Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Hmm, azért említettem az Apple Lossless-t mivel azt a Stereophile például külön cikkben, mérésekkel együtt ellenőrizte, szemben az összes többi lossless formátummal. 
A hangsúly nem az Apple, hanem a lossless kifejezésen volt, a többi gyenge humor a szokásos paranoia tárgya, azoktól akik még nem használtak Apple gépet komolyabb audio rendszerben

- Volt almám, de nem lettem hívő, csak kíváncsiságból vettem. Pl. hogy a "térítők" érveire valós tapasztalatokra alapozva tudjak viszont-érvelni. A komoly audiorendszer - hát az nem biztos, hogy volt nekem valaha is, persze nem tudom mi a definíciója.
 
- Ezt a stereophile-s ellenőrzés dolgot nem értem. Mit kell ezen méregetni? Sokféleképpen lehet veszteségmentesen tömöríteni audiot, ez nem változtat azon a tényen, hogy dekódolás után az eredetit kapjuk vissza minden esetben. Ha már valamelyik formátumnál ezt külön ellenőrizgetni kell, az nagyon komolytalan. Mármint nem hiszem hogy valaki ezen próbál csalni a saját formátuma javára, hogy csak 99.9%-ban lossless, vagy ilyesmi, ez olyan hihetetlen - ráadásul elég hamar ki is derülne.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az összes lossless biztosan bithelyesen adja vissza az eredetit  

DE az Apple még annál is bithelyesebben, szinte jobb lesz, mint az eredeti felvétel!

Hmm, azért említettem az Apple Lossless-t mivel azt a Stereophile például külön cikkben, mérésekkel együtt ellenőrizte, szemben az összes többi lossless formátummal.
 
A hangsúly nem az Apple, hanem a lossless kifejezésen volt, a többi gyenge humor a szokásos paranoia tárgya, azoktól akik még nem használtak Apple gépet komolyabb audio rendszerben

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Az összes lossless biztosan bithelyesen adja vissza az eredetit  

DE az Apple még annál is bithelyesebben, szinte jobb lesz, mint az eredeti felvétel!


 
Még egyenlőbben.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Az összes lossless biztosan bithelyesen adja vissza az eredetit

DE az Apple még annál is bithelyesebben, szinte jobb lesz, mint az eredeti felvétel!

Avatar
schetl
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.03.07., kedd 21:38
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: schetl »



NIncs letarolt frekvenciatartomány lossless tömörítés esetében.
 
A lossless tömörítések közül az Apple Lossless biztosan bithelyesen adja vissza az eredetit

 
Az összes lossless biztosan bithelyesen adja vissza az eredetit

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


NIncs letarolt frekvenciatartomány lossless tömörítés esetében.  
A lossless tömörítések közül az Apple Lossless biztosan bithelyesen adja vissza az eredetit, ha valakit nagyon érdekel a témának némileg komolyabb megközelítése, akkor keressen rá a Stereophile archívumában és sok infot fog találni, mérésekkel együtt, de a Hifi News-ban is volt erről szó emlékeim szerint.

igen arra gondoltam... savkorlatolt felveteleket jobban ossze lehet csomagolni.
 
amugy lossless lenyege a bitperfect visszaadas. kulonben mitol lenne lossless? foobarral visszanyomhatod fileba is az eredmenyt. flacnal, apenal tutira azt kapod, mint amit wavbol osszecsomagoltal.

Avatar
schetl
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.03.07., kedd 21:38
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: schetl »


mindkettotoknek igaza van... de a letarolt frekvenciatartomany is szamit  
egy regi felvetel, ami savkorlatolt jobban osszerak. ha reszletszegeny megjobban. ha meg jelszint is alacsony, akkor meg jobban.

NIncs letarolt frekvenciatartomány lossless tömörítés esetében.
 
A lossless tömörítések közül az Apple Lossless biztosan bithelyesen adja vissza az eredetit, ha valakit nagyon érdekel a témának némileg komolyabb megközelítése, akkor keressen rá a Stereophile archívumában és sok infot fog találni, mérésekkel együtt, de a Hifi News-ban is volt erről szó emlékeim szerint.

