Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


egyszeru utanajarni  
szedd le tobbszor az imaget es hasonlitsd binalisan ossze.

Hamar ennyire emlegetitek, mi a franc az a "binalis" ?
Mert binarisrol mar hallottam, de binalisrol meg nem...

 
OFFTOPIC:

most miélt kellet ebbe az egyszelü ploblémáma belekötnöd?

hat mer bancsa a szemem :kiraly: meg gondoltam, hatha nem tudok valamit
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Skacok, tényleg hogyan lehetne a Squeezebox-ot egy külső meghajtóhoz vagy USB (memkártya) háttértárhoz kapcsolni, hogy mobil lejátszásra alkalmas legyen nagy PC és/vagy wlan nélkül?
 
Ez a cikk is úgy indul, hogy a fickónál járt egy SB3 és egy külső drive, vajon mi lehetett az a drive?
http://www.hifipiac.hu/index.php?option ... =2&id=2277
 
Mert ugye a SB3 nem tud file browse-t, csak streamet tud lejátszani. Hogy lehetett ez megoldva?
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Hamar ennyire emlegetitek, mi a franc az a "binalis" ? Mert binarisrol mar hallottam, de binalisrol meg nem...

jogos...

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: GTomi »


egyszeru utanajarni  
szedd le tobbszor az imaget es hasonlitsd binalisan ossze.

Hamar ennyire emlegetitek, mi a franc az a "binalis" ?
Mert binarisrol mar hallottam, de binalisrol meg nem...

 
OFFTOPIC:

most miélt kellet ebbe az egyszelü ploblémáma belekötnöd?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


egyszeru utanajarni  
szedd le tobbszor az imaget es hasonlitsd binalisan ossze.

Hamar ennyire emlegetitek, mi a franc az a "binalis" ?
Mert binarisrol mar hallottam, de binalisrol meg nem...
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


egyszeru utanajarni
 
szedd le tobbszor az imaget es hasonlitsd binalisan ossze.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Arn!
 
Igen ezt értem, csak van még egy érdekesség ebben.
Ha bedugom a másolásvédett audio CD-t, az EAC a végén az audio track-ek alatt mutat még egy data sávot is.
Ha ezt behúzom CloneCD-vel és a lemezképét becsatolom a daemontools-ba és utána azt akarom EAC-vel grabbelni, akkor ott már nyoma sincs az adatsávnak.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Ja tényleg az EAC programmal kapcsolatban egy érdekesség.Nálam a másolásvédett CD-ket az EAC nem tudja beolvasni. Csak úgy megy, hogy CloneCD-vel lemezképet csinálok, mert az behúzza a másolásvédettet is.
Azután azt becsatolom virtuális CD-ként és azt grabbelem az EAC-val.
Az Apple iTunes viszont nem zavartatja magát a másolásvédett CD-kkel. Simán begrabbeli.
Linux-on meg sajnos eddig semmivel sem tudtam begrabbelni a másolásvédett audio CD-ket.

az eac ellenorzese ugy mukodik, hogy ketszer szedi le ugyanazt az anyagot - osszehasonlitja, es ha nem ua, akkor hibat ir.
 
regen gyk ugyanezt csinaltam, azzal a kulonbseggel, hogy magam szedtem le ketszer es binalisan vetettem ossze a kettot. ketszer nem lehet rosszul leszedni vmit - ha karcos volt a lemez, kapasbol bukott vhol (amugy hallani lehet nem is hallottad a hibat).
 
a vedett lemezeknel ha ketszer szeded le (akamivel!), mindig mas lesz picit. tehat binalisan nem ua - viszont ugyanugy hallgathato mind a ketto. egyedul a visszaellenorzes veszik el.
 
ha magat az imaget szeded le - utana azert nem jelez hibat az eac, mert az imagefilet mindig ugyanugy olvassa (a cdvel ellentetben). viszont ha leszeded ketszer az imaget akkor ugyanugy mas es mas lesz a tartalma minden kiolvasasnal - ergo a kolleganak igaza van, nem verted at a masolasvedelmet, csak ellenorzes nelkul olvastad le a lemezt. itt az eac teljesen feleslegesse valik.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Én ma átálltam iTunes 7 szerverre és Wave helyett Apple Lossless formátumra, ha már a Roku új szoftvere megeszi. Spóroltam is vagy 40 GB helyet a lemezen.
szerintem is flac
 
szvsz tobb helyen tamogatjak mint a tobbi vesztesegmentest...

