Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősítők

Avatar
forgi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 433
Csatlakozott: 2005.05.02., hétf. 17:47
Értékelés: 5

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: forgi »


NAD C 320BEE ,NAD C 372 ,Marantz PM-4001, Cambridge Audio Azur 640A

Nem tudok nyilatkozni, csak a Cambridge-et hallottam. Hallgasd meg őket. Fül alapján dönts. Esetleg Rotel még beleférhet a meghallgatandó termékek közé...

Szerintem is érdemes lenne felvenni a kiskorsót a listába. Nem fogok vitázni azon, hány forintos hang, de jnagyon ó hang az árához képest. De Sentinellel egyetértek, hallgasd meg őket és döntsd el, Neked melyik jön be.

Minden állat egyenlő, de vannak egyenlőbbek
 
Négy láb jó, két láb rossz

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Nem tudok nyilatkozni, csak a Cambridge-et hallottam. Hallgasd meg őket. Fül alapján dönts. Esetleg Rotel még beleférhet a meghallgatandó termékek közé...

rendben Rotel felvéve,esetleg konkrét modellt is tudsz mondani ami beleférne az árba? kb. 100e

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


akkor nem értettelek félre

Lacy-nak van igaza!
Be is fejezem ezt az okfejtést,mert belátom, h nincs értelme.
Ha már a Cambridge Audo szóbakerült,mellette még Marantz és NAD erősítőket néztem ki.szted jó választások lehetnek?
NAD C 320BEE ,NAD C 372 ,Marantz PM-4001, Cambridge Audio Azur 640A

Nem tudok nyilatkozni, csak a Cambridge-et hallottam. Hallgasd meg őket. Fül alapján dönts. Esetleg Rotel még beleférhet a meghallgatandó termékek közé...
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


akkor nem értettelek félre

Lacy-nak van igaza!
Be is fejezem ezt az okfejtést,mert belátom, h nincs értelme.
Ha már a Cambridge Audo szóbakerült,mellette még Marantz és NAD erősítőket néztem ki.szted jó választások lehetnek?
NAD C 320BEE ,NAD C 372 ,Marantz PM-4001, Cambridge Audio Azur 640A

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Csak, hogy kis házifeladatot adjak és tudd a dolgokat hová tenni számold ki, hogy egy 19 kHz-es hanghullámnak levegőben terjedve mekkora a hullámhossza!
 
(Csak kis segítség mert úgy is elakadsz: szobahömérsékleten egy atomoszférán a hang sebessége kb. 340 m/s ez osztva 19 000-el 1,8 mm. Aztán nézz körül a lakásban és számod meg hány negyedhullámhosznyi kb fél miliméteres kiszögelést találsz, ami nagyon jó kis hangcsapda.)
Ja és mutasd már meg a mesebeli figurát, aki egy fal túloldalán hallja a szobában  megszólaltatott 19 kHz-es hanghullámot akár mondjuk 100 dB-es hangnyomás mellett is!

Rosszul számol a számológéped. És miből gondolod,hogy csak a negyedhullámhosszos "tereptárgy" működik "hangcsapda"-ként az ominózus frekin?Sőt..

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


Valószínűleg még nem hallottál magasabb kategóriát a Cambridge-nél. Ez nem baj, de egyszer próbáld majd valahol meghallgatni, ha úgy adódik.

félreértesz.én nem kétlem,h minél drágább egy erőlködő,annál jobb is(kialakítás,anyagok,stb.) csak nem hiszem,h szükséges lenne milliós erősítő,hangfalak zenehallgatásra. nem tudom elképzelni,h annyival jobban szól,h megéri megvenni annak aki megteheti.
Őszintén szólva nem sok összehasonlításom van.Néhányszor komolyabb boltban megfordultam,plussz a házimozi só(de ott ugye nem mérvadóak a körülmények)
odaakarok kilukadni,h egy igényesebb halandónak elegendő lehet egy integrált,minőségi alkatrészekből összeválagatott cucc,plussz megfelelő körítés.

