Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Az Altmann elhelyezését 1xüen sehogy nem tudom megoldani, pedig valszeg az lenne a legideálisabb megoldás, de sajna a szoba pici + az altmann dacba csak felülről lehet a kábelt belevezetni ami már alapból bajos + még az autóakksi szóval 1enlőre nálam kiesik...
 


Ha gondolod egyszer adok egy Altmannt kipróbálásra optikai kábellel, ami oldalról csatlakozik nem felülről és nem probléma a merevség sem. Az autó akku helyett pedig a kisméretű motoros akku is jó, ráadásul csinálunk hozzá elegáns fadobozt is, teljesen domesztikált a kinézete.
 
kf

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »

T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
huszti-zsolt
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1265
Csatlakozott: 2010.12.11., szomb. 18:09
Értékelés: 2459

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: huszti-zsolt »


Benchmark DAC1-röl ki tud vmit, milyen?

Ha minden jól megy december közepére megérkezik hozzám akkor majd lehet jönni fülelni meg ilyenek :kiraly:

Ennek nincs RCA bemenete, csak 75 ohmos koax, nem lesz egyszerű rácsatlakozni.

Azért egy 75 Ohmos BNC-RCA digit kábelt csináln nem éppen a Mars-szonda technikai kihívása... Uram bocs' egy BNC/RCA átalakító kb. 500 forint ha lehet a Kácsában.
Jajjjjjjjjjjj, persze egy igaz hitű hifibarát egy ilyen átalakító vagy egy VALÓBAN 75 Ohmos csatlakozás esetén ami nem teflonezüstszénocclchiperszuper akármi már kardjába is dől..!
A Benchmark azonban egy stúdiótechnikai készülék, vagy ha tetszik professzionális szerkezet, nem fog zavarba jönni egy valódi 75 Ohmos illesztéstől.

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fenyő »


Benchmark DAC1-röl ki tud vmit, milyen?

Ha minden jól megy december közepére megérkezik hozzám akkor majd lehet jönni fülelni meg ilyenek

Ennek nincs RCA bemenete, csak 75 ohmos koax, nem lesz egyszerű rácsatlakozni.


Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: blaki »


Na jo...de mégis milyen kevésbé merev kábel lehet alternativája a madrigalnak? A hosszal nincs gond, mert állványon egymás fölé raknám a két dolgot akkor máris nem gond...csak a merevség...bár aztá lehet az se lesz gond...majd eldöl, ha már ott tartok!
DAC ha megvan szóljál, érdekel

Azért a madrigalon túl is van élet ám
Na de majd meglátod hogy tudod megoldani a dolgot, a Benchmark meg ha megjön majd szólok.
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Hát én az Altmannal szemezek nagyon:) Tavasszal már ugyse itt lakom ahol most, utána már csak azt kell kigondolni hogy, miféle képpen lehetne megoldani a bekötését Madrigallal...
Hát ha van neki hely akkor nem lesz vele gond bár a madrigal az sajna nagyon merev és rövid kábel ami nálad van szóval lehet hogy másik kábel után kell majd nézned de ez akkor majd kiderült.

Na jo...de mégis milyen kevésbé merev kábel lehet alternativája a madrigalnak?
A hosszal nincs gond, mert állványon egymás fölé raknám a két dolgot akkor máris nem gond...csak a merevség...bár aztá lehet az se lesz gond...majd eldöl, ha már ott tartok!
DAC ha megvan szóljál, érdekel

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: blaki »


Hát én az Altmannal szemezek nagyon:) Tavasszal már ugyse itt lakom ahol most, utána már csak azt kell kigondolni hogy, miféle képpen lehetne megoldani a bekötését Madrigallal...
Hát ha van neki hely akkor nem lesz vele gond bár a madrigal az sajna nagyon merev és rövid kábel ami nálad van szóval lehet hogy másik kábel után kell majd nézned de ez akkor majd kiderült.
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Benchmark DAC1-röl ki tud vmit, milyen?

Ha minden jól megy december közepére megérkezik hozzám akkor majd lehet jönni fülelni meg ilyenek

Altmannt ki se probálod?

