Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Megjött a válasz az ittveddmegtől:
 
 
"Kedves ........!
 
Az áruházunkban jelenleg kapható változat nem az M1000, hanem a
HomeMusic Network Music Player, vagyis az "egyszerűbb" változat.
 
Üdvözlettel:
xy
ittveddmeg.hu Kft."

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


hali,
 
nyúzom már a Squeezebox-ot, NAGYON TUTTI!

Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Íme:http://www.rokulabs.co.uk/stores/produc ... lyID=60887
 
Ez meg a home music:
http://www.rokulabs.co.uk/stores/produc ... lyID=67247

je tenyleg... szvsz nagy valoszinuseggel a home musicrol van szo az ittveddmegen. van a pinnaclenek egy kodja, amivel pontosan azonositjak. azt kell figyelni. en is orultem anno, hogy milyen utemben csokken az ara - de akkor jelent meg a homemusic es sok helyen azt nyomtak. most mar feltuntetik mindenutt.
 
a masike erdekes modon inkabb nott. mar ahol lehet kapni, mert heteket kell ra sok helyen varni. lehet megszuntetik?

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


A Roku meg 29 az ittveddmegen.
 
kinn mar lassan a felebe kerul a home music a "rendesnek".
 
szvsz ez is a csokkentett verzio - a rokunak nincs ilyen termeke. a masik a rokuval megegyezo.

Dehogynincs!
 
Íme:
http://www.rokulabs.co.uk/stores/produc ... lyID=60887
 
Ez meg a home music:
http://www.rokulabs.co.uk/stores/produc ... lyID=67247

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Nem teljesen értem az utolsó mondatot, de sebaj Szóval gondolom arra gondolsz, hogy ez a HomeMusic, csak odaraktak egy képet az M1000 (vagy 1001?) -ről? Ha igen, akkor nagy parasztok. :kiraly: De majd Robotka kideríti.
Az ár túl gyanús, az tény, de ha azt vesszük én már a cellcom shoppos Noxon2 árán és néztem, mert Németországban ugyanabban az időben drágább volt a mezei boltokban (Média Markt, Saturn).
 
 
ui: az M1001 okosodott az M1000 -hez képest egy elég fontos dologban: a csatlakozói a hátlapra kerültek, nem a két oldalsó fekete kör alakú izé alát - melyek le és feltételkor 10% eséllyel törtek meg a leffentyűknél... Azokat már vagy 3x-4x ragasztottam meg... Ezzel nem lesz ilyen baj.. Viszont lekerült róla a dupla RCA és lett egy 3.5 Jack + jack-RCA kábel. A távján piktogrammok vannak feliratok helyett, a kijelzője is más tipus, több menetben halványítható és nagyobb a fényereje is. Rulez. Ma egész éjjel szólt...

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


A Roku meg 29 az ittveddmegen.
 
kinn mar lassan a felebe kerul a home music a "rendesnek".
 
szvsz ez is a csokkentett verzio - a rokunak nincs ilyen termeke. a masik a rokuval megegyezo.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


A cellcom.hu-n van, valóban 42.800 Ft és úgy tűnik bruttó. Ez tényleg jó ár, már ha igaz, tudjuk, a webes árlistákat fenntartássak kell kezelni.

Tényleg annyi, vettem ott. Csak kb. 3 hét volt mire küldték.
 
 
A 29e -es SoundBridge _atomjó_ ár! Ha ezt egy héttel ezelőtt látom!

Avatar
Analizer
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2005.12.07., szer. 01:37
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Analizer »


[A peluga.hu-n nem találok Noxont. URL? 


A Pelugáról tényleg levették, nem olyan rég még fent volt. Az árgép.hu még kiadja.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 


A NOXON 2 idehaza a Pelugánál és a Cellcomnál bruttóban sincs ennyi.
A Roku meg 29 az ittveddmegen.

Akkor ott kell megvenni.
 
