Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hálózati audio lejátszók

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

white-tiger írta:
2021.05.15., szomb. 10:09
ViXi78 írta:
2021.05.14., pén. 19:17
Segítségre volna szükségem Auralic Aries Minivel kapcsolatban. A gyári Lightning DS appot használom. Ez kezdetek óta döcögős, de elvagyok vele. Mostanában viszont valami nem stimmel. Mintha összeakadna a hálózaton valami. Pl.: a mai szitu.
Most bekapcsoltam a córeszt. Minden indul frankón. Megyek a Tidalra, indítok valami zenét és viszonylag rövid idő múlva meg szakad az iphone és az Aries között a kapcsolat. Az Aries megy, teszi, amit kell. Az elején lévő fizikai gombokra reagál. Nekem hangerő le-fel és Play/pause van beállítva. Viszont, ha telón kilövöm az appot és újra indítom már nem látja a Minit. Közben teszek veszek a MacBook-on és ilyenkor mintha lassabban töltenének be az oldalak. IP címen keresztül is elérhető az Aries beállítási szinten, de ilyenkor ott sem tudok belépni. Wifi hálózatot használok itthon. Gyakorlatilag semmi sincs kábellel a routerre kötve. Ilyenkor nekiállok mindent (Aries, iPhone, Macbook) újraindítok és egyszer csak jó lesz. Ha beáll akkor meg teljesen jól működik az appon keresztül 0-24-be.*
Mi lehet a gond? Amikor nem hallgatok zenét és nem vagyok otthon, akkor áramtalanítok amit lehet, a hifit is! Hátha ez is infó.

A router egy Asus RT-AC68U és ennek a wifi beállításait már átnéztem, frissítettem a csatornát. Mondom, régebben nem volt semmi probléma csak amennyit alapból szarakodott a Lighning DS. Az app friss és az Aries is frissül asszem automatikusan is ráadásul. Érdekes még, hogy közben más eszközök is mennek, de csak, amik eddig is voltak és a párom is netezik, de sosem mondja, hogy valami gáz lenne.
*Közben észhez tért(kb. 8-10 perc) minden és lehet újra vezérelni a cuccot, mert az appot úgy hagytam elindítva eszköz nélkül... :smile29:

Kicsit láma vagyok a hálózatos dolgokhoz és valamilyen egyszerűen beállítható progi kellene. Nem tudom, hogy Mac-re amúgy milyen szoftverek lennének, amiket érdemes kipróbálni vagy használni?

A nagynevűeket természetesen már próbáltam, de nem érzem úgy, hogy ezekért szeretnék fizetni. A Roon az tetszik és érdekes módon nem produkált sosem ilyen elérési hibát, de jelenleg ezért sem szeretnék fizetni. Most más projektek futnak a pénztárcából. Ezt csak azért írtam, mert tuti az első hozzászóló Roon-t vagy Audirvana-t fog írni.
Természetesen valamilyen olcsóbb progi belefér a keretbe.

*...és azóta is megy minden rendesen. Mintha valamilyen protokoll futna le indítás után a háttérben és addig van ez. De miez? gondolkodik.gif
Én kezdetek óta a Lighting DS-t használom, esetleg mazochista vagyok...?
Talán (többek közt) az áramtalanítás lehet a gond. Nekem a Femto van, ha áramtalanítottam elinduláskor mindig buziskodott... - ( starting 10 perc :smile30: ) A kapcsolat is sokszor megszakadt (no divice) akkor is, mikor még a vinyo közvetlenül rá volt kötve...??? És WiFi-t használtam a hozzá javasolt Asus routerrel...
Most a vinyo áttéve a routerre, a wifi helyett kábeles összeköttetés és nem kapcsolom ki. Így most jó.
Ha a hangja nem lenne ilyen jó, már biztos kívántam volna az ablakon Lighting DS-SEK együtt...
Akkor lehet én is mazochista vagyok? :D
Nálad is hasonló problémák vannak ahogy olvasom a hozzászólásod. Viszont én nem tapasztalom minden egyes inditásnál.
Már válaszoltam routerrel kapcsolatban alto fórumtársnak és tovább gondolva lehet, hogy kellene vennem még egy ilyen 68-at. Ezt bekötném az Aries mellé és ekkor létrejöhet a kábeles kapcsolat. A kettő routert meg AiMesh csomópontba lehet csatlakoztatni és elvileg a telefonnal nem kell állandóan hálózatot váltani.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