A Benchmark ettől függetlenül jön egy ismerősömmel 1ütt rendeltük aki mindenképp ilyet akart csak én is beszálltam 1 kis pénzzel, mert elég macerás a megrendelés ugyanis kb 3 hónap az átfutási idő annyi megrendelésük van de ha minden jól alakul decemberben már nálunk lesz
 
Az Altmann elhelyezését 1xüen sehogy nem tudom megoldani, pedig valszeg az lenne a legideálisabb megoldás, de sajna a szoba pici + az altmann dacba csak felülről lehet a kábelt belevezetni ami már alapból bajos + még az autóakksi szóval 1enlőre nálam kiesik...
 
 
Amivel még szemezek az ez
majd ha penna-nál bejáratódik akkor elmegyek meghallgatni.

Hát én az Altmannal szemezek nagyon:) Tavasszal már ugyse itt lakom ahol most, utána már csak azt kell kigondolni hogy, miféle képpen lehetne megoldani a bekötését Madrigallal...

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: blaki »


Benchmark DAC1-röl ki tud vmit, milyen?

Ha minden jól megy december közepére megérkezik hozzám akkor majd lehet jönni fülelni meg ilyenek

Altmannt ki se probálod?

A Benchmark ettől függetlenül jön egy ismerősömmel 1ütt rendeltük aki mindenképp ilyet akart csak én is beszálltam 1 kis pénzzel, mert elég macerás a megrendelés ugyanis kb 3 hónap az átfutási idő annyi megrendelésük van de ha minden jól alakul decemberben már nálunk lesz
 
Az Altmann elhelyezését 1xüen sehogy nem tudom megoldani, pedig valszeg az lenne a legideálisabb megoldás, de sajna a szoba pici + az altmann dacba csak felülről lehet a kábelt belevezetni ami már alapból bajos + még az autóakksi szóval 1enlőre nálam kiesik...
 
 
Amivel még szemezek az ez
majd ha penna-nál bejáratódik akkor elmegyek meghallgatni.
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Benchmark DAC1-röl ki tud vmit, milyen?

Ha minden jól megy december közepére megérkezik hozzám akkor majd lehet jönni fülelni meg ilyenek

Altmannt ki se probálod?

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: blaki »


Benchmark DAC1-röl ki tud vmit, milyen?

Ha minden jól megy december közepére megérkezik hozzám akkor majd lehet jönni fülelni meg ilyenek
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »


Benchmark DAC1-röl ki tud vmit, milyen?
penna! Macbookbol usb-optikai átalakitással, vagy egy minijack-optikai kábel, vagy optikai átalakito és abba optikai kábel módszerrel lehetne jobb jelet elérni, ha a digit bemenet adott esetben optikai?
vagy usb-coax átalakitás is oldható? Mert abban az esetben még egy Altmann DAC is érdekelne mondjuk tavasszal

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hogy USB-s DAC-nál is fontos a jitter miatt a PC tápegysége, ez nekem is új.
Az audioasylumon hosszú-hosszú viták voltak erről. Alapvetően attól függ a dolog, hogy milyen módban működik az az USB DAC, mert hogy van vagy 3 féle módozat, s ebből csak az egyiknél nem okoz jittert a PC tápja, mert ott a DAC órajele - illetve annak a pontossága - a meghatározó. Nem emlélszem már pontosan a módok neveire (talán az aszinkron mód volt a nyerő, de nem esküdnék meg rá), hülyeséget meg nem akarok írni, annyira nem merültem el az USB-s részében, mert nekem végül Firewire-s hangkártyám lett...

szinkron, iszinkron és aszinkron módok vannak. Az aszinkron lenne a nyerő, de az operációs rendszerek nem támogatják, ezért ugyanúgy, mint a Firewire esetén drivert kell írni hozzá a gyártóknak, az meg munkás dolog. Ezért aztán az USB interfészek gyártói nem nagyon eröltetik a dolgot, különosen a kis egy emberes manufaktúrák. Az Edirol UA-101 USB2 interfésze (a jelenleg gyártott egyetlen USB2 profi interfész) is ezt a módot használja, van is hozzá driver pc és mac környezetre is.
A Firewire interfészeken is jelentkezhet a pc órjelből következő jitter. A Firewire kapcsolatot azért használják elsősorban, mert az USB-n nem megy át sok csatorna 192k/24bit, szemben a Firewire-rel, amivel meg igen (max 400 Mb/s átviteli bitráta).
 
