Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Senki nem mondta, hogy nincsen jobb. Itt főleg az hangzott el, hogy az árához képest érdemes-e velük foglalkozni és, hogy nem rossz tuning alapok. Volt alkalmam Mv3-nál tuningolt Sony CD lejátszót hallani és hát nem szívesen cserélném el a Technicsemre. 
Egy új készüléknél sem tudhatod, hogy meddig húzzák, de ok ott ott van a garancia. A legroszabb ebből a szempontból egy drága használt készülék, mert ott semmi sem nyugtathat meg.
Itt ha bedöglik, és néhány ezresből nem tudom megcsináltatni, akkor fogom aztán veszek egy másikat 10-15 eFt-ért. (Ha a tuningolt hal meg, akkor átépíttetem egy másikból az elhalt alkatrészt.) Legroszabb esetben, meg elmulattam 15 eFt-ot!
 
Egyébként én elég rendesen nyúzom és soha semmilyen ugrás, vagy bármi más rendellenessége nem volt. Sőt a dvd játszóval összehasonlítva sokkal gyorsabb, flottabb a lemezek kezelése, a sávváltás, tekerés.

Hát ez készülék meg tuning kérdése is. A Sony meg a Technics hifiben nálam azonos kategória. Legolcsóbb megoldásnak tényleg jó lehet.
Van egy kollégám, aki legolcsóbb noname gagyi DVD játékost vett azzal, hogy amíg garanciális, addig nincs vele gond, ha 1 év után beadja a kulcsot, akkor sem bukott rajta sokat. Ezek után ajánljam mindenkinek a legolcsóbb gagyi DVD játékosokat? Ti ilyet vennétek?
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Egy szó, mint száz, csak annyit akartam kihozni az egészből, hogy aki igényes sztereó rendszert akar építeni, az ne alap Technics lejátszóval kezdjen, vannak jobbak is.
Senki nem mondta, hogy nincsen jobb. Itt főleg az hangzott el, hogy az árához képest érdemes-e velük foglalkozni és, hogy nem rossz tuning alapok. Volt alkalmam Mv3-nál tuningolt Sony CD lejátszót hallani és hát nem szívesen cserélném el a Technicsemre.
 
Egy új készüléknél sem tudhatod, hogy meddig húzzák, de ok ott ott van a garancia. A legroszabb ebből a szempontból egy drága használt készülék, mert ott semmi sem nyugtathat meg.
Itt ha bedöglik, és néhány ezresből nem tudom megcsináltatni, akkor fogom aztán veszek egy másikat 10-15 eFt-ért. (Ha a tuningolt hal meg, akkor átépíttetem egy másikból az elhalt alkatrészt.) Legroszabb esetben, meg elmulattam 15 eFt-ot!
 
Egyébként én elég rendesen nyúzom és soha semmilyen ugrás, vagy bármi más rendellenessége nem volt. Sőt a dvd játszóval összehasonlítva sokkal gyorsabb, flottabb a lemezek kezelése, a sávváltás, tekerés.
gordon314.fw.hu

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Egy szó, mint száz, csak annyit akartam kihozni az egészből, hogy aki igényes sztereó rendszert akar építeni, az ne alap Technics lejátszóval kezdjen, vannak jobbak is.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Egyéni ízléssel nem akarok vitatkozni. De akkoris tuningolt futóműről van szó, nem a 10 ezerért megkapható lejátszóról. Egyébként annyira "gyalázatosan" tényleg nem szól, hogy nagyon szégyenben maradjon. (A "gyalázatos" szó természetesen túlzás volt.) Használd egészséggel.
A 10 ezres használt cuccokkal az a gond, hogy nem lehet tudni, meddig húzzák még. Először a karcos írott lemezekkel fognak szórakozni, utána minden karcos VAGY írott lemezzel. Bár nagyon sokat nem lehet bukni egy ilyen üzleten.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....A leírt Technics tuning nem is olyan bonyolult, a szükséges dolgokat egy ügyesebb kezű emberke házilag is megcsinálhatja. DAC-ból viszont tényleg másik kell, külső DAC nélkül elég gyenge a kicsike. Ezért nem is jó az általad felemlített árú használt Technics CD-játszókat úgy emlegetni, hogy olyanok mint a tied, mert az egyik fő alkatrész (a hangminőség szempontjából sokak szerint a leginkább meghatározó DAC) egészen más, audiofil egység. Tudom, hogy te ezt nem így állítottad, de néhány lelkes Technics hívő és reménybeli tulajdonos ezt fogja kiolvasni a soraidból. Ha csak futóműként használod, akkor viszont egy jóképességű DVD játékos is szóba jöhet, azt is lehet tuningolni, átkábelezni, tüskére tenni. Persze, nem akármelyiket. De ezt már döntse el mindenki maga.

