Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Lemezjátszó

dzsefi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.07.16., szomb. 13:38
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dzsefi »

Rock60 írta:
2022.08.08., hétf. 20:06
Úgy tudom, dzsefi Telefunkenje már Bese Attilánnál landolt.
Reméljük, puhára esett... :fekverohog:
Na, mit tudsz? :D
Egy mailt váltottunk vele eddig, remélem hamarosan tud landolni is a cucc. Kiváncsi leszek, mit lehet majd kihozni az öregből…

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

A Clearaudio virtuoso wood 15 cu engedékenységű.
A video nem semmi! Köszi. :)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »

OFF: Hát figyu... elnézve azt, hogy a JBL hova lecsúszott... úgy nem elképzelhetetlen, hogy nemsokára egy erősítőgyártó csúszik le... ja már ez is megtörtént Marantz-al és Denonnal.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nem tudom, a barmok szerint, mit kéne még lejátszania egy szerencsétlen lemezjátszónak ?
Tényleg lehetne benne hangszóró, minimum két Spendor és alapból egy MF erősítő, ha már 400 dollárba kerül !
De ötszázért már tehetnének bele egy pár Magneplanart Krellekkel is !

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

tibi62 írta:
2022.08.09., kedd 19:21
Thorens TP 16MKIII karhoz Illene, egy Clearaudio virtuoso wood hangszedő? Megfelelő lenne a rezonancia frekvencia?
A kar 7.5 gramm
Örülnék ha írnátok, hogy melyik hangszedő illene a karhoz.
használd a kalkulátort:

http://www.resfreq.com/resonancecalculator.html

nem igazán lenne optimális a rezonancia freki =túl magas valahol 13-14 Hz környéke,ha 10 Cu a valós engedékenysége a Virtuoso Wood-nak...a fő kérdés az hogy azok a Wood-ok,nem-e "fatestesitett" AT hangszedők :angry:

https://www.youtube.com/watch?v=3XJHed0uJkw
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »

A Kácsa árul VHD karkábelt emlékeim szerint, azt nézd meg esetleg orientálódásként.

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Arra még emlékszel, hogy melyik VDH kábellel lett behúzva a karba?

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

tibi62 írta:
2022.08.09., kedd 19:23
https://www.theanalogdept.com/tp16mkii_rewire.htm
haveromnak a fenti linken látható megoldást alkalmazták, amikor VDH-ra lett átkábelezve a TD320/TP16/63...

Jobb lett a hang?

Én is megtaláltam ezt az oldalt. Pontosan így szándékozom én is megoldani az átkábelezést.
A Tp 16 MKIII kar gondolom megérdemli a kábel tuningot?
igen jobb lett,de a külső kábel is ki lett cserélve VDH-ra ;) (hangszedő Grado Prestige Gold )
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

https://www.theanalogdept.com/tp16mkii_rewire.htm
haveromnak a fenti linken látható megoldást alkalmazták, amikor VDH-ra lett átkábelezve a TD320/TP16/63...

Jobb lett a hang?

Én is megtaláltam ezt az oldalt. Pontosan így szándékozom én is megoldani az átkábelezést.
A Tp 16 MKIII kar gondolom megérdemli a kábel tuningot?

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Thorens TP 16MKIII karhoz Illene, egy Clearaudio virtuoso wood hangszedő? Megfelelő lenne a rezonancia frekvencia?
A kar 7.5 gramm
Örülnék ha írnátok, hogy melyik hangszedő illene a karhoz.

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Amúgy az átkebelezés előtt nézd meg, h. milyen hangszedőt raknál bele. Tehát egy büdzsével tekints a karkábel és a pickup kérdésre. Ha csak valami alap pickup marad benne, akkor nem feltétlen érdemes költeni a kábelezés alapanyag árára (karkábel és hangszedő csipeszek) és munkadíjára. Ha megvagy, szerintem az egészet vesd össze egy Thorens-ekre illő SME kar beszerzési költségével.

Ott nem lesz kérdés, hogy kicsit javul vagy sem az analóg hang, az tényleg brutál nagy ugrás.


tibi62 írta:
2022.08.08., hétf. 20:42
Érdeklődöm, hogy hangkar belső kábelét, milyen jó hangú kábelezéssel lehetne tuningolni? Kinek, mi vált be?
Egy Thorens Tp 16MKIII hangkarban, szeretném a gyári kábeleket kicserélni.

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4486
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2179
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

hukkle írta:
2022.08.09., kedd 18:45
Szia!

Nekem volt ilyen karom. A probléma, hogy a hangszedőtől a kivezetésig nem tudod a teljes hangkar kábelt kicserélni, mert a karcsonk 4 pines illesztésénél nem lehet jól átfúrni. Malfox-nak sem sikerült. Ettől függetlenül belerakta nekem a cardas karkábelt.

Mit lehetett volna másképp csinálni. Belerakatok egy olcsóbb karkábelt. Node a munkadíj az igazán nagy költség. Ha már azt kifizeted, és kivárod míg sorra kerülsz, akkor nem éri meg spórolni egy alsó kategóriás karkábelen.