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Miben jobb az APE a FLAC-nál? Pár % tömörítés különbség nemigen hat meg engem, van egyéb, kézzelfoghatóbb előnye is?A minőség ugye dettó ugyanaz hisz lostless.
 
Még csak ismerkedem ezekkel, ha valaki röviden összefoglalná a kettő közötti különbségeket, az jó lenne.

maga a formatum is jobb (tomorebb, gyorsabb a kodolasa stb), flachoz meg egyszeruen nem talaltam olyan jo frontendet, mint ami az apehoz jar "gyarilag". gyk mindent megcsinal, amit egy ilyen proggi csinalhat (kodolas, kovertalasok, id, crc check!).
 
a srac szvsz azzal szurta el, hogy nem tette teljesen nyilt forrasuva. a tobbit mar siman elfelejthettuk volna... en egesz eddig ezt hasznaltam (geprol mind1).

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


ha rosszabb az USB-SPIDF buli, akkor annak nincs értelme. maradna a DAC.
már egy DVD tuningon is gondolkodtam; mint ahogy a Pio 575-öst felturbózták.de az megint más tészta,viszont cd hallgatáshoz jó lenne, plussz lehetne rajta filmeket is nézni.
a tiéd is tuningolt vas ?
viszont a notis megoldás meg kényelmesebb.
az tudom,h a lehető legszebb,legjobb hangot szeretném hallani a pénzemért.

Hát nekem volt értelme lecserélni a régi hangkarit, mert így átalakítóval jobb hangom lett és maradt is némi pénz belőle, viszont ha Te alapban többet szánnál rá, akkor természetesen a DAC-os megoldás jobb..
 
Ha zenét akarsz főleg hallgatni akkor egyértelműen a notis megoldás a jó DAC-al, esetleg vmi sztereo erősítővel..
 
Filmhez szerintem egy alap dvd lejátszó teljesen jó, ott annyira úgyse számít a hang minősége (tehát nekem a pio 575 tuningolatlanul teljesen jó). Szerintem pio tuning, vagy dvd tuning helyett egyértelműen jobb egy külső DAC (amit később el tudsz adni stb..)
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


ha nem akarsz DAC-ot, akkor van usb/spdif átalakítójuk
 
azért l,h közvetlenül az erősítőre kössem a notit? ettől miért lesz jobb a hang?

Természetesen DAC nélkül rosszabb lesz a hang, viszont lényegesen olcsóbb :kiraly:
 
(átalakító 6ezer, lupus dac usb-vel: 60ezer)

ha rosszabb az USB-SPIDF buli, akkor annak nincs értelme.
maradna a DAC.
már egy DVD tuningon is gondolkodtam; mint ahogy a Pio 575-öst felturbózták.de az megint más tészta,viszont cd hallgatáshoz jó lenne, plussz lehetne rajta filmeket is nézni.
a tiéd is tuningolt vas ?
viszont a notis megoldás meg kényelmesebb.
az tudom,h a lehető legszebb,legjobb hangot szeretném hallani a pénzemért.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Mindenesetre ha előbb legrabbeli a winchesterre, akkor már felesleges az EAC-ot ráfuttatni.
Igen mert a lemezképet is lehet virtuális CD-ként becsatolni és akkor olyan mintha bedugtam volna a CD-t.
De ha valamilyen katalogizáló programot akarok használni, rendezni a zenéket stb. akkor már kell a grabbelt változat.
 
Egyébként én is próbálkozom az iTunes megoldással és egyenlőre tetszik nagyon.
Főleg hogy mindent egybe tud amit kell, nem külön programokat kell használni több lépésben. És a katalogizálás is elég jól megy vele. Kicsit lassú, persze Windows-on.
Láttam hogy működik Mac-en és hát az lenne az igazi.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


ha nem akarsz DAC-ot, akkor van usb/spdif átalakítójuk
 
azért l,h közvetlenül az erősítőre kössem a notit? ettől miért lesz jobb a hang?

