Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Alátétek, rezgéscsillapítás

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 218

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

Hm

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 218

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

Nem kicsit furi, hogy sosenem hittem igazából az állvány-fétisben és akkor jött ez...
F1D9DC8E-B070-4A7A-BDB0-3D1F80EAEFCD.jpeg
F1D9DC8E-B070-4A7A-BDB0-3D1F80EAEFCD.jpeg (2.12 MiB) Megtekintve 2573 alkalommal

Avatar
Vikunya
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 955
Csatlakozott: 2011.12.21., szer. 00:26
Értékelés: 344
Tartózkodási hely: Győr (Nyúl)

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vikunya »

Köszönjük a videót. ;peace;

Nálam az idén ez vitte el a pálmát, pedig nem szórakoztatásra készült, mégis jót nevettem rajta.
Elképzeltem, ahogy a tüskés elcsatolásokat hifirajongó fakírokkal, a rugós elcsatolást artistákkal mutatják be.

Legkevésbé talán a rezgéscsillapításnál van köze a gyártói árnak az eredményhez, szóval lehet önjelölten próbálkozni. Bár nekem 30 év alatt nem jött össze igazán jó DIY darab.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

Nekem vannak méréseim különböző elcsatolási módszerek konkrét hatásáról, de most megmondom, nincs "legjobb" meg "abszolút győztes".
És ha vannak is vacakok, jobbak meg még jobbak, akkor is a legutolsó érv bárki részéről "én így hallom jobbnak és kész", ennél eggyel rosszabb "már Darvas is megmondta" meg "döglött lesz a hang", "elmegy a jó kis zsíros basszus", ezért nem is fogom publikálni a méréseket. A hangsugárzó láb, vagy állvány láb csatolás megítélése a legkényesebb, mert a legtöbben teremakusztikailag nem megfelelő helyre teszik és hallgatják a hangsugárzókat, emiatt bárminemű változás legfeljebb relatíve értékelhető, abszolút értelemben nem. Mint ahogy a sztereo tér minőségét sem lehet megítélni úgy, hogy a faltól alig elhúzott hangsugárzók között egy méretes televízió/monitor feszít.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: earforce »

Érdekes dolog ez az elcsatolás.
Nálam a REL T2 alatt kifejezetten jótékony volt a szorbi, de az S3 alatt pedig kártékony. Különben a gyártó sem javasol ez alá semmit sem csak a gyári lábakat.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
BBalu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 23:09
Értékelés: 69

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: BBalu »

Mindenkinek köszönöm a tapasztalatok megosztását! leborulok.gif

Vibra alap lábról lépnék feljebb… A gyártó “csúcs” lábáról több forrásból hallottam jókat, lehet h teszek egy próbát, egyelőre visszatartott h nem szeretném nagyon megemelni a dobozt.

Az eddig kiprobalt verziók:

Vibra alap láb
egyedi készítésű kerámia golyós elcsatolás
mágneses lebegtetés
És a képen látható kombináció: gyári tüske + vékony alu korong + vibracsi

Egyelőre az utolsó áll legközelebb a “keresett” hanghoz.

Tüske alá kipróbálnék jobb minőségű korongot. Gyárt mèg ilyet valaki a fórumon? Fodeszt legutobb nem értem el.
533C9C80-1F01-4545-A5FB-A52703E3F2CC.jpeg
533C9C80-1F01-4545-A5FB-A52703E3F2CC.jpeg (2.36 MiB) Megtekintve 2447 alkalommal

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Vinkler írta:
2022.07.11., hétf. 18:49
Ellenben kb. egyöntetűen ezt tapasztalják, akik hasonlót próbáltak. ÉN nem próbáltam, meg nem is tudom, hogy mi alá próbálnám, de lehet megérné neked egy saját tapasztalat… gondolkodik.gif
Csekély hifis tapasztalataim alapján azt állítom, hogy az alátétek és rezgéscsillapító (és/vagy -fokozó :D ) eszközök azok, amiknél nagyon nehéz általános tapasztalatokat megfogalmazni. Talán minden más hifis tartozéknál erősebben eszköz- és egyénfüggő kinek mi jön be. Itt tényleg nem lehet megúszni a próbálkozást saját füllel, saját rendszerben.
Az erősítőm gyártója pl. parafa alátétekre esküszik az erősítője alatt. Én kb. egy hónapig próbálkoztam vele, de a középhangokkal nem tudtam megbarátkozni, valami nagyon harsány lett. Viszont vettem a lábai alá 4 db fél centis Sorbothan alátétet, és azok ott is maradtak. Vannak Sorbothan alátétek a lemezjátszómon a tányér alatt is.

