Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
mgus
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1525
Csatlakozott: 2010.02.18., csüt. 16:03
Értékelés: 377
Tartózkodási hely: Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: mgus »


Az új a szebb a jobb az mindig ott van az emberben csak hát menyiért meg tényleg jobb az csak akkor derül ki ha otthon teszteli az ember. Én elégedett vagyok amim van hisz a továbbjutáshoz már csak a milkák
hiányoznak, mint régen a 1000-esek, akkor is megcsináltam magamnak amire vágytam és most is így vagyok vele.
MaXiMusz MF3.2,Hb-Ag 200,Low end PC,SBx Titán HD,Neotech NEI-1002,
Furutech Alpha Cable,Fi-50,Fi-32 GTX-D System,