akkor nem értettelek félre
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Valószínűleg még nem hallottál magasabb kategóriát a Cambridge-nél. Ez nem baj, de egyszer próbáld majd valahol meghallgatni, ha úgy adódik.

félreértesz.én nem kétlem,h minél drágább egy erőlködő,annál jobb is(kialakítás,anyagok,stb.) csak nem hiszem,h szükséges lenne milliós erősítő,hangfalak zenehallgatásra. nem tudom elképzelni,h annyival jobban szól,h megéri megvenni annak aki megteheti.
Őszintén szólva nem sok összehasonlításom van.Néhányszor komolyabb boltban megfordultam,plussz a házimozi só(de ott ugye nem mérvadóak a körülmények)
odaakarok kilukadni,h egy igényesebb halandónak elegendő lehet egy integrált,minőségi alkatrészekből összeválagatott cucc,plussz megfelelő körítés.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Akkor jó, ha meg van vele elégedve.
 
De másikat még véletlenül se halgasson meg utána...

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nekem ne mondja senki,h az1 millás erőlködő,hangfal annyival jobb -és főleg van értelme megvenni- mint 100-200e -be kerülő cucclit!parasztvakítás az egész szvsz!
sztem a Cambridge A640 V2 van oylan jó,h fölösleges 1 millást venni.

Kiváncsivá tettél: elárulnád, hogy szerinted mikor "jó" egy erősítő? Mi kell ahhoz, hogy úgy érezd nincs szükséged jobbra?
 
kf

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


azért az már túlzás. az nekem ne mondja senki,h az1 millás erőlködő,hangfal annyival jobb -és főleg van értelme megvenni- mint 100-200e -be kerülő cucclit!parasztvakítás az egész szvsz! 
sztem a Cambridge A640 V2 van oylan jó,h fölösleges 1 millást venni.

Valószínűleg még nem hallottál magasabb kategóriát a Cambridge-nél. Ez nem baj, de egyszer próbáld majd valahol meghallgatni, ha úgy adódik.

mondjuk a Korsun éppen nem az az egymilkás hang, szóval ne is arról ítélj
gordon314.fw.hu

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Minek neked a rendxerem ára? Sokol olcso... bekap6od.gif
 
Mellesleg az utobbi 3 honapban 3 studioban jártam hallgatozni ezt-azt és 20éwes koromtol egéx 25-ig föleg két studioban doliztam. A Pannoniaban és a Rottembiller uccaiban, de megfordultam akkortájt a Mafilm több, ilyesmi helyiségében is. Lehet, h több süketxobát láttam belülröl, mint te amiröl hallottál egyáltalán. A füles meg nem süketxoba... Marha mexxe wan attol.
 
 
" A magas frekvenciájú hullámok ugyanis a legtöbb felületen könnyedén, reflexió nélkül elnyelődnek."
 
Ez teccik.))) Komolyan.
A falban télleg elnyelödik és a másik szobában mán xaru xol, de a lehallgato helyiségbe azé kö berakni sok kiszögelést, hangelnyelö függönyöket, könyweket, stb, h élwezetes legyen a hangzás.
Csupa sik felület által határolt szobában nem nyelödnek el a magasak, hanem öxxe-wixxa werödnek és tönkretexik a hangzást.
 
Persze ezt sem tom jol. Nem baj.

azért mert minden ezres sok amit egy rosszul installált rendszerre költenek
amúgy akkor pont egy McIntosh szólt elég felejthető módon
Aztán a Mellorn jól,d e az nem volt a tied. bekap6od.gif
 
 
Azt mit csináltál ott takarítottál? Mert akkora bugyitaságokat hordasz össze, hogy látszik, hogy ugatsz bármilyen műszaki dologhoz!
 
