si és társai, meg a modul sorozat ráfér.
 
Viszont sajnos egyetlen átlagos cd lejátszó vagy éppen az S100-am sem:(
 

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »


  Nagyon szép igényes munka látszik, hogy hozzáértő a mester....
Egyszerűen de mégis gyönyörű ....... 
"Az igazi barát szemből támad."

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Nem tudom mennyi a rászánt összeg és mik az elképzelések, méret, szín, stb., de szvsz keresd fel Pisti80-at. 
 
Remélem nem haragszik meg,de loptam tőle egy képet neked.
 
Nekem ez nagyon tetszik:
 
11080991_1051960078152222_4828746323846929381_n.jpg
 
Gondolom egyszerűbbeket is elvállal, a kérdés mik az igényeid.

Nagyon szép !
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Szeretnék elszakadni a hifi állványtól praktikus okoknál fogva. Egy egyszerű kis asztalban gondolkodnék - valami (IKEA) kallax szerűben, csak szélesebb polcok kellenének. Van valakinek ötlete?
Nézegesd az IKEA katalógst, ill. a HEED Audio oldalak fényképét, Huszti Zsolt is azon áruházból szerezte be az "állványokat".
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Nekem ez nagyon tetszik:
 
Nekem is...

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Szeretnék elszakadni a hifi állványtól praktikus okoknál fogva. Egy egyszerű kis asztalban gondolkodnék - valami (IKEA) kallax szerűben, csak szélesebb polcok kellenének. Van valakinek ötlete?
Nem tudom mennyi a rászánt összeg és mik az elképzelések, méret, szín, stb., de szvsz keresd fel Pisti80-at. 
 
Remélem nem haragszik meg,de loptam tőle egy képet neked.
 
Nekem ez nagyon tetszik:
 

 
Gondolom egyszerűbbeket is elvállal, a kérdés mik az igényeid.

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: SoXxX »

Szeretnék elszakadni a hifi állványtól praktikus okoknál fogva. Egy egyszerű kis asztalban gondolkodnék - valami (IKEA) kallax szerűben, csak szélesebb polcok kellenének. Van valakinek ötlete?
 

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Képeket tehetnél fel, engem érdekel. Szubom megjön, én is tervezek rá valami hasonlót! 
Ha lesz idő, lövök képet.
A lényeg az,hogy úgy kell a méretet megválasztani,hogy csak a hátsó oldalán kelljen vágni (a vágott oldal nem a legszebb)
Elnézve a Praktiker és az Obi választékát - lehet találni megfelelő méretet.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



A dolog úgy néz ki,hogy igen, illetve bizonyos esetben igen.
Ma rátettem a 2 Sansuira 1-1 db 11 kg-os betonlapot és javult a hang.
Nagy beruházás nem volt, 2 db 40*40-es beton járdalapból kellett levágni 10-10 cm-t (ritka poros meló).
A járdalap darabja 400 ft, így összesen 800 Ft + a fürdés és a rajtam levő ruha mosásához felhasznált  víz + tisztítószer.
Szóval a kettő kijött egy ezresből.

 
A régi melóhelyemen van 30x30x6-os járdalap is, 12kg egy darab, kemény 230Ft-ért.
Ha valakinek Dunaújváros útba esik, ne habozzon...
 
http://www.betonplusz.hu/index.php?opti ... Itemid=119

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2062
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1628
Tartózkodási hely: Pest megye

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: viri »


Képeket tehetnél fel, engem érdekel. Szubom megjön, én is tervezek rá valami hasonlót! 
A subra nem biztos, hogy jó ötlet. Vagy legalábbis 30kg-nál nagyobban gondolkozz. Amikor próbáltam a gumirozott 25kg-os tárcsát az úgy rezgett rajta, hogy külön hangja volt, én akkor úgy döntöttem, hogy teljesen felesleges, hiszen amúgy is jó hangja volt. Készülékeken nagyon régen próbáltunk súlyokat, főleg cd tetején, és úgy emlékszem vissza rá, hogy határozottan nem tetszett, persze ma már teljesen más rendszerben, lehet más lenne...
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Swordfish76
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1092
Csatlakozott: 2014.11.09., vas. 19:58
Értékelés: 374

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Swordfish76 »


Nem akarok dicsekedni,de szép lett, szerintem.....
Képeket tehetnél fel, engem érdekel. Szubom megjön, én is tervezek rá valami hasonlót! 

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


első kísérletnél én az udvarról vittem be beton járdalapot, rém ronda volt,  nem vagdaltam, ahhoz komoly gyémánt szerszám kell.
Nem akarok dicsekedni,de szép lett, szerintem.....
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



A dolog úgy néz ki,hogy igen, illetve bizonyos esetben igen.
Ma rátettem a 2 Sansuira 1-1 db 11 kg-os betonlapot és javult a hang.
Nagy beruházás nem volt, 2 db 40*40-es beton járdalapból kellett levágni 10-10 cm-t (ritka poros meló).
A járdalap darabja 400 ft, így összesen 800 Ft + a fürdés és a rajtam levő ruha mosásához felhasznált  víz + tisztítószer.
Szóval a kettő kijött egy ezresből.

első kísérletnél én az udvarról vittem be beton járdalapot, rém ronda volt,  nem vagdaltam, ahhoz komoly gyémánt szerszám kell.

Avatar
6c33c
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1044
Csatlakozott: 2014.04.06., vas. 20:43
Értékelés: 455

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: 6c33c »


Tényleg ilyenek kellenek a jó (jobb) hanghoz?
A dolog úgy néz ki,hogy igen, illetve bizonyos esetben igen.
Ma rátettem a 2 Sansuira 1-1 db 11 kg-os betonlapot és javult a hang.
Nagy beruházás nem volt, 2 db 40*40-es beton járdalapból kellett levágni 10-10 cm-t (ritka poros meló).
A járdalap darabja 400 ft, így összesen 800 Ft + a fürdés és a rajtam levő ruha mosásához felhasznált  víz + tisztítószer.  
Szóval a kettő kijött egy ezresből.
Thorens 320 MK3 - Jelco 750 D - Denon DL103R
Naim Uniti Atom
AN-E/Snell Type E/III hibrid

 
 

Online
Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Alátétek, Rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Voyager »


nekem is ez az ideám, persze kísérletezéssel megelőzve. A hangfal tetőn egy filccel körbeburkolt 300x300x35mm-es vaslemez terhel (25kg), és még van a hangfal és terhelés között egy padlószőnyeg darab is. A gumilap nem ideális, az rugalmas és belső csillapítása jóval kevesebb mint egy ilyen filc-szőnyegpadló párosnak.
 
Tényleg ilyenek kellenek a jó (jobb) hanghoz?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”