Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
Saughassy
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 547
Csatlakozott: 2015.09.17., csüt. 12:05
Értékelés: 175

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Saughassy »

Jut eszembe: Kepes a Chromecast audio downconvertre? Vagyis az optikai kimenetet lehet esetleg korlatozni tetszoleges felbontason? Mondjuk 24/bit 48Khz tokeletes is lenne.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »



Szivesen.
Azert ar/ertek aranyban a Chromecast+mobil akksi sztem tovabbra is verhetetlen.

 
hahahah na jó azzal az árral tényleg nehéz versenyezni
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


köszi!
 
Szivesen.
Azert ar/ertek aranyban a Chromecast+mobil akksi sztem tovabbra is verhetetlen.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »


UpTone Audio LPS-1 ultra capacitor és egy HDPLEX 200W-os lineáris táp.
 
köszi!
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Köszi!! SoTM-hez milyen tápot használsz?
UpTone Audio LPS-1 ultra capacitor és egy HDPLEX 200W-os lineáris táp.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »


Sokkal jobb. De mindkettő eseteben fontos a jo minőségű áram.
Köszi!!  SoTM-hez milyen tápot használsz?
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Kérdés, ha Tidal-t hallgatsz, van különbség szerinted a SoTM, és a chromecast között? magyarán streamerként (is) jobb a SoTM?
Sokkal jobb. De mindkettő eseteben fontos a jo minőségű áram.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: SSS »



 
 
Vettem egy SoTM SMS-200-at, ami egy halozati lejatszo, etherneten keresztul. Baromi jol szol a Roon-nal, de nem tudom eletre lehelni Jriverrel.
 

Kérdés, ha Tidal-t hallgatsz, van különbség szerinted a SoTM, és a chromecast között? magyarán streamerként (is) jobb a SoTM? 
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Nem azert. Arra lettem volna kivancsi, hogy manualisan is meg-e lehet adni az IP cimet mert neha jobb az a megoldas.
Ja értem, jó ötlet köszi!
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Ja, most latom, hogy irtal ide. Kozben mar megoldottam, koszi!
Vagy nem azert kerdezed?

Nem azert. Arra lettem volna kivancsi, hogy manualisan is meg-e lehet adni az IP cimet mert neha jobb az a megoldas.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Ha most megnezed a kartya beallitasoknal milyen IP cim DNS es Gateway beallitasok vannak?
 
Ja, most latom, hogy irtal ide. Kozben mar megoldottam, koszi!
Vagy nem azert kerdezed?
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tottyi »



Hatarozottan! Joval nyitotabb lett a tere a zenenek. Ilyer ar/ertek aranyu javulast meg nem ertem el :-)
Azt is hallani, hogy a lejatszo melyik LAN portba van dugva, nalam az alaplapi jobban szol, mint a PCi-Express LAN-ban.

Ha most megnezed a kartya beallitasoknal milyen IP cim DNS es Gateway beallitasok vannak?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


És tényleg jobb lett a hang?
 
Hatarozottan! Joval nyitotabb lett a tere a zenenek. Ilyer ar/ertek aranyu javulast meg nem ertem el :-)
Azt is hallani, hogy a lejatszo melyik LAN portba van dugva, nalam az alaplapi jobban szol, mint a PCi-Express LAN-ban.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »


Megvan! Csak hagyni kellett automatikusra az IP-t, Gateway-t es a DNS-t.
 
És tényleg jobb lett a hang?
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »



Egyik jo arc (romaz) a CA forumon anno rajott, hogyha bridge-be koti a halozati jatekost, es nem a switch-be, akkor jelentosen jobb hangot kapott.
 
Gondoltam, ramegyek es kiprobalom, de valami nem okes es hatha van itt valaki, aki jobban vagja nalam a halozati beallitasokat.
 
Adott ket ethernet kartya (eth1 es eth2). Az interne az eth1 van kotve, a lejatszo meg az eth2-re.
1. Mielott bridge-be vagom, elotte ipconfiggal lekerdezem az eth1-re vonatkozo beallitasokat (IP, DNS es Gateway).
2. Kijelolom a ketto adaptert, bridge-be kotom.
3. Mindketto adapter be van pipalva.
4. Bridge tulajdonsagainal beallitom a TCP/IPv4 alatt talalhato IP, Subnet es Gateway adatokat, amiket az eth1-nel talaltam. 
 
Gyakorlatilag nalam itt megallt a tudomany, mert ennek szerintem mukodnie kellene. Probaltam azzal szorakozni, hogy a checkboxokat valtogattam a bridge-be, hogy csak az eth1 volt bejelolve ill csak az eth2, de vegyes hibaval egyik sem vezetett eredmenyre. 
 