Próbáltam a hangfalak alatt tüskés alátéteket, de végül visszatértem a gyári megoldáshoz. Ezerféle lap van az LP lemezek alá, némelyik nagyon sokba kerül, de még egyetlen olyanról sem olvastam, ami minden lemezjátszón és/vagy mindenkinek tetszett volna. A Vibra sem jön be mindenkinek, azt olvasom, a feltöltött állvány sem mindig jobb, és lehetne folytatni a sort.

Szóval meg kell kóstolni azt a pudingot, bármi lehetséges. Szerintem.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Töki
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 634
Csatlakozott: 2009.12.08., kedd 12:19
Értékelés: 535

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Töki »

Vinkler írta:
2022.07.11., hétf. 18:49
earforce írta:
2022.07.11., hétf. 13:29
Vinkler írta:
2022.07.11., hétf. 13:18
Nah igen! Ezekkel kapcsolatban azt hallom, olvasom, h döglesztik a hangot. Én nem próbáltam.
Ha a fizikai oldalát nézed ez a kijelentés szimplán blődség.
Ellenben kb. egyöntetűen ezt tapasztalják, akik hasonlót próbáltak. ÉN nem próbáltam, meg nem is tudom, hogy mi alá próbálnám, de lehet megérné neked egy saját tapasztalat… gondolkodik.gif
Nálam is döglesztett sajnos, bárhova tettem. Igaz rég volt és akkor még sokminden más volt.
Jelenleg az alvány alján és tetején is tüskés elcsatolás van. Alul Solid Tech spike van a tüske alatt, ami jó kiegyenlített hangú (sokmindent kipróbáltam).
Nem elcsatolás ugyan, de állványok feltöltésére nagyon tudom ajánlani a fémek tisztításához használt vas-nikkel szóróanyagot, minél kisebb szemcseméretben és minél gömbölyűbb formában. Na az tényleg jelentős fejlesztés. Nálam oldalanként kb 35 kg van.
GigaWatt PC-4 EVO
Taiko Extreme DIY PC
Chord Dave + külső táp
ATC SCM 150 ASL PRO
WireWorld Platinum / Stealth V18 UNI / Sablon Audio / HydraSound

Avatar
nemtomm
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2871
Csatlakozott: 2010.03.30., kedd 23:05
Értékelés: 829

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: nemtomm »

BBalu írta:
2022.07.10., vas. 20:50
Sziasztok,

Egy nagyobb méretű, álló 3 utas hangfalhoz (Dyno Contour 60i) keresnék elcsatolást… néhány fajtát már kipróbáltam, de mindegyiknek meg volt a maga “baja”. Nálam egy verziot leszámítva mindegyik a magasak irányába billentette a hangképet.

Próbálkoznék még azzal h a tüske alá milyen tüske fogadó korongot teszek… jelenleg egy vékony aluminium korong van a tüskék alatt.

A korong anyaga, tömege is gondolom (nem probaltam) befolyásolja a hangot!?

Kinek milyen tapasztalata van a kulonbozo anyagokkal? Ha a magas hangokat szeretném “nyitni”, mit ajánlanátok?

Van olyan fórumtársunk aki egyedi méretben gyárt ilyen jellegű dolgokat?

Anno a vibra-r t próbáltam ki és nagyon jó cucc a maga nemében szinte minden komponensem alatt van és nem bántam meg semennyire sem. Sajna beszüntette a gyártást de látom , hogy van hirdetésben még egy pár hsz alátétje , próbáld ki nem vesztesz vele semmit…. :D :D
"Az igazi barát szemből támad."

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

earforce írta:
2022.07.11., hétf. 13:29
Vinkler írta:
2022.07.11., hétf. 13:18
Nah igen! Ezekkel kapcsolatban azt hallom, olvasom, h döglesztik a hangot. Én nem próbáltam.
Ha a fizikai oldalát nézed ez a kijelentés szimplán blődség.
Ellenben kb. egyöntetűen ezt tapasztalják, akik hasonlót próbáltak. ÉN nem próbáltam, meg nem is tudom, hogy mi alá próbálnám, de lehet megérné neked egy saját tapasztalat… gondolkodik.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: earforce »

