Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Sztereó erősitők

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


úgy értem,h két erősítőt lehet rákötni a hangfalakra,vagy kétféle ,módban kötöd rás a cuccot.röviden két pár hagszórót tudsz rájuk kötni.
ezt nem értem! (értem a mondat első felét és a végét is, de így egyben nem / ellentmondásban vannak)
a hangfalakra tíz erősítőt is ráköthetsz, de nem egyszerre (még kettőt sem, ahogy Te gondolod)!

nem hiszem,h nem érted mire gondolok.lehet,h nem szakszerűen fogalmazok,de sztem egyértelmű.
no,akkor fordítsunk a dolgon: minek van a hagfal hátulján dupla kábelezésre való lehetőség?

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


ugyam már Bigi
nem kell Pestig menni egy hallásvizsgálatig
sőt bizony, ha nincs is csendszobád, akkor is beraksz egy CD-t amire mérőjeleket tettél fel és kész, ki tudod próbálni.
Amúgy voltam hallásvizsgálaton és csupán annyit tudtam meg, hogy addig amíg a mérés tart, addig hallom a magas hangokat (20 kHz). Hogy mennyivel hallok magasabbra? Az kérdés, mert a vizsgálat nem tudott tovább mérni, a CD-vel se nagyon tudok magasabb hangokat megszólaltatni, számítógéppel meg pláne.
Esetleg lehetne írni spéci DVD-t, de annyira nem érdekel. Mert a lényeg és ezt nem tudod felfogni sajnos, hogy: SACD, DVD-AUDIO READY CSAK AZ A KÉSZÜLÉK LEHET AMELY JÓVAL A SONICUS HULLÁMOK FELETT IS ERŐSÍT!
 
Ez egy szabvány kritérium, amit nem érdekel, hogy a nagypapa mennyit hall belőle.
 
A süketszoba megint egy olyan fogalom, amiről már hallottál, de azt sem érted hogyan működik. Megpróbálom elmagyarázni, nem neked, de hátha olvassa olyan, aki megérti. A süketszoba olyan helyiség, ahol megpróbálnak teljes reflexiomentes környezetet biztosítani. Ez leginkább olyankor érdekes, amikor egy-egy készülék egyenletes átvitelét szeretnék tesztelni.
Ha kicsit értenél a hullámfizikához, vagy az akusztikához akkor tudnád, hogy minnél magasabb hanghullámról van szó, annál kisebb a reflexiók szerepe. A magas frekvenciájú hullámok ugyanis a legtöbb felületen könnyedén, reflexió nélkül elnyelődnek.
 
Amúgy meg van is itthon süketszobám: úgy hívják, hogy fejhallgató!
 
Én nem tudom amióta regisztráltál ide, azóta a második hangsugárzó párod van és a harmadik erősítőd, a forráskészülékeket meg nem is számolom.
Persze biztos irigyellek, mert sok jó dolgot hallasz, de hidd el attól még el tudom dönteni, mi az ami jó nekem és mi az ami nem a te tanácsaid nélkül is.
Én nem tudom kinek mit tanácsoltál és mennyire elégedett vele, én csak azt tudom mit hallottam nálad.
 
És igazad van irigyellek, mert annyi pénzt költesz hifis kütyükre, ami sok, de nekem sokkal inkább kellene a rendszered ára, mint a hangja!
gordon314.fw.hu

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyrészt baromira nem érdekel, hogy a nyugdíjas klubban miről hallgatják a zenét, szerencsére még messze van és szerencsére még messze 14 kHz felett hallok így 34 évesen is!Sajnálom, ha te már nem sok magasat hallasz!


Meg kö jegyezzem, h a kor az nem erény, hanem állapot.
Aki meg lenézi az idösebbeket, mert ö fiatalon walamiben jobb, hát azt csak sajnálni lehet...

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


úgy értem,h két erősítőt lehet rákötni a hangfalakra,vagy kétféle ,módban kötöd rás a cuccot.röviden két pár hagszórót tudsz rájuk kötni.
ezt nem értem! (értem a mondat első felét és a végét is, de így egyben nem / ellentmondásban vannak)
a hangfalakra tíz erősítőt is ráköthetsz, de nem egyszerre (még kettőt sem, ahogy Te gondolod)!

