Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


és mit okozhat ez a cd-dvd esetén? jobb lesz a hang, szebb a kép?
Igen, javul a hang- és képminőség - mélyebb tér, szélesebb frekvenciasáv, kontrasztosabb kép. A DVD-nél egy kicsit olyan érzésem is van, mintha megnőne a másodpercekre jutó képkockák száma, folyamatosabbá (analógabbá) válik a látvány.
 
A változás nem biztos, hogy van annyira jelentős, hogy nekiálljatok a már meglévő teljes CD-, DVD-gyűjteményt kicsomagolni, befóliázni, fagyasztani, várni, visszadobozolni, de az új vásárlásoknál és a kedvenc lemezeknél érdemes megcsinálni.
 
 
longkft.hu/audioblog/

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


...hogy érdemben vigyük előre a "fagyasztós" témát, én kipróbáltam, vannak tapasztalataim, ezt szeretném megkonzultálni hasonlóan nyitott gondolkodású fórumtársakkal, érdeklődőkkel!
Ha lesz egy kis időd, nekem jöhet pü-ben... Köszi!
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »



Talán érdemes megnéznie, hogy én hosszu fórum társunknak nem arra a postjára reagáltam.
Amire reagáltam, azt pedig be is idéztem önnek, mintegy megkönnyítendő a helyzetét.
.

Kedves, köszönöm! Most már minden világos.
.

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ajánlom újra elolvasását hosszú forumtárs első kérdésének.
 
Talán érdemes megnéznie, hogy én hosszu fórum társunknak nem arra a postjára reagáltam.
Amire reagáltam, azt pedig be is idéztem önnek, mintegy megkönnyítendő a helyzetét.
 
 
.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »



...talán nem is woodoo, hiszen van rá értelmes(?) magyarázat.
 
Mit szóltok a kábelek, készülékek lefagyasztásához - gyors lefagyasztás lehetőségtől függően kb. mínusz 10-20 fokra legalább 6-8 órára majd lassú felmelegítés szoba hőmérsékletre.
 
CD-knél, dvd-knél sokan alkalmazzák, van-e valakinek tapasztalata készülékek, kábelek esetében?

 
és mit okozhat ez a cd-dvd esetén? jobb lesz a hang, szebb a kép?
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


...hogy érdemben vigyük előre a "fagyasztós" témát, én kipróbáltam, vannak tapasztalataim, ezt szeretném megkonzultálni hasonlóan nyitott gondolkodású fórumtársakkal, érdeklődőkkel!
 
 
longkft.hu/audioblog/

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »



Ebben pedig szintén téved...
.

Megszokhattam volna, hogy Önnek mindig igaza van...
 
Ajánlom újra elolvasását hosszú forumtárs első kérdésének. A válasz és "próba" őt érdekli leginkább...ha lesz tapasztalattal kommentelő, én is szívesen olvasom majd, bár őszintén szólva azt hiszem nyugodtan fogok aludni a fagyasztás nélküli kábeleimmel és a jeget nem igazán kedvelő többségében HDD-n leledző zenei fájljaimmal együtt. Persze ha lesznek tapasztalatok, még az is lehet, hogy lecserélem a fagyasztót nagyobbra...
.

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Arra utaltam, hogy komolyabb középiskolai fizika szertárak is vehetnek, rendelhetnek, hozzájuthatnak...
 
És ön szerint itt hány ember van olyan kapcsolatban középiskolákkal, hogy beengednék a fizika szertárba, vagy esetleg az ő kedvéért rendelnének folyékony nitrogént, amikor a legtöbb helyen egy doboz kréta megvásárlására is külön engedélyt kell kérni. (Ez az utóbbit tapasztalatból mondom, hiszen jó pár évig tanítottam középiskolában, és előfordult, hogy a színes krétát saját zsebből vásároltam meg, mert nem volt rá keret.)
 
 
.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Aha! Mert ön szerint a legtöbbünk nap, mint nap ott sertepertél valamelyik komolyabb fizika szertér közelében. :D
 
 
.

Arra utaltam, hogy komolyabb középiskolai fizika szertárak is vehetnek, rendelhetnek, hozzájuthatnak...

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azért nem is olyan reménytelen dolog ez. komolyabb fizika szertárakban előfordul.
 
