Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Keress egy 304est... Esetleg ebay.de
A 3xx miért jobb, mint a 9xx???
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt a 304et azert hallgasd meg szerintem. Ha bejon a hangzasvilaga, jobb vetel akarmelyik technicsnel. 
 
Levi

Kösz, már sajnos elvitték.
És a Philips 9xx kategória?
 
Léva

Keress egy 304est... Esetleg ebay.de

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Azt a 304et azert hallgasd meg szerintem. Ha bejon a hangzasvilaga, jobb vetel akarmelyik technicsnel. 
 
Levi

Kösz, már sajnos elvitték.
És a Philips 9xx kategória?
 
Léva

A 880-as és nagyobb Philipsek egész jók voltak.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azt a 304et azert hallgasd meg szerintem. Ha bejon a hangzasvilaga, jobb vetel akarmelyik technicsnel. 
 
Levi

Kösz, már sajnos elvitték.
És a Philips 9xx kategória?
 
Léva

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Halló Mindenkinek! 
Általában figyelemmel kísérem itt a beszélgetéseket, de nem szólok bele mert nincs nagy tapasztalatom még a cd-lejátszókkal (értsd még nem hallottam túl sokat).
Gondolkodom egy másik lejátszó beszerzésén (mostanit lásd aláírás), de nem akarok túl sokat költeni rá (még erre ráfizetni). Amiket eddig kinéztem: Philips 304, Technics-ből a nagyobbak (ezekről olyan szépeket írtatok). A Hivox-nál már kérdeztem mennyit lehetne tuningolni rajta, 18 rugóm bánná. Nem vagyok benne biztos, hogy a cd vételára+tuning hozná-e megfelelő szintű ár/teljesítmény viszonyt. Később lehet egy külső DAC is befigyelne.
A kérdés adott, ki mit javasolna továbblépésként? 1 fantom fórumos hozzászólását is várom.
 
Kösz!
Léva

Azt a 304et azert hallgasd meg szerintem. Ha bejon a hangzasvilaga, jobb vetel akarmelyik technicsnel.
 
 
Levi

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Kérdezd meg Viletel Istvánt! Egy lámer kérdés: mi a különbség a CDM 1-es és CDM 9-es futómű között?
Most épp egy Philips 930-ast néztem.
 
Léva

A CDM 9 most is kapható olvasóegység, ára 60 euro.
 
http://www.agencies.com.sg/cdpickup%5CCDM%209.44.htm
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Az órajelgenerátort egyszerűen ki lehet cserélni másik alkatrésre, vagy hogy megy ez, ki tudja? A fejpozicionálással mit lehet kezdeni, utánállítanak valamilyen csavarokat??? Érdekelne megvalósíthatóság szempontjából.

Kérdezd meg Viletel Istvánt!
Egy lámer kérdés: mi a különbség a CDM 1-es és CDM 9-es futómű között?
Most épp egy Philips 930-ast néztem.
 
Léva

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Igc »


Az órajelgenerátort egyszerűen ki lehet cserélni másik alkatrésre, vagy hogy megy ez, ki tudja? A fejpozicionálással mit lehet kezdeni, utánállítanak valamilyen csavarokat??? Érdekelne megvalósíthatóság szempontjából.

Szerintem egymagad ne állj neki..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Ha jól emlékszem: tyúkbélcsere, órajelgenerátor, csatlakozók cseréje, fejpozícionálás, fix tápkábel cserélhetőre alakítása.
Az órajelgenerátort egyszerűen ki lehet cserélni másik alkatrésre, vagy hogy megy ez, ki tudja? A fejpozicionálással mit lehet kezdeni, utánállítanak valamilyen csavarokat???
Érdekelne megvalósíthatóság szempontjából.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A Hivoxos emberkétől megkérdezhetnéd, hogy mit takar náluk ez a tuningolás reészletesebben.
Ha jól emlékszem: tyúkbélcsere, órajelgenerátor, csatlakozók cseréje, fejpozícionálás, fix tápkábel cserélhetőre alakítása.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Igaza van Gordonnak abban, hogy a Technics-ek ár/érték arányban igen jók; a 2. AVBT-n én is ledöbbentem, hogy az általam addig kommersznek tartott Technics nem (sokban) maradt el az említett CA-tól és Rotel-től..  
..bár lehet, hogy a tuning sokat segített ezen..