Félre értettél én vállalom a készülék megmérettetését a saját DAC-jával is! Sőt hát a 2. AVBT-n volt is rá alkalom, amikor is egy új CA és egy régebbi Rotel volt az ellenfél. A Technicsnek pedig nem volt szégyenkezni valója.
 
A három tüskére tétel mindenki számra pofon egyszerűen megvalósítható. 3 kűp és kétoldalas ragasztó, meg egy csavarhúzó kell a lábak levételéhez.
 
A DVD lejátszók közül az olcsók jitterezése elég gáz, a drágákkal meg minek foglalkozni, amikor 10-15 eFt-ért veszel egy használt CD lejátszót. Eleve másra van kitalálva egy DVD lejátszó, ezért a sok "felesleges áramkör" a DVD lemezeket is olvasni tudó kiolvasó rendszer nem ideális CD-re.
 
Amit hallok: a lejátszó saját analóg kimenete egy hangyabokányit keményebb hangú, mint a Micromega DAC-é, de mélyek pl a Technics saját DAC-jával megfogottabbnak tűnnek. A különbség minimális.
A Pio dvd is rá van kötve optikaival a DAC-ra és hát a CD bizony jóval szebben szól akkoris, ha csak futóműként üzemel mid a kettő.
 
Igazából én egy olyan Cd lejátszót hallottam, aminek a hangja lelkesítően szebben szólt, az én ízlésemnek: MV3 Mf-jét. De az nem az az árketegória. Hallottam komolyabb NAD-ot , sőt Roksan-t is, amik nyilván jobban szóltak, de utána otthon nem volt hiányérzetem.
gordon314.fw.hu

Avatar
GaGu
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 619
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:22
Értékelés: 13

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: GaGu »


Én igazából nem az újságoknak, hanem a fülemnek hiszek. Ha az újságokból építenék rendszert, akkor cserélhetném le szépen sorban évente, mikor mi az aktuális menő termék.
Ezzel valahogy én is így vagyok...
TV: TCL 65C805, Blu-ray 4K UHD: Sony Sony UBP-X800M2; AV-Receiver: Pioneer SC-LX87; CD: Rotel RCD-06; Hangfalak: Quadral Platinum M35 front, Quadral Platinum M10 Base center, Canton Plus X.3 és GX.3 surround, Saxx deepSound DS-12 zárt aktív sub; Kábelek: Alisca Orange Black Line RCA és hangszóró

Avatar
GaGu
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 619
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:22
Értékelés: 13

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: GaGu »


Mondjuk én csak a néhány Yamaha CD-t ismerek, és voltak is nálam, de az 580A-s Technics jobb mindegyiknél...
Még csak nem is a legnagyobb Technicset hoztad fel. Azért a Yamaha jóval magasabb kategóriákat is gyártott ennél. GaGu pont olyan, aki egy készülék alapján egész márkákat istenít vagy lenéz.

