Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15222
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »

Ok. Talán kicsit hülyén fogalmaztam , mert természetesen csak 1 db Lupus2-m van, de azt nem döntöttem el, melyik lesz végül a "fő" rendszeremben, az USB miatt most a Noxon2 is nagyon csábító, egyébként a Roku szimpibb, és azon viszont van koax kimenet, a Noxon2-n csak optikai van, és a kijelzője sem VFD.

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Rag »


Oké majd írok hogy szól a sima hangkimenetén, bár elsősorban DAC-cal használom ezeket. Ilyen tekintetben talán a Squeezebox3-hoz nem kell csak DAC, annak a legjobb a hangja alapból.
Tsc!
 
Ne hogy azt mond, hogy minden szobába van DAC ?? Azt írtad, hogy ez a hálószobába lesz.
 
Most azonnal felmondok és megyek bankot rabolni vagy egy kardot venni és beledőlök.
 
Rag
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »

Oké majd írok hogy szól a sima hangkimenetén, bár elsősorban DAC-cal használom ezeket. Ilyen tekintetben talán a Squeezebox3-hoz nem kell csak DAC, annak a legjobb a hangja alapból.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Mielőtt elszálltok, itt van egy kis ballaszt: belenyúltok a begrabelt zenébe valamilyen okból?
Penne (...)


...ala Ciocara Il Forno, jó étvágyat

ez nem az én napom
gordon314.fw.hu

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: 21st »


Mielőtt elszálltok, itt van egy kis ballaszt: belenyúltok a begrabelt zenébe valamilyen okból?
Penne (...)


...ala Ciocara Il Forno, jó étvágyat
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Acme »


HIFI VHS magnok megfelelő kazettával az orsos magnok minőségével vetekszik, mert a teljes VHS szallag szélességét kihasználják és forgofej rögzíti a jelet, így nagyon jó a relatív szallagsebessége!
 
Így már érthető. Sajnos nem volt szerencsém ilyen géphez.
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Rag
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 528
Csatlakozott: 2005.03.30., szer. 11:12
Értékelés: 17

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Rag »


Én is kiváncsian várom egyházunk alapítója, tsc beszámolóját USB háttértár ügyben. 
Nagyon jó szöveg!
 
Szorítok tsc-nek, hogy összejöjjön a dolog és akkor én is belépek ebbe az egyházközösségbe. :kiraly:
Remélem tizedet nem kell fizetni.

Milyen jó kérdést tettem fel
 
Szóval én is várom az eredményt.
Akkor írok a jézuskának, hogy kellene a rendszert fejleszeni..
 
Tsc!
Ha már próbálgatod a Noxon2-t, a sima hangkimenetéről is mond véleményt.
 
Üdv
Rag
Sztereó: Project turntable, Pioneer N-50, Pioneer PDS-901
Pointe Amplifica, vanDamme, Belden, Opera 2, Sytem Audio 1550
Mozi: CA Azur 551R + Sony KD-55XE9005

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Szorítok tsc-nek, hogy összejöjjön a dolog és akkor én is belépek ebbe az egyházközösségbe. Remélem tizedet nem kell fizetni.

Nem, nálunk ötöd van és én vagyok a pénztáros.

Majd lehetek pénztár ellenőr? :kiraly:
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15222
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Eddig VHS-ről digitalizáltam zenei felvételeket
 
Jujj, ez elég borzasztóan hangzik. Lehet hogy csak az én VHS magnóm gagyi , de nem vagyok nagy véleménnyel a VHS-hangról...

Annyira nem borzasztó. Régebben sokan arhiváltak zenéket HiFi VHS-re.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Eddig VHS-ről digitalizáltam zenei felvételeket
 
Jujj, ez elég borzasztóan hangzik. Lehet hogy csak az én VHS magnóm gagyi , de nem vagyok nagy véleménnyel a VHS-hangról...

látszik, hogy nem ismered
a mono VHS-eknek übergagyi hangjuk van, mert csak a szallag szélére rögzít egy álló fej, míg a HIFI VHS magnok megfelelő kazettával az orsos magnok minőségével vetekszik, mert a teljes VHS szallag szélességét kihasználják és forgofej rögzíti a jelet, így nagyon jó a relatív szallagsebessége!
 
ha érdekel bővebben: link
gordon314.fw.hu

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15222
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Szorítok tsc-nek, hogy összejöjjön a dolog és akkor én is belépek ebbe az egyházközösségbe. Remélem tizedet nem kell fizetni.