Azért megnéznék egy spéci Pioneer vagy TEAC futóművet tuningolva, ugyanazzal a külső DAC-cal. Mondjuk egy Technics SL-PG580A árkategóriájában.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9925
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Halló Mindenkinek! 
Általában figyelemmel kísérem itt a beszélgetéseket, de nem szólok bele mert nincs nagy tapasztalatom még a cd-lejátszókkal (értsd még nem hallottam túl sokat).
Gondolkodom egy másik lejátszó beszerzésén (mostanit lásd aláírás), de nem akarok túl sokat költeni rá (még erre ráfizetni). Amiket eddig kinéztem: Philips 304, Technics-ből a nagyobbak (ezekről olyan szépeket írtatok). A Hivox-nál már kérdeztem mennyit lehetne tuningolni rajta, 18 rugóm bánná. Nem vagyok benne biztos, hogy a cd vételára+tuning hozná-e megfelelő szintű ár/teljesítmény viszonyt. Később lehet egy külső DAC is befigyelne.
A kérdés adott, ki mit javasolna továbblépésként? 1 fantom fórumos hozzászólását is várom.
 
Kösz!
Léva

Hát ezek közül már tényleg inkább egy nagyobb Technics, mint az alap Philips.
A Hivoxos emberkétől megkérdezhetnéd, hogy mit takar náluk ez a tuningolás reészletesebben.
TV: LG 47LB730V, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


az 1 bites MASH DAC rendszer
4 bites, ha jól emlékszem

egy bites az: review

pedigde, nem okos dolog összemosni a tisztán egybites (mint a Philips féle Bitstream) átalakítóval, mert alapvető eltérés pl, h míg az impulzus-sűrűség-, a MASH impulzus-szélesség modulált
 
méghozzá ez utóbbi 11-féle szintet állít elő, ami lényegében "3,3 bites fölbontásnak" felel meg (log(11))
 
pl itt egy jó leírás a különböző eljárásokról

Értem én mire gondolsz, de attól az még egy bites.
gordon314.fw.hu

Avatar
Degeczi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 199
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:11
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Degeczi »


az 1 bites MASH DAC rendszer
4 bites, ha jól emlékszem

egy bites az: review

pedigde, nem okos dolog összemosni a tisztán egybites (mint a Philips féle Bitstream) átalakítóval, mert alapvető eltérés pl, h míg az impulzus-sűrűség-, a MASH impulzus-szélesség modulált
 
méghozzá ez utóbbi 11-féle szintet állít elő, ami lényegében "3,3 bites fölbontásnak" felel meg (log(11))
 
pl itt egy jó leírás a különböző eljárásokról

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gandalf »


Sziasztok,  
it nemeteknel vettem egy Dire Starits lemezt. Rä volt irva remastered. Mondom ok biztos siräly a minösege, es az is. A hätljän nagy betükkel ez volt irva Super Bit Mapping ( azthiszem). Ez mit jelent ?? Super Bites lemez ??? 7 euro volt, othon meg 4-5 ezer forint egy Dire Starits lemez..

A "Super Bit Mapping" ha jól emlékszem azt jelenti, hogy magasabb kvantálási bitszámmal (20?) digitálizálják az anyagot a mesterszalagról vagy rögzítik közvetlenül. Utána ezt konvertálják 16 bitesre.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


A támában érdeklődőknek ajánlom ezt a cikket: Szögletes hangok
ezért volt sok korábbi cd-re ráírva, hogy
"can reveal limitations of the source tape" ?

Ez számomra inkább azt jelenti, hogy a forrás felvétel határait nem tudja átlépni a CD felvétel. ("leleplezheti a forrásszallag határait")
Azok inkább analóg szallagos felvételekről készülhettek első sorban.
gordon314.fw.hu

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


mélyedj bele jobban! Pont ahhoz működik hasonlóan, ahogy a komoly 1 bites CD lejátszók.

Szia !
 
Na majd utananezek... Mondjuk annyira nem erdekel, amiket hallottam idaig, nem volt semi extra, a kinalat meg eleg szukos ami a lemezeket illeti.
 
 
Levi

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: close652 »


A támában érdeklődőknek ajánlom ezt a cikket: Szögletes hangok
ezért volt sok korábbi cd-re ráírva, hogy
"can reveal limitations of the source tape" ?
system

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Halló Mindenkinek!
 
