Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
dondusfi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 625
Csatlakozott: 2012.04.17., kedd 19:51
Értékelés: 291
Tartózkodási hely: Tatabánya

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dondusfi »

.
Tv:Panasonic TX-55EX600E Házimozi:Onkyo AVX-380 Multimédia:Dune HD Solo Lite Blu-ray:Pioneer BDP-51FD Stereo/Dac:Hegel H80 Cd:? Streamer:WiiM Mini Hangsugárzó:Monitor Audio GS20 Fejhallgató:B&W P5 Táv:Logitech Harmony 300, 650 Nas:Synology DS212j

Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -KP- »


 
 
Muszáj beidézni egy 5 oldalas hozzászólást egy 3 soros kérdés miatt???? 

Avatar
Hicks
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 120
Csatlakozott: 2010.01.31., vas. 09:15
Értékelés: 22

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Hicks »


Annak aki zenét hallgat tesztelgetés helyett egy kis Lumin news, hátha eddig ennek hiánya miatt nem jöhetett számításba a márka (vagy ki van kapcsolva az automatikus frissítés mint nálam): 
Lumin released Firmware 9.01 to Fully Decode MQA!
TIDAL Master albumokkal próbálgattam és valóban működik .
 
A menüben megjelent egy MQA pont, ami készülék függvényében 3-4 pontos (van ahol nincs optikai kimenet): 
 
- Analog Output
- Digital Output
- Passthrough
- Off 
 
Az M1 kivételével mindegyik megkapta, de ott is elérhető lesz hamarosan. 

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Hat amit leirtal rola, azert az egy erosen beta szoftverre utal. Ezzel egyutt lehet, hogy a te telefonoddal nem kerek valami. Nehez elet a teszteloke.
 
Ha jol ertem valojaban csak a Tidal-Chromecastnal voltak problemaid? Mert ebben az esetben a Tidal kliens a bugos, nem a Cast. Ezt tamasztja ala az is, hogy nekem spec semmi ilyen tunet nem jelentkezett sem a Chromecast Audio, sem a sima Chromecast hasznalata soran. Igaz, en meg Tidalt nem hasznalok. Helyette Spotify, Netflix, HBO-Go (Na az utobbi kliense tenyleg bugos) illetve vlc, szinten Castolva a NASrol. Mukodik, hibatlanul.
 
A hangminoseg nyilvan mas teszta, arrol nem is mondtam semmit. Majd ha alaposabban teszteltem a sajatomat. Azert a gyors osszevetesnel en egyaltalan nem tapasztaltam ilyen horror kulonbseget a CA es a komolyabb DAC-om kozott, de hat nincs ket egyforma ful.
 

Felgyújtani bármi??? Azért annyira nem vészes az a MusicCast...
Nos a tesztek alatt a mobilomról TIDAL applikációt használva adtam ki a hangot a Chromecast-ra. 
Már a TIDAL app.-ba is beépítették a Cast ikont, de sajnos nem egyszer és nem kétszer fordult elő, hogy elindítottam a számot, a lejátszás elindult, ráklikkeltem a Cast ikonra, a lejátszás megszólalt az otthoni rendszeremen, majd váratlanul a Cast ikon inaktív lett, nem lehetett irányítani a lejátszást, le kellett választani a Chromecast-ot a Google Home applikációban, és újra kezdeni előröl.
Én erre utaltam, amikor a MusicCast rendszert stabilabbnak neveztem a Cast rendszernél (még jó, hogy nem kasztrendszerről beszélünk ).
De nehogy eltévedjünk, nekem nem elsősorban a Cast rendszerrel van gondom, hanem a Chromecast Audio hangminőségével, amely bizony rendesen alulmaradt ebben az összehasonlításban.


Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



Köszi a tesztet, de felvet pár kérdést.
Először: mi volt a problémád a Google Cast megoldásával, amit ha esetleg nem is támogat direktben egy-egy app, rendszer szinten is átirányíthato rá bármi és úgy is menni fog.
Miközben hosszasan taglalod a Music Cast olyan problémáit, amik miatt én már felgyújtottam volna a Chromecastet.
 
 

 
Felgyújtani bármi??? Azért annyira nem vészes az a MusicCast...
Nos a tesztek alatt a mobilomról TIDAL applikációt használva adtam ki a hangot a Chromecast-ra. 
Már a TIDAL app.-ba is beépítették a Cast ikont, de sajnos nem egyszer és nem kétszer fordult elő, hogy elindítottam a számot, a lejátszás elindult, ráklikkeltem a Cast ikonra, a lejátszás megszólalt az otthoni rendszeremen, majd váratlanul a Cast ikon inaktív lett, nem lehetett irányítani a lejátszást, le kellett választani a Chromecast-ot a Google Home applikációban, és újra kezdeni előröl.
Én erre utaltam, amikor a MusicCast rendszert stabilabbnak neveztem a Cast rendszernél (még jó, hogy nem kasztrendszerről beszélünk ).
De nehogy eltévedjünk, nekem nem elsősorban a Cast rendszerrel van gondom, hanem a Chromecast Audio hangminőségével, amely bizony rendesen alulmaradt ebben az összehasonlításban.
Blogom

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »


Köszi a tesztet, de felvet pár kérdést.
Először: mi volt a problémád a Google Cast megoldásával, amit ha esetleg nem is támogat direktben egy-egy app, rendszer szinten is átirányíthato rá bármi és úgy is menni fog.
Miközben hosszasan taglalod a Music Cast olyan problémáit, amik miatt én már felgyújtottam volna a Chromecastet.
 
