Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Én ezeket használom: 
Extremephono Solid State Stylus Cleaner
 
http://www.extremephono.com/Stylus_Cleaner.htm
 
és Clearaudio Nadelreiniger
 
http://www.dienadel.de/lshop,showdetail ... 18,,,0.htm

Dörmögi, köszi a tippet. Vettem egy Solid State Stylus Cleanert. Remekül működik.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


mert felkuxik a tüxáron, bewixi a finom smént a mágneshez és  kikeményiti a csillapito tagot a pu-ben...

igen, ezért, nekem nem javasolta senki

Akkor lehet hogy valami színezett szesszel kéne, hogy lásd ha felkúszik. Pl. Jäger, Hubi...

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Arra lennék kíváncsi, hogy ki milyen tűtisztítási eljárást preferál?Ha valaki esetleg használna Onzow Zerodust-ot, elmondhatná tapasztalatait.

Én ezeket használom:
 
Extremephono Solid State Stylus Cleaner
 
http://www.extremephono.com/Stylus_Cleaner.htm
 
és Clearaudio Nadelreiniger
 
http://www.dienadel.de/lshop,showdetail ... 18,,,0.htm

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 »


mert felkuxik a tüxáron, bewixi a finom smént a mágneshez és kikeményiti a csillapito tagot a pu-ben...

igen, ezért, nekem nem javasolta senki
system

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


onzow.revi használja.
 
alkoholt én nem mertem használni

Piha. Ez nem ócsó. De egyadott szint fölött lehet már megéri.
Miért félsz a szesztől?

mert felkuxik a tüxáron, bewixi a finom smént a mágneshez és kikeményiti a csillapito tagot a pu-ben...

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


onzow.revi használja.
 
alkoholt én nem mertem használni

Piha. Ez nem ócsó. De egyadott szint fölött lehet már megéri.
Miért félsz a szesztől?

Avatar
close652
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2475
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 14:50
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: close652 »


onzow.
revi használja.
 
alkoholt én nem mertem használni
system

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Onzow Zerodust

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Arra lennék kíváncsi, hogy ki milyen tűtisztítási eljárást preferál?Ha valaki esetleg használna Onzow Zerodust-ot, elmondhatná tapasztalatait.

Én a hagyományos levágott szőrű ecset+ den. szeszt használom. (Vettem belőle 1 litert, egy darabig elég lesz... )
Ez meg micsoda?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Arra lennék kíváncsi, hogy ki milyen tűtisztítási eljárást preferál?
Ha valaki esetleg használna Onzow Zerodust-ot, elmondhatná tapasztalatait.

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Hogy jelentkezik a hangban, ha rosszul van beállítva? Fülre be lehet állítani?
Ez engem is érdekelne. Én űgy tapasztaltam, hogy talán a középmagas-magas tartomány lett tisztáb kisebb tűerőn. A megadott tűnyomáson (nálam 1-2 g) belül el lehet játszani vele. Aztán eldöntöd hogy neked melyik a jó.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Hogy jelentkezik a hangban, ha rosszul van beállítva? Fülre be lehet állítani?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Elméletileg az ellensúly kalibrálva szokott lenni (x fordulat = y gramm). Ennek ismeretében ha az antiskating-et 0-ra állítod és a kart egyensúlyba hozod az ellensúllyal (liftet leengedve a kar lebeg), onnan mérőeszköz nélkül is beállíthatod a már a tűnyomást.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankie- »

Valaki meg tudná írni hol lehet tűmérleget kapni? Megvan az új (37 éves) lemezjátszóm!!!

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »

Ha hallgattam volna, bölcs maradtam volna. Egy kicsit félreértettem a dolgot.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
qqriq
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 962
Csatlakozott: 2005.03.27., vas. 16:43
Értékelés: 129

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: qqriq »

Az MC trafó (vagy MC pre-preamp) végzi el a jelszint- és impedanciaillesztést a pickup és az erősítő saját MM fokozata között.
A csúcson lenni magányos dolog - de legalább nincs tömeg.   Vini 'Big Daddy' Bergeman (1951-2017)

Avatar
Ratman
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 638
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:15
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Ratman »


Ha a lemezjátszó MM hangszedős, akkor MM bemenetű erősítő kell, ha MC, akkor természetesen MC.
Illetve még annyi, hogy ha MC fej lenne benne, de az erősítőn csak MM bemenet van, akkor egy MC trafóval is magoldható a dolog, amit a lemezjátszó és az erősítő közé kell kötni.

