Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

Avatar
pjm
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 407
Csatlakozott: 2022.05.05., csüt. 18:07
Értékelés: 165

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: pjm »

alto írta:
2022.08.13., szomb. 13:02
andarson írta:
2022.08.13., szomb. 10:45
-MM- írta:
2022.08.12., pén. 21:55

- van-e esetleg egyben olyan DAC Bluetooth képességekkel, ami fogad USB-t és Toslinket is nagyon jó minőségben, és hasonló hangzás világ, mint a 2008-2010 környéki Bodor DAC, és az lenne a legegyszerűbb, azt pedig nyugdíjazhatnám digit kijáratostul, külső tápostul, kábelrengetegestül,ha lehet 300K alatt.
Szia,

Én biztosan a fenti felé indulnék el ha a hangminőség az első, azaz egyszerűsíteném a rendszert egy egybekészülék streamerrel, de ez csak az én véleményem. Én 10 éve használok Linn belépő streamert, szóval az elégedettség meg van, de más streamerekkel ugyanakkor viszont semmi tapasztalatom nincs.
A következő whathifi linken(https://www.whathifi.com/best-buys/stre ... -streamers) sok új streamer van ami alkalmas az általad felállított elvárásoknak, talán még új árban is van olyam ami benne van a kijelölt keretben, de nekem tényleg csak Linnel van tapasztalatom, az viszont használtan is kívül esik a kereteden.
Ha találsz szimpatikus streamert biztosan megpróbálnék tapasztalatokat is begyűjteni róla, mennyire jó a software-e stb... bár ahogy olvaslak elég körültekintőnek tűnsz szóval ezzel újat nem írok.

A lényeg: 1 szavazat a streamer megoldásra.
A Whathifi lista jószokásuk szerint belterjes, szinte kizárólag csak brit, vagy brit gyökerű márkákat említenek, pedig ennél sokkal nagyobb a választék. Említést sem érdemelt például a prémium streamer kategória három nagyágyúja, a Lumin, az Aurender, és az Auralic, vagy kommerszebb nevek közül a Marantz, a TEAC, vagy Denon.
Pont ez jutott eszembe. Tele van Cambridge és Naim cuccokkal. A Technicsnél igen meglepődtem az addigi sor alapján... :smile29:

Avatar
-MM-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2005.05.17., kedd 22:16
Értékelés: 7

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -MM- »

Mindenkinek köszönöm a válaszokat, bepróbálok először egy alap DAC-ot, aztán meglátjuk...

Online
Eunos
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2018.07.28., szomb. 16:45
Értékelés: 66

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Eunos »

A kis költségű DAC-kal még a BT nincs megoldva de azt is lehet párezerért, kérdés hogy győzöd-e bemenettel illetve hogy boldogul-e a család a bemenetválasztással:)
Nálam a streamer DAC már mindent megoldott de drága volt.
Viszont ha egy komoly DAC lesz inkább vehetsz olyan BT vevőt ami csak digitális kijárattal bír.
Hogy mi fog hasonlítani a Bodorra? Ezt aligha fogja tudni bárki megjósolni.

Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

andarson írta:
2022.08.13., szomb. 10:45
-MM- írta:
2022.08.12., pén. 21:55

- van-e esetleg egyben olyan DAC Bluetooth képességekkel, ami fogad USB-t és Toslinket is nagyon jó minőségben, és hasonló hangzás világ, mint a 2008-2010 környéki Bodor DAC, és az lenne a legegyszerűbb, azt pedig nyugdíjazhatnám digit kijáratostul, külső tápostul, kábelrengetegestül,ha lehet 300K alatt.
Szia,

Én biztosan a fenti felé indulnék el ha a hangminőség az első, azaz egyszerűsíteném a rendszert egy egybekészülék streamerrel, de ez csak az én véleményem. Én 10 éve használok Linn belépő streamert, szóval az elégedettség meg van, de más streamerekkel ugyanakkor viszont semmi tapasztalatom nincs.
A következő whathifi linken(https://www.whathifi.com/best-buys/stre ... -streamers) sok új streamer van ami alkalmas az általad felállított elvárásoknak, talán még új árban is van olyam ami benne van a kijelölt keretben, de nekem tényleg csak Linnel van tapasztalatom, az viszont használtan is kívül esik a kereteden.
Ha találsz szimpatikus streamert biztosan megpróbálnék tapasztalatokat is begyűjteni róla, mennyire jó a software-e stb... bár ahogy olvaslak elég körültekintőnek tűnsz szóval ezzel újat nem írok.

