Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Off.
 
Mintaelemszám és annak tervezése. Protokoll úgy álatlában. (pl. volt-e kontroll csoport.) Leíró statisztikai eredmények. Kiértékelés módja. Nullhipotézis és alternatíva. Használt statisztikai módszerek. A módszer feltételeinek teljesülése. Hipotézisvizsgálat eredménye. Szignifikancia szint. Elsőfajta hiba halmozódás esetleges előfordulása és annak korrekciója.

Még mielőtt valaki magára venné. Egyáltalán nem "Hosszú" ellen szólt a hozzászólásom.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Ha lesz egy kis időm, majd leírom, hogy hogyan lehet "statisztikailag igazolni", hogy nem mindegy, hogy az ember hétfőn, vagy kedden születik!


"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Sokféle módon, sokféle méréssel próbálták kimutatni hangtechnikai eszközökön a Belt-effektus létét, vagy nem létét - semmilyen (a szokásos mérési metódusokkal) kimutatható eredményre nem jutottak (frekvenciagörbe, dinamika, fázisszög...).
 
Egy kísérlet során azt vizsgálták, ezen eszközök milyen hatással vannak magára a zenehallgató emberre.
Anélkül, hogy tudták volna, mi történik, a vizsgálóhelyiségbe bevittek, majd onnan eltávolítottak Belt-eszközöket. A jelenlévők vérnyomását folyamatosan mérték. A Belt "varázsszerek" jelenlétekor, majd eltávolításakor minden kísérleti alanynak megváltozott a vérnyomása.
A kísérleti személyek egy részének az eszközök jelenlétekor minden alkalommal csökkent a vérnyomása, másik részének minden alkalommal emelkedett.
 
Audio78-nak jó az észrevétele, a vérnyomás azonos fizikai állapotban, azonos tevékenység alatt (pl. nyugodt zenehallgatás) is képes kis mértékben folyamatosan változni. A fentebb jelzett kísérletben azonban a változások minden alkalommal ettől sokkal nagyobb mértékűek és mindig azonos irányúak voltak.

Off.
 
Mintaelemszám és annak tervezése. Protokoll úgy álatlában. (pl. volt-e kontroll csoport.) Leíró statisztikai eredmények. Kiértékelés módja. Nullhipotézis és alternatíva. Használt statisztikai módszerek. A módszer feltételeinek teljesülése. Hipotézisvizsgálat eredménye. Szignifikancia szint. Elsőfajta hiba halmozódás esetleges előfordulása és annak korrekciója.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Sokféle módon, sokféle méréssel próbálták kimutatni hangtechnikai eszközökön a Belt-effektus létét, vagy nem létét - semmilyen (a szokásos mérési metódusokkal) kimutatható eredményre nem jutottak (frekvenciagörbe, dinamika, fázisszög...).
 
Egy kísérlet során azt vizsgálták, ezen eszközök milyen hatással vannak magára a zenehallgató emberre.
Anélkül, hogy tudták volna, mi történik, a vizsgálóhelyiségbe bevittek, majd onnan eltávolítottak Belt-eszközöket. A jelenlévők vérnyomását folyamatosan mérték. A Belt "varázsszerek" jelenlétekor, majd eltávolításakor minden kísérleti alanynak megváltozott a vérnyomása.
A kísérleti személyek egy részének az eszközök jelenlétekor minden alkalommal csökkent a vérnyomása, másik részének minden alkalommal emelkedett.
 
Audio78-nak jó az észrevétele, a vérnyomás azonos fizikai állapotban, azonos tevékenység alatt (pl. nyugodt zenehallgatás) is képes kis mértékben folyamatosan változni. A fentebb jelzett kísérletben azonban a változások minden alkalommal ettől sokkal nagyobb mértékűek és mindig azonos irányúak voltak.

