Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
merida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1349
Csatlakozott: 2005.07.24., vas. 13:50
Értékelés: 132

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: merida »


Próba kép a minap beraktam egy DD pionírt a rendszerembe…hááát mit mondjak hamar vége lett a fellángolásomnak…még DL103al is. USA...És miért érdekel engem, hogy mi van az USAba?? Szarok rá, én itt Somogyban jól elvagyok a Kuzmával köszönöm.
Rega+ orbit+ denon+heed fono vagy bármi más... evvel lehet megszeretni az analóg hangot.

Ott a pont ! :kiraly:

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Zenésznek nincs is szüksége komoly költséges hifire
Én ezt mondjuk a saját példámon keresztül nemigen tudom alátámasztani. Nekem fontos, hogy jól szóljon akkor is, amikor (igaz, már nem rendszeresen, de azért olykor) játszom és akkor is, amikor a hifivel zenét hallgatok.

Te milyen hangszeren játszol?

Gitár, basszgitár.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Erről az egészről ez ugrott be…Zenésznek nincs is szüksége komoly költséges hifire, mert ő agyban jóval többet hall, mint mi halandó botfülű hifisták. Akik vagyon költünk egy jobban szóló komponensért. ….,de ez egy ilyen technikai sport.

Viszont szép pénzt fizetnek ki, kiváló hangú hangszerekre...

Így igazságos

:kiraly:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »



Hm.
Milyen jó lenne, ha lenne egy koncert az Akadémián, egy meg a Bartókban, azonos műsorral, előadókkal.
De hát nincs így, tehát mindig oda megyek ahol engem érdeklő koncertet találok.
Nem koncerttermet, zenét hallgatok. :kiraly:

Marky szintű ocska poen. Természetesen én is zenét hallgatok, de ha van lehetoség arra, hogy ugyanazt a koncertet a MUPA-ban vagy a Zeneakadémián hallgassam meg, akkor inkabb a Zeneakadémiat választom. A BFZ esetében van, mert legtobb koncertjuket mindket helyen eloadjak.

Hm.
Vagy 5 éve, mikor elkezdtem látogatni a konkurens fórumot, bizony-bizony én terjesztettem azt a renegát nézetet:Hallgassunk zenét.
"vadász" amikor kiderült, kit takar a nicknév - addig kapott hideget-meleget - folytatta, hogy mindenki úgy élvez, ahogy tud.
Ezek már alapvető dolgok lettek ott, sőt most már a túlzások burjánzanak.
Szóval, de hagyjuk...
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
kozolov
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 129
Csatlakozott: 2008.01.17., csüt. 18:24
Értékelés: 27

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kozolov »


Zenésznek nincs is szüksége komoly költséges hifire
Én ezt mondjuk a saját példámon keresztül nemigen tudom alátámasztani. Nekem fontos, hogy jól szóljon akkor is, amikor (igaz, már nem rendszeresen, de azért olykor) játszom és akkor is, amikor a hifivel zenét hallgatok.

Te milyen hangszeren játszol?

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Zenésznek nincs is szüksége komoly költséges hifire
Én ezt mondjuk a saját példámon keresztül nemigen tudom alátámasztani. Nekem fontos, hogy jól szóljon akkor is, amikor (igaz, már nem rendszeresen, de azért olykor) játszom és akkor is, amikor a hifivel zenét hallgatok.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Erről az egészről ez ugrott be…Zenésznek nincs is szüksége komoly költséges hifire, mert ő agyban jóval többet hall, mint mi halandó botfülű hifisták. Akik vagyon költünk egy jobban szóló komponensért. ….,de ez egy ilyen technikai sport.

Viszont szép pénzt fizetnek ki, kiváló hangú hangszerekre...:kiraly:

az tui, egy normálisabb középkategóriás gitár többszázer ft-nál kezdődik, dobszerkóról nem is beszélve, komolyzenei cuccok meg gyakorlatilag milliós nagyságrendben mozognak

Ezzel inkább csak arra akartam utalni, -mivel van ilyen hiedelem- hogy a zenészeknek kevésbé fontos a hangminőség, de a hangszer hangminősége mégsem mindegy...

Avatar
oriza triznyák
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2543
Csatlakozott: 2006.12.06., szer. 00:13
Értékelés: 10

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: oriza triznyák »


Erről az egészről ez ugrott be…Zenésznek nincs is szüksége komoly költséges hifire, mert ő agyban jóval többet hall, mint mi halandó botfülű hifisták. Akik vagyon költünk egy jobban szóló komponensért. ….,de ez egy ilyen technikai sport.

