Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »



A foci és a hifi elméleti kérdéseit a Kárpát-medencében mindenki keni-vágja.  
Nem is értem, miért nem vagyunk mindkettőben "nagyhatalom"... :S

:cheers1:

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Látom a teoretizálás magas szinten megy...
A foci és a hifi elméleti kérdéseit a Kárpát-medencében mindenki keni-vágja.  
Nem is értem, miért nem vagyunk mindkettőben "nagyhatalom"... :S

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: opel123 »



beszarás :-)
 
osszehasonlítani a gyári cuccokat (amivel a gyártó számol) snakeoillal. ezzel ne magyarázdd meg a xar szukségességét

A Philps saját CD-iben meztelenül használt CDM9pro futóművét a micromega egy szép kis tányérral használja. Csak a fogantyú 5db CD súlya.  A Philips gondolt volna rá a tervezéskor? Nem hiszem, mégis 20 éve bírja.  A jól megépített mechanika nagyon sokat bír.

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »


beszarás :-)
 
osszehasonlítani a gyári cuccokat (amivel a gyártó számol) snakeoillal. ezzel ne magyarázdd meg a xar szukségességét

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


pontosabban nagy valoszinuséggel elqurvitani :-) de az is változás. ha a CD-d lemezjátszojában pickup volna ami rezonál lejátsáskor, akkor lehet hogy változna a "hangkép". de lehet hogy nem. mivel nincs benne pickup és az infot lézersugár tapogatja le, ilyen okorségeknek csak a forgás sebességére (illetve a nyomatékra) van hatása. plusz sulyt kell a motornak forgatni amivel a gyárto nem számolt. az elektronika probálja sebességen tartani a forgo CD-t meg a sulyt ami vagy siekrul neki vagy nem. Továbbra is érvényes az elozo  javaslatom lekváros (illetve zsiros) kenyérre... A pozitív hangkép elérése érdekében segíz a biblia használata alátétként (a lejátszo alá antireonátorként) vagy szentelt ostya ráhelyezése a CD lemezre olyan lejátszoban, ahol a lézer alulrol tapogat. A szentelt ostyára érdemes még mézt is csepegtetni (fengshui hatás is sokat nyom a latban) illetve frissen tisztított diobélt...
...az egyházi és egyéb kulináris örömöket, recepteket köszönöm!
 
A CD rátétek súlya általában kisebb, mint az a súlykülönbözet, ami a CD-k készítése során adódik két különböző kiadású CD-lemeznél - a másoltakról nem is beszélve. Nincs az a forgatómotor amelyik ezt akár csak észre venné (ha meg igen, azt már szervizbe sem érdemes küldeni).
 
Az olvasó lézersugár, nyugodtan nevezd csak Pick Up-nak ugyanolyan érzékeny a nem kívánatos rezgésekre, a felette (alatta) nagy sebességgel forgó CD-lemez hullámzására, karcaira, rezonanciáira, mint az (analóg) hangszedő az LP letapogatásakor.
 
A különbség csak annyi, hogy a digitális folyamatnak köszönhetően egy hibajavító rendszer megpróbálja az előzőleg jelzett problémákból adódó hibákat korrigálni, visszaállítani, mi is lehetett eredetileg a lemezen.
 
Ha stabil a CD-játszó, kevesebb rezgéssel, remegéssel, hullámzással pörög a CD, akkor pontosabb az adatolvasás, kevesebb a hibajavítás, s sokkal jobb a kapott hang.
 
Csak néhány gyártó, amelyik már eleve beépíti a futóműbe azt a vékony, egész CD-t fedő korongot, ami szerinted "mézzel csöpögtetett szentelt ostyával" kiváltható: Micromega, TEAC, Esoteric, Electrocompainet...
 