alto írta:
2021.05.15., szomb. 09:27
ViXi78 írta:
2021.05.14., pén. 23:50
vt05 írta:
2021.05.14., pén. 23:33
Ja, azt nem mondtam, hogy KIZÁRÓLAG vezetékes kapcsolatban használtam, a Wi-Fi miősíthetetlenül gyengébben szólt, akárhányszor próbálkoztam vele, pedig már akkor is Synology routert használtam.
Most ez a Lumin app tesz tönkre! :smile29:
Ahogy elindítottam gyakorlatilag adta a korábbi beállításokat és az Aries is már benne volt. Látom a zenéimet amik a beszerelt ssd-n vannak, de egyből nyomott egy infót, hogy a Tidal bejelentkezéssel valami gond van. No, akkor újra bejelentkezem. Most itt szopat, mert nem akarja befogadni. Nem is találom, hogy hol lehet ezt az appot gyári visszaállítani.:smile51:
A router oldali dologra csak annyit tudok mondani, hogy hipernet van itthon. Szóval rádughatom kábellel a hálózatra, de a sor elején nincs vezeték a szolgáltató részéről. Meg én amúgy sokféle hifi hókuszpókuszban nem hiszek...
A Lumin app-al vezérelheted a megosztott zenék lejátszását az Auralicon, de az az Auralic specifikus beállítások ebből nyilván nem elérhetők, és bár sose próbáltam, de szerintem a Lumin app csak a Lumin lejátszók beépített Tidal kliensét tudja vezérelni, az Auralicét nem. A problémáid egyébként szerintem is inkább hálózati hibára utalnak. Ha egy router reboot megoldja, akkor szinte biztos a routerrel lesz gond. Az említett Asus a komolyabbak közé tartozik, de előfordulhat szinte bármelyik routerrel, hogy egy idő után "elfárad", és elkezd hibázgatni. Ezt egy local pinggel könnyű ellenőrizni.
Természetesen már próbáltam az általad javasolt router reboot-ot is ilyen esetben.
Halványak az emlékeim, valamikor tavaly volt már a Lumin app próba, de úgy emlékszem ment rajta a Tidal az Aries-sel.
Írtam, hogy hipernetem van és a régi B525-ös routert most függetlenítettem. Ehhez vettem egy Telekomos kártyát amin van 1gb net alapból. Gondoltam ezzel próbálkozom.
Sajnos nem tudom a hifi mellé költöztetni a "központot", hogy kábeles csatlakozást tegyek lehetővé. Pedig ezen már régóta gondolkodom. Meg borzalmasan is nézne ki. Huawei B535 + Asus RT-AC68U + ventilátorok + 2 terrás Seagate expansion desktop + kábelek, tápok, elosztó. Vagy hifi van az állványon vagy internet. gondolkodik.gif
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Online
Avatar
white-tiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2017.10.08., vas. 09:59
Értékelés: 56

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: white-tiger »

ViXi78 írta:
2021.05.14., pén. 19:17
Segítségre volna szükségem Auralic Aries Minivel kapcsolatban. A gyári Lightning DS appot használom. Ez kezdetek óta döcögős, de elvagyok vele. Mostanában viszont valami nem stimmel. Mintha összeakadna a hálózaton valami. Pl.: a mai szitu.
Most bekapcsoltam a córeszt. Minden indul frankón. Megyek a Tidalra, indítok valami zenét és viszonylag rövid idő múlva meg szakad az iphone és az Aries között a kapcsolat. Az Aries megy, teszi, amit kell. Az elején lévő fizikai gombokra reagál. Nekem hangerő le-fel és Play/pause van beállítva. Viszont, ha telón kilövöm az appot és újra indítom már nem látja a Minit. Közben teszek veszek a MacBook-on és ilyenkor mintha lassabban töltenének be az oldalak. IP címen keresztül is elérhető az Aries beállítási szinten, de ilyenkor ott sem tudok belépni. Wifi hálózatot használok itthon. Gyakorlatilag semmi sincs kábellel a routerre kötve. Ilyenkor nekiállok mindent (Aries, iPhone, Macbook) újraindítok és egyszer csak jó lesz. Ha beáll akkor meg teljesen jól működik az appon keresztül 0-24-be.*
Mi lehet a gond? Amikor nem hallgatok zenét és nem vagyok otthon, akkor áramtalanítok amit lehet, a hifit is! Hátha ez is infó.

