Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: SoundMania »



Értem. Ha nem így, akkor hogyan?
 
Az biztos, hogy egy 500 ezres hangfal jobban szól, mint egy 50 ezres, de
nem biztos, hogy ha szán az ember 450 ezret fejlesztésre, akkor azt egyetlen komponensre érdemes költeni.
Jobban fog szólni, de ha elosztom a keretet, akkor valószínűleg lényegesen jobb hangot kapok, mintha egyetlen komponensre költöm.
 
Jelenleg a hangfalam egy THIEL CS6, aminek az újkori ára USD 8000 volt, állítólag itthon 3 millió körül lehetett megvenni, az Audiomarkt-on 4000 Euró körül megy, én itthon 450 ezer körül bírtam megcsípni.
Ez van a lánc egyik végén, a másikon meg egy cd játszó ( kb. 40 ezer Ft) futóműnek, ami miatt kissé "far-nehéz"-nek érzem a rendszert.
A hangfal nagyon jó, szinte mindegy, mit kötök elé, jól szól.
 
Szóval, akkor hogyan kellene egyensúlyt tartani a komponensek között?
 
Mennyit szánjak forrásra?
 
Van 3 darab külső dac-om.
A dac-ot vegyem külön egységnek, vagy számoljam hozzá a forráshoz?
 
Használt vagy új árakon célszerűbb számolgatni?

Ezek szerint a doboz az már meg van és stabil.
Szerintem hallgass meg pár komplett rendszert mindenféle árkategóriában és utána jobban látod mik az igényeid és mikkel tudod megközelíteni.
Akár nálam is kezdheted.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Értem. Ha nem így, akkor hogyan?
 
Az biztos, hogy egy 500 ezres hangfal jobban szól, mint egy 50 ezres, de
nem biztos, hogy ha szán az ember 450 ezret fejlesztésre, akkor azt egyetlen komponensre érdemes költeni.
Jobban fog szólni, de ha elosztom a keretet, akkor valószínűleg lényegesen jobb hangot kapok, mintha egyetlen komponensre költöm.
 
Jelenleg a hangfalam egy THIEL CS6, aminek az újkori ára USD 8000 volt, állítólag itthon 3 millió körül lehetett megvenni, az Audiomarkt-on 4000 Euró körül megy, én itthon 450 ezer körül bírtam megcsípni.
Ez van a lánc egyik végén, a másikon meg egy cd játszó ( kb. 40 ezer  Ft) futóműnek, ami miatt kissé "far-nehéz"-nek érzem a rendszert.
A hangfal nagyon jó, szinte mindegy, mit kötök elé, jól szól.
 
Szóval, akkor hogyan kellene egyensúlyt tartani a komponensek között?
 
Mennyit szánjak forrásra?
 
Van 3 darab külső dac-om.
A dac-ot vegyem külön egységnek, vagy számoljam hozzá a forráshoz?
 
Használt vagy új árakon célszerűbb számolgatni?
 
Hibás ez az alapvetés. Egyrészt az "ugyanannyi pénzt költeni illik" nem értelmezhető. Más részt hogyan nem lehet foglalkozni azzal, h vannak olyan dolgok amik áruknál jobban és kevésbé érik meg? Valamennyire majdnem minden cucc ilyen, az ár alapú százalékolásnak többen közt ezért sincs értelme.
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Mikor arányos vagy kiegyensúlyozott szerintetek egy rendszer?
Elvileg minden komponensre ugyanannyi pénzt illik költeni, mondták nekem sok évvel ezelőtt a rutinosak.

Most ne foglalkozzunk azzal a nem elhanyagolható ténnyel, hogy vannak alulárazott és túlárazott cuccok.
Például lánc teljes értékéhez képest a hangfal legyen 20 %, az erősítő 30 %, a dac 20 %, a forrás 10 %, a kábelek 10 %.
A dac szerintetek külön egység vagy a forrásra kifizetett összeggel együtt kell számolni?
A használt vagy az újkori árat kell egy láncban szereplő készülék esetében figyelembe venni?