Így viszont oda jutsz, hogy elég szemmel látható pénzt elköltöttél, de az a 4 pines karcsatlakozó lenyakazza a finom karkábel által hozott nyereség nagy részét.

Sajnos ez a kar -szerintem - szűk keresztmetszete ezeknek a Thorens futűműveknek.

tibi62 írta:
2022.08.08., hétf. 20:42
Érdeklődöm, hogy hangkar belső kábelét, milyen jó hangú kábelezéssel lehetne tuningolni? Kinek, mi vált be?
Egy Thorens Tp 16MKIII hangkarban, szeretném a gyári kábeleket kicserélni.
https://www.theanalogdept.com/tp16mkii_rewire.htm

haveromnak a fenti linken látható megoldást alkalmazták,amikor VDH-ra lett átkábelezve a TD320/TP16/63...
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »

A konzumerhülyítő idiotizmus gyöngyszeme... 31_1_21.gif

A lemezjátszó negatívumai:
- csak lemezt játszik le :nonononono:
- nincs beépített hangfal benne.. :fekverohog:
Képkivágás.JPG
Képkivágás.JPG (92.53 KiB) Megtekintve 1073 alkalommal

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1576
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 362

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: hukkle »

Szia!

Nekem volt ilyen karom. A probléma, hogy a hangszedőtől a kivezetésig nem tudod a teljes hangkar kábelt kicserélni, mert a karcsonk 4 pines illesztésénél nem lehet jól átfúrni. Malfox-nak sem sikerült. Ettől függetlenül belerakta nekem a cardas karkábelt.

Mit lehetett volna másképp csinálni. Belerakatok egy olcsóbb karkábelt. Node a munkadíj az igazán nagy költség. Ha már azt kifizeted, és kivárod míg sorra kerülsz, akkor nem éri meg spórolni egy alsó kategóriás karkábelen.

Így viszont oda jutsz, hogy elég szemmel látható pénzt elköltöttél, de az a 4 pines karcsatlakozó lenyakazza a finom karkábel által hozott nyereség nagy részét.

Sajnos ez a kar -szerintem - szűk keresztmetszete ezeknek a Thorens futűműveknek.

tibi62 írta:
2022.08.08., hétf. 20:42
Érdeklődöm, hogy hangkar belső kábelét, milyen jó hangú kábelezéssel lehetne tuningolni? Kinek, mi vált be?
Egy Thorens Tp 16MKIII hangkarban, szeretném a gyári kábeleket kicserélni.

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5694
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1176

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Rock60 írta:
2022.08.09., kedd 17:48
Sok Thorens - fan, és tulajdonos szokott itt lenni, akik biztosan tudnának tanácsot adni, de úgy látszik, mindegyikük szabin van.
A Thorens fan nem arról ismerszik meg, hogy nem kábelezi át a kart? gondolkodik.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Sok Thorens - fan, és tulajdonos szokott itt lenni, akik biztosan tudnának tanácsot adni, de úgy látszik, mindegyikük szabin van.

Avatar
tibi62
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1548
Csatlakozott: 2011.12.06., kedd 21:43
Értékelés: 249
Tartózkodási hely: Balatonberény

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: tibi62 »

Érdeklődöm, hogy hangkar belső kábelét, milyen jó hangú kábelezéssel lehetne tuningolni? Kinek, mi vált be?
Egy Thorens Tp 16MKIII hangkarban, szeretném a gyári kábeleket kicserélni.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Úgy tudom, dzsefi Telefunkenje már Bese Attilánnál landolt.
Reméljük, puhára esett... :fekverohog:

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 555
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 241

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Snipi »

alfaati írta:
2022.08.05., pén. 16:50
Rock60 írta:
2022.08.05., pén. 13:12
Nagyon ilyesmi, de az enyém fix volt, nem állítható a hossza, mint ennek - ha jól látom, a skála alapján.
Akkor talán a 271-es shellbe integrált hangszedője volt (kép). Ez jó hangszedő de a 205-ös sorozatnál nagyságrenddel olcsóbb. Technics sok jó hangszedőt gyártott. Igazából minden árkategóriában volt nekik jó hangszedőjük. MC-ből nekem most az EPC 300-as van, ami a 310-hez képest egy őskövület, de annak idején mikor megjelent nagy durranás volt a hozzá gyártott akkumlátoros head-amppal. Szerintem oda lehet tenni sok mai MC mellé amik olyan 4-500 Euro környékén mennek.
Az a Technics head-amp véletlenül nem egy SU-300-as volt? Nekem is nagyon sokáig volt olyan, és az tényleg piszok jó volt. Aztán végül lett egy jobb, persze többszörös áron. De az tuti hogy azért a pénzért amennyibe került tényleg nagy durranás volt.
Elég sokat birkóztam egy jó mc egységért, aztán a végén kiderült, hogy igazából a hangszedő volt a bajság. (Nem írom le milyen volt.) Annak a cseréje MC-ről MC-re oldotta meg a bajaimat.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Fura egy jószág... Én arra az állítási lehetőségre gondoltam, ami a Tiednél van, a nyakánál ott az a skála. A piros fejűnek meg az elején kell állítani, nem ?