A router egy Asus RT-AC68U és ennek a wifi beállításait már átnéztem, frissítettem a csatornát. Mondom, régebben nem volt semmi probléma csak amennyit alapból szarakodott a Lighning DS. Az app friss és az Aries is frissül asszem automatikusan is ráadásul. Érdekes még, hogy közben más eszközök is mennek, de csak, amik eddig is voltak és a párom is netezik, de sosem mondja, hogy valami gáz lenne.
*Közben észhez tért(kb. 8-10 perc) minden és lehet újra vezérelni a cuccot, mert az appot úgy hagytam elindítva eszköz nélkül... :smile29:

Kicsit láma vagyok a hálózatos dolgokhoz és valamilyen egyszerűen beállítható progi kellene. Nem tudom, hogy Mac-re amúgy milyen szoftverek lennének, amiket érdemes kipróbálni vagy használni?

A nagynevűeket természetesen már próbáltam, de nem érzem úgy, hogy ezekért szeretnék fizetni. A Roon az tetszik és érdekes módon nem produkált sosem ilyen elérési hibát, de jelenleg ezért sem szeretnék fizetni. Most más projektek futnak a pénztárcából. Ezt csak azért írtam, mert tuti az első hozzászóló Roon-t vagy Audirvana-t fog írni.
Természetesen valamilyen olcsóbb progi belefér a keretbe.

*...és azóta is megy minden rendesen. Mintha valamilyen protokoll futna le indítás után a háttérben és addig van ez. De miez? gondolkodik.gif
Én kezdetek óta a Lighting DS-t használom, esetleg mazochista vagyok...?
Talán (többek közt) az áramtalanítás lehet a gond. Nekem a Femto van, ha áramtalanítottam elinduláskor mindig buziskodott... - ( starting 10 perc :smile30: ) A kapcsolat is sokszor megszakadt (no divice) akkor is, mikor még a vinyo közvetlenül rá volt kötve...??? És WiFi-t használtam a hozzá javasolt Asus routerrel...
Most a vinyo áttéve a routerre, a wifi helyett kábeles összeköttetés és nem kapcsolom ki. Így most jó.
Ha a hangja nem lenne ilyen jó, már biztos kívántam volna az ablakon Lighting DS-SEK együtt...

Online
Avatar
alto
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4145
Csatlakozott: 2007.08.09., csüt. 17:47
Értékelés: 2519
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: alto »