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Bigi 
Nagy marhaságokat írsz le tényként. Egyrészt baromira nem érdekel, hogy a nyugdíjas klubban miről hallgatják a zenét, szerencsére még messze van és szerencsére még messze 14 kHz felett hallok így 34 évesen is!
Sajnálom, ha te már nem sok magasat hallasz!
 
 
Szerintem neked kéne elgondolkodni, hogy miért van az, hogy nem marad meg egy rendszer sem nálad huzamosabb ideig?
Nekem van pár tippem:
1. kíváncsi vagy újdonságokra
2. egyikkel sem vagy megelégedve
3. mindig az a jó, amiről éppen hallasz, amit mások mondanak neked
 


Szerintem menj el egy halláswizsgálatra. Bazilikáwal szemben léwö kis utcában a Bajcsi Zs. tufelin nyilik. Seiko bolt wan a sarkon. Kb 30m befelé bal odalt wan egy ilyen halláswizsgálo hely. Ne a számitogépen méricskélj, hix süketszobád nix. Tehát nix korrekt mérési eredményed. Menj el, azt meglássuk.
 
Meg fox lepödni, h kb mit is hallasz!
 
Me kissé másabb az amit gondolx, és más amit télleg hallasz.
 
Nekem a bal fülem 25Hz-18kHz-ig, a jobb 20Hz-18,5kHz-ig hall. Oxt 53 wok.
 
 
Más.
 
Szerintem eléggé huzamos ideig maradnak meg nálam a dolgok.
Ne kewerd a cuccaim az itt léwö beadott dolgokkal amik eladásra wannak itt.
 
Tippjeidre wálaxolwa.
 
1. Télleg kiwi wok dolgokra, de csomot nem weszek meg, csomot igen. -És?
Xerintem irigykecc...
 
2. Nagyon sokkal meg wok elégedwe. Xeretek kiproxálni csomo drága dolgot. Azt keresem az olyan alternatiwákat, amik hangra hasonloak, wagy jobbak is, de jowal olcsobbak. Tehát kiproxálom, h melyik milyen.
Elég sok itthoni kereskedö, gyárto idehozza a cuccait. Egyrészt nem kell megwennem öket, másrészt bejáratom nekik és wéleményt mondok roluk.
Azt még az is elöfordul, h a hallottak alapján itt, wagy máshol, ajánlom öket.
 
3. Marha nagy téwedésben wagy. Lexarom, h mások mit mondanak. Csak és kizárolag a saját fülemben hixek, és elhiheted, h jol hallom a nüansznyi különbségeket is.
Walamint ugy gondolom, h bármit ajánlottam bárkinek eddig, és az ha megfogadta a tanácsom, akkor nem nagyon tok példát, h megbánta wolna.
Ez pedig nekem azt jelenti, h jo uton wok és jo a fülem is.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Wegyél egy Korsun KS99-et haxnáltan talán megkapod 100 felett walamiwel.
Annál nix jobb ebben az árkategoriában.

tudnál linket,leírást dobni róla,mert nem találtam sehol. Pontosabban magyar linket,illetve forgalmazót nem találok

Wan itt egy Korsun topic. Ott mindent elolwashacc rola.
Nincs magyar forgalmazoja. Illetwe Red Rose néwen wan, de az mila feletti áru... :kiraly:
Wixont elég sokat hozztak be az országba szürke importörök. Pl én is.
Nézz szét esetleg eBay-on. Ott ujan is találsz. Dussun néwen wan mostanában.
De ha nyitsz egy hirdetést itt is, meg a hificityn, h ilyet wennél, bizti hogy találnál.

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Bigi
 
Nagy marhaságokat írsz le tényként. Egyrészt baromira nem érdekel, hogy a nyugdíjas klubban miről hallgatják a zenét, szerencsére még messze van és szerencsére még messze 14 kHz felett hallok így 34 évesen is!
Sajnálom, ha te már nem sok magasat hallasz!
 
