Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

Avatar
bolygo
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 379
Csatlakozott: 2007.10.17., szer. 11:17
Értékelés: 48

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: bolygo »


10" lemez is létezik, bár elés ritka.
Itt is van 1990-bő:

"Torzítatlan vétel, zavartalan adás, fausti pillanat, örök maradás."

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Jolida »


Hol látott már négyféle átmérőjű lemezt?
Fonográf lemezből, illetve az első szériás 78-as single-kből létezik 10"-os.
 
A 9" már csak eszterga kérdése.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Ui.: Nekem van néhány lemezem, és már harminc évvel ezelőtt is volt egy csomó, de fogalmam sincs, milyenek azok a �7-es 9-es 10-es 12-es � lemezek. Ezek a számok milyen paraméterre utalnak, vagy mik ezek egyáltalán?
Gondolom inch.

 
Tiszelt dörmögi!
 
Hol látott már négyféle átmérőjű lemezt?

A 7-es és 12-es stimmel. A többi selejt is lehet... Ámbár bolhapiacon sokminden fellelhető...

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Ui.: Nekem van néhány lemezem, és már harminc évvel ezelőtt is volt egy csomó, de fogalmam sincs, milyenek azok a �7-es 9-es 10-es 12-es � lemezek. Ezek a számok milyen paraméterre utalnak, vagy mik ezek egyáltalán?
Gondolom inch.

 
 
 
Tiszelt dörmögi!
 
Hol látott már négyféle átmérőjű lemezt?

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Ui.: Nekem van néhány lemezem, és már harminc évvel ezelőtt is volt egy csomó, de fogalmam sincs, milyenek azok a 7-es 9-es 10-es 12-es lemezek. Ezek a számok milyen paraméterre utalnak, vagy mik ezek egyáltalán?
Gondolom inch.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Kaporka.Microstudio:
ezek a lemez méretére utalnak.

 
 
 
Melyik méretére, mert én átmérőben összesen két félét ismerek, a klasszikus LP-t, ez kb. 302 mm, és az un. 45-ös kis lemezeket, amik már rég kimentek a divatból és a negyvenötös a fordulatszámra utal, amin le kell őket játszani. Aztán szoktunk még súlyról beszélni 90-180 gr-ig úgy általában, ez a lemez vastagságára utal, de ezekkel az ön által írt számokkal meg vagyok lőve.
 
Tehát komolyan (de tényleg komolyan), milyen méretről van itt szó?

Avatar
Billie Joe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2005.08.16., kedd 22:54
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Billie Joe »


előre is köszönöm a segítséget.
Milyen zenét hallgatnál vele?

hát rockot, de elektronikusabb zenét is. gondolok itt pl. depeche mode-ra.
 
 
 
 
Kaporka.Microstudio:
ezek a lemez méretére utalnak.
blogom

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


előre is köszönöm a segítséget.
Milyen zenét hallgatnál vele?

Vendég

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Vendég »


sziasztok. erről a játékosrol valaki aki jobban ért hozzá tudna valamit mondani?nekem nem kell valami full extrás lejátszó, de azért szóljon szépen. vannak itthon 7-es 9-es 10-es 12-es lemezeim. gondolom ezeket simán viszi. lehet h hülyeségeket írok, de nagyon amatőr vagyok még ebben a témában. egyelőre itthon még csak a lemezek gyűlnek és máshol hallgatom őket, de most már azért itthon is jó lenne.
szóval itt a játékos:
http://www.zaj.hu/page2/termek.php?id=1409
 
előre is köszönöm a segítséget.

 
 
A honlap címe tökéletesen elárulja, mit is tud ez a lemezjátszó.
 
 
Ui.: Nekem van néhány lemezem, és már harminc évvel ezelőtt is volt egy csomó, de fogalmam sincs, milyenek azok a „7-es 9-es 10-es 12-es „ lemezek. Ezek a számok milyen paraméterre utalnak, vagy mik ezek egyáltalán?

Avatar
Billie Joe
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 256
Csatlakozott: 2005.08.16., kedd 22:54
Értékelés: 0

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Billie Joe »


sziasztok. erről a játékosrol valaki aki jobban ért hozzá tudna valamit mondani?
nekem nem kell valami full extrás lejátszó, de azért szóljon szépen. vannak itthon 7-es 9-es 10-es 12-es lemezeim. gondolom ezeket simán viszi. lehet h hülyeségeket írok, de nagyon amatőr vagyok még ebben a témában. egyelőre itthon még csak a lemezek gyűlnek és máshol hallgatom őket, de most már azért itthon is jó lenne.
szóval itt a játékos:
http://www.zaj.hu/page2/termek.php?id=1409
 
előre is köszönöm a segítséget.
blogom

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SSS »


4.)
szép, bár a kar shell -azaz, és jól írom - manapság kicsit szokatlan látvány de így együtt klassz. Nekem egy 115 volt egy ideig kedveltem.


 
igen fura látvány manapság ,a pick-up csere a fix shell végett "agyvérzés+hivjátok a mentőket" ,de ha azt túléli az ember,és aztán belendül a gépezet...

és + shellt nem tudsz szerezni a + pickuphoz
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
frankie-
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 423
Csatlakozott: 2006.11.03., pén. 00:17
Értékelés: 1

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: frankie- »


Ilyen volt/van valakinek? Állítólag nagyon ritka:
 
Thorens disc-contact vacuum platter

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


4.)
szép, bár a kar shell -azaz, és jól írom - manapság kicsit szokatlan látvány de így együtt klassz. Nekem egy 115 volt egy ideig kedveltem.


 
igen fura látvány manapság ,a pick-up csere a fix shell végett "agyvérzés+hivjátok a mentőket" ,de ha azt túléli az ember,és aztán belendül a gépezet...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 755
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 114

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: SSS »


4.)
szép, bár a kar shell -azaz, és jól írom - manapság kicsit szokatlan látvány de így együtt klassz. Nekem egy 115 volt egy ideig kedveltem.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


4.)