 
Hibás ez az alapvetés. Egyrészt az "ugyanannyi pénzt költeni illik" nem értelmezhető. Más részt hogyan nem lehet foglalkozni azzal, h vannak olyan dolgok amik áruknál jobban és kevésbé érik meg? Valamennyire majdnem minden cucc ilyen, az ár alapú százalékolásnak többen közt ezért sincs értelme.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »



Mikor arányos vagy kiegyensúlyozott szerintetek egy rendszer?
 
Elvileg minden komponensre ugyanannyi pénzt illik költeni, mondták nekem sok évvel ezelőtt a rutinosak.
 
Az egységek:
 
-hangfal,
-erősítő,
-kábelek,
-forrás.
 
Most ne foglalkozzunk azzal a nem elhanyagolható ténnyel, hogy vannak alulárazott és túlárazott cuccok.
 
Például lánc teljes értékéhez képest a hangfal legyen 20 %, az erősítő 30 %, a dac 20 %, a forrás 10 %, a kábelek 10 %.
 
A dac szerintetek külön egység vagy a forrásra kifizetett összeggel együtt kell számolni?
 
A használt vagy az újkori árat kell egy láncban szereplő készülék esetében figyelembe venni?

 
hát, ha százalékokat akarsz hallgatni rendszeredben, akkor érdemes így megközelítened a kiegyensúlyozottságot
 
az erősítőm a hangfalam új árához képest nem éri el a hetedét sem, használtan is csak a negyedét (ha jól számolom) mégis kiválóan zenélnek együtt
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2317
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 627

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Mikor arányos vagy kiegyensúlyozott szerintetek egy rendszer?
 
Elvileg minden komponensre ugyanannyi pénzt illik költeni, mondták nekem sok évvel ezelőtt a rutinosak.
 
Az egységek:
 
-hangfal,
-erősítő,
-kábelek,
-forrás.
 
Most ne foglalkozzunk azzal a nem elhanyagolható ténnyel, hogy vannak alulárazott és túlárazott cuccok.
 
Például lánc teljes értékéhez képest a hangfal legyen 20 %, az erősítő 30 %, a dac 20 %, a forrás 10 %, a kábelek 10 %.
 
A dac szerintetek külön egység vagy a forrásra kifizetett összeggel együtt kell számolni?
 
A használt vagy az újkori árat kell egy láncban szereplő készülék esetében figyelembe venni?
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: venomer »


A hifisták többsége számára a dinamika egyenlő a hangerővel, hangossággal és ebből rengeteg félreértés, félremagyarázás születik.
Ezért kell az AVX-re járni! Pont fordítva gondolkodnak különben, mert hangosság alatt a folyamatos, ordító hangosságot is értik egyben, ami meg pont a dinamika hiánya. Alternatív vérnyomás-emelő gyógyszerként párbeszédbe elegyedhetünk, ilyenkor előkerül a mindent ütő érv, hogy ez ma már így szokás, távolról is hallható kell, hogy legyen a muzsika, gyors világban élünk, csak a harsánysággal lehet célt érni - mondja a producer. Ami a legszörnyűbb, hogy tényszerűségét az adott célközönségét tekintve ez igaz is. Innen fogva érvet nem tudsz felhozni, amit be is fogad a kölke, hogy miért is volna jó szembe menni a trenddel.

