Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: svedmalac »


Enyém felül töltős, nincs tálcahang, de szeretem betölteni a kedvenc lemezeim, rá a korong és a leszorító. Atomstabil gép, precíz és finom, de nem finomkodó. Imádom ezt az eszközt, ha ez az egész ciki, akkor is. A PC-t sose tudtam szeretni, 1 pillanatig se.
Én érzem a pc-s zenehallgatás lényegét és a jövő szelét is.
Nálam jelenleg a sima pc egy Musiland koax-on megy egy kínai dac-ba, onnan az erősítőbe.
Próbaképpen van az egész (egyelőre jobban nem is érdekel), a gyenge cuccokhoz képest nem is tűnik rossznak.
Tényleg csak a kíváncsiság hajtott, hogy nálam szól-e? 
Ezzel nincs is gond, mert tény, hogy valami ilyesmi irányba fog fejlődni a dolog.
De azért olyan jó, mikor leveszem a megfelelő helyről a lemezt, kinyitom, esetleg nyikorog a tok, lemezt berakom; ha olyanom van, akkor az aliscás rátétemet is használom (mert nem rossz az) és hallok egy enyhén kattanós hangot, mikor a play-t megnyomom. Ezután jöhet a fej mozgásának halk hangja, majd a muzsika...
A régebbi gépek zöld fényéről nem is beszélve...
Egyelőre ezt nálam lehetetlen kiváltani mással. Gyanítom, hogy valami olyasmi a dolog, mint amikor faterom azt mondta a 70-es évek végén, hogy az ő Uher (CG350) felvételeinél nehéz lesz jobbat csinálni a jövőben.
Az idő nem áll meg (sajnos csak Mi a kis világunkban, amit egy rövid ideig irányíthatunk és befolyásolhatunk és élvezhetünk)...

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Enyém felül töltős, nincs tálcahang, de szeretem betölteni a kedvenc lemezeim, rá a korong és a leszorító. Atomstabil gép, precíz és finom, de nem finomkodó. Imádom ezt az eszközt, ha ez az egész ciki, akkor is. A PC-t sose tudtam szeretni, 1 pillanatig se.

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: szigony »


Én még azt a hangot is szeretem, amikor a cd tálca kinyílik és becsukódik...
Azt is meg tudom hallgatni amikor a Marantz CD63 Ki mkII tálcájára teszem a lemezt.
Az Artera Play ilyen nosztalgikus hangokat nem ad ki.

Avatar
svedmalac
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1234
Csatlakozott: 2012.06.28., csüt. 18:34
Értékelés: 386

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: svedmalac »

Én még azt a hangot is szeretem, amikor a cd tálca kinyílik és becsukódik...

Avatar
szigony
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2047
Csatlakozott: 2009.11.11., szer. 20:39
Értékelés: 1362

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: szigony »


Én pl visszatértem sok évnyi PC-zés után. Sokan meg áttértek CD-ről PC-re, sőt, mondjuk úgy, a legtöbben. De azért jópáran vissza is, csak kevesen szólalnak meg, mert... most nem ez a divat nah, ciki meg minden...
Nekem van egy köztes megoldásom a Quad Artera Play.Az iMAC+Audirvana+ szépen megfér az Artera Play CD pörgetője mellett.Megértem,hogy neked tele lett a hócipőd.Lehet ha én is belekeveredtem volna a PC finomhangolásába állandó buherálásába.Akkor előbb utóbb meguntam volna,hogy mindíg elvonja valami a figyelmem a zenehallgatásról.Ezzel a megoldással egyikről sem kell lemondanom.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »



Két CD player ugyanúgy szól?
 
Miért hagyjuk a kiforrottság kérdését? A CD 2-3 évtizedes előnyben van a PC-hez képest, ezt én nem hanyagolnám el. Meg sem merem tippelni, a számítógépes lejátszás hol fog tartani 30 év múlva, miközben a CD lejátszást már nem fejleszti senki.
 
A kényelem nem feltétlenül a testmozgás kerülését jelenti. Nekem - aki utálja a zsúfolt, agyonbútorozott lakótereket és szekrényeket - már nagyon kényelmetlen volt ezernyi CD-t és több száz LP-t tárolni és nagyon örülök, hogy ez a nyűg eltűnt az életemből.