A lényeg: 1 szavazat a streamer megoldásra.
A Whathifi lista jószokásuk szerint belterjes, szinte kizárólag csak brit, vagy brit gyökerű márkákat említenek, pedig ennél sokkal nagyobb a választék. Említést sem érdemelt például a prémium streamer kategória három nagyágyúja, a Lumin, az Aurender, és az Auralic, vagy kommerszebb nevek közül a Marantz, a TEAC, vagy Denon.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Alex_Aston írta:
2022.08.13., szomb. 10:43
Az a helyezet, hogy a mai TV-ken gyakorlatilag nincs már sem jack füles kimenet, sem RCA, vagy hasonló. Én egyedül a Philips modelleken találtam már csak jack kimenetet, ezért vettem tavaly ilyen TV-t. Mert az a módi, hogyha füles, akkor már mindenki úgy is BT eszközt használ, hiszen a kábel az ördögtől való, és hülyeség....
Abszolút friss élmény, történetesen tegnap vettem egy C1-es LG OLED TV-t és van rajta.
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: mishow »

@-MM-
A két végletben gondolkodnék:
Vagy marad a mostani felállás, ha szereted, és a tv hangot optikain kihoznám egy FiiO minivel analógra; szerintem nem lenne visszaesés a hang a régi tv analóg kimenetéhez képest, sőt lehet jobb is;
Vagy teljes átépítés, ebben az esetben minden megy a “levesbe” - itt azt kell átgondolnod, mennyire tudod elengedni az eddig (nyilván odafigyelve) épített rendszert.
Neked kell döntened, az első variáció kipróbálásával kezdeném, mert az gyakorlatilag filléres, sok rizikót nem vállalsz vele. ;)

Online
Avatar
andarson
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 473
Csatlakozott: 2011.07.17., vas. 16:04
Értékelés: 527
Tartózkodási hely: Érd

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: andarson »

-MM- írta:
2022.08.12., pén. 21:55

- van-e esetleg egyben olyan DAC Bluetooth képességekkel, ami fogad USB-t és Toslinket is nagyon jó minőségben, és hasonló hangzás világ, mint a 2008-2010 környéki Bodor DAC, és az lenne a legegyszerűbb, azt pedig nyugdíjazhatnám digit kijáratostul, külső tápostul, kábelrengetegestül,ha lehet 300K alatt.
Szia,

Én biztosan a fenti felé indulnék el ha a hangminőség az első, azaz egyszerűsíteném a rendszert egy egybekészülék streamerrel, de ez csak az én véleményem. Én 10 éve használok Linn belépő streamert, szóval az elégedettség meg van, de más streamerekkel ugyanakkor viszont semmi tapasztalatom nincs.
A következő whathifi linken(https://www.whathifi.com/best-buys/stre ... -streamers) sok új streamer van ami alkalmas az általad felállított elvárásoknak, talán még új árban is van olyam ami benne van a kijelölt keretben, de nekem tényleg csak Linnel van tapasztalatom, az viszont használtan is kívül esik a kereteden.
Ha találsz szimpatikus streamert biztosan megpróbálnék tapasztalatokat is begyűjteni róla, mennyire jó a software-e stb... bár ahogy olvaslak elég körültekintőnek tűnsz szóval ezzel újat nem írok.

A lényeg: 1 szavazat a streamer megoldásra.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

juliush írta:
2022.08.13., szomb. 10:28

Szia, minden bizonnyal fejhallgató kimenet van a TV-n, ami egy filléres Jack->RCA átalakítóval teljes értékű analóg kimenet az erősítő felé.
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/63-mm- ... ca-adapter
Aztán később szofisztikálhatod még, ha akarod! Sok sikert kívánok!
Az a helyezet, hogy a mai TV-ken gyakorlatilag nincs már sem jack füles kimenet, sem RCA, vagy hasonló. Én egyedül a Philips modelleken találtam már csak jack kimenetet, ezért vettem tavaly ilyen TV-t. Mert az a módi, hogyha füles, akkor már mindenki úgy is BT eszközt használ, hiszen a kábel az ördögtől való, és hülyeség....
Csak a Marantz! :-D

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2666
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3347

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

-MM- írta:
2022.08.12., pén. 21:55
Sziasztok!