 

Ahogy ígértem közzéteszem a blogomon teljes egészében elolvasható 4-as tesztet. A fejhallgató részt a Fül és fejhallgatók fórumon osztom meg.
 
A legismertebb hazai audiofil fórumon az AVX-en gyakran felteszik a kérdést: Milyen elérhető árú hálózati digitális lejátszót vegyek? Van akinek a rendelkezésre álló kerete 50 ezer forint, mások akár 200 ezret is költenének rá. Vannak akik a Lumin készülékeire esküsznek, mások a Linn-t emlegetik, de vannak olyanok is akik a régi jó Squeezebox-ukat akarják egy külső DAC-al feljavítani.
A fent említett L betűvel kezdődő készülékek jóval 500 ezer forint feletti árukkal csak egy bizonyos célközönséget céloznak meg, a többség számára ezek elérhetetlenek.
Ahogy már korábbi bejegyzéseimben is jeleztem évek óta kutatom a legjobb ár/érték arányú digitális zenei fájlok lejátszására alkalmas készülékeket. Közülük néhányat meg is vásároltam az elmúlt évek során. Most láttam elérkezettnek a pillanatot, hogy megosszam kutatásaim és személyes tapasztalataim eredményét.
 
 

Ebben az elemzésben négy készüléket hasonlítottam össze: 
  


Yamaha WXAD-10 (balra világosszürke készülék), Squeezebox Classic (kijelzőjén 7:58 AM), Bluesound Node 2 (balra fent sötétszürke készülék), 
 

Chromecast Audio (jobbra fent fekete kerek, mobil akkumulátor táppal) 
 

 
 

Lássuk először is a négy készülék legfontosabb jellemzőit 
 

(a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat):
  

  
  Hogy miért éppen ezt a négy készüléket hasonlítottam össze? Nos a legutóbbi bejegyzésem végén található egy ábra, amelyen feltüntettem a vevők számára talán legérdekesebb hálózati/távzene vevő/lejátszó készülékeket. Az ábrán látható, 200 ezer forint alatti árkategóriájú készülékek közül három van a birtokomban (időrendben: Squeezebox Classic, Chromecast Audio, Bluesound Node 2), és nemrég kölcsönkaptam egy új készüléket (YAMAHA WXAD-10), amelynek részletes tesztje a fent linkelt bejegyzésemben olvasható.
Sajnos nem dúskálunk a 200 ezer forint alatti árkategóriában audiofil minőségű készülékekben, így szerettem volna adni egy átfogó képet, hogy a fenti négy készülék hogyan szerepel egy összehasonlító tesztben és vajon melyik nyújtja a legjobb hangminőséget az árához képest.
Először önálló készülékként teszteltem őket, azaz a saját hálózati/távzene vevőjüket és a beépített DAC-ot, majd pedig csak a hálózati/távzene vevő képességüket vizsgáltam egy épp nálam lévő HEED Abacus DAC segítségével (köszönet érte Huszti Zsoltnak, a HEED Audio motorjának).
 
Akkor nézzük a meghallgatás eredményét.
Az otthoni zenelejátszó rendszerem: HEED Obelisk erősítő, külön táppal és végfokkal, bi-amp üzemmódban, Spendor S5e álló hangfalak (kábelek: Nordost Heimdall analóg, Chord Epic Twin hangfalkábel).
Egy kifejezést szeretnék előre megmagyarázni: amikor a tesztben azt írom digitális hangzás az alatt azt értem, hogy amikor egy hanglemezen hallgatunk egy analóg felvételt, akkor az jól visszaadja a zene eredeti hangzását. Sajnos pár évvel ezelőtt a digitális felvételek többsége csak az eredeti zene imitációja volt, mintha köd lepte volna be az eredeti felvételt, a hangszerek hangja nem volt természetes, ezt nevezem én digitális hangzásnak.
 

1. Készülékek összehasonlítása saját DAC-ot használva:

(a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat)
 
 
 

 
 
 A négy tesztkészülék közül három (kivétel a Yamaha) továbbfejleszthető, azaz külső DAC csatlakoztatható hozzá. Természetesen kíváncsi voltam rá hogyan szólnak ezek a készülékek egy külső, minőségi DAC-al, azaz hogyan teljesítenek, mint hálózati/távzene vevő.A nemrég piacra került HEED Abacus mind külső design-ban, mind belső tartalomban az Elixir integrált erősítő méltó társa.
 


HEED Abacus, ára 295.000 Ft.
 Az Abacus-ban lévő DAC chip egy AKM4490 típusú, az elérhető felbontás USB-n keresztül 32bit / 384 kHz, míg a többi bemeneten 24bit / 192 kHz. Az Abacus már képes DSD64 és DSD128 fájlok lejátszására is (a DA ezt még nem tudta). Ahogy azt a HEED korábbi termékeinél is megszokhattuk nem a paraméterekben kell keresnünk a HEED termékek sikerének az okát, hanem a hangminőségükben. Az Abacus később továbbfejleszthető, van benne egy kártyahely (előlapon a 6-os gomb), amely révén további szolgáltatások adhatók az alapból is komoly tudású készülékhez.
Mindenképpen szeretném megemlíteni az Abacus szellemi atyját Oláh Attilát, aki már a DA-val is nagyot alkotott, és reméljük az Abacus üzletileg még a DA-nál is sikeresebb lesz.
A Chromecast Audio-t egy Audioquest Evergreen Toslink - mini Toslink kábellel, a Squeezebox Classic-ot egy Chord Coax digitális kábellel, míg a Bluesound Node 2-t egy Ixos Coax digitális kábellel kötöttem rá az Abacusra.
 