Arn arra gondolt szerintem, hogy ha a forrás (wav) sávhatároltabb akkor nagyobb lesz a tömörítési ráta. Ez így logikus is egyébként.

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mindkettotoknek igaza van... de a letarolt frekvenciatartomany is szamit  
egy regi felvetel, ami savkorlatolt jobban osszerak. ha reszletszegeny megjobban. ha meg jelszint is alacsony, akkor meg jobban.

NIncs letarolt frekvenciatartomány lossless tömörítés esetében.
 
A lossless tömörítések közül az Apple Lossless biztosan bithelyesen adja vissza az eredetit, ha valakit nagyon érdekel a témának némileg komolyabb megközelítése, akkor keressen rá a Stereophile archívumában és sok infot fog találni, mérésekkel együtt, de a Hifi News-ban is volt erről szó emlékeim szerint.

Avatar
schetl
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.03.07., kedd 21:38
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: schetl »



De nem a zene komplexitása számít hanem a jelszint, a tömörítő algoritmust konkrétan abszolút nem érdekli hány hangszer szól:)Kamarazenéken (nekem az van legtöbb) szinte mindig 50 % alatti a ráta, néha 40% közelében.

No, ez így nem teljesen igaz. A tömörítések egyik működési elve, hogy az ismétlődő, redundáns információkat kiveszik, egyszerűbben-rövidebben tárolják a jelfolyamban. Ez pedig szoros összefüggésben van a zene komplexitásával.

Meglehet. A TTA egyfelől adaptív jósló filter elvű, másfelől ha jól tudom növekmény jellegű adatábrázolással is operál. Bár nem csináltam statisztikát (még jó), azt konkréten tudom hogy Nils Lofgren Acustic Live-ja kevésbé tömörödött mint C. Bartoli Vivaldi albuma. A hangszerek számában nincs vita ugye bár azon lehet vitázni hogy a zene komplexitása alatt inkább tranziens vagy harmonikus komplexitást értünk, mert előbbi mindenképp jobban számít. Na de egyébként teljesen mindegy
Amúgy a TTA is nyílt forráskód, ha valakinek kedve szottyan belemélyedni, esetleg továbbfejleszteni akkor nosza!

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


mindkettotoknek igaza van... de a letarolt frekvenciatartomany is szamit
 
egy regi felvetel, ami savkorlatolt jobban osszerak. ha reszletszegeny megjobban. ha meg jelszint is alacsony, akkor meg jobban.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


De nem a zene komplexitása számít hanem a jelszint, a tömörítő algoritmust konkrétan abszolút nem érdekli hány hangszer szól:)Kamarazenéken (nekem az van legtöbb) szinte mindig 50 % alatti a ráta, néha 40% közelében.

No, ez így nem teljesen igaz. A tömörítések egyik működési elve, hogy az ismétlődő, redundáns információkat kiveszik, egyszerűbben-rövidebben tárolják a jelfolyamban. Ez pedig szoros összefüggésben van a zene komplexitásával.

Avatar
schetl
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.03.07., kedd 21:38
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: schetl »


jól van na, bocsánat, 50 %-ot akartam, azaz a felére... 

A FLAC is kb. annyira nyomja. Ahogy észrevettem eléggé függ a zene jellegétől. Pl ha mondjuk csak egy gitár szól, azt sokkal jobban össze tudja nyomni, mintha egy nagyzenekari művet.
 
TTA mennyire érzékeny erre?

Eléggé.
De nem a zene komplexitása számít hanem a jelszint, a tömörítő algoritmust konkrétan abszolút nem érdekli hány hangszer szól:)
Kamarazenéken (nekem az van legtöbb) szinte mindig 50 % alatti a ráta, néha 40% közelében.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

ha lehetne en meg mindig az apet valasztanam. nagyon jo a supportja - kar hogy nem tettek regen ingyenesse a formatumot, mert akkor most nem flacot hasznalnank.