A füles meg bizony pont úgy működik mint egy süketszoba, mert nem képződnek benne reflexiók, mert a fejed szépen elnyeli őket. Egyes fejek nem is jók másra.
A tiédet azért eröltesd meg és próbálj visszaemlékezni, hogy a hallásvizsgálaton bizony volt-e a fejeden füles!
 
Hát a magas hangokat 15-20 kHz között te nem igen fogod visszaverni egy normál lakószobában. De ez fizika ezt úgy sem érted.
 
De játszunk, tegyük fel, hogy igazad van és visszaverődnek a 19 kHz-es hullámok, akkor mi is történik? Interferálódik egy hullám saját reflexiójával történő interferenciájának az eredménye pedig lehet elméletben tökéletes csend az eredeti frekvencia kétszeres ampitudóval (a valóságban kivitelezhetetlen) és egy új hullám ami az eredtinél magasabb frekvenciájú. A fizika már csak így működik.
 
Magyarán ha egy lakószoba mondjuk valami csoda üveggel lenne borítva és olyan gázzal lenen töltve amik együtt viszhangot biztosítanának egy 19 kHz-es hullámnak, akkor ahogy az "öxxe-wixxa werödne" és kialakulna egy magasabb frekvenciájú interferencia, és hallanád akkor aztán nyugodt lehetnél, hogy a 19 kHz-et 100%, hogy hallod!
 
Csak, hogy kis házifeladatot adjak és tudd a dolgokat hová tenni számold ki, hogy egy 19 kHz-es hanghullámnak levegőben terjedve mekkora a hullámhossza!
 
(Csak kis segítség mert úgy is elakadsz: szobahömérsékleten egy atomoszférán a hang sebessége kb. 340 m/s ez osztva 19 000-el 1,8 mm. Aztán nézz körül a lakásban és számod meg hány negyedhullámhosznyi kb fél miliméteres kiszögelést találsz, ami nagyon jó kis hangcsapda.)
Ja és mutasd már meg a mesebeli figurát, aki egy fal túloldalán hallja a szobában megszólaltatott 19 kHz-es hanghullámot akár mondjuk 100 dB-es hangnyomás mellett is!
gordon314.fw.hu

Avatar
Sentinel
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 730
Csatlakozott: 2006.06.03., szomb. 08:59
Értékelés: 2

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Sentinel »


azért az már túlzás. az nekem ne mondja senki,h az1 millás erőlködő,hangfal annyival jobb -és főleg van értelme megvenni- mint 100-200e -be kerülő cucclit!parasztvakítás az egész szvsz!
sztem a Cambridge A640 V2 van oylan jó,h fölösleges 1 millást venni.

Valószínűleg még nem hallottál magasabb kategóriát a Cambridge-nél. Ez nem baj, de egyszer próbáld majd valahol meghallgatni, ha úgy adódik.
CD: Musical Fidelity A3; Erősítő: Jadis DA30; Hangfal: Jadis Orchestra; Hálózati kábel: Nordost Vishnu, vdH Mainstream; IC: vdH M.C. Silver IT 65 G; Hangfalkábel: vdH Inspiration; DVD: Cambridge Audio DV-57;Hangszer: Trevor J. James Privilege fuvola:)

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


A jo hangfal alatt a kb egy milás értéket értem.

azért az már túlzás. az nekem ne mondja senki,h az1 millás erőlködő,hangfal annyival jobb -és főleg van értelme megvenni- mint 100-200e -be kerülő cucclit!
parasztvakítás az egész szvsz!
sztem a Cambridge A640 V2 van oylan jó,h fölösleges 1 millást venni.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Öö talán emlékeztek, hogy pár oldallal ezelött Cambridge A640 V2-ben gondolkodtam erösitönek...hamarosan meg is fogom hallgatni...93.000 ft amugy! na most találtam egy olasz boltban 115.000 ftért Korsun Ks-99-et! A különbség esetemben megoldható! Viszont ahogy olvasgattam a véleményeket stb, nem egy kategoria a kettö cucc! Igaz ez?
Messze nem egy kategoria.
A KS99 az tulajdonképp a Red Rose másolata 100%-ban. Az utobbi erösitöcske pedig itthon a milát közeliti.
Nekem ilyen KS99-em wolt több is. Rendelésre hozattam öket.
Ha jo hangfal wan rákötwe, akkor nagyon sokat tud.
A jo hangfal alatt a kb egy milás értéket értem. :kiraly:

