Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »


Ebből persze még egy következtetés le lehet vonni, de ezt már én vonom le, könnyen lehet, hogy a csöves erősítőket azért hallják nagyon sokan kellemesebbnek, mert a kimenő trafóknak van egy sávhatárolása is. De ez már csak az én okoskodásom.

aztán ezt az egészet felrúgja,amikor a csöves erősítőt supertweeterrrel használják. egyik legjellegzetesebb példa a fostex. persze a townshend,vagy a jadis(J1) se marad ki a buliból. magam részéről mikor egész nap supertweeterrrel kiegészített rendszert hallgattam,absz nem éreztem fárasztóbbnak. Az tény,hogy jól kellett illeszteni,mert ha túl volt hajtva 5perc után is a pokolba kívántad az egész "hangot".
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A legtöbb erősítőben valóban nincs szűrő, akár 100kHz-ig is dolgoznak nagyjából lineáris karakterisztikával.

Félvezetős előfokokban elő szokott fordulni, hogy a végfok magasfrekvenciás átvitelének védelmében 50kHz felett elkezdik nagyon óvatosan vágni a az átvitelt, mondjuk 50- és 100kHz között 0.5 - 1 dB-lel. Ez számottevően megkönnyíti a végfokok életét. Meg lehet, hogy a hallgatóét is... Mert hát a 20kHz fölött lévő amúgy már nem hallható hangok befolyással vannak az érzékelésünkre. Ez igen érdekes téma, lehet, hogy új topikot is érdemelne.
 
Pár évvel ezelőtt a kiotói egyetem agykutató részlege végzett egy kutatást, más japán kutató intézetekkel közösen, hogy felmérjék a már nem hallható magas frekvenciájú hangok hatását az érzékelésre.
 
Ehhez bali szigeteki gamelán zenét használtak, aminek van 50 kHz feletti összetevője is. A zenét speciálisan a teszthez átalakított, 100 kHz fölött is lineáris rögzítőrendszerrel vették fel és játszották le. A lejátszás során mérték a hallgatóság reakcióit EEG-n (elektroenkefalográf) keresztül. A felvett darabokat lejátszották teljes sávszélességgel és olyan módon is, hogy igen meredek szűrőkkel ( < 170 dB/oktáv) levágták a 22k illetve 26 kHz fölötti komponenseket.
 
Az EEG és PET mérések azt mutatták, hogy a jelentősen vágott felvételt az EEG sokkal kisebb agytevékenységgel felfoghatónak mutatta, vagyis az agyunknak kevesebbet kellett dolgoznia, azzal a felvétellel, amiben kevesebb a nagy frekevenciás összetevő. Ezért aztán azt kellemesebbnek kellene hallani. Ennek ellenére az A/B teszt során eleinte a résztvevők nem ezt, hanem a teljes átvitellel rendelkező felvételt mondták érdekesebbnek. A kutatók aztán észlelték, hogy ez az ellentmondás azért van,mert az agynak időre van szüksége az átálláshoz, amikor ezt is figyelembe vették, és nem a zene megszólalását követő 15 - 20 másodpercben kéréték a véleményt, akkor már helyreállt a rend és csökkentett sávszélességű anyagot hallották élvezetesebbnek.
 
Ebből egy fontos tanulság levonható: az A/B tesztek és gyors összehasonlítgatások az agy "tehetetlenségi ideje" miatt becsapósak. A másik az, hogy egy kis magasvágó szűrő jót tehet az érzékelésünknek is, amellett, hogy az erősítők is szerethetik. Ez az eredmény persze némi ellentmondásban van számos korábbi kutatás (CCIR, ITU, stb) eredményével, de ez a kutatók szerint azért lehet, mert a korábbi teszteken 15-20 másodperces darabokat használtak sokszor generált és nem természetes zenével, mig ők teljesen naturális zenei forrást használtak a természetes hosszukban és az előző kisérletek a túl rövid darabok miatt nem adtak az agynak időt az átállásra ezért végeredményük félrevezető. Szintén kimondták, hogy amennyiben az agynak van ideje az akklimatizációra, akkor a kisebb agytevékenységgel járó érzékelés mindig kellemesebb élményt biztosít.
 