Természetesen DAC nélkül rosszabb lesz a hang, viszont lényegesen olcsóbb
 
(átalakító 6ezer, lupus dac usb-vel: 60ezer)
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Attól függ, hogy mi a cél.
Hát ha az a cél, hogy futassuk az EAC programot, akkor jó. De ha az, hogy azzal grabbeljünk, akkor nem jó. Egyébként szerintem az olvasók már vannak olyan jók, hogy szinte az összes grabber programmal bithelyesek kiolvashatóak. Na de nem akarok újabb vitát erről. Mindenesetre ha előbb legrabbeli a winchesterre, akkor már felesleges az EAC-ot ráfuttatni.

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Január közepén meg is tudod hallgatni a Vaioddal nálunk.
 
ok, kíváncsi vagyok milyen.
 
ha nem akarsz DAC-ot, akkor van usb/spdif átalakítójuk
 
azért l,h közvetlenül az erősítőre kössem a notit? ettől miért lesz jobb a hang?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Csak úgy megy, hogy CloneCD-vel lemezképet csinálok, mert az behúzza a másolásvédettet is.Azután azt becsatolom virtuális CD-ként és azt grabbelem az EAC-val.

Ez esetben az EAC programnak semmi értelme.

Attól függ, hogy mi a cél.

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Csak úgy megy, hogy CloneCD-vel lemezképet csinálok, mert az behúzza a másolásvédettet is.Azután azt becsatolom virtuális CD-ként és azt grabbelem az EAC-val.

Ez esetben az EAC programnak semmi értelme.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Én ma átálltam iTunes 7 szerverre és Wave helyett Apple Lossless formátumra, ha már a Roku új szoftvere megeszi. Spóroltam is vagy 40 GB helyet a lemezen. 
miert pont itunes? es miert pont apple lossless, mernem flac? nehogy ha kesobb atallsz vmi masra, akkor menjen?

Annak idején, mikor beszereztem a Rokut, sok szerverprogramot kipróbáltam (Firefly, Slimserver, stb.). Nekem az iTunes jött be leginkább a katalogizáló, szerkesztési funkciói miatt, ami egy többezres lemezgyűjteménynél már fontos szempont. Az új verzió pedig még okosabbnak tűnik e téren is.
 
Az Apple Lossless az iTunesból is következik természetesen, de amúgy is kísérletező kedvű vagyok, szívesen kipróbálok újdonságokat. Nekem úgy tűnik, ez a formátum el fog terjedni, mert nagy cégek állnak mögötte, nem úgy, mint a FLAC esetében. Amúgy meg túl nagy tétje nincs a dolognak, mert ezek a veszteségmentes formátumok simán átkonvertálhatóak egymásba, ha kell.

Avatar
Psysoul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 601
Csatlakozott: 2005.04.14., csüt. 10:55
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Psysoul »


tegnap beugrott,h az asszony nemrég vásárolt komolyabb notebook-ját kéne felhasználni a zenehallgatáshoz. Sony Vaio a kicsike, 2.6 GB-os procival (nem cerkás) és 100 GB-os vinyóval felvértezve többekközt, rendkívül halk működés mindehhez.mit lehetne vele kezdeni? USB-s DAC-cak párosítva sztereo erőlködőre lenne értelme küldeni? Hpgyan,mivel lehetne vele vmi jó kis láncot összerakni?
erről a notis zenehallgatásról még nemigazán olvastam itt a fórumon,pedig bizti,h nem én találtam fel a spanyolviaszt!

Notinak sok előnye van zenehallgatás terén
 
Egy út lehet pl hivox lupus usb-s DAC, vagy ha nem akarsz DAC-ot, akkor van usb/spdif átalakítójuk ami szerintem olcsóbb (és valószínűleg jobb), mint a legtöbb notebook hangkártya.
 
100 gigára meg sok zene felfér lossless-ben is (használj ape meg flac formátumokat és foobar lejátszót)
 
Majd a nálam okosabbak még írnak tippeket..
Macbook - Antelope Zodiac DAC - Arcam AVR - Goldmund Amp - Magnepan 1.7, Audience 52, Paradigm seismic 110

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


tegnap beugrott,h az asszony nemrég vásárolt komolyabb notebook-ját kéne felhasználni a zenehallgatáshoz. Sony Vaio a kicsike, 2.6 GB-os procival (nem cerkás) és 100 GB-os vinyóval felvértezve többekközt, rendkívül halk működés mindehhez.mit lehetne vele kezdeni? USB-s DAC-cak párosítva sztereo erőlködőre lenne értelme küldeni? Hpgyan,mivel lehetne vele vmi jó kis láncot összerakni?
erről a notis zenehallgatásról még nemigazán olvastam itt a fórumon,pedig bizti,h nem én találtam fel a spanyolviaszt!

csak egy usb dac szükséges, meg néhány ingyenes szoftver, és a hangminőség nem rosszabb, mintha vettél volna egy nagyon drága cd/dvd játszót.
Január közepén meg is tudod hallgatni a Vaioddal nálunk.