Erre a következtetésre hogyan jutottál? Ebből az egy hozzászólásomból? Azért ez nem semmi... Amint az aláírásomból is láthatod, nem vagyok egy márkafüggő. De szerintem ez értelmetlen vita, mindeki tapasztalja meg maga, hogy neki mi a jó, aztán eldönti. Ennyi.
TV: TCL 65C805, Blu-ray 4K UHD: Sony Sony UBP-X800M2; AV-Receiver: Pioneer SC-LX87; CD: Rotel RCD-06; Hangfalak: Quadral Platinum M35 front, Quadral Platinum M10 Base center, Canton Plus X.3 és GX.3 surround, Saxx deepSound DS-12 zárt aktív sub; Kábelek: Alisca Orange Black Line RCA és hangszóró

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Hát ami nálam volt Onkyo, az nem belépő volt, hanem az integra alatti legfelsőbb model. Nem jut eszembe a típusszáma, de ha Tsc esetleg benéz, akkor kisegíthetne, mert nála is volt ilyen egy ideig.A hangja szögletes, digitális volt, teljesen keménynek és természetellenesnek hat.
 
Az én lejátszómban a belső kábelezés változott, 3 lábat kapott, és kapott egy koax kimenetet külső DAC-hoz, kikötötték a fejhallgató erősítőt, IEC tápcsatlakozást kapott. Mást, ha jól tudom nem. Viszont oda merem tenni, mondjuk egy mai CA mellé vagy bármelyik 100 eFt alatti Marantz, Denon... mellé. Nem mondom, hogy jobban fog szólni (hiszen nem is hallottam mindet ezekből), de hogy nem lesz szégyenkezni valója az biztos.
 
Én igazából nem az újságoknak, hanem a fülemnek hiszek. Ha az újságokból építenék rendszert, akkor cserélhetném le szépen sorban évente, mikor mi az aktuális menő termék.
A kedvenc újságom a HiFiPiac. Na ebben is akkora elfogultságok és túzások mutatkoznak meg időnként. Az egyik számba agyon vissza dícsérnek egy nordost tápkábelt. Néhány számmal később megkapják tesztelésre a nagytestvérét. Hát azzal kezdik, hogy ehhez képest az előző semmi. Képzeld el, hogy érez az, aki az újság alapján vásárol.
 
No meg meg kell nézni, hogy mit mennyiért veszel. Mint mondtam ezet a Technics Cd-k 10-15 eFt-ért beszerezhetőek. 30 eFt körül már tudsz venni egy külső DAC-ot és mondjuk 40 eFt-ból van olyan CD hangod, amit jóval többért tudsz kihozni más márkából!

Na igen, különbséget kell tudni tenni az egyszerű bemutató cikk (ált. pozitív dolgokat emelnek ki), meg az összehasonlító tesztek között. Ez utóbbi inkább mérvadó, az előbbinek sokszor erős reklámíze van.
Az Onkyonál nem akartam ismeretlenül a nagyobbakra is hivatkozni, de a gynúm a hozzászólásodból beigazolódott.
A leírt Technics tuning nem is olyan bonyolult, a szükséges dolgokat egy ügyesebb kezű emberke házilag is megcsinálhatja. DAC-ból viszont tényleg másik kell, külső DAC nélkül elég gyenge a kicsike. Ezért nem is jó az általad felemlített árú használt Technics CD-játszókat úgy emlegetni, hogy olyanok mint a tied, mert az egyik fő alkatrész (a hangminőség szempontjából sokak szerint a leginkább meghatározó DAC) egészen más, audiofil egység. Tudom, hogy te ezt nem így állítottad, de néhány lelkes Technics hívő és reménybeli tulajdonos ezt fogja kiolvasni a soraidból. Ha csak futóműként használod, akkor viszont egy jóképességű DVD játékos is szóba jöhet, azt is lehet tuningolni, átkábelezni, tüskére tenni. Persze, nem akármelyiket. De ezt már döntse el mindenki maga.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


az 1 bites MASH DAC rendszer
4 bites, ha jól emlékszem

egy bites az: review
gordon314.fw.hu

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Mondjuk én csak a néhány Yamaha CD-t ismerek, és voltak is nálam, de az 580A-s Technics jobb mindegyiknél...
Még csak nem is a legnagyobb Technicset hoztad fel. Azért a Yamaha jóval magasabb kategóriákat is gyártott ennél. GaGu pont olyan, aki egy készülék alapján egész márkákat istenít vagy lenéz.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


....Egy jó kis tuning jól jöhet, feltéve hogy kicserélik a futóművet meg a DAC-ot egy normálisra. A készülékház valóban rendesen meg van építve, de ami azon belül van, az tényleg az alapokat jelenti. Sima átkábelezéssel nem sok mindent lehet elérni.
 