Ebből persze még egy következtetés le lehet vonni, de ezt már én vonom le, könnyen lehet, hogy a csöves erősítőket azért hallják nagyon sokan kellemesebbnek, mert a kimenő trafóknak van egy sávhatárolása is. De ez már csak az én okoskodásom.
 
Ha valakit érdekel a tanulmány angol nyelvű, nem túl olvasmányos, de igen érdekes összefoglalója, akkor megtalálja ezen a linken.
 
kf

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: GTomi »


nagyon tetszeto˝s a Panasound torony!
Parasound (nincs köze a Panasonichoz )
 


panasound-ot a kínai piacon kapsz :kiraly:
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


nagyon tetszetős a Panasound torony!
Parasound (nincs köze a Panasonichoz :kiraly: )
 
lekéstem

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Köszönöm a meghívást, sor kerítek majd rá feltétlenül.
nagyon tetszetős a Panasound torony!

PaRasound az a Panasound :-))
 
Itt találsz róla infót.
 
kf

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Várunk szeretettel.  
Mivel nálam a Pana/Castle a második rendszer, ezért ha érdekel belehallgathatsz az első rendszerbe is, így meg tudod tapasztalni mi a különbség a milliós és a százezres kategória között.
 
Sőt meg mutathatom a harmadik rendszert is, ami a Parasound Zamp kis erősítőjén alapszik és szintén Castle dobozokon. A 2x50 W-os, John Curl által tervezett kis (hídba is köthető) erősítő 71.000.- Ft és ugyanennyi a hozzá való előerősítő is. De van tuner és phono is a rendszerben, a phono például 34.000.- Ft. Nem mondható valami rettentő drágának és az árához képest igen meglepő hangja van.
 
kf
 


Köszönöm a meghívást, sor kerítek majd rá feltétlenül.
nagyon tetszetős a Panasound torony!

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


De akkor mé olwasol gagyit?

a többiek hozzászólásaira,tanácsaira gondolsz?vagy mire?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Bigi nem baj az, hogy nem vagy tájékozott ezekben a kérdésekben, csak ne akard osztani az észt a kevésből!
Azt hiszem, ezt magadnak is szánhatod.
 
Csak néhány indoklás:
 
A legtöbb erősítőben valóban nincs szűrő, akár 100kHz-ig is dolgoznak nagyjából lineáris karakterisztikával. 20 kHz-ig nagyon kevesen hallanak gyerekkorban is, az átlagos felső határérték 17,5 kHz, ami az évek során csökken. A magas frekvenciás hangok is visszaverődnek egy szoba tárgyain, falain. Lépj csak be egy üres betongarázsba (vagy szobába) és tapsolj egyet! Ezt a hatást sok multieffektprociban is megtalálod garázseffektus néven és egy magasfrekis reflexiókban gazdag, káoszos csörömpölő hangzást eredményez. Tökéletes elnyelés és visszaverődés nem létezik, felesleges erről győzködni egymást. Még egy fejhallgatóban és egy süketszobában sincs. Tedd csak a tenyered a füled mellé, máris megváltozik a "hangzás", ami (talán elfogadod) reflexióra (is) utal.
 
Na, mint látjuk, okoskodásban én is jó vagyok.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Joeytiger 
Penna által ajánlott Panánál vedd figyelembe, hogy a SACD-t nem tudod digitálisan bekötni, csak analogon a Pana pedig ujradigitalizálja 88 kHz-es PCM-é.
Ettől még szólhat (és biztos szól is) nagyon jól, de én nem használnám SACD-vel.
Bár egyes kombunált dvd/sacd/dvd-audio lejátszók már eleve ezt teszik a SACD DSD-jével.

