Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Szalai mester pedig leírta, hogy milyen kockázatos a ragacs használata
Ha nagyon koszos a lemez, olvasd át esetleg ezt:
http://myweb.tiscali.co.uk/daveyw/record-cleaning/
vagy, utolsó lehetőségként, őblítsd ke az egészet desztvízzel, majd kézzel, óvatosan masszírozd meg a lehető legegyszerűbb mosószeres, ecetes desztvíz keverékkel, majd ismét tiszta desztvíz öblítés után finom pamutrongyba "pelenkázd" be a cseppmentes szárítás érdekében.
Elég macerás dolog, meg tényleg vigyázni kell az érzékeny felületre, de jobb a semminél
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vtb »

Csak azokra a lemezekre használnám amik nagyon koszosak és az állapotuk csak jobb lehet. A mosatás sajnos körülményes, Budapesttől messze lakok és a mosatás ára néha több lenne mint a lemez ára. Ezt a lötyit meg sokan dícsérték.

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cotag »


Biztos már ezerszer volt róla szó, de hol lehet kapni azt a lötyit amit rá kell kenni a lemezre és amikor megszárad akkor fóliaszerűen le lehet szedni és kiszedi a koszt a barázdákból? Mi a neve, milyen kiszerelésben lehet kapni és mennyiért?
Szerintem ne hasznald azt. Inkabb mosasd le valakivel akinek van mosoja, vagy vidd el a Concertoba.
 
Valamelyik Bp-i hasznalt lemezesnel lehetett regen venni amugy az emlegetett ragacsot. Hasznaltam en is regen, valojaban jol mukodik, DE ha nem is latod vmi mindig visszamarad belole es nem tul egeszseges a pickup-nak.

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vtb »


Tiszelt Uraim! 
Hogyan tudnám megcsupaszolni a 33 AWG Litz (belső-hangkar) vezetéket? Nagyon vékony és azonnal szakad.
 
Köszönöm

Stripax-szal esetleg?

Avatar
vtb
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3808
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 11:41
Értékelés: 7

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: vtb »

Biztos már ezerszer volt róla szó, de hol lehet kapni azt a lötyit amit rá kell kenni a lemezre és amikor megszárad akkor fóliaszerűen le lehet szedni és kiszedi a koszt a barázdákból? Mi a neve, milyen kiszerelésben lehet kapni és mennyiért?

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Köszi a hozzászólásokat!!! A 11 grammos kar könnyűnek számít?!?!??
Üdv: Jenő

Nem, inkább közepes, mai hangkarokhoz képest egy picit nehéz is.
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
cotag
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2007.05.18., pén. 14:28
Értékelés: 28

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: cotag »


Tiszelt Uraim! 
Hogyan tudnám megcsupaszolni a 33 AWG Litz (belső-hangkar) vezetéket? Nagyon vékony és azonnal szakad.
 
Köszönöm

Esetleg kellokeppen felhevitett pakaval leegetni rola a szigetelest?

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Imádkozva!
Esetleg dobj be 2 felest előtte
 
PS: A Vinylenginen valóban több esélyed van a válaszra
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Tiszelt Uraim!
 
Hogyan tudnám megcsupaszolni a 33 AWG Litz (belső-hangkar) vezetéket? Nagyon vékony és azonnal szakad.
 
Köszönöm

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: merida »

Tisztelettel érdeklődnék, hogy az Amazon (német) futóművekről van-e valakinek tapasztalata? Illetve a hozzá a hozzá sok helyen ajánlott Moerch hangkarokról is szívesen olvasnék véleményeket!

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Köszi a hozzászólásokat!!!
A 11 grammos kar könnyűnek számít?!?!??
Üdv: Jenő

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: viri »



Persze azért nem bántam meg az ACE L-t, de 25 eft-ért a Denon szerintem egy csúcsvétel. 
Csak kérdés, hogy a Pro-ject hangkarja mit szól hozzá?

Ja, tényleg, ha túl könnyű a kar, nem biztos, hogy jó lesz neki a Denon. De azért egy próbát én tennék vele.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Robici »


Persze azért nem bántam meg az ACE L-t, de 25 eft-ért a Denon szerintem egy csúcsvétel.
Csak kérdés, hogy a Pro-ject hangkarja mit szól hozzá?

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: viri »



  :taps:  Halihó !!!
Egy kis segítséget szeretnék kérni:
 
Melyik hangszedőt 25-30e. körül ???
Én Grado (mm) vagy Denon dl-103 (mc) vagy a Benz Micro (belépő mc) -kre gondoltam ?!?!?!
Egy Pro-Ject 2.9 , 9-es karjába lenne. 
 
Előre is köszönöm , üdv: Jenő 

Nekem volt MM Grado Greenem, Jó kis hangszedő, de a Denon 103-as MC minden tekintetben sokkal jobb, szerintem. Volt alkalmam megfülelni egy barátomnál, és itthon is. Én addigra már a Benz Micro ACE L mellett döntöttem 4x annyiért, de utólag úgy hallottam, hogy még a DL-103-al is beérhettem volna, annyira tetszett. Persze azért nem bántam meg az ACE L-t, de 25 eft-ért a Denon szerintem egy csúcsvétel. :box:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


Köszi az infót!!!
 