2. Lássuk tehát, hogy hogyan szerepeltek az egyes készülékek az Abacus DAC-ra kötve 
    hálózati/távzene vevőként (a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat): 
 
 

 
 
 Ami a fentiekből egyértelműen kitűnik: 

Akinek van egy Squeezebox készüléke, és szereti, nem kell feltétlenül túladni rajta, mert egy jó minőségű külső DAC segítségével kiváló digitális zenei lejátszó varázsolható belőle. Ugyanakkor azért ne hallgassuk el a tényt, hogy egy ilyen szintű minőségjavítást közel 300 ezer Forint kifizetése esetén tudunk biztosítani. Amennyiben ezt megtesszük, akkor valamivel jobb minőséget kapunk a Yamaha-nál, de ugye azért itthon "mindössze" 50 ezret, külföldön pedig 46 ezret kell kifizetnünk. Mindenki döntse el melyik számára a jobb megoldás.

A Yamaha 100 ezer Forint alatti árkategóriában egyértelműen a legjobb vétel, rock, jazz, pop műfajokra fenntartás nélkül ajánlható, viszont komolyzenén kicsit kevésbé visszafogott, néha túl élénk hangzás jellemző rá. Nem lehet feljavítani külső DAC-al, de összességében nem is kell, mert a benne lévő Burr-Brown DAC meglepően jó, főleg ezért az árért. Itt meg kell említeni, hogy a MusicCast vezérlés sokkal stabilabb, mint a Chromecast ún. cast ikonos rendszere, és egy applikációból tudjuk elérni pl. a TIDAL-en lévő zenéket és az otthoni tárolónkon lévő digitális zenei fájlokat, míg ehhez a chromecast-ot használva két app. szükséges (pl. TIDAL és BubbleUPnP).
A Chromecast Audio a kevéssel 10 ezer Forint feletti árához képest meglepően sok szolgáltatást nyújt, de csak egyes felvételek esetében és egy nálánál nagyságrendekkel drágább készülékkel feljavítva nevezhető audiofil terméknek, az esetek többségében minden téren alulmarad a másik három tesztkészülékkel szemben. A Chromecast Audio háttérzenére nagyon megfelel, de aki minőségi zenehallgatást szeretne hangsugárzóról, annak nem igazán ajánlható.
A Bluesound Node 2 a 200 ezer Forint alatti árkategória királya. Már a saját DAC-al hallgatva is nagyszerű élményt nyújt. Sokat gondolkodtam azon, vajon az Abacus jelent-e a Node 2 számára ugrásszerű javulást. Egy tény, a Node 2 az Abacus-al hallgatva természetes, már már analógos hangzást varázsol a szobánkba, nagyszerű zenei élmény. Itt azt kell eldönteni, hogy valakinek megéri-e a fenti összeget beinvesztálnia akkor, amikor a Node 2 már alapból is zenei, és nem igazán hiányzik a hangjából semmi, illetve, hogy mi hiányzik belőle, azt csak az Abacussal  együtt hallgatva érezzük: a hangszerek hangjának sokszínűsége, az énekhang elképesztő természetessége, a koncertélményre emlékeztető dinamika.
Egy biztos ez a teszt számomra megnyugtató volt abban a tekintetben, hogy a Bluesound Node 2 megvásárlása az egyik legjobb invesztíció volt a digitális zenék minőségi hallgatása érdekében. 
 
A Bluesound által kifejlesztett BluOS operációs rendszer kisebb hibái ellenére a legjobb a piacon, ma már minden egyes zeneszámnál található egy jelzés, hogy az CD, vagy Masters (MQA), vagy HR (High-Res = nagyfelbontású) minőségű. 
 
 
Egy lejátszási listába helyezhető egy távzene szolgáltatónál elérhető-, és az otthoni tárolónkon lévő zeneszám, ami nagyon praktikus.
 
 
 
 
 
A Yamaha Musiccast rendszere is kiforrott, jól használható, de találtam benne hibákat:
 
 

elég lassú a működése,
korábban elmentett lejátszási lista később nem volt megtalálható,
nem lehet a számba "beletekerni",
nem lehet hangerőt szabályozni az applikáció segítségével, csak az erősítőn,
szerencsétlen helyre tették a "mute" (némítás) gombot, sokszor a telefont felkapva véletlenszerűen megnyomja az ember és a lejátszás elhallgat.
Ettől függetlenül az áráért a Yamaha abszolút zenei, sőt audiofil készüléknek tekinthető, és akiknek régi rendszere van otthon, amiben még nincsenek digitális zenei fájlok lejátszását lehetővé tevő elemek, azok számára jó szívvel ajánlható. 
.........
 
 
Mindenképpen beszélnem kell az ún. szinergiáról. Fontos ugyanis, hogy az egyes készülékek hogyan működnek együtt. Nagyon jó szinergia volt megfigyelhető a Squeezebox és az Abacus DAC között, és ez utóbbi nagyszerűen működött együtt a Node 2-vel is, kiemelkedően a legszebb zenei hangot produkálva.
 
 
 
 


Nézzük a teszt végeredményét 
 

(a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat):
 

Színkód:
 

Zöld = kiváló
 

Sárga = jó
 

Szürke = közepes
 

Piros = gyenge
 

 
 

 
 
 

 
 
A fenti táblázatban 10 pontos etalonnak vettem a Node 2 - Abacus (hangsugárzós), és a Node 2 - Abacus - Vorzüge (fejhallgatós) összeállítások hangminőségét és ehhez hasonlítottam a többi készüléket.
 