Viszont szép pénzt fizetnek ki, kiváló hangú hangszerekre...:kiraly:

az tui, egy normálisabb középkategóriás gitár többszázer ft-nál kezdődik, dobszerkóról nem is beszélve, komolyzenei cuccok meg gyakorlatilag milliós nagyságrendben mozognak

tv: PANA 42S30
erő: YAMI RXV-750, PANA SA-XR15, SONY TA-FE370
dvd: YAMI DVD-S2700, PANA DVD-S47, MILLENIUM MN-9504
kéksugár: SAMU BD-D5500
hangfal: PIO CS301, SONY SS-MF-600, JAMO E8 CENTER.2, JAMO S 602
lemez: TECHNICS SL-BD20
média: ASUS HDP-R1 O!PLAY

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


Erről az egészről ez ugrott be…Zenésznek nincs is szüksége komoly költséges hifire, mert ő agyban jóval többet hall, mint mi halandó botfülű hifisták. Akik vagyon költünk egy jobban szóló komponensért. ….,de ez egy ilyen technikai sport.

Viszont szép pénzt fizetnek ki, kiváló hangú hangszerekre...

Így igazságos :kiraly:
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


Erről az egészről ez ugrott be…Zenésznek nincs is szüksége komoly költséges hifire, mert ő agyban jóval többet hall, mint mi halandó botfülű hifisták. Akik vagyon költünk egy jobban szóló komponensért. ….,de ez egy ilyen technikai sport.

Viszont szép pénzt fizetnek ki, kiváló hangú hangszerekre...:kiraly:

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »



Hm.
Milyen jó lenne, ha lenne egy koncert az Akadémián, egy meg a Bartókban, azonos műsorral, előadókkal.
De hát nincs így, tehát mindig oda megyek ahol engem érdeklő koncertet találok.
Nem koncerttermet, zenét hallgatok. :kiraly:

Marky szintű ocska poen. Természetesen én is zenét hallgatok, de ha van lehetoség arra, hogy ugyanazt a koncertet a MUPA-ban vagy a Zeneakadémián hallgassam meg, akkor inkabb a Zeneakadémiat választom. A BFZ esetében van, mert legtobb koncertjuket mindket helyen eloadjak.

Erről az egészről ez ugrott be…Zenésznek nincs is szüksége komoly költséges hifire, mert ő agyban jóval többet hall, mint mi halandó botfülű hifisták. Akik vagyon költünk egy jobban szóló komponensért. ….,de ez egy ilyen technikai sport.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.02.24., szomb. 22:58
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hali »



Hm.
Milyen jó lenne, ha lenne egy koncert az Akadémián, egy meg a Bartókban, azonos műsorral, előadókkal.
De hát nincs így, tehát mindig oda megyek ahol engem érdeklő koncertet találok.
Nem koncerttermet, zenét hallgatok. :kiraly:

Marky szintű ocska poen. Természetesen én is zenét hallgatok, de ha van lehetoség arra, hogy ugyanazt a koncertet a MUPA-ban vagy a Zeneakadémián hallgassam meg, akkor inkabb a Zeneakadémiat választom. A BFZ esetében van, mert legtobb koncertjuket mindket helyen eloadjak.
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Akvapark, nem volt azokkal semmi baj. "Igazi" entry vagy mid-level high.end cuccok voltak a mainstrem high.end cégektől, nagyszerű reviewekkel, nagy követői táborral (ezen a szűk piacon). Ja hogy nem tudnak annyit nyujtani, mint amit igérnek az árcédulák alapján, meg a magazinok leirásai alapján? Vagy csak én nem tudtam oket szinergiába állitani oket? Ki tudja? De egy biztos. Most ötödáron jobb hangom van. S ahogy hallgatom mások "high-endre" hajazo rendszereit, sajnos ugy látom, nagyon sok pénzt és kisérletezés kell ahhoz, hogy valakinek végre jol szóljon a rendszere a sok szinezett komponens egyvelegéből. Én szerencsére, megtaláltam egy relative olcsó utat ami elég jól szól ahhoz, hogy ne azon törjem a fejem allandoan, hogyan és mit cseréljek le, hogy utolérjek egy olyasmi hangzásideált ami a zeneakadémián szól.
Mert most Vasárnap rájöttem valamire. utobi időben szinte csak a MÜP-ban voltam koncerten, de most hétvégén a Zeneakadémián hallgattam meg a BFZ soros koncertjét. S én azt a hangot szeretem ami a Zeneakadémián megszólal: meleg telt, aronyos-csokoládébarna, nagy hang ami betölti a teret, s kzben dinamikus etc. Korábban, a rendszeremmel viszont mindig az volt a bajom, hogy nagyon részletgazdag volt, nagyon szép, kifinomult hang volt, de valahogy tul sok energiéval rendelkezett a magas hangok régiojában, s vékonyka, hideg hangja volt. De most ami van, valami hasonlo tonális jellegu hang mint ami a Zenekadémián van, s ez nekem nagy boldogság. S ha mindez meg relative olcsón is, akkor aztan maga Hawaii!

