Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



hu ez érdekes lesz, nagyon várom!  
Az mondjuk azért várható volt, hogy egy olcsóbb készüléken többet hoz a külsődac.  
 
Egy gyors kérdés Chromecastot, direktbe hajtod a 220V-ről, vagy Tom_40 javaslata szerint egy powerbankról. Mert az azért sokat segít rajta. Lehet ez is része lehetne a tesztnek.

 
Jogos a kérdésed 
Tom_40 javaslata alapján egy mobiltelefonomhoz vett powerbank-ról hajtom.
De ezt nem csak ő javasolta, a múlt héten küldte el nekem egyik kedves fórumtársunk a DAC guru Rob Watts (Chord) véleményét, aki szerint egy DAC jobban szól ha akkumulátorról hajtjuk és nem hálózati tápról. Annyira érdekes ez a vélemény, hogy be is másolom:
The initial 2 Qute listening tests revealed the mains powered 2 Qute sounded very similar to a battery powered Hugo.
 
Battery power has enormous advantages over mains operation, principally very low noise, both in band and more importantly RF noise - much lower than SMPS or linear PSU. RF noise is a hobby horse of mine, as it creates noise floor modulation when random RF noise inter-modulates with the audio signal in the analog electronics. The brain is extremely sensitive to noise floor modulation, as it interferes with it's ability to separate sounds out into individual entities with placement data.
 
I knew that Qute was sensitive to the power, as too many audiophiles had reported improvements when using better PSU's. This was in spite of Qute's extensive RF filtering and regulation. Part of Hugo's musicality was down to the battery, so I was determined that 2 Qute would have no SQ losses due to mains powering. This was not a simple design challenge, and involved a radical restructuring of the internal PSU arrangements.
 
So I was very pleased that the SQ tests had given me Hugo performance but with a mains powered 2 Qute. This was not the easy challenge that at first sight may appear.
 
But was it completely insensitive to the mains? Simply hooking up a linear PSU would not be a good enough test, as it needs RF isolation too. So I decided the ultimate PSU from an impedance, in-band noise, and RF noise isolation POV was a 300A car battery (I used a jump starter type - they are low cost and can be re-charged) and yesterday did the listening tests with 2 Qute using the car battery against the standard Chord mains unit.
 
I spent much of the afternoon doing my standard listening tests, and could not consistently find a preference - I was struggling to reliably hear a difference. When you are struggling to hear a difference, its usually because that there is no difference! There was no consistent difference in sound-stage, instrument separation and tonal balance. So as a sanity check, I thought I would test it against the original Qute - and immediately I could easily hear the difference - sound-stage was much deeper, instrument separation was better, and it was much smoother with the battery. All SQ hallmarks of reduced RF noise.
 
So don't bother connecting up "better" PSU's with 2 Qute, as at best it will sound the same, at worst you will damage 2 Qute - some of these units have too high an OP voltage, destroying the protection circuits of the DAC.
 
Rob   
 
A rossz hírem viszont az, hogy a Chromecast Audio eléggé kilóg (lefelé) ebből a négyesből, még powerbank-el meghajtva is....
Spoiler!
A teszt közzétételét megelőzve annyit már most elárulok, hogy akinek számít a jó hangminőség, és szerintem ez a fórumtagokra abszolút jellemző, azokat inkább lebeszélném a Chromecast-ról, mert a Yamaha - természetesen nem a Luminnal, de még csak nem is a Cambridge CXN-el összevetve - hanem a 100 ezer Ft. alatti árkategórián belül nagyon minőségi kis készülék, és klasszissal szebben zenél, mint a Chromecast.
Majd persze beszámolok arról is, hogy mit tud a Chromecast a jövő héten érkező felső kategóriás Vorzüge Vorzamp Pure II + hordozható (akkumulátoros) fejhallgató erősítővel. Na arra én is kíváncsi vagyok....de arra is, hogy milyen hangot fog kicsikarni ez az állítólag szuper hangú erősítő a rút kiskacsa Yamaha-ból....
Blogom

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



hu ez érdekes lesz, nagyon várom!  
Az mondjuk azért várható volt, hogy egy olcsóbb készüléken többet hoz a külsődac.  
 
Egy gyors kérdés Chromecastot, direktbe hajtod a 220V-ről, vagy Tom_40 javaslata szerint egy powerbankról. Mert az azért sokat segít rajta. Lehet ez is része lehetne a tesztnek.

 
Én egy Oppo Sonica Dac-al hallgattam össze a Heed Abacus-t. Bár az Oppo funkcionálisan többet tud (hálózati lejátszó, Airplay, Bluetooth), hangban viszont az Abacus veri. Kipróbáltam Lumin D1 után kötve is, ott azonban nem hozott előrelépést.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »



Nem is akármilyen külső DAC van nálam, a HEED Abacus.
És bizony van ám komoly különbség a külső DAC-os teljesítményük és az eredeti DAC-jukkal hallható hang között.
Nevezetesen minél olcsóbb a tesztelt készülék,annál nagyobb a javulás egy jó DAC-al, de zeneszámonként is vannak azért eltérések.
Persze ez nem automatikus, elöljáróban annyit, hogy a Chromecast egy szuper DAC-al sem tesz csodát.
A Yamaha ugye nem javítható fel külső DAC-al, ahhoz viszont lehet venni egy minőségi fejhallgató erősítőt.
Én most pont ezt tettem, és hamarosan beszámolok a tapasztalatokról, ha megjön az új erősítőm. Mindent le fogok írni...
 

hu ez érdekes lesz, nagyon várom!  
Az mondjuk azért várható volt, hogy egy olcsóbb készüléken többet hoz a külsődac.  
 