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


viszont még mindig nem tom,h a laptoppal lehetne-e jó zenét csiholni.
Lehet!
Lupus USB-be, megfelelően grabbelni a CD-ket EAC+Flac vagy Apple iTunes programokkal, utána valami sztereó erősítő és hangfalpár, szerintem akár már a használt NAD 3020 és valami hangfal szintjétől, tehát kb. 100 ezertől már megéri.
Mégpedig azért mert eddigi tapasztalataim szerint főképpen természetesebb zenét tud így csinálni a számítógép meg egy USB-s Lupus, mint egy CD-játszó megoldás.
 
Ja tényleg az EAC programmal kapcsolatban egy érdekesség.
Nálam a másolásvédett CD-ket az EAC nem tudja beolvasni. Csak úgy megy, hogy CloneCD-vel lemezképet csinálok, mert az behúzza a másolásvédettet is.
Azután azt becsatolom virtuális CD-ként és azt grabbelem az EAC-val.
Az Apple iTunes viszont nem zavartatja magát a másolásvédett CD-kkel. Simán begrabbeli.
Linux-on meg sajnos eddig semmivel sem tudtam begrabbelni a másolásvédett audio CD-ket.

bna, vhogy így gondoltam én is; a kódoláshoz szükséges cuccok már megvannak(hardver-szoftver egyaránt.)
egy jobbfajta sztereo erősíő,meg hagfal csak kell hozzá,mert nélkülük nemsokra mennék a DAC-al
köszi a segítséget.
közben átköltöztem a számítógépalapú zehallgatás totyikba,-mert itt ez off. :kiraly:

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: zz7 »


viszont még mindig nem tom,h a laptoppal lehetne-e jó zenét csiholni.
Lehet!
Lupus USB-be, megfelelően grabbelni a CD-ket EAC+Flac vagy Apple iTunes programokkal, utána valami sztereó erősítő és hangfalpár, szerintem akár már a használt NAD 3020 és valami hangfal szintjétől, tehát kb. 100 ezertől már megéri.
Mégpedig azért mert eddigi tapasztalataim szerint főképpen természetesebb zenét tud így csinálni a számítógép meg egy USB-s Lupus, mint egy CD-játszó megoldás.
 
Ja tényleg az EAC programmal kapcsolatban egy érdekesség.
Nálam a másolásvédett CD-ket az EAC nem tudja beolvasni. Csak úgy megy, hogy CloneCD-vel lemezképet csinálok, mert az behúzza a másolásvédettet is.
Azután azt becsatolom virtuális CD-ként és azt grabbelem az EAC-val.
Az Apple iTunes viszont nem zavartatja magát a másolásvédett CD-kkel. Simán begrabbeli.
Linux-on meg sajnos eddig semmivel sem tudtam begrabbelni a másolásvédett audio CD-ket.

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


tegnap beugrott,h az asszony nemrég vásárolt komolyabb notebook-ját kéne felhasználni a zenehallgatáshoz. Sony Vaio a kicsike, 2.6 GB-os procival (nem cerkás) és 100 GB-os vinyóval felvértezve többekközt, rendkívül halk működés mindehhez.
mit lehetne vele kezdeni? USB-s DAC-cak párosítva sztereo erőlködőre lenne értelme küldeni? Hpgyan,mivel lehetne vele vmi jó kis láncot összerakni?
erről a notis zenehallgatásról még nemigazán olvastam itt a fórumon,pedig bizti,h nem én találtam fel a spanyolviaszt!

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


monnyuk ez 60 rugó bruttóban.

ööö... nem olyan biztos az. szvsz Zoli flexibilis ilyen tekintetben.

köszi, ezt jó tudni. :kiraly:
viszont még mindig nem tom,h a laptoppal lehetne-e jó zenét csiholni.
 
hoppá asszem átköltözöm másik topikbamert ez a téma itt off

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”