Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Cd játszók

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2664
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

Robici írta:
2022.09.29., csüt. 21:51
Uhh mekkora kupleráj van ott a Királyban...
De mennyi klassz dolgot vettem ott, órákon át kutatva, a végén könyékig koszosan...pár napja épp vadiúj, gyári celofánban 2990Ft/db-ért:
zk.jpg
zk.jpg (61.18 KiB) Megtekintve 1727 alkalommal
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

alfaati írta:
2022.09.29., csüt. 21:19
M5 kultúrális csatornán egy párperces szösszenet a CD hanghordozóról.
https://youtu.be/FVaqDwxD1qo
Uhh mekkora kupleráj van ott a Királyban...

alfaati

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: alfaati »

M5 kultúrális csatornán egy párperces szösszenet a CD hanghordozóról.
https://youtu.be/FVaqDwxD1qo
Csatolmányok
Screenshot_20220929-211423_YouTube.jpg
Screenshot_20220929-211423_YouTube.jpg (693.24 KiB) Megtekintve 1651 alkalommal

Online
Avatar
Antos
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 97
Csatlakozott: 2009.09.28., hétf. 19:46
Értékelés: 6

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Antos »

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írok-e, de feltenném a kérdésemet, ha megengeditek.

Van egy Technics SL-PG380A lejátszóm. 15 éve nem vettem elő, el volt téve, most egy hirtelen ötlettől vezérelve elővettem.
A gond vele az, hogy nem olvas be semmilyen lemezt, csak kiírja a "no disc" szöveget, akármilyen lemezt is teszek bele. Teljesen hibátlan állapotban tettem el annak idején. Tökéletesen működik a tálca mechanika, a kijelző, minden, csak nem lehet zenét hallgatni róla :D

Esetleg valakinek lenne rá valamilyen ötlete? Vagy kuka?

Köszönöm a válaszokat!

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

Robici írta:
2022.09.27., kedd 16:47
dbrnsk írta:
2022.09.27., kedd 16:27
Na, ebben a hónapban is letudtuk a témát. :) Most menjünk át az erősítős topikba és jöhet a tranyós vs csöves vita. ;peace; Ha marad még erőnk, akkor még a monitor vs bazinagy hangsugárzó témájába is belecsaphatunk. ;peace;
Csak ne olyan hevesen! Épp éledezik az ezó topik! :D
Na mit mondtam? ;peace;

Online
Avatar
PgSpa
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 779
Csatlakozott: 2017.07.02., vas. 18:21
Értékelés: 339
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: PgSpa »

tunerman írta:
2022.09.27., kedd 16:17
Az egész hangminőség alapú preferencia vita a digitális források terén szerintem nagyrészt értelmetlen.
Persze, csak a CD lemezeknél én meg arra figyelek, hogy az eredeti master tulajdonos cég adja-e ki a lemezt, vagy valaki más...aki egy file-t kapott valamelyik számìtógépére, és aztán most abból lesz a sokadik utánnyomás :smile29:
Arról pedig most nem szeretnék vitát nyitni, hogy mekkora hangzásbeli különbség van a 01 és mondjuk a 07-es nyomat között leborulok.gif
Az analóg világban az utánnyomott LP-ket mindenki felismerte, és nagy általánosságban nem is tartotta sokra. Van egy jó hírem - ugyanez zajlik a digitális (CD) világban - már aki meghallja.
TJ.
Egy cég eredeti CD kiadása és a saját utánnyomása között is nagy különbség lehet. Így jártam egy Hyperion eredeti és a Helios újra kiadás összecserélésével. Az eredetit kellett használtan levadásznom, mert az új minősíthetetlen volt a régihez képest.

