Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Pc alapú audio lejátszás

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

ezek szvsz alapertelmezett ertekek, de valszeg ugyanugy mukodik mindketto "hangositasa".

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


Valaki tesztegette mar, hogy a SB analog hangero valtoztatasa milyen hatassal van a hangra? Nekem meg nem volt ra idom.
Szerintem az nem analóg, mivel a digit kimenetet is szabályozza. Én azon használom, innen tudom.

A digit kimenetet csak akkor szabalyozza, ha engedelyezve van, hogy szabalyozza.
Amugy a digit kimenethez nem nyul.
 
Szoval akkor az analog kimeneten nem a jelszintet szabalyozza, hanem a digit jelfolyamot, amibol a DAC dolgozik.
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Valójában tényleg csökken a dinamika, ez igaz.Én csak akkor szabályozom 100% alá, ha
 
1., lusta vagyok az erősítő távját megkeresni
 
2., nagyon halkan akarom hallgatni, ugyanis az erősítő a legkisebb hangerő állásban is kicsit hangos (digit szabályozás) ha pl. elalváshoz állítom be, ilyenkor kicsit a SB-on levéve jó a hangerő. Na de ilyenkor már mindegy a dinamika kis csökkenése, az én dinamikám is a padlón van már

zenehallgatashoz a ket tavot mindig egyutt cipelem. egy gershwin zenenel eleg nehez beallitani a hangerot elozetesen.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Valójában tényleg csökken a dinamika, ez igaz.
Én csak akkor szabályozom 100% alá, ha
 
1., lusta vagyok az erősítő távját megkeresni
 
2., nagyon halkan akarom hallgatni, ugyanis az erősítő a legkisebb hangerő állásban is kicsit hangos (digit szabályozás) ha pl. elalváshoz állítom be, ilyenkor kicsit a SB-on levéve jó a hangerő. Na de ilyenkor már mindegy a dinamika kis csökkenése, az én dinamikám is a padlón van már
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

azert mondtam korabban, hogy csokken a dinamikaszint... erdemes hangeroszabalyozas nelkul atengedni.

Avatar
csn
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 43
Csatlakozott: 2006.12.25., hétf. 10:53
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: csn »


Szerintem ez egy digitális jellel manipuláló hangerő szabályozás, azaz semmi plusz elektronika nem szól bele a hangzásba, hanem csak egyszerűen a digitális jelszinteket csökkenti, azaz a mintákat leosztja.
Így nem mondható hogy "beleszól" a hangzásba, hisz csak a digitális jelfolyamot oszja le.
 
Ha pedig beállítjuk hogy a digit kimeneteket ne szabályozza, akkor azok felé a natúr digit jelfolyamot engedi, míg a beépített DAC felé továbbra is a leosztott (gyakorlatilag matematikailag elosztott) adatokat küldi, ezért ott csökkentett lesz a jelszint.
Szerintem.
Legfőbb akusztikus eszközöm: a két fülem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Valaki tesztegette mar, hogy a SB analog hangero valtoztatasa milyen hatassal van a hangra? Nekem meg nem volt ra idom.
Szerintem az nem analóg, mivel a digit kimenetet is szabályozza. Én azon használom, innen tudom.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Valaki tesztegette mar, hogy a SB analog hangero valtoztatasa milyen hatassal van a hangra? Nekem meg nem volt ra idom.
mert az analog?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Valaki tesztegette mar, hogy a SB analog hangero valtoztatasa milyen hatassal van a hangra? ...
igen: halkul - hangosodik
gordon314.fw.hu

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »

Valaki tesztegette mar, hogy a SB analog hangero valtoztatasa milyen hatassal van a hangra? Nekem meg nem volt ra idom.
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


http://stereophile.com/digitalprocessor ... index.html
Lassan mindenki rájön majd hogy ez a jövő. :smile19:

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


de egy kijelzo es tav miatt ekkora ardifferencia? 
Miért, a SoundBridge M2000 meg csak a kijelzőben nagyobb, és mennyibe kerül. Úgy tűnik a VFD-t aranyárban mérik.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »


Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Acme »

Köszi, megvan!
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
tau
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 742
Csatlakozott: 2003.12.16., kedd 15:57
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tau »


Én minden lemezt megmosok szappanos vízzel grabbelés előtt, utána szárazra törlöm persze. 
EAC kérdés:
 
Hogy tudom elérni, hogy az EAC a file nevét (uncompressed wav) "track sorszáma - szám címe" formátumban hozza létre? Hatszáz beállítást megnéztem de nem sikerült

benn vagy a progiban, F9 vagy bal felül eac/eac options, filename tab és a naming scheme-be ezt írd be:
%N - %T
 
vagy amit akarsz, ott van alatta a magyarázat

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Acme »


Én minden lemezt megmosok szappanos vízzel grabbelés előtt, utána szárazra törlöm persze.
 
