Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Nálam a lemezek beszerzése sem egy egyszerű történet.
Úgy kezdem hogy ha találok valami újdonságot,(ezek általában 60-70-es évekbeli bandák) hogy kiválasztom tőlük a nekem bejövő albumokat,ezekről megkeresem a legjobb minőségű nyomatokat,(nem feltétlenül japán,és usa) és indítom az ezek beszerzésére irányuló hadjáratot,szóval nem vagyok egy egyszerű eset,lehet kóros is lehet ez már.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »



Sokan azt hiszik, hogy a másolat csak rosszabb lehet az eredetinél.
Pedig egy karcos, szennyezett, elérett anyagú, vagy egyéb okokból rosszul olvasható, problémás gyári lemezt begrabbelve (erőltetett fizikai olvasás akár 100x újrapróbálva) helyreállítható az eredeti információ, amit ha jól írunk ki, akkor a kapott hang kevésbé fog függeni a valós időben dolgozó asztali lejátszó olvasási és hibakorrekciós képességeitől.

Nálam nem erről van szó.Nekem a zenehallgatáshoz fűződik egy gyűjtői mánia is,járom a lemezboltokat,vakerázok,stb,és keresem a ritkaságokat,jó minőségű nyomatokat,amiket jó érzés kézbefogni,birtokolni a rajta lévő anyag hallgatása mellett.Egyszerűsítve,ez egyfajta bogarasság a részemről,de szeretem csinálni.
A másolatok ezen oknál fogva nálam O értéket képviselnek,és ingyen sem kellenének.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: YvsMad »


Sokan azt hiszik, hogy a másolat csak rosszabb lehet az eredetinél.
Pedig egy karcos, szennyezett, elérett anyagú, vagy egyéb okokból rosszul olvasható, problémás gyári lemezt begrabbelve (erőltetett fizikai olvasás akár 100x újrapróbálva) helyreállítható az eredeti információ, amit ha jól írunk ki, akkor a kapott hang kevésbé fog függeni a valós időben dolgozó asztali lejátszó olvasási és hibakorrekciós képességeitől.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Az is egy megoldás, hogy felpolíroztatod a lemezeket, készítesz róluk biztonsági másolatot, amit használsz, az eredetit meg jól elteszed.
Ez is egy mód,de nem hallgatok másolatot ha van eredeti.Ha nincs ,akkor sem.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

Az is egy megoldás, hogy felpolíroztatod a lemezeket, készítesz róluk biztonsági másolatot, amit használsz, az eredetit meg jól elteszed.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Köszi a válaszokat.
Elég sok régi használt lemezt vásároltam,amik ma már beszerezhetetlenek,és némi karc található egy egy darabon,de nem ekével szántottak,szóval a lejátszással nincs gond,csak az én szememet bántja,szeretem a makulátlan,vagy annak tűnő dolgokat magam körül.
Elég sok helyen árulnak használt lemezeket,és gondoltam biztosan találtak már valami olyan jó megoldást erre,ami esetleg szélesebb körben is ismert.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: YvsMad »

A gyári CD lemezeken a pitek fölött van még egy védőlakk réteg. Ha csak a lakkréteg karcolódik meg és a pitek alatta nem sérülnek, az leginkább csak esztétikai hiba. A polírozással ezt a lakkréteget véknyítjuk vagy tüntetjük el, amitől a lemez látszólag szebb, valójában sérülékenyebb lesz.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



Hali.
Mivel lehet az enyhén karcos cd lemezeket újjá varázsolni?
Az az őrült ötletem támadt hogy kipróbálom szarvasbőrre kent polírpasztával,hülyeség,vagy lehet jó megoldás?Háklis vagyok a karcos lemezekre,és gondoltam megkérdezem van e valami tipp erre.