Az alábbi témában kérném szíves segítségetek:

A fő HiFi rendszer nálam egy passzív hűtásű HTPC-ről megy, Foobar2000 / Tidal HiFi, Bodor audio nagy DAC (2008-2011 közötti) , Tact (Lyngdorf) SDAI 2175 és Dynaudio Contour S1.4 monitorok. Az egész rendszer Hydrasound (Néhai) kábelezéssel 2012-re állt össze nálam 3 év alatt, és egy kerek egész már 10 éve. Csak a PC változott, de az sem az audio, hanem a video része filmnézés miatt.

A Bodor DAC-nak egyetlen S/PDIF bemenete van, de ez eddig nem volt gond, mert a TV-nek volt RCA kimenete, amit az erősítőre közvetlenül tudtam kötni, de bármilyen filmnézés / zenehallgatás a PC-ről ment, ami egy szintén Néhai féle USB-s aszinkron digit kijárat órajel generátorral, külön táppal.

Mivel a régi TV az örök vadászmezőkre költözött, kénytelen voltam egy újat venni, de ezen már nincs analóg hang kimenet, csak optikai. Viszont ez a TV már alapból kezel olyan dolgokat -pl Spotify + kép lekapcsolás, vagy filmnézés HBM MAX-ról - amihez már be sem kell kapcsolni a HTPC-t, így már a család többi tagja is elkezdené használni.

Kérdésem tehát, mit javasolnátok az alábbi opciók közül, esetleg mást:

- egy olcsó mini DAC beszerzése, pl: FiiO D03K TAISHANhttps://egyeb-hifi-kiegeszito.arukereso ... 30QAvD_BwE, amivel a TV-ből jövő optikai kimenet mehet az erősítőbe, de a fő jelút nem változik a PC-ből, és félek, hogy ég és föld lesz a különbség hangban, de talán használható minőség.

- de akkor már egy füst alatt megoldható lenne a Bluetooth zenelejátszás egyszerűen, hogy a család itt is használja a nappaliban a fő kütyüt. Ehhez vannak szintén alap DAC-ok bluetooth kapcsolattal, pl: https://www.emag.hu/b35-3-az-1-ben-blue ... ario_ID=49, ekkor a fő jelút még mindig érintetlen, a minőség erősen kérdőjeles... :D

- Itt jön a képbe a FiiO BTA30 PRO https://www.fiio.com/bta30pro, ami talán (még a support válaszát várom) mindhárom irányból fogadna jelet (PC-ről USB, TV-ből Toslink, Telefonokról Bluetooth APTX HD/LDAC), és ki tudná küldeni az S/PDIF-en a Bodor DAC-ba. Itt még a Toslink / S/PDIF bypass a kérdéses, de itt már a fő jelút megváltozna, és nem tudom, nem rontana-e sokat. Ha abból indulok ki, hogy jelenlegi digit kijárat jobb hangú nálam, mint egy M2Tech HiFace, vagy mint egy Halide Bridge (ezekkel anno próbáltam), akkor sajnos félek ettől.

- és akkor eljutottunk oda, hogy esetleg van-e olyan kütyü, ami tudja azt, amit a BTA30PRO, de profibban, és DAC részre nincs is szükség, VAGY

- van-e esetleg egyben olyan DAC Bluetooth képességekkel, ami fogad USB-t és Toslinket is nagyon jó minőségben, és hasonló hangzás világ, mint a 2008-2010 környéki Bodor DAC, és az lenne a legegyszerűbb, azt pedig nyugdíjazhatnám digit kijáratostul, külső tápostul, kábelrengetegestül,ha lehet 300K alatt.

Bocs, ha hosszú lett...
Szia, minden bizonnyal fejhallgató kimenet van a TV-n, ami egy filléres Jack->RCA átalakítóval teljes értékű analóg kimenet az erősítő felé.
https://kacsa-audio.hu/webaruhaz/63-mm- ... ca-adapter
Aztán később szofisztikálhatod még, ha akarod! Sok sikert kívánok!
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
-MM-
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 84
Csatlakozott: 2005.05.17., kedd 22:16
Értékelés: 7

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: -MM- »

Sziasztok!