Ez így igaz, ezért írtam az ajánlasomba, hogy amennyiben cd-ről és annak is az Spdif bemenetéről van hajtva a Pana, akkor igaz az ajánlásom. Az analóg bemenetein keresztül sem rossz, de így a digit bemenetén keresztül két árkategóriával feljebb megy a hangja. Ráadásul van benne rádió is olyan jó közepes minőség, de használható. Ügyes és praktikus kis szerkezet mindenesetre. Egy jó hangfallal sok csodára képes.
 
kf

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


penna:
 
a Pana kakukktojás,-lenne nekem a már szóbakerült erősítők között,de mint írtam egyszer nekem a Pana játékosok hangja nagyon meggyőző volt,gondolom erősítőben is tudnak azért alkotni vmit.
köszönöm a meghívást, élni fogok vele!


Várunk szeretettel.
 
Mivel nálam a Pana/Castle a második rendszer, ezért ha érdekel belehallgathatsz az első rendszerbe is, így meg tudod tapasztalni mi a különbség a milliós és a százezres kategória között.
 
Sőt meg mutathatom a harmadik rendszert is, ami a Parasound Zamp kis erősítőjén alapszik és szintén Castle dobozokon. A 2x50 W-os, John Curl által tervezett kis (hídba is köthető) erősítő 71.000.- Ft és ugyanennyi a hozzá való előerősítő is. De van tuner és phono is a rendszerben, a phono például 34.000.- Ft. Nem mondható valami rettentő drágának és az árához képest igen meglepő hangja van.
 
kf
 


Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »


vazze Revi neked is le kell fotozzam az Unplugged CD borítóját, hogy elhidd, hogy ott a 3 D betű rajta?!
és utána te is előadod azt a szánalmas és naív teóriát miszerint külön rögzítették, keverték a CD-hez és az LP-hez az anyagot?
 
egyébként nekem nincs semmi bajom a DDD-s lemezekkel. Nagyopn szeretem a Telarc lemezeket például. Csak külön öröm látni, amikor önjelölt zsenik bedőlnek konzumvilágnak és analognak képzelik a digitális forrásból készült LP-t!

Gordon,
 
nekem,már többen mondták,hogy ne beszélgessek kezdő hifistákkal,mert a végén engem néznek hülyének. szerintem Te egy halmozottan korlátolt ember vagy,akinek igazából a témában a tapsztalata nem sokkal terjed túl néhány mérhetelenül(!!!) alsókategóriás készüléken. analóg élméyned talán nincs is,de a digit is lekorlátozódik max a hivox-ra. ez nem az a szint, ahol értekezni lehet,csak okoskodni. az,hogy erre Huszti úr bólogat, számomra meglepő(bár ez nem igaz,csak így elég költői)
 
nem kérek fényképet, megvolt 2szer Cd-n is.
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Acme
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2285
Csatlakozott: 2005.12.05., hétf. 12:23
Értékelés: 500

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Acme »


Pana pedig ujradigitalizálja 88 kHz-es PCM-é.
 
Ez vérlázító!
Kép: RX470 - SR6003 - HW55ES/UE40JU7000 Hang: Xonar Essence ST/XB 930QS - Octave - Unico - GX200 Csend: Canamp - HD600
 
"Az a baj az interneten talált idézetekkel, hogy sosem lehetsz biztos a forrásban." - Abraham Lincoln

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Joeytiger
 
Penna által ajánlott Panánál vedd figyelembe, hogy a SACD-t nem tudod digitálisan bekötni, csak analogon a Pana pedig ujradigitalizálja 88 kHz-es PCM-é.
Ettől még szólhat (és biztos szól is) nagyon jól, de én nem használnám SACD-vel.
Bár egyes kombunált dvd/sacd/dvd-audio lejátszók már eleve ezt teszik a SACD DSD-jével.
gordon314.fw.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: revox »


.... nálam nincs a zenei érték lekorlátozva műfajra,avagy kizárólag akusztikus hangkelető eszközökre. ...
Már bocsánat, de már megint saját magadat hazudtolod meg. Egy előadóról állítod, hogy temetési zene, pedig, ha ismernéd, pláne ha értenéd!


kedves Gordon,
 
ez mind szép és szívbemarkoló. kezdem úgy érezni,hogy a nyúl fogja vinni a vadászpuskát (nem az a vadász), de a mai világban ez is belefér.
 