 
 
 
 
A Chromecast a gyenge DAC és erősítő miatt maradt le a versenyben, de egy jó fejhallgató erősítővel élvezhető zenei produkciót nyújtott.
 
 
 
 
 
A Squeezebox legjobb része a hálózati/távzene vevője, amely egy jó DAC-al, illetve fejhallgató erősítővel abszolút élvezhető teljesítményre képes. A DAC-ja az, aminél az újabb és drágább készülékek egyértelműen jobb szintet hoznak ma már.
 
 
 
 
 
A Yamaha 45-50 ezer Ft-ért csak kevéssel maradt el a Squeezebox - Abacus páros hangjától, amelynek az ára (ha az eredeti vételárat számolom): 40 ezer + 295 ezer = 335 ezer Ft.
 
 
 
 
 
A jó hír azoknak, akik ragaszkodnak a Squeezebox-ukhoz az, hogy fel lehet egy külső DAC-al javítani a hangminőséget, csak éppen nem érdemes, mert a Yamaha sokkal kisebb pénzbefektetéssel megteszi nekünk ugyanezt.



Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »


Ahogy ígértem közzéteszem a blogomon teljes egészében elolvasható 4-as tesztet. A fejhallgató részt a Fül és fejhallgatók fórumon osztom meg.
 
A legismertebb hazai audiofil fórumon az AVX-en gyakran felteszik a kérdést: Milyen elérhető árú hálózati digitális lejátszót vegyek? Van akinek a rendelkezésre álló kerete 50 ezer forint, mások akár 200 ezret is költenének rá. Vannak akik a Lumin készülékeire esküsznek, mások a Linn-t emlegetik, de vannak olyanok is akik a régi jó Squeezebox-ukat akarják egy külső DAC-al feljavítani.
A fent említett L betűvel kezdődő készülékek jóval 500 ezer forint feletti árukkal csak egy bizonyos célközönséget céloznak meg, a többség számára ezek elérhetetlenek.
Ahogy már korábbi bejegyzéseimben is jeleztem évek óta kutatom a legjobb ár/érték arányú digitális zenei fájlok lejátszására alkalmas készülékeket. Közülük néhányat meg is vásároltam az elmúlt évek során. Most láttam elérkezettnek a pillanatot, hogy megosszam kutatásaim és személyes tapasztalataim eredményét.
 
Ebben az elemzésben négy készüléket hasonlítottam össze: 
 

Yamaha WXAD-10 (balra világosszürke készülék), Squeezebox Classic (kijelzőjén 7:58 AM), Bluesound Node 2 (balra fent sötétszürke készülék), 
Chromecast Audio (jobbra fent fekete kerek, mobil akkumulátor táppal) 
 
Lássuk először is a négy készülék legfontosabb jellemzőit 
(a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat):
 

 
 
 
 
Hogy miért éppen ezt a négy készüléket hasonlítottam össze? Nos a legutóbbi bejegyzésem végén található egy ábra, amelyen feltüntettem a vevők számára talán legérdekesebb hálózati/távzene vevő/lejátszó készülékeket. Az ábrán látható, 200 ezer forint alatti árkategóriájú készülékek közül három van a birtokomban (időrendben: Squeezebox Classic, Chromecast Audio, Bluesound Node 2), és nemrég kölcsönkaptam egy új készüléket (YAMAHA WXAD-10), amelynek részletes tesztje a fent linkelt bejegyzésemben olvasható.
Sajnos nem dúskálunk a 200 ezer forint alatti árkategóriában audiofil minőségű készülékekben, így szerettem volna adni egy átfogó képet, hogy a fenti négy készülék hogyan szerepel egy összehasonlító tesztben és vajon melyik nyújtja a legjobb hangminőséget az árához képest.
Először önálló készülékként teszteltem őket, azaz a saját hálózati/távzene vevőjüket és a beépített DAC-ot, majd pedig csak a hálózati/távzene vevő képességüket vizsgáltam egy épp nálam lévő HEED Abacus DAC segítségével (köszönet érte Huszti Zsoltnak, a HEED Audio motorjának).
 
Akkor nézzük a meghallgatás eredményét.
Az otthoni zenelejátszó rendszerem: HEED Obelisk erősítő, külön táppal és végfokkal, bi-amp üzemmódban, Spendor S5e álló hangfalak (kábelek: Nordost Heimdall analóg, Chord Epic Twin hangfalkábel).
Egy kifejezést szeretnék előre megmagyarázni: amikor a tesztben azt írom digitális hangzás az alatt azt értem, hogy amikor egy hanglemezen hallgatunk egy analóg felvételt, akkor az jól visszaadja a zene eredeti hangzását. Sajnos pár évvel ezelőtt a digitális felvételek többsége csak az eredeti zene imitációja volt, mintha köd lepte volna be az eredeti felvételt, a hangszerek hangja nem volt természetes, ezt nevezem én digitális hangzásnak.
 
1. Készülékek összehasonlítása saját DAC-ot használva:
(a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat)
 

 

 
 
 
A négy tesztkészülék közül három (kivétel a Yamaha) továbbfejleszthető, azaz külső DAC csatlakoztatható hozzá. Természetesen kíváncsi voltam rá hogyan szólnak ezek a készülékek egy külső, minőségi DAC-al, azaz hogyan teljesítenek, mint hálózati/távzene vevő.
A nemrég piacra került HEED Abacus mind külső design-ban, mind belső tartalomban az Elixir integrált erősítő méltó társa.
 