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

dbrnsk írta:
2022.09.27., kedd 16:27
Na, ebben a hónapban is letudtuk a témát. :) Most menjünk át az erősítős topikba és jöhet a tranyós vs csöves vita. ;peace; Ha marad még erőnk, akkor még a monitor vs bazinagy hangsugárzó témájába is belecsaphatunk. ;peace;
Ezek a viták nem dőltek még el vagy kilencszer? :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

sutemenyx írta:
2022.09.27., kedd 13:57
próbálok fordítani.
Hát nem egy nyelvet beszélünk. Nincs ezzel probléma szerintem.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

dbrnsk írta:
2022.09.27., kedd 16:27
Na, ebben a hónapban is letudtuk a témát. :) Most menjünk át az erősítős topikba és jöhet a tranyós vs csöves vita. ;peace; Ha marad még erőnk, akkor még a monitor vs bazinagy hangsugárzó témájába is belecsaphatunk. ;peace;
Csak ne olyan hevesen! Épp éledezik az ezó topik! :D

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Na, ebben a hónapban is letudtuk a témát. :) Most menjünk át az erősítős topikba és jöhet a tranyós vs csöves vita. ;peace; Ha marad még erőnk, akkor még a monitor vs bazinagy hangsugárzó témájába is belecsaphatunk. ;peace;

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1929
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Az egész hangminőség alapú preferencia vita a digitális források terén szerintem nagyrészt értelmetlen.
Persze, csak a CD lemezeknél én meg arra figyelek, hogy az eredeti master tulajdonos cég adja-e ki a lemezt, vagy valaki más...aki egy file-t kapott valamelyik számìtógépére, és aztán most abból lesz a sokadik utánnyomás :smile29:
Arról pedig most nem szeretnék vitát nyitni, hogy mekkora hangzásbeli különbség van a 01 és mondjuk a 07-es nyomat között leborulok.gif
Az analóg világban az utánnyomott LP-ket mindenki felismerte, és nagy általánosságban nem is tartotta sokra. Van egy jó hírem - ugyanez zajlik a digitális (CD) világban - már aki meghallja.
TJ.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára tunerman 2022.09.27., kedd 16:37-kor.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

audioline írta:
2022.09.27., kedd 15:40
.....

Amit sok év/pénz/verejték/hajhullás után elért az ember, nem szívesen adja alább. Egy új, joggal népszerű forrás integrálásakor mucáj' a szintet megütni. :smile29:
Jogos. Én pár évvel ezelőtt kipróbáltam a streaming szolgáltatást sima Lenovo laptopról Tidal+Spotify. Akkor a CD-hez képest gyenge minőséget értem el. Sajnos a rengeteg előnye mellett nem győzött meg, ezért évekig hanyagoltam is. Néhány év után ismét nekifutottam akkor már egy Auralic Aries Femto-val ami már kezdett meggyőzni. Utána jött egy tuning Intel NUC+tuning táp, na ez már jó versenytársa lett a CD-nek. De a kiegészítő dolgokban itt is van még potenciál. Mindenesetre most már örömmel hallgatom a Tidalt.
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Tctronic írta:
2022.09.27., kedd 15:32
audioline írta:
2022.09.27., kedd 15:14
Nálam a CD vonal meghagyása azért IS "áldásos", mivel az évek alatt szépen kiforrott technológia, külösen külső Dac-al kiegészítve, és a megszerzett tapasztalatok segítettek a streamelési vonal kiépítésében. Volt mihez hasonlítanom - nem csak emlékekre hagyatkozva - egy hálózati lejátszó produkcióját. Ha a CD hangzását el tudtam érni streamelve (pl. gyári CD vs Tidal stream) , tudtam, hogy jó úton haladok.
Én is így vagyok vele. De ezt a gondolatmenetet folytatva: a streamingel a CD-t akarjuk utolérni a CD-vel meg a LP-t. :D ;)

Phhh. Ott vagyunk megint a kályhánál?
Amit sok év/pénz/verejték/hajhullás után elért az ember, nem szívesen adja alább. Egy új, joggal népszerű forrás integrálásakor mucáj' a szintet megütni. :smile29:
.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

audioline írta:
2022.09.27., kedd 15:14
Nálam a CD vonal meghagyása azért IS "áldásos", mivel az évek alatt szépen kiforrott technológia, külösen külső Dac-al kiegészítve, és a megszerzett tapasztalatok segítettek a streamelési vonal kiépítésében. Volt mihez hasonlítanom - nem csak emlékekre hagyatkozva - egy hálózati lejátszó produkcióját. Ha a CD hangzását el tudtam érni streamelve (pl. gyári CD vs Tidal stream) , tudtam, hogy jó úton haladok.
Én is így vagyok vele. De ezt a gondolatmenetet folytatva: a streamingel a CD-t akarjuk utolérni a CD-vel meg a LP-t. :D ;)