Az enyémet  szerintem emeli.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Két alapvető kategóriára lehet osztani a hifivudu eszközöket. Az egyik, amelyik vagy pozitívan hat a zenehallgatási élményre (nem elektroakusztikusan!), vagy sehogy. A másik vagy pozitívan hat, vagy negatívan, azaz a hallgatóság valahány százalékára kifejezetten károsan hat. Ezeket nem célszerű használni, kivéve, ha egyedül hallgat valaki zenét, és rá pozitívan hat. A Belt féle eszközök is sajnos az utóbbi csoportba tartoznak. Darvas László a Belt féle cuccokat levitte a pincéjébe, mondván nem kell már neki. Majd egy kis idő múlva észrevette, hogy rendszeresen nem alszik jól. Kiderült, a pincerésze felett volt a hálószobája... Végleg eltávolította a Belt féle cuccokat, utána helyreállt az alvás minősége. 
Tapasztalatom szerint a műszakilag totál megmagyarázhatatlan változások valóban nem az elektroakusztikai vagy akusztikai környezetben okoznak változásokat, hanem az emberi tudatban. Hogy miért és hogy, ez még kutatás tárgya, a végállomás elérése előtt nem illik nyilatkozni a végállomás váróterem pókjairól... Bizonyos emberek könnyedén megérzik ezeket a dolgokat, de nem képesek a hagyományosan tudatos világba lefordítani tapasztalataikat, ezért aztán nem is veszik komolyan őket.
Mivel a zene nemcsak fizika, hanem emóció is, ezért nem csak a fizikai okokat érdemes/kell kutatni a tisztánlátás(hallás) végett. 

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »



És ez egy egzakt(!) kísérlet?
Hogy volt akinek időben emelkedett és volt akinek csökkent a vérnyomása??

Sokféle módon, sokféle méréssel próbálták kimutatni hangtechnikai eszközökön a Belt-effektus létét, vagy nem létét - semmilyen (a szokásos mérési metódusokkal) kimutatható eredményre nem jutottak (frekvenciagörbe, dinamika, fázisszög...).
 
Egy kísérlet során azt vizsgálták, ezen eszközök milyen hatással vannak magára a zenehallgató emberre.
Anélkül, hogy tudták volna, mi történik, a vizsgálóhelyiségbe bevittek, majd onnan eltávolítottak Belt-eszközöket. A jelenlévők vérnyomását folyamatosan mérték. A Belt "varázsszerek" jelenlétekor, majd eltávolításakor minden kísérleti alanynak megváltozott a vérnyomása.
A kísérleti személyek egy részének az eszközök jelenlétekor minden alkalommal csökkent a vérnyomása, másik részének minden alkalommal emelkedett.
 
Audio78-nak jó az észrevétele, a vérnyomás azonos fizikai állapotban, azonos tevékenység alatt (pl. nyugodt zenehallgatás) is képes kis mértékben folyamatosan változni. A fentebb jelzett kísérletben azonban a változások minden alkalommal ettől sokkal nagyobb mértékűek és mindig azonos irányúak voltak.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »



És ez egy egzakt(!) kísérlet?
Hogy volt akinek időben emelkedett és volt akinek csökkent a vérnyomása??

 
Ha nem csinálsz semmi, nem hallgatsz semmit, és fél órán belül többször megméred a vérnyomásod, nem lesz kétszer egyforma. 
.

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »



És ez egy egzakt(!) kísérlet?
Hogy volt akinek időben emelkedett és volt akinek csökkent a vérnyomása??

nekem némyle comment olvasása kozben emelkedik a vérnyomásom :-)... de mea culpa... woodoo topicban vagyunk :-)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Ezt legalább 1 egzakt kísérletben ki is mutatták: a kísérletben résztvevők egy részének Belt-eszközök jelenlétében csökkent, míg másoknak emelkedett a vérnyomása.
És ez egy egzakt(!) kísérlet?
Hogy volt akinek időben emelkedett és volt akinek csökkent a vérnyomása??

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Igen, mindig ugyanazt a CD-t hallotta jobbnak.
 
Születésnapom volt, megleptem magamat egy hiányzó Miles Davis lemezzel, majd néhány nap múlva egyik barátomtól ugyanazt kaptam ajándékba.
 
Mindkét példány Sony Jazz Gold hologrammos zárócsíkkal - itt láthatod a többi Miles Davis mellett azt a bizonyos két azonosat is:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... %A9pekben/.

Biztosan mindig eltalálta? Mennyiből mennyi volt a találat?
 
Szerintem nem pszichózis, legföljebb placebó!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »



és mindig ugyanazaz "xrcd-t" hallotta jobbnak?
 