ViXi78 írta:
2021.05.14., pén. 23:50
vt05 írta:
2021.05.14., pén. 23:33
Ja, azt nem mondtam, hogy KIZÁRÓLAG vezetékes kapcsolatban használtam, a Wi-Fi miősíthetetlenül gyengébben szólt, akárhányszor próbálkoztam vele, pedig már akkor is Synology routert használtam.
Most ez a Lumin app tesz tönkre! :smile29:
Ahogy elindítottam gyakorlatilag adta a korábbi beállításokat és az Aries is már benne volt. Látom a zenéimet amik a beszerelt ssd-n vannak, de egyből nyomott egy infót, hogy a Tidal bejelentkezéssel valami gond van. No, akkor újra bejelentkezem. Most itt szopat, mert nem akarja befogadni. Nem is találom, hogy hol lehet ezt az appot gyári visszaállítani.:smile51:
A router oldali dologra csak annyit tudok mondani, hogy hipernet van itthon. Szóval rádughatom kábellel a hálózatra, de a sor elején nincs vezeték a szolgáltató részéről. Meg én amúgy sokféle hifi hókuszpókuszban nem hiszek...
A Lumin app-al vezérelheted a megosztott zenék lejátszását az Auralicon, de az az Auralic specifikus beállítások ebből nyilván nem elérhetők, és bár sose próbáltam, de szerintem a Lumin app csak a Lumin lejátszók beépített Tidal kliensét tudja vezérelni, az Auralicét nem. A problémáid egyébként szerintem is inkább hálózati hibára utalnak. Ha egy router reboot megoldja, akkor szinte biztos a routerrel lesz gond. Az említett Asus a komolyabbak közé tartozik, de előfordulhat szinte bármelyik routerrel, hogy egy idő után "elfárad", és elkezd hibázgatni. Ezt egy local pinggel könnyű ellenőrizni.
BARTIMEX AUDIO Honlap
Főrendszer Forrás: SynologyDS713+ -Linn Majik DS DAC-fejhallgató erősítő: Antelope Audio Zodiac+ Előerősítő: Music First Audio Classic Copper Erősítő: Trafomatic Audio Experience Two Hangfal: WLM Lyra MKII Signature IC kábelek: Audioquest Columbia Hangfal kábel: Furutech u-2T Tápellátás: Trafomatic Audio Classic Power Fejhallgató: Beyerdynamic T 1
Kisrendszer Forrás: XTZ CD-100 Erősítő: XTZ Class A100-D3 Hangfal: XTZ 99.38 IC kábel: XTZ interkonnektHangfalkábel: Neotech KS-11275

Avatar
vt05
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 22:51
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vt05 »

Azért a vezeték mindig stabilabb, szerintem megér egy próbát, még “hosszabbítóként” is ideiglenesen. Legfeljebb nem jön be, de legalább egy hiba kizárható 🙂

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

vt05 írta:
2021.05.14., pén. 23:33
Ja, azt nem mondtam, hogy KIZÁRÓLAG vezetékes kapcsolatban használtam, a Wi-Fi miősíthetetlenül gyengébben szólt, akárhányszor próbálkoztam vele, pedig már akkor is Synology routert használtam.
Most ez a Lumin app tesz tönkre! :smile29:
Ahogy elindítottam gyakorlatilag adta a korábbi beállításokat és az Aries is már benne volt. Látom a zenéimet amik a beszerelt ssd-n vannak, de egyből nyomott egy infót, hogy a Tidal bejelentkezéssel valami gond van. No, akkor újra bejelentkezem. Most itt szopat, mert nem akarja befogadni. Nem is találom, hogy hol lehet ezt az appot gyári visszaállítani.:smile51:
A router oldali dologra csak annyit tudok mondani, hogy hipernet van itthon. Szóval rádughatom kábellel a hálózatra, de a sor elején nincs vezeték a szolgáltató részéről. Meg én amúgy sokféle hifi hókuszpókuszban nem hiszek...
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
vt05
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 22:51
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vt05 »

Ja, azt nem mondtam, hogy KIZÁRÓLAG vezetékes kapcsolatban használtam, a Wi-Fi miősíthetetlenül gyengébben szólt, akárhányszor próbálkoztam vele, pedig már akkor is Synology routert használtam.

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

vt05 írta:
2021.05.14., pén. 23:15
Nekem is volt, hogy nem találta az Ariest ( kettő Femto-s is volt egyszerre ), de az alapbeállítások után én csak a Lumin applikációját használtam, ami nekem sokkal jobban tetszett. Egyébként merre laksz?
Köszi! A Lumin appot már korábban használtam én is. Hirtelen nincs meg, hogy miért álltam vissza az LDS-re. gondolkodik.gif
Most letöltöttem újra. Próbálkozom ezzel is.
Budapest XIII. kerület
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
vt05
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 45
Csatlakozott: 2013.07.29., hétf. 22:51
Értékelés: 23
Tartózkodási hely: Debrecen

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vt05 »

Nekem is volt, hogy nem találta az Ariest ( kettő Femto-s is volt egyszerre ), de az alapbeállítások után én csak a Lumin applikációját használtam, ami nekem sokkal jobban tetszett. Egyébként merre laksz?