Phhh. Ott vagyunk megint a kályhánál? (Költői kérdés , nem kell beleállni a témába ;) )
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

dixie-chicken írta:
2022.09.27., kedd 14:48
LP vs CD vs stream,három párhuzamos vonal
Szerintem is ez a jó hozzáállás, mindig is azt vallottam, hogy virágozzék minden virág. Mindegyiknek van előnye-hátránya is. Az LP azért máshogy szól, mint a digitális források, egész más a lemezezés hangulata is. A cd-t könnyű előkapni és nem kell annyit keresgélni, mint egy streameren, ha konkrét zenét akarsz hallgatni. A streamerek választékával meg semmilyen lemezgyűjtemény nem tud versenyezni. Még akkor sem, ha a Tidal sem tud mindent (nekem csak ez van), pl. Szabó Gábortól meglepően kevés lemez van fent, még a cd-n megjelentek sem mind.
Ott vannak még a konkrét beszerzett lemezekhez fűződő emlékek, és a hangminőségek közti különbségekről meg nem is beszéltem. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: audioline »

Nálam a CD vonal meghagyása azért IS "áldásos", mivel az évek alatt szépen kiforrott technológia, külösen külső Dac-al kiegészítve, és a megszerzett tapasztalatok segítettek a streamelési vonal kiépítésében. Volt mihez hasonlítanom - nem csak emlékekre hagyatkozva - egy hálózati lejátszó produkcióját. Ha a CD hangzását el tudtam érni streamelve (pl. gyári CD vs Tidal stream) , tudtam, hogy jó úton haladok.
.

Online
Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3763
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2373
Tartózkodási hely: 2465

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

dixie-chicken írta:
2022.09.27., kedd 14:48
zoli73 írta:
2022.09.27., kedd 10:48
pali923 írta:
2022.09.27., kedd 09:26

Életem egyik "legfájdalmasabb" emléke, mikor úgy a 80-as évek legvégén Ausztriában bementem egy lemezboltba. A bolt egyik felében milliónyi LP volt kb. harmad/negyedáron, a másik felében meg már az újdonságnak számító cd-k. Akkoriban Magyarországon legfeljebb csak hírből ismertük ezt, lejátszót szerintem addig nem is láttam.

A fájdalom az volt ebben, hogy kezdő tanári fizetésből semmi esélyem nem volt bevásárolni azokból a leárazott lemezekből, pedig akkoriban még azt hallgattam ezerrel. Akkor kiszórták ezeket az LP-ket, és úgy 20-25 évre teljesen el is tűntek a boltokból. Úgy gondolta akkor a világ, hogy a "bakelit" ideje végleg lejárt. Aztán most megint lehet venni, és már nem az akkori árakon árulják - sem az új nyomásokat, sem azokat a régieket. sad.gif

1984-ben még egyetemistaként hátizsákkal jártunk egy német-osztrák túrán. Persze hoztam jó pár lemezt is haza. Akkor még sehol nem voltak a cd-k a boltokban, még Münchenben sem. 5-6 év alatt nagyot fordult a világ akkor, bármi jöhet még.
Na most ugyan ez a helyzet a cd-vel. A legtöbben kiszórják őket, de szerintem a cd-vel nem lesz ez az újra fellángolás, mint az lp-vel.
Ne feledjük, mindkettő fizikai adathordozó, és sokkal nagyobb bennük a hasonlóság, mint a steam alapú lejátszásban.
A mai fiatal generáció már ezen nő fel, és biztosan nem fog gyűjtögetni, teljesen más a gondolkodásuk.
Személy szerint én nem kérdőjelezem meg, a stream lejátszás hangminőségét, hallottam nagyon jó hangot ilyen forrású rendszerből, és teljesen józan áron.
Ennek ellenére én már biztos nem térek át rá. A lemezgyűjteményemhez sokkal jobban ragaszkodom annál, mint hogy kiszórjam, és más formátumra váltsak. További formátumra meg már nem szeretnék beruházni.
Számomra a stream-re beruházás, rálépés, sokkal nagyobb nyűg lenne, mint ami előnyét élvezném, ezért nem is foglalkoztat.
nyugodtan gondolkodj el rajta,ha el tudod fogadni mint információ forrást,és nem kell vagyonokat költeni rá..én rádióként kezelem agyilag,csak a műsort én válogatom...igaz,sosem voltam nagy radiós :D ...nem versenyeztetem a dolgokat LP vs CD vs stream,három párhuzamos vonal,sehol sem metszik egymást,és nem is kell hogy találkozzanak,sehol...sok jó zene,széles választék,ami tetszik igazán,megveszem LP vagy CDén,még most is...szwsz 3x :smile49:
Töredelmesen be kell valljam, hogy olyan sok időm nincs zenehallgatásra, hogy még egy formátum "megéljen" nálam.
Sőt, tovább megyek, van streamerem is(egy alap kütyü) amit internet rádió hallgatásra használok(használunk), de abszolút nem piszkál, hogy kihasználjam a tudását, és előfizessek valamelyik szolgáltatásra. Nem is tudnék, de ez nem ide tartozik.
Viszont ennek a egyre több ember kiszórja a cd gyűjteményét jelenségnek, én nagy haszonélvezője vagyok. Rengeteg jó lemezhez jutok hozzá, potya áron. ;peace;
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