Az Onkyo közismerten a középfrekvenciákban volt erős, ami az emberi hangnak kedvez, de a klasszikus zenéhez szükséges mélyek már nem igazán jönnek ki belőle (most a 90-es évek alap hifi készülékeire gondolok). Nem véletlenül hagytam ki ezt a márkát a felsorolásomból.
 
Talán még megvannak valahol azok a 90-es évekbeli újságok, (Sztereó, Hifi Piac), amelyekben ilyen készülékeket (CD, erősítő, deck, tuner, receiver, stb.) teszteltek. Sajnos a Technicsek sehol sem emelkedtek ki kategóriatársaik közül.

Hát ami nálam volt Onkyo, az nem belépő volt, hanem az integra alatti legfelsőbb model. Nem jut eszembe a típusszáma, de ha Tsc esetleg benéz, akkor kisegíthetne, mert nála is volt ilyen egy ideig.
A hangja szögletes, digitális volt, teljesen keménynek és természetellenesnek hat.
 
Az én lejátszómban a belső kábelezés változott, 3 lábat kapott, és kapott egy koax kimenetet külső DAC-hoz, kikötötték a fejhallgató erősítőt, IEC tápcsatlakozást kapott. Mást, ha jól tudom nem. Viszont oda merem tenni, mondjuk egy mai CA mellé vagy bármelyik 100 eFt alatti Marantz, Denon... mellé. Nem mondom, hogy jobban fog szólni (hiszen nem is hallottam mindet ezekből), de hogy nem lesz szégyenkezni valója az biztos.
 
Én igazából nem az újságoknak, hanem a fülemnek hiszek. Ha az újságokból építenék rendszert, akkor cserélhetném le szépen sorban évente, mikor mi az aktuális menő termék.
A kedvenc újságom a HiFiPiac. Na ebben is akkora elfogultságok és túzások mutatkoznak meg időnként. Az egyik számba agyon vissza dícsérnek egy nordost tápkábelt. Néhány számmal később megkapják tesztelésre a nagytestvérét. Hát azzal kezdik, hogy ehhez képest az előző semmi. Képzeld el, hogy érez az, aki az újság alapján vásárol.
 
No meg meg kell nézni, hogy mit mennyiért veszel. Mint mondtam ezet a Technics Cd-k 10-15 eFt-ért beszerezhetőek. 30 eFt körül már tudsz venni egy külső DAC-ot és mondjuk 40 eFt-ból van olyan CD hangod, amit jóval többért tudsz kihozni más márkából!
gordon314.fw.hu

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


az 1 bites MASH DAC rendszer
4 bites, ha jól emlékszem

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


En azt vallom, ha mar bit, legyen sok. Ez igaz a CD jatekosokra is.  
 
Levi

Ízlés kérdése. Sőt inkább megvalósításé, azaz gyártóé.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


En azt vallom, ha mar bit, legyen sok. Ez igaz a CD jatekosokra is.  
 
Levi

érdekes módon azért a csúcslejátszók között is sok az egybites. No meg ott a SACD, ami az egybites technikára épül!
gordon314.fw.hu

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


En azt vallom, ha mar bit, legyen sok. Ez igaz a CD jatekosokra is.
 
 
Levi

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


esetleg tönkrementek?  :smile19:  
Komolyra fordítva a szót ezek a Technicsek elég időtállónak mutatoznak és szinte filléres áron hozzájuk lehet jutni újszerű állapotban.
Nekem olcsóbb kategóriában használtam Onkyohoz, Sonyhoz volt úgy szerencsém, hogy huzamosabb ideig hallgathattam őket. Az Okyo kifejezetten komoly megjelenésű gép volt: alu előlap, mechanikus kapcsoló, szabályozható és vonalszintű kimenet, koax, optikai, méret, súly... Ehhez képest a jóval olcsóbb Technics tuninggal sokkal kellemesebb hangot ad magában is.
Ami miatt lehet ezeket a lejátszókat támadni, az az 1 bites MASH DAC rendszer, ami zajformáláson alapszik.
Az gondoltam, hogy ezért egy külső DAC komoly különbséget fog hozni a hangban. Hát különbség tényleg van, de nem égbekiáltó.
Szóval ha valakinek 10-15 eFt-ja van CD lejátszóra, akkor melegen ajánlom a Technicseket én is!
Ha több, akkor persze már nagyobb a választék, amiből érdemes vásárolgatni!
 