Egy gyors kérdés Chromecastot, direktbe hajtod a 220V-ről, vagy Tom_40 javaslata szerint egy powerbankról. Mert az azért sokat segít rajta. Lehet ez is része lehetne a tesztnek.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...Ugyanakkor érdemes azon is elgondolkodni, hogy az innováció mértéke azonos-e a felhasználói élmény növelésével, azaz minden esetben jobb-e a modernebb megoldás. 
 
nyilvan nem.   inkabb az arcedulaval kellene korrelaljon, ott "jogosnak" erzem, elfogadhato, ha innovacio stb. miatt magas, kevesbe ..ssza a csörömet, mintha valos hatter nelküli magas arcedula van.  engem legalabbis nagyon zavar a lehuzos ar, ha csak draga, de nem azert, mert kis haszonnal nagy elöallitasi költseggel lett (ebben benne van a hozza szükseges kutatas stb. is)

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Nem is akármilyen külső DAC van nálam, a HEED Abacus.
És bizony van ám komoly különbség a külső DAC-os teljesítményük és az eredeti DAC-jukkal hallható hang között.
Nevezetesen minél olcsóbb a tesztelt készülék,annál nagyobb a javulás egy jó DAC-al, de zeneszámonként is vannak azért eltérések.
Persze ez nem automatikus, elöljáróban annyit, hogy a Chromecast egy szuper DAC-al sem tesz csodát.
A Yamaha ugye nem javítható fel külső DAC-al, ahhoz viszont lehet venni egy minőségi fejhallgató erősítőt.
Én most pont ezt tettem, és hamarosan beszámolok a tapasztalatokról, ha megjön az új erősítőm. Mindent le fogok írni...
 
A  Yamaha "felmagasztalására" csak egy gondolat: Szerintem az audio újságírók általában az ár/érték arányt nézik, és ha azt mondják ez a kütyü szuper elsősorban erre gondolnak, és nem arra, hogy akárcsak a Lumin közelében is lehet a hangja a kis Yamaha-nak. Persze abban igazad van (alto), hogy ezáltal a vevők úgy érezhetik, valami zseniálisat kapnak a pénzükért, pedig valójában csak egy korrekt, hallgatható készüléket.

 
Két különböző példa erre:
 
Audioaffair.co.uk:
  "Audiophile Quality at a Budget Price 
The Yamaha WXAD-10 supports up to 24 bit, 192kHz audio from uncompressed sources such as WAV, FLAC and AIFF. This might not count for much, without good D/A conversion. Thankfully, Yamaha has chosen to use a Burr-Brown DAC coupled well thought out analogue circuitry. This really is a unit designed to appeal to the Audiophile."
 
AVoline.hu:
"No és a hang? Mindenképpen segít a kis dobozkában rejtőző Burr-Brown DAC, mely 192 kHz/24 bit mintavételezésének köszönhetően nem utasítja vissza a legtöbb veszteségmentes formátumot sem (kivétel a DSD). Nagyfelbontású referencia felvételeink hallgatása közben úgy tűnt, hogy a WXAD-10 karaktere leginkább egy tisztességes belépő kategóriás CD-játszóét hozza. A nagyobb adatrátájú fájlokban hallhatóan több részletet jelenített meg, ugyanakkor dinamikailag nem volt lapos, és a sztereó színpad mozgékonyságára is ügyelt. Mélység és nyitottság szempontjából csak alapszinten vizsgázott le, igaz, kétutas állványos hangsugárzóink önmagukban sem lettek volna képes holografikus térélmény létrehozására."
 
Szerintem az AVoline tesztje korrekt, míg az Audioaffair minősítése félrevezető.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15214
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10366
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


vajon hogyan lehet megitelni, tampontot talalni, hogy mennyi valos invesztalt tudas, innovacio van, mennyire all a kortars tehnika csucsan, es mennyire keves ilyen van egy cucc-ban ? 
Azt gondolom, szakmai körökben a bennfentesek tisztában vannak egy-egy termék innovativitásával, technikai színvonalával, egyediségével, de az információt saját érdekeik és kötelezettségeik miatt nem oszt(hat)ják meg. Ez vélhetően nem csak a HiFi-ben, hanem minden műszaki iparágban így van. Azonban amint a kereskedők és a felhasználók köreibe kerül a téma, azonnal áthatja rengeteg előítélet, pletyka, félrevezetés, kiteljesedik a káosz esélyt sem adva a felhasználónak az érdemi tájékozódásra. Nyilván sokan emlékszünk még a fórumon jelenlévő kereskedők zajos pengeváltásaira egy-egy termék műszaki tartalma kapcsán, miközben érdemi információ egyikük kezében sem volt, csupán annyi, amit a gyártó érdemesnek gondolt megosztani a dealer hálózatával, no meg amiket még a kereskedők és az átlagnál lelkesebb felhasználók kitaláltak hozzá. Sejthető, hogy ez mennyire távol esik attól, ami a fejlesztő mérnökök fejében van.
 