Elore is koszi a segitseget, ha van otletetek arra, hogyan tovabb.

 
Megvan! Csak hagyni kellett automatikusra az IP-t, Gateway-t es a DNS-t.
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Egyik jo arc (romaz) a CA forumon anno rajott, hogyha bridge-be koti a halozati jatekost, es nem a switch-be, akkor jelentosen jobb hangot kapott.
 
Gondoltam, ramegyek es kiprobalom, de valami nem okes es hatha van itt valaki, aki jobban vagja nalam a halozati beallitasokat.
 
Adott ket ethernet kartya (eth1 es eth2). Az interne az eth1 van kotve, a lejatszo meg az eth2-re.
1. Mielott bridge-be vagom, elotte ipconfiggal lekerdezem az eth1-re vonatkozo beallitasokat (IP, DNS es Gateway).
2. Kijelolom a ketto adaptert, bridge-be kotom.
3. Mindketto adapter be van pipalva.
4. Bridge tulajdonsagainal beallitom a TCP/IPv4 alatt talalhato IP, Subnet es Gateway adatokat, amiket az eth1-nel talaltam. 
 
Gyakorlatilag nalam itt megallt a tudomany, mert ennek szerintem mukodnie kellene. Probaltam azzal szorakozni, hogy a checkboxokat valtogattam a bridge-be, hogy csak az eth1 volt bejelolve ill csak az eth2, de vegyes hibaval egyik sem vezetett eredmenyre. 
 
Elore is koszi a segitseget, ha van otletetek arra, hogyan tovabb.
 
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »


Kedves András!
 
Köszönjük az együttérzést.
 
Mint írtam, minden kereskedő annyiért adja a termékeket, amennyiért ő akarja.
Az angol Amazon most ennyiért adja.
 
Más meg más áron:
 
Itt 2400 Euro. http://www.studio-22.com/lumin/d1.htm
Itt 2800 Euro. https://belhifi.com/collections/all/lumin
 
üdv,
LIMAR

Avatar
R_Andras
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 359
Csatlakozott: 2016.10.17., hétf. 13:31
Értékelés: 56

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: R_Andras »



Tisztelt Gbardo!
 
A Limar Audio Kft honlapján fenn vannak a hivatalos, gyártók által meghatározott árak 27%-os ÁFÁval együtt Euroban.
 
A Lumin D1 ÁFÁs hivatalos listaára: 2.590.- Euro.
Ezt nem mi határozzuk meg, hanem a Pixel Magic. Ő adja ki az árakat az importőröknek, akik ez alapján fizetnek neki a termékekért. A gyártók a legritkább esetben "akcióznak". Azt csakis a kereskedők tehetik meg döntésük alapján.
 
http://www.limar.hu/index.php/arlistak/item/754-lumin
 
Mindenkinek javaslom, ha bármelyik készülék felkeltette az érdeklődését, fáradjon be a forgalmazóhoz, ott személyesen tájékozódhat a termékről, annak vásárlási feltételeitől.
 
Ahol elfogy már minden érv, ott marad az ár.
És sajnálatosan a hazai fogyasztók egy része nem a készülék minősége, saját igényeik szerint döntenek, hanem amellett, aminek "jó az ára". Ott és azt veszik meg, ahol nagyobb kedvezményt kapnak. Így aztán nagy a boldogság pár hónapig. Majd lassan elvész a vásárláskor kapott árkedvezmény öröme és marad a készülék produkciója. Ezért is található rengeteg pár hónapos, garanciális termék a használt piacon. Természetesen mindenki tudja, hogy az adott terméket meg lehet venni jelentős kedvezménnyel újonnan is, így csodálkoznak, hogy féláron sem adható el egy pár hónapos készülék. Majd megy a beletörődés, hogy marad egy olyan készülék, ami már nem is tetszik annyira.
 
üdvözlettel,
LIMAR

 
Minden tiszteletem a hazai forgalmazóknak.
Magam is a készülékeim többségét itthoni kereskedőtől vásároltam, .....
DE
Most megnéztem, az általad említett hivatalos 2590 eurós ár az mai árfolyamon átszámítva angol fontban 2276 font lenne...
Akkor hogyan tudja az angol Amazon 1890 fontért adni?
Ha a szállítást is hozzáadjuk, akkor is a kinti árnál 20%-al több az itthoni....
Ez a tény azért komoly dilemma elé állítja a honi vásárlókat...
Blogom

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Deezerre ez az airplay igen-igen jo! 
Jriverrel kell mar csak megoldani, hogy a video HDMI-n es az audio meg DLNA-n menjen ki, de lehet, hogy ott is inkabb az Airplay-el erdemes probalkozni?
 