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


jól van na, bocsánat, 50 %-ot akartam, azaz a felére...

A FLAC is kb. annyira nyomja. Ahogy észrevettem eléggé függ a zene jellegétől. Pl ha mondjuk csak egy gitár szól, azt sokkal jobban össze tudja nyomni, mintha egy nagyzenekari művet.
 
TTA mennyire érzékeny erre?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


jól van na, bocsánat, 50 %-ot akartam, azaz a felére...


Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Na megjott vegre a 2. squeezebox-om
 
Csak elbasztam a rendelest es az US verzio jott.
 
Nem tudjatok hol lehet kapni olcson es gyorsan 5V/2A tapot?
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


100%-al kevesebb helyet? Azt hogy?
Ha elfelejted felvenni a listára!

Na ja, a 100%-os tömörítő: del *.*

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Jolida »


100%-al kevesebb helyet? Azt hogy?
Ha elfelejted felvenni a listára!
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


A .tta (True Audio) egyrészt lényegesen gyorsabban kódol, másrészt, ha nincs csurig kivezérelve folyamatosan a felvétel, akkor nem 5%-kal, hanem akár 100%-kal kevesebb helyet igényel. Persze a foobar mindent lejátszik...
100%-al kevesebb helyet? Azt hogy?

Avatar
schetl
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 151
Csatlakozott: 2006.03.07., kedd 21:38
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: schetl »


A .tta (True Audio) egyrészt lényegesen gyorsabban kódol, másrészt, ha nincs csurig kivezérelve folyamatosan a felvétel, akkor nem 5%-kal, hanem akár 100%-kal kevesebb helyet igényel. Persze a foobar mindent lejátszik...
Ez így igaz, a True Audio-t használom, és bizony egyes albumoknál a tömörítési ráta 40% közelében van.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »

A .tta (True Audio) egyrészt lényegesen gyorsabban kódol, másrészt, ha nincs csurig kivezérelve folyamatosan a felvétel, akkor nem 5%-kal, hanem akár 100%-kal kevesebb helyet igényel. Persze a foobar mindent lejátszik...

Avatar
Orgi
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2006.09.19., kedd 20:08
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Orgi »


egy érdekes link:[email=http://members.home.nl/w.speek/comparison.htm]http://members.home.nl/w.speek/comparison.htm[/email]
 
Én eddig flacet használtam, de fontolóra veszem az átállást...

Én ezen a linken egyetlen egy olyan dolgot sem láttam, ami miatt érdemes lenne átállni flacról másra. A tömörített méret a maga kemény 5% eltérésével manapság szerintem szóra sem érdemes, encoding/decodingban sincs lemaradva. Cserébe talán az egyetlen igazán támogatott lossless formátum és viszonylag elterjedt is.
Dynaudio Contour 1.1 Korsun KS99 Xindak FS-2

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


nemsokára jön a második generációs usb dac füleserősítővel - (x) 
és egy meglepi: usb-ide kártya spéci clockkal, táppal, mert sajnos az usb átvitel sem aszinkron, csak izokron

Ezek érdekelnének. Főleg az usb-ide kártya.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


egy érdekes link:
[email=http://members.home.nl/w.speek/comparison.htm]http://members.home.nl/w.speek/comparison.htm[/email]
 
Én eddig flacet használtam, de fontolóra veszem az átállást...
 
nemsokára jön a második generációs usb dac füleserősítővel - (x)
 
és egy meglepi: usb-ide kártya spéci clockkal, táppal, mert sajnos az usb átvitel sem aszinkron, csak izokron

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Joc ! Most nézem az aláírásod. A "hangkártyád", ez a Motu Traveler majdnem 3 kiló a lánc többi tagját már meg sem mertem nézni. Így nem csoda, hogy eladod a CD játékosod
Csak itthon, én kintről vettem, ott jóval kevesebb volt, de nem kommersz cucc valóban.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”