Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


monnyuk ez 60 rugó bruttóban.

ööö... nem olyan biztos az. szvsz Zoli flexibilis ilyen tekintetben.

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


A Lupus a notebook saját hangjához képest mérföldekre van.
 
ez nem vitás, a kérdés csak az,h kijön-e a lupus tudása egy ilyen szettnél,mert ugye ahhoz,h megmutassa mit tud kell egy-két minőségé cucclit utána kötni.vagy nem így van?
 
"Viszont csak két csatornát tud, tehát zenehallgatásra van kitalálva"
 
csak arra kell, mozira hm erősítő kell,abban nincs számomra más alternatíva.
 
Ami a Clarust illeti,nekem a hangzása perfekt, ár-értékben nem hallottam még jobbat.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »


hmm, szted mennyit dob a Lupus DAC a hangzáson? tudom, ez függ az utána következő láncszemektől.no,akkor az elképzelés:hangfalak:  valszeg Clarus Rhea
erősítő: vagy külön sztereo,vagy egy bivaly hm. valszeg lenne egy külön sztereo ha megéri ehhez e konstrukcióhoz beruházni.

A Lupus a notebook saját hangjához képest mérföldekre van.
Viszont csak két csatornát tud, tehát zenehallgatásra van kitalálva.
Nem mintha két jó csatornával ne lehetne filmet nézni. Sőt van akinek még jobban is, például nekem.
 
A Clarus témához nem tudok hozzászólni, nagyon nem az én világom amit csinál hangilag.

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »





Hivox Lupus U USB-s DAC 50 ezer most az ára: http://hivox.hu/arlista.html

 
monnyuk ez 60 rugó bruttóban.
 
Az erősítő, hangfal az már más kérdés, de szerintem bármeddig mehet ez után a lejátszó után felfelé. Ár?A Lupus USB-t felismeri a Win XP (és a Linux is) autómatikusan és onnan ő a hangkártya.

 
hmm, szted mennyit dob a Lupus DAC a hangzáson? tudom, ez függ az utána következő láncszemektől.no,akkor az elképzelés:
hangfalak: valszeg Clarus Rhea
erősítő: vagy külön sztereo,vagy egy bivaly hm. valszeg lenne egy külön sztereo ha megéri ehhez e konstrukcióhoz beruházni.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »


tegnap beugrott,h az asszony nemrég vásárolt komolyabb notebook-ját kéne felhasználni a zenehallgatáshoz.  Sony Vaio a kicsike,  2.6 GB-os procival (nem cerkás) és 100 GB-os vinyóval felvértezve többekközt, rendkívül halk működés mindehhez.mit lehetne vele kezdeni? USB-s DAC-cak párosítva sztereo erőlködőre lenne értelme küldeni? Hpgyan,mivel lehetne vele vmi jó kis láncot összerakni?
erről a notis zenehallgatásról még nemigazán olvastam itt a fórumon,pedig bizti,h nem én találtam fel a spanyolviaszt! 

Hivox Lupus U USB-s DAC 50 ezer most az ára: http://hivox.hu/arlista.html
Az erősítő, hangfal az már más kérdés, de szerintem bármeddig mehet ez után a lejátszó után felfelé. Ár?
A Lupus USB-t felismeri a Win XP (és a Linux is) autómatikusan és onnan ő a hangkártya.

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


tegnap beugrott,h az asszony nemrég vásárolt komolyabb notebook-ját kéne felhasználni a zenehallgatáshoz. Sony Vaio a kicsike, 2.6 GB-os procival (nem cerkás) és 100 GB-os vinyóval felvértezve többekközt, rendkívül halk működés mindehhez.
mit lehetne vele kezdeni? USB-s DAC-cak párosítva sztereo erőlködőre lenne értelme küldeni? Hpgyan,mivel lehetne vele vmi jó kis láncot összerakni?
erről a notis zenehallgatásról még nemigazán olvastam itt a fórumon,pedig bizti,h nem én találtam fel a spanyolviaszt!

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


- mert jobb es szebb, es kenyelmesebb
Na és mit takar, hogy jobb, szebb kényelmesebb?
 
Talán azért kényelemesebb, mert itunesban az van, és nincs benne ape meg flac támogatás
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »


Én ma átálltam iTunes 7 szerverre és Wave helyett Apple Lossless formátumra, ha már a Roku új szoftvere megeszi. Spóroltam is vagy 40 GB helyet a lemezen.  miert pont itunes? es miert pont apple lossless, mernem flac? nehogy ha kesobb atallsz vmi masra, akkor menjen?
- mert jobb es szebb, es kenyelmesebb
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Miben jobb az APE a FLAC-nál? Pár % tömörítés különbség nemigen hat meg engem, van egyéb, kézzelfoghatóbb előnye is?A minőség ugye dettó ugyanaz hisz lostless.
 
Még csak ismerkedem ezekkel, ha valaki röviden összefoglalná a kettő közötti különbségeket, az jó lenne.

