Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
meridián
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1160
Csatlakozott: 2010.07.02., pén. 13:51
Értékelés: 539

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: meridián »


Másik ezotéria...a lemez lefagyasztása...vagy filctollal jelölés...

Amikor kivágod az utolsó fát,a folyóból kifogod az utolsó halat,
rájössz arra a pénzed semmit sem ér.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »



A két CD teljesen azonos kiadású, néhány nap különbséggel ugyanott vásárolt példány, melyeken a "tari látogatás" előtt semmiféle értékelhető különbség nem volt hallható. Pontosan ezért választottam ezeket a CD-ket a "kísérlethez" - ezt is leírtam ezen a fórumon korábban.
 
Egyébként teljesen igazad van, ahányféle nyomás, ahányféle kiadás, annyiféle CD-hang - és még az sem biztos, hogy valamely nagy kiadó cég neve jobb minőséget garantál, mint mondjuk egy orosz kalózkiadás.

 
Én meg azt tapasztalom már régóta,hogy egy új cd lemez a második lejátszásnál már jobban szól mint elsőnél,aztán már nincs változás,de lehet hülyeség,és csak a fülem vagy az agyam viccel meg.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Ebből nekem az jön le, ne vigyünk CD korongot szakrális hely közelébe, mert akár el is romolhat az a hangzás, mert ugye ki tudja garantálni hogy a példában is említett módon az utaztatott korong az javul?
 
  Ez jó, ez tetszett és jogos észrevétel!
 
Ha visszaolvasod, mit írtam korábban erről, megtalálod a megoldást.
Azt is megtudhatod, szerintem érdemes-e szakrális helyre vinni CD-ket, iPod-okat, stb...
 
Másik logikus következtetés, a két egyformának tűnő korong az az élettartamának az elején valóban egyformák voltak-e, vagy másik eset, nem teljesen azonos használat, tárolási környezet utaztatás nélkül mennyit változtatott volna a hangzás, lejátszási minőségén egy adott lejátszóban, mert lehet egy másik lejátszó az egyformán, de legalábbis érzékelési küszöbön belül azonos minőségben játssza le a lemezeket.
 
Csak ismételni tudom önmagam: A két CD teljesen azonos kiadású, néhány nap különbséggel ugyanott vásárolt példány...
longkft.hu/audioblog/

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Két nem egyidőben, nem egy futószalagon készült "ugyanazon" korong között előfordulhat különbség..., ehhez nincs szükség szent helyre. Szvsz.
A két CD teljesen azonos kiadású, néhány nap különbséggel ugyanott vásárolt példány, melyeken a "tari látogatás" előtt semmiféle értékelhető különbség nem volt hallható. Pontosan ezért választottam ezeket a CD-ket a "kísérlethez" - ezt is leírtam ezen a fórumon korábban.
 
Egyébként teljesen igazad van, ahányféle nyomás, ahányféle kiadás, annyiféle CD-hang - és még az sem biztos, hogy valamely nagy kiadó cég neve jobb minőséget garantál, mint mondjuk egy orosz kalózkiadás.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Egy beszélgetés során szóba kerültek a különféle misztikus, megmagyarázhatatlan jelenségek elsősorban az orvoslással kapcsolatban, majd áttértünk a hifivel kapcsolatos ilyen jellegű élményeinkre.
 
Eszembe jutott, hogy évekkel ezelőtt megtapasztaltam néhány érdekes jelenséget Stonehenge-hez, illetve Tarra elvitt CD-vel, iPod-dal kapcsolatban - ezeket elmeséltem (ezen fórumon is olvashattok róla).
 
A "játék" kedvéért elővettem az évek óta nem hallgatott két teljesen egyforma Miles Davis CD-met, melyek közül az egyik járt velem négy évvel ezelőtt Taron egy Buddhista ünnepségen, a másik nem (nem tudom, melyik volt ott és melyik nem).
 
Ennyi idő elteltével is a CD-k között pregnáns különbség hallható mások fülével is!

Ebből nekem az jön le, ne vigyünk CD korongot szakrális hely közelébe, mert akár el is romolhat az a hangzás, mert ugye ki tudja garantálni hogy a példában is említett módon az utaztatott korong az javul?
 