 
Autófényezők által használt polírpasztával, fúrógépbe fogható spéci szivacskoronggal - nem olcsó - elég hatékonyan működik a dolog. Anno csináltuk. Az aprócska karcokat finom puha pamut rongyal polírpasztával kézi erővel is el lehet tüntetni..., de ha nem ugrik, akad stb. lejátszás közben, sztem felesleges izzadni vele. Macerás... még egy fényezőnek is.
.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



Hát nem tudom,lehet eltörném a kezét ennek a fickónak ha az én lemezemet gyűrögetné így,függetlenül attól hogy használ e a módszer, vagy nem.Rosz volt nézni basszus.
Ez a papírtörlős dolog is őrület,mert ha még nem mindenhol volt karcos a lemez,ettől a művelettől tuti az lesz.Tudom,mert próbáltam már ujjlenyomatot nedves papírtörlővel eltávolítani,de nem kellett volna.
Szóval más módszert ajánljatok,ez a banános nekem nem szinpi.

A karc az karc. Azon a helyen hiányzik az az anyag, ami előtte ott volt...
Eltüntetni nem tudod!
Ha olvasási gondok is adódnak belőle, az más helyzet.
Ideiglenesen én pl. sima fogkrémmel és langyos vízzel megoldottam már többször a helyzetet, de átmásoltam a hibás lemezt.

Avatar
YvsMad
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 9926
Csatlakozott: 2003.03.22., szomb. 21:23
Értékelés: 340

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: YvsMad »



Hali.
Mivel lehet az enyhén karcos cd lemezeket újjá varázsolni?
Az az őrült ötletem támadt hogy kipróbálom szarvasbőrre kent polírpasztával,hülyeség,vagy lehet jó megoldás?Háklis vagyok a karcos lemezekre,és gondoltam megkérdezem van e valami tipp erre.

CD íróval.
TV: LG OLED55G23, BDR: Panasonic DMR-BCT730, BDP+DVD-A/V+SACD: Pioneer BDP-450
CD: Marantz CD6006, AVR: Pioneer SC-LX59-K
Front: Monitor Audio Silver RX6, Silver RX Centre, Silver RXFX, Sub: KEF Q400b.

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Banánnal.
Hát nem tudom,lehet eltörném a kezét ennek a fickónak ha az én lemezemet gyűrögetné így,függetlenül attól hogy használ e a módszer, vagy nem.Rosz volt nézni basszus.
Ez a papírtörlős dolog is őrület,mert ha még nem mindenhol volt karcos a lemez,ettől a művelettől tuti az lesz.Tudom,mert próbáltam már ujjlenyomatot nedves papírtörlővel eltávolítani,de nem kellett volna.
Szóval más módszert ajánljatok,ez a banános nekem nem szinpi.

Avatar
szamóca
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2096
Csatlakozott: 2008.02.25., hétf. 22:21
Értékelés: 4094

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: szamóca »



Hali.
Mivel lehet az enyhén karcos cd lemezeket újjá varázsolni?
Az az őrült ötletem támadt hogy kipróbálom szarvasbőrre kent polírpasztával,hülyeség,vagy lehet jó megoldás?Háklis vagyok a karcos lemezekre,és gondoltam megkérdezem van e valami tipp erre.

Banánnal.

Ne keverjük!

A hangszóró, az elektromos hangfrekvenciás jelből mechanikus rezgést előállító alapeleme egy hangsugárzónak.

Hangsugárzó alatt értjük azt a komplexumot , ami tartalmazza a hangszórót, és a hangsugárzás javító foglalatot, ill. adott esettől függően más kiegészítő elemeket is. (váltó, belső huzalozás, csatlakozók, stb) A hangsugárzást javító foglalat lehet többek közt un. hangfal, ami "valamekkora tetszőleges geometriájú lap" hangdoboz, vagy méretéből adódóan hangláda, illetve egyéb formájú test.

Az esetek többségében nagyon helytelenül, egyesek hangfalnak hívnak minden hangsugárzót, ha nem olyan kialakítású akkor is.