A fordított futóműveknél pedig a gyártók más és más fedőréteget használnak a lemeztányéron, melyeken más és más hangzásbeli változást eredményezhetnek az utólag rájuk helyezett szénszálas, üvegszálas és egyéb kompozit lapok - pont úgy, mint LP-lejátszókon a különféle lemezpárnák.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: timcs »


pontosabban nagy valoszinuséggel elqurvitani :-) de az is változás. ha a CD-d lemezjátszojában pickup volna ami rezonál lejátsáskor, akkor lehet hogy változna a "hangkép". de lehet hogy nem. mivel nincs benne pickup és az infot lézersugár tapogatja le, ilyen okorségeknek csak a forgás sebességére (illetve a nyomatékra) van hatása. plusz sulyt kell a motornak forgatni amivel a gyárto nem számolt. az elektronika probálja sebességen tartani a forgo CD-t meg a sulyt ami vagy siekrul neki vagy nem. Továbbra is érvényes az elozo  javaslatom lekváros (illetve zsiros) kenyérre... A pozitív hangkép elérése érdekében segíz a biblia használata alátétként (a lejátszo alá antireonátorként) vagy szentelt ostya ráhelyezése a CD lemezre olyan lejátszoban, ahol a lézer alulrol tapogat. A szentelt ostyára érdemes még mézt is csepegtetni (fengshui hatás is sokat nyom a latban) illetve frissen tisztított diobélt...
Látom a teoretizálás magas szinten megy, de nem tudom, hogy valaki próbálta-e már, vagy csak a levegőbe beszél tapasztalat nélkül. Nem mintha kételkednék a tudásotokban, de ha működnek a külömböző kúpok, ceraballok, darumák meg stb. a cdj rezgésének elvezetésére így ez is működhet és működik is. Ez nem teória ez fizika. Esetleg meg lehet kérdezni Bese Attilát. Ő már talán csak ért hozzá? http://www.retroaudio.hu/doc/termekek.php#cd_ratet

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »



A "fordított" futóművű CD-játszók és a lemezjátszók futóműve között már nagyon nagy a hasonlóság.
 
A CD-lemez is - pont úgy, ahogyan az LP - érzékeny arra, min "fekszik", így különféle CD-rátétek immár "lemezpárnaként" történő használata jelentősen képes megváltoztatni a hangképet.

pontosabban nagy valoszinuséggel elqurvitani :-) de az is változás. ha a CD-d lemezjátszojában pickup volna ami rezonál lejátsáskor, akkor lehet hogy változna a "hangkép". de lehet hogy nem. mivel nincs benne pickup és az infot lézersugár tapogatja le, ilyen okorségeknek csak a forgás sebességére (illetve a nyomatékra) van hatása. plusz sulyt kell a motornak forgatni amivel a gyárto nem számolt. az elektronika probálja sebességen tartani a forgo CD-t meg a sulyt ami vagy siekrul neki vagy nem. Továbbra is érvényes az elozo  javaslatom lekváros (illetve zsiros) kenyérre... A pozitív hangkép elérése érdekében segíz a biblia használata alátétként (a lejátszo alá antireonátorként) vagy szentelt ostya ráhelyezése a CD lemezre olyan lejátszoban, ahol a lézer alulrol tapogat. A szentelt ostyára érdemes még mézt is csepegtetni (fengshui hatás is sokat nyom a latban) illetve frissen tisztított diobélt...

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


A fent említett fordított gépekbe nem is igazán használható, mert a lemez azoknál teljesen alá van támasztva alulról.
A "fordított" futóművű CD-játszók és a lemezjátszók futóműve között már nagyon nagy a hasonlóság.
 
A CD-lemez is - pont úgy, ahogyan az LP - érzékeny arra, min "fekszik", így különféle CD-rátétek immár "lemezpárnaként" történő használata jelentősen képes megváltoztatni a hangképet.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


A fent említett fordított gépekbe nem is igazán használható, mert a lemez azoknál teljesen alá van támasztva alulról.
 
A fordított mechanikájú gépek egy jó részénél a fekete tálca "tányér" vetekszik egy CD rátét hozadékával.  
.

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »


Egyik eszköz sem misztikus, legfeljebb nem értjük, hogyan működik...
vagy lehetséges hogy nem muodik...
vagy az is lehetséges hogy nem is kell azzal foglalkozni hogy mukodik-e vagy nem. ez olyan kérdés mint a vallás. HIT kérdés. a hitnek oriási szerepe van. a hit néha hegyeket képes megmozgatni, hallhatatlan frekvenciákat hallgatová tenni :-)

Vendég

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem egy lemezstabilizátor nem ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszköz. 
Egyik eszköz sem misztikus, legfeljebb nem értjük, hogyan működik...