Avatar
DigitalSTD
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 664
Csatlakozott: 2005.12.11., vas. 20:21
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: DigitalSTD »

Öö talán emlékeztek, hogy pár oldallal ezelött Cambridge A640 V2-ben gondolkodtam erösitönek...hamarosan meg is fogom hallgatni...93.000 ft amugy! na most találtam egy olasz boltban 115.000 ftért Korsun Ks-99-et! A különbség esetemben megoldható! Viszont ahogy olvasgattam a véleményeket stb, nem egy kategoria a kettö cucc! Igaz ez?

Avatar
sajti
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1162
Csatlakozott: 2004.04.19., hétf. 21:56
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: sajti »


Ha megfigyeled, még a bi-amp esetén sem fordul elő, hogy két erősítő kimenete össze legyen kötve (ez történik, ha a sztereo meg a hm egyszerre van a hangfalra kötve, a kábeleken keresztül összezárod a két erősítőt). Tilos, csúnya, baleset-, tűz-, stb- veszélyes.
Én ennél kicsit egyszerűbben fogalmaznám meg a dolgot: A két erősítő kimenetéinek közvetlen párhuzamos összekötése BIZTOSAN kinyírja legalább az egyiket
 
sajti

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


norbi31:  elgondolkodtató a Lacy-féle kütyü,hiszen pont arra lenne majd szükségem,de bigdewil egy erőlködő oszt jónapot megoldása is célszerű lehet. 
 


Nem akarok én a HFK mellett lobbizni (mivel nem akkora üzlet ez, tényleg csak a fórumosoknak szinte önköltségen megy ) de már többszörösen kitárgyalt dolog, hogy ha valaki a mozi 5-6-7.1 hangját szeretné élvezni, és mellette zenét is ua erősítőn akar hallgatni, akkor igen mélyen kell a zsebébe nyúlni, lesz az az összeg 7 számjegyű és nem feltétlen 1-el kezdődik.
Mivel az átlag mozizó vs sztereozó nemigen engedheti meg magának ezt a luxust, így merült fel annó egy HFK szerű valami gondolata, amit mi meg is valósítottunk.
Ezzel a módszerrel egy átlag 100e sztereo erősítő, és egy átleg szintén hasonló árú HM erősítő kiszolgálhat egy hangfalpárt, nagyobb kompromisszzumok nélkül.
A plusz a hozzávaló hangfalkábel, és persze a HFK, ami ha úgy vesszük egy 2x3 méteres középkategóriájú hangfalkábel árával van partiban.

nem is szükséges fényezni a dolgot,mert önmagáért beszél a HFK,hiszen nemcsak bennem merült fel ugyebár az ötlet,h vmi megoldás kéne a párhuzamos erősítőket használni akaró emberkéknek,akik nem tudnak/akarnak horribilis összeget áldozni a "gyári" megoldásokra; nem akarják feladni a hm erőlködőket a sztereoért vagy fordítva.
Olvasom a HFK-ról szóló topikot,aztán majd privizek.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


norbi31: elgondolkodtató a Lacy-féle kütyü,hiszen pont arra lenne majd szükségem,de bigdewil egy erőlködő oszt jónapot megoldása is célszerű lehet. 
 