Ugyanakkor érdemes azon is elgondolkodni, hogy az innováció mértéke azonos-e a felhasználói élmény növelésével, azaz minden esetben jobb-e a modernebb megoldás. 

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »


Azért az is megérne egy összehasonlítást milyenek amikor csak streamerként müködnek külső dac-ra kötve. Elvileg nem kellene különbségnek lennie, DE....szóval ha van külső dac-od, egy ilyen összehasonlítás is érdekes lenne szerintem.
 
Nem is akármilyen külső DAC van nálam, a HEED Abacus.
És bizony van ám komoly különbség a külső DAC-os teljesítményük és az eredeti DAC-jukkal hallható hang között.
Nevezetesen minél olcsóbb a tesztelt készülék,annál nagyobb a javulás egy jó DAC-al, de zeneszámonként is vannak azért eltérések.
Persze ez nem automatikus, elöljáróban annyit, hogy a Chromecast egy szuper DAC-al sem tesz csodát.
A Yamaha ugye nem javítható fel külső DAC-al, ahhoz viszont lehet venni egy minőségi fejhallgató erősítőt.
Én most pont ezt tettem, és hamarosan beszámolok a tapasztalatokról, ha megjön az új erősítőm. Mindent le fogok írni...
 
A  Yamaha "felmagasztalására" csak egy gondolat: Szerintem az audio újságírók általában az ár/érték arányt nézik, és ha azt mondják ez a kütyü szuper elsősorban erre gondolnak, és nem arra, hogy akárcsak a Lumin közelében is lehet a hangja a kis Yamaha-nak. Persze abban igazad van (alto), hogy ezáltal a vevők úgy érezhetik, valami zseniálisat kapnak a pénzükért, pedig valójában csak egy korrekt, hallgatható készüléket.
Blogom

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


"Tesznek azért róla hogy így érezzük magunkat..."
 
Na, erről kellene beszélni! Mert ez érdekes.   - RIGOUTAT
 

Avatar
Indy
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3056
Csatlakozott: 2011.08.30., kedd 11:06
Értékelés: 1600
Tartózkodási hely: Győr
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Indy »


Csak valahogy a fórumozók egy része úgy gondolja, hogy összeesküsznek ellenük a gyártók és forgalmazók akik csak le akarják venni a tájékozatlan hifistát, mint riadt majmot a fáról. 
Tesznek azért róla hogy így érezzük magunkat...
 
http://impressivia.hu/termek/marvany-hangfal-alatetlap/ 
 

Indulj el egy úton, én is egy másikon...

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



 

vajon hogyan lehet megitelni, tampontot talalni, hogy mennyi valos invesztalt tudas, innovacio van, mennyire all a kortars tehnika csucsan, es mennyire keves ilyen van egy cucc-ban ?

Na, erről kellene beszélni! Mert ez érdekes. És ki tudna erről a legtöbbet mesélni? Hát az aki ebben a világban él és ezzel foglalkozik. Csak valahogy a fórumozók egy része úgy gondolja, hogy összeesküsznek ellenük a gyártók és forgalmazók akik csak le akarják venni a tájékozatlan hifistát, mint riadt majmot a fáról. Asebestyén jól írta azt, hogy használható (bennfentes) infót csak személyesen és hiteles szakembertől kaphatsz. A rendszeremet nem a fórumozók véleménye alapján raktam össze. Elmentem a szaküzletbe, beszélgettem az alkalmazottakkal, lehetőséget adtak a kipróbálásra és ma már ott tartok, hogy ismerik az ízlésemet és már eleve lebeszélnek olyan dolgok megvételéről amiről tudják hogy az nekem nem fog tetszeni. 

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


en is örülök "bartimex" hangvetelenek es jelenletenek is.
örülök "limar" visszatertenek is.
remelem sok tovabbi erdemi tartalmu hozzaszolasotokat olvashatom még !
 
..stilusban valoban "bartimex" kevesebbeknel verheti ki a biztit, mint "limar" - de remelem belefer, viri ezen reakciojanak is örülök: "pár éve vszínű ugrottam volna rá, most valahogy nem érintett meg, inkább értetlenül állok előtte, nem ilyennek embernek ismertem meg személyesen, de nem is szeretném itt ezt tovább folytatni..."
 
az itelet vagy velemeny kapcsan erdekesnek talalom, hogy mi alapjan is legyen ?
 