Avatar
panda maci
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1198
Csatlakozott: 2014.04.26., szomb. 11:15
Értékelés: 68

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: panda maci »


Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy 4 vagy 8 ohm-ra kell állitani az erösitön a front résznél?
Mert a hangfalon 4-8ohm-ig van irva ,és nem tudom hogy melyikre állitsam,  illetve lesz-e valami baja az erősitönek ha nem jól állitom be az ohm-ot a vason?
Vagy hangban lehet hallani különbséget? Bocs de ezekhez nem értek  
Elöre is köszönöm a válaszokat  

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


 milyen szoftverrel lehetne hasonlo dinamikatartomany infot, kepet csinalni (pl. flac) trackekröl ?
én a A Cool Edit Pro 2.1 verzióval csináltam, ez elég öreg progi, de van demo változata az is működik. flac-et át kell konvertálni wav-ba.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »


A legtöbb audio editor szoftver képes ilyen elemzést végezni, de frászt kapok attól, amikor ilyenekkel villognak HiFi fórumokon. Érdemes utána olvasni, miféle dinamikai fogalmak léteznek, mi a különbség köztük és melyiknek milyen hatása van a zenére, hangélményre. A hifisták többsége számára a dinamika egyenlő a hangerővel, hangossággal és ebből rengeteg félreértés, félremagyarázás születik.
dinamika nalam a halk es hangos viszonya, pl. max. különbsege, eloszlas a hangossag függvenyeben, vagy ppp-töl fff-ig szamszerint a konzervzenen, felvetelen mi van, mi maradt meg;  es persze mekkora idöszakaszon belül mekkora a valtozas, az is erdekes, hat rank
 
en nem forumokon szeretnek villogni :-)  magamnak vagyok kivancsi.  mert ugy gondolom a dinamika erzete nem csak a valos dinamikatol függ, hanem sok mastol is, ..meg szeretek szamokat latni, azert is, hogy lassam erzet es szamok viszonyat.
 
regen olvastam hifimagazint, az ide vonatkozo cikkeket is.
 
konkretabb ajanlas jo lenne: hol olvassak utana, melyik hetköznapi szoftverben van erre jo lehetöseg

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10353
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


 milyen szoftverrel lehetne hasonlo dinamikatartomany infot, kepet csinalni (pl. flac) trackekröl ?
A legtöbb audio editor szoftver képes ilyen elemzést végezni, de frászt kapok attól, amikor ilyenekkel villognak HiFi fórumokon. Érdemes utána olvasni, miféle dinamikai fogalmak léteznek, mi a különbség köztük és melyiknek milyen hatása van a zenére, hangélményre. A hifisták többsége számára a dinamika egyenlő a hangerővel, hangossággal és ebből rengeteg félreértés, félremagyarázás születik.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »


nem feltétlen a zúzós zene tartalmaz nagy dinamikát. Régebben csináltam ezeket a dinamika spektrumokat wav trackekről. Az egyik egy madrigál, a másik Carmen-Sweet. A pontos lemezcímekre most nem emlékszem. Tessék ezeket a szokásos zeneszobába bepakolni!. Na ugye hogy milyen sokat lehet veszíteni aki kénytelen a szomszédok miatt, vagy egyéb okból 90dB-ben maximálni a hangnyomás maxot. Az már egy másik oldal, a 90dB  hangnyomás az átlagos hangfallal kb 1W-ra terheli a végfokot.
 milyen szoftverrel lehetne hasonlo dinamikatartomany infot, kepet csinalni (pl. flac) trackekröl ?

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


De rákeresni rá tudtál 
 
és van lehetőséged feltölteni, ha nem találtál
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
Thunder
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1012
Csatlakozott: 2012.03.15., csüt. 12:17
Értékelés: 363

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Thunder »



bármilyen előadóra ??
próba képen beírtam: Anna Prohaska (szoprán)
utána nem kerestem tovább

 
De rákeresni rá tudtál 
Auralic Aries LE streamer - Musical Fidelity A1008 CD Pro - Musical Fidelity A1008 - IQ 4180 AT
Zidoo z9s lejátszó - Arcam AVR550 erősítő - IQ 4180 AT, B&W HTM61, IQ 2240 AT hangfalszett

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4636
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3102

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: istvan01 »



Ez alábbi linken talán azért lehet érdekes, mert a dinamikatartomány szempontjából vizsgálja az egyes albumok különböző változatait.
 