Azért kíváncsivá tettél, megnézegettem...
 
A peluga.hu-n nem találok Noxont. URL?
 
A cellcom.hu-n van, valóban 42.800 Ft és úgy tűnik bruttó. Ez tényleg jó ár, már ha igaz, tudjuk, a webes árlistákat fenntartássak kell kezelni.
 
A Terratec.com-on a kütyü 200 EUR, nem tudom hogy tudja ennyiért adni egy itthoni cég. Jó nyilván viszonteladóként olcsóbban kapja mint a végfelhasználók, de ennyivel? (hogy még keressen is az árusításon)
 
A Roku 29 ropit mindenképp megér, már ha van ennyiért, mert ezt sem lelem az ittveddmeg.hu-n. Hol van? URL?

http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=20371

Aha, tényleg.
Kerestem a Roku, Sound, Bridge szavakra, semmi. (xar site kereső)
 
Nos, 29e bruttóért nem rossz.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 


A NOXON 2 idehaza a Pelugánál és a Cellcomnál bruttóban sincs ennyi.
A Roku meg 29 az ittveddmegen.

Akkor ott kell megvenni.
 
Azért kíváncsivá tettél, megnézegettem...
 
A peluga.hu-n nem találok Noxont. URL?
 
A cellcom.hu-n van, valóban 42.800 Ft és úgy tűnik bruttó. Ez tényleg jó ár, már ha igaz, tudjuk, a webes árlistákat fenntartássak kell kezelni.
 
A Terratec.com-on a kütyü 200 EUR, nem tudom hogy tudja ennyiért adni egy itthoni cég. Jó nyilván viszonteladóként olcsóbban kapja mint a végfelhasználók, de ennyivel? (hogy még keressen is az árusításon)
 
A Roku 29 ropit mindenképp megér, már ha van ennyiért, mert ezt sem lelem az ittveddmeg.hu-n. Hol van? URL?

http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=20371

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 


A NOXON 2 idehaza a Pelugánál és a Cellcomnál bruttóban sincs ennyi.
A Roku meg 29 az ittveddmegen.

Ez a soundbridge miben különbözik a rokutól?
Minőségben vajon hogy viszonyul a rokuhoz?
Paraméterekben és tudásban ugyanaz?
Ha valaki tudja a választ, annak előre is köszönöm.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 


A NOXON 2 idehaza a Pelugánál és a Cellcomnál bruttóban sincs ennyi.
A Roku meg 29 az ittveddmegen.

Akkor ott kell megvenni.
 
Azért kíváncsivá tettél, megnézegettem...
 
A peluga.hu-n nem találok Noxont. URL?
 
A cellcom.hu-n van, valóban 42.800 Ft és úgy tűnik bruttó. Ez tényleg jó ár, már ha igaz, tudjuk, a webes árlistákat fenntartássak kell kezelni.
 
A Terratec.com-on a kütyü 200 EUR, nem tudom hogy tudja ennyiért adni egy itthoni cég. Jó nyilván viszonteladóként olcsóbban kapja mint a végfelhasználók, de ennyivel? (hogy még keressen is az árusításon)
 
A Roku 29 ropit mindenképp megér, már ha van ennyiért, mert ezt sem lelem az ittveddmeg.hu-n. Hol van? URL?
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
Analizer
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 44
Csatlakozott: 2005.12.07., szer. 01:37
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Analizer »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 


A NOXON 2 idehaza a Pelugánál és a Cellcomnál bruttóban sincs ennyi.
A Roku meg 29 az ittveddmegen.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

amugy tenyleg nincs mar lanos verzio... gondolom egyszerubb egyfelet csinalni, meg tobbnyire mindenki ezt vehette.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


most tudtam meg,h jobb a DAC a SB-nek,a másik viszont szebb. kérdezni kérdeztem már,h mi a lényeges különbség a kettő között. akkor konkrétabban, miért nem Roku-t vettél?

nekem esztetikailag a roku sose tetszett
 
rokum volt elotte.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Nos, árak: 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 
Ezek nettó árak, az aktuális árlista itt van:
http://www.mac-upgrade.hu/Mac-upgrade.pdf
 
Van még másfajta Noxon is az árlistában, meg Infrant szerverek, meg egyéb nyalánkságok...
 