EAC kérdés:
 
Hogy tudom elérni, hogy az EAC a file nevét (uncompressed wav) "track sorszáma - szám címe" formátumban hozza létre? Hatszáz beállítást megnéztem de nem sikerült
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »

Nálam a külső audio interfész a tegnap bezsákolt előfokos DAC-ba csatlakozik bele. Még csak mezei filléres SPDIF dróttal van bekötve, de már így se gyenge, később AES/EBU szimmetrikus digit kábelen megy majd jel, s 75 ohmos koax kábellel is össze lesznek kötve, ezen adja majd a DAC az órajelet a "hangkártyának". Na most ahhoz asszem eléggé gyúrnia kell bármelyik CD lejátszónak, hogy ezzel a kombóval partiban legyen.

Avatar
YikeSS
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 242
Csatlakozott: 2006.09.05., kedd 20:23
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: YikeSS »


A hivoxban vettem egy USB to SPDIF külső usb eszköztis, ami viszi a digit jelet a szintén  hivox lupusba.
Ezek szerint a Lupusod nem volt USB-s.
Akárki akármt mond mind minőségben, mind kényelemben nagyon-nagyon jó minőségű a PC-s zene hallgatás. Én a CD-kel befejeztem a pályafutást

Magam is hasonlokepp vagyok. Csak en Squeezebox-al nyomom.
Mar rosszul voltam a sok nyomorult CD-tol. Nem tudtam hova rakni oket, allandoan utban voltak, porosodtak, stb.
 
Benyomtam oket FLAC-ba (erre rament 1 honapom ), aztan a CD-k azota pihennek a pinceben bedobozolva
Erősítők: Dussun DS-99 + (Isotek Elite), Cambridge Audio Azur 540R V2 Front: Dali Ikon 6 Center: Dali Ikon Vokal 2 Surround: Dali Ikon 2 Sub: ML Dynamo Forrás: Debian -> Slimdevices SqueezeBox, Slimdevices Transporter Hangfalkábel: Xindak FS-2 IC: Xindak FA-1 TV: Pioneer PDP-507XD

Avatar
Joc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 319
Csatlakozott: 2005.06.25., szomb. 08:09
Értékelés: 7

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Joc »


Akárki akármt mond mind minőségben, mind kényelemben nagyon-nagyon jó minőségű a PC-s zene hallgatás. Én a CD-kel befejeztem a pályafutást 
Dettó!

Ezzel magam is így vagyok. Bár még megvan a CD-m...

Avatar
lajos001
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2003.03.25., kedd 17:17
Értékelés: 0

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: lajos001 »


Akárki akármt mond mind minőségben, mind kényelemben nagyon-nagyon jó minőségű a PC-s zene hallgatás. Én a CD-kel befejeztem a pályafutást
Dettó!
Projektor: Panasonic PT-AE2000E Előfok:Rotel RSP-1066 Végfok:Marantz MM9000 Front:Phonar P30S Center:Phonar Centric llS Sorround:Phonar Monitor llS Sub:Phonar AS1000

Avatar
Scott
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 599
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:04
Értékelés: 2

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Scott »


A hivoxban vettem egy USB to SPDIF külső usb eszköztis, ami viszi a digit jelet a szintén hivox lupusba.
Ezek szerint a Lupusod nem volt USB-s.
Akárki akármt mond mind minőségben, mind kényelemben nagyon-nagyon jó minőségű a PC-s zene hallgatás. Én a CD-kel befejeztem a pályafutást

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Pénteken megvettem a "füles rendszerem" utolsó darabját a hivox bubot. Úgyhogy összállt nagy megelégedésemre a számítógép alapú füles zenehallgatás. nagyon elégedett vagyok az eredménnyel.
 
A foobart használom és fülelek tanácsára 16 biten hagytam a kimenetet. A hivoxban vettem egy USB to SPDIF külső usb eszköztis, ami viszi a digit jelet a szintén hivox lupusba.

Avatar
arn
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1914
Csatlakozott: 2003.04.28., hétf. 15:03
Értékelés: 177

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: arn »

de egy kijelzo es tav miatt ekkora ardifferencia?

Avatar
tsc
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2707
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 13:57
Értékelés: 13

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: tsc »


Akkor mégsincsennek csodák!
 
Habár nekem az a "gagyi" is megfelelt volna a hálószobába, mert a lényeget tudja, csak a kijelzője nem olyan szép, és a távja kényelmetlenebb... (van más?)

Avatar
Robotk@
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1738
Csatlakozott: 2004.04.15., csüt. 14:33
Értékelés: 1

Pc alapú audio lejátszás

Hozzászólás Szerző: Robotk@ »


Megjött a válasz az ittveddmegtől:
 
 
"Kedves ........!
 
Az áruházunkban jelenleg kapható változat nem az M1000, hanem a
HomeMusic Network Music Player, vagyis az "egyszerűbb" változat.
 
Üdvözlettel:
xy
ittveddmeg.hu Kft."

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”