és miért veszel ugyanolyan cédét pár nap különbséggel ?
 
vagy azért van különbség, mint itthon, a made for hungary, és a "sima" kiadás között?

Igen, mindig ugyanazt a CD-t hallotta jobbnak.
 
Születésnapom volt, megleptem magamat egy hiányzó Miles Davis lemezzel, majd néhány nap múlva egyik barátomtól ugyanazt kaptam ajándékba.
 
Mindkét példány Sony Jazz Gold hologrammos zárócsíkkal - itt láthatod a többi Miles Davis mellett azt a bizonyos két azonosat is:
http://www.avx.hu/forum/index.php?/topi ... %A9pekben/.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »




 
Egy alkalommal, amikor eljött hozzám kicsit "zenélni", elmondtam neki, vettem egy Miles Davis "xrcd-t", ami megvan normál kiadásban is - hallgassuk meg, mi a különbség közöttük.
 
Több oda-vissza CD-csere alatt (vakteszt) egyértelműen felismerte melyik az "xrcd", s melyik a normál. Azt azért jelezte, nagyobb különbséget várt volna, de így is egyértelműen, mindenféle szempontból jobb az "xrcd".
 
Ezután elmeséltem neki, szó sincs drágább és olcsóbb CD-ről, mindkét lemez ugyanazon kiadás néhány nap különbséggel egyszerre vett változata.
 
Az "xrcd" csupán elutazott velem Tarra a buddhisták szellemi, energetikai központjába egy volt buddhista tanítók ereklyéit bemutató kiállításra ahova pusztán a kíváncsiság, a megtapasztalás igénye vitt - erről már olvashattatok ebben a topic-ban.
 
Az igazság bevallása után felebarátom többet már nem hallott különbséget a két CD között - hát igen ez is egyfajta pszichózis...

 
 
és mindig ugyanazaz "xrcd-t" hallotta jobbnak?
 
és miért veszel ugyanolyan cédét pár nap különbséggel ?
 
vagy azért van különbség, mint itthon, a made for hungary, és a "sima" kiadás között?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Systemdek akril tányér és az eredeti szubtányér között próbáltad a papírt? Nekem ott a közönséges papírlapnál vékonyabb, lazább szerkezetű papírból kivágott korong vált be (szalvéta egyetlen rétege).
Látom (olvasom) más is "eljutott" a papírig.
 
Létezett egy francia cég, amelyik Sicomin néven árult egy könnyű és rendkívül merev lapot (és mindenféle más kiegészítőt), amely egy méhsejt-szerkezetű műgyanta belső részből, valamint szénszálból és kevlárból szőtt alsó/felső borításból állt.
Nagy súlyú készülékeket ráhelyezve azok hangjában (ízléstől függően) kisebb-nagyobb pozitív változást eredményezett.
A könnyű készülékekkel nem igazán működött.
 
Egy ilyen lapot feldarabolva (csak kb. 5x5-ös alátétekre volt belőle szükségem), óhatatlanul kaptam néhány selejtet, ami azt jelentette, a méhsejtszerkezetű belső részről levált az alsó és felső borítás. Természetesen kipróbáltam, s azt tapasztaltam, a lényeg a könnyű méhsejt szerkezet, a többi csak design (szóval parasztvakítás, ami nélkül eladhatatlan lett volna).
 
Ebből a felismerésből kiindulva kipróbáltam néhány hasonló szerkezetű anyagot, míg én is eljutottam a papírig!
 
Tudom, mivel fillérekbe kerül, s pont emiatt bárki kipróbálhatja, megtapasztalhatja, nem lesz népszerű ebben a woodoo-topicban, de a nyitottabb felebarátaimnak javaslom az 1 cm vastag méhsejtszerkezetű papír beszerzését.
 
Készüléklábként, kábelek alátámasztására (elcsatolására a talajtól), hangdoboz és állvány között, nagy méretű hangdoboz és a talaj között, de akár egy-egy darabnak készülékek, hangdobozok tetején való elhelyezése is képes hangzásbeli változásokat előidézni. Megítélésére azonban javaslom a több napos "együttlétet", zenehallgatást.
 