Az alábbi témában kérném szíves segítségetek:

A fő HiFi rendszer nálam egy passzív hűtásű HTPC-ről megy, Foobar2000 / Tidal HiFi, Bodor audio nagy DAC (2008-2011 közötti) , Tact (Lyngdorf) SDAI 2175 és Dynaudio Contour S1.4 monitorok. Az egész rendszer Hydrasound (Néhai) kábelezéssel 2012-re állt össze nálam 3 év alatt, és egy kerek egész már 10 éve. Csak a PC változott, de az sem az audio, hanem a video része filmnézés miatt.

A Bodor DAC-nak egyetlen S/PDIF bemenete van, de ez eddig nem volt gond, mert a TV-nek volt RCA kimenete, amit az erősítőre közvetlenül tudtam kötni, de bármilyen filmnézés / zenehallgatás a PC-ről ment, ami egy szintén Néhai féle USB-s aszinkron digit kijárat órajel generátorral, külön táppal.

Mivel a régi TV az örök vadászmezőkre költözött, kénytelen voltam egy újat venni, de ezen már nincs analóg hang kimenet, csak optikai. Viszont ez a TV már alapból kezel olyan dolgokat -pl Spotify + kép lekapcsolás, vagy filmnézés HBM MAX-ról - amihez már be sem kell kapcsolni a HTPC-t, így már a család többi tagja is elkezdené használni.

Kérdésem tehát, mit javasolnátok az alábbi opciók közül, esetleg mást:

- egy olcsó mini DAC beszerzése, pl: FiiO D03K TAISHANhttps://egyeb-hifi-kiegeszito.arukereso ... 30QAvD_BwE, amivel a TV-ből jövő optikai kimenet mehet az erősítőbe, de a fő jelút nem változik a PC-ből, és félek, hogy ég és föld lesz a különbség hangban, de talán használható minőség.

- de akkor már egy füst alatt megoldható lenne a Bluetooth zenelejátszás egyszerűen, hogy a család itt is használja a nappaliban a fő kütyüt. Ehhez vannak szintén alap DAC-ok bluetooth kapcsolattal, pl: https://www.emag.hu/b35-3-az-1-ben-blue ... ario_ID=49, ekkor a fő jelút még mindig érintetlen, a minőség erősen kérdőjeles... :D

- Itt jön a képbe a FiiO BTA30 PRO https://www.fiio.com/bta30pro, ami talán (még a support válaszát várom) mindhárom irányból fogadna jelet (PC-ről USB, TV-ből Toslink, Telefonokról Bluetooth APTX HD/LDAC), és ki tudná küldeni az S/PDIF-en a Bodor DAC-ba. Itt még a Toslink / S/PDIF bypass a kérdéses, de itt már a fő jelút megváltozna, és nem tudom, nem rontana-e sokat. Ha abból indulok ki, hogy jelenlegi digit kijárat jobb hangú nálam, mint egy M2Tech HiFace, vagy mint egy Halide Bridge (ezekkel anno próbáltam), akkor sajnos félek ettől.

- és akkor eljutottunk oda, hogy esetleg van-e olyan kütyü, ami tudja azt, amit a BTA30PRO, de profibban, és DAC részre nincs is szükség, VAGY

- van-e esetleg egyben olyan DAC Bluetooth képességekkel, ami fogad USB-t és Toslinket is nagyon jó minőségben, és hasonló hangzás világ, mint a 2008-2010 környéki Bodor DAC, és az lenne a legegyszerűbb, azt pedig nyugdíjazhatnám digit kijáratostul, külső tápostul, kábelrengetegestül,ha lehet 300K alatt.

Bocs, ha hosszú lett...

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

MrCollector írta:
2022.08.06., szomb. 16:31

Ne vedd sértésnek, de szerintem ez nem igazán felső kategóriás audiofil rendszer.
Nem veszem sértésnek. Mindenkinek joga van véleményt mondani bármiről, amit még nem hallott. Vagy a hangfalat, vagy az erősítőt becsülöd alá. Ajánlom a 60-as évekbeli USA Marantzok tanulmányozását, amelyek akkoriban a Mekkik ellenfelei voltak. Az 1200b-nek, ami még a 60-as évekbeli vonal utolsó integráltja, semmi köze a 22xx 23xx Marantz receiverekhez. Hangja a modern Pm10-essel említhető egy ligában. Az 1989-as Monitor Audio 1800 Reference Goldot pedig minden további nélkül oda lehet tenni a mai Gold széria mellé. Ki van tesztelve a dolog nagyon régóta.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