Nem, nálunk ötöd van és én vagyok a pénztáros.

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Én is kiváncsian várom egyházunk alapítója, tsc beszámolóját USB háttértár ügyben.
Nagyon jó szöveg!
 
Szorítok tsc-nek, hogy összejöjjön a dolog és akkor én is belépek ebbe az egyházközösségbe.
Remélem tizedet nem kell fizetni.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Acme »


Eddig VHS-ről digitalizáltam zenei felvételeket
 
Jujj, ez elég borzasztóan hangzik. Lehet hogy csak az én VHS magnóm gagyi , de nem vagyok nagy véleménnyel a VHS-hangról...
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Mielőtt elszálltok, itt van egy kis ballaszt: belenyúltok a begrabelt zenébe valamilyen okból?
Penne
Legalább alapos voltam: amit lehetett összekevertem
 
Fapaci
 
Én volt, hogy belenyúltam. Eddig VHS-ről digitalizáltam zenei felvételeket és azokat ugye vágni is digitálisan vágtam méretre. Kapott egy kis fade in-t out-ot, no és normalizáltam.
Azt a hibát elkövettem, hogy a normalizálás későbbi track-ekként történt, így a lemez lejátszása alatt a hangerőt számonként kellene elvileg változtatni, de nem volt energiám az egész lemezt azonos jelszintre hozni és úgy normalizálni az egészet.
gordon314.fw.hu

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


....Ha nagyon kell még egy Schumann rezonátort is elő tudok valahonnan venni ... Beszélő kutya az nincs. 
...

és jövöre lesz Hakkinen rezonátorotok?
 
Bocs viccnek nagyon gyenge lett mert félre olvastam cipő embert suszternek

A Ferrarinak lesz Raikonnen rezonátora.
 
kf

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15222
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


...A Rokuval sajna sztem nem működik az USB csatikkal ellátott (pl. Asus) routerre dugott USB HDD.
...

Ez sajnos tény, de álmodozni jó.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15222
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Mielőtt elszálltok, itt van egy kis ballaszt: belenyúltok a begrabelt zenébe valamilyen okból?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Én is kiváncsian várom egyházunk alapítója, tsc beszámolóját USB háttértár ügyben. Néhány napja arról álmodozom, hogy a routeremre USB-n dugható HDD-ről tudjak lejátszani zenéket PC nélkül. Nekem ez lenne a non plus ultra.
:D :kiraly:
 
Mindenképp ki akarom próbálni a Noxon2-vel, a rádugható USB-ről való lejátszást, mert ha működik a dolog, nem kell szervert bekapcsolni, és az nagy kényelem!
 
De a Roku tulajok is megjátszhatják ezt kicsit másképpen: NAS-t kell venni, olyat ami tud futtatni programokat is, pl. mert linux fut rajta.. WD vagy Maxtor tuti gyárt olyat is amin alapból van vmi zene szerver installálva.
 
A Rokuval sajna sztem nem működik az USB csatikkal ellátott (pl. Asus) routerre dugott USB HDD.
 
Megoldhatták volna a Roku-n valami alapszintű fájlböngészővel lehessen network megosztásról lejátszani, sőt, annál is inkább mert az iTunes pl. alapból letojja, milyen struktúrába rendezted el a fájljaidat, mert az iTunesen belül újra meg kell kategorizálni, ami tízezres nagyságrendű MP3-nál lehetetlen. Azt hiszem a twonkyvision vagy mi, tud olyan viszont hogy directory struktúra alapú böngészés, így én már inkább ezt a szervert használtam hozzá, egészen addig míg le nem szoktam a pc-ről való megosztott mp3-ak hallgatásán és áttértem netrádió-only üzemmódra (csak meg kell találni a jókat )

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Acme »

Kezdtek egészen teológiai magaslatokba emelkedni....
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15222
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10375
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Tehát meg tudom azt csinálni vele, hogy kiválasztom Pl. Mike Olfieldet és egymás után lejátsza az összes albumot tőle amivel rendelkezem. Van valami negatívum, amit hiányolsz a kezelésében, vagy úgy általában a készülékkel kapcsolatban. 
Nagyon kíváncsi vagyok a Noxon2Audio-val kapcsolatban, hogy az USB eszközről hogyan dolgozik. Ki szeretném hagyni a láncból a zajos PC-met. Remélem tsc majd beszámol róla.