Sajnos nem vagyok annyi türelem és pedagógiai érzék birtokában, hogy megértessem veled, hogy egy élő adásnak, ami nem esik át semmilyen tömörítési eljáráson, nem esik át at a felvételkészítéskor óhatatlanul fellépő torzításokon bizony lehetnek előnyei, de ettő függetlenül a rádió és a Bartók is erősíen hiányos magasakban!
 
Azért hoztam elő a menő manót mer jó és szemléletes példa a butaság megcáfolására, amit írtál.
Bizony nálad nem először fordul elő, hogy kevered a dvd-t a cd-vel, és butaságot írsz, de ugye ezért nem nekem kell bocsánatot kérni?
Én arra tudok válaszolni amit leírsz, nem arra, amire gondoltál!
 
 
Szerintem neked kéne elgondolkodni, hogy miért van az, hogy nem marad meg egy rendszer sem nálad huzamosabb ideig?
Nekem van pár tippem:
1. kíváncsi vagy újdonságokra
2. egyikkel sem vagy megelégedve
3. mindig az a jó, amiről éppen hallasz, amit mások mondanak neked
 
Joeytiger
Hallgassd meg akár a kiskorsót, akár másik erősítőket mielőtt választasz.
amúgy a Korsunhoz hivatlos magyar forgalmazót nem is fogsz találni szvsz. Ez egy kínai erősítő és nem tudom, hogy egyáltalán gyártnak-e még Korsun névvel erősítőt.
gordon314.fw.hu

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Wegyél egy Korsun KS99-et haxnáltan talán megkapod 100 felett walamiwel.
Annál nix jobb ebben az árkategoriában.

tudnál linket,leírást dobni róla,mert nem találtam sehol. Pontosabban magyar linket,illetve forgalmazót nem találok

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Közben ahogyan egyre jobban beleásom magamat a témába rájöttem,h nem a Yamaha a legjobb választás,mégcsak nem is a Denon(abban a z árkategóriában ami nekem kéne) hanem pl. a NAD,MARANTZ sokkal jobbnak tűnik.NAD C 320BEE , Marantz PM-4001 , ez viszont nagyon baba: Marantz PM-8200
Szóval mindenképpen integrált erősítő kell.
Tényleg, mire kell mindenképpen ügyelni,h benne legyen,illetve mi az ami nagon fontos egy sztereo erősítőnél? Árkategória max 100e. lenne

Wegyél egy Korsun KS99-et haxnáltan talán megkapod 100 felett walamiwel.
Annál nix jobb ebben az árkategoriában.

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Közben ahogyan egyre jobban beleásom magamat a témába rájöttem,h nem a Yamaha a legjobb választás,mégcsak nem is a Denon(abban a z árkategóriában ami nekem kéne) hanem pl. a NAD,MARANTZ sokkal jobbnak tűnik.
NAD C 320BEE , Marantz PM-4001 , ez viszont nagyon baba: Marantz PM-8200
Szóval mindenképpen integrált erősítő kell.
Tényleg, mire kell mindenképpen ügyelni,h benne legyen,illetve mi az ami nagon fontos egy sztereo erősítőnél? Árkategória max 100e. lenne

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


majd veszek egy középkategóriás akciós házimozierősítőt, és külön beruházok egy jófajta sztereóra a zenehallgatáshoz.A hangfalak kettős kábelezésűek,tehát az nem gond.


Ezt a kettős kábelezést mire érted? Kifejtenéd? (szerintem rosszul értelmezed a dolgot )

úgy értem,h két erősítőt lehet rákötni a hangfalakra,vagy kétféle ,módban kötöd rás a cuccot.röviden két pár hagszórót tudsz rájuk kötni.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
Véleményem szerint az emberek többsége messze 18 kHz felett hall közvetlenül is (20-22 kHz) és bizony hatása van a hallottakra a jóval magasabb frekvenciájú felharmónikusoknak is.
80 kHz-nél sokkal magasabb sávszélre nincs is szükség, kb annyit produkál a 196 kHz-es digitális mintavételezés
ugye Bigi nem voltál olyan butus, hogy a mintvételezés frekvenciáját keverted a megszólaltatott lehető legmagasabb hang frekvenciájával?!