"Autós hasonlattal élve, lehet szeretni vagy vagy nem szeretni a BMW-t, de a fostalicska jelző a Trabanthoz illik, nem egy BMW-hez.
Függetlenül a gyártótól, a kortárs audiotechnika csúcsán álló, milliós árcédulájú készülékekbe beleinvesztált mérnöki tudást és innovációt szerintem illendő tisztelni annyira, hogy ilyen jelzőkkel nem húzzuk le a kommersz gagyi mocsarába."
ebben egyetertek (a BMW-t nem szeretem  [dolgoztam Steyrben a diesel fejlesztesen] ..leginkabb azert nem, mert image-e több, mint a tartalom szerintem; persze nem vitatom, hogy nem Trabant szintü :-)). ...ugyanakkor nehany cuccban kivülallokent nehez meglatni, hogy a millios arcedula valoban beleinvesztalt mernöki tudas, innovacio, a kortars technika csucsa miatt van, ..vagy esetleg nem sok a tartalom, hanem inkabb marketing, illetve megprobaljak, hatha
 
"engem valahogy elkerült a márka sznobizmus, csak a név miatt nem tudok valamit automatikusan tisztelni."
persze, anev miatt en sem, nem is erdemes.
 
vajon hogyan lehet megitelni, tampontot talalni, hogy mennyi valos invesztalt tudas, innovacio van, mennyire all a kortars tehnika csucsan, es mennyire keves ilyen van egy cucc-ban ?  nem a Lumin kapcsan erdekes, hanem - amik nekem inkabb szurjak a szivem - pl. kabelek kapcsan. ugye drotokat is lehet siman venni Lumin arban, ott inkabb/nagyon ugy erzem: kevesebb tudas, innovacio van benne, illetve valos tudasu eszköz, inkabb az adott kor "elbutitott" tömegeinek beetethetösege.  ..gondolom Gábor erre is tudna ugrani (ha nagyon ugranál: gondold azt, hogy nem Nordost, Kubala Sosna, hanem masokra gondolok, legyen ez "hazai vakitas")
 
peace !

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Kereskedőként különösen óvatosan kell bánni az ilyen-olyan jelzőkkel. Törekszem arra, hogy olyan portékát áruljak, ami nekem is tetszik, de be kell látni, hogy a piaci igény és az én ízlésem nem minden esetben találkozik, ezért van bőven olyan termékünk is, amiről nincs jó véleményem, de eladjuk, ha valaki pont ezt nézte ki, és láthatóan nem kíváncsi a tanácsaimra. Persze ha igényli a segítséget, megpróbálom az adott keretek között a lehető legjobb irányba terelgetni. Nyilvánosan viszont ezeket sem szoktam fikázni, bár időnkét nem tudom megállni, ha valami különösen gyenge termékkel áll elő egy-két gyártó.
 
A konkurens márkák leszólása sem túl jó ötlet, egyrészt nem kimondottan sportszerű, akkor sem ha valóban rossznak hallom, másrészről sose lehet tudni mit hoz a sors. Például mit ad isten, szeptembertől lesz nálunk NAIM, nem jól festene, ha előzőleg teleszórtam volna negatív véleménnyel a fórumot. Ez csak példa volt, valójában jó kis cucc NAIM.
Ellenpélda a pl. a Bose, amit árulunk, de annyira szörnyű, hogy inkább lemondunk róla.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Hű mi lett itt ebből!
Finomítva kicsit Gábor markáns véleményén, nekem a különböző jelzők eltúlzott használatával van inkább bajom, amint azt a kis Yami kapcsán már kifejtettem.
Kezeljük már helyén a dolgokat. Ha egyenesen csapnivalónak minősíted Lumin D1 hangját, akkor milyen jelzőt használnál a kis Yami hangjára?
Egy abszolút hangminőségi skálán nézve, egy Chromacast vagy a Yami hangját lehet csapnivaló jelzővel illetni, a Luminét viszont nem. 
Autós hasonlattal élve, lehet szeretni vagy vagy nem szeretni a BMW-t, de a fostalicska jelző a Trabanthoz illik, nem egy BMW-hez.
Függetlenül a gyártótól, a kortárs audiotechnika csúcsán álló, milliós árcédulájú készülékekbe beleinvesztált mérnöki tudást és innovációt szerintem illendő tisztelni annyira, hogy ilyen jelzőkkel nem húzzuk le a kommersz gagyi mocsarába.
Az én izlésemtől például az AN DAC 2 hangja elég messze áll, de csapnivaló jelzővel sose illetném.

Én a LIMAR helyében kihagytam volna a fórumozást. Az a baj, hogy aki ebből él ( értékesít ) annak jól meg kell gondolnia, hogy mit mond és sajnos néha akkor is engednie kell a véleményéből amikor úgy érzi, hogy a vele szemben álló hifista erős képzavarban van. Ez a szállodaipar tipikus jelensége is. A vendégnek mindig igaza van. Vagyis dehogy van, de ezt próbáld megértetni vele, nem fog sikerülni ( tudom, 20 éve ezt csinálom ). Az a legszebb ebben a történetben itt, hogy a felek még személyesen is ismerik egymást! Ez kb olyan, mintha a végtelenül rendes és segítőkész kácsás Peti haverommal dobálnánk itt egymásra a sárt. A nejem nem is értené, hogy mitől bomlott meg az agyunk. Én örültem a LIMAR érkezésének mert nagyon pozitív élményem volt velük, és nekem olybá tűnik, hogy értik azt amiről beszélnek. Kár, hogy nem privátban intézték a felek a vitájukat. Mindenki jobban járt volna vele. Nekem tetszik a Bartimex higgadt hangvétele, bár azt azért hozzátenném, hogy a LIMAR szenvedélyessége is imponáló. Köszönöm a fórumon való jelenlétüket!