Félreérthettél, mert én nem a PC-s zenehallgatás ellen érveltem, hanem azt próbáltam megkérdőjelezni, hogy ez az út könnyű lenne.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Egyébként nem ledegradálni akartam a PC-s zenehallgatást,van itthon nekem szép HTPC-m is(filmre),csak valóban,ahogy fapaci is jól leírta,érzelmi szálak is fűznek a CD-hez.
 
Amúgy meg tényleg nem szabad szem elől téveszteni a haladást.lényeg,hogy a közös hobbinkban örömünket leljük,és valóban valódi értéket képviseljen minden változás.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A zenét én hallgatni szoktam, nem fogdosni.
Ennek örömére akkor most hallgassunk egy kis zenét! Betettem a jazz rovatba is de sztem sokak figyelmét elkerülte. Te biztos, hogy értékelni fogod.
 




Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Én akkor szenvednék ha egy dobozban laknának kézzelfoghatatlan módon a zenéim.
A zenét én hallgatni szoktam, nem fogdosni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Eltűnt az életedből más is...
Igen, a mérgelődés, hogy nem hozzák vissza a kölcsönkért lemezeimet, meg hogy a gyerek végigtolja a konyha kövén. Na jó, nem sajnáltatom magam, meg győzködést sem szeretnék, hiszen ezek a kérdések általában nem észérvek mentén dőlnek el, sokkal inkább érzelmi alapon.

Online
Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3653
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1880

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Nekem kb 2x ennyi volt. Szenvedni és élvezni persze bármivel lehet.
Én akkor szenvednék ha egy dobozban laknának kézzelfoghatatlan módon a zenéim.Mondju az is zavarna ha hegyekben állnának a csak azért hogy több legyen alapon vásárolt lemezek,mert csak azt tartom meg amit jónak tartok és szeretek.Nekem 1000db-hoz kb még húsz évig kéne gyűjtögetnem,de lehet lenne az harminc is.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: tunerman »



Két CD player ugyanúgy szól?
 
Miért hagyjuk a kiforrottság kérdését? A CD 2-3 évtizedes előnyben van a PC-hez képest, ezt én nem hanyagolnám el. Meg sem merem tippelni, a számítógépes lejátszás hol fog tartani 30 év múlva, miközben a CD lejátszást már nem fejleszti senki.
 
A kényelem nem feltétlenül a testmozgás kerülését jelenti. Nekem - aki utálja a zsúfolt, agyonbútorozott lakótereket és szekrényeket - már nagyon kényelmetlen volt ezernyi CD-t és több száz LP-t tárolni és nagyon örülök, hogy ez a nyűg eltűnt az életemből.
 
 
 

Eltűnt az életedből más is...
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nekem kb 2x ennyi volt. Szenvedni persze bármivel lehet.
Szar az élet!

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Én elszenvednék egy ilyen helyen valahogy...
Nekem kb 2x ennyi volt. Szenvedni és élvezni persze bármivel lehet.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »




Nekem - aki utálja a zsúfolt, agyonbútorozott lakótereket és szekrényeket - már nagyon kényelmetlen volt ezernyi CD-t és több száz LP-t tárolni és nagyon örülök, hogy ez a nyűg eltűnt az életemből.

 
Én elszenvednék egy ilyen helyen valahogy...


Avatar
K P
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 366
Csatlakozott: 2010.02.27., szomb. 13:33
Értékelés: 272

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: K P »

Aztán kiderült, hogy mindkét forrásnak van létjogosultsága......

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 734

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


De honnan? Korábban ezt írtad: "...nem mintha hallgattam volna valaha is PC-ről zenét..."
Nem is hallgattam,de egy ideje CD-t sem,most késztetést érzek egy ilyen gépezet (CD lejátszó)birtoklására. Szép emlékek fűznek hozzá és talán a kütyüzés is alábbhagy,most füllentettem,nem fog alábbhagyni.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15219
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10374
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Amikor két lejátszó szoftver, két oprendszer, hardver, táp, stb. sem sem szól ugyanúgy, akkor szerintem a PC-s zenelejátszás nem a kényelemről szól. De legalábbis sokkal kevésbé, mint a CD-s, amiben mégis csak végesnek tűnik a változók száma. És most hagyjuk is a kiforrottság és az elévülés kérdését.
Két CD player ugyanúgy szól?
 