Senki nem hívja a kanalat villának, vagy késnek, evőpálcikának, pedig ezek is evőeszközök. Akkor miért is hangfal a basszusreflex, zárt, TL, stb. rendszerű hangsugárzó?

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3650
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Hali.
Mivel lehet az enyhén karcos cd lemezeket újjá varázsolni?
Az az őrült ötletem támadt hogy kipróbálom szarvasbőrre kent polírpasztával,hülyeség,vagy lehet jó megoldás?Háklis vagyok a karcos lemezekre,és gondoltam megkérdezem van e valami tipp erre.

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


C2, jójaz, csak kell elé még legalább 2 C2 áru cucc...
Ez konkrétan így van. De, ha megkapja...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2318
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 628

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »



Így már érthető a véleményed!
Bélánál a Jadis JA500 volt az egyetlen olyan erősítő ami igazi parnere lehetett volna a C2-nek, de sajnos azt nemigen kötötte be, így szinte biztos vagyok, hogy a C2 kvalitásainak töredékét hallottad csak. Az akusztikai körülményekről nem is beszélve, kizárólag magán véleményem, szerintem túlcsillapított volt a nagy bemutató, legalább is ezt hallottam ahányszor ott jártam, kisebbe meg be se tettem volna a C2-t. (persze ezek egyéni ízlés dolgai) 
Egyet kell, hogy értsek sumival, mikor azt mondja, hogy a C2 elé kell 2 C2 árú vas, ami új értéken kb. 30 000$. Mikor igazán hallottam jól szólni a C2-t akkor ebből az árkategóriából volt előtte erősítő és nagyon meghálálta. Szerintem mindent a helyén kell kezelni a Sonido a maga ársávjában egy jó cucc, de..............................................van feljebb is. 

Szerintem a Jadis-al hajtotta, mert baromi jó hangja volt.
Ahogy a Storm-nak is.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Big »



Bélánál hallottam a C2-t, onnan mentem Kecskemétre, kb. 1 óra az út.
 
Nem állítottam, hogy a szélessávú jobb, mint a C2.
Annyit mondtam, hogy tud annyit. Felbontásban, térábrázolásban, stb.
 
Kalmi Storm-ját is Bélánál hallottam, és bizony volt, amiben megverte a C2-t.
Na, most egy DIY hangfal 450 ezerért alternatívája a használtan másfél millás Dynónak.
Ugyanezt állítom a 17-es Sonido tölcséresre is.

Így már érthető a véleményed!
Bélánál a Jadis JA500 volt az egyetlen olyan erősítő ami igazi parnere lehetett volna a C2-nek, de sajnos azt nemigen kötötte be, így szinte biztos vagyok, hogy a C2 kvalitásainak töredékét hallottad csak. Az akusztikai körülményekről nem is beszélve, kizárólag magán véleményem, szerintem túlcsillapított volt a nagy bemutató, legalább is ezt hallottam ahányszor ott jártam, kisebbe meg be se tettem volna a C2-t. (persze ezek egyéni ízlés dolgai) 
Egyet kell, hogy értsek sumival, mikor azt mondja, hogy a C2 elé kell 2 C2 árú vas, ami új értéken kb. 30 000$. Mikor igazán hallottam jól szólni a C2-t akkor ebből az árkategóriából volt előtte erősítő és nagyon meghálálta. Szerintem mindent a helyén kell kezelni a Sonido a maga ársávjában egy jó cucc, de..............................................van feljebb is. 
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: csövi »


Én is kipróbáltam de nekem hazudott se mély se magas...biztos erős volt neki a rendszer:)
 
Máshol tetszett....ott 300b csövessel szóltak
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: csövi »

Úgy, hogy épp egy 10 cm-es szélessávú van most is a végére akasztva..
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



Kb. 40%-al tud így többet, mint egy fullos audio PC.
 