HEED Abacus, ára 295.000 Ft.
 
Az Abacus-ban lévő DAC chip egy AKM4490 típusú, az elérhető felbontás USB-n keresztül 
32bit / 384 kHz, míg a többi bemeneten 24bit / 192 kHz. Az Abacus már képes DSD64 és DSD128 fájlok lejátszására is (a DA ezt még nem tudta). Ahogy azt a HEED korábbi termékeinél is megszokhattuk nem a paraméterekben kell keresnünk a HEED termékek sikerének az okát, hanem a hangminőségükben. Az Abacus később továbbfejleszthető, van benne egy kártyahely (előlapon a 6-os gomb), amely révén további szolgáltatások adhatók az alapból is komoly tudású készülékhez.
Mindenképpen szeretném megemlíteni az Abacus szellemi atyját Oláh Attilát, aki már a DA-val is nagyot alkotott, és reméljük az Abacus üzletileg még a DA-nál is sikeresebb lesz.
A Chromecast Audio-t egy Audioquest Evergreen Toslink - mini Toslink kábellel, a Squeezebox Classic-ot egy Chord Coax digitális kábellel, míg a Bluesound Node 2-t egy Ixos Coax digitális kábellel kötöttem rá az Abacusra.
 
2. Lássuk tehát, hogy hogyan szerepeltek az egyes készülékek az Abacus DAC-ra kötve 
    hálózati/távzene vevőként (a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat):
 
 

 

 
 
 
Ami a fentiekből egyértelműen kitűnik:
 
Akinek van egy Squeezebox készüléke, és szereti, nem kell feltétlenül túladni rajta, mert egy jó minőségű külső DAC segítségével kiváló digitális zenei lejátszó varázsolható belőle. Ugyanakkor azért ne hallgassuk el a tényt, hogy egy ilyen szintű minőségjavítást közel 300 ezer Forint kifizetése esetén tudunk biztosítani. Amennyiben ezt megtesszük, akkor valamivel jobb minőséget kapunk a Yamaha-nál, de ugye azért itthon "mindössze" 50 ezret, külföldön pedig 46 ezret kell kifizetnünk. 
Mindenki döntse el melyik számára a jobb megoldás.
A Yamaha 100 ezer Forint alatti árkategóriában egyértelműen a legjobb vétel, rock, jazz, pop műfajokra fenntartás nélkül ajánlható, viszont komolyzenén kicsit kevésbé visszafogott, néha túl élénk hangzás jellemző rá. Nem lehet feljavítani külső DAC-al, de összességében nem is kell, mert a benne lévő Burr-Brown DAC meglepően jó, főleg ezért az árért. Itt meg kell említeni, hogy a MusicCast vezérlés sokkal stabilabb, mint a Chromecast ún. cast ikonos rendszere, és egy applikációból tudjuk elérni pl. a TIDAL-en lévő zenéket és az otthoni tárolónkon lévő digitális zenei fájlokat, míg ehhez a chromecast-ot használva két app. szükséges (pl. TIDAL és BubbleUPnP).
A Chromecast Audio a kevéssel 10 ezer Forint feletti árához képest meglepően sok szolgáltatást nyújt, de csak egyes felvételek esetében és egy nálánál nagyságrendekkel drágább készülékkel feljavítva nevezhető audiofil terméknek, az esetek többségében minden téren alulmarad a másik három tesztkészülékkel szemben. A Chromecast Audio háttérzenére nagyon megfelel, de aki minőségi zenehallgatást szeretne hangsugárzóról, annak nem igazán ajánlható.
A Bluesound Node 2 a 200 ezer Forint alatti árkategória királya. Már a saját DAC-al hallgatva is nagyszerű élményt nyújt. Sokat gondolkodtam azon, vajon az Abacus jelent-e a Node 2 számára ugrásszerű javulást. Egy tény, a Node 2 az Abacus-al hallgatva természetes, már már analógos hangzást varázsol a szobánkba, nagyszerű zenei élmény. Itt azt kell eldönteni, hogy valakinek megéri-e a fenti összeget beinvesztálnia akkor, amikor a Node 2 már alapból is zenei, és nem igazán hiányzik a hangjából semmi, illetve, hogy mi hiányzik belőle, azt csak az Abacussal  együtt hallgatva érezzük: a hangszerek hangjának sokszínűsége, az énekhang elképesztő természetessége, a koncertélményre emlékeztető dinamika.
Egy biztos ez a teszt számomra megnyugtató volt abban a tekintetben, hogy a Bluesound Node 2 megvásárlása az egyik legjobb invesztíció volt a digitális zenék minőségi hallgatása érdekében.
A Bluesound által kifejlesztett BluOS operációs rendszer kisebb hibái ellenére a legjobb a piacon, ma már minden egyes zeneszámnál található egy jelzés, hogy az CD, vagy Masters (MQA), vagy HR (High-Res = nagyfelbontású) minőségű. 
Egy lejátszási listába helyezhető egy távzene szolgáltatónál elérhető-, és az otthoni tárolónkon lévő zeneszám, ami nagyon praktikus.
 