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: viri »



Hű mi lett itt ebből!
Finomítva kicsit Gábor markáns véleményén, nekem a különböző jelzők eltúlzott használatával van inkább bajom, amint azt a kis Yami kapcsán már kifejtettem.
Kezeljük már helyén a dolgokat. Ha egyenesen csapnivalónak minősíted Lumin D1 hangját, akkor milyen jelzőt használnál a kis Yami hangjára?
Egy abszolút hangminőségi skálán nézve, egy Chromacast vagy a Yami hangját lehet csapnivaló jelzővel illetni, a Luminét viszont nem.
Autós hasonlattal élve, lehet szeretni vagy vagy nem szeretni a BMW-t, de a fostalicska jelző a Trabanthoz illik, nem egy BMW-hez.
Függetlenül a gyártótól, a kortárs audiotechnika csúcsán álló, milliós árcédulájú készülékekbe beleinvesztált mérnöki tudást és innovációt szerintem illendő tisztelni annyira, hogy ilyen jelzőkkel nem húzzuk le a kommersz gagyi mocsarába.
Az én izlésemtől például az AN DAC 2 hangja elég messze áll, de csapnivaló jelzővel sose illetném.
Jól hangzik az autós hasonlat, abban talán igazad is van, de engem valahogy elkerült a márka sznobizmus, csak a név miatt nem tudok valamit automatikusan tisztelni. A csapnivaló erős jelzőt azért írtam, mert ez a szó jellemzi legjobban azt az érzést, amit éreztem amikor megszólalt, összeszűkült, elvékonyodott, digitális lett, nem ismertem rá a rendszer hangjára. Nyilván az általad említett Yamaha még ennyire sem jó, nem ismerem, és talán bennem van a hiba, hogy 5-600 eft-ért többet vártam volna, de mint említettem csak streamerként már rögtön megtáltosodott, nem is kicsit. Véleményemmel semmit nem akartam igazolni, vagy önügazolni, csupán naivan a segítő szándék vezérelt, hogy saját felhasználói tapasztalat is legyen, ne csak kereskedői ajánlások, hisz ez a fórum lényege.Gábor meglepő kirohanása a rendszeremre olyan mint egy bosszú, vagy nem is tudom minek nevezzem, nem tudom komolyan venni, bárki rendszeréről lehet rosszindulattal beszélni, ha valaki úgy akarja, ezt mindannyian tapasztaltuk már, ettől még nem lesz kevésbé jó,
és nem fogom kevésbé élvezni Szóval szerencsére nem hatott az egómra, szarozza le nyugodtan, nem tök mindegy, mit számít?
Én őt 10 éve ismerem, megsérteni nem akartam, nem tudtam, hogy ennyire szenvedélyesen azonosul az általa árult termékekkel. Ő viszont kifejezetten megsérteni próbált, pár éve vszínű ugrottam volna rá, most valahogy nem érintett meg, inkább értetlenül állok előtte, nem ilyennek embernek ismertem meg személyesen, de nem is szeretném itt ezt tovább folytatni...
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4142
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2512
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Pedig még az A1 luminhoz is érdemes külső dacot kötni, pl. egy AN Dac 2 is jobb a beépített dacjánál, nem beszélve egy dac3-ról, a Lumin D1 saját Dac-ja viszont egyenesen csapnivaló, önmagában olyan CD-s hangja van, mint egy olcsó pio vagy yami cd játszónak. Futóműként jó dackal viszont már rögtön más dimenzióba emelkedik, úgy már vetekszik egy audio PC-vel. Bár nekem az audio pc kicsit melegebb hangja miatt jobban tetszett. Más rendszerében hallgatva és összehasonlítva az audio PC-t az A1-el, (természetesen ugyanazzal a dackal, saját dacjánál nem érdemes) ott meg az A1 tetszett jobban, analógosabb volt (nem csöves rendszerben).
Lehet hogy leírtam már ezt a kalandozásomat egyszer, akkor bocs az ismétlésért

 
Hű mi lett itt ebből!
Finomítva kicsit Gábor markáns véleményén, nekem a különböző jelzők eltúlzott használatával van inkább bajom, amint azt a kis Yami kapcsán már kifejtettem.
Kezeljük már helyén a dolgokat. Ha egyenesen csapnivalónak minősíted Lumin D1 hangját, akkor milyen jelzőt használnál a kis Yami hangjára?
Egy abszolút hangminőségi skálán nézve, egy Chromacast vagy a Yami hangját lehet csapnivaló jelzővel illetni, a Luminét viszont nem. 
Autós hasonlattal élve, lehet szeretni vagy vagy nem szeretni a BMW-t, de a fostalicska jelző a Trabanthoz illik, nem egy BMW-hez.
Függetlenül a gyártótól, a kortárs audiotechnika csúcsán álló, milliós árcédulájú készülékekbe beleinvesztált mérnöki tudást és innovációt szerintem illendő tisztelni annyira, hogy ilyen jelzőkkel nem húzzuk le a kommersz gagyi mocsarába.
Az én izlésemtől például az AN DAC 2 hangja elég messze áll, de csapnivaló jelzővel sose illetném.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5662
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1052

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Szia,
 
engem a fenti beidezett reszletesebben is erdekelne (mi nem tetszett benne). akar pü-ben is. Köszönöm.