Itt pld egy nagyon loudness- es album
Különböző változatai vannak fenn, de bármilyen előadóra rá lehet kereseni.
 
 
http://dr.loudness-war.info/album/list? ... ornication

bármilyen előadóra ??
próba képen beírtam: Anna Prohaska (szoprán)
utána nem kerestem tovább

Avatar
hukkle
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1572
Csatlakozott: 2014.12.31., szer. 00:38
Értékelés: 358

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: hukkle »


Ez alábbi linken talán azért lehet érdekes, mert a dinamikatartomány szempontjából vizsgálja az egyes albumok különböző változatait.
 
Itt pld egy nagyon loudness- es album
Különböző változatai vannak fenn, de bármilyen előadóra rá lehet kereseni.
 
 
 
 
http://dr.loudness-war.info/album/list? ... ornication

Online
Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12631
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7304
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »


Eléggé leszűkül a tápkábelek köre, főleg az audiofil csatlakozóké.
 

Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


ma kedvem volt egy régi massive attack lemezt betennem a lejátszóba (első albumot).
 
aki követte "ténykedésem", láthatta, volt egy kis előrelépés a rendszeremben, most azt  mondom 1-2 apróságtól eltekintve elégedett vagyok. (cd lejátszó, pécés vonalat kéne fejleszteni még)
 
a lemez úgy kapcsolódik, hogy mintha egy új lemezt hallgattam volna meg sok új apró részlettel, ami eddig is ott volt, de nem "szólalt" meg. pl. a basszusgitárnál, hallom a húrok rezonálását, eddig csak "basszus" volt, némi költői túlzással a számok ismerősek voltak, de hangsúly és a részletek teljesen új megvilágítást adtak.
 
nyilván bele lehet kötni a mondanivalómban, de ezek számomra olyan dolgok, mint egy buddhistának az apró megvilágosodások
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Ennek szép példája a (ha jól emlékszem) az éppen nálad vendégeskedő dobozka.
 már szerencsére nem vendég
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Online
Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: d.janos »


magyar piac vasarlója is sok esetben inkabb bízik a "nagy" nevekben, mert könnyebben eladhatóak ha arra kerülne sor, mint egy magyar gyártó terméke. van néhány elvetemült ember aki nem így gondolja, plusz ami itthon magyar gyártótól esetleg belépőnek számít az ár miatt pl., az tudásban túl mutat azon.
Ez így van, ott van jelentősebb marketing, az üzletekben azok a termékek vannak. A minőséget, az előállított értéket meg kell fizetni, aki belevág a hifizésbe és rálép a tapasztalás útjára, az meg is tudja. Sok sok oldalra lépés, visszalépés is tarkíthatja az utat, amíg elér valaki oda, hogy zenét hallgat órákon át és nem kapcsolgat a zenék között és nem hifizik, hosszú az út sokszor odáig eljutni. Amit pedig a polcokon lehet találni, amit a kisker gépezet elad, az nem üti meg azt a szintet (esetenként), amit a zenehallgató keres egyébként. A hazai gyártók pedig tudnak olyat, ami élményt varázsol a szobába.
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: kupecke »


magyar piac vasarlója is sok esetben inkabb bízik a "nagy" nevekben, mert könnyebben eladhatóak ha arra kerülne sor, mint egy magyar gyártó terméke. van néhány elvetemült ember aki nem így gondolja, plusz ami itthon magyar gyártótól esetleg belépőnek számít az ár miatt pl., az tudásban túl mutat azon.
Ennek szép példája a (ha jól emlékszem) az éppen nálad vendégeskedő dobozka. Szinte új és féláron sem csaptak le rá...
Majdnem azt írtam, hogy számomra hihetetlen, de... vanóvinág.
Korábban birtokoltam egy Bay Audio hangsugárzót, én is "fáztam" tőle, tudtam, csak az fogja később  megvenni, aki ismeri. (így is történt). DE egy ötcsillagoscsakjókatolvashatszróla Rega rendszerből piacra dobatta a Jura-t.
(ma már csak ócska vintage komponensek mozgatják meg a fantáziámat, amennyi pénzt én rá tudok (és akarok) szánni, ez jut, ha csak a fülemre -és nem hájpra - hallgatok.)