MrCollector
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2618
Csatlakozott: 2018.07.02., hétf. 13:52
Értékelés: 313

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: MrCollector »

NadFan írta:
2022.08.06., szomb. 11:42
sutemenyx írta:
2022.08.06., szomb. 10:58

Ez egy abszolút korrekt válasz, de engem érdekelne -és talán mást is-, hogy milyen konkrét komponensek mellett próbáltad össze ezeket a streamereket. A cikkben nem láttam erre utalást.
AudioQuest PowerQuest 3 elosztó
AudioQuest Roccket88 hf kábel
AudioQuest Victoria RCA kábel
Allo Nirvana táp a Boss 2-nek
AudioQuest Forrest usb c kábel a Boss2 lapkának a Nirvana usb aljzatából
Monitor Audio 1800 Gold hangfalak
Soundcare M6 tüskék
Marantz 1200b (USA) integrált erősítő
Ne vedd sértésnek, de szerintem ez nem igazán felső kategóriás audiofil rendszer.

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

sutemenyx írta:
2022.08.06., szomb. 10:58

Ez egy abszolút korrekt válasz, de engem érdekelne -és talán mást is-, hogy milyen konkrét komponensek mellett próbáltad össze ezeket a streamereket. A cikkben nem láttam erre utalást.
AudioQuest PowerQuest 3 elosztó
AudioQuest Roccket88 hf kábel
AudioQuest Victoria RCA kábel
Allo Nirvana táp a Boss 2-nek
AudioQuest Forrest usb c kábel a Boss2 lapkának a Nirvana usb aljzatából
Monitor Audio 1800 Gold hangfalak
Soundcare M6 tüskék
Marantz 1200b (USA) integrált erősítő
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

NadFan írta:
2022.08.06., szomb. 08:28
sutemenyx írta:
2022.08.05., pén. 14:17

Már csak az a kérdés, hogy milyen rendszerben?
Ha a rendszereket a nagyjából elfogadott belépő, közép és felső kategóriás "hifi-audiofil-high end" vonalon helyezzük el, a Boss 2-est belépő audiofil készüléknek ítélném. Ami azt jelenti, hogy egy ennek megfelelő szintű vagy komolyabb rendszerben tud érvényesülni.

Saját elsődleges rendszeremet felső kategóriás audiofil rendszernek tartom.
Ez egy abszolút korrekt válasz, de engem érdekelne -és talán mást is-, hogy milyen konkrét komponensek mellett próbáltad össze ezeket a streamereket. A cikkben nem láttam erre utalást.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

sutemenyx írta:
2022.08.05., pén. 14:17

Már csak az a kérdés, hogy milyen rendszerben?
Ha a rendszereket a nagyjából elfogadott belépő, közép és felső kategóriás "hifi-audiofil-high end" vonalon helyezzük el, a Boss 2-est belépő audiofil készüléknek ítélném. Ami azt jelenti, hogy egy ennek megfelelő szintű vagy komolyabb rendszerben tud érvényesülni.

Saját elsődleges rendszeremet felső kategóriás audiofil rendszernek tartom.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

NadFan írta:
2022.08.05., pén. 10:21
feket663 írta:
2022.08.04., csüt. 19:21
NadFan írta:
2022.08.04., csüt. 15:17
Kedves fórumtársak!

Megjelent legújabb cikkem, amely az Allo Boss 2 hálózati lejátszójának tesztjéről szól.

https://retrofuturistahifista.blog.hu/2 ... _streamere

Nem tudok garanciát vállalni, hogy más is ennyire fog rajongani érte. Nekem nagyon-nagyon bejött.

Olvassátok egészséggel.
Ha már megemlítetted a cikkben a V1.2 verziót, arról érdemes továbblépni a 2-re? nekem V1.2 van, és tulajdonképpen önmagában nagyon kellemes hallgatni, a basszusa nálam annak is egészen brutális tud lenni. De ha még jobb lenne az újabb, lehet meglépném a cserét...
A Boss 2 egyértelmű és jókora fejlebblépés az 1.2-hez képest. Az 1.2 hangja lényegében azonos szintet képvisel a Marantz cd73 cd lejátszómmal, mig a Boss 2 azt egyértelműen és bármikor felismerhetően meghaladja.
Már csak az a kérdés, hogy milyen rendszerben?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

NadFan írta:
2022.08.05., pén. 10:21
feket663 írta:
2022.08.04., csüt. 19:21
NadFan írta:
2022.08.04., csüt. 15:17
Kedves fórumtársak!