Aha! Mert ön szerint a legtöbbünk nap, mint nap ott sertepertél valamelyik komolyabb fizika szertér közelében, ahol olyan méretű edényben és olyan mennyiségben tárolnak folyékony nitrogént, hogy bele tudjuk gyömöszkélni a kábeleinket, a fizika szertárt felügyelő legnagyobb örömére. :D
 
 
.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



Azért lássuk be, folyékony nitrogén közelébe itt elég kevesen jutunk, hogy valóban ki tudjuk próbálni a cryo kezelést.
Annak meg, hogy egy hideg téli éjszakán mínusz 10-20oC-ra kitegyük a kábelt 5-6 órahosszára, vagy az év bármely szakában beszuszakoljuk a mélyhűtőbe ugyan nincs semmi akadálya, de nincs semmi értelme sem, mert ezen a hőmérsékleten nem történik változás.
De ezek az utóbbi lehetőségek ön előtt is ott állnak. Tehát várjuk, hogy kipróbálja, és a tapasztalatai alapján nyilatkozzon arról, amiről mi csak elméleti síkon beszélgetünk, mint pl. a holdra-szállásról. De ugye, azt ön sem gondolja komolyan, hogy a holdra-szállásról csak az a néhány űrhajós beszélgethessen a világon, akik ezt ki is próbálták, és tapasztalatból tudnak nyilatkozni. Ha pedig olyanok is hozzászólhatnak a holdra-szállás témához, akik nem próbálták még ki, akkor miért lenne ez másként pl. a kábelek cryo kezelésével kapcsolatban?
 
 
.

Azért nem is olyan reménytelen dolog ez. komolyabb fizika szertárakban előfordul.  Első körben kell egy Dewar edény, azután próbálni kell szerezni folyékony nitrogént. Szegeden lehet, hogy eladnak "civil felhasználóknak" is.
Lehet, hogy nem olcsó, de vannak itt nem olcsó kábelek is...
 
Javaslom a mínusz 150 fok alá lehűtött kábelt ne nagyon ütögessük... :D
 
Tovább nem árt néhány biztonsági intézkedés...

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hosszú fórumtárs nem a cryo kezelés felől érdeklődött, ha jól figyeltem.
 
Akkor nem jól figyelt, mert hossszu fórumtársunk ezt írta:
...a perverzióról szóló gondolatokat majd tessék kifejteni pl. a Siltech tervező/tulajdonosának is, aki a nem is olyan rossz kábeleinek készítési folyamatába beiktatta a mélyhűtést is
Azaz, a Siltechre hivatkozott, ahol pedig köztudottan cryo kezelésnek vetik alá a kábeleket.
Én pedig ezzel kapcsolatban írtam, hogy a Siltechet fölösleges idekeverni, mert ott egészen mást csinálnak, mint amiről ő is csak elmélkedett.
 
De még mindig várom, hogy ön majd kipróbálja a -20oC-ra való hűtést, és tapasztalatból fog nyilatkozni.
 
 
 
 
 
Azon mindenesetre mindig elcsodálkozom, hogy a vudu témában hitetlenek, szkeptikusok a kérdések felvetésekor általában elsők között kommentelnek, célozva a szóban forgó dolog értelmetlenségére. Akit ez az irány nem foglalkoztat, nem értem miért folyik még is bele ....
Ebben pedig szintén téved (nem feltételezem, hogy szándékosan akar csúsztatni), mivel a szkepticizmus nem zárja ki azt, azt, hogy az illetőt érdekelje a téma. Sőt!!! Általában a szkepticizmus csak olyan témákkal kapcsolatban alakul ki az emberben, ami foglalkoztatja. Ami nem, azzal szemben nem szkeptikus, hanem közömbös.
 
 
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »



Azért lássuk be, folyékony nitrogén közelébe itt elég kevesen jutunk, hogy valóban ki tudjuk próbálni a cryo kezelést.
Annak meg, hogy egy hideg téli éjszakán mínusz 10-20oC-ra kitegyük a kábelt 5-6 órahosszára, vagy az év bármely szakában beszuszakoljuk a mélyhűtőbe ugyan nincs semmi akadálya, de nincs semmi értelme sem, mert ezen a hőmérsékleten nem történik változás.
De ezek az utóbbi lehetőségek ön előtt is ott állnak. Tehát várjuk, hogy kipróbálja, és a tapasztalatai alapján nyilatkozzon arról, amiről mi csak elméleti síkon beszélgetünk, mint pl. a holdra-szállásról. De ugye, azt ön sem gondolja komolyan, hogy a holdra-szállásról csak az a néhány űrhajós beszélgethessen a világon, akik ezt ki is próbálták, és tapasztalatból tudnak nyilatkozni. Ha pedig olyanok is hozzászólhatnak a holdra-szállás témához, akik nem próbálták még ki, akkor miért lenne ez másként pl. a kábelek cryo kezelésével kapcsolatban?
.


Hosszú fórumtárs nem a cryo kezelés felől érdeklődött, ha jól figyeltem. Egy egyszerűbb hűtés próba hatásai érdekelnék...megfogalmazása fényében főleg tapasztalatok. Semmi kifogásom a szabad vélemény nyilvánítás ellen, én is ezt tettem. Az más kérdés, hogy az eddigi hozzászólásoktól nem lett kérdezőnk okosabb.
 
