Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Én pl az öxxess Clearaudio LP-töl és ahogy nézem mán a Roksanoktol is hányingerem wan.
Gondolom, a Roksan esetében a Radius akril változata nem tetszik neked, ami nekem sem éppen a szívem csücske, de azért szerintem a Xerxes 20 és a TMS szép darabok.

Magmondom őszintén a Radius-ban engem is inkább az árához képest nyújtott produkciója győzött meg inkább.
Én is jobban szeretem a lemezjátszó kinézetű lemezjátszókat, pl. Roksan Xerxes, Linn Sondek stb.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Én pl az öxxess Clearaudio LP-töl és ahogy nézem mán a Roksanoktol is hányingerem wan.
Gondolom, a Roksan esetében a Radius akril változata nem tetszik neked, ami nekem sem éppen a szívem csücske, de azért szerintem a Xerxes 20 és a TMS szép darabok.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
gabocza54
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 617
Csatlakozott: 2008.02.15., pén. 22:13
Értékelés: 4

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: gabocza54 »


wazze azé me többtizmilába kerü, nem kö, h teccen mindenkinek.
Én pl az öxxess Clearaudio LP-töl és ahogy nézem mán a Roksanoktol is hányingerem wan.

Ezzel mi bajod?


Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ja, vagy kép alapján nem lehet semmiféle véleményem? Ja, akkor zenét sem ítélhetek meg, amit élőben még nem hallottam?
Véleménye természetesen mindenkinek lehet. Az, hogy az adott vélemény mennyit ér, már más kérdés. Viszont feltételezem, hogy ha egy zenét megítélsz, akkor mondjuk CD-n vagy LP-n már előtte meghallgattad. Vagy az is megy meghallgatás nélkül, mint a Caliburn esztétikai megítélése közvetlen tapasztalat híján?

wazze azé me többtizmilába kerü, nem kö, h teccen mindenkinek.
Én pl az öxxess Clearaudio LP-töl és ahogy nézem mán a Roksanoktol is hányingerem wan.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ja, vagy kép alapján nem lehet semmiféle véleményem? Ja, akkor zenét sem ítélhetek meg, amit élőben még nem hallottam?
Véleménye természetesen mindenkinek lehet. Az, hogy az adott vélemény mennyit ér, már más kérdés. Viszont feltételezem, hogy ha egy zenét megítélsz, akkor mondjuk CD-n vagy LP-n már előtte meghallgattad. Vagy az is megy meghallgatás nélkül, mint a Caliburn esztétikai megítélése közvetlen tapasztalat híján?

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Robici »

Sehol. Láttam róla néhány képet és ez alapján nem tetszik. De egyrészt sehol nem volt írásba adva, hogy csak olyanokról lehet nyilatkozni, amit élőben is láttam. Ja, vagy kép alapján nem lehet semmiféle véleményem? Ja, akkor zenét sem ítélhetek meg, amit élőben még nem hallottam?

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Egy ellenszenves darab. 
Kinézetre és árra is... Lehet, hogy nagyon profi és nagyon jó darab, de úgy néz ki, mint egy régi Supraphon kristályhangszedős lejátszó. Egyszerűen ronda.

Lehet, hogy számodra ellenszenves, de ne aggódj, ezt a lemezjátszót nem is neked szánták, hanem inkább azoknak, akik már Rockportot nem tudnak venni, mert már nem gyártják, de mégis a legjobbat akarják megvenni maguknak, ami ma lemezjátszó terén elérhető. Hát a Continuum Caliburn ez a kategória. Élőben nyilván nem láttad még és természetesen azt sem tudod, hogy szól.

És éppen ezért nem is nyilatkoztam a hangjáról. Csupán esztétikai szempontból ítélkeztem.

És esztétikai szempontból hol láttad már élőben ezt a gépet, hogy tudd is, miről beszélsz?

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Robici »


Egy ellenszenves darab. 
Kinézetre és árra is... Lehet, hogy nagyon profi és nagyon jó darab, de úgy néz ki, mint egy régi Supraphon kristályhangszedős lejátszó. Egyszerűen ronda.

Lehet, hogy számodra ellenszenves, de ne aggódj, ezt a lemezjátszót nem is neked szánták, hanem inkább azoknak, akik már Rockportot nem tudnak venni, mert már nem gyártják, de mégis a legjobbat akarják megvenni maguknak, ami ma lemezjátszó terén elérhető. Hát a Continuum Caliburn ez a kategória. Élőben nyilván nem láttad még és természetesen azt sem tudod, hogy szól.

És éppen ezért nem is nyilatkoztam a hangjáról. Csupán esztétikai szempontból ítélkeztem.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Egy ellenszenves darab. 
Kinézetre és árra is... Lehet, hogy nagyon profi és nagyon jó darab, de úgy néz ki, mint egy régi Supraphon kristályhangszedős lejátszó. Egyszerűen ronda.

Lehet, hogy számodra ellenszenves, de ne aggódj, ezt a lemezjátszót nem is neked szánták, hanem inkább azoknak, akik már Rockportot nem tudnak venni, mert már nem gyártják, de mégis a legjobbat akarják megvenni maguknak, ami ma lemezjátszó terén elérhető. Hát a Continuum Caliburn ez a kategória. Élőben nyilván nem láttad még és természetesen azt sem tudod, hogy szól.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Robici »

Sajnos már nincs meg az, amire én gondoltam, de annak a hangkarja például ugyanígy nézett ki, csak műanyagból volt.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy ellenszenves darab. 