temetési zene = szar, vonatatott, unalmas. értsd képletesen,de ahogy elnézlek az absztrakció nem erős oldalad nembaj, múló hifista betegség
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Na látod, nem tucc rendesen olwasni se, me azt irtam, h a másik xobában NEM hallani magasakat, wixont SIK felületü xobában meg ixonyu interferenciákkal csörgö zörgö hangot fox hallani, zene helyett. Azt hogy mi nyelödik el a SIK felületen, azt hadd ne xámolgassam. Ja és még walami.
Nem 19kHz-röl, hanem magas hangokrol bexéltem. Azokba má a 8kHz is beletartozik. Annak meg hoxxabb a hullámhoxxa, mint a példád. 19-röl csak te hablatyolx itt.
 
Más.
 
Azé me itt hallottál egy Mecit, az nem azt jelentette, h az enyim wolt.
Mellesleg a 6850-es wot itt, ami épp olyan kapcsolással rendelkezik, mint a 6900-as. Nézd meg gyorsan, h mi az ára. Me azt épp lehet kapni.
Xerintem sem a wilág legjobb hangja, de wannak akik imádják. Nem kéne ledegradálni öket, me neked nem jön be az a hang.
A kiskorso xerintem jobb hangu.
Tom, h az sem jön be neked.
Walxeg ugy teliwagy má a sok okossággal, h nem fér be más semmi a töködbe. Ja és te is bekap6od.gif .
 
Xerintem hanyagoljuk egymást.

dokigynek igaza van, mert a tizedesvesszőt elírtam, akár a fél hullámhosszot is
 
 
Bigi sorolatad a hülyeségeket tényként. Nem szó szerint idézem, csak a lényegét annak amiket állítottál:
 
1./minden erősítő működik ultrasonikus tartományban is ("Erölködökbe nem raknak sáwszüröket... ")
 
2./nem is számít a magas, mert az átlagember nem is hall 15 kHz felett ("Az emberek kb 20-25 éwes korukig hallanak 20kHz-ig.", "Eccerüen 14kHz feletti hangokra csak nagyon szélsöséges esetben wan szükség.", ) Nem mintha bárki is az átlagembernek és nem magának tartana hifit.
 
3./szerinted ahhoz, hogy valalki magas hangot halljon, ahhoz süketszoba kell
 
4./ szerinted a magasak "öxxe-vixxa" verődnek, reflektálódnak egy normál szobában (valószínű még soha nem hallottál visszhangot)
 
5./ a fejhallgatóban is visszaverődnek szerinted a hanghullámok, még a magasak is
 
Szóval dől belőled a butaság! A lényeg, hogy bizony vannak erősítők, amik csak a hallható hang tartományában dolgoznak, a magas hangok bizony számítanak és a tudomány mai állása szerint a felharmonikusok miatt nem csak a hallható tartományban, legalább egy oktávval feljebb is. A fejhallgatóban nincs visszaverődés, különben nem is hallanál fejhallgatóval mélyeket.
 
A McIntoshra akkor amikor ott jártam azt mondtad a tiéd, beszámítottad valamibe és éppen árultad. Biztosan nem rossz erősítő, de az is biztos, hogy valaki rosszul installálta!
 
Van aki a tökét hordja ott, ahol más az okosságát! bekap6od.gif
 
Bigi nem baj az, hogy nem vagy tájékozott ezekben a kérdésekben, csak ne akard osztani az észt a kevésből!
gordon314.fw.hu

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Elegem volt a gagyiból, (lehet,h örexem) szóval tényleg szeretnék egy remek kis rendszert öszehozni egy adott keretből,hiszen (elvileg) egyszer élünk, akkor meg legyünk már igényesek!