Van fejlődése a pc zenehallgatás terén...de ez csak forrás...hogy lett ebből sunido:-)

Úgy, hogy épp egy 10 cm-es szélessávú van most is a végére akasztva..
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: csövi »


 
Kb. 40%-al tud így többet, mint egy fullos audio PC.
 
Van fejlődése a pc zenehallgatás terén...de ez csak forrás...hogy lett ebből sunido:-)
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: suminator968 »



 
Nekem az út a fontos!
Persze, arra azért ügyelek, picit mindig messzebb jussak.....
 
Elnézést, de mi az a dual pc?

A PC-s audió lejátszás egyik csúcsa.
Van 2 audio PC-d, a kontrol PC-n indítod el a zenét a JRiver szoftverrel, és a JPlay szoftver segítségével átküldöd hálózaton a másik audio PC-re. A két gép egymással lan porton van összekötve. A zenét így a második gép játsza le ténylegesen usb kártyán keresztül a dac felé, úgy, hogy az audio jeleket hálózaton kapja a kontrol PC-től.
Így az audio PC-n a Win Server2012 R2-n, és a JPlay szoftveren kívül semmi fölösleges dolog sem fut, még lejátszó program sem.
Kb. 40%-al tud így többet, mint egy fullos audio PC. 
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Avatar
csövi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3876
Csatlakozott: 2005.01.11., kedd 17:10
Értékelés: 949

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: csövi »


 
Nekem az út a fontos!
Persze, arra azért ügyelek, picit mindig messzebb jussak.....
 
Elnézést, de mi az a dual pc?
Michell Engineering, SOtM sMS Neo, Devialet D200, és MartinLogan CLS+ 2db Rytmik Audio, canare cable

Avatar
suminator968
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2753
Csatlakozott: 2009.11.12., csüt. 17:44
Értékelés: 1071
Tartózkodási hely: Szeged

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: suminator968 »


Ez bizony nagyon így van, de hát ő szeret variálni.
Nekem az út a fontos!
Persze, arra azért ügyelek, picit mindig messzebb jussak.....
Most a dual PC ölég nagy ugrásnak tűnik.
C2, jójaz, csak kell elé még legalább 2 C2 áru cucc..., na én azt nem akartam bevállalni, mikor szembesültem vele.
A mostani aktív Dual PC-s rendszerem meg van 1 C2 árából tokkal vonóval, és picit messzebb mutat .....
Audio Pc---Roon---Eversolo DMP A8—-Mz/x SS Illuminator Activ Speaker—2xDynavoice Challenger sub
Táp:Viablue X-60 Silver, Viablue EP-7 Ethernet, Neotech 1002 XLR
Úton: IPhone 13Pro Max-Tidal—-Apple Airpods Max

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12670
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7355
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Bélánál hallottam a C2-t, onnan mentem Kecskemétre, kb. 1 óra az út.
 
Nem állítottam, hogy a szélessávú jobb, mint a C2.
Annyit mondtam, hogy tud annyit. Felbontásban, térábrázolásban, stb.
 
Kalmi Storm-ját is Bélánál hallottam, és bizony volt, amiben megverte a C2-t.
Na, most egy DIY hangfal 450 ezerért alternatívája a használtan másfél millás Dynónak.
Ugyanezt állítom a 17-es Sonido tölcséresre is.

Tehát nem...
 
Egyébként meg picit meddő vitának látom én ezt, mivel, ahogy már említettem te 2 láncról mondtál véleményt, hiszen teljesen más helyen, más elektronikákkal, forrással, kábelekkel, akusztikával és zenékkel.
Én még nem hallottam jobb szélessávút, még egy C1-nél sem...
Az ár érték arány megint más kérdés, hiszen van akinek a 300 000 ezres Sodino is egy vagyon és van, akinek egy Evidence sem jelent anyagi megterhelést.
Picit izzadságszagú ez az egész, olyan, amikor a hondások anno azzal mentegetőztek, amikor kikaptak, hogy "jóóó, de ez egy 1,6 szívó"... Kit érdekel wazz...
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”