A Firewire esetén is szükséges általában a DAC oldalon a jitter zavarás vagy szűrés illletve az órajel csere. Ezt egyre inkább megteszik a profi külső interfészek. Nálam van most kipróbáláson egy zenészeknek, profi hanggyártóknak szánt igen nívós darab. Habár még csak FW-Toslink konverterként használtam, de fényévekkel gyorsabb, tisztább, részletgazdagabb hangja van, mint bárminek amit eddig próbáltam, pedig az elmúlt 3 évben igen sok mindent kipróbáltam, köztük néhány nagyon jót is. Majd beszámolok róla. Kb nettó 120 Ft a drágább és vagy 30-al olcsóbb a kevesebb csatornás, optikai csati nélküli, igen-igen meglepő a hangja.
 
kf

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »

Elméletileg egyébként az I2S interfész lenne a legjobb, de alig akad olyan DAC, ami ezt fogadja, ráadásul különböző verziók is léteznek belőle. A www.empiricalaudio.com címen lehet erről bővebben olvasni, ők csinálnak speciálisan audiofil célokra USB interfészeket - jó drágán persze...

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Hogy USB-s DAC-nál is fontos a jitter miatt a PC tápegysége, ez nekem is új.
Az audioasylumon hosszú-hosszú viták voltak erről. Alapvetően attól függ a dolog, hogy milyen módban működik az az USB DAC, mert hogy van vagy 3 féle módozat, s ebből csak az egyiknél nem okoz jittert a PC tápja, mert ott a DAC órajele - illetve annak a pontossága - a meghatározó. Nem emlélszem már pontosan a módok neveire (talán az aszinkron mód volt a nyerő, de nem esküdnék meg rá), hülyeséget meg nem akarok írni, annyira nem merültem el az USB-s részében, mert nekem végül Firewire-s hangkártyám lett...

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Hogy USB-s DAC-nál is fontos a jitter miatt a PC tápegysége, ez nekem is új.

Ettől még fontosabb, hogy ezt a jittert a DAC kiszűrőzze vagy olyan tartományba tolja el, ahol már nem vagyunk érzékenyek rá. Ha ez meg volt, akkor lehet a szép tiszta friss és precíz órajelet is alárakni a streamnek. Az órajel tisztasága nem a PC-k erőssége.
 
 
kf

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Nekem ez a minőség, amit produkál, nagyon bejön, és a 24 négyzetméteren a teljesítménye is elegendő (nyilván most nem a fejhallgatóra gondolok). Fel kell kötnöm a gatyám, ha ilyen minőséget akarok 5.1-ben. Márpedig egyébként akarok, de az egy másik történet. 
A számítógép egyébként hangkártyának ismeri fel. (még jó )


Az lenne a kérdésem, hogy a lupus DAC-ot usb-vel egyszerűen felismeri a win hangkártyaként? Kell hozzá valami driver, vagy ilyesmi win xp-hez?
 
Gondolkodok majd későbbiekben lupus DAC-on, akkor gépből kimehetne a hangkártya.
USB kábel milyen hosszú lehet? Gondolom 2-3 méter még nem sok.
 
Lehetséges alapban több forrást rákötni lupusra? Tehát pl gép+cd játékos? (plusz akkor vmi bemenetválasztó se árt)
 
köszi a választ
 
+1 kérdés: ha 0dB a géped, akkor milyen tápod van? Gondolom az szolgáltat valami zajt, mivel 0dB-s tápnak muszáj lenne valami levegőkevergető a házban, vízhűtésnél meg az ugye általában nincsen. (kéne vennem új tápot, mert a mostani zajos+gagyi)

Szóval nekem úgy nulla dB, hogy a pumpa (EHEIM) és a radiátor (rajta a ventillátorokkal) a szobán kívül vannak, a szoba mögötti gardróbba. Fúrtam a falba 2 akkora lukat, hogy a kimenő és bejövő vízcső pont átférjen rajtuk. A táp vízhűtéses, így gyakorlatilag nem kell semmilyen ventillátor PC-be.
 
Semmilyen driver sem kell, a windows USB Audio eszközként automatikusan felismeri.
 