Az emberek kb 20-25 éwes korukig hallanak 20kHz-ig. Namost nem ök wannak többségben!
A Bartok rádio élö közwetitései xerinted mennyire hiresek arrol, h sokkal jobbak, bármilyen SACD prodoktumnál?
Felhiwnám a figyelmed, h a rádio adotechnika miatt MAXIMUM 14kHz-ig wix át!!!
Xal ezekután kicsit e kéne gondolkodni, h mi is az a 18kHz feletti hang, és mi különbséget lehet azon meghallani, ha közben dübörög a zene?
Eccerüen 14kHz feletti hangokra csak nagyon szélsöséges esetben wan szükség.
Nézz utána.
Az elsö beirásomban DVD-t irtam CD helyett, ebben igazad wan.
A kewerést a mintawételezésröl te köwetted el, mert minek hoztad egyáltalán elö egy olyan témában, h wan e a NAD-ban szürés, wagy nincs?
Erre irtam, h kewerx.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


LacyHát most per pillanat nálam is van egy saját NAD3020. Azt pedig tudtam, hogy neked is van, ha jól tudom 3020A-d. Ezért is furcsáltam a kötekedésed!
 
 


Nem kötekedtem, békíteni próbáltam...

Avatar
norbi31
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2843
Csatlakozott: 2004.01.31., szomb. 23:43
Értékelés: 27

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: norbi31 »


majd veszek egy középkategóriás akciós házimozierősítőt, és külön beruházok egy jófajta sztereóra a zenehallgatáshoz.A hangfalak kettős kábelezésűek,tehát az nem gond.


Ezt a kettős kábelezést mire érted? Kifejtenéd? (szerintem rosszul értelmezed a dolgot )

Samsung proji, Yamaha AVR, Wharfedale Pacific PI hangsugárzók, Mordaunt-Short sub, Popcorn Hour nmt.
 
 

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Lacy
pont ez az, hogy Bigiből már megint dől a hülyeség, hogy a NAD3020-ban nem szűrő van hanem softclipping
te meg jösz és análkül, hogy elolvasnád az előzményeket leírod, hogy a kettő ugyanaz, de nem írod le egyértelműen
 
a lényeg: baromságot Bigi mondott én meg kikérem magamnak, hogy okoskodásnak veszed, ha nem hagyok leírva baromságot
 
Hát most per pillanat nálam is van egy saját NAD3020. Azt pedig tudtam, hogy neked is van, ha jól tudom 3020A-d. Ezért is furcsáltam a kötekedésed!
 
Bigi
Már megint belekeveredsz abba, hogy semmi fogalmad nincs a dolgok működéséről.
Azt írtad, hogy a dvd lejátszók kimenetén szűrő van a közvetlenül hallható hangok felett.
A túlmintavételezéshez nincs semmi köze annak amit leírtam. a túlmintavételezés már megint egy olyan fogalom, amit már hallottál valahol, de fogalmad sincs igazából mit fed.
Amikor egy dvd-video lejátszóban a dac 96 kHz-es PCM-et játszik le, akkor nincs túlmintavételezés, hanem az eleve 96 kHz-en kódolt forrást sima mintavétellel dekódolja.
 