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4219
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1572
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: Voyager »

Szerintem egy lemezstabilizátor nem ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszköz. 

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: tollact »


...csak hogy bonyolítsuk a helyzetet, egyes fordított mechanikás gépeknél, néhány Pioneer, MBL, 47Labs, stb. alulra kellene tenni, mert a CD-fej felülről olvas
A fent említett fordított gépekbe nem is igazán használható, mert a lemez azoknál teljesen alá van támasztva alulról.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
pimpabmx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.07.01., hétf. 22:31
Értékelés: 3

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pimpabmx »


A Dunaudio sosem készített ilyesmit, az Alisca Orange viszont igen. Mi nem használtuk, mert nem minden cdjátszóba lehet betenni mechanikai okok miatt. 
Elnézést a pontatlanságért.
CD: Denon DCD-695
DVD: Pioneer DV-310
Erősítő: Denon PMA-500AE
IC: KáCsa KCS-205
IC2: Bodor(?) 30cm
Hangsugárzó: Polk R50
Hangsugárzó kábel: KáCsa KCE-FLW40
Hangsugárzó csatlakozó: Nakamichi Z plug

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4668
Tartózkodási hely: Csobánka

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Egy ilyen rátétet kaptam "meghallgatásra" pont a minap!   Egy régi Dunaudio rátét ha minden igaz. Sajnos tegnap nem tudtam még érdemben használni, de ami késik nem múlik, kíváncsi vagyok a hatásra nagyon!!!
A Dunaudio sosem készített ilyesmit, az Alisca Orange viszont igen. Mi nem használtuk, mert nem minden cdjátszóba lehet betenni mechanikai okok miatt. 

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Egy ilyen rátétet kaptam "meghallgatásra" pont a minap! Egy régi Dunaudio rátét ha minden igaz...
Nem Alisca?
.

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »


Ez CD rátét.
...csak hogy bonyolítsuk a helyzetet, egyes fordított mechanikás gépeknél, néhány Pioneer, MBL, 47Labs, stb. alulra kellene tenni, mert a CD-fej felülről olvas
longkft.hu/audioblog/

Avatar
pimpabmx
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 58
Csatlakozott: 2013.07.01., hétf. 22:31
Értékelés: 3

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: pimpabmx »


Úgy egy hónapja van nálam ez a kütyü http://www.m-puck.de/klangtuning.php?DOC_INST=2
Egy ilyen rátétet kaptam "meghallgatásra" pont a minap!   Egy régi Dunaudio rátét ha minden igaz. Sajnos tegnap nem tudtam még érdemben használni, de ami késik nem múlik, kíváncsi vagyok a hatásra nagyon!!!
CD: Denon DCD-695
DVD: Pioneer DV-310
Erősítő: Denon PMA-500AE
IC: KáCsa KCS-205
IC2: Bodor(?) 30cm
Hangsugárzó: Polk R50
Hangsugárzó kábel: KáCsa KCE-FLW40
Hangsugárzó csatlakozó: Nakamichi Z plug

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: timcs »


Tehát akkor a CD - lemez alá kell tenni ?
Ez CD rátét.

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5822
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: audioline »


Tehát akkor a CD - lemez alá kell tenni ?
Biza, alátét vagy rátét? Az első esetben garantáltan nagy lesz a különbség.
.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Úgy egy hónapja van nálam ez a kütyü http://www.m-puck.de/klangtuning.php?DOC_INST=2
Csak kipróbálásra küldettem el és majd eldöntöm, hogy marad-e vagy nem. Amióta belettettem a cdj-be, már nem vettem ki. Meggyőző
pozitív hatása van a hangra. 
Egy-két teszt róla. Az én tapasztalataim is többé-kevésbé egyeznek a leírtakkal. Én a következő cdj-kben teszteltem Ayon CD1, Electrocompaniet EMC 1 UP, TEAC DV-50. 
http://www.stereomojo.com/MILLENNIUM%20 ... Review.htm
http://dagogo.com/millenniums-m-cd-mat- ... per-review
http://www.positive-feedback.com/Issue39/tweaks.htm
http://www.aaudioimports.com/Buzz.asp?h ... 1&hBuzz=48
http://www.aaudioimports.com/Buzz.asp?h ... 1&hBuzz=38