Másik logikus következtetés, a két egyformának tűnő korong az az élettartamának az elején valóban egyformák voltak-e, vagy másik eset, nem teljesen azonos használat, tárolási környezet utaztatás nélkül mennyit változtatott volna a hangzás, lejátszási minőségén egy adott lejátszóban, mert lehet egy másik lejátszó az egyformán, de legalábbis érzékelési küszöbön belül azonos minőségben játssza le a lemezeket.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »

Két nem egyidőben, nem egy futószalagon készült "ugyanazon" korong között előfordulhat különbség..., ehhez nincs szükség szent helyre. Szvsz.
.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »



Egy beszélgetés során szóba kerültek a különféle misztikus, megmagyarázhatatlan jelenségek elsősorban az orvoslással kapcsolatban, majd áttértünk a hifivel kapcsolatos ilyen jellegű élményeinkre.
 
Eszembe jutott, hogy évekkel ezelőtt megtapasztaltam néhány érdekes jelenséget Stonehenge-hez, illetve Tarra elvitt CD-vel, iPod-dal kapcsolatban - ezeket elmeséltem (ezen fórumon is olvashattok róla).
 
A "játék" kedvéért elővettem az évek óta nem hallgatott két teljesen egyforma Miles Davis CD-met, melyek közül az egyik járt velem négy évvel ezelőtt Taron egy Buddhista ünnepségen, a másik nem (nem tudom, melyik volt ott és melyik nem).
 
Ennyi idő elteltével is a CD-k között pregnáns különbség hallható mások fülével is!

Hmm...érdekes dolgok ezek!
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Egy beszélgetés során szóba kerültek a különféle misztikus, megmagyarázhatatlan jelenségek elsősorban az orvoslással kapcsolatban, majd áttértünk a hifivel kapcsolatos ilyen jellegű élményeinkre.
 
Eszembe jutott, hogy évekkel ezelőtt megtapasztaltam néhány érdekes jelenséget Stonehenge-hez, illetve Tarra elvitt CD-vel, iPod-dal kapcsolatban - ezeket elmeséltem (ezen fórumon is olvashattok róla).
 
A "játék" kedvéért elővettem az évek óta nem hallgatott két teljesen egyforma Miles Davis CD-met, melyek közül az egyik járt velem négy évvel ezelőtt Taron egy Buddhista ünnepségen, a másik nem (nem tudom, melyik volt ott és melyik nem).
 
Ennyi idő elteltével is a CD-k között pregnáns különbség hallható mások fülével is!
longkft.hu/audioblog/

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



Nem tudom volt-e már!
 
Van Den Hul HEALTH RING
 
http://www.vandenhul.com/products/acces ... ealth-ring

 
És miért pont oda kell rakni, dobni?   

Avatar
violin
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3622
Csatlakozott: 2008.10.10., pén. 19:03
Értékelés: 1044

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: violin »



Olyan hihetetlennek tűnő, ésszel fel nem érhető, nem magyarázható (egyes emberek azért tudnak alátenni magyarázatot) dolgok vannak a hangtechnikában, hogy már nem lehet csodálkozni lassan semmin sem.
Lassan hallják (hallani vélik) már egyesek, hogy a hálózati feszültséget milyen típusú erőműben állítják elő.

 
Miért? Te még nem hallod....? 
Szerinted miért tiltakoznak olyan sokan Paks II ellen......
 
 
   
Lyngdorf+osztrák Tesla+svájci lemezvakaró+japó drótok+háelté 3.....zene és bona.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: szamóca »


Tényleg van aki ezt elhiszi?Ha igen marketingból van még mit tanulnom.
Olyan hihetetlennek tűnő, ésszel fel nem érhető, nem magyarázható (egyes emberek azért tudnak alátenni magyarázatot) dolgok vannak a hangtechnikában, hogy már nem lehet csodálkozni lassan semmin sem.
Lassan hallják (hallani vélik) már egyesek, hogy a hálózati feszültséget milyen típusú erőműben állítják elő.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
petig1
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 618
Csatlakozott: 2013.03.24., vas. 19:31
Értékelés: 88

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: petig1 »