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Koszi a segítséget!
 
Félreérthető voltam, nem a videót akarom az SMS-200-ba, hanem csak a hangot, de ha azt állítom be playernek, akkor csak a hangot jatsza le vmiert,es nincsen kep a TV-n. Nyilvan rossz a beallitasom, mert gondolom, ugy ertelmezi, hogy az SMS-200 egy DLNA videó player. Nem tudom, mennyire volt igy érthető.
 
Windows airplay jo otlet, de nekem is OSX van, bar ezt sosem próbáltam, megnézem.
 
Köszi
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Szenvedek basszus, hatha tudtok segiteni.
 
Vettem egy SoTM SMS-200-at, ami egy halozati lejatszo, etherneten keresztul. Baromi jol szol a Roon-nal, de nem tudom eletre lehelni Jriverrel.
Addig eljutottam, hogy ha megadom halozati playernek, akkor a zenet lejatsza szepen, de a videot nem kuldi ki a TV-re, es igy a filmekkel meg vagyok akasztva.
Aztan amit meg nem birok megoldani, hogy a bongeszobol streamelt Deezer is valahogy ki akarom tolni DLNA-ra, de eddig nem sikerult megoldani ezt sem. 
Barmi segitseget orommel veszek.
 
kosz

 
Roon üzemmódban működik az Airplay, azzal át tudod tolni a Deezer streamet a SoTM-re. Ez Mac környezetben triviális, Ablakos cuccot én nem használok, de gondolom lehet találni hozzá airplay implementációt.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4123
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2480
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »



Szenvedek basszus, hatha tudtok segiteni.
 
Vettem egy SoTM SMS-200-at, ami egy halozati lejatszo, etherneten keresztul. Baromi jol szol a Roon-nal, de nem tudom eletre lehelni Jriverrel.
Addig eljutottam, hogy ha megadom halozati playernek, akkor a zenet lejatsza szepen, de a videot nem kuldi ki a TV-re, es igy a filmekkel meg vagyok akasztva.
Aztan amit meg nem birok megoldani, hogy a bongeszobol streamelt Deezer is valahogy ki akarom tolni DLNA-ra, de eddig nem sikerult megoldani ezt sem. 
Barmi segitseget orommel veszek.
 
kosz

 
Nem egészen értem, a SoTM-el akarsz videót lejátszani? Szerintem nincs ilyen képessége.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
Tom40
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 935
Csatlakozott: 2010.09.08., szer. 18:06
Értékelés: 279

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Tom40 »


Szenvedek basszus, hatha tudtok segiteni.
 
Vettem egy SoTM SMS-200-at, ami egy halozati lejatszo, etherneten keresztul. Baromi jol szol a Roon-nal, de nem tudom eletre lehelni Jriverrel.
Addig eljutottam, hogy ha megadom halozati playernek, akkor a zenet lejatsza szepen, de a videot nem kuldi ki a TV-re, es igy a filmekkel meg vagyok akasztva.
Aztan amit meg nem birok megoldani, hogy a bongeszobol streamelt Deezer is valahogy ki akarom tolni DLNA-ra, de eddig nem sikerult megoldani ezt sem. 
Barmi segitseget orommel veszek.
 
kosz
Audio PC + MZPX USB + UpTone LPS-2.1, AudioQuest Diamond Ethernet
Chord Qutest DAC, Tellurium Q Black Diamond USB kábel
Primaluna HP, PMC twenty:26, Tellurium Q Silver kábel

Avatar
Gbardo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 159
Csatlakozott: 2016.01.26., kedd 14:51
Értékelés: 30

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Gbardo »



Tisztelt Gbardo!
 
A Limar Audio Kft honlapján fenn vannak a hivatalos, gyártók által meghatározott árak 27%-os ÁFÁval együtt Euroban.
 
A Lumin D1 ÁFÁs hivatalos listaára: 2.590.- Euro.
Ezt nem mi határozzuk meg, hanem a Pixel Magic. Ő adja ki az árakat az importőröknek, akik ez alapján fizetnek neki a termékekért. A gyártók a legritkább esetben "akcióznak". Azt csakis a kereskedők tehetik meg döntésük alapján.
 
http://www.limar.hu/index.php/arlistak/item/754-lumin
 
Mindenkinek javaslom, ha bármelyik készülék felkeltette az érdeklődését, fáradjon be a forgalmazóhoz, ott személyesen tájékozódhat a termékről, annak vásárlási feltételeitől.
 