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4775
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Teljesen igazad van. Arra keresném a választ, hogy ma kis hazánkban még úgy is, hogy a gyártók általában sajnos nem a magyar piacból élnek (mert nem tudnak megélni belőle), mit állítanak elő erősítő-hangfal párosban. Talán ezzel is picit odafigyelünk rájuk, meghallgatjuk a termékeiket, mert érték amit előállítanak, óriási szakmai tudás van mögöttük tapasztalatom szerint.  
magyar piac vasarlója is sok esetben inkabb bízik a "nagy" nevekben, mert könnyebben eladhatóak ha arra kerülne sor, mint egy magyar gyártó terméke. van néhány elvetemült ember aki nem így gondolja, plusz ami itthon magyar gyártótól esetleg belépőnek számít az ár miatt pl., az tudásban túl mutat azon.
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tindal

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: avl2 »



 
Hivox:    Amp4You (120eFt) 

 
Hivox amp4me kevesebb, talan 70e  HUF

Online
Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: d.janos »


Teljesen igazad van. Arra keresném a választ, hogy ma kis hazánkban még úgy is, hogy a gyártók általában sajnos nem a magyar piacból élnek (mert nem tudnak megélni belőle), mit állítanak elő erősítő-hangfal párosban. Talán ezzel is picit odafigyelünk rájuk, meghallgatjuk a termékeiket, mert érték amit előállítanak, óriási szakmai tudás van mögöttük tapasztalatom szerint.   (és nem utolsó sorban keresek egy ilyen összeillő párost is  )
Itt nézelődtem tegnap és már ez nem az aktuális helyzet, nem él a honlap vagy épp van olyan terméke, ami nem került fel a honlapjára.
 
http://www.egalizer.hu/hifi/keszulekek/magyar.htm
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: svedmalac »



Érdekelne, hogy a hazai gyártók kínálatában milyen erősítő-hangsugárzó párosok vannak a "belépő szinten".
Kik vannak még és milyen termékeket gyártanak ?
 
Ethosz : UNI-PAK (160eFt) + EAL07 (245eFt)
Heed :   Elixír (295eFt) + Enigma 5 (695eFt)
Hivox:    Amp4You (120eFt) + 3utas zárt monitor (420eFt)

Kezdjük ott, hogy a felhasználó szempontjából a "belépő szint" sokszor olyan, mint az "audiophil", a "high-end", a "nagykategóriás"...
Kinek mi, melyik és mennyiért? 
Sokaknak max. 100eFt a keret erre, sokaknak meg 800eFt is természetes és sima ügy.
 
A gyártók belépős kategóriáját csak ezután érdemes boncolgatni...
Természetes, hogy ha a közép kategória már eleve pl. 2MFt, akkor a 800eFt is lehet belépő. 
Ennek ellenére érdekes egy ilyen kigyűjtést átnézni... 

Online
Avatar
d.janos
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 650
Csatlakozott: 2004.10.12., kedd 00:45
Értékelés: 194
Tartózkodási hely: 4200

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: d.janos »


Érdekelne, hogy a hazai gyártók kínálatában milyen erősítő-hangsugárzó párosok vannak a "belépő szinten".
Kik vannak még és milyen termékeket gyártanak ?
 
Ethosz : UNI-PAK (160eFt) + EAL07 (245eFt)
Heed :   Elixír (295eFt) + Enigma 5 (695eFt)
Hivox:    Amp4You (120eFt) + 3utas zárt monitor (420eFt)
"Az élet különös ténye, hogy elménk mindig megtalálja annak a módját, hogy fizikai valósággá változtassa azokat a gondolatokat, melyekkel a legtöbbet foglalkozunk"

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”