zoli73 írta:
2022.09.27., kedd 10:48
pali923 írta:
2022.09.27., kedd 09:26
PgSpa írta:
2022.09.27., kedd 08:39
Valahol azt olvastam, hogy a CD is kezd a nosztalgiahullám fősodrába kerülni, azaz növekednek az eladások.
Életem egyik "legfájdalmasabb" emléke, mikor úgy a 80-as évek legvégén Ausztriában bementem egy lemezboltba. A bolt egyik felében milliónyi LP volt kb. harmad/negyedáron, a másik felében meg már az újdonságnak számító cd-k. Akkoriban Magyarországon legfeljebb csak hírből ismertük ezt, lejátszót szerintem addig nem is láttam.

A fájdalom az volt ebben, hogy kezdő tanári fizetésből semmi esélyem nem volt bevásárolni azokból a leárazott lemezekből, pedig akkoriban még azt hallgattam ezerrel. Akkor kiszórták ezeket az LP-ket, és úgy 20-25 évre teljesen el is tűntek a boltokból. Úgy gondolta akkor a világ, hogy a "bakelit" ideje végleg lejárt. Aztán most megint lehet venni, és már nem az akkori árakon árulják - sem az új nyomásokat, sem azokat a régieket. sad.gif

1984-ben még egyetemistaként hátizsákkal jártunk egy német-osztrák túrán. Persze hoztam jó pár lemezt is haza. Akkor még sehol nem voltak a cd-k a boltokban, még Münchenben sem. 5-6 év alatt nagyot fordult a világ akkor, bármi jöhet még.
Na most ugyan ez a helyzet a cd-vel. A legtöbben kiszórják őket, de szerintem a cd-vel nem lesz ez az újra fellángolás, mint az lp-vel.
Ne feledjük, mindkettő fizikai adathordozó, és sokkal nagyobb bennük a hasonlóság, mint a steam alapú lejátszásban.
A mai fiatal generáció már ezen nő fel, és biztosan nem fog gyűjtögetni, teljesen más a gondolkodásuk.
Személy szerint én nem kérdőjelezem meg, a stream lejátszás hangminőségét, hallottam nagyon jó hangot ilyen forrású rendszerből, és teljesen józan áron.
Ennek ellenére én már biztos nem térek át rá. A lemezgyűjteményemhez sokkal jobban ragaszkodom annál, mint hogy kiszórjam, és más formátumra váltsak. További formátumra meg már nem szeretnék beruházni.
Számomra a stream-re beruházás, rálépés, sokkal nagyobb nyűg lenne, mint ami előnyét élvezném, ezért nem is foglalkoztat.
nyugodtan gondolkodj el rajta,ha el tudod fogadni mint információ forrást,és nem kell vagyonokat költeni rá..én rádióként kezelem agyilag,csak a műsort én válogatom...igaz,sosem voltam nagy radiós :D ...nem versenyeztetem a dolgokat LP vs CD vs stream,három párhuzamos vonal,sehol sem metszik egymást,és nem is kell hogy találkozzanak,sehol...sok jó zene,széles választék,ami tetszik igazán,megveszem LP vagy CDén,még most is...szwsz 3x :smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