Nem akarok én a HFK mellett lobbizni (mivel nem akkora üzlet ez, tényleg csak a fórumosoknak szinte önköltségen megy ) de már többszörösen kitárgyalt dolog, hogy ha valaki a mozi 5-6-7.1 hangját szeretné élvezni, és mellette zenét is ua erősítőn akar hallgatni, akkor igen mélyen kell a zsebébe nyúlni, lesz az az összeg 7 számjegyű és nem feltétlen 1-el kezdődik.
Mivel az átlag mozizó vs sztereozó nemigen engedheti meg magának ezt a luxust, így merült fel annó egy HFK szerű valami gondolata, amit mi meg is valósítottunk.
Ezzel a módszerrel egy átlag 100e sztereo erősítő, és egy átleg szintén hasonló árú HM erősítő kiszolgálhat egy hangfalpárt, nagyobb kompromisszzumok nélkül.
A plusz a hozzávaló hangfalkábel, és persze a HFK, ami ha úgy vesszük egy 2x3 méteres középkategóriájú hangfalkábel árával van partiban.

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


andix: miután leírtam a hsz-t már eszembe is jutott,h biz zavarhatják egymást.
 
Marci,az eb: na,ez tudományos volt,de legalább megértettem a dolog mélylélektanát is.
 
norbi31: elgondolkodtató a Lacy-féle kütyü,hiszen pont arra lenne majd szükségem,de bigdewil egy erőlködő oszt jónapot megoldása is célszerű lehet.
 
Teccik,h vannak alternatívák szinte minden problémára.hmm,ha ezt egy műszaki bótban kérdeztem volna... :kiraly:
 
kiveséztétek rendesen a kérdést köcci mindenkinek az építőjellegű hozzászólásokat!

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


Lacy féle HFK pont arra való, hogy 1 pár hangfalat használj egy stereo és egy házimozi rendszerrel egyszerre! De ez igen költséges megoldás (nem a hfk, hanem a két rendszer),
akkor nem vagy tisztába a HFK árával...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Marci,az eb
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 188
Csatlakozott: 2005.08.10., szer. 10:52
Értékelés: 1

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Marci,az eb »


lehet,h nem szakszerűen fogalmazok,de sztem egyértelmű.no,akkor fordítsunk a dolgon:  minek van a hagfal hátulján dupla kábelezésre való lehetőség?

hát nem azért, hogy AV-t és stereót köss rá egyszerre.
 
Mit (miket) szeretnél rákötni és hogyan?

közben előtted szólók már megvilágosították a dolgot; én voltam tudatlan.
az elképzelésem az volt,h házimozi és sztereo erősítőt kötök majd rá.
Bigdevil rávilágított,h az lenni dinkaság,mert azért van kettős kábelezés,h külön erőlködő hajtsa a mélyeket és a magasakat a hangfalon.
szóval most ott tartok,h kéne egy erősítő ami magas hangokra jó,és kéne ami a mélyeket preferálja.
Jól értelmezem a tényálladékot?

Nem jól értelmezed.
 
Vegyünk egy - az egyszerűség kedvéért 2 utas - hangfalat. Ebben a hangszórók előtt van egy-egy ún. hangváltó, ami igaziból egy szűrő, és az a dolga, hogy a nem oda illő frekvenciákat ne engedje rá a hangszóróra. A mély hangszóró előtt egy ALULáteresztő szűrő van, a magas előtt pedig értelemszerűen egy FELÜLáteresztő, a nevük utal a működésükre. Azért van 4 kivezetés a dobozon, mert mindkét hangszóró/szűrő egységet külön kivezették, így téve alkalmassá a bi-kábelezésre, illetve az általad forszírozott bi-amplifikálásra. Alap esetben a kivezetések párosával, egy fém lapocska vagy egy darabka kábel segítségével össze vannak kötve, a plusz a plusszal, mínusz a mínusszal, így elektromos szempontból két kivezetés van csak - egy közös plusz meg egy közös mínusz -, amibe értelemszerűen be kell kötni az 1db sztereo erősítő egyik hangszórókimenetéről jövő kábelt, a másik hangfalba meg a másik kimenetről jövő kábelt. A hangváltók elvégzik a magas és a mély hangok helyes irányba terelését. Ez így egy kész rendszer, nem kell két erősítőt venned, és nem kell duplán kábelezned sem.
Ha bontod a hangfal csatijában az átkötést, akkor két további lehetőséged is van, hogy a rendszert szólásra bírd. Az egyik a bi-kábelezés, ekkor az erősítődből nem egy, hanem két kábelpár megy a hangfalhoz, külön kábel a magashoz és külön a mélyhez. Ekkor még mindig elég 1db sztereo erősítő.
A másik lehetőség a bi-amplikálás. Ehhez kell két egyforma sztereo erősítő - ami ugye négy egyforma végfok - és ekkor meg tudod csinálni, hogy minden hangszórót külön végfokkal hajtasz.
 