Aztán ha már kiismertétek, tegyetek a zeneszoba parkettájára (már akinek parkettás) különböző helyekre 1-1 kb. 10x10 cm-es darabot.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tollact »


Systemdek akril tányér és az eredeti szubtányér között próbáltad a papírt? Nekem ott a közönséges papírlapnál vékonyabb, lazább szerkezetű papírból kivágott korong vált be (szalvéta egyetlen rétege).
Én ott most 4db kis parafa-szerű négyzetet használok, amit az ablakcserénél az ablaktáblákra voltak ragasztva védelem céljából. Az egyik fele fehér,öntapadós szivacsszerűség a másikon van ez a parafaréteg. Kb2x2 cm-esek, és 90 fokonként 1-1 db ot tettem a szubtányér szélére. Annyira puha hogy szinte teljesen összenyomja a rátett akriltányér. Nekem jónak tünik.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »


Mielőtt túlzottan belelovallod magad a dicséretbe;) , el kell mondjam, hogy a hitetlenkedő ellen-teorerikusokról minimum ugyanazt gondolom. A megmagyarázatlan, furcsa hatások valójában "túlságosan jól" működnek, többségük már egy jó középkategóriás rendszeren is óriási változást idéz elő. Elég nagyot ahhoz, hogy a vakteszt követelése kívülállók nevetséges/bosszantó kekeckedésének tűnjön, de túl nagyot ahhoz, hogy előrelépés legyen. Szkeptikus hozzáállásoddal a CD-stabilizátoroknál valahol beletrafáltál, mert nagy részük csak kellemesen(?!) elszínezi a hangot, előnyök nélkül. Akárcsak az ilyen-olyan lemezpárnák többsége. Persze olyan is akad, ami jó...
az elmult 25 évben miota audioval foglalkozom, csináltunk tobb száz vaktetsztet. inkább nem írom le a végeredményt. van pár szintén kereskedo haverom, akik néha szorakozásbol belemennek még mindig kisérletezésekbe (én már nem, tul oreg vagyok ilyenekhez). A snakeoil kategoriába tartozo cuccok vaktesztjénél 100%-ban igaz az is, amikor a vooodoo cucc használatával jobban szol a rendszer és 100%-ban az is amikor nincs is ott a vooodoo cucc :-) ez az én véleményem, lehet érte engem utálni de nem érdekel. PS: nem ellen teoretikus, hanem ellen-praktikus vagyok :-)

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Régebben volt egy fordított tányéros Pioneer PD-S901-es CD játszóm. Egyszer kipróbáltam, hogy az eredeti gumikorongot kicseréltem egy egyszerű vékony kartonból kivágott papírkorongra. 
Systemdek akril tányér és az eredeti szubtányér között próbáltad a papírt? Nekem ott a közönséges papírlapnál vékonyabb, lazább szerkezetű papírból kivágott korong vált be (szalvéta egyetlen rétege).

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vigyázz, így  Te sem maradsz ki a szórásból! 
Jav.: szinte mindenki. Nem értek én a hifihez  Hallom amit hallok (örök szkeptikusoknak mondva: nagyjából reprodukálhatóan!), és ezekból próbálok valami tanulságot levonni...

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


.
 
 
 
 

 
 
 
 
 
 
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »



A foci és a hifi elméleti kérdéseit a Kárpát-medencében mindenki keni-vágja.  
 

 
Vigyázz, így  Te sem maradsz ki a szórásból! 
.

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


:cheers1:
Mielőtt túlzottan belelovallod magad a dicséretbe;) , el kell mondjam, hogy a hitetlenkedő ellen-teorerikusokról minimum ugyanazt gondolom. A megmagyarázatlan, furcsa hatások valójában "túlságosan jól" működnek, többségük már egy jó középkategóriás rendszeren is óriási változást idéz elő. Elég nagyot ahhoz, hogy a vakteszt követelése kívülállók nevetséges/bosszantó kekeckedésének tűnjön, de túl nagyot ahhoz, hogy előrelépés legyen. Szkeptikus hozzáállásoddal a CD-stabilizátoroknál valahol beletrafáltál, mert nagy részük csak kellemesen(?!) elszínezi a hangot, előnyök nélkül. Akárcsak az ilyen-olyan lemezpárnák többsége. Persze olyan is akad, ami jó...