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

dbrnsk írta:
2021.05.14., pén. 21:41
Valamilyen hálózati problémád lehet, mert nekem nincs ilyen problémám az LDS-sel.
Majd holnap csinálok egy új párosítást az LDS-sel is hátha az megoldja majd a problémát.
Érdekes ma az első húzása után semmi baj sincs.
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Valamilyen hálózati problémád lehet, mert nekem nincs ilyen problémám az LDS-sel.

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

tomrider írta:
2021.05.14., pén. 21:02
ViXi78 írta:
2021.05.14., pén. 19:17

*...és azóta is megy minden rendesen. Mintha valamilyen protokoll futna le indítás után a háttérben és addig van ez. De miez? gondolkodik.gif
Áramtalanítás után, bekapcsoláskor mindig ellenőrzi a szoftver frisseségét, talan ez lehet a hiba. Én sosem kapcsolom ki...
Használom én is néha a Lightning DS-t, de 90%ban Bubble DS-t használok, nekem jobban tetszik, és 1500Ft a reklámmentes verzió.
Köszi! A Bubble DS androidra van ha jól láttam. Sajna az nekem nem fog menni.
Igen én is gondoltam a szoftver ellenőrzésre, de szerintem az nem tart 5-10 vagy akár 30 percig, mert ha nem kezdem el piszkálni akkor bizony volt 30 perc is. A példa az a mai szitu volt, de nem minden hideg indítás ilyen. Hétvégén nincs áramtalanítva és mondjuk vasárnap délután hallgatnék valamit, de sima felébresztés után benyomja az unalmast. Törném össze...
Most úgyis kell foglalkoznom egy routerrel és majd arra beállítom csak az Aries-t meg a jájfónt. Meglátom mit produkál. :quetionmark:
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
tomrider
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 358
Csatlakozott: 2017.11.12., vas. 23:06
Értékelés: 100
Tartózkodási hely: Veszprém

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: tomrider »

ViXi78 írta:
2021.05.14., pén. 19:17

*...és azóta is megy minden rendesen. Mintha valamilyen protokoll futna le indítás után a háttérben és addig van ez. De miez? gondolkodik.gif
Áramtalanítás után, bekapcsoláskor mindig ellenőrzi a szoftver frisseségét, talan ez lehet a hiba. Én sosem kapcsolom ki...
Használom én is néha a Lightning DS-t, de 90%ban Bubble DS-t használok, nekem jobban tetszik, és 1500Ft a reklámmentes verzió.
Auralic Aries LE - Beresford TC7510 - Nuforce IA7 V3 - Magneplanar MG12

ViXi78
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 190
Csatlakozott: 2020.01.05., vas. 10:34
Értékelés: 49
Tartózkodási hely: Angyalföld

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: ViXi78 »

Segítségre volna szükségem Auralic Aries Minivel kapcsolatban. A gyári Lightning DS appot használom. Ez kezdetek óta döcögős, de elvagyok vele. Mostanában viszont valami nem stimmel. Mintha összeakadna a hálózaton valami. Pl.: a mai szitu.
Most bekapcsoltam a córeszt. Minden indul frankón. Megyek a Tidalra, indítok valami zenét és viszonylag rövid idő múlva meg szakad az iphone és az Aries között a kapcsolat. Az Aries megy, teszi, amit kell. Az elején lévő fizikai gombokra reagál. Nekem hangerő le-fel és Play/pause van beállítva. Viszont, ha telón kilövöm az appot és újra indítom már nem látja a Minit. Közben teszek veszek a MacBook-on és ilyenkor mintha lassabban töltenének be az oldalak. IP címen keresztül is elérhető az Aries beállítási szinten, de ilyenkor ott sem tudok belépni. Wifi hálózatot használok itthon. Gyakorlatilag semmi sincs kábellel a routerre kötve. Ilyenkor nekiállok mindent (Aries, iPhone, Macbook) újraindítok és egyszer csak jó lesz. Ha beáll akkor meg teljesen jól működik az appon keresztül 0-24-be.*
Mi lehet a gond? Amikor nem hallgatok zenét és nem vagyok otthon, akkor áramtalanítok amit lehet, a hifit is! Hátha ez is infó.