Böngészésben, lejátszásban nem igazán tudok negatívumot írni, de én nem is nagyon szoktam nyúzni, mivel általában albumokat hallgatok egyben. A listába azt teszel, amit akarsz, ő pedig szépen sorban lejátsza. Én mondjuk örülnék egy kicsit még nagyobb kijelzőnek, mert néhány méterről már nem látom jól, de a (hardveres) hiba inkább bennem van.
 
Én is kiváncsian várom egyházunk alapítója, tsc beszámolóját USB háttértár ügyben. Néhány napja arról álmodozom, hogy a routeremre USB-n dugható HDD-ről tudjak lejátszani zenéket PC nélkül. Nekem ez lenne a non plus ultra.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Mondjuk Simon jószándékkel feltette a szavazás lehetőségét, de sok értelmét nem látom, mert ha valaki kipróbálja egy alap dvd-vel, Averősítővel és olcsó szub/szat-os hangsugárzó készlettel az nem valószínű, hogy hallani fogja,

Annyi ember gondolja, hogy ő biztos nem nem hallaná meg, vagy csak hiperszuper berendezéseken, de olyan kevesen próbálják ki.
 
http://totalcar.hu/magazin/hifituning/cdtuning/

ez nem baj, mert az én 11-szeres regisztrációm kompenzálja! :smile19:
gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....Ha nagyon kell még egy Schumann rezonátort is elő tudok valahonnan venni ... Beszélő kutya az nincs. 
...

és jövöre lesz Hakkinen rezonátorotok?
 
Bocs viccnek nagyon gyenge lett mert félre olvastam cipő embert suszternek
gordon314.fw.hu

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Ha nem baj, tsc távollétében én válaszolok, de majd Ő is kiegészíti szeintem. 
Az végülis mindegy, hogy a HDD-n milyen rendszerben tárolod a zenéket, de célszerű előadók szerint albumokba rendezve, külön könyvtárakban. Én még műfajokra is külön bontom őket, mert rengeteg van. A szerver programokban (pl. a legelterjedtebb iTunes) be kell importálni őket és itt tudod katalogizálni a muzsikákat, wave formátum esetén beírkálhatsz infókat (előadó, album-, számcímek, stb.), illetve MP3 esetén beolvasásra kerülnek a TAG tartalmak.
 
A lejátszó a szerverprogramból veszi az infókat, ez alapján tudsz böngészni a távvezérlővel előadók, albumok, műfajok, stb. szerint. A Rokunak elég nagy kijelzője van, tehát teljesen komfortos a böngészés. Lejátszás közben pedig olyan infó fut rajta, amit kiválasztasz a menüben.
 
Lehetőség van lejátszási listák létrehozására is, de ezt én nem használtam még. Egyébként a PC-ről is vezérelhető a lejátszás, de még ezt sem használtam.
 
Netes rádióadókat is el lehet tárolni a playerben, hasonlóan egy hagyományos digitális tunerhez, csak itt hallgatás közben (igényesebb adók esetén) kiír infókat a műsorról, pl. az aktuális előadó nevét és a szám címét. Sok zenét így ismertem meg.
 
Most ennyi. Kérdezz bátran!

Dehogy baj, örülök neki, hogy válaszoltál.
Elmondásod szerint nagyon rugalmas a rendszer és könnyen kezelhető.
Tehát meg tudom azt csinálni vele, hogy kiválasztom Pl. Mike Olfieldet és egymás után lejátsza az összes albumot tőle amivel rendelkezem.
Van valami negatívum, amit hiányolsz a kezelésében, vagy úgy általában a készülékkel kapcsolatban.
 
Nagyon kíváncsi vagyok a Noxon2Audio-val kapcsolatban, hogy az USB eszközről hogyan dolgozik. Ki szeretném hagyni a láncból a zajos PC-met.
Remélem tsc majd beszámol róla.
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Vendég

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Ott rögtön a demagnetizálás hatását is lehet tesztelni a legújabb ionizátorral egybekapcsolt demagnetizátorral
Tiszta Men In Black. Fekete CD, ionizátor, demagnetizátor...
 
Fogadjunk, hogy beszélő kutya is van ott nálatok.


 
Ha nagyon kell még egy Schumann rezonátort is elő tudok valahonnan venni ... Beszélő kutya az nincs. :kiraly:
 


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”