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: mishow »

dzsefi írta:
2022.08.05., pén. 19:13
Rock60 írta:
2022.08.05., pén. 16:42
Szép lemezjátszó, én is inkább ezt hirigelném, ha működik. Gondolom, egy-két apró tuning fogással még javítani is lehet rajta. Véleményem szerint, csak azért, mert 15 éves a hangszedő, még nem biztos, hogy le kell cserélni, ha csak nem akarsz mindenképpen jobbat.
Köszi, és milyen tuningfogásnak lenne érdemes nekiállni? :) Ami nekem eszembe jut, az a DIN csatlakozó RCA-vá konvertálása, bár annak gondolom nem kéne a hangzásra befolyással lennie.
Egy minőségi hangszedőt is szereznék szívesen, csak félek nekiállni, mivel sosem volt még dolgom ilyesmivel.
Ha ezzel kezded a lemezezést, akkor haladj lépésenként.
Talán érdemes lenne elvinni Bese Attilához (Alizca Orange) ő cserél neked hangszedőt, átforrasztja a din csatlakozót rca-ra, és átnézi a teljes DD vezérlőpanelt, mert ennyi idő alatt abban gyakran elfáradnak a kondik.

dzsefi
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 17
Csatlakozott: 2022.07.16., szomb. 13:38
Értékelés: 0
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: dzsefi »

Rock60 írta:
2022.08.05., pén. 16:42
Szép lemezjátszó, én is inkább ezt hirigelném, ha működik. Gondolom, egy-két apró tuning fogással még javítani is lehet rajta. Véleményem szerint, csak azért, mert 15 éves a hangszedő, még nem biztos, hogy le kell cserélni, ha csak nem akarsz mindenképpen jobbat.
Egy biztos, a szíjcserével nem kell " vergődnöd ". :P
A műszaki leírásából egyébként megtudhatjuk, hogy 2 motorja van, és nem Katalinból készült a háza. :kapdelm:
Köszi, és milyen tuningfogásnak lenne érdemes nekiállni? :) Ami nekem eszembe jut, az a DIN csatlakozó RCA-vá konvertálása, bár annak gondolom nem kéne a hangzásra befolyással lennie.
Egy minőségi hangszedőt is szereznék szívesen, csak félek nekiállni, mivel sosem volt még dolgom ilyesmivel.
A lényeg, hogy no bakelit, no Katalin! :D

alfaati

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: alfaati »

Rock60 írta:
2022.08.05., pén. 17:33
Nem ilyen volt, mindegy. Fazonra tök olyan, mint a Tied, lehet, hogy mégis állítható volt. Passz.
A Technics szinte az összes hangszedőjét legyártotta T4P verzióban, beleértve a legdrágábbakat is.
Gondoltak azokra a perverz hifistákra akik T4P verziót akarnak használni J vagy S karban nekik lett legyártva a T4P adapter. Eléggé öszvér megoldás és nem is álllítható a túllógás de leírásod alapján akár ilyen heashell adapterben is ülhetett a te hangszedőd. Van fekete, szürke, piros, ezüst.
Csatolmányok
Screenshot_20220805-180058_Google.jpg
Screenshot_20220805-180058_Google.jpg (682.51 KiB) Megtekintve 1208 alkalommal

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2856
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 681

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Nem ilyen volt, mindegy. Fazonra tök olyan, mint a Tied, lehet, hogy mégis állítható volt. Passz. Nagymező utca - Bajcsy Zs. út sarkán volt egy olyan Hifi - szerű bolt, ott vettem, ki tudja, milyen piacról kerítették...
A történeti hitelességéhez hozzátartozik, hogy eredetileg a Sanyo - val vettem használtan, újszerűen. Aztán egy ügyetlem mozdulat eredményeképpen ráejtettem a lemezre. Nem voltam biztos benne, hogy nem sérült-e meg, hangra nem hallatszott, de ki tudja ? Tök véletlenűl bóklásztam az adott boltban, mikor észrevettem, hogy pont ott árulják a Technicsemet. A terv megszületett, és a hangszedőmet kicseréltettem egy újra. :party:

alfaati

Re: Lemezjátszó

Hozzászólás Szerző: alfaati »

Rock60 írta:
2022.08.05., pén. 13:12
Nagyon ilyesmi, de az enyém fix volt, nem állítható a hossza, mint ennek - ha jól látom, a skála alapján.
Akkor talán a 271-es shellbe integrált hangszedője volt (kép). Ez jó hangszedő de a 205-ös sorozatnál nagyságrenddel olcsóbb. Technics sok jó hangszedőt gyártott. Igazából minden árkategóriában volt nekik jó hangszedőjük. MC-ből nekem most az EPC 300-as van, ami a 310-hez képest egy őskövület, de annak idején mikor megjelent nagy durranás volt a hozzá gyártott akkumlátoros head-amppal. Szerintem oda lehet tenni sok mai MC mellé amik olyan 4-500 Euro környékén mennek.
Csatolmányok
Screenshot_20220805-163759_Google.jpg
Screenshot_20220805-163759_Google.jpg (650.79 KiB) Megtekintve 1226 alkalommal

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”