Hm.
Milyen jó lenne, ha lenne egy koncert az Akadémián, egy meg a Bartókban, azonos műsorral, előadókkal.
De hát nincs így, tehát mindig oda megyek ahol engem érdeklő koncertet találok.
Nem koncerttermet, zenét hallgatok. :kiraly:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.02.24., szomb. 22:58
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hali »



Természetesen engem sem zavar. :kiraly:
Ahogy "vadász" néhai topictársunk és barátom mondotta volt:"Mindenki úgy élvez ahogy tud."
Én csak a ma az analógba lépőket féltem egy - nem is olcsó tévúttól.
(Azért "hali", én emlékszem még a konkurens fórumról 1-2 választott hifi-dről! )

Akvapark, nem volt azokkal semmi baj. "Igazi" entry vagy mid-level high.end cuccok voltak a mainstrem high.end cégektől, nagyszerű reviewekkel, nagy követői táborral (ezen a szűk piacon). Ja hogy nem tudnak annyit nyujtani, mint amit igérnek az árcédulák alapján, meg a magazinok leirásai alapján? Vagy csak én nem tudtam oket szinergiába állitani oket? Ki tudja? De egy biztos. Most ötödáron jobb hangom van. S ahogy hallgatom mások "high-endre" hajazo rendszereit, sajnos ugy látom, nagyon sok pénzt és kisérletezés kell ahhoz, hogy valakinek végre jol szóljon a rendszere a sok szinezett komponens egyvelegéből. Én szerencsére, megtaláltam egy relative olcsó utat ami elég jól szól ahhoz, hogy ne azon törjem a fejem allandoan, hogyan és mit cseréljek le, hogy utolérjek egy olyasmi hangzásideált ami a zeneakadémián szól.
Mert most Vasárnap rájöttem valamire. utobi időben szinte csak a MÜP-ban voltam koncerten, de most hétvégén a Zeneakadémián hallgattam meg a BFZ soros koncertjét. S én azt a hangot szeretem ami a Zeneakadémián megszólal: meleg telt, aronyos-csokoládébarna, nagy hang ami betölti a teret, s kzben dinamikus etc. Korábban, a rendszeremmel viszont mindig az volt a bajom, hogy nagyon részletgazdag volt, nagyon szép, kifinomult hang volt, de valahogy tul sok energiéval rendelkezett a magas hangok régiojában, s vékonyka, hideg hangja volt. De most ami van, valami hasonlo tonális jellegu hang mint ami a Zenekadémián van, s ez nekem nagy boldogság. S ha mindez meg relative olcsón is, akkor aztan maga Hawaii!
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Hali!Az amerikai és egyéb DD divatban benne van az is szerintem, hogy nagyon felhígult a piac. Százával vannak új lemezjátszók, amik persze mind a csodát ígérik szíjhajtányként, de közben egy alapfokú Regával szemben sem állják meg a helyüket. Szóval a DD szerintem nem a saját erényei miatt siker, hanem a sok vacaknál még mindig jobb. sajnos én sem egy olyan 10 ezer júrós mázsányi pörgetővel találkoztam ami maximum kerámiázni jó, de nem vinyilt hallgatni.

S persze meg egy: honnan tudja a szerencsetlen aamtor felhasznalo, melyik a felhigult, s melyik a jo lemezjatszo, ha a piac tele van himi-humi modellekkel? A sajto tele van pozitiv kritikakkal, a neten meg minden termeknek megvan a maga lojalis tábora. Ez itt a bibi.