A Yamaha Musiccast rendszere is kiforrott, jól használható, de találtam benne hibákat:

elég lassú a működése,
korábban elmentett lejátszási lista később nem volt megtalálható,
nem lehet a számba "beletekerni",
nem lehet hangerőt szabályozni az applikáció segítségével, csak az erősítőn,
szerencsétlen helyre tették a "mute" (némítás) gombot, sokszor a telefont felkapva véletlenszerűen megnyomja az ember és a lejátszás elhallgat.

Ettől függetlenül az áráért a Yamaha abszolút zenei, sőt audiofil készüléknek tekinthető, és akiknek régi rendszere van otthon, amiben még nincsenek digitális zenei fájlok lejátszását lehetővé tevő elemek, azok számára jó szívvel ajánlható.
 
.........
 
Mindenképpen beszélnem kell az ún. szinergiáról. Fontos ugyanis, hogy az egyes készülékek hogyan működnek együtt. Nagyon jó szinergia volt megfigyelhető a Squeezebox és az Abacus DAC között, és ez utóbbi nagyszerűen működött együtt a Node 2-vel is, kiemelkedően a legszebb zenei hangot produkálva.
 
Nézzük a teszt végeredményét 
(a képre kattintva előtűnik a jól olvasható változat):
Színkód:
Zöld = kiváló
Sárga = jó
Szürke = közepes
Piros = gyenge
 

 
 
 
 
A fenti táblázatban 10 pontos etalonnak vettem a Node 2 - Abacus (hangsugárzós), és a Node 2 - Abacus - Vorzüge (fejhallgatós) összeállítások hangminőségét és ehhez hasonlítottam a többi készüléket.
 
A Chromecast a gyenge DAC és erősítő miatt maradt le a versenyben, de egy jó fejhallgató erősítővel élvezhető zenei produkciót nyújtott.
 
A Squeezebox legjobb része a hálózati/távzene vevője, amely egy jó DAC-al, illetve fejhallgató erősítővel abszolút élvezhető teljesítményre képes. A DAC-ja az, aminél az újabb és drágább készülékek egyértelműen jobb szintet hoznak ma már.
 
A Yamaha 45-50 ezer Ft-ért csak kevéssel maradt el a Squeezebox - Abacus páros hangjától, amelynek az ára (ha az eredeti vételárat számolom): 40 ezer + 295 ezer = 335 ezer Ft.
 

A jó hír azoknak, akik ragaszkodnak a Squeezebox-ukhoz az, hogy fel lehet egy külső DAC-al javítani a hangminőséget, csak éppen nem érdemes, mert a Yamaha sokkal kisebb pénzbefektetéssel megteszi nekünk ugyanezt.
 

 


 
 
Blogom

Avatar
melczeradam
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2009.06.27., szomb. 23:44
Értékelés: 44

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: melczeradam »



Szia,
Egy ilyen komoly rendszerbe egyértelműen a Bluesound Node 2-t ajánlom, nem fogsz csalódni benne.
Közel egy éve használom és nagyon szeretem a hangját és a BluOS vezérlő rendszer is nagyon jó.
Köszönöm,azt hiszem kipróbálom.

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



Köszi a válaszotokat.
"Beépített" klienssel érdekelne,pont emiatt nem választottam a CA cxn vagy stream magic lejátszókat.Jelenleg egy Focal aptx adapterem van,ennél keresek jobb minőségűt,az optikai bemenet a tv hangja miatt kell.A Bluesound Node 2-t néztem,talán ő lesz az..

Szia,
Egy ilyen komoly rendszerbe egyértelműen a Bluesound Node 2-t ajánlom, nem fogsz csalódni benne.
Közel egy éve használom és nagyon szeretem a hangját és a BluOS vezérlő rendszer is nagyon jó.
Blogom

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »

Ez elég jól néz ki (nem a kérdésre irtam) : https://www.whathifi.com/musical-fideli ... ign=buffer
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Köszi a válaszotokat.
"Beépített" klienssel érdekelne,pont emiatt nem választottam a CA cxn vagy stream magic lejátszókat.Jelenleg egy Focal aptx adapterem van,ennél keresek jobb minőségűt,az optikai bemenet a tv hangja miatt kell.A Bluesound Node 2-t néztem,talán ő lesz az..

 
Az Oppo Sonica Dac-ot kihagytam, persze drágább mint a kékhang, de hangminőségben jobban járnál vele.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
melczeradam
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2009.06.27., szomb. 23:44
Értékelés: 44

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: melczeradam »



Ez azért így ebben formában nem igaz (Chromecasttól felfele minden), ha a Tidal képesség alatt beépített Tidal klienst értünk. Persze ha elég az, hogy a Tidal stream bluetoooth vagy airplay segítségével megy át a lejátszóra egy okostelefonról vagy egy notebookról, akkor valóban szinte minden lejátszó tudja.
 
A teljesség igénye nélkül: Natív Tidal kliens belépő szintű árkategóriában például ezekben van: Auralic Aries mini, Cocktail Audio N15, Bluesound, HEOS és SONOS lejátszók. Felsőbb kategóriákban: Lumin, Linn és Naim lejátszók, Cocktail Audio X50 és Auralic Aries digitális futóművek.
 
Továbbá a Roon alapú rendszerekben alapértelmezés a Tidal lejátszás.

Köszi a válaszotokat.
"Beépített" klienssel érdekelne,pont emiatt nem választottam a CA cxn vagy stream magic lejátszókat.Jelenleg egy Focal aptx adapterem van,ennél keresek jobb minőségűt,az optikai bemenet a tv hangja miatt kell.A Bluesound Node 2-t néztem,talán ő lesz az..