Megoldható, de akkor már nem a phono bemenetre kell kötni, hanem valamelyik másikra.

De a phono bemenetre kell kötni, a trafó nem végzi el a RIAA koreekciót!

De, akkor mi lesz a jelszinttel?

Pont ekkor lesz jó a jelszint, mert a trafó az MC hangszedő jelét annyira felerősíti, hogy akkora legyen mint egy MM hangszedő jele, és akkor mehet be a RIAA korrektorba.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Ha a lemezjátszó MM hangszedős, akkor MM bemenetű erősítő kell, ha MC, akkor természetesen MC.
Illetve még annyi, hogy ha MC fej lenne benne, de az erősítőn csak MM bemenet van, akkor egy MC trafóval is magoldható a dolog, amit a lemezjátszó és az erősítő közé kell kötni.

Megoldható, de akkor már nem a phono bemenetre kell kötni, hanem valamelyik másikra.

De a phono bemenetre kell kötni, a trafó nem végzi el a RIAA koreekciót!

De, akkor mi lesz a jelszinttel?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
GARFIELD13
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 10
Csatlakozott: 2006.02.08., szer. 14:29
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: GARFIELD13 »


Ha valakit érdekel, akkor van egy hibátlan NAD 5120-as csőkar 4e Ft-ért és egy motor 2e Ft-ért
Motor kell, mail ment.

Avatar
NGA
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2005.04.11., hétf. 10:54
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NGA »

Ha valakit érdekel, akkor van egy hibátlan NAD 5120-as csőkar 4e Ft-ért és egy motor 2e Ft-ért

Avatar
kex
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 47
Csatlakozott: 2007.01.21., vas. 20:01
Értékelés: -1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: kex »


Ha a lemezjátszó MM hangszedős, akkor MM bemenetű erősítő kell, ha MC, akkor természetesen MC.
Illetve még annyi, hogy ha MC fej lenne benne, de az erősítőn csak MM bemenet van, akkor egy MC trafóval is magoldható a dolog, amit a lemezjátszó és az erősítő közé kell kötni.

Megoldható, de akkor már nem a phono bemenetre kell kötni, hanem valamelyik másikra.

De a phono bemenetre kell kötni, a trafó nem végzi el a RIAA koreekciót!

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Ha a lemezjátszó MM hangszedős, akkor MM bemenetű erősítő kell, ha MC, akkor természetesen MC.
Illetve még annyi, hogy ha MC fej lenne benne, de az erősítőn csak MM bemenet van, akkor egy MC trafóval is magoldható a dolog, amit a lemezjátszó és az erősítő közé kell kötni.

Megoldható, de akkor már nem a phono bemenetre kell kötni, hanem valamelyik másikra.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Egykis segitség kellene a hozzáértőktől. Az alábbi hangszedőkkel érdemes foglalkozni? 
Shure M91ED
 
Pickering P/AT-1

Ha a mostani hangszedőd helyett gondolnád, szerintem nem.
Úgy huszonöt éve cserélhettem Shure 91-ről VMS30-ra, megelégedéssel.
 
Érdekes módon a VMS még ma is meg van, bár évente egyszer-kétszer használom.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
NGA
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 296
Csatlakozott: 2005.04.11., hétf. 10:54
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: NGA »


Egykis segitség kellene a hozzáértőktől. Az alábbi hangszedőkkel érdemes foglalkozni?
 
Shure M91ED
 
Pickering P/AT-1

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


hali 
azt vettem észre hogy sokszor/néha feltöltődnek a lemezeim hallgatás közben, mikor leveszem a tányérról el kezd pattogni, kicsit ráz itt ott - szerintem kisül vagy hogy mondjam - , és szerintem ez egy nemjó dolog, mi lehet a baj ?

Sztatikusan töltödik a lemez a tü surlodásábol kifolyolag.
Elég nehéz wédekezni a jelenség ellen, de nem lehetetlen.
Elöxör is ne legyen rajtad müxálas ruhanemü.
Aztán ocskapiacokon járj utána egy bizonyos ZEROSZTAT pisztolynak. Régen lehetett kapni, játékpisztoly kinézete wan és löni kell wele 6-8x a lemez felé. Antisztatizálja. Kb 5-6e xokott lenni.
Ha ilyet nem tucc xerezni, akkor párásitowal nöweld a xobád lewegönedwesség tartalmát.
Lehet néha kapni ionizátort is, sajna 60e körül wan az ára. Ezt a gyalu közelében köll tartani.
A legolcsobb a páratartalom nöwelése.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”