Ez nagyon deicséretes.
De akkor mé olwasol gagyit? :kiraly:

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: andix »


szerencse,h élvezed olvasni a topikot,mert ellenkező esetben talán nem írtál volna nekem ennyi hasznos jótanácsot(természetesen a többiek is)  Furcsa,h rögtön a Ferrarival indítsak,aztán üljek át egy Volvo-ba,de megértettem a logikádat. 
Nem kétlem,a különbségeket különféle árú,kategóriájó rendszerek között,csak számomra hihetelennek tűnik a nagy különbség,e tudom a puding próbája az evés,én pedig szeretek enni!
A másik furcsa,de inkább úgy fogalmazok,h újdonság, a Marantz,C.Audio,Rotel,stb. kommersz besorolása.Azt tudtam,h nem igazándiból a high-end kategóriába tartoznak,de azt nem hittem,h kommerszek; én a Sony, JVC, Kenwood, stb. képzeltem annak.Mindig tanul vmit az ember.  :kiraly:
Gordon honlapját szoktam olvasgatni,sőt egykét trükkjét már alkalmaztam is!
Köszi a remek tippeket a cikkekkel,tagokkal kapcsolatban,mert így végre van egy remek kiindulópontom ahonnan eljuthatok a végcélig,méghozzá úgy,h közben/utána nem kell a fejem a falba vernem,egy esetleges rossz összeállítás után,de elég bosszantó lenne az is ha rájönnék,h a pénzemért lényegesen jobb cuccot is összetudtam volna hozni.

Köszi a sok jó szót. Nos igen, szvsz a Ferrarival való indítás hasznos, mert így talán józanabbul tudod a Volvot a Mercitől megkülönböztetni. Sokan mondják, hogy nem érdemes jobb rendszert meghallgatni, mert akkor nem fog tetszeni utána a sajátod, stb > szerintem ez butaság. Az ember törekedjen minél jobbat összehozni magának a pénzmagból, de nem árt, ha tisztában van a rendszereinek korlátaival.
 
Másrészt nehéz is lenne szavakkal leírni, hogy egy millás rendszer mire képes szóval nincs más mód meg kell hallgatnod. :vazeg: Ettől függetlenül bizony olcsón is lehet kítűnő hangot kihozni, persze kompromisszumokkal. De pont erről szól a sok hallgatózás is, hogy kiderüljön milyen "hangzásvilág" tetszik neked.
 
Nos igen, mondjuk lehet kicsit túlzás volt részemről a Marantz stb cégeket kommerszelni, mert bizony vannak kítűnő termékeik is. Viszont a magyar cégek egyik nagy előnye, hogy kvázi személyesen vásárolsz a gyártótól. Ez egy olyan "support", vagy hogy fogalmazzam meg, ami nagyon hasznos. A legtöbb itthoni cég esetén, nincs igazán "garanciaidő" mint olyan. Persze van valahány fix év, de ettől függetlenül mindegyikük foglalkozik a "fogfájásaiddal", tanácsokat ad, javít stb. Ha viszont mondjuk két és fél évesen megfekszik a cambridge audio erősítőd, akkor nem sok jóra számíthatsz.

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


forgi:
 
"kiskorsó" szintén jegyezve.
 
penna:
 
a Pana kakukktojás,-lenne nekem a már szóbakerült erősítők között,de mint írtam egyszer nekem a Pana játékosok hangja nagyon meggyőző volt,gondolom erősítőben is tudnak azért alkotni vmit.
köszönöm a meghívást, élni fogok vele!
 
andix:
 
szerencse,h élvezed olvasni a topikot,mert ellenkező esetben talán nem írtál volna nekem ennyi hasznos jótanácsot(természetesen a többiek is)
Furcsa,h rögtön a Ferrarival indítsak,aztán üljek át egy Volvo-ba,de megértettem a logikádat.
Nem kétlem,a különbségeket különféle árú,kategóriájó rendszerek között,csak számomra hihetelennek tűnik a nagy különbség,e tudom a puding próbája az evés,én pedig szeretek enni!
A másik furcsa,de inkább úgy fogalmazok,h újdonság, a Marantz,C.Audio,Rotel,stb. kommersz besorolása.Azt tudtam,h nem igazándiból a high-end kategóriába tartoznak,de azt nem hittem,h kommerszek; én a Sony, JVC, Kenwood, stb. képzeltem annak.Mindig tanul vmit az ember. :vazeg:
Gordon honlapját szoktam olvasgatni,sőt egykét trükkjét már alkalmaztam is! :kiraly:
Köszi a remek tippeket a cikkekkel,tagokkal kapcsolatban,mert így végre van egy remek kiindulópontom ahonnan eljuthatok a végcélig,méghozzá úgy,h közben/utána nem kell a fejem a falba vernem,egy esetleges rossz összeállítás után,de elég bosszantó lenne az is ha rájönnék,h a pénzemért lényegesen jobb cuccot is összetudtam volna hozni.
Elegem volt a gagyiból, (lehet,h örexem) szóval tényleg szeretnék egy remek kis rendszert öszehozni egy adott keretből,hiszen (elvileg) egyszer élünk, akkor meg legyünk már igényesek!


Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: andix »


Xerintem hanyagoljuk egymást.
Vagy a topikot. Bár én élvezem olvasni.
 
Joeytiger: a stereo rendszer kiépítését szerintem kezd úgy, hogy meghallgatsz pár "benchmark" rendszert a millás kategóriából. Meg persze utánaolvasol csomó mindennek. Itt a fórumon is jó, bár sok a redundáns infó. De mondjuk átrághatod magad gordon honlapján lévő írásokon is, mind csak a hasznodra válhat.
Mindezek után már nagyjából tisztában leszel, hogy miket tudnak a komoly rendszerek, kb milyen szempontok alapján vannak összeállítva.
Elárulom, millás árú rendszerek között is olyan különbségek lehetnek, amilyenekre nem is számítasz, hátmég a 200-300e Ftos és millás rendszerek között.
De amúgy igazad van, tisztességes rendszert lehet már ennyi pénzből is összerakni. Ha megvan a keret, és rászánod az időt akkor a rendszerépítés során egy élvezetes időszaknak nézhetsz elébe.
Nos kezdésnek kell egy jó erősítő! Érdemes a magyar cégek kínálatait is megnézned! Bizony az ilyen kommersz nad/rotel/cambridge stb cuccokkal szemben sokmindent tudnak ajánlani, és legalább meghallgatsz több rendszert is, minél több annál jobb. Kezdhetsz mondjuk Sonidoban, tölcsérek ilyesmik, remek elektronikák. Hivox, Lupus dacjukat itten sokan szeretik, de van erősítő, hangfal is. Érdemes ellátogatni Vadászhoz is (Heed), bizony igen komoly zenei hangú erősítők (és Vadásznál vehetsz baromi kedvezően használt holmit is). Meg aztán a heed omni hangfalak meghallgatása is külön élmény, legalább megtudod milyen is ez. Továbbá ha nem merültél még ki, irány a Mellorn, ahol szintén van minden, meghallgathatod pl. a lemezjátszójukat. Ezek után érdemes meghallgatnod vmi jobb helyen a cambridge, stb ilyen elektronikákat (netdepo), valamit Penna meglátogatását is ajánlom (az általa ajánlott lehetőség, ha jól látom tetejében házimozi erősítőt használ, így könnyen összehozhatnád a rendszert úgy, hogy mozizni is jó legyen).

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Minek neked a rendxerem ára? Sokol olcso... bekap6od.gif
 
Mellesleg az utobbi 3 honapban 3 studioban jártam hallgatozni ezt-azt és 20éwes koromtol egéx 25-ig föleg két studioban doliztam. A Pannoniaban és a Rottembiller uccaiban, de megfordultam akkortájt a Mafilm több, ilyesmi helyiségében is.  Lehet, h több süketxobát láttam belülröl, mint te amiröl hallottál egyáltalán. A füles meg nem süketxoba... Marha mexxe wan attol.
 
 
" A magas frekvenciájú hullámok ugyanis a legtöbb felületen könnyedén, reflexió nélkül elnyelődnek."
 