Vinkler írta:
2022.07.11., hétf. 13:18
Nah igen! Ezekkel kapcsolatban azt hallom, olvasom, h döglesztik a hangot. Én nem próbáltam.
Ha a fizikai oldalát nézed ez a kijelentés szimplán blődség.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

earforce írta:
2022.07.11., hétf. 13:16
Vinkler írta:
2022.07.11., hétf. 13:08
Óriási! juppi.gif bocs.gif
Én ebben hiszek.
Persze mindenki olyan spéci tüskéket és alátéteket használ, amilyet akar, csak furcsállom, hogy a hifis társadalom nem fedezte még eléggé fel ezt az anyagot. Elnézve bizonyos hájend alátéteket, a sorbothane kifejezetten olcsó hozzájuk képest.

Hallottam már olyat is, hogy túlcsillapítja a hangot és azért nem vált be valakinél. Aha gondolkodik.gif
Nah igen! Ezekkel kapcsolatban azt hallom, olvasom, h döglesztik a hangot. Én nem próbáltam.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: earforce »

Vinkler írta:
2022.07.11., hétf. 13:08
Óriási! juppi.gif bocs.gif
Én ebben hiszek.
Persze mindenki olyan spéci tüskéket és alátéteket használ, amilyet akar, csak furcsállom, hogy a hifis társadalom nem fedezte még eléggé fel ezt az anyagot. Elnézve bizonyos hájend alátéteket, a sorbothane kifejezetten olcsó hozzájuk képest.

Hallottam már olyat is, hogy túlcsillapítja a hangot és azért nem vált be valakinél. Aha gondolkodik.gif
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12632
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Vinkler »

Óriási! juppi.gif bocs.gif
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: earforce »

BBalu írta:
2022.07.11., hétf. 10:08
Nem ismerem, nem próbáltam!
Melyik verziót érdemes hangfal alatt próbálni?
Ez pl. 20kg-ig terhelhető /db, de mindenképp érdemes a max. terhelési adatát megnézni, mert afelett már elveszti a csillapítási tulajdonságait:
https://www.conrad.hu/p/hangfal-rezgesc ... dfEALw_wcB

Itt a promo video 1975-ből :) Kedvenc részem 1:45-től :tutiok:

youtu.be/vVN98EwM3l0
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
BBalu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 23:09
Értékelés: 69

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: BBalu »

Nem ismerem, nem próbáltam!
Melyik verziót érdemes hangfal alatt próbálni?

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: earforce »

BBalu írta:
2022.07.10., vas. 20:50
Sziasztok,
Sorbothane-al próbálkoztál már?
Nekem bevált. Sztem nincs az a tüske (stb.) ami ezt tudná.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
BBalu
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 318
Csatlakozott: 2012.12.27., csüt. 23:09
Értékelés: 69

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: BBalu »

Sziasztok,

Egy nagyobb méretű, álló 3 utas hangfalhoz (Dyno Contour 60i) keresnék elcsatolást… néhány fajtát már kipróbáltam, de mindegyiknek meg volt a maga “baja”. Nálam egy verziot leszámítva mindegyik a magasak irányába billentette a hangképet.

Próbálkoznék még azzal h a tüske alá milyen tüske fogadó korongot teszek… jelenleg egy vékony aluminium korong van a tüskék alatt.

A korong anyaga, tömege is gondolom (nem probaltam) befolyásolja a hangot!?

Kinek milyen tapasztalata van a kulonbozo anyagokkal? Ha a magas hangokat szeretném “nyitni”, mit ajánlanátok?

Van olyan fórumtársunk aki egyedi méretben gyárt ilyen jellegű dolgokat?

Traurber
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.10.02., szomb. 14:39
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Traurber »

zoli73 írta:
2022.03.15., kedd 15:43
Traurber írta:
2022.03.15., kedd 10:37
Első körben a sima tégla nyert, a sufnituning jellege ellenére nekem tetszik :) A hang sem romlott számottevően, legalábbis nem vettem észre ilyesmit, bár igaz hogy főleg black metal szól, ami - egy ismerősöm szavaival élve - sokszor krumpli minőségű.
Kössz a tippeket :smile32:
Állva hallgatod a zenét, hogy az álló hangsugárzókat ennyire meg kellett emelni? gondolkodik.gif
190+ centi magas vagyok, jelen pillanatban az ágy mellett fér csak el a hifi, és ülve is nagyon messzire ellátok (a falig) a Valdusok fölött, ezt szándékoztam mérsékelni.
Audio-Technica AT-LP120XUSB
Denon PMA 860
Wharfedale Valdus 400
Denon DCD 1420
Pro-ject Bluetooth Box E vevő RCA kimenettel
Infinity Primus szatelitek