pali923 írta:
2022.09.27., kedd 13:46
audioline írta:
2022.09.27., kedd 11:04
Egyszerre mindkét vonal? Nálam jól megfér egymás mellett a streamelés a CD lejátszással. Igaz, a korongok már nem szaporodnak. :)
+1,igaz, nekem van lemezjátszóm is. Ezzel együtt 80-90%-ban már streamet hallgatok, LP-t meg alig. És eszembe sem jut cd-t venni, egy-egy egzotikus LP-t néha veszek, ha szembejön, de ez is inkább már befektetés. :D
Egy jól nevelt CD player ma is nagyon nagy játékos tud lenni. A lemez gyüjtemény kellemes dekorációja a szobának. Kézbe vehető, lehet lapozgatni a belsejét.
Következő kérdés, hogy kinek milyen lejátszója van és milyen lemezeket hallgat. Jónéhány mai könnyű zenei CD nyomásnak értelme nem volt az anyagköltség tekintetében, mert olyan rossz.
A komolyzenei kiadások, több jazz és világzene felvevő műhely gyakorlatilag demo szintű anyagot ad ki hangminőség terén és le tud döbbenni az ember hallgatva, hogy a CD milyen jól tud szólni.
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Robici írta:
2022.09.27., kedd 13:34
sutemenyx írta:
2022.09.27., kedd 10:30
Persze, biztosan. Mivel a legtöbb rendszeren nem lehet megítélni, hogy milyen forrás hogyan szól, mert mindegyik hasonlóan. És nem azért, mert annyira kifogástalan a rendszer többi eleme, hanem éppen az ellenkezőjéért: olyan saját hangja van, amin már nem verekszi át magát a forrás minősége.
Szerintem ez elég nagy tévedés. Eleve a "milyen forrás hogyan szól" kérdés már maga lényegében megválaszolhatatlan. Nincs olyan, hogy etalon "forrás" csak kvázi végtelen számú eszköz végtelen számú variációja nagy számú beállítással kvázi végtelen számú felvétellel hallgatva (és még azok egyes remasterei ezt a már így is végtelen számosságot még megszorozzák). Aki ezek után holtbiztos ítéletet mond hát az számomra legalábbis megmosolyogtató. Persze vannak olyan (főleg analóg) források amiknek a technikai problémái általában jól hallhatóak, de digitális téren szerintem ez már egyáltalán nem így van, pláne egymással összehasonlítva (mondom ezt úgy hogy a streamelős világ engem egyáltalán nem foglalkoztat de azért látom a világot magam körül). Az egész hangminőség alapú preferencia vita a digitális források terén szerintem nagyrészt értelmetlen.
Értem, tehát nem érdekel, nem foglalkozol vele, nem használod és nem teszteled, de szerinted nincs értelme beszélni róla, mert nincs különbség...próbálok fordítani.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1862
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1028

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: pali923 »

audioline írta:
2022.09.27., kedd 11:04
Egyszerre mindkét vonal? Nálam jól megfér egymás mellett a streamelés a CD lejátszással. Igaz, a korongok már nem szaporodnak. :)
+1,igaz, nekem van lemezjátszóm is. Ezzel együtt 80-90%-ban már streamet hallgatok, LP-t meg alig. És eszembe sem jut cd-t venni, egy-egy egzotikus LP-t néha veszek, ha szembejön, de ez is inkább már befektetés. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: Robici »

sutemenyx írta:
2022.09.27., kedd 10:30
Persze, biztosan. Mivel a legtöbb rendszeren nem lehet megítélni, hogy milyen forrás hogyan szól, mert mindegyik hasonlóan. És nem azért, mert annyira kifogástalan a rendszer többi eleme, hanem éppen az ellenkezőjéért: olyan saját hangja van, amin már nem verekszi át magát a forrás minősége.
Szerintem ez elég nagy tévedés. Eleve a "milyen forrás hogyan szól" kérdés már maga lényegében megválaszolhatatlan. Nincs olyan, hogy etalon "forrás" csak kvázi végtelen számú eszköz végtelen számú variációja nagy számú beállítással kvázi végtelen számú felvétellel hallgatva (és még azok egyes remasterei ezt a már így is végtelen számosságot még megszorozzák). Aki ezek után holtbiztos ítéletet mond hát az számomra legalábbis megmosolyogtató. Persze vannak olyan (főleg analóg) források amiknek a technikai problémái általában jól hallhatóak, de digitális téren szerintem ez már egyáltalán nem így van, pláne egymással összehasonlítva (mondom ezt úgy hogy a streamelős világ engem egyáltalán nem foglalkoztat de azért látom a világot magam körül). Az egész hangminőség alapú preferencia vita a digitális források terén szerintem nagyrészt értelmetlen.