Hogy USB-s DAC-nál is fontos a jitter miatt a PC tápegysége, ez nekem is új.
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Örülök, hogy tisztázódtak ezek a fogalmak, nem vagyok szakavatott a témában, nem olyan rég óta foglalkozok ilyesmivel. Még az érdekelne, hogy ezt a jitter értéket hogyan/mivel mérik? És meg szokták-e adni a különféle csatlakozóknál?
Ez egy bonyolult téma, az USB-s ( számítógépes) csatlakozások jitterének a mérésén még komoly szakemberek is hajba szoktak kapni. Tudom fárasztó lesz, de javaslom kezdetnek a www.jitter.de oldalt, onnan már több irányba el lehet jutni egy kis nyelvtudással. Ha nem haragszol meg, most már ilyen későn nem állnék neki magyarázni. Fárasztó hetem lesz nem lesz időm a magyarázatokra, de vannak itt azért mások is, akik útba tudnak majd igazítani.
 
kf

Köszönöm előre is, németül tudok valamennyire, én se érek rá mostanság, de majd valamikor nekiugrok.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Örülök, hogy tisztázódtak ezek a fogalmak, nem vagyok szakavatott a témában, nem olyan rég óta foglalkozok ilyesmivel. Még az érdekelne, hogy ezt a jitter értéket hogyan/mivel mérik? És meg szokták-e adni a különféle csatlakozóknál?
Ez egy bonyolult téma, az USB-s ( számítógépes) csatlakozások jitterének a mérésén még komoly szakemberek is hajba szoktak kapni. Tudom fárasztó lesz, de javaslom kezdetnek a www.jitter.de oldalt, onnan már több irányba el lehet jutni egy kis nyelvtudással. Ha nem haragszol meg, most már ilyen későn nem állnék neki magyarázni. Fárasztó hetem lesz nem lesz időm a magyarázatokra, de vannak itt azért mások is, akik útba tudnak majd igazítani.
 
kf

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: frankie- »

Örülök, hogy tisztázódtak ezek a fogalmak, nem vagyok szakavatott a témában, nem olyan rég óta foglalkozok ilyesmivel. Még az érdekelne, hogy ezt a jitter értéket hogyan/mivel mérik? És meg szokták-e adni a különféle csatlakozóknál?

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lehetőleg koaxot használj, állítólag a legolcsóbb koax kábel is jobb, mint a legdrágább optikai. Általában a dig-optikai átalakító tökéletlen és ezért keletkezik jitter. Talán neked is USB DAC-ra lenne szükséged.
 
OFFTOPIC:

A legprofibb CDjátszóból jövő dig. jel sem lehet "jobb", mint egy PC-ből jövő. Ha nem tévedek.

Ebben a formában sajnos nem igaz az optikai kábelekre vonatkozó állítás. Meg a többi sem. Közhelyeket mondasz, amik fölött egy kicsit elfutott a technológia az elmúlt egy-két évben.
 
1. A legújabb generációs Toslink transzmitterek jittere kb ugyanolyan, mint az SPDIF kimeneteké, ezért profi hangtechnikai eszközökben sokcsatornás átvitelre is nyugodtan használják (ADAT interfészként).
 
2. Az SPDIF - optikai átalakító is lehet jó, sőt vannak olyan számítógépek, például a G5 Apple Mac, ahol I2S-ből alakítanak az alaplapon optikaira. Ebben az esetben meglehetősen jól szól az alaplapi optikai kimenet, nagyon kevés külső USB (vagy Firewire) - SPDIF átalakító van vele partiban.
 
3. Akár egy nem a "legprofibb" cd játszó kimenete is lehet olyan jó és jittermentes, mint egy gagyi pc-é. A jitter bonyolult dolog sokféleképpen keletkezik és nagyon sok esetben a táp oldali jitter a legkárosabb, ebben meg a PC tápok többsége akár rosszabb is lehet, mint egy jó CD játszóé.
 
4. Az új generációs Toslink kábelek tiszta üveg vagy extrém tiszta kvarcszálakkal, precízen csiszolt csatlakozó felülettel 12 MHZ feletti átvitellel rendelkeznek szemben a régi és a műanyag Toslink kábelek kb 3-5 MHz-vel.
 