Más: nekem nagyon úgy tűnik, a Slimdevices.com-ról eltűnt az olcsóbbik, wifi nélküli verzió, lehet hogy már csak wifis van. Jól látom? Ez pár napos fejlemény lehet, karácsonykor még tutti fenn volt.

84+fa a squeezebox?

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Nos, árak:
 
Squeezebox UTP: 67e Ft
Squeezebox UTP+Wifi: 84e Ft
 
Noxon2 lejátszó (mini Mac design): 43e Ft
 
Ezek nettó árak, az aktuális árlista itt van:
http://www.mac-upgrade.hu/Mac-upgrade.pdf
 
Van még másfajta Noxon is az árlistában, meg Infrant szerverek, meg egyéb nyalánkságok...
 
Más: nekem nagyon úgy tűnik, a Slimdevices.com-ról eltűnt az olcsóbbik, wifi nélküli verzió, lehet hogy már csak wifis van. Jól látom? Ez pár napos fejlemény lehet, karácsonykor még tutti fenn volt.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


wifi transmit power-t az AP-n leszedem 25%-ra, meg a halokartyan 20db-rol 3-4-re, igy alig sugaroz, de meg mukodik, es a wifi AP pedig egy taviranyitos 220-as dugaszba van dugva, igy kikapcsolhato taviranyitoval, ha nincs ra szukseg.
 
egy nekem kicsit kínai de majd megtalnulom.
 
Nalam pl. mindenhonnan le van vive a pincebe az UTP/antenna/riasztokabelek, ott a kozpont, ott van minden, a riasztokozpont, antenna eloszto/ switch-ek, routerek, stb. Igy a nappaliban "nyugi" van ettol a sok szartol
 
hmm, ez aktuális,mert nálunk is lesz mindenféle szirszar ketyere; nem lenne jó ha minden szoba teli lenne velük.
 
asszem keresek egy szakembert aki eligazít ezekben a dolgokban,segít a hálózat kiépítésében,mert ehhez nemigazán van lövésem.

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Nekem 1 mezei linuxos pc a mediaserverem egy nagytorony hazban, persze mindez a pinceben van Persze ez meg sokminden mast is csinal, ez a gep a netmegoszto, letolto, stb. gep.
 
En a squeezebox-bol nem wifiset vettem, mert nekem a falban benne van mar az UTP kabel mindenutt, ahol szukseg lehet ra, es amugy is utalom a wifi-t, de gondolom azzal is remekul mukodik.
 
Elvileg a DAC-ja sokkal jobb a SB-nak mint a Ruku-nak, a tobbi kulonbsegrol pedig nem tudok nyilatkozni, mert en meg csak SB-t lattam kozelrol, de azzal maximalisan elegedett vagyok.

na,ez a megoldás is érdekelne. mivel éppen szétverés illetve átalakítás alatt áll a ház így most még gond nélkül lehet vezetékezni.
A wifi-vel kapcsolatban nekem az nem teccik,h megfájdul tőle az emberek feje; nem vmi egészséges. én is inkább a kábeles megoldások híve vok. az asszonyt is próbálom azért meggyőzni erről.
még a mobilt sem szeretem füles nélkül használni.

Igen a Wifi-tol nekem is faj a fejem, ezert en ugy csinalom (mert az asszony, ha hasznalja a notebook-jat es net-ezni akar, akkor kell neki a wifi, hogy ne huzgalja keresztul a szoban a kabelt), hogy a wifi transmit power-t az AP-n leszedem 25%-ra, meg a halokartyan 20db-rol 3-4-re, igy alig sugaroz, de meg mukodik, es a wifi AP pedig egy taviranyitos 220-as dugaszba van dugva, igy kikapcsolhato taviranyitoval, ha nincs ra szukseg.
 