A Vandersteenre gondolsz?
Nekem is csak ismerősöm tapasztalata van meg. Neki 1- es volt. Nagyon boldog lett amikor lecserélte Audio Note J dobozra. Azóta is az van meg Neki. Részleteket nem tudom, hogy milyen jellemzőkkel lehetne leírni a hangját.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: avl2 »


...Számomra felérne egy kínzással, ha azt kellene hallgatnom két percen keresztül. Pláne a Vandersteenek. Nekem egyszer volt olyanom eladó, azt hittem, soha nem fogok tőle megszabadulni, annyira borzalmas volt a hangja. De hát ahány ember, annyi ízlés(ficam)....
 
Szia,
 
engem a fenti beidezett reszletesebben is erdekelne (mi nem tetszett benne).  akar pü-ben is.  Köszönöm.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Azért annak,hogy valaki egy hozzászólásban degradálja valakinek a rendszerét,ízlését,és annak még a tapasztalatait is hiteltelennek minősítse,hát annak azért van némi fura bája.:)b
Egy fórumon az őszinteség és a bizalom a legnagyobb kincs.Ezt lehet nem szeretni,de akkor is,ez egy szabad ország,még.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Ha valaki igazán sokoldalú PC alapú digitális forráskészüléket keres a végletekig letisztult Lumin helyett, akkor annak itt van a Cocktail Audio X50-es.
Bővebben: http://www.limar.hu/index.php/proba/dig ... -audio-x50

Ennek a ker topikban a helye.Ha már a helyén kell kezelni a dolgokat,hozzászólásokat.

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »


Ha valaki igazán sokoldalú PC alapú digitális forráskészüléket keres a végletekig letisztult Lumin helyett, akkor annak itt van a Cocktail Audio X50-es.
Bővebben: http://www.limar.hu/index.php/proba/dig ... -audio-x50

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: viri »



viri!
 
Nem az első eset. Nem is a második. Igen, ez egy fórum, ahol illik betartani az illemszabályokat. Te ezt nem tetted meg. Nem az első eset a kirohanásod a Lumin ellen. Ha neked valamit szabad, akkor ne lepődj meg azon, ha másnak más a véleménye és ezt ki is nyilvánítja. De hogy a témánál maradjunk: a D1 a Lumin belépő készüléke. Mit vártál tőle? Hogy a másfélmilliós dacodnál jobb lesz a saját beépített dacja? Ezt te sem gondolhattad komolyan. Nem volt jobb. De ezt senki nem állította. Csupán te húzod le folyamatosan. A dacodon keresztül tényleg jobban szólt, de a csoda az lett volna, ha nem.
Más: ha én azt írogatnám be ide, hogy ki és miért vett Lumint, Martin Logant, Ayret, Anthemet... és mi helyett és miért, a fórum az én beírásaimmal lenne tele. Kit érdekel? Ahogy az se érdekel senkit, hogy te miért vettél mást a Lumin helyett. Ez a te döntésed, a te véleményed.
Legyél boldog azzal, amid van. Ennyi.
Mivel folyamatosan piszkálódsz a Lumin irányában, azért azt gondolom, hogy a boldogságod mégsem felhőtlen, különben nem foglalkoznál állandóan a Luminnal.
 
Részemről a dolog veled befejezve.

Gábor!
Anélkül, hogy ezt a szerintem értelmetlen és felesleges vitát folytatnám, annyit hagy jegyezzek meg, hogy már már arra gondolok összekeversz valakivel, vagy az emlékezetemmel van gond, de se Lumin ellenes kirohanást nem látok, se arra nem emlékszem, hogy egyáltalán valaha is leírtam a fórumon ezt a tapasztalatomat, vagy max futólag említettem, de ebben sem vagyok biztos, de abban viszont biztos vagyok, hogy nem "fostam" vele tele az internetet. Szerintem nyugodj le, igyál valamit, és itt fejezzük is be.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Vendég

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



viri!
 
Nem az első eset. Nem is a második. Igen, ez egy fórum, ahol illik betartani az illemszabályokat. Te ezt nem tetted meg. Nem az első eset a kirohanásod a Lumin ellen. Ha neked valamit szabad, akkor ne lepődj meg azon, ha másnak más a véleménye és ezt ki is nyilvánítja. De hogy a témánál maradjunk: a D1 a Lumin belépő készüléke. Mit vártál tőle? Hogy a másfélmilliós dacodnál jobb lesz a saját beépített dacja? Ezt te sem gondolhattad komolyan. Nem volt jobb. De ezt senki nem állította. Csupán te húzod le folyamatosan. A dacodon keresztül tényleg jobban szólt, de a csoda az lett volna, ha nem.
Más: ha én azt írogatnám be ide, hogy ki és miért vett Lumint, Martin Logant, Ayret, Anthemet... és mi helyett és miért, a fórum az én beírásaimmal lenne tele. Kit érdekel? Ahogy az se érdekel senkit, hogy te miért vettél mást a Lumin helyett. Ez a te döntésed, a te véleményed.
Legyél boldog azzal, amid van. Ennyi.
Mivel folyamatosan piszkálódsz a Lumin irányában, azért azt gondolom, hogy a boldogságod mégsem felhőtlen, különben nem foglalkoznál állandóan a Luminnal.
 