Véleményem szerint az emberek többsége messze 18 kHz felett hall közvetlenül is (20-22 kHz) és bizony hatása van a hallottakra a jóval magasabb frekvenciájú felharmónikusoknak is.
80 kHz-nél sokkal magasabb sávszélre nincs is szükség, kb annyit produkál a 196 kHz-es digitális mintavételezés
ugye Bigi nem voltál olyan butus, hogy a mintvételezés frekvenciáját keverted a megszólaltatott lehető legmagasabb hang frekvenciájával?!
gordon314.fw.hu

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


Joeytigereleve a dvd lejátszókban lévő DAC-ok minimum 48 (de ez inkább már erősen a mult) általában 96, de nem ritkán 192 kHz-es mitavételezésű jelfeldolgozásra képesek.
A CD-hez, ami a hangfrekvenciás (közvetlenül hallható) elég a 44,1 kHz.
A DD a dts 48 kHz-et alkalmaznak, a dts 96/24 akár 96 kHz-et. A dvd video szabvány által támogatott PCM pedig szintén lehet akár 96 kHz-es.
A DVD-Audio szabvány maximuma pedig 192 kHz.
A házimozi erősítőkben található DAC-ok ma már szintén 192 kHz-esek általában. (A digitális házimozi erősítőknél inkább csak 48 vagy 96 kHz-esek.)
 
Amiért a SACD és a DVD-Audio hallgatásakor mégis analog bekötést fogsz használni annak az az oka, hogy az SPDIF digitális átviteli szabvány nem képes átvinni a SACD DSD jelét és a DVD-Audio PCM jelét is csak sztereóban képes teljes maximális felbontásban (192 kHz 24 bit) továbbítani. Ez utóbbi azonban a legtöbb lemezen eleve tiltott funkció.

nah,ez hasznos,érthető volt! kezdem már kapisgálni a dolgot. az a baj,h a sok bába között elvesztettem a gyereket,azaz a sok info közt elveszett a lényeg a számomra,de mostmár visszatáltam a fő csapásirányra.
Zene hallgatásra kell a francnak digitális 5-6-7.1 nekem a sztereo tökéletesen megfelel.Ami a DVD-Audio-t jelent, nem sok olyan lemez van,tökmindegy.Az SACD már jobban izgat, főleg,h miután nálam marad a Denon 1920 lesz ami megszólaltatja! Kipróbáltam tegnap Diana Krall segítségével egy SACD lemezt; hmm mit mondjak,kicsit furcsa volt,de rájöttem,h azért,mert az adott technikai körítéshez képest fantasztikusan szólt.Ugyan CD módban játszottam le,digitális összekötéssel(tudom bűn volt,de ez van.) így is remek.
Noha, dilemmázok továbbra is a sztereóra való átállás és a házimozi technika között,mégis sztem az lesz ,h majd veszek egy középkategóriás akciós házimozierősítőt, és külön beruházok egy jófajta sztereóra a zenehallgatáshoz.
A hangfalak kettős kábelezésűek,tehát az nem gond.
Amin filózok az egy DAC,mert olvasra a topikokat,tapasztalatokat igencsak megéri beruházni rá,mert nagyod dob a hangzáson.
Ja,és persze frankó kábelek is kellenek.
Ami a sztereo mozizás mellet szólhat még,az a hangzásvilág nagymértékű javulása egy sztereo erősítővel,megfejelve DAC-al.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »

A felüláteresztő(tudod valami olyat ragasztanak a magasak elé ) egy soros kondival indít,tehát semmiféle egyenáram nem tehet kárt benne.Kapise? Viszont a mélynél fincsi szagokat szok generálni.(égett tekercs szagokat)

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egyenáram a magassugárzót?
Hát a mélyet is, de oda több köll, mámint áramerösség.
 
Nekem mán ment ki pár magasam hasonlo okokbol. Habár régebben. Mosmá nem kockáztatok.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Egyenáram a magassugárzót?

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amúgy meg sztem nálamnál kevesebben ismerik a NAD3020-at, itt a fórumon, mivel vagy 14 éve van nekem (és néha javítgattam is karbantartási célból)

Wan nekem is, söt wan 7020-am is.
 
Azt a másik bemenetet amiröl Gordon ir, na azt sosem haxnáltam.
Ugyanis, ha a CD jácco wéletlen egyenáramot ad ki magábol, (elöfordulhat!!! pl T34) akkor annyi a magassugárzodnak. Mápeg nekem nem ér annyit az a hang, ami abbol a bemenetböl pluszban kijöhet.