Avatar
SoXxX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 959
Csatlakozott: 2004.03.10., szer. 22:57
Értékelés: 342

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: SoXxX »



Csak kérdeztem, mert megemlítetted, hogy a mechanikák nem bírják.  Lehet, hogy a Tescos 5000Ft-os DVD nem, de azért itt a a többségnek nem olyan van. Viszont a rezonanciát befolyásoló eszközöket, a csillapítást én nem tartom kamunak.  Nagyon is gyakorlati oka van. A micromegámat ha nem üveglapra, hanem valami puha anyagra pl fára vagy akár üveglapon gumialátétre esetleg librára rakom fel olyan borzasztóan szól, hogy nem lehet hallgatni.  Tudom, hogy ez a tervezők jól átgondolt munkájának az eredménye, de miért ne működhetne ez más esetben is?   Ha a CD-m hangját drasztikusan képes befolyásolni az, hogy min áll, akkor a kiolvasást segítő más eszköz miért ne működhetne.  Ha hallja, használja.  Nekem nincs szükségem rá (nem is tudnám hova rakni)
Ja a régebbi állványaim homokkal való feltöltése szintén gyökeres hangzásbeli változást hozott.  Ezek nem kamu dolgok, mert egyértelműen hallatszottak.
Micromega - libra összeférhetetlenséget én is megerősítem.
 

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: timcs »


... A piacon lévő antirezonancia cucc, izolátor cucc, kábel cucc és még a f@szomtudja mi minden 90% kamu. Az álmodozók akiknek nincs pénzuk rendes cuccra, megveszik az ocskát és elméleteket gyártanak arrol milyen "KAMUTUNING"-al fog az ocskavasuk mukodni. Ha mondjuk a boldogságuk ettől függ, nekem nincs semmi bajom velük, mindenki abban hisz amiben akar...
Es a maradek 10% az szerinted mi? Mert en szerintem ugyan az mint a 90%, csak van egy hatar amit valakinel a penztarcaja masnal az ep esz szab meg. Tapaszatlatom, hogy akiknek sok a penze es nem ocskavasat vasarolnak azok 90%-ban suketek mert nem ertenek hozza es az elado ajanlasara hagyatkozva, aki szerintuk ert hozza, megveszik a draga cuccot es belepakoljak egy minel nagyobb ures beton-uveg szobába es azt hiszik, hogy naluk szol a legjobban. Csakhogy amikor meghalgatnak egy "ocska kis cuccot" egy atlagosan berendezett szobaba kiakadnak es csodalkoznak rajta, hogy hogy szolhatnak azok jobban mint az o draga cucca. Termeszetesen vannak kivetelek.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: opel123 »


brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :smile51: a 20 évvel azelotti mechanika ám ugyanaz mint a mostani. 20 évvel ezelott a gyártók megprobáltak mukodo elektronikát gyártani. nem gondoltak arra hogy ha telitve lesz a piac és mukodo elektronikát már nehéz eladni, akkor majd lehet tömjénfüstot is árusítani, mert arra lesz igény. A piacon lévő antirezonancia cucc, izolátor cucc, kábel cucc és még a f@szomtudja mi minden 90% kamu. Az álmodozók akiknek nincs pénzuk rendes cuccra, megveszik az ocskát és elméleteket gyártanak arrol milyen "KAMUTUNING"-al fog az ocskavasuk mukodni. Ha mondjuk a boldogságuk ettől függ, nekem nincs semmi bajom velük, mindenki abban hisz amiben akar...
Csak kérdeztem, mert megemlítetted, hogy a mechanikák nem bírják.  Lehet, hogy a Tescos 5000Ft-os DVD nem, de azért itt a a többségnek nem olyan van. Viszont a rezonanciát befolyásoló eszközöket, a csillapítást én nem tartom kamunak.  Nagyon is gyakorlati oka van. A micromegámat ha nem üveglapra, hanem valami puha anyagra pl fára vagy akár üveglapon gumialátétre esetleg librára rakom fel olyan borzasztóan szól, hogy nem lehet hallgatni.  Tudom, hogy ez a tervezők jól átgondolt munkájának az eredménye, de miért ne működhetne ez más esetben is?   Ha a CD-m hangját drasztikusan képes befolyásolni az, hogy min áll, akkor a kiolvasást segítő más eszköz miért ne működhetne.  Ha hallja, használja.  Nekem nincs szükségem rá (nem is tudnám hova rakni)
Ja a régebbi állványaim homokkal való feltöltése szintén gyökeres hangzásbeli változást hozott.  Ezek nem kamu dolgok, mert egyértelműen hallatszottak.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tollact »