A router egy Asus RT-AC68U és ennek a wifi beállításait már átnéztem, frissítettem a csatornát. Mondom, régebben nem volt semmi probléma csak amennyit alapból szarakodott a Lighning DS. Az app friss és az Aries is frissül asszem automatikusan is ráadásul. Érdekes még, hogy közben más eszközök is mennek, de csak, amik eddig is voltak és a párom is netezik, de sosem mondja, hogy valami gáz lenne.
*Közben észhez tért(kb. 8-10 perc) minden és lehet újra vezérelni a cuccot, mert az appot úgy hagytam elindítva eszköz nélkül... :smile29:

Kicsit láma vagyok a hálózatos dolgokhoz és valamilyen egyszerűen beállítható progi kellene. Nem tudom, hogy Mac-re amúgy milyen szoftverek lennének, amiket érdemes kipróbálni vagy használni?

A nagynevűeket természetesen már próbáltam, de nem érzem úgy, hogy ezekért szeretnék fizetni. A Roon az tetszik és érdekes módon nem produkált sosem ilyen elérési hibát, de jelenleg ezért sem szeretnék fizetni. Most más projektek futnak a pénztárcából. Ezt csak azért írtam, mert tuti az első hozzászóló Roon-t vagy Audirvana-t fog írni.
Természetesen valamilyen olcsóbb progi belefér a keretbe.

*...és azóta is megy minden rendesen. Mintha valamilyen protokoll futna le indítás után a háttérben és addig van ez. De miez? gondolkodik.gif
Rendszer:
- Auralic Aries Mini - Questyle CMA Twelve - Audiolab M-PWR
- Hifiman Sundara / Sennheiser HD660S
- KEF 104aB / KEF Cadenza
CD: Philips CD100, CD104, CD303, CD304, CD304mk2...

Avatar
crepto
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 90
Csatlakozott: 2006.03.30., csüt. 19:42
Értékelés: 18

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: crepto »

Sziasztok,

Szeretnék venni egy hálózati lejátszót egyben, vagy futómű+DAC -ként megbontva, és ehhez kérnék segítséget

Van egy Oppo DBP-95-öm, aminek szeretem a hangját, és ilyet keresek a hálózati lejátszóban is.

Van ötletetek?

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

vlaca írta:
2021.05.11., kedd 08:17
attila12345 írta:
2021.05.11., kedd 07:42
Segítségeteket kérném! Egy allo digione signature vennék, pi3-pi4? shanti tápegységgel. A kérdésem hogy tidal, qobuz stb. halgatnék és roon képes legyen, többfajta operációs rendszer van hozzá pl. diet pi, volumio... melyik jó ehhez? Melyik összeállítást javasoljátok?
Hi!

Roon-hoz Ropieee: :napsut:

https://ropieee.org
A RopieeeXL tudja aHQPlayert is, ha az fontos :D
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
zenta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2018.10.04., csüt. 23:22
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Győr

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zenta »

vlaca írta:
2021.05.11., kedd 08:17
attila12345 írta:
2021.05.11., kedd 07:42
Segítségeteket kérném! Egy allo digione signature vennék, pi3-pi4? shanti tápegységgel. A kérdésem hogy tidal, qobuz stb. halgatnék és roon képes legyen, többfajta operációs rendszer van hozzá pl. diet pi, volumio... melyik jó ehhez? Melyik összeállítást javasoljátok?
Hi!

Roon-hoz Ropieee: :napsut:

https://ropieee.org
A DietPi is alapból tudja a Roon-t.
Rega P6/Goldring 1042, Heed Obelisk DT, cirrus7 ROCK szerver, Border Patrol SE DAC, Mastersound BOX, Falcon Acoustics IMF 100

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 859
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: vlaca »

attila12345 írta:
2021.05.11., kedd 07:42
Segítségeteket kérném! Egy allo digione signature vennék, pi3-pi4? shanti tápegységgel. A kérdésem hogy tidal, qobuz stb. halgatnék és roon képes legyen, többfajta operációs rendszer van hozzá pl. diet pi, volumio... melyik jó ehhez? Melyik összeállítást javasoljátok?
Hi!