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacyte meg rosszindulatúan kötekedsz ahelyett, hogy utána néznél!
 
ha kicsit értesz hozzá és el is olvasod, amit bemásoltam akkor tudod, hogy nem ugyanaz lekerekíteni a túlvezérelt clippelt jelet, vagy egy szűrővel kiszűrni a végerősítés előtt szub és ultraszóbikus jeleket.
Hogy megértsed a clippelt jelnél le van csapva a a hullám teteje. Ez túlhajtott erősítőnél, vagy torz jelnél fordulhat elő és a hallható frekvenciatartományban is, nem csak az alatt vagy felett.
 
de még ha nem is értesz hozzá akkor is aki látott már NAD3020-at az tudja, hogy külön van a a soft clipping kapcsoló és külön van a két pár bemenet a végfokára
 
Bigi
olyan ostobaságokat beszélsz de már megszokhattuk
most hogyan jönnek ide a házimozi erősítők?
 
Joeytiger
eleve a dvd lejátszókban lévő DAC-ok minimum 48 (de ez inkább már erősen a mult) általában 96, de nem ritkán 192 kHz-es mitavételezésű jelfeldolgozásra képesek.
A CD-hez, ami a hangfrekvenciás (közvetlenül hallható)  elég a 44,1 kHz.
A DD a dts 48 kHz-et alkalmaznak, a dts 96/24 akár 96 kHz-et. A dvd video szabvány által támogatott PCM pedig szintén lehet akár 96 kHz-es.
A DVD-Audio szabvány maximuma pedig 192 kHz.
A házimozi erősítőkben található DAC-ok ma már szintén 192 kHz-esek általában. (A digitális házimozi erősítőknél inkább csak 48 vagy 96 kHz-esek.)
 
Amiért a SACD és a DVD-Audio hallgatásakor mégis analog bekötést fogsz használni annak az az oka, hogy az SPDIF digitális átviteli szabvány nem képes átvinni a SACD DSD jelét és a DVD-Audio PCM jelét is csak sztereóban képes teljes maximális felbontásban (192 kHz 24 bit) továbbítani. Ez utóbbi azonban a legtöbb lemezen eleve tiltott funkció.

Bocsi, de erölködö átwitelröl bexéltem és nem DAC-rol. Te minek bexéx roluk meg a házimozis tudásukrol? Ez ugyanolyan hülyeség, mint amit rámtolx.
A csöwes és a FET-es A osztályu erölködök különbözö okokbol, de kb 80kHz-ig müxenek.
A tranyos B osztályuak towább.
Wéleményem xerint az emberek többsége 18kHz-ig hall max. :kiraly:
Xal minek is a nagyobb sáwszél 80kHz-nél?
 
Ja, hogy jön most ide a DAC tulmintawétele?


Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Lacyte meg rosszindulatúan kötekedsz ahelyett, hogy utána néznél!
 
 


Nálam nincs rosszindulat, Te meg nem olvasol aláírást
 
És mégegyszer hogy tiszta legyen:
Bigdewil arról írt, hogy van a 3020-ban egy olyan áramkör, ami kissé lekerekiti a torzitást, ha tulságosan feltekered a potit...
ezt Ő összehozta azzal, hogy nincs benne sávszűrő, amit Te írtál miszerint van.
Én meg azt próbálom mondani, hogy amiről Bigdewil írt, na az a soft clipping kapcsoló
Én a sávszűrő dolgot komplett kihagytam, ha nem vetted volna észre...
Amúgy meg sztem nálamnál kevesebben ismerik jobban a NAD3020-at, itt a fórumon, mivel vagy 14 éve van nekem (és néha javítgattam is karbantartási célból)

Avatar
Gordon314
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2634
Csatlakozott: 2003.03.11., kedd 13:19
Értékelés: 4

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Gordon314 »


Lacy
te meg rosszindulatúan kötekedsz ahelyett, hogy utána néznél!
 
