Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st »


Látom a téma újra előjött.
Hát igen, ez a második legnépszerűbb "örök vita" a "mérnökök vs. hifisek" összecsapásai után (Lehet-e saját hangja egy digitális kábelnek? )
 

"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nekem évek óta 5.1 van és inkább nézek filmet az 5.1 es compacton mint sztereóban a NAD on
Ha úgyis elalszol a filmen, akkor mind1 mi szól.
 
Nem lehet, h fáraszt a kompakt hangja?
Neked a mélyláda miatt más 1 film?

Avatar
Gandalf
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2536
Csatlakozott: 2003.03.24., hétf. 12:49
Értékelés: 8

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gandalf »

Látom a téma újra előjött.

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st »


Ja bocs, nem néztem hogy házimozi kell. Akkor sztorno.
Ahhoz nem értek.

hát sajnos én se:(
zenehallgatáshoz van egy NAD a nappaliban, de amennyi szabadidőm van inkább esténként megnézek egy filmet a kedvesemmel és talán jó esetben nem alszom el rajta:)

Sztereón is lehet filmet nézni, nem kell ahhoz mozi erölködő. Sőt, ha hajlandó vagy lemondani az effekt parádéról, akkor a "hagyományos" két csatornán jobb minőségben élvezheted a filmet. Inkább egy külső DAC-ot vegyél a DVD lejátszóhoz, meg leszel elégedve.

biztos nem, filmet lehet nézni 30cm es fekete fehér Tv n is, szép éles a képe, még is 72cm es szines tv m van:)
5.1 alap vagy ha jobbak a falak akkor 5.0

Azt te csak hiszed. Nekem volt 5.1, egy darabig jópofa, aztán egy nap felteszed magadnak a kérdést: "Tényleg jobban élvezem attól a filmet, hogy mögülem jön a helikopter?" És mint azt már írtam, egy jó komponensekből összeállított sztereó rendszer olyan szinten ver rá hangminőségben egy hasonló árú mozi szettre, hogy döbbenet.

nekem évek óta 5.1 van és inkább nézek filmet az 5.1 es compacton mint sztereóban a NAD on

Oké, te tudod
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja bocs, nem néztem hogy házimozi kell. Akkor sztorno.
Ahhoz nem értek.

hát sajnos én se:(
zenehallgatáshoz van egy NAD a nappaliban, de amennyi szabadidőm van inkább esténként megnézek egy filmet a kedvesemmel és talán jó esetben nem alszom el rajta:)

Sztereón is lehet filmet nézni, nem kell ahhoz mozi erölködő. Sőt, ha hajlandó vagy lemondani az effekt parádéról, akkor a "hagyományos" két csatornán jobb minőségben élvezheted a filmet. Inkább egy külső DAC-ot vegyél a DVD lejátszóhoz, meg leszel elégedve.

biztos nem, filmet lehet nézni 30cm es fekete fehér Tv n is, szép éles a képe, még is 72cm es szines tv m van:)
5.1 alap vagy ha jobbak a falak akkor 5.0

Azt te csak hiszed. Nekem volt 5.1, egy darabig jópofa, aztán egy nap felteszed magadnak a kérdést: "Tényleg jobban élvezem attól a filmet, hogy mögülem jön a helikopter?" És mint azt már írtam, egy jó komponensekből összeállított sztereó rendszer olyan szinten ver rá hangminőségben egy hasonló árú mozi szettre, hogy döbbenet.

nekem évek óta 5.1 van és inkább nézek filmet az 5.1 es compacton mint sztereóban a NAD on

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st »


Ja bocs, nem néztem hogy házimozi kell. Akkor sztorno.
Ahhoz nem értek.

hát sajnos én se:(
zenehallgatáshoz van egy NAD a nappaliban, de amennyi szabadidőm van inkább esténként megnézek egy filmet a kedvesemmel és talán jó esetben nem alszom el rajta:)

Sztereón is lehet filmet nézni, nem kell ahhoz mozi erölködő. Sőt, ha hajlandó vagy lemondani az effekt parádéról, akkor a "hagyományos" két csatornán jobb minőségben élvezheted a filmet. Inkább egy külső DAC-ot vegyél a DVD lejátszóhoz, meg leszel elégedve.

biztos nem, filmet lehet nézni 30cm es fekete fehér Tv n is, szép éles a képe, még is 72cm es szines tv m van:)
5.1 alap vagy ha jobbak a falak akkor 5.0