Egyébként én a legkisebb különbségeket talán CD és CD között vélem hallani. Egy 200 eFt-os CD nem szól annyival jobban szvsz egy 20 eFt-oshoz képest, mint egy 200 eFt-os erősítő, hangsugárzó a 20 eFt-os társhoz képest.

Nem hiszem, hogy nagyon tönkrementek volna. Talán az lehet a magyarázat, hogy a 90-es évek elején a boltok Sonykkal meg Technicsekkel voltak tele, más gyártmányoknak (főleg vidéken) igencsak utána kellett járni. Ezért is van a legtöbb ebből a két márkából. Aki a cigánywalkmanje vagy porszívó alakú seftes magnója után meghallott valahol egy Technicset, rögtön isteníteni kezdte. Nagyon gyakori volt az is, hogy meghallgatott egy (majdnem) csúcskészüléket és azt mondta, hogy a Technics az isten, majd megvette a legocsóbb CD-játszóját és elhitte, hogy neki is a világ legjobb márkájú játékosa van. (De pl. Sony hívők közül is ismerek ilyet, nem is egyet.) Ugyanez igaz az erősítőkre is, nem csodálkoznék, ha egy erősítős topicban is feljönne a belépő szintű alap Technics sztereó erősítő, mint új etalon a házimozi cuccok között.
 
Egy jó kis tuning jól jöhet, feltéve hogy kicserélik a futóművet meg a DAC-ot egy normálisra. A készülékház valóban rendesen meg van építve, de ami azon belül van, az tényleg az alapokat jelenti. Sima átkábelezéssel nem sok mindent lehet elérni.
 
Az Onkyo közismerten a középfrekvenciákban volt erős, ami az emberi hangnak kedvez, de a klasszikus zenéhez szükséges mélyek már nem igazán jönnek ki belőle (most a 90-es évek alap hifi készülékeire gondolok). Nem véletlenül hagytam ki ezt a márkát a felsorolásomból.
 
Talán még megvannak valahol azok a 90-es évekbeli újságok, (Sztereó, Hifi Piac), amelyekben ilyen készülékeket (CD, erősítő, deck, tuner, receiver, stb.) teszteltek. Sajnos a Technicsek sehol sem emelkedtek ki kategóriatársaik közül.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Érdekes, hogy a Technics CD-játszóknak milyen kultusza lett itt a hifi fórumban. Pedig újonnan sem számítottak valami nagy durranásnak. Az olcsó DVD-k és mindent-egybe házimozik tömegéből valóban kiemelkednek, de hová lettek a régi jó Pioneer, Marantz, Denon, TEAC, Yamaha, stb. hasonló kategóriájú de sokkal jobb CD játékosok?
esetleg tönkrementek? :smile19:
 
Komolyra fordítva a szót ezek a Technicsek elég időtállónak mutatoznak és szinte filléres áron hozzájuk lehet jutni újszerű állapotban.
Nekem olcsóbb kategóriában használtam Onkyohoz, Sonyhoz volt úgy szerencsém, hogy huzamosabb ideig hallgathattam őket. Az Okyo kifejezetten komoly megjelenésű gép volt: alu előlap, mechanikus kapcsoló, szabályozható és vonalszintű kimenet, koax, optikai, méret, súly... Ehhez képest a jóval olcsóbb Technics tuninggal sokkal kellemesebb hangot ad magában is.
Ami miatt lehet ezeket a lejátszókat támadni, az az 1 bites MASH DAC rendszer, ami zajformáláson alapszik.
Az gondoltam, hogy ezért egy külső DAC komoly különbséget fog hozni a hangban. Hát különbség tényleg van, de nem égbekiáltó.
Szóval ha valakinek 10-15 eFt-ja van CD lejátszóra, akkor melegen ajánlom a Technicseket én is!
Ha több, akkor persze már nagyobb a választék, amiből érdemes vásárolgatni!
 