Tehát akkor a CD - lemez alá kell tenni ?
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
timcs
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 495
Csatlakozott: 2010.03.06., szomb. 12:37
Értékelés: 310

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: timcs »



:-) TIMCS
tegyél bele lekváros kenyeret
azt se vedd ki tobbet
kb. ugyanolyan hatása van a hangminoségre :-)
 
egyébként nem elég ebbe a topicba beletenni az osszes snakeoil cuccot? kell magyarázatot keresni a nem létezo hatásokra?
 
van egy sokkal jobb hangminoséget produkáló találmányom, a kovetkezo mondatban leírom
..
..
..
..
..
 
aki ezt a mondatot elolvasta, gyorsan hallgassa meg a kedvenc zenéjét.... most sokkal jobban fog xólni :-)

Én inkább zsíros kenyeret hagymával tennék bele, azt jobban szeretem. A lekvár tapad és visszafogja a ritmust, és a cd tálca is betapadhat, bár nekem nincs. A zsír meg jót tesz a mozgó részeknek. Kevesebb lessz a súrlódás és folyékonyabban fog szólni a zene.   

CD : Ayon CD1 
Amp : Pathos Classic One + Soundcare
Speak : Sonus Faber Olympica I
Cable : Audio Note AN-V, HarmonicTech Pro 11 plus
Power : PS Audio PPP, HarmonicTech Fantasy AC 10, Lessloss DFPC Original & Signature
Akusztikailag kezelt zeneszoba

Avatar
spendorman
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 241
Csatlakozott: 2011.09.09., pén. 14:54
Értékelés: 81

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: spendorman »


:-) TIMCS
tegyél bele lekváros kenyeret
azt se vedd ki tobbet
kb. ugyanolyan hatása van a hangminoségre :-)
 
egyébként nem elég ebbe a topicba beletenni az osszes snakeoil cuccot? kell magyarázatot keresni a nem létezo hatásokra?
 
van egy sokkal jobb hangminoséget produkáló találmányom, a kovetkezo mondatban leírom
..
..
..
..
..
 
aki ezt a mondatot elolvasta, gyorsan hallgassa meg a kedvenc zenéjét.... most sokkal jobban fog xólni :-)

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »



Úgy egy hónapja van nálam ez a kütyü http://www.m-puck.de/klangtuning.php?DOC_INST=2
Csak kipróbálásra küldettem el és majd eldöntöm, hogy marad-e vagy nem. Amióta belettettem a cdj-be, már nem vettem ki. Meggyőző
pozitív hatása van a hangra. 
Egy-két teszt róla. Az én tapasztalataim is többé-kevésbé egyeznek a leírtakkal. Én a következő cdj-kben teszteltem Ayon CD1, Electrocompaniet EMC 1 UP, TEAC DV-50. 
http://www.stereomojo.com/MILLENNIUM%20 ... Review.htm
http://dagogo.com/millenniums-m-cd-mat- ... per-review
http://www.positive-feedback.com/Issue39/tweaks.htm
http://www.aaudioimports.com/Buzz.asp?h ... 1&hBuzz=48
http://www.aaudioimports.com/Buzz.asp?h ... 1&hBuzz=38

Az Alisca-éknak is van egy hasonló szénszálas lemezrátétük.
Az ismeretségi körömben hallottam tapasztalatokat róla pro és kontra - én az Alisca féle változatot a DVD-hez használom 4-5 éve teljes megelégedéssel.
longkft.hu/audioblog/

Avatar
hosszu
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2007.11.28., szer. 13:18
Értékelés: 1275

Ezoterikus, misztikus és voodooba hajló HiFi eszközök

Hozzászólás Szerző: hosszu »



...
E miatt (és más okokból is) jó magam leszoktam a rövid tesztekről...ha tehetem napokig/hetekig hallgatom az új készüléket/kábelt/kiegészítőt több féle muzsikával és utána alkotok véleményt.

Igen, ez az audiobölcsesség!
longkft.hu/audioblog/

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”