Azért elég könnyű - aki figyelmes - elnavigálni a néhány jó szíjhajtású gép felé.:kiraly:
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Nagy vonalakban egyetértek Akvapark megállapításaival. Én a magam részéről ezt a Mo-on újkeletű DD "előretörést" :kiraly: az "Én nem vagyok hifista, csak zenehallgató" kezdetű magyar népdal helytelen interpretációjának tartom. Sokan indultunk a már említett Technics szintjén a zenehallgatás útján, aztán megintcsak sokunk számára kiderült, hogy a szíjhajtányokra azért csak szívesebben rakunk fel fekete korongokat. Aztán persze van olyan is, akinek előtte szíjhajtánya volt és most viszatér a DD-hez, aki ezt teszi, engem nem zavar, de ha én most kezdeném az analógozást, nem DD-t vásárolnék, ezért ezt másnak sem javaslom. (No jó, esetleg egy EMT szóba jöhetne, de ugye az meg nem jellemzően a kezdők gépe.)
Természetesen engem sem zavar.
Ahogy "vadász" néhai topictársunk és barátom mondotta volt:"Mindenki úgy élvez ahogy tud."
Én csak a ma az analógba lépőket féltem egy - nem is olcsó tévúttól.
(Azért "hali", én emlékszem még a konkurens fórumról 1-2 választott hifi-dről! )
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.02.24., szomb. 22:58
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hali »


Hali!Az amerikai és egyéb DD divatban benne van az is szerintem, hogy nagyon felhígult a piac. Százával vannak új lemezjátszók, amik persze mind a csodát ígérik szíjhajtányként, de közben egy alapfokú Regával szemben sem állják meg a helyüket. Szóval a DD szerintem nem a saját erényei miatt siker, hanem a sok vacaknál még mindig jobb. sajnos én sem egy olyan 10 ezer júrós mázsányi pörgetővel találkoztam ami maximum kerámiázni jó, de nem vinyilt hallgatni.

S persze meg egy: honnan tudja a szerencsetlen aamtor felhasznalo, melyik a felhigult, s melyik a jo lemezjatszo, ha a piac tele van himi-humi modellekkel? A sajto tele van pozitiv kritikakkal, a neten meg minden termeknek megvan a maga lojalis tábora. Ez itt a bibi.
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


És jó lemezek talán ez a legfontosabb. Vegyél pár Classic Rec. kiadványt és ne pedig a régi lenyúzott rossz beálltással 1000szer lejátszót recsegős lp hallgasd, mert így hamar elszáll a kedved az egésztől.
Szinte kizárólag klaszikus zenét hallgatok, s LPn foleg olyanok vannak amik az ötvenes-nyolcvanas években lettek fölvéve.

Én pedig sokmindent...mikor milyen kedvem van tegnap pl.muzsikás cdröl)) de ez már OFF
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.02.24., szomb. 22:58
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hali »


És jó lemezek talán ez a legfontosabb. Vegyél pár Classic Rec. kiadványt és ne pedig a régi lenyúzott rossz beálltással 1000szer lejátszót recsegős lp hallgasd, mert így hamar elszáll a kedved az egésztől.
Szinte kizárólag klaszikus zenét hallgatok, s LPn foleg olyanok vannak amik az ötvenes-nyolcvanas években lettek fölvéve.
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

Avatar
Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.02.24., szomb. 22:58
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hali »


Hali!Az amerikai és egyéb DD divatban benne van az is szerintem, hogy nagyon felhígult a piac. Százával vannak új lemezjátszók, amik persze mind a csodát ígérik szíjhajtányként, de közben egy alapfokú Regával szemben sem állják meg a helyüket. Szóval a DD szerintem nem a saját erényei miatt siker, hanem a sok vacaknál még mindig jobb. sajnos én sem egy olyan 10 ezer júrós mázsányi pörgetővel találkoztam ami maximum kerámiázni jó, de nem vinyilt hallgatni.

Szerintem fölösleges belemenni hitvitakba melyik jobb melyik zsakutca. Én ezt választottam , más mást válaztott. Mindegyikunknek máa az izlése, más tipusu zenét hallgat, más hangerőn, más szobában,más rendszerrel, s máshol köti meg a kompromisszumot. Ez egy otlet volt, nekem bejott, szeretem. Masnek nem jon be, nem szereti. egyszeruen ez is egy otlet, amit meg lehet hallgatni, s el lehet donteni jo, nem jo.
Egyebkent, a DD-MM kombionacio ami nekem, nem a vilag legjobb lejatszoja, de éppen eleg jo ahhoz, hogy szeressem hallgatni. Jobban szeretem hallgatni, mint a digitlis láncomat, pedig az teényleg nagyon jo. Személy szerint nekem ez elég. De ez az en utam, s ha más masfele megy, kivanom legalabb legyen legalabb olyan boldog a hangjaval mint en.
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »

És jó lemezek talán ez a legfontosabb. Vegyél pár Classic Rec. kiadványt és ne pedig a régi lenyúzott rossz beálltással 1000szer lejátszót recsegős lp hallgasd, mert így hamar elszáll a kedved az egésztől.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