Részemről a dolog veled befejezve. 

Bár semmi közöm hozzá, de ha valaki, Viri aztán tényleg nem az a piszkálódós fajta. Ráadásul Ő nem biznicel itt. Amit Te írsz, az olyan, mintha BMW szalonod lenne és leírnád, hogy ma is cseréltek le Mercit meg Audit BMW-re, úgyhogy az a legjobb.
Viri amúgyis inkább a PC - hálózati lejátszó vonatkozásában szokott néha megnyilvánulni, ahol a Lumin, mint a hálózatik ékköve kerül szóba. Mi ezzel a gond? 

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »


viri!
 
Nem az első eset. Nem is a második. Igen, ez egy fórum, ahol illik betartani az illemszabályokat. Te ezt nem tetted meg. Nem az első eset a kirohanásod a Lumin ellen. Ha neked valamit szabad, akkor ne lepődj meg azon, ha másnak más a véleménye és ezt ki is nyilvánítja. De hogy a témánál maradjunk: a D1 a Lumin belépő készüléke. Mit vártál tőle? Hogy a másfélmilliós dacodnál jobb lesz a saját beépített dacja? Ezt te sem gondolhattad komolyan. Nem volt jobb. De ezt senki nem állította. Csupán te húzod le folyamatosan. A dacodon keresztül tényleg jobban szólt, de a csoda az lett volna, ha nem.
Más: ha én azt írogatnám be ide, hogy ki és miért vett Lumint, Martin Logant, Ayret, Anthemet... és mi helyett és miért, a fórum az én beírásaimmal lenne tele. Kit érdekel? Ahogy az se érdekel senkit, hogy te miért vettél mást a Lumin helyett. Ez a te döntésed, a te véleményed.
Legyél boldog azzal, amid van. Ennyi.
Mivel folyamatosan piszkálódsz a Lumin irányában, azért azt gondolom, hogy a boldogságod mégsem felhőtlen, különben nem foglalkoznál állandóan a Luminnal.
 
Részemről a dolog veled befejezve. 
Huh, atyagatya, nem akartam a tyúkszemedre lépni, kicsit túl reagálod nem? Nem veszem magamra, az egész fröccsenést (mert szerintem ez a fröcsögés nem az én hozzászólásom) ez az a hülye helyzet, amikor a felhasználók minden érdek nélkül megosztják tapasztalataikat, de egy kereskedőnek mindez természetesen többről szól.
Nem akartam az üzleted rontani, és szerintem nem is rontottam, van bőven pozitív negatív felhasználói tapasztalat itt is ott is, kár volt ezért kár is volt ez a kirohanás. Rendes voltál hogy elhoztad annak idején 2 éve, miután a dacomat (ami nem utánépítés) bekötöttük már neked is tetszett, ezekszerint csak jól színészkedtél Ja tényleg, még azt is mondtad,hogy nem csoda, hiszen az egy újonnan 1.5 Milliós dac, ne csüdálkozza rajta. (bár szerintem egy átlagos dac is javít rajta). Azt hittem akkor is tisztáztuk a miértet, a célom az volt,hogy eldöntsem 500eft-ot egy D1-re költsek, vagy egy audio PC-be vágjak bele, kizárólag a hang érdekelt. Az hogy ezen még filmezni is lehet stb. huszadrangú dolog volt, bár azóta rájöttem, nem elhanyagolható, ha már így is úgy is kell hozzá a dac. Ennyi, szóval légyszi hagy legyek már őszinte, mint ahogy azt is hozzátettem, hogy az én gépemnél jobban tetszett valamivel az A1, igaz messze nem annyival, hogy több mint 1 milliót adjak érte, és akkor még mindig meg kell tartanom a dacom. Ne haragudj, de ez egy fórum, jó lenne ha az is maradna.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: viri »