Azon mindenesetre mindig elcsodálkozom, hogy a vudu témában hitetlenek, szkeptikusok a kérdések felvetésekor általában elsők között kommentelnek, célozva a szóban forgó dolog értelmetlenségére. Akit ez az irány nem foglalkoztat, nem értem miért folyik még is bele... A topik témáját hasznos figyelmesen elolvasni, szvsz mindenki válasszon érdeklődési köre szerint.
.

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »



"Elképzelhető..., biztos..., perverzitás"
De jó lenne, ha olyanok is hozzászólnának, akik kipróbálták, és tapasztalatból tudnak nyilatkozni.

 
Azért lássuk be, folyékony nitrogén közelébe itt elég kevesen jutunk, hogy valóban ki tudjuk próbálni a cryo kezelést.
Annak meg, hogy egy hideg téli éjszakán mínusz 10-20oC-ra kitegyük a kábelt 5-6 órahosszára, vagy az év bármely szakában beszuszakoljuk a mélyhűtőbe ugyan nincs semmi akadálya, de nincs semmi értelme sem, mert ezen a hőmérsékleten nem történik változás.
De ezek az utóbbi lehetőségek ön előtt is ott állnak. Tehát várjuk, hogy kipróbálja, és a tapasztalatai alapján nyilatkozzon arról, amiről mi csak elméleti síkon beszélgetünk, mint pl. a holdra-szállásról. De ugye, azt ön sem gondolja komolyan, hogy a holdra-szállásról csak az a néhány űrhajós beszélgethessen a világon, akik ezt ki is próbálták, és tapasztalatból tudnak nyilatkozni. Ha pedig olyanok is hozzászólhatnak a holdra-szállás témához, akik nem próbálták még ki, akkor miért lenne ez másként pl. a kábelek cryo kezelésével kapcsolatban?
 
 
.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


"Elképzelhető..., biztos..., perverzitás"
De jó lenne, ha olyanok is hozzászólnának, akik kipróbálták, és tapasztalatból tudnak nyilatkozni.
.

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


...a perverzióról szóló gondolatokat majd tessék kifejteni pl. a Siltech tervező/tulajdonosának is, aki a nem is olyan rossz kábeleinek készítési folyamatába beiktatta a mélyhűtést is.
 
Azért ne keverjük a szezon a fazonnal. A Siltechnél alkalmazott Cryo kezelés esetén nem mínusz 10-20oC-ról van szó, mint amit ön említett korábban
gyors lefagyasztás lehetőségtől függően kb. mínusz 10-20 fokra legalább 6-8 órára
, hanem ennek a tízszereséről, hússzorosáról, azaz, −195,8oC-ról, lévén, hogy emlékeim szerint ezt az eljárást folyékony nitrogénben végzik.
És azt tényleg elképzelhető, hogy közel mínusz 200oC-ra való hűtés már változtat esetleg valamit a fémek kristályszerkezetén, hogy de hogy mínusz 20-50oC-on ezzel kapcsolatban semmi változás nem történik, az biztos.
 
 
.

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »



 
...a perverzióról szóló gondolatokat majd tessék kifejteni pl. a Siltech tervező/tulajdonosának is, aki a nem is olyan rossz kábeleinek készítési folyamatába beiktatta a mélyhűtést is.
 
Az áldás/békesség és kellemes karácsonyt gondolataiddal a legteljesebb mértékben egyetértek!

A Silltech tulajdonosát legkevésbé sem érdekli a te, vagy az én véleményemn, de Spendormané sem. Az, hogy mi érdekli, arra van egy tippem... de ez nehezebb kérdés.
 
Békés boldog Karácsonyt kívánok!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


fantasztikus 5let. jon a karácsony. a szeretet unnepe. ilyenkor inkább lelki gyakorlatokat kell végezni. a perverzitást inkább 2015-re elnapolni. áldás/békesség és mindenkinek kellemes karácsonyt.
Értékesebb hozzászólásokra gondoltam, pl. olyanra "én Spendorman nem próbálom ki, mert technikailag butaságnak tartom", vagy "én Spendorman kipróbáltam, de nem tapasztaltam semmit"
 
...a perverzióról szóló gondolatokat majd tessék kifejteni pl. a Siltech tervező/tulajdonosának is, aki a nem is olyan rossz kábeleinek készítési folyamatába beiktatta a mélyhűtést is.
 
Az áldás/békesség és kellemes karácsonyt gondolataiddal a legteljesebb mértékben egyetértek!
longkft.hu/audioblog/

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »



...talán nem is woodoo, hiszen van rá értelmes(?) magyarázat.
 