Ez teccik.))) Komolyan.
A falban télleg elnyelödik és a másik szobában mán xaru xol, de a lehallgato helyiségbe azé kö berakni sok kiszögelést, hangelnyelö függönyöket, könyweket, stb, h élwezetes legyen a hangzás.
Csupa sik felület által határolt szobában nem nyelödnek el a magasak, hanem öxxe-wixxa werödnek és tönkretexik a hangzást.
 
Persze ezt sem tom jol. Nem baj.

azért mert minden ezres sok amit egy rosszul installált rendszerre költenek
amúgy akkor pont egy McIntosh szólt elég felejthető módon
Aztán a Mellorn jól,d e az nem volt a tied. bekap6od.gif
 
 
Azt mit csináltál ott takarítottál? Mert akkora bugyitaságokat hordasz össze, hogy látszik, hogy ugatsz bármilyen műszaki dologhoz!
 
A füles meg bizony pont úgy működik mint egy süketszoba, mert nem képződnek benne reflexiók, mert a fejed szépen elnyeli őket. Egyes fejek nem is jók másra.
A tiédet azért eröltesd meg és próbálj visszaemlékezni, hogy a hallásvizsgálaton bizony volt-e a fejeden füles!
 
Hát a magas hangokat 15-20 kHz között te nem igen fogod visszaverni egy normál lakószobában. De ez fizika ezt úgy sem érted.
 
De játszunk, tegyük fel, hogy igazad van és visszaverődnek a 19 kHz-es hullámok, akkor mi is történik? Interferálódik egy hullám saját reflexiójával történő interferenciájának az eredménye pedig lehet elméletben tökéletes csend az eredeti frekvencia kétszeres ampitudóval (a valóságban kivitelezhetetlen) és egy új hullám ami az eredtinél magasabb frekvenciájú. A fizika már csak így működik.
 
Magyarán ha egy lakószoba mondjuk valami csoda üveggel lenne borítva és olyan gázzal lenen töltve amik együtt viszhangot biztosítanának egy 19 kHz-es hullámnak, akkor ahogy az "öxxe-wixxa werödne" és kialakulna egy magasabb frekvenciájú interferencia, és hallanád akkor aztán nyugodt lehetnél, hogy a 19 kHz-et 100%, hogy hallod!
 
Csak, hogy kis házifeladatot adjak és tudd a dolgokat hová tenni számold ki, hogy egy 19 kHz-es hanghullámnak levegőben terjedve mekkora a hullámhossza!
 
(Csak kis segítség mert úgy is elakadsz: szobahömérsékleten egy atomoszférán a hang sebessége kb. 340 m/s ez osztva 19 000-el 1,8 mm. Aztán nézz körül a lakásban és számod meg hány negyedhullámhosznyi kb fél miliméteres kiszögelést találsz, ami nagyon jó kis hangcsapda.)
Ja és mutasd már meg a mesebeli figurát, aki egy fal túloldalán hallja a szobában megszólaltatott 19 kHz-es hanghullámot akár mondjuk 100 dB-es hangnyomás mellett is!

Na látod, nem tucc rendesen olwasni se, me azt irtam, h a másik xobában NEM hallani magasakat, wixont SIK felületü xobában meg ixonyu interferenciákkal csörgö zörgö hangot fox hallani, zene helyett. Azt hogy mi nyelödik el a SIK felületen, azt hadd ne xámolgassam.
Ja és még walami.
Nem 19kHz-röl, hanem magas hangokrol bexéltem. Azokba má a 8kHz is beletartozik. Annak meg hoxxabb a hullámhoxxa, mint a példád. 19-röl csak te hablatyolx itt.
 
Más.
 
Azé me itt hallottál egy Mecit, az nem azt jelentette, h az enyim wolt.
Mellesleg a 6850-es wot itt, ami épp olyan kapcsolással rendelkezik, mint a 6900-as. Nézd meg gyorsan, h mi az ára. Me azt épp lehet kapni.
Xerintem sem a wilág legjobb hangja, de wannak akik imádják. Nem kéne ledegradálni öket, me neked nem jön be az a hang.
A kiskorso xerintem jobb hangu.
Tom, h az sem jön be neked.
Walxeg ugy teliwagy má a sok okossággal, h nem fér be más semmi a töködbe. Ja és te is bekap6od.gif .
 