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Ezt akár a google chromecast is tudja, és onnantól felfelé minden..
Persze kérdés, hogy  a TIDAL esetében az MQA fileket szeretnéd hardveresen kicsomagolni? Mert az akkor azért drágább, de pl a Meridian Explorer2 tud olyat is, nem is túl drágán, mondjuk annak nincs optikai kimenete. Én nem foglalkoznék az MQA-val, akkor meg az első mondat érvényes.

 
Ez azért így ebben formában nem igaz (Chromecasttól felfele minden), ha a Tidal képesség alatt beépített Tidal klienst értünk. Persze ha elég az, hogy a Tidal stream bluetoooth vagy airplay segítségével megy át a lejátszóra egy okostelefonról vagy egy notebookról, akkor valóban szinte minden lejátszó tudja.
 
A teljesség igénye nélkül: Natív Tidal kliens belépő szintű árkategóriában például ezekben van:  Auralic Aries mini, Cocktail Audio N15, Bluesound, HEOS és SONOS lejátszók. Felsőbb kategóriákban: Lumin, Linn és Naim lejátszók, Cocktail Audio X50 és Auralic Aries digitális futóművek.
 
Továbbá a Roon alapú rendszerekben alapértelmezés a Tidal lejátszás.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »



Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni,mert hálózati lejátszó beszerzésén gondolkodom..
Az elvárás a készülékkel kapcsolatban:
Tudja a TIDAL-t, és legyen optikai bemenete.Egy Naim Nait5i és Focal hangfallal lenne párosítva.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Ezt akár a google chromecast is tudja, és onnantól felfelé minden..
Persze kérdés, hogy  a TIDAL esetében az MQA fileket szeretnéd hardveresen kicsomagolni? Mert az akkor azért drágább, de pl a Meridian Explorer2 tud olyat is, nem is túl drágán, mondjuk annak nincs optikai kimenete. Én nem foglalkoznék az MQA-val, akkor meg az első mondat érvényes.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
melczeradam
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 596
Csatlakozott: 2009.06.27., szomb. 23:44
Értékelés: 44

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: melczeradam »


Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni,mert hálózati lejátszó beszerzésén gondolkodom..
Az elvárás a készülékkel kapcsolatban:
Tudja a TIDAL-t, és legyen optikai bemenete.Egy Naim Nait5i és Focal hangfallal lenne párosítva.
Segítségeteket előre is köszönöm.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Sokat vagyok uton mostanaban, ezert vettem egy Bose Soundlink Revolve-t, hogy ne maradjak zene nelkul a strandon sem :-)
Sajnaltam ra ennyi penzt kiadni, de vegighallgatva a kinalatot, magasan ez volt a legjobb, ami hordozhatosagban es hangban is egyforman jo. A nagyobb tesoja meg jobban szolt, de arban mar sok volt.
 

Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Online
Avatar
dpeti1970
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 585
Csatlakozott: 2010.11.07., vas. 20:12
Értékelés: 90

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dpeti1970 »

Csak pendrive-ról üzemel egyenlőre.

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4124
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Pioneer n50a  hálózati lejátszó nem hajlandó az album borítókat kirakni kijelzőre, esetleg valaki tudja-e a titkát?
 
Ha DLNA-val használod, a DLNA szerver beállításai között ellenőrizd a covert art beállításokat.
Nagy méretű borítóképek is szoktak gondot okozni, próbáld csökkentett mérettel.
Ha külön fáljban tárolod a boritóképet nem beágyazva, a neve legyen mindig cover.jpg vagy folder.jpg.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
dpeti1970
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 585
Csatlakozott: 2010.11.07., vas. 20:12
Értékelés: 90

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dpeti1970 »

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Pioneer n50a  hálózati lejátszó nem hajlandó az album borítókat kirakni kijelzőre, esetleg valaki tudja-e a titkát?

Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


naaa... 
Tudjuk , 
 
Tul
köszi! 
cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Kabóca
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.17., szer. 20:23
Értékelés: 15

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Kabóca »



Nagyon köszönöm, hasznos információk! 
Milyen erősítőd, és hangfalaid vannak, azt lehet tudni?
 
Akik a Bluesound-ot hallgatják, az is kezel külső HDD-t vagy neki NAS kell?
Bocsánat, ha ez egyértelmű lenne, de kezdő vagyok a témában... 

Tudjuk , Denon AVR-3808 analóg összekötve, frontok B&W DM604 S2 bi-amp kábelezve.

Avatar
Tul
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2472
Csatlakozott: 2006.02.25., szomb. 01:39
Értékelés: 1182

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tul »


Kezel külső adathordozót, említettem is a pendrive-ot. Hogy milyen meghajtóhoz elég neki az USB árama, azt nem tudom, mert csak külön tápos 3,5"-os vinyóm van.
 

Nagyon köszönöm, hasznos információk!
Milyen erősítőd, és hangfalaid vannak, azt lehet tudni?
 
Akik a Bluesound-ot hallgatják, az is kezel külső HDD-t vagy neki NAS kell?
Bocsánat, ha ez egyértelmű lenne, de kezdő vagyok a témában...


Avatar
zsolosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 393
Csatlakozott: 2009.11.19., csüt. 15:57
Értékelés: 119

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zsolosz »


Nagyon köszönöm, hasznos információk! 
Milyen erősítőd, és hangfalaid vannak, azt lehet tudni?
 
Akik a Bluesound-ot hallgatják, az is kezel külső HDD-t vagy neki NAS kell?
Bocsánat, ha ez egyértelmű lenne, de kezdő vagyok a témában... 