Azt te csak hiszed. Nekem volt 5.1, egy darabig jópofa, aztán egy nap felteszed magadnak a kérdést: "Tényleg jobban élvezem attól a filmet, hogy mögülem jön a helikopter?" És mint azt már írtam, egy jó komponensekből összeállított sztereó rendszer olyan szinten ver rá hangminőségben egy hasonló árú mozi szettre, hogy döbbenet.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja bocs, nem néztem hogy házimozi kell. Akkor sztorno.
Ahhoz nem értek.

hát sajnos én se:(
zenehallgatáshoz van egy NAD a nappaliban, de amennyi szabadidőm van inkább esténként megnézek egy filmet a kedvesemmel és talán jó esetben nem alszom el rajta:)

Sztereón is lehet filmet nézni, nem kell ahhoz mozi erölködő. Sőt, ha hajlandó vagy lemondani az effekt parádéról, akkor a "hagyományos" két csatornán jobb minőségben élvezheted a filmet. Inkább egy külső DAC-ot vegyél a DVD lejátszóhoz, meg leszel elégedve.

biztos nem, filmet lehet nézni 30cm es fekete fehér Tv n is, szép éles a képe, még is 72cm es szines tv m van:)
5.1 alap vagy ha jobbak a falak akkor 5.0

Avatar
21st
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1453
Csatlakozott: 2005.04.02., szomb. 13:28
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: 21st »


Ja bocs, nem néztem hogy házimozi kell. Akkor sztorno.
Ahhoz nem értek.

hát sajnos én se:(
zenehallgatáshoz van egy NAD a nappaliban, de amennyi szabadidőm van inkább esténként megnézek egy filmet a kedvesemmel és talán jó esetben nem alszom el rajta:)

Sztereón is lehet filmet nézni, nem kell ahhoz mozi erölködő. Sőt, ha hajlandó vagy lemondani az effekt parádéról, akkor a "hagyományos" két csatornán jobb minőségben élvezheted a filmet. Inkább egy külső DAC-ot vegyél a DVD lejátszóhoz, meg leszel elégedve.
"Nem az a baj, ha hülye vagy, hanem az, ha nem tudsz róla"

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja bocs, nem néztem hogy házimozi kell. Akkor sztorno.
Ahhoz nem értek.

hát sajnos én se:(
zenehallgatáshoz van egy NAD a nappaliban, de amennyi szabadidőm van inkább esténként megnézek egy filmet a kedvesemmel és talán jó esetben nem alszom el rajta:)

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Ja bocs, nem néztem hogy házimozi kell.
Akkor sztorno.
Ahhoz nem értek.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zz7 »


szerintetek 50-70k árkategóriában milyen márkájú erősítőt szabad venni?kb ezekben gondolkozom
 
JVC  http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=6074
    http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=18601
 
 
Onkyo http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=16381
 
 
Pineer http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=13229
      http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=19180
 
Sony http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=11681
    http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=18135
 
 
Yamaha http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=17790
      http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=12154
      http://www.ittveddmeg.hu/products.php?id=5761

up

próbaképpen még egy UP:(

Szerintem inkább ez: http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=7601&st=0
 
Igaz használt, elég minimalista, de sokkal több zenét fogsz tőle kapni mint a listádon lévőkkel.
Persze a hangfal nagyon nem mindegy.


Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Én még ajánlanék 1 teljes bi-amp obelisk-et meghallgatásra.
Na azt én is.
Volt szerencsém az enyémet kiegészíteni a múlt héten kölcsön Obelisk táppal és egy Obelisk végfokkal, bi-amp.
Hát hozott dolgokat amitől nehéz volt utána szabadulni, visszaállni.
Rendesen felnőtt tőle a hangja.
Mondhatni még zeneibb, harmónikusabb lett, de főleg a stabilítása vett egy egészen más szintet.
Érdemes egy próbát tenni vele.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nálam wolt eccer a Nexus, és habár elismertem az erényeit, de mint hang, hát nekem sem jött be.El tom képzelni, h rajtam kiwü is wan olyan ember, akinek xintén nem jön be ez a hangzáswilág.
De mint mondtam, nem egy rossz hang.
Namost ha walakinek nem jön be a Heed hang, akkor nem kéne eröltetni neki, h a hangfalat is cserélje erre a wonalra...
 
tamsb77-nek ajánlom, h ne integráltban gondolkozzon, hanem esetleg egy Pass féle wégfokban, haxnáltan elég olcson is lehet xerezni.
pl Forte, Treshold, stb.
Perxe jo amiket te ajánlottál, azon gyártok termékei is.