Miért hagyjuk a kiforrottság kérdését? A CD 2-3 évtizedes előnyben van a PC-hez képest, ezt én nem hanyagolnám el. Meg sem merem tippelni, a számítógépes lejátszás hol fog tartani 30 év múlva, miközben a CD lejátszást már nem fejleszti senki.
 
A kényelem nem feltétlenül a testmozgás kerülését jelenti. Nekem - aki utálja a zsúfolt, agyonbútorozott lakótereket és szekrényeket - már nagyon kényelmetlen volt ezernyi CD-t és több száz LP-t tárolni és nagyon örülök, hogy ez a nyűg eltűnt az életemből.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Tudtommal Puklics Józsi cd-je nem játszik le dvd-t.
Újítás történt?

Nem, én a PC-re írtam, hogy ott kényelmes vagy több.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Tudtommal Puklics Józsi cd-je nem játszik le dvd-t.
Újítás történt?
 

Az általad is említett okok nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy CD-re váltottam.
Ott kényelmes, hogy fel se kell állnod a kis foteledből és bármilyen zenéhez hozzáférsz szinte 1-1 kattal, nézhetsz koncertfilmet, láthatod is adott esetben az előadást, nem csak hallhatod, stb...

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amikor két lejátszó szoftver, két oprendszer, hardver, táp, stb. sem sem szól ugyanúgy, akkor szerintem a PC-s zenelejátszás nem a kényelemről szól. De legalábbis sokkal kevésbé, mint a CD-s, amiben mégis csak végesnek tűnik a változók száma. És most hagyjuk is a kiforrottság és az elévülés kérdését.
Az általad is említett okok nagyban hozzájárultak ahhoz, hogy CD-re váltottam.
Ott kényelmes, hogy fel se kell állnod a kis foteledből és bármilyen zenéhez hozzáférsz szinte 1-1 kattal, nézhetsz koncertfilmet, láthatod is adott esetben az előadást, nem csak hallhatod, stb...

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Olcsóbb?
 




Annál a verziónál, amelyik énekelni se tud, igen.

Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


"Nincs elég mély!
De az új kábellel tettem bele!
Most már jobban szól mint a koncerten!"
 
Én a templomi orgona hangjával jártam így. Eltelt egy kis idő, mire megértettem, hogy otthon úgy kell szólni, mint élőben, nem jobban.
....  a rendszerem pont olyan szarul szól, mint ha ott lennék a koncertteremben és az első sorban ülnék! Nem jó ez így!....
Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »


Amikor két lejátszó szoftver, két oprendszer, hardver, táp, stb. sem sem szól ugyanúgy, akkor szerintem a PC-s zenelejátszás nem a kényelemről szól. De legalábbis sokkal kevésbé, mint a CD-s, amiben mégis csak végesnek tűnik a változók száma. És most hagyjuk is a kiforrottság és az elévülés kérdését.
Ez is csak ilyen divat szerűség, most a pc-től várjuk a csodát,régen a cd volt a megváltó aztán kiderült hogy mégse.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Avatar
bitrograde
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2081
Csatlakozott: 2016.10.27., csüt. 11:40
Értékelés: 1817
Tartózkodási hely: Pécs

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: bitrograde »


Mert a legkényelmesebb a pc-s zenehallgatás.
Amikor két lejátszó szoftver, két oprendszer, hardver, táp, stb. sem sem szól ugyanúgy, akkor szerintem a PC-s zenelejátszás nem a kényelemről szól. De legalábbis sokkal kevésbé, mint a CD-s, amiben mégis csak végesnek tűnik a változók száma. És most hagyjuk is a kiforrottság és az elévülés kérdését.
Audio-PC (zozoweb & mzperx) / Rotel RCD-865 (by süteményx) - RME ADI-2 FS (zozoweb PSU) - Bryston 4B - Vandersteen 2CE Signature |
OTL by zozoweb (Siemens&Mullard) - Sennheiser HD540 Reference Gold | Wyre4Sound, freeba, SAEC, Kondo KSL-SPC & Mogami

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”