5. A Toslink csatlakozás nem viszi át a földet, ami általában jótékonyan hat a hangminőségre, különösen ha a DAC és az utána lévő elektornikák csillagpontos földdel rendelkeznek(vagy ne adj' Isten akkus táplálásúak).
 
6. A legújabb generációs DAC-ok rendelkeznek belső precíz órajelgenererátorral és jitter szűrőzéssel (DICE II és JET engine-nel megépített profi eszközök például), elnyomással, az optikai átvitel jittere ezek által jól kézben tartható és szűrhető.
 
 
Vagyis az élet mint oly sok más esetben is némileg bonyolultabb annál, mint ahogy ezt az ember gondolná.
 
kf

Avatar
Pelican
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 723
Csatlakozott: 2003.04.02., szer. 15:35
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Pelican »


Sztereo zenehallgatáshoz szerintetek milyen hangkártya lenne illő? Én személy szerint egy terratec phase 22re gondoltam. Véleményket ötleteket szivesen várok. Szeretném feljavitani a pc-s hangzást. Lupus dac + heed elektronikám van. Jelen esetben még a minőség elmarad a attól a hangzástól amit a cdjátszómból hallok. Biztosan a gagyi alaplapi hangkártya miatt. Igaz optikai kábelen jön ki a jel ilyenkor nem alakitgat a gép semmit? pl a hangkártya dac-jai kimaradnak ilyenkor nem? 
                                                                                üdv: Phazer

Remélem másnak is van azért véleménye

Ha veszel egy USB-s Lupust, akkor felesleges a hangkártya.

Pelican [pel.hu]
InFocus ScreenPlay 7200

Avatar
phazer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 12:33
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phazer »


Sztereo zenehallgatáshoz szerintetek milyen hangkártya lenne illő? Én személy szerint egy terratec phase 22re gondoltam. Véleményket ötleteket szivesen várok. Szeretném feljavitani a pc-s hangzást. Lupus dac + heed elektronikám van. Jelen esetben még a minőség elmarad a attól a hangzástól amit a cdjátszómból hallok. Biztosan a gagyi alaplapi hangkártya miatt. Igaz optikai kábelen jön ki a jel ilyenkor nem alakitgat a gép semmit? pl a hangkártya dac-jai kimaradnak ilyenkor nem? 
üdv: Phazer

Remélem másnak is van azért véleménye
Under Construction

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Sztereo zenehallgatáshoz szerintetek milyen hangkártya lenne illő? Én személy szerint egy terratec phase 22re gondoltam. Véleményket ötleteket szivesen várok. Szeretném feljavitani a pc-s hangzást. Lupus dac + heed elektronikám van. Jelen esetben még a minőség elmarad a attól a hangzástól amit a cdjátszómból hallok. Biztosan a gagyi alaplapi hangkártya miatt. Igaz optikai kábelen jön ki a jel ilyenkor nem alakitgat a gép semmit? pl a hangkártya dac-jai kimaradnak ilyenkor nem? 
                                                                                 üdv: Phazer

Lehetőleg koaxot használj, állítólag a legolcsóbb koax kábel is jobb, mint a legdrágább optikai. Általában a dig-optikai átalakító tökéletlen és ezért keletkezik jitter. Talán neked is USB DAC-ra lenne szükséged.
 
OFFTOPIC:

A legprofibb CDjátszóból jövő dig. jel sem lehet "jobb", mint egy PC-ből jövő. Ha nem tévedek.

Avatar
phazer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 391
Csatlakozott: 2006.01.03., kedd 12:33
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: phazer »


Sztereo zenehallgatáshoz szerintetek milyen hangkártya lenne illő? Én személy szerint egy terratec phase 22re gondoltam. Véleményket ötleteket szivesen várok. Szeretném feljavitani a pc-s hangzást. Lupus dac + heed elektronikám van. Jelen esetben még a minőség elmarad a attól a hangzástól amit a cdjátszómból hallok. Biztosan a gagyi alaplapi hangkártya miatt. Igaz optikai kábelen jön ki a jel ilyenkor nem alakitgat a gép semmit? pl a hangkártya dac-jai kimaradnak ilyenkor nem?
 
üdv: Phazer
Under Construction

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”