Bigi, a Te hangzásvilágoddal sok ember nem tud itt azonosulni, és nálad S80 volt tudtommal, nem S100.
Én még ajánlanék 1 teljes bi-amp obelisk-et meghallgatásra.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15218
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10372
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Vincent Audio csöves előfok/fejhallgató erősítő

Avatar
tamsb77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.03.10., pén. 09:38
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tamsb77 »

Ott még nem tartok. Gondolom úgy 270-300eFt körül el lehetne adni.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Mathias »

És mennyiért tudnád eladni a Nexus elő-végfokot?

Avatar
tamsb77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.03.10., pén. 09:38
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tamsb77 »


Köszönöm a tanácsokat. Jelen állás szerint első körben az tűnne jó megoldásnak, hogy egy másik végfokot hazacipelve néhány napon keresztül nyüstölve eldönteni, hogy a kapott hang a régihez képest milyen ugyanazon rendszerben. Ehhez jó alternatívának tűnnek a magyar gyártók.
 
Szerintem, ha legalább 2 másik végfokot meghallgatva is úgy tapasztalnám, hogy a Nexus tetszik, nyilván nem ezen a fronton mozgolódnék tovább. Akkor elkezdeném a hangfal irányában a további puhatolózást. (Az Envoy biztosan megérne egy próbát ).
 
Andix felvetésére reagálva az analóg szekcióban nem gondolkodom. Nemrég szereztem be a cd lejátszómhoz (CEC 3300) egy csöves dacot, amivel most el leszek egy darabig.
 
Továbbra is nyitott vagyok az ötletekre, tapasztalatokra. üdv. Tamás.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: andix »


Nálam wolt eccer a Nexus, és habár elismertem az erényeit, de mint hang, hát nekem sem jött be.El tom képzelni, h rajtam kiwü is wan olyan ember, akinek xintén nem jön be ez a hangzáswilág.
De mint mondtam, nem egy rossz hang.
Namost ha walakinek nem jön be a Heed hang, akkor nem kéne eröltetni neki, h a hangfalat is cserélje erre a wonalra...
 
tamsb77-nek ajánlom, h ne integráltban gondolkozzon, hanem esetleg egy Pass féle wégfokban, haxnáltan elég olcson is lehet xerezni.
pl Forte, Treshold, stb.
Perxe jo amiket te ajánlottál, azon gyártok termékei is.

Mintha írta volna tamasb, hogy a hanggal nem volt baja, ezért gondoltam, hogy talán jobb nem váltania, de lehet, hogy rosszul olvastam. Meg amúgy nekem végülis mind1.
 
Nem tudom, de én mindig úgy vagyok vele, hogy a hangfal eléggé fontos. Egy ilyen Nexus van már olyan kategória, hogy talán inkább hangfal cserében gondolkodnék. Mondjuk megpróbálható egy Sonido Aion is. Ahogy néztem most, barátibb az ára, mint ahogyan emlékeimből rémlett.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Nem tudom amúgy mik a láncod elemei, de nekem nehezen hihető, hogy pont ez a Nexus kombó lenne a szűk keresztmetszet. Forrásban hogy állsz; van analóg szekció? Ha nincs én a helyedben inkább ott nyitnék. Aztán hangfal. Lehet hogy jó amid van, nem ismerem, de mondjuk meghallgathatsz egy Heed Envoyt próbaképpen. Mondjuk arra többet kéne spórolni, de ..

Nálam wolt eccer a Nexus, és habár elismertem az erényeit, de mint hang, hát nekem sem jött be.
El tom képzelni, h rajtam kiwü is wan olyan ember, akinek xintén nem jön be ez a hangzáswilág.
De mint mondtam, nem egy rossz hang.
Namost ha walakinek nem jön be a Heed hang, akkor nem kéne eröltetni neki, h a hangfalat is cserélje erre a wonalra...
 
tamsb77-nek ajánlom, h ne integráltban gondolkozzon, hanem esetleg egy Pass féle wégfokban, haxnáltan elég olcson is lehet xerezni.
pl Forte, Treshold, stb.
Perxe jo amiket te ajánlottál, azon gyártok termékei is.