Még hozzá szeretném tenni az előzőekhez , hogy vélemények a - SUMIKO PEARL - ről is ?!?!?!?!? Magyarországi beszerzési lehetőség???
 
Előre is közsönöm , fórumtársi üdvözlettel: Jenő

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1431
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 233

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dominique29 »


Bár nincs személyes tapasztatalatom az általad említett hangszedőkkel, de legtöbb fórumon azt ajánlják, hogy alacsonyabb árkategóriában (az általad említett 25-30 ezer sajnos az) inkább egy MM-et érdemes beszerezni.
 
Így a Grado kitűnő választás lehet.
 
Kivételként valóban sokat emlegetik a Denont, mint olcsó MC-t, de véleményem szerint az MC precízebb, érzelmesebb hangvisszaadásának élvezetéhez már hozzá mérten jó rendszer is kell.
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
JENŐ
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 261
Csatlakozott: 2007.10.16., kedd 11:24
Értékelés: 2
Tartózkodási hely: Eger

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: JENŐ »


:taps:
Halihó !!!
Egy kis segítséget szeretnék kérni:
 
Melyik hangszedőt 25-30e. körül ???
Én Grado (mm) vagy Denon dl-103 (mc) vagy a Benz Micro (belépő mc) -kre gondoltam ?!?!?!
Egy Pro-Ject 2.9 , 9-es karjába lenne.
 
Előre is köszönöm , üdv: Jenő

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Karkábelt cseréltem, a hiba még mindig fennáll.
A francba. És mi a helyzet a karkábel másik végével, ahol a kábelsaruk a hangszedő kimeneteire illeszkednek? Ott minden rendben van?

A saruk teljesen passzentosak. Ott semmi difi.
Értetlenül állok a jelenség előtt...

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Hát úgy néz ki, elkel a házam, úgyhogy remélem lesz rá keret.Köszönöm.

Szívesen. Sok sikert!

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Karkábelt cseréltem, a hiba még mindig fennáll.
A francba. És mi a helyzet a karkábel másik végével, ahol a kábelsaruk a hangszedő kimeneteire illeszkednek? Ott minden rendben van?

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
greenbio
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1816
Csatlakozott: 2008.01.26., szomb. 18:22
Értékelés: 382

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: greenbio »


Tiszelt Uraim! 
A minap azt vettem észre, hogy az egyik oldal halkabban és tompábban szól, mint a másik. A karkábel RCA dugójának cseréjével a Questar bementi oldalán a hiba "átköltözik" a másik hangfalra.
Éppen egy szedőfej csere (Rega Bias -> Denon DL 160) csere után vagyok.
Mi lehet a baj? Anti skating? 
 
Ha esetleg tudna valaki segíteni, megköszönném.
 
Minden jót

Az ok lehet kontakthiba is. Tisztitsd meg a karkabel RCA csatlakozoit. Az is lehet, hogy a karkabeleddel van valami gubanc, pl. az RCA dugo forrasztasanal.

Karkábelt cseréltem, a hiba még mindig fennáll.

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: merida »


Bár leginkább erre fáj a fogam! : )Avid+SMEIV+Myabi47
Ez 6500.-

Itt szintén 6500 USD a futómű ára újonnan, ehhez kapsz még kb. 8000 USD árú hangkart és hangszedőt, ami még jobb ajánlatnak tűnik nekem 6500-ért, mint a Volvere Black + SME 309 + Lyra Dorian 5300-ért. Hát ha van rá lé... sokáig nem lesz gondod lemezjátszóra...

Hát úgy néz ki, elkel a házam, úgyhogy remélem lesz rá keret.
Köszönöm.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Bár leginkább erre fáj a fogam! : )Avid+SMEIV+Myabi47
Ez 6500.-

Itt szintén 6500 USD a futómű ára újonnan, ehhez kapsz még kb. 8000 USD árú hangkart és hangszedőt, ami még jobb ajánlatnak tűnik nekem 6500-ért, mint a Volvere Black + SME 309 + Lyra Dorian 5300-ért. Hát ha van rá lé... sokáig nem lesz gondod lemezjátszóra...

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: merida »


Bár leginkább erre fáj a fogam! : )
Avid+SMEIV+Myabi47
Ez 6500.-


Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1344
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 129

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: merida »


Vagy inkább ez 5300-ért, hangszedővel?
Ez attol függ, milyen a hangkar és a hangszedö. Az Avid Volvere futomü ujonnan 6500 USD-be kerül, gyarilag altalaban SME karokkal szerelik öket, ami azt jelenti, hogy ha SME Model IV vagy V kar van rajta, akkor az uj ar maris 10 ezer USD fölé megy, ugyhogy az 5300 dollaros ar szamomra ebben az esetben is megfelelönek tünik.

Köszi! A teljes kiépítés:
 
Avid Volvere Black Turntable with SME 309 Tone-arm and Lyra Dorian MC cartridge.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”