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


3.)

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


2.)

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


köszi dörmögi ..tudok arrol a Linn/Grace/Supex dologrol
 
nos végül is az lett hogy valami végett a supex+kha50+yba phono nem igazán müxizett,olyan volt mintha hosszú tölcsérbe/csőbe kiabáltam volna
 
most az van hogy beleraktam a Denon DL103-ast+Heed Questar MC,és lám lám kevesebb surface noise/zaj van jelen a zenében+több zene maradt
 
egy pár kép..marad még tányér subickolás,falikonzol elkészitése,és majd megálmodom mi lessz a supex/kha50 sorsa

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Régen ez a 126+Grace+Supex+KHA50 olyan "dream team" volt,kiváncsi vagyok hogy ebböl ma mi van még meg
Érdekes módon az első szériás LP12-k is Grace karral és Supex hangszedővel voltak szerelve, nyilván nem véletlenül. Amikor 97-ben az enyémet vettem, azon is Grace kar volt, de szerencsére épp becserélt valaki a képviseletnél egy Ittok LVII-t Ekosra, így az Ittokot tetettem rá és az akkori szintre upgrade-eltettem. A Supexet szerintem érdemes "frissíteni", ha eredeti állapotú, akkor még alu tűszár van rajta, amit nem feltétlenül kell lecserélni, ha egyébként hibátlan, de egy új tű igencsak kell bele. Evégett Mo-on nyilván tudod, kihez kell fordulni, de Lukaschek is megcsinálja, saját tapasztalatom szerint pedig a Sound Smith-hez is érdemes lehet elküldeni a Supexet felújításra, jó áron és jól dolgozik. http://www.sound-smith.com/retip/

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


@Jolida:nem tudom milyen értékre van beállitva a Heed Questar-"Vadasz" ajánlotta a DL103-hoz,nem tévedett
 
Régen ez a 126+Grace+Supex+KHA50 olyan "dream team" volt,kiváncsi vagyok hogy ebböl ma mi van még meg ..ad hoc vásárlás volt ,nem akartam kihagyni,igy nézett ki a hirdetésen,nem birtam ki
126.htm
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


@dörmögi:köszike,azt hiszem ez még az eredeti,öreg csotrogány,azt hiszem 1,5-1,7gr környékén lehet valahol..arra talán jó lessz kideriteni milyen irányba:
 
-a supex "frissitése"
-más hangszedő akár egy Denon DL304,Benz,Sumiko stb
-mi legyen:
- használni az YBA ban lévő phono-t,amely úgy néz ki hogy nem is
olyan rossz,a KHA 50-sel
 
- vagy maradni a Heed-nél
 
-a DL 103-ast tesztelni a Grace-ben
 
@jött/ment:oksa,egyeztetünk
 
Mindenesetre érdekes napok várnak rám+egy nagytakaritás a thorens 126+grace-en
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Jolida
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 342
Csatlakozott: 2006.01.19., csüt. 16:07
Értékelés: 30

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Jolida »


-Supex 900 hoz mekkora tűnyomás dukál?
Én 1.8-al használom.
 
Arra viszont figyelj oda, hogy a DL-103-hoz képest jóval kisebb jelet ad le és az illesztési/lezárási impedancia is más.
 
Érdemes eljátszani a fonó bemeneti lezáró impedancia váltásával. Gondolom, eddig 100 ohm-al használtad a Denont. Próbálj meg majd esetleg feljebb menni, akár 1K-ig is.
Analóg: Roksan Xerxes, SME IV, Supex 900S, Paravicini MC3, Audio Innovations 200;
Digit: Roon ROCK, SOtM 200, Singxer SU-1; Lite DAC50, Soekris 1941;
Preamp: #26 tube+TVC, #801 tube; Amp: 300B SET;
Kábelek: VhAudio Flavor 2 és 4 táp, Jon Risch DIY IC és hangfal;
Speaker: Acoustic Energy Aelite 3

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: jott/ment »



Üdv mindenkinek,lenne 2 kérdésem: 
-Grace 707-hez a protraktor "hangszedő párhuzamos pontjai" hány mm-nél vannak?
 
-Supex 900 hoz mekkora tűnyomás dukál?
 
köszike előre is


Es a P3-mal mi lett?

 
Ha igaz,egy ismim elviszi kedden ,ha nem,meg lessz hirdetve itt

[OFFTOPIC] Az analogot siman torvenybe utkozove nyilvanithatnak, 5-tol 8 evig terjedoen. Az elmult fel evben csak vinilt vettem (Goldfrapp mar nalam, Portishead erkezik), cd-t egyet sem, leszamitva egy nem hagyomanyos Morricone valogatast.
Crime & Disease

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



-Supex 900 hoz mekkora tűnyomás dukál?


A gyári adatlap szerint legfeljebb 2 gramm, de Lukaschek mester legfeljebb 1,7-1,8 grammot javasol az általa felújított darabokhoz. Nekem egy Supex Rosewood is van a Sound Smith által felújítva (rubin tűszár és nude line-contact stylus), ebben az esetben 1,5 gramm az ajánlott tűerő.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: jott/ment »


Üdv mindenkinek,lenne 2 kérdésem: 
-Grace 707-hez a protraktor "hangszedő párhuzamos pontjai" hány mm-nél vannak?
 
-Supex 900 hoz mekkora tűnyomás dukál?
 
köszike előre is


Es a P3-mal mi lett?

 
Ha igaz,egy ismim elviszi kedden ,ha nem,meg lessz hirdetve itt

Esedekes lesz egy latogatas!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”