De hamar szet van verve a haz, akkor erdemes UTP-t rakatni minden helysegbe, kulonosnen szamitogeplelo helyek es hifi/tv kozelebe
 
Nalam pl. mindenhonnan le van vive a pincebe az UTP/antenna/riasztokabelek, ott a kozpont, ott van minden, a riasztokozpont, antenna eloszto/ switch-ek, routerek, stb. Igy a nappaliban "nyugi" van ettol a sok szartol :kiraly:
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


na, most sokat segítettél.  annyit tudtam meg,h totál más a két cucc.
akkor legalabb kerdezz.

most tudtam meg,h jobb a DAC a SB-nek,a másik viszont szebb.
kérdezni kérdeztem már,h mi a lényeges különbség a kettő között. akkor konkrétabban, miért nem Roku-t vettél?

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Nekem 1 mezei linuxos pc a mediaserverem egy nagytorony hazban, persze mindez a pinceben van Persze ez meg sokminden mast is csinal, ez a gep a netmegoszto, letolto, stb. gep.
 
En a squeezebox-bol nem wifiset vettem, mert nekem a falban benne van mar az UTP kabel mindenutt, ahol szukseg lehet ra, es amugy is utalom a wifi-t, de gondolom azzal is remekul mukodik.
 
Elvileg a DAC-ja sokkal jobb a SB-nak mint a Ruku-nak, a tobbi kulonbsegrol pedig nem tudok nyilatkozni, mert en meg csak SB-t lattam kozelrol, de azzal maximalisan elegedett vagyok.

na,ez a megoldás is érdekelne. mivel éppen szétverés illetve átalakítás alatt áll a ház így most még gond nélkül lehet vezetékezni.
A wifi-vel kapcsolatban nekem az nem teccik,h megfájdul tőle az emberek feje; nem vmi egészséges. én is inkább a kábeles megoldások híve vok. az asszonyt is próbálom azért meggyőzni erről.
még a mobilt sem szeretem füles nélkül használni.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


na, most sokat segítettél. annyit tudtam meg,h totál más a két cucc.
akkor legalabb kerdezz.

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Nekem 1 mezei linuxos pc a mediaserverem egy nagytorony hazban, persze mindez a pinceben van
Persze ez meg sokminden mast is csinal, ez a gep a netmegoszto, letolto, stb. gep.
 
En a squeezebox-bol nem wifiset vettem, mert nekem a falban benne van mar az UTP kabel mindenutt, ahol szukseg lehet ra, es amugy is utalom a wifi-t, de gondolom azzal is remekul mukodik.
 
Elvileg a DAC-ja sokkal jobb a SB-nak mint a Ruku-nak, a tobbi kulonbsegrol pedig nem tudok nyilatkozni, mert en meg csak SB-t lattam kozelrol, de azzal maximalisan elegedett vagyok.
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


látom neked Sq. van. mi a lényeges különbség a a Roku és a tiéd között?
hat kb teljesen mas
 
de most komolyan - kb annyi a hasonlosag, hogy mindketto halozati lejatszo. elotte roku is volt.
 
ha van a squeezeboxra penzed, azt vedd.

na, most sokat segítettél. annyit tudtam meg,h totál más a két cucc.

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 14

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »

Valóban szvsz egy barebone tökéletes NAS-nak, és olcsóbb is mint egy jobbfajta NAS, és több mindent tud.. Távoli adminisztrációval monitor nélkül elketyeg valahol a lakásban. Nekem is ez a hosszú távú cél, csak már hülyén érzem magam hogy a 3. Asus Pundit barebonet akarom összerakni?! (1 asztali pc, 1 htpc a tv alatt, és akkor most egy NAS? )

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”