 
Kinézetre és árra is... Lehet, hogy nagyon profi és nagyon jó darab, de úgy néz ki, mint egy régi Supraphon kristályhangszedős lejátszó. Egyszerűen ronda.

 
 
 
Én még nagyon jól emlékszem a Supraphon-ra, és ugyan szépségdíjat nem adnék ennek a készüléknek, de ez a Supraphon-os feeling nekem nem jön át.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Robici »


Egy ellenszenves darab.
 

 
Kinézetre és árra is... Lehet, hogy nagyon profi és nagyon jó darab, de úgy néz ki, mint egy régi Supraphon kristályhangszedős lejátszó. Egyszerűen ronda.

Avatar
zz7
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2099
Csatlakozott: 2005.08.19., pén. 17:37
Értékelés: 363

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: zz7 »


Egy szimpatikus darab.
Hangra is, árra is, pofára is.


Avatar
glamur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2007.10.22., hétf. 18:26
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: glamur »


Érdekesség !!


Avatar
glamur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2007.10.22., hétf. 18:26
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: glamur »


Simon Yorke

Avatar
glamur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2007.10.22., hétf. 18:26
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: glamur »


Igen nagyon jó kis lejátszó

Avatar
dominique29
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1424
Csatlakozott: 2005.10.19., szer. 16:18
Értékelés: 235

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dominique29 »

Ha jól látom, ez egy angol Michell TecnoDec lemezjátszó
"Az audiofília nem betegség, csupán egy olyan krónikus elégedetlenség tünete, mely a hangreprodukciós rendszerekről tévesen kialakított képzetekből fakad" (részlet a Meridian cég prospektusából)

Avatar
glamur
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 24
Csatlakozott: 2007.10.22., hétf. 18:26
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: glamur »


Na ez sem semmi


Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hú, az egy kicsit nem az én kategóriám
 
Azért majd megyek, csak ezen a héten napi 16 órát dolgozom.

No a gyalu elkelt, de azért jöhecc nyugodtan! Maj tanálunk ki walami mást neked, má perxe ha kö wmi.
Ha nem, az sem baj. Bexélgetni is xeretek.

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Érdekelhet, hány forgács a gyalu? Amúgy is el akartam már menni arra felétek valamikor...

Axxem 99, de még nix itt.
Gyere nyugodtan bármikor. Elötte hiwj, h itt is legyek.

Hú, az egy kicsit nem az én kategóriám
 
Azért majd megyek, csak ezen a héten napi 16 órát dolgozom.
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Avatar
Ronin
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1593
Csatlakozott: 2004.07.07., szer. 18:18
Értékelés: 10

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Ronin »


Na fene, nekem meg még mindig nincsenek lemezeim, de már tisztító kefét vettem.
 
Az a pár lemez meg eszméletlen jól szól. Mármint a lemezjátszó eszméletlen jól szól. Nem hiszem, hogy egy darabig eladó sorba kerül. Pont az került ki a zenéből ami idegesített és fényévekkel hallgathatóbbá vált a muzsika, mint CDn. Rock zene már egészen koncertes feelingű és ha nagyon felnyomom a hangerőt, akkor sem bántja a fülem az a sok magas részlet ami a CDn hibásan jött le. Az énekhang nem sziszeg, az egész olyan reális, de összességében most úgy gondolom, hogy megéri a plusz macerát és elvesztett ficsőröket.

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: csövi »


Én is Projecten szeretem meg az analóg hangot közel 10éve.
Mosmeg kuzmád wan, amit én xereztem neked.

Igen így van.
Egy használt N.A.Hyprspace lett volna a befutó, csak elcsúsztam lóvéval így kiskuzma lett. és azota
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Érdekelhet, hány forgács a gyalu? Amúgy is el akartam már menni arra felétek valamikor...

Axxem 99, de még nix itt.
Gyere nyugodtan bármikor. Elötte hiwj, h itt is legyek.

Avatar
plukacs7
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 419
Csatlakozott: 2004.12.17., pén. 13:15
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: plukacs7 »


Jó isten, most látom. Ez egy Studio Standard.
 
Bigi tudsz ennek a sorozatnak a többi részéről (erőlködő, hangfalak, CD játékos) valamit? Fél évig hallgattam egy ilyen láncot, lakótársé volt. Nagyon szerettem.
 
Tényleg, nem egy kétméteres lengyel-német gyerektől vetted???

Nem.
Ha érdekel, csak xolj.
Ja és csak picit jobb, mint a Projeckt. Talán 2, max 3 fényéwwel...

Érdekelhet, hány forgács a gyalu?
Amúgy is el akartam már menni arra felétek valamikor...
Számítógép => Edirol UA-101 USB "DAC" => Monitor IC => Yamaha RX-V750 mint előfok => Kácsa Bézik IC => Heed Obelisk kapcsolású quad mono végfok => Cat 5, Cat7, CAV kábelek cserélgetve /emoticons/default_smile.png" alt=":)" data-emoticon="" srcset="/emoticons/smile@2x.png 2x" width="20" height="20" /> => CAV DP880 Hivox tuninggal.

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó isten, most látom. Ez egy Studio Standard.
 
Bigi tudsz ennek a sorozatnak a többi részéről (erőlködő, hangfalak, CD játékos) valamit? Fél évig hallgattam egy ilyen láncot, lakótársé volt. Nagyon szerettem.
 
Tényleg, nem egy kétméteres lengyel-német gyerektől vetted???

Nem.
Ha érdekel, csak xolj.
Ja és csak picit jobb, mint a Projeckt. Talán 2, max 3 fényéwwel...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”