Sztem az lehet a baj,hogy nem jól használja az ember a képen.A fülére kellene akasztania,és akkor az módosítaná a fül formáját,ezáltal kevesebb optimalizálatlan hang jutna be.Amúgy meg használtan eladhatatlan,mert egyedileg készül.Már ha a leírást nézzük.Tényleg van aki ezt elhiszi?Ha igen marketingból van még mit tanulnom.
Ne terjessz rólam hazugságot,cserében én sem terjesztem rólad az igazságot."Gordon Gekko"

Ha azt gondolod,hogy meg tudod csinálni,vagy ha azt,hogy nem tudod,mindkét esetben igazad van." Henry Ford"

Nincsen sem jó,sem rossz.Csak a gondolat teszi azzá" Shakespeare"

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »


Ajajj...
double PENISRING? :-)

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Voyager »



Nem tudom volt-e már!
 
Van Den Hul HEALTH RING
 
http://www.vandenhul.com/products/acces ... ealth-ring

 
Ajajj...

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »


mivel mr. van den hul személyesen tekeri ezér gondolok sokba :D
 
és a combján gondolom, tekeri, sodorja...
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: -KP- »


Árat nem találtam rá, vajh mennyibe fáj?
 
mivel mr. van den hul személyesen tekeri ezér gondolok sokba :D

Avatar
petimre
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 663
Csatlakozott: 2008.04.03., csüt. 09:04
Értékelés: 576

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: petimre »

Ha egy szőnyeg lenne a padlón, s arra dobálnánk rá, akkor mennyit hozhatna hangban megfelelő audio rendszer esetén 
Lyngdorf - AP Avanti I.

Avatar
earforce
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5798
Csatlakozott: 2009.01.21., szer. 00:18
Értékelés: 2796

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: earforce »


Valamint elsimítja a pénztárcában levő hullámokat
Árat nem találtam rá, vajh mennyibe fáj?
SYNOLOGY|ZIDOO X20|METRUM OCTAVE NOS|MUSICAL FIDELITY F19+F22|MAGNEPLANAR 2.7|REL S3 SHO

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Valamint elsimítja a pénztárcában levő hullámokat
Egészségre biztos jó hatással van, ha zenehallgatás elött szétszórásra majd a végén összeszedésre kerül. Ez utóbbi felérhet egy kizáródott sérvre kiírt fizikoterápiával.
.

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: nor »


és a lélekre hat, vagy a tudatalattira, vagy mindkettőre.
Valamint elsimítja a pénztárcában levő hullámokat
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: GTomi »


ez most pontosan hogy működik? elmagyarázná valaki?   segíti a beteg emberek felépülését de akusztikát is lehet kezelni vele? :D
 
 
és a lélekre hat, vagy a tudatalattira, vagy mindkettőre.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3630
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Ugató kutya legyek, ha ez nem horgász kapásjelző fenekező pecázáshoz
 
Az bizony.De nem ám olyan holmi műanyag,mert ezt a fenekező pecára akasztva már garantált az állandó kapás is.

Online
Avatar
-KP-
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5742
Csatlakozott: 2003.06.02., hétf. 23:53
Értékelés: 1544
Tartózkodási hely: Bonyhád

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: -KP- »

ez most pontosan hogy működik? elmagyarázná valaki?   segíti a beteg emberek felépülését de akusztikát is lehet kezelni vele? :D

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Ugató kutya legyek, ha ez nem horgász kapásjelző fenekező pecázáshoz
 

.

Avatar
nor
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 427
Csatlakozott: 2010.03.07., vas. 18:45
Értékelés: 380

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: nor »



Nem tudom volt-e már!
 
Van Den Hul HEALTH RING
 
http://www.vandenhul.com/products/acces ... ealth-ring

Ugató kutya legyek, ha ez nem horgász kapásjelző fenekező pecázáshoz
Garrard 301, Sony PUA 1600L, Benz Micro Glider (Malfox), Raspberry Pi4(Volumio), Innacoustic DAC mod., DPA VW 2 phono-előfok, DPA 6C33C SE monoblokkok, Hangsugárzó: Focal Onyx, kábelek DIY (Schmidt Ferenc), tápkábelek (saját DIY)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”