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

juliush írta:
2022.09.27., kedd 11:19
sutemenyx írta:
2022.09.27., kedd 10:30
Persze, biztosan. Mivel a legtöbb rendszeren nem lehet megítélni, hogy milyen forrás hogyan szól, mert mindegyik hasonlóan. És nem azért, mert annyira kifogástalan a rendszer többi eleme, hanem éppen az ellenkezőjéért: olyan saját hangja van, amin már nem verekszi át magát a forrás minősége.
Ugyanakkor az is előfordulhat, hogy valaki a "forrás (vagy a lánc egyéb elemeinek) minőségét" épp meglehetősen jellegzetes "saját hanggal" (de legalábbis bizonyos hangzási jegyekkel - "analógos", "meleg", "dús", "sima", "folyékony", "gördülékeny", "az LP-hez közelítő" ... ugye ismerősek?) azonosítja, még ha nem is tudatosan és ennek hiányát értékeli gyengébb produkciónak. Sőt, megkockáztatom, bizonyos iskolák leghangosabb szószólói legtöbbször pont ebbe a kategóriába tartoznak.
Mellesleg értem a célzást, de sajnos ki kell ábrándítsalak: Az, hogy valaki halott jellemzően rossz szélessávú hangsugárzót és hallott jellemzően rossz csöves erősítőt, még nem jelenti azt, hogy mind az.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

juliush írta:
2022.09.27., kedd 11:19
sutemenyx írta:
2022.09.27., kedd 10:30
Persze, biztosan. Mivel a legtöbb rendszeren nem lehet megítélni, hogy milyen forrás hogyan szól, mert mindegyik hasonlóan. És nem azért, mert annyira kifogástalan a rendszer többi eleme, hanem éppen az ellenkezőjéért: olyan saját hangja van, amin már nem verekszi át magát a forrás minősége.
Ugyanakkor az is előfordulhat, hogy valaki a "forrás (vagy a lánc egyéb elemeinek) minőségét" épp meglehetősen jellegzetes "saját hanggal" (de legalábbis bizonyos hangzási jegyekkel - "analógos", "meleg", "dús", "sima", "folyékony", "gördülékeny", "az LP-hez közelítő" ... ugye ismerősek?) azonosítja, még ha nem is tudatosan és ennek hiányát értékeli gyengébb produkciónak. Sőt, megkockáztatom, bizonyos iskolák leghangosabb szószólói legtöbbször pont ebbe a kategóriába tartoznak.
Meglehet, de az {analógos,meleg,dús} csoport nem ugyanaz, mint a {sima} vagy a {folyékony,gördülékeny,LP-hez közelítő} csoportok. Így egymásnak nem is szinonimái kicsit sem, eltérő tulajdonságot jellemeznek.

A két utolsó csoport kívánatos, nem hibát jellemeznek.
Az első csoport már inkább utal fűszerezésre. Külön kiemelendő az “analógos” jelző, mert ez mindenkinek mást jelent. Én azért tettem a negativ csoportba, mert hosszan hallgatható krémes burnyogást jelent a legtöbb embernek talán. Ugyanakkor van akinek nem mást jelent, mint az analóg hibákkal terhelt (szalagzaj,tűsercegés,wow,flutter) határtalan felbontást.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2664
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3342

Re: Cd játszók

Hozzászólás Szerző: juliush »

audioline írta:
2022.09.27., kedd 11:04
Egyszerre mindkét vonal? Nálam jól megfér egymás mellett a streamelés a CD lejátszással. Igaz, a korongok már nem szaporodnak. :)
Már csak azért is, mert jelenleg is folyamatosan születnek magas szinvonalú produkciókról csodálatos felvételek, ezek élvezetéről nem szívesen mondanék le, és ennek a leginkább költséghatékony módja szerintem a streaming. A múlt gyöngyszemeit meg élvezhetjük az évtizedek alatt felhalmozott LP-inkről, CD-kről, szalagokról is...
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”