Próba kép a minap beraktam egy DD pionírt a rendszerembe…hááát mit mondjak hamar vége lett a fellángolásomnak…még DL103al is.
USA...És miért érdekel engem, hogy mi van az USAba?? Szarok rá, én itt Somogyban jól elvagyok a Kuzmával köszönöm.
Rega+ orbit+ denon+heed fono vagy bármi más... evvel lehet megszeretni az analóg hangot.
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Online
Avatar
zsocc
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2008.01.03., csüt. 16:00
Értékelés: 4
Tartózkodási hely: Veresegyház

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zsocc »


Namost akkor mi van??Mi az a DD? Most akkor mégse MM hanem MC mégha nincsenek is százezreim?
Egyébként valószínűleg Nait3 lesz a kiskorsó helyett és annak a phono ja lesz egy jó darabig. Esetleg egy Exposure XV....

Nait 3 vs. Exposure XV?
Ezt hol lehet? Az Exposure XV a fanok szerint a legjobb integrált Exposure amit valaha építettek, vannak akik szerint még az elő/végfokokhoz képest is. Olyan az Exposure világában mint a Nait 2 a Naimok között.
Egyébként pedig szerezz ez használt Rega 2-est egy Audio technika AT-95 hangszedővel, az kijön 50 ezerből. Vagy egy kicsit többért rega 3 és Denon DL103. Az urban legendeket meg lehet felejteni. Persze, DD Technics... :kiraly:

Szóval akkor elkezdek nézegetni Rega 2-est köszi a tippet!
ProAc Studio 110 -Zu Audio Mission mkI - Pioneer X-HM76

Avatar
Hifritz
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 141
Csatlakozott: 2006.04.20., csüt. 15:53
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hifritz »


Hali!
Az amerikai és egyéb DD divatban benne van az is szerintem, hogy nagyon felhígult a piac. Százával vannak új lemezjátszók, amik persze mind a csodát ígérik szíjhajtányként, de közben egy alapfokú Regával szemben sem állják meg a helyüket. Szóval a DD szerintem nem a saját erényei miatt siker, hanem a sok vacaknál még mindig jobb. sajnos én sem egy olyan 10 ezer júrós mázsányi pörgetővel találkoztam ami maximum kerámiázni jó, de nem vinyilt hallgatni.

Avatar
Hali
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 187
Csatlakozott: 2007.02.24., szomb. 22:58
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Hali »


Nagy vonalakban egyetértek Akvapark megállapításaival. Én a magam részéről ezt a Mo-on újkeletű DD "előretörést" :kiraly: az "Én nem vagyok hifista, csak zenehallgató" kezdetű magyar népdal helytelen interpretációjának tartom. Sokan indultunk a már említett Technics szintjén a zenehallgatás útján, aztán megintcsak sokunk számára kiderült, hogy a szíjhajtányokra azért csak szívesebben rakunk fel fekete korongokat. Aztán persze van olyan is, akinek előtte szíjhajtánya volt és most viszatér a DD-hez, aki ezt teszi, engem nem zavar, de ha én most kezdeném az analógozást, nem DD-t vásárolnék, ezért ezt másnak sem javaslom. (No jó, esetleg egy EMT szóba jöhetne, de ugye az meg nem jellemzően a kezdők gépe.)
Nincs DD roham Magxarországon, a pontosság kedvéért. Tudtommal ketten vettek DD-t, én és Marky nick nevre hallgato irogato. Ráadásul egymástol fuggetlenul vettuk. Ellenben ahol van DD-mania, az az USA jelenleg, Ha bemesz az Audiogonra, akkor ott éppen az dul, hogy az egyik kulcs véleményirányito Albert Porter lecserelte tobbtizerdollaros szijhajtasosat DD technicsre. S sokan atélik a DD reneszanszot. Ugyanez ervenyes az MM-re. Az is renenszenszat éli - talán némi összefuggésben a válsággal - az emberek rájönnek, hogy zenét élvezni nemcsak akkor lehet ha milliokon pörög a 400fts LP. Ha valakit erdekel, s tud angolul, szivesen belinkelek egy ket audiogon threadet ezelrol a temakrol.
Tice Powerblock IIIA ármtisztító- Sony DVD-S7700- Apoge Rosetta 200 AD/DA Firewire kártyával-Accuphase T101 Tuner - Pioneer PL 707 lemezjátszó-Technics 205 MM pickup - Philips AH 572 előfok beépített MM phono előfokkal-Philips MFB545 aktív hangfal.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”