Ahol elfogy már minden érv, ott marad az ár.
És sajnálatosan a hazai fogyasztók egy része nem a készülék minősége, saját igényeik szerint döntenek, hanem amellett, aminek "jó az ára". Ott és azt veszik meg, ahol nagyobb kedvezményt kapnak. Így aztán nagy a boldogság pár hónapig. Majd lassan elvész a vásárláskor kapott árkedvezmény öröme és marad a készülék produkciója. Ezért is található rengeteg pár hónapos, garanciális termék a használt piacon. Természetesen mindenki tudja, hogy az adott terméket meg lehet venni jelentős kedvezménnyel újonnan is, így csodálkoznak, hogy féláron sem adható el egy pár hónapos készülék. Majd megy a beletörődés, hogy marad egy olyan készülék, ami már nem is tetszik annyira.
 
üdvözlettel,
LIMAR

 
Kedves Limar,
 
csak "hangosan" gondolkodtam. Eddig minden eszközömet hazai forgalmazótól/kereskedőtől vásároltam, pozitív tapasztalataim vannak. Hangszer / Pro audio vonalon van is minimális rálátásom a kereskedelmi háttérre, ott is vannak termékek, amiket nagyon jó áron lehet beszerezni és vannak termékek, amiket szinte beszerzési áron továbbadva sem tud a Thomann-nál (Európa legnagyobb hangszerboltja) kedvezőbb áron biztosítani. Visszatérve az eredeti témára, szerintem pl 10% árkülönbséget simán megér egy egyszerűen érvényesíthető garancia, illetve egy jó viszony a kereskedővel. Valószínüleg ott lehet a kutya elásva hogy míg Magyarhonban kb 50db Lumin készüléket lehet egy évben eladni, addig UK-ben ennek minimum a 20 szorosát, és a gyártó értelemszerűen nagyobb tételre jobb árat ad... Lényeg a lényeg, jártatom a pofámat, de nem úszom meg a vásárlást
Sony AG9 65"/Sony VPL-HW55ES/Screenline WavePlus Tensione 96"/Arcam AVR5/Oppo103D/CA CXN V2/B&W CM6 S2/B&W CMC S2/B&W M1/B&W PV1D/Audioquest Rocket 44/Audioquest X2/Audioquest Boxer/Audioquest Sydney/vmi Hama hdmi

LIMAR
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1392
Csatlakozott: 2017.04.27., csüt. 18:06
Értékelés: 3332
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: LIMAR »


Ettől féltem én is , Auralic Altair-ben szimpatikus a füleserősítő, az Oppónak meg az ára szimpi a másik kettőhöz viszonyítva. Oppo 205 is jó lenne, de még nem tud Tidal-t sztrímelni. Talán a Lumin felesleges is lenne jelenlegi rendszerembe. Lumin-nál viszont nem értem az árképzést, míg a legtöbb termék NyE-i ára abszolút kompatibilis a hazaival, sőt sokszor a nettó ár jobb a külföldinél, addig "a boldogság földjén" 2K Eur egy Lumin D1 itthon pedig 800K Huf.  ??????
Tisztelt Gbardo!
 
A Limar Audio Kft honlapján fenn vannak a hivatalos, gyártók által meghatározott árak 27%-os ÁFÁval együtt Euroban.
 
A Lumin D1 ÁFÁs hivatalos listaára: 2.590.- Euro.
Ezt nem mi határozzuk meg, hanem a Pixel Magic. Ő adja ki az árakat az importőröknek, akik ez alapján fizetnek neki a termékekért. A gyártók a legritkább esetben "akcióznak". Azt csakis a kereskedők tehetik meg döntésük alapján.
 
http://www.limar.hu/index.php/arlistak/item/754-lumin
 
Mindenkinek javaslom, ha bármelyik készülék felkeltette az érdeklődését, fáradjon be a forgalmazóhoz, ott személyesen tájékozódhat a termékről, annak vásárlási feltételeitől.
 
Ahol elfogy már minden érv, ott marad az ár.
És sajnálatosan a hazai fogyasztók egy része nem a készülék minősége, saját igényeik szerint döntenek, hanem amellett, aminek "jó az ára". Ott és azt veszik meg, ahol nagyobb kedvezményt kapnak. Így aztán nagy a boldogság pár hónapig. Majd lassan elvész a vásárláskor kapott árkedvezmény öröme és marad a készülék produkciója. Ezért is található rengeteg pár hónapos, garanciális termék a használt piacon. Természetesen mindenki tudja, hogy az adott terméket meg lehet venni jelentős kedvezménnyel újonnan is, így csodálkoznak, hogy féláron sem adható el egy pár hónapos készülék. Majd megy a beletörődés, hogy marad egy olyan készülék, ami már nem is tetszik annyira.
 
üdvözlettel,
LIMAR
Lumin 2017.pdf

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”