Roon-hoz Ropieee: :napsut:

https://ropieee.org
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Avatar
attila12345
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 291
Csatlakozott: 2008.01.22., kedd 22:33
Értékelés: 37

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: attila12345 »

Segítségeteket kérném! Egy allo digione signature vennék, pi3-pi4? shanti tápegységgel. A kérdésem hogy tidal, qobuz stb. halgatnék és roon képes legyen, többfajta operációs rendszer van hozzá pl. diet pi, volumio... melyik jó ehhez? Melyik összeállítást javasoljátok?

Avatar
zenta
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 136
Csatlakozott: 2018.10.04., csüt. 23:22
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Győr

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: zenta »

suminator968 írta:
2021.05.08., szomb. 21:43
suminator968 írta:
2021.04.30., pén. 11:10
Úgy néz ki, benevezek egy ilyenbe :)
IAN CANADA FIFOPI Q3, és TRANSPORTPI párosra.
Úgy tűnik, próbára érkezik egy Allo digione signature kártyás Pi.
Valaki használ ilyen, vagy hasonló streamert Roon végpontként?
Jól gondolom, hogy ha a hálózaton van a Pi is, akkor a Roon Core látni fogja, mint kiválasztható audio eszközt?
Vagy ettől azért trükkösebb?
Igen, látni fogja. Feltéve, hogy az RPi-n a megfelelő Roon-bridge szoftver van telepítve. Pl. RoPieee - nálam remekül működik.
Rega P6/Goldring 1042, Heed Obelisk DT, cirrus7 ROCK szerver, Border Patrol SE DAC, Mastersound BOX, Falcon Acoustics IMF 100

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

suminator968 írta:
2021.04.30., pén. 11:10
Úgy néz ki, benevezek egy ilyenbe :)
IAN CANADA FIFOPI Q3, és TRANSPORTPI párosra.
Úgy tűnik, próbára érkezik egy Allo digione signature kártyás Pi.
Valaki használ ilyen, vagy hasonló streamert Roon végpontként?
Jól gondolom, hogy ha a hálózaton van a Pi is, akkor a Roon Core látni fogja, mint kiválasztható audio eszközt?
Vagy ettől azért trükkösebb?
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 704
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 289
Tartózkodási hely: Szada

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Már kapható a Streamaudiónál.
A gondolkodás nem megerőltető...

Avatar
nagyatt
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 486
Csatlakozott: 2013.02.05., kedd 13:50
Értékelés: 53
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: nagyatt »

Audia Flight FL3S
Dynaudio Contour 20i + Stand 20
Lindemann Musicbook:Source
Hid D5 Speaker, D6 IC, D3,D2 Power

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: suminator968 »

Mathias írta:
2021.04.30., pén. 18:08
suminator968 írta:
2021.04.30., pén. 17:26
Van esetleg tapasztalatod IAN termékeivel?
Nincs, csak én is szemeztem velük. De végül inkább Allo irányba mentem el, mert IAN-nél nagyon bele lehet menni, hogy akkor még a ReclockPI, meg jó óra, meg akkor táp oldalon az UcCondicioner, meg, meg, meg... Így inkább rövidre zártam
a kérdést az Alloval. De ha ultimate megoldás a cél, akkor IAN alkalmasabb, jobb alap ennek megvalósítására.
Igen, a lépcsőzetesség nekem is szimpi.
Egyenlőre a két kártya a cél, full akkus táppal.
Roon végpontra keresek streamert, így került képbe nálam. Audio Pc usb-ről váltanék hálózatos megoldásra, s/pdif kijárattal.
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Re: Hálózati audio lejátszók

Hozzászólás Szerző: Mathias »

suminator968 írta:
2021.04.30., pén. 17:26
Van esetleg tapasztalatod IAN termékeivel?
Nincs, csak én is szemeztem velük. De végül inkább Allo irányba mentem el, mert IAN-nél nagyon bele lehet menni, hogy akkor még a ReclockPI, meg jó óra, meg akkor táp oldalon az UcCondicioner, meg, meg, meg... Így inkább rövidre zártam
a kérdést az Alloval. De ha ultimate megoldás a cél, akkor IAN alkalmasabb, jobb alap ennek megvalósítására.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”