Mit szóltok a kábelek, készülékek lefagyasztásához - gyors lefagyasztás lehetőségtől függően kb. mínusz 10-20 fokra legalább 6-8 órára majd lassú felmelegítés szoba hőmérsékletre.
 
CD-knél, dvd-knél sokan alkalmazzák, van-e valakinek tapasztalata készülékek, kábelek esetében?

 
fantasztikus 5let. jon a karácsony. a szeretet unnepe. ilyenkor inkább lelki gyakorlatokat kell végezni. a perverzitást inkább 2015-re elnapolni. áldás/békesség és mindenkinek kellemes karácsonyt.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


...talán nem is woodoo, hiszen van rá értelmes(?) magyarázat.
 
Mit szóltok a kábelek, készülékek lefagyasztásához - gyors lefagyasztás lehetőségtől függően kb. mínusz 10-20 fokra legalább 6-8 órára majd lassú felmelegítés szoba hőmérsékletre.
 
CD-knél, dvd-knél sokan alkalmazzák, van-e valakinek tapasztalata készülékek, kábelek esetében?
longkft.hu/audioblog/

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »


Nincs itt pszichózis, csak placebo.
pedig de :-)
meg zárt osztály :-)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Ha lesz egy kis időm, majd leírom, hogy hogyan lehet "statisztikailag igazolni", hogy nem mindegy, hogy az ember hétfőn, vagy kedden születik!
Na nézzük!
 
Nullhipotézisünk az, hogy nincs különbség a hétfői és keddi populációk között az aktuálisan vizsgált folytonos változót tekintve. (Gyakorlatilag tudjuk, hogy igaz...)
 
Válasszunk ki teljesen véletlenszerűen 1000 hétfői születésű embert és 1000 keddi születésűt. A mintaelemszám tekintetében nem érhetnek vádak bennünket. A szignifikancia szint 5% lesz.
Mérjünk meg minden egyénen 50 különböző, folytonosnak tekinthető mennyiséget. (fülméret, lábméret, testmagasság...)
Kezdjük el szépen összehasonlítani a mért eredményeinket kétmintás t-próbával a hétfői és keddi csoportokat összehasonlítva. (ha esetleg az eloszlás nem lenne normális, a CHT miatt ekkora mintánál mégis eléggé jól működik a kétmintás t-próba).
 
Hajtsuk végre az 50 db kétmintás t-próbát.
 
Egy darab t-próbánál annak az esélye, igaz nullhipotézis esetén szignifikáns különbséget kapunk, az éppen 5%.  Annak, hogy igaz nullhipotézis esetén nem kapunk szignifikáns különbséget, annak éppen 1-0.05.
Két darab t-próbánál annak az esélye, hogy egyiknél sem kapunk hamis szignifikáns eredményt: (1-0.05)^2=0.9025...
.
.
.
50 darab t-próbánál annak az esélye, hogy egyiknél sem kapunk hamis szignifikáns eredményt: (1-0.05)^50=0.076945. Annak a valószínűsége, hogy legalább egy hamis szignifikáns eredményt kapunk: 1-0.076945=0.923055. ..
 
Tehát több, mint 92% az esélye, hogy akkor is találunk legalább egy szignifikáns különbséget, erre jó eséllyel számíthatunk, annak ellenére, hogy tökéletesen mindegy, hogy melyik napon születik az ember.
 
(dr. Reiczigel Jenő példája amúgy)

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »

Nincs itt pszichózis, csak placebo.

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »



A Belt effektussal és úgy általában misztikus jelenségekkel kapcsolatos (önmagamnak bebeszélem típusú) emberi pszichózisról van két kedves történetem.

 
Az igazság bevallása után felebarátom többet már nem hallott különbséget a két CD között - hát igen ez is egyfajta pszichózis...

 
 
jártam már úgy, hogy ugyanaz a felvételem meg volt két különböző kiadású cédén, az egyik elvileg rosszabbul szólt, és nagyon elégedett voltam a hangjával, egyszer a "jobbat" kezdtem el hallgatni, legalábbis hallás alapján, mert a lemezt benne hagytam a lejátszóban, nem néztem meg és azt gondoltam az maradt benne. 
 
tényleg jobban szólt, aztán mikor cseréltem volna más lemezre látom, a "rosszabb" volt az
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Ha lesz egy kis időm, majd leírom, hogy hogyan lehet "statisztikailag igazolni", hogy nem mindegy, hogy az ember hétfőn, vagy kedden születik!
 
és amennyiben igaz, hogy a szerdán készült autók a legmegbízhatóbbak, így lehet a hifis készülékekre is igaz
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”