A lenyeg annyi, hogy mas algoritmussal tomorit, mas formatum, es az APE par szazalekkal jobb altalaban. Viszont sokkal kissebb a tamogatottsaga.
 
Kb. ennyi.
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Én ma átálltam iTunes 7 szerverre és Wave helyett Apple Lossless formátumra, ha már a Roku új szoftvere megeszi. Spóroltam is vagy 40 GB helyet a lemezen.
miert pont itunes? es miert pont apple lossless, mernem flac? nehogy ha kesobb atallsz vmi masra, akkor menjen?
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


- a "Pinnacle SoundBridge"-nek van valami koze a Roku-hoz?
Pinnacle SoundBridge = Roku SoundBridge, csak európában forgalmazva.

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »

- a "Pinnacle SoundBridge"-nek van valami koze a Roku-hoz?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Én ma átálltam iTunes 7 szerverre és Wave helyett Apple Lossless formátumra, ha már a Roku új szoftvere megeszi. Spóroltam is vagy 40 GB helyet a lemezen.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Miben jobb az APE a FLAC-nál? Pár % tömörítés különbség nemigen hat meg engem, van egyéb, kézzelfoghatóbb előnye is?
A minőség ugye dettó ugyanaz hisz lostless.
 
Még csak ismerkedem ezekkel, ha valaki röviden összefoglalná a kettő közötti különbségeket, az jó lenne.
 
Teljesen más: tud valaki olyat, hogy Slimserver (vagy más médiaszerver) Pocket PC-re? Azért kérdem, mert esetleg kellhetne hogy a leendő Squeezeboxomat mobil módon, PC hiányában is meg kellene szólaltani.
A PDA-m (Loox 720) tud USB hostot, tehát pendrive, ill. a PDA-ba SD kártya menne, azon lennének a zenék, na ezt hogyan lehetne a Squeezebbox-szal megszólaltatni...
Végső megoldásként laptop Slimserverrel, és peer2peer wlan kapcsolattal menne a dolog ha jól sejtem, de a PDA lenne a jobbik, mert az hangtalan (nincs ventillátor).
Mindez azért érdekes, mert olyan helyen csinálnék vaktesztet majd, ahol nincs PC, viszont az eléggé jó hifi cucc miatt érdekelne, hogyan szerepel a SB mint zeneforrás.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


a forumok alapjan nekem ugy tunt, hogy swen keresztul tud kodolni apet is. viszont en is attertem flacra (eddig csak apet hasznaltam), mert sokkal nagyobb a tamogatottsaga. 
vesztesegmentesben szvsz apenal nincs jobb.

Valoban a legjobban az APE tomorit, de kicsi a tamogatottsaga, igy en inkabb a FLAC-nal maradtam.
Egyebkent szerintem a slimservert ra lehet beszelni az APE lejatszasra is, lehet mindenfele extra decompressort megadni. Persze gondolom megfelelo CPU kell hozza.
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


a forumok alapjan nekem ugy tunt, hogy swen keresztul tud kodolni apet is. viszont en is attertem flacra (eddig csak apet hasznaltam), mert sokkal nagyobb a tamogatottsaga.
 
vesztesegmentesben szvsz apenal nincs jobb.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »



Sziasztok! 
A Squeezebox felé kacsingatok, nagyon tetszik. (Noxon kiesett, nincs FLAC és nem felső kategóriás a hangminősége, a Roku meg nem annyira tetszik)
 
Van pár dolog ami nem világos, aki használ már ilyet, segítsen már légyszi:
...


Na sorban:
 
- nem tud sima halozati filerendszereket browse-olni, csak a slimserver (vagy mas hasonlo streaming server) altal nyomott zaj-t jatsza le, viszont ezt pl. lehet esetleg orvosolni egy linuxon ugy, hogy a slimserver mappaja ala bemountolod a kivant windozos megosztasokat, ha annyira szukseges ez a funkcio
- ha natur netkapcsolat alatt azt erted, hogy egy lan-ban mar meglevo net-kapcsolaton keresztul slimserver nelkul tud-e (ugye pl. 1 adsl kapcsolatot nem tud kezelni), akkor asszem igen, legalabbis nekem volt olyan, hogy netradiozas kozben lelottem a slimservert es szolt tovabb, viszont sztem nem teljesen egeszseges, de hogy csak szolt-e tovabb, vagy el is lehet-e inditani a slimserver nelkul azt meg nem probaltam
- a taviranyito es a szamkereses/browse-olas nekem nagyon bejott, sokkal jobban hasznalhato, mint gondolni mertem volna, tobbsoros kijelzest en meg nem lattam, de betumeretet lehet allitani, gondolom elsosorban a jo hosszu szamcimek lathatosaganak kijelzesere
- nekem kulonosebb negativumom meg nem volt... most van 1, hogy megkivantam meg1-et belole 1 masik szobaba is ami viszont pozitium, hogy rengeteg plugin is van hozza a slimdevices.com-on

Köszi!
 