Xerintem hanyagoljuk egymást. :kiraly:

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Valószínűleg még nem hallottál magasabb kategóriát a Cambridge-nél. Ez nem baj, de egyszer próbáld majd valahol meghallgatni, ha úgy adódik.

félreértesz.én nem kétlem,h minél drágább egy erőlködő,annál jobb is(kialakítás,anyagok,stb.) csak nem hiszem,h szükséges lenne milliós erősítő,hangfalak zenehallgatásra. nem tudom elképzelni,h annyival jobban szól,h megéri megvenni annak aki megteheti.
Őszintén szólva nem sok összehasonlításom van.Néhányszor komolyabb boltban megfordultam,plussz a házimozi só(de ott ugye nem mérvadóak a körülmények)
odaakarok kilukadni,h egy igényesebb halandónak elegendő lehet egy integrált,minőségi alkatrészekből összeválagatott cucc,plussz megfelelő körítés.

Gyere el egyszer hozzám és hallgasd meg a Panasonic SA-X55 digitális AV erősítőjét. kb 90e Ft és ha a CD játszónak van digitális SPDIF kimenete, azon csatlakoztatva igen meglepően jó hangja van az erősítőnek, a Cambirdge-el, NAD-dal, Marantz-cal biztosan összehasonlítható hangot ad. Ráadásul 7x100 W és az első 4 csatornája multi-amplifikálásra is konfigurálható, nálam így szól egy Castle Richmond 3i dobozzal, kifejezetten élvezetesen.
 
 
Van sok más is ami még igen jó lehet, ha tudsz valahol találni egy használt Naim Nait 3 vagy 5 integráltat, az is messze 150 alatt lesz és mindkettő klasszikusan világszerte elismerten jó erősítő. Mintha láttam volna hirdetni őket a hificityn meg talán a hifipiacon is. Mindkettő high-end audio berkekben is jó névvel bíró erősítő. Van olyan ismerősünk is, aki a Nait 3-mal Wilson Watt Puppy 6-ot hajt, pedig az még használtan is tizenezer dollár.
 
kf

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: forgi »


NAD C 320BEE ,NAD C 372 ,Marantz PM-4001, Cambridge Audio Azur 640A

Nem tudok nyilatkozni, csak a Cambridge-et hallottam. Hallgasd meg őket. Fül alapján dönts. Esetleg Rotel még beleférhet a meghallgatandó termékek közé...

Szerintem is érdemes lenne felvenni a kiskorsót a listába. Nem fogok vitázni azon, hány forintos hang, de jnagyon ó hang az árához képest. De Sentinellel egyetértek, hallgasd meg őket és döntsd el, Neked melyik jön be.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Nem tudok nyilatkozni, csak a Cambridge-et hallottam. Hallgasd meg őket. Fül alapján dönts. Esetleg Rotel még beleférhet a meghallgatandó termékek közé...

rendben Rotel felvéve,esetleg konkrét modellt is tudsz mondani ami beleférne az árba? kb. 100e

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


akkor nem értettelek félre

Lacy-nak van igaza!
Be is fejezem ezt az okfejtést,mert belátom, h nincs értelme.
Ha már a Cambridge Audo szóbakerült,mellette még Marantz és NAD erősítőket néztem ki.szted jó választások lehetnek?
NAD C 320BEE ,NAD C 372 ,Marantz PM-4001, Cambridge Audio Azur 640A

Nem tudok nyilatkozni, csak a Cambridge-et hallottam. Hallgasd meg őket. Fül alapján dönts. Esetleg Rotel még beleférhet a meghallgatandó termékek közé...
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


akkor nem értettelek félre

Lacy-nak van igaza!
Be is fejezem ezt az okfejtést,mert belátom, h nincs értelme.
Ha már a Cambridge Audo szóbakerült,mellette még Marantz és NAD erősítőket néztem ki.szted jó választások lehetnek?
NAD C 320BEE ,NAD C 372 ,Marantz PM-4001, Cambridge Audio Azur 640A

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”