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: earforce »

zoli73 írta:
2022.03.15., kedd 15:43
Állva hallgatod a zenét, hogy az álló hangsugárzókat ennyire meg kellett emelni? gondolkodik.gif
A valdus 400-asok ugyan állók, de meglehetősen alacsony hangsugik, ezeket rendszeresen megemelték anno 10-20cm-el vmilyen állvánnyal, hogy értékelhetőbb hangot kapjanak.
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3754
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2352
Tartózkodási hely: 2465

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Traurber írta:
2022.03.15., kedd 10:37
Első körben a sima tégla nyert, a sufnituning jellege ellenére nekem tetszik :) A hang sem romlott számottevően, legalábbis nem vettem észre ilyesmit, bár igaz hogy főleg black metal szól, ami - egy ismerősöm szavaival élve - sokszor krumpli minőségű.
Kössz a tippeket :smile32:
Állva hallgatod a zenét, hogy az álló hangsugárzókat ennyire meg kellett emelni? gondolkodik.gif
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Traurber
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.10.02., szomb. 14:39
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Traurber »

supravox írta:
2022.03.15., kedd 10:54
Traurber írta:
2022.03.15., kedd 10:37
Első körben a sima tégla nyert, a sufnituning jellege ellenére nekem tetszik :) A hang sem romlott számottevően, legalábbis nem vettem észre ilyesmit, bár igaz hogy főleg black metal szól, ami - egy ismerősöm szavaival élve - sokszor krumpli minőségű.
Kössz a tippeket :smile32:
Technics mi az állvány tetején?
Egy Audio-Technica AT-LP120XUSB lemezjátszó. A célom egy belépőszintű, de korrektnek mondható hifi összeállítása volt, utánaolvasás alapján ez megfelelt az igényeimnek.
Audio-Technica AT-LP120XUSB
Denon PMA 860
Wharfedale Valdus 400
Denon DCD 1420
Pro-ject Bluetooth Box E vevő RCA kimenettel
Infinity Primus szatelitek

Avatar
supravox
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2619
Csatlakozott: 2013.09.01., vas. 07:28
Értékelés: 1901

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: supravox »

Traurber írta:
2022.03.15., kedd 10:37
Első körben a sima tégla nyert, a sufnituning jellege ellenére nekem tetszik :) A hang sem romlott számottevően, legalábbis nem vettem észre ilyesmit, bár igaz hogy főleg black metal szól, ami - egy ismerősöm szavaival élve - sokszor krumpli minőségű.
Kössz a tippeket :smile32:
Technics mi az állvány tetején?
BodorPc+SotM lan usb cclk switch,Bricasti M1 dac,Core Audio Karuna Ref,BricastiM20előfok,ATC SCM150asl hangfal
Technics SP10mk2+Glanz10Bt ,DS audio pickupDSW003phono,WW Platinum8 XLR hegyek,Valhalla Draco Ref aes/ebu, Stealth T-selected v2 usb, Vertere LAN, WW Platinum tápok
Stax SRX9000-SRM700S

Traurber
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 4
Csatlakozott: 2021.10.02., szomb. 14:39
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Traurber »

Első körben a sima tégla nyert, a sufnituning jellege ellenére nekem tetszik :) A hang sem romlott számottevően, legalábbis nem vettem észre ilyesmit, bár igaz hogy főleg black metal szól, ami - egy ismerősöm szavaival élve - sokszor krumpli minőségű.
Kössz a tippeket :smile32:
Csatolmányok
IMG_20220315_102954.jpg
IMG_20220315_102954.jpg (2.89 MiB) Megtekintve 2448 alkalommal
Audio-Technica AT-LP120XUSB
Denon PMA 860
Wharfedale Valdus 400
Denon DCD 1420
Pro-ject Bluetooth Box E vevő RCA kimenettel
Infinity Primus szatelitek

Online
Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2768
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 670

Re: Alátétek, rezgéscsillapítás

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nekem bevált az Ytong is. Én összeragasztottam csemperagasztóval, és fehér mélyalapozóval eresztettem be, hogy ne morzsolódjon, vagy szívjon fel vizet, ha hozzáér pl. a felmosórongy. Alá filckorong, vagy állítható tüske. Üdv. Gyuri :party: :party: :party:

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”