 Több mint fél éve használok egy Onkyo NS-6130-t, más hasonló készülékkel nem volt lehetőségem összevetni a hangját, nálam egy Marantz CD6005-el zenélnek békés együttlétben. Főleg pop, rock és metál zenét hallgatok, meg vagyok vele elégedve. A neten megtalálható nagy felbontású zenék egy részénél érezhető a jobb hangzás.
 Nem akartam tovább bővíteni a lemez gyűjteményem plusz a többi hasznos funkció miatt döntöttem egy ilyen készülék vásárlásáról. Számomra pozitívum, hogy a hátoldali USB bemenet könnyedén meghajt egy 2,5-s külső hdd-t, (a gyári specifikációval ellentétben NTFS rendszerűt is), így nem feltétlen szükséges NAS vagy egyéb szerver használata. Az egyik firmware frissítésnek köszönhetően az egy hálózaton lévő számítógépek is látják a készülékre csatlakoztatott merevlemezt, könnyedén lehet rá másolni. Ehhez viszont formáznia kell a merevlemezt. Kamasz gyermekeim élvezik, hogy csak egy érintés a telefonon és Spotify már a hangfalakból szól. Spotin a magas hangminőséget kell választani az applikációban, így sem esik tőle senki hasra de sokkal jobb mint a gyengébb felbontások. A mellékelt távirányítóval is könnyedén lehet boldogulni, ehhez a készülék kijelzője is elég informatív, az Onkyo  alkalmazásával még egyszerűbb.
 Egy negatívumot tapasztaltam, készenléti üzemmódból (ilyenkor lehet telefonos applikációval bekapcsolni, illetve fájlokat másolni a merevlemezre) történő bekapcsoláskor halk pattanó hang hallatszik a hangfalakból. Energia takarékos módból való bekapcsoláskor nincs ez a jelenségén én általában így használom, amikor a másik módot veszem igénybe bekapcsoláskor figyelek, hogy az erősítő másik bemeneten álljon. Érdekes még, hogy az Onkyo állítása szerint fém frontpanelja van, ez vagy nem az előlapra vonatkozik vagy hibás információ.

cd: Advantage/Bladelius CD1   erősítő: BAY Chaconne integrált/80w     hangfal: T+A TMR160 mkII   

Avatar
Kabóca
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 77
Csatlakozott: 2010.02.17., szer. 20:23
Értékelés: 15

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Kabóca »


Ezt is érdemes megnézni:  Pioneer N-P01 vagy ezt: Onkyo NS-6130
 Több mint fél éve használok egy Onkyo NS-6130-t, más hasonló készülékkel nem volt lehetőségem összevetni a hangját, nálam egy Marantz CD6005-el zenélnek békés együttlétben. Főleg pop, rock és metál zenét hallgatok, meg vagyok vele elégedve. A neten megtalálható nagy felbontású zenék egy részénél érezhető a jobb hangzás.
 Nem akartam tovább bővíteni a lemez gyűjteményem plusz a többi hasznos funkció miatt döntöttem egy ilyen készülék vásárlásáról. Számomra pozitívum, hogy a hátoldali USB bemenet könnyedén meghajt egy 2,5-s külső hdd-t, (a gyári specifikációval ellentétben NTFS rendszerűt is), így nem feltétlen szükséges NAS vagy egyéb szerver használata. Az egyik firmware frissítésnek köszönhetően az egy hálózaton lévő számítógépek is látják a készülékre csatlakoztatott merevlemezt, könnyedén lehet rá másolni. Ehhez viszont formáznia kell a merevlemezt. Kamasz gyermekeim élvezik, hogy csak egy érintés a telefonon és Spotify már a hangfalakból szól. Spotin a magas hangminőséget kell választani az applikációban, így sem esik tőle senki hasra de sokkal jobb mint a gyengébb felbontások. A mellékelt távirányítóval is könnyedén lehet boldogulni, ehhez a készülék kijelzője is elég informatív, az Onkyo  alkalmazásával még egyszerűbb.
 Egy negatívumot tapasztaltam, készenléti üzemmódból (ilyenkor lehet telefonos applikációval bekapcsolni, illetve fájlokat másolni a merevlemezre) történő bekapcsoláskor halk pattanó hang hallatszik a hangfalakból. Energia takarékos módból való bekapcsoláskor nincs ez a jelenségén én általában így használom, amikor a másik módot veszem igénybe bekapcsoláskor figyelek, hogy az erősítő másik bemeneten álljon. Érdekes még, hogy az Onkyo állítása szerint fém frontpanelja van, ez vagy nem az előlapra vonatkozik vagy hibás információ.

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Bocs félreérthető voltam, engem leginkább a streamerként való összehasonlítás érdekel, már csak azért is mert én külső DAC-ot használok. Az meg nem nagy meglepetés, hogy a Chormecastnál ha a saját dacon át hallgatod majdnem bármi jobban tud szólni, ami drágább nála.
 
Az aksis fejtegetés vicces. Amikor megjött a Chrod Mojom, mutattam egy haveromnak aki villamosmérnök történetesen. Azonnal mondta miért jobb az aksis verzió. Nem tudnám visszamondani, de a lényege az volt, hogy egy szakembernek ez nem is kérdés..

Igy van, nem egy ujkeletu dolog ez. Bar egy jo lineáris táp jobb tud lenni, mint bármilyen akksi, amit nem igazán értek, de mások véleménye alapján elfogadott tény.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”