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: andix »


Nem tudom, hogy találok-e jobbat, de érdekel az összehasonlítás. Nyilván vissza nem akarok lépni. A boltokban sztárolt "neves" erősítők felé pedig biztosan nem kacsingatok
A következő helyekre elmennék helyedben hallgatózni: Sonido, Mellorn Audio, Soner Audio. Asszem mindenkinek van integráltja, bár erről a pre-vég kombóról úgy előre lépni, hogy integráltra váltasz nem hangzik egyszerűnek.
Mondjuk én is kacsingatok az előfok ügyben cserére, de az valszeg házon belül lesz, a végleges Nexusra.
 
Nem tudom amúgy mik a láncod elemei, de nekem nehezen hihető, hogy pont ez a Nexus kombó lenne a szűk keresztmetszet. Forrásban hogy állsz; van analóg szekció? Ha nincs én a helyedben inkább ott nyitnék. Aztán hangfal. Lehet hogy jó amid van, nem ismerem, de mondjuk meghallgathatsz egy Heed Envoyt próbaképpen. Mondjuk arra többet kéne spórolni, de ..

Avatar
tamsb77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.03.10., pén. 09:38
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tamsb77 »



Amikor Zsoltot először megkerestem, hogy a meglévő Primare A10-es integrált erősítőmet szeretném lecserélni és mit ajánlana helyette, elhozta a Roksan integráltat és még valamit, amitől szerinte le fogok ülni. Ott hagyta nálam mindkét gépet (nem sokan teszik meg), de a Roksan után bekötve a másik ketyerét rögtön hallottam a különbséget (pláne amikor elkezdett belemelegedni ). Na ő volt Nexus végfok, amit Zsolt nálam is hagyott némi anyagi ellenszolgáltatás és a Primare-ért cserébe. 
Röviden: a Roksan nincs egy kategóriában a Nexussal.

És akkor miből gondolod, hogy egykétszázezerért találsz olyan integrált erősítőt ami a Nexus nyomába érne? Nem igazán ismerem ezt a modellt csak 10 percet hallottam egy "Nexus mono" erősítőt a Heednál /a fejhallgató erősítő kapcsán amit aztán végül nem ott vettem/ de az a hang nagyon nem a boltokban sztárolt és neves csicsás integrált erősítők világa volt ám!

Nem tudom, hogy találok-e jobbat, de érdekel az összehasonlítás. Nyilván vissza nem akarok lépni. A boltokban sztárolt "neves" erősítők felé pedig biztosan nem kacsingatok

Avatar
KoZo
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 223
Csatlakozott: 2006.09.08., pén. 13:40
Értékelés: 15

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: KoZo »


Amikor Zsoltot először megkerestem, hogy a meglévő Primare A10-es integrált erősítőmet szeretném lecserélni és mit ajánlana helyette, elhozta a Roksan integráltat és még valamit, amitől szerinte le fogok ülni. Ott hagyta nálam mindkét gépet (nem sokan teszik meg), de a Roksan után bekötve a másik ketyerét rögtön hallottam a különbséget (pláne amikor elkezdett belemelegedni ). Na ő volt Nexus végfok, amit Zsolt nálam is hagyott némi anyagi ellenszolgáltatás és a Primare-ért cserébe. 
Röviden: a Roksan nincs egy kategóriában a Nexussal.

És akkor miből gondolod, hogy egykétszázezerért találsz olyan integrált erősítőt ami a Nexus nyomába érne? Nem igazán ismerem ezt a modellt csak 10 percet hallottam egy "Nexus mono" erősítőt a Heednál /a fejhallgató erősítő kapcsán amit aztán végül nem ott vettem/ de az a hang nagyon nem a boltokban sztárolt és neves csicsás integrált erősítők világa volt ám!

Avatar
blaki
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 616
Csatlakozott: 2004.08.08., vas. 13:48
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: blaki »


Röviden: a Roksan nincs egy kategóriában a Nexussal.

Erre próbáltam én is célozni
A400, Dactilus, 575A, M12.2

Avatar
tamsb77
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2006.03.10., pén. 09:38
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: tamsb77 »


Amikor Zsoltot először megkerestem, hogy a meglévő Primare A10-es integrált erősítőmet szeretném lecserélni és mit ajánlana helyette, elhozta a Roksan integráltat és még valamit, amitől szerinte le fogok ülni. Ott hagyta nálam mindkét gépet (nem sokan teszik meg), de a Roksan után bekötve a másik ketyerét rögtön hallottam a különbséget (pláne amikor elkezdett belemelegedni ). Na ő volt Nexus végfok, amit Zsolt nálam is hagyott némi anyagi ellenszolgáltatás és a Primare-ért cserébe.
 
Röviden: a Roksan nincs egy kategóriában a Nexussal.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”