Megjelent legújabb cikkem, amely az Allo Boss 2 hálózati lejátszójának tesztjéről szól.

https://retrofuturistahifista.blog.hu/2 ... _streamere

Nem tudok garanciát vállalni, hogy más is ennyire fog rajongani érte. Nekem nagyon-nagyon bejött.

Olvassátok egészséggel.
Ha már megemlítetted a cikkben a V1.2 verziót, arról érdemes továbblépni a 2-re? nekem V1.2 van, és tulajdonképpen önmagában nagyon kellemes hallgatni, a basszusa nálam annak is egészen brutális tud lenni. De ha még jobb lenne az újabb, lehet meglépném a cserét...
A Boss 2 egyértelmű és jókora fejlebblépés az 1.2-hez képest. Az 1.2 hangja lényegében azonos szintet képvisel a Marantz cd73 cd lejátszómmal, mig a Boss 2 azt egyértelműen és bármikor felismerhetően meghaladja.
Már csak az a kérdés, hogy milyen rendszerben?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: feket663 »

NadFan írta:
2022.08.05., pén. 10:21
feket663 írta:
2022.08.04., csüt. 19:21
NadFan írta:
2022.08.04., csüt. 15:17
Kedves fórumtársak!

Megjelent legújabb cikkem, amely az Allo Boss 2 hálózati lejátszójának tesztjéről szól.

https://retrofuturistahifista.blog.hu/2 ... _streamere

Nem tudok garanciát vállalni, hogy más is ennyire fog rajongani érte. Nekem nagyon-nagyon bejött.

Olvassátok egészséggel.
Ha már megemlítetted a cikkben a V1.2 verziót, arról érdemes továbblépni a 2-re? nekem V1.2 van, és tulajdonképpen önmagában nagyon kellemes hallgatni, a basszusa nálam annak is egészen brutális tud lenni. De ha még jobb lenne az újabb, lehet meglépném a cserét...
A Boss 2 egyértelmű és jókora fejlebblépés az 1.2-hez képest. Az 1.2 hangja lényegében azonos szintet képvisel a Marantz cd73 cd lejátszómmal, mig a Boss 2 azt egyértelműen és bármikor felismerhetően meghaladja.
Köszönöm szépen a válaszodat!
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

feket663 írta:
2022.08.04., csüt. 19:21
NadFan írta:
2022.08.04., csüt. 15:17
Kedves fórumtársak!

Megjelent legújabb cikkem, amely az Allo Boss 2 hálózati lejátszójának tesztjéről szól.

https://retrofuturistahifista.blog.hu/2 ... _streamere

Nem tudok garanciát vállalni, hogy más is ennyire fog rajongani érte. Nekem nagyon-nagyon bejött.

Olvassátok egészséggel.
Ha már megemlítetted a cikkben a V1.2 verziót, arról érdemes továbblépni a 2-re? nekem V1.2 van, és tulajdonképpen önmagában nagyon kellemes hallgatni, a basszusa nálam annak is egészen brutális tud lenni. De ha még jobb lenne az újabb, lehet meglépném a cserét...
A Boss 2 egyértelmű és jókora fejlebblépés az 1.2-hez képest. Az 1.2 hangja lényegében azonos szintet képvisel a Marantz cd73 cd lejátszómmal, mig a Boss 2 azt egyértelműen és bármikor felismerhetően meghaladja.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

grindlock írta:
2022.08.04., csüt. 19:04
NadFan írta:
2022.08.04., csüt. 15:17
Kedves fórumtársak!

Megjelent legújabb cikkem, amely az Allo Boss 2 hálózati lejátszójának tesztjéről szól.

https://retrofuturistahifista.blog.hu/2 ... _streamere

Nem tudok garanciát vállalni, hogy más is ennyire fog rajongani érte. Nekem nagyon-nagyon bejött.

Olvassátok egészséggel.