Tegyük hozzá, hogy a Te ízlésed szerint, a Te rendszeredben. Bár ott a legjobb tudomásom szerint A1 nem volt, csak a D1-et kérted el egy hétre (hogy minek, azt a mai napig se értem, csupán elképzeléseim vannak róla - mindegy). Elvittem hozzád (mert megkértél rá), megpróbáltam egyáltalán működésbe hozni, mivel se hálózatod, se szervered nem volt. A földszintről kellett ideiglenes hálózatot kiépíteni (még jó, hogy vittem 20m-es LAN kábelt és routert is). De hagyjuk, belefért ez is. A saját rendszered neked biztosan tetszik, mert azért építetted azt ki magadnak. Számomra felérne egy kínzással, ha azt kellene hallgatnom két percen keresztül. Pláne a Vandersteenek. Nekem egyszer volt olyanom eladó, azt hittem, soha nem fogok tőle megszabadulni, annyira borzalmas volt a hangja. De hát ahány ember, annyi ízlés(ficam). Itt a fórumon számtalanszor kifejtetted már, hogy a Lumin egy mekkora sz@r. Akkor minek kérted el? Csak hogy újabb önigazolást találj? Az AN DAC-od csupán egy után építés, ami köszönő viszonyban sincs egy eredeti AN-nel. De ezt hagyjuk. Neked tetszik, ahogy a rendszered is, legyél vele boldog. De ennyi. És ne több. Kicsit fárasztó már ez az állandó fröcskölődésed a Luminra. Emberek ezrei boldogan élnek vele együtt, de eszük ágában sincs semmi másra folytonos negatív véleményt írni, pedig tehetnék. Ezzel csak saját magadat járatod le, pedig nem az a célod, ahogy az írásaidból kitűnik.
Én sem fosom teli a fórumot azoknak a véleményével, akik nekem elmondták, hogy mi a véleményük az általad felmagasztalt PC-ről. Az intelligenciának egy bizonyos fokán túl az ember nem próbálja folytonosan igazolni a saját döntését mások rovására.

Huh, atyagatya, nem akartam a tyúkszemedre lépni, kicsit túl reagálod nem? Nem veszem magamra, az egész fröccsenést (mert szerintem ez a fröcsögés nem az én hozzászólásom) ez az a hülye helyzet, amikor a felhasználók minden érdek nélkül megosztják tapasztalataikat, de egy kereskedőnek mindez természetesen többről szól.
Nem akartam az üzleted rontani, és szerintem nem is rontottam, van bőven pozitív negatív felhasználói tapasztalat itt is ott is, kár volt ezért kár is volt ez a kirohanás. Rendes voltál hogy elhoztad annak idején 2 éve, miután a dacomat (ami nem utánépítés) bekötöttük már neked is tetszett, ezekszerint csak jól színészkedtél Ja tényleg, még azt is mondtad,hogy nem csoda, hiszen az egy újonnan 1.5 Milliós dac, ne csüdálkozza rajta. (bár szerintem egy átlagos dac is javít rajta). Azt hittem akkor is tisztáztuk a miértet, a célom az volt,hogy eldöntsem 500eft-ot egy D1-re költsek, vagy egy audio PC-be vágjak bele, kizárólag a hang érdekelt. Az hogy ezen még filmezni is lehet stb. huszadrangú dolog volt, bár azóta rájöttem, nem elhanyagolható, ha már így is úgy is kell hozzá a dac. Ennyi, szóval légyszi hagy legyek már őszinte, mint ahogy azt is hozzátettem, hogy az én gépemnél jobban tetszett valamivel az A1, igaz messze nem annyival, hogy több mint 1 milliót adjak érte, és akkor még mindig meg kell tartanom a dacom. Ne haragudj, de ez egy fórum, jó lenne ha az is maradna.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3333
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »


Pedig még az A1 luminhoz is érdemes külső dacot kötni, pl. egy AN Dac 2 is jobb a beépített dacjánál, nem beszélve egy dac3-ról, a Lumin D1 saját Dac-ja viszont egyenesen csapnivaló, önmagában olyan CD-s hangja van, mint egy olcsó pio vagy yami cd játszónak.
Tegyük hozzá, hogy a Te ízlésed szerint, a Te rendszeredben. Bár ott a legjobb tudomásom szerint A1 nem volt, csak a D1-et kérted el egy hétre (hogy minek, azt a mai napig se értem, csupán elképzeléseim vannak róla - mindegy). Elvittem hozzád (mert megkértél rá), megpróbáltam egyáltalán működésbe hozni, mivel se hálózatod, se szervered nem volt. A földszintről kellett ideiglenes hálózatot kiépíteni (még jó, hogy vittem 20m-es LAN kábelt és routert is). De hagyjuk, belefért ez is. A saját rendszered neked biztosan tetszik, mert azért építetted azt ki magadnak. Számomra felérne egy kínzással, ha azt kellene hallgatnom két percen keresztül. Pláne a Vandersteenek. Nekem egyszer volt olyanom eladó, azt hittem, soha nem fogok tőle megszabadulni, annyira borzalmas volt a hangja. De hát ahány ember, annyi ízlés(ficam). Itt a fórumon számtalanszor kifejtetted már, hogy a Lumin egy mekkora sz@r. Akkor minek kérted el? Csak hogy újabb önigazolást találj? Az AN DAC-od csupán egy után építés, ami köszönő viszonyban sincs egy eredeti AN-nel. De ezt hagyjuk. Neked tetszik, ahogy a rendszered is, legyél vele boldog. De ennyi. És ne több. Kicsit fárasztó már ez az állandó fröcskölődésed a Luminra. Emberek ezrei boldogan élnek vele együtt, de eszük ágában sincs semmi másra folytonos negatív véleményt írni, pedig tehetnék. Ezzel csak saját magadat járatod le, pedig nem az a célod, ahogy az írásaidból kitűnik.
Én sem fosom teli a fórumot azoknak a véleményével, akik nekem elmondták, hogy mi a véleményük az általad felmagasztalt PC-ről. Az intelligenciának egy bizonyos fokán túl az ember nem próbálja folytonosan igazolni a saját döntését mások rovására.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”