Egyébként én a legkisebb különbségeket talán CD és CD között vélem hallani. Egy 200 eFt-os CD nem szól annyival jobban szvsz egy 20 eFt-oshoz képest, mint egy 200 eFt-os erősítő, hangsugárzó a 20 eFt-os társhoz képest.
gordon314.fw.hu

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Igc »


/.../ hová lettek a régi jó Pioneer, Marantz, Denon, TEAC, Yamaha, stb. hasonló kategóriájú de sokkal jobb CD játékosok?
Nem mondod, hogy ezen márkák mindegyik típusa jobb bármelyik Technics-nél?!

Szerintem ezt senki sem mondta, természetesen mindegyik gyártónak vannak alap készülékei is, akárcsak a Technics-nek..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
GaGu
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 619
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:22
Értékelés: 13

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: GaGu »


/.../ hová lettek a régi jó Pioneer, Marantz, Denon, TEAC, Yamaha, stb. hasonló kategóriájú de sokkal jobb CD játékosok?
Mondjuk én csak a néhány Yamaha CD-t ismerek, és voltak is nálam, de az 580A-s Technics jobb mindegyiknél...
TV: TCL 65C805, Blu-ray 4K UHD: Sony Sony UBP-X800M2; AV-Receiver: Pioneer SC-LX87; CD: Rotel RCD-06; Hangfalak: Quadral Platinum M35 front, Quadral Platinum M10 Base center, Canton Plus X.3 és GX.3 surround, Saxx deepSound DS-12 zárt aktív sub; Kábelek: Alisca Orange Black Line RCA és hangszóró

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érdekes, hogy a Technics CD-játszóknak milyen kultusza lett itt a hifi fórumban. Pedig újonnan sem számítottak valami nagy durranásnak. Az olcsó DVD-k és mindent-egybe házimozik tömegéből valóban kiemelkednek, de hová lettek a régi jó Pioneer, Marantz, Denon, TEAC, Yamaha, stb. hasonló kategóriájú de sokkal jobb CD játékosok?
Ezzel egyetértek.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Érdekes, hogy a Technics CD-játszóknak milyen kultusza lett itt a hifi fórumban. Pedig újonnan sem számítottak valami nagy durranásnak. Az olcsó DVD-k és mindent-egybe házimozik tömegéből valóban kiemelkednek, de hová lettek a régi jó Pioneer, Marantz, Denon, TEAC, Yamaha, stb. hasonló kategóriájú de sokkal jobb CD játékosok?
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Igc »


technics: több helyen azt olvastam, hogy a alsó és középkategóriában jobbak mint pl. a sony, rendesebb a mechanikájuk, stb.
Ezt már én is hallottam..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: close652 »

technics: több helyen azt olvastam, hogy a alsó és középkategóriában jobbak mint pl. a sony, rendesebb a mechanikájuk, stb.
system

Avatar
megyesa
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 194
Csatlakozott: 2004.01.26., hétf. 10:26
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: megyesa »


én 11-ért vettem az enyémet, újszerű, távos.mechanikája jónak tűnik a kategóriájában.
460a-t láttam 9e-ért, de az nem volt leinformálható előéletű.
 
gondolom enyémnél jobb rendszerben talán kijön az, amit tesztek írnak:
elsősorban elektonikus zenékhez ajánlják, klasszikushoz nem.
 
állítólag jó tuning alapok is --> Gordon aláírás

köszi a gyors választ!
TV: Samsung  Erősítő: Yamaha RX-V630RDS Cd: Technics SL-PG480A
Dvd: LG Front: Kef C1 Kábel: Audiotechnik Dietz made in germany

Avatar
Miki_
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 233
Csatlakozott: 2004.11.20., szomb. 17:27
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Miki_ »


Valóban ilyen jók a Technics CD-k?
Egyáltalán nem rosszak

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”