Jó kis írás, köszönöm.
A tapasztalatod alapján létezik olyan "egydobozos" dac-streamer-analóg out, ami egy onkyo integra A8015 erősítővel jól muzsikálna? A belépő vonalat (iEast AudioCast, Advanced Acoustic wtx micro) már próbáltam, de egyik sem szólt nekem jobban, mint a mostani (denon ceol picolo n4) megoldás.
Köszi
Nem ismerem az erősítődet, így nem is tudok értékelhető választ adni sajnos.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
feket663
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 303
Csatlakozott: 2009.08.07., pén. 19:51
Értékelés: 217

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: feket663 »

NadFan írta:
2022.08.04., csüt. 15:17
Kedves fórumtársak!

Megjelent legújabb cikkem, amely az Allo Boss 2 hálózati lejátszójának tesztjéről szól.

https://retrofuturistahifista.blog.hu/2 ... _streamere

Nem tudok garanciát vállalni, hogy más is ennyire fog rajongani érte. Nekem nagyon-nagyon bejött.

Olvassátok egészséggel.
Ha már megemlítetted a cikkben a V1.2 verziót, arról érdemes továbblépni a 2-re? nekem V1.2 van, és tulajdonképpen önmagában nagyon kellemes hallgatni, a basszusa nálam annak is egészen brutális tud lenni. De ha még jobb lenne az újabb, lehet meglépném a cserét...
RPI4B-Allo BOSS V1.2, TPA3255, Canton CT1000

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: grindlock »

Alex_Aston írta:
2022.08.04., csüt. 19:11
grindlock írta:
2022.08.04., csüt. 19:04

Jó kis írás, köszönöm.
A tapasztalatod alapján létezik olyan "egydobozos" dac-streamer-analóg out, ami egy onkyo integra A8015 erősítővel jól muzsikálna? A belépő vonalat (iEast AudioCast, Advanced Acoustic wtx micro) már próbáltam, de egyik sem szólt nekem jobban, mint a mostani (denon ceol picolo n4) megoldás.
Köszi
Ha belefér a költség keretbe, egy Lindemann Limetreet érdemes meghallgatni. Egyszerű, kompakt cucc, nagy szívvel.
Köszönöm a tippet. Lassan indul a gázszámla vagy streamer időszak 🤣🤣🤣, de megnézem.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

grindlock írta:
2022.08.04., csüt. 19:04

Jó kis írás, köszönöm.
A tapasztalatod alapján létezik olyan "egydobozos" dac-streamer-analóg out, ami egy onkyo integra A8015 erősítővel jól muzsikálna? A belépő vonalat (iEast AudioCast, Advanced Acoustic wtx micro) már próbáltam, de egyik sem szólt nekem jobban, mint a mostani (denon ceol picolo n4) megoldás.
Köszi
Ha belefér a költség keretbe, egy Lindemann Limetreet érdemes meghallgatni. Egyszerű, kompakt cucc, nagy szívvel.
Csak a Marantz! :-D

grindlock
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2022.02.27., vas. 18:22
Értékelés: 4

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: grindlock »

NadFan írta:
2022.08.04., csüt. 15:17
Kedves fórumtársak!

Megjelent legújabb cikkem, amely az Allo Boss 2 hálózati lejátszójának tesztjéről szól.

https://retrofuturistahifista.blog.hu/2 ... _streamere

Nem tudok garanciát vállalni, hogy más is ennyire fog rajongani érte. Nekem nagyon-nagyon bejött.

Olvassátok egészséggel.



Jó kis írás, köszönöm.
A tapasztalatod alapján létezik olyan "egydobozos" dac-streamer-analóg out, ami egy onkyo integra A8015 erősítővel jól muzsikálna? A belépő vonalat (iEast AudioCast, Advanced Acoustic wtx micro) már próbáltam, de egyik sem szólt nekem jobban, mint a mostani (denon ceol picolo n4) megoldás.
Köszi

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 558
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 323

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

Kedves fórumtársak!

Megjelent legújabb cikkem, amely az Allo Boss 2 hálózati lejátszójának tesztjéről szól.

https://retrofuturistahifista.blog.hu/2 ... _streamere

Nem tudok garanciát vállalni, hogy más is ennyire fog rajongani érte. Nekem nagyon-nagyon bejött.

Olvassátok egészséggel.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”