...az egyházi és egyéb kulináris örömöket, recepteket köszönöm!
 
A CD rátétek súlya általában kisebb, mint az a súlykülönbözet, ami a CD-k készítése során adódik két különböző kiadású CD-lemeznél - a másoltakról nem is beszélve. Nincs az a forgatómotor amelyik ezt akár csak észre venné (ha meg igen, azt már szervizbe sem érdemes küldeni).
 
Az olvasó lézersugár, nyugodtan nevezd csak Pick Up-nak ugyanolyan érzékeny a nem kívánatos rezgésekre, a felette (alatta) nagy sebességgel forgó CD-lemez hullámzására, karcaira, rezonanciáira, mint az (analóg) hangszedő az LP letapogatásakor.
 
A különbség csak annyi, hogy a digitális folyamatnak köszönhetően egy hibajavító rendszer megpróbálja az előzőleg jelzett problémákból adódó hibákat korrigálni, visszaállítani, mi is lehetett eredetileg a lemezen.
 
Ha stabil a CD-játszó, kevesebb rezgéssel, remegéssel, hullámzással pörög a CD, akkor pontosabb az adatolvasás, kevesebb a hibajavítás, s sokkal jobb a kapott hang.
 
Csak néhány gyártó, amelyik már eleve beépíti a futóműbe azt a vékony, egész CD-t fedő korongot, ami szerinted "mézzel csöpögtetett szentelt ostyával" kiváltható: Micromega, TEAC, Esoteric, Electrocompainet...
 
A fordított futóműveknél pedig a gyártók más és más fedőréteget használnak a lemeztányéron, melyeken más és más hangzásbeli változást eredményezhetnek az utólag rájuk helyezett szénszálas, üvegszálas és egyéb kompozit lapok - pont úgy, mint LP-lejátszókon a különféle lemezpárnák.

Régebben volt egy fordított tányéros Pioneer PD-S901-es CD játszóm. Egyszer kipróbáltam, hogy az eredeti gumikorongot kicseréltem egy egyszerű vékony kartonból kivágott papírkorongra. Soha többé nem tettem vissza a gumit, csak mikor eladásra került. De akkor is mellékeltem hozzá a papírt, mondván érdemes meghallgatni azzal is...
A jelenlegi CDM 1-es Philips mechanikámból pedig kiszereltem a gagyi műanyag leszorítót, helyette egy esztergált mágneses leszorítót helyezek a lemezre lejátszáskor. A különbséget itt is zongorázni lehet.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »


A Philps saját CD-iben meztelenül használt CDM9pro futóművét a micromega egy szép kis tányérral használja. Csak a fogantyú 5db CD súlya.  A Philips gondolt volna rá a tervezéskor? Nem hiszem, mégis 20 éve bírja.  A jól megépített mechanika nagyon sokat bír.
brrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr :smile51: a 20 évvel azelotti mechanika ám ugyanaz mint a mostani. 20 évvel ezelott a gyártók megprobáltak mukodo elektronikát gyártani. nem gondoltak arra hogy ha telitve lesz a piac és mukodo elektronikát már nehéz eladni, akkor majd lehet tömjénfüstot is árusítani, mert arra lesz igény. A piacon lévő antirezonancia cucc, izolátor cucc, kábel cucc és még a f@szomtudja mi minden 90% kamu. Az álmodozók akiknek nincs pénzuk rendes cuccra, megveszik az ocskát és elméleteket gyártanak arrol milyen "KAMUTUNING"-al fog az ocskavasuk mukodni. Ha mondjuk a boldogságuk ettől függ, nekem nincs semmi bajom velük, mindenki abban hisz amiben akar...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”