Általában figyelemmel kísérem itt a beszélgetéseket, de nem szólok bele mert nincs nagy tapasztalatom még a cd-lejátszókkal (értsd még nem hallottam túl sokat).
Gondolkodom egy másik lejátszó beszerzésén (mostanit lásd aláírás), de nem akarok túl sokat költeni rá (még erre ráfizetni). Amiket eddig kinéztem: Philips 304, Technics-ből a nagyobbak (ezekről olyan szépeket írtatok). A Hivox-nál már kérdeztem mennyit lehetne tuningolni rajta, 18 rugóm bánná. Nem vagyok benne biztos, hogy a cd vételára+tuning hozná-e megfelelő szintű ár/teljesítmény viszonyt. Később lehet egy külső DAC is befigyelne.
A kérdés adott, ki mit javasolna továbblépésként? 1 fantom fórumos hozzászólását is várom.
 
Kösz!
Léva

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »

A támában érdeklődőknek ajánlom ezt a cikket: Szögletes hangok
gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Sziasztok,  
it nemeteknel vettem egy Dire Starits lemezt. Rä volt irva remastered. Mondom ok biztos siräly a minösege, es az is. A hätljän nagy betükkel ez volt irva Super Bit Mapping ( azthiszem). Ez mit jelent ?? Super Bites lemez ??? 7 euro volt, othon meg 4-5 ezer forint egy Dire Starits lemez..

Brothers In Arms? Mert azt én itthon valami 3 eFt-ért vettem annak idején.
Super Bites lemezből DVD van. Ennél inkább a digitalizálási, keverési eljárásra lehet az utalás. A lemezen pont úgy 44,1 kHz-es 16 bit-es jel van.
gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


En azt vallom, ha mar bit, legyen sok. Ez igaz a CD jatekosokra is.  
 
Levi

érdekes módon azért a csúcslejátszók között is sok az egybites. No meg ott a SACD, ami az egybites technikára épül!

ha annak idejen jol melyedtem bele, akkor az SACD teljesen mashogy mukodik, mint az audioCD, tehat barmifele parhuzam vonasa nem allja meg a helyet.

mélyedj bele jobban! Pont ahhoz működik hasonlóan, ahogy a komoly 1 bites CD lejátszók.
gordon314.fw.hu

Avatar
Khaosz
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 544
Csatlakozott: 2003.03.23., vas. 13:10
Értékelés: 22
Tartózkodási hely: Győr

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Khaosz »


Sziasztok,
 
it nemeteknel vettem egy Dire Starits lemezt. Rä volt irva remastered. Mondom ok biztos siräly a minösege, es az is. A hätljän nagy betükkel ez volt irva Super Bit Mapping ( azthiszem). Ez mit jelent ?? Super Bites lemez ??? 7 euro volt, othon meg 4-5 ezer forint egy Dire Starits lemez..
Projektor: Sony VPL VW590ES Vászon:VnX Black Horizon BrightTV 126" Proci: Lexicon MC-10 Végfok: Rotel RMB-1585+Pronomic XA800 Font: Elac Vela FS 409 Center: Elac Vela CC401 Surround: Elac WS1665 Sub:2db XTZ SUB 1X12 Edge + 2DB DIY 15" Ultimax

Vendég

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


En azt vallom, ha mar bit, legyen sok. Ez igaz a CD jatekosokra is.  
 
Levi

érdekes módon azért a csúcslejátszók között is sok az egybites. No meg ott a SACD, ami az egybites technikára épül!

ha annak idejen jol melyedtem bele, akkor az SACD teljesen mashogy mukodik, mint az audioCD, tehat barmifele parhuzam vonasa nem allja meg a helyet.

Avatar
Igc
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2382
Csatlakozott: 2003.03.18., kedd 13:05
Értékelés: 52

Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Igc »


Igaza van Gordonnak abban, hogy a Technics-ek ár/érték arányban igen jók; a 2. AVBT-n én is ledöbbentem, hogy az általam addig kommersznek tartott Technics nem (sokban) maradt el az említett CA-tól és Rotel-től..
 
..bár lehet, hogy a tuning sokat segített ezen..
TV: LG 32CS460 BD Player: LG BD350V CD Player: Rotel RCD-865BX Receiver: Denon AVR-1604 System: Logitec Z906 HDMI Cable: Profigod PGV1001 Digital Coax Cable: Profigold PGD481 RCA Audio Cable: Profigold Oxypure PGA3000 Speaker Cable: Van den Hul Skyline

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”