Ha megfigyeled, még a bi-amp esetén sem fordul elő, hogy két erősítő kimenete össze legyen kötve (ez történik, ha a sztereo meg a hm egyszerre van a hangfalra kötve, a kábeleken keresztül összezárod a két erősítőt). Tilos, csúnya, baleset-, tűz-, stb- veszélyes.

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


de most tényleg,
a legegyszerűbb, ha átdugdosod a hanfalkábeleket, vagy csinálsz (csináltatsz) egy hangfal átkapcsolót. Én Lacy-féle HFK-t használok.
de most tényleg, miért hülyeség két erősítőt rákötni a hangfalra? azért mert fölösleges két erőlködő,vagy vmi technikai akadályai vannak?
igen, technikai akadályai vannak.
az nem fér a fejembe,h miért nem házimozizhatok illetve zennélhetek két különböző erősítőn,de ugyanazaon a hangfalon.
senki nem mondott ilyet.
másképpen kell beállítani a sztereóra és másképpen mozira a hangfalakat?
nem erről van szó.

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
andix
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1071
Csatlakozott: 2006.01.05., csüt. 16:04
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: andix »



Joeytiger! Szerintem felejtsd el a kettős kábelezést...
de most tényleg, miért hülyeség két erősítőt rákötni a hangfalra? azért mert fölösleges két erőlködő,vagy vmi technikai akadályai vannak?
az nem fér a fejembe,h miért nem házimozizhatok illetve zennélhetek két különböző erősítőn,de ugyanazaon a hangfalon.
másképpen kell beállítani a sztereóra és másképpen mozira a hangfalakat?

Csakhogy értsd, ha a stereo is, meg az av erősítő is be van kötve, az necces. Azért, mert mikor a stereot hallgatod, az nemcsak a hangfalat, hanem a másik erősítőt is "meghatja"!.
Kettős erősítés esetén a fém lapka, ami összeköti a két bemenetet, ki van véve, így nem zavarják egymást az erősítők. (Csakhogy 100% megértsd, ha ilyenkor rákötsz egy házimozi meg egy stereo erősítőt, akkor az egyiknél csak a mély, a másiknál csak a magas fog szólni.)
 
Lacy féle HFK pont arra való, hogy 1 pár hangfalat használj egy stereo és egy házimozi rendszerrel egyszerre! De ez igen költséges megoldás (nem a hfk, hanem a két rendszer), ezért sokunk a mozirendszerén zenél, és a zenerendszerén mozizik stb, kinek melyik kompromisszum felel meg jobban.

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Joeytiger! Szerintem felejtsd el a kettős kábelezést...
de most tényleg, miért hülyeség két erősítőt rákötni a hangfalra? azért mert fölösleges két erőlködő,vagy vmi technikai akadályai vannak?
az nem fér a fejembe,h miért nem házimozizhatok illetve zennélhetek két különböző erősítőn,de ugyanazaon a hangfalon.
másképpen kell beállítani a sztereóra és másképpen mozira a hangfalakat?

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: norbi31 »

Joeytiger! Szerintem felejtsd el a kettős kábelezést...

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”