ha kicsit értesz hozzá és el is olvasod, amit bemásoltam akkor tudod, hogy nem ugyanaz lekerekíteni a túlvezérelt clippelt jelet, vagy egy szűrővel kiszűrni a végerősítés előtt szub és ultraszóbikus jeleket.
Hogy megértsed a clippelt jelnél le van csapva a a hullám teteje. Ez túlhajtott erősítőnél, vagy torz jelnél fordulhat elő és a hallható frekvenciatartományban is, nem csak az alatt vagy felett.
 
de még ha nem is értesz hozzá akkor is aki látott már NAD3020-at az tudja, hogy külön van a a soft clipping kapcsoló és külön van a két pár bemenet a végfokára
 
Bigi
olyan ostobaságokat beszélsz de már megszokhattuk
most hogyan jönnek ide a házimozi erősítők?
 
Joeytiger
eleve a dvd lejátszókban lévő DAC-ok minimum 48 (de ez inkább már erősen a mult) általában 96, de nem ritkán 192 kHz-es mitavételezésű jelfeldolgozásra képesek.
A CD-hez, ami a hangfrekvenciás (közvetlenül hallható) elég a 44,1 kHz.
A DD a dts 48 kHz-et alkalmaznak, a dts 96/24 akár 96 kHz-et. A dvd video szabvány által támogatott PCM pedig szintén lehet akár 96 kHz-es.
A DVD-Audio szabvány maximuma pedig 192 kHz.
A házimozi erősítőkben található DAC-ok ma már szintén 192 kHz-esek általában. (A digitális házimozi erősítőknél inkább csak 48 vagy 96 kHz-esek.)
 
Amiért a SACD és a DVD-Audio hallgatásakor mégis analog bekötést fogsz használni annak az az oka, hogy az SPDIF digitális átviteli szabvány nem képes átvinni a SACD DSD jelét és a DVD-Audio PCM jelét is csak sztereóban képes teljes maximális felbontásban (192 kHz 24 bit) továbbítani. Ez utóbbi azonban a legtöbb lemezen eleve tiltott funkció.
gordon314.fw.hu

Vendég

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hát már megint okoskodsz: 
"Itt most egy nagyon különös kapcsolót láthatunk, Soft Clipping("Lágy Vágás") felirattal. Ez a funkció a NAD találmánya és legfőbb
büszkesége. Ismeretes, hogy az erősítők kimeneti jele - egy bizonyos
teljesítmény fölött - már meglehetősen eltorzul, a szinuszjelnek
például a teteje és az alja szabályszerűen levágódik. Ez a kellemetlen
torzítás azt jelzi, hogy az erősítő túllépte képességei határát. A
Soft Clipping kapcsolóval azt érhetjük el, hogy a kimeneti jel nem
élesen, hanem lekerekítve, szelídebben vágódik, a torzítás nem annyira
bántó."


 
Bigi:
A NAD 3020-ban szerintem nem sáwszürö wan, hanem egy olyan áramkör, ami kissé lekerekiti a torzitást, ha tulságosan feltekered a potit...

 
Na mi ez ha nem ugyanaz....

Muxáj egy 30 éwes erölködöt és annak öxxes baromságát elöwenni, me itt walakinek fogalma sincs arrol, h a stereo erölködök "kissé" jobbak, mint a fos csucsszuper házimozik???

Avatar
joeytiger
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 253
Csatlakozott: 2006.06.25., vas. 19:49
Értékelés: 0

Sztereó erősitők

Hozzászólás Szerző: joeytiger »


 
például a ma digitális erősítők többsége sem megy 20-22 kHz fölé (nem is SACD, DVD-Audio ready-k)
 
a dvd lejátszók kimenetén nincs ilyen szűrő, szép is lenne, ha 96 kHz mintavételezés mellett 20 kHz-nél vágna

ezek szerint analóg erősítőt kell venni,vagy analóg módon kell rákötni a playert a sztereoerőlködőre?
kedvenc Yamahámnál maradva ezt írják: "Széles tartományú frekvencia-menet DVD-Audio és SACD számára" sto znácsit éta? nem mindegyik szterejónál van ilyen?


Válasz küldése

Vissza: “Hifi”