A sima file struktura browser nem létkérdés, csak akkor a Slimserverben tudjam a zenéimet egyedi igények szerint is kategorizálni majd.
Most pl. a 80-as évekbeli zenéim egy könyvtárban vannak (vegyesen ill. egy-egy előadó külön aldir-ben), na ezt nem tudom hogy tudom majd a Slimserverben hasonló megközelítésbe tenni, valszeg csoportos ID3 tag szerkesztés kell majd.
 
Most a meglévő gyári CD állomány digitalizálását tervezem, addig eljutottam, hogy EAC-vel kell grabbelnem mert az a tutti, az meg hogy APE vagy FLAC legyen, nem nagyon kérdés mert a Squeezebox ha jól látom APE-et nem tud.
De végülis mindegy nekem, mert még csak most látok hozzá a CD-im konvertálásához.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


- tsc melyiket ajanlod? ugytudom a csaladban probaltatok egy masik tipust is...
A családban van két Noxon2 és nekem egy SoundBridge.
 
Noxon2 előnyei:
 
- vannak rajta gombok, tehát nem csak távval izgatható
- a wifi antennája cserélhető (a SB-é csak egy CF kártya, szal nem túl érzékeny)
- picit több soros a kijelző
- USB port
- Rengeteg netrádiót kezel önmagában is (SB csak 18 presetet tud)
 
A SB előnyei:
 
- Jobb hangminőség (na nem kell hatalmas különbségre gondolni)
- Szebb kijelző (VFD)
- Koax kimenet is (a Noxon2-n csak optika)
- A legkézreállóbb táv, ami csak létezik
- Nagyobb a "közösség", több sw frissítés
- Lokalizálható, házilag is!
- Érdekes extra featurek (webserver, telnet beépítve), kikapcsolt állapotban többféle "óra" funkció
 
Biztos kihagytam egy csomó mindent.
 
Alapjában véve mindkettővel boldog lennék és mindkettőt bátran ajánlom.
 
A kinézetük eléggé más, nézd meg melyik tetszik jobban, ez is lehet döntő ok.
 
A Noxon2 kifejezetten MacMini design

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »

- tsc melyiket ajanlod? ugytudom a csaladban probaltatok egy masik tipust is...
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Kipróbáltam a TVersity-t.
 
Röviden szólva: Rulez bigtime
 
Most már tudok az X360-on is zenéket játszani a média könyvtárból, no és végignéztem egy X-Akták részt is ezen keresztül, szintén az X360-on.
 
Egyébként X360 - ha lenne rajta HDMI és nem lenne ilyen gatyahangos néha, nem is tudom mit mondanék rá... Ultimate média masina lenne. Pl. miközben töltök le vele a háttérben új game demokat a live-ról, mp3-at játszik le a háttérben (visualizer is van nagyon szép), és még közben is mászkálhatok a menüben, azt csinálok amit akarok, aztán megnézek egy filmet, a PC-ről megosztva...

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


- idehaza hol tudok rokut venni? vagy hasonlo-t? vagy inkabb vegyem meg kulfoldi netesboltban? tsc te ha jol remlik az utobbit kovetted el..? merre? hol?
ha bevalik a squeezebox, en eladom az enyemet. par orat volt hasznalva.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Figyelmetlen voltam, mi szkúzi...
Ennek ellenére hálás vagyok mert ezt a programot még nem próbáltam (igazság szerint az utóbbi fél évben csak simán pc nélkül használtam a Soundbridge-t), viszont most képbejött az X360 kapcsán is, pl. kíváncsi vagyok milyen minőségű a realtime WMV transzkódolása... Most akkor elviekben a másik szobában levő X360-on is fogok tudni nézegetni dolgokat (ha még három fele szakadok, akkor az itthon levő szórakoztatatóelektronikai arzenál legalább felét ki is fogom majd tudni használni

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


- idehaza hol tudok rokut venni? vagy hasonlo-t? vagy inkabb vegyem meg kulfoldi netesboltban? tsc te ha jol remlik az utobbit kovetted el..? merre? hol?
Én eddig itthon csak a Terratec Noxon2-t láttam, illetve azt hiszem már a Pinnacle Soundbridge M1001-et is forgalmazza valaki.
 
Konkrétan a Roku Soundbridge M1000 -et én angliából rendeltem a www.rokulabs.co.uk-ról. Azt hiszem két nap alatt itt volt.
 
Magyarországról a Noxon2-t rendeltem, az kb. 2-3 hét volt. :D

Avatar
Tami
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3627
Csatlakozott: 2003.03.17., hétf. 08:26
Értékelés: 3

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Tami »

- idehaza hol tudok rokut venni? vagy hasonlo-t? vagy inkabb vegyem meg kulfoldi netesboltban? tsc te ha jol remlik az utobbit kovetted el..? merre? hol?
T A M I . H U
Kapcsolat: T-VDSL 23008 down/ 5022 up
"... like a bridge ower troubled water ... "

Avatar
Ultegra
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 372
Csatlakozott: 2005.01.07., pén. 18:36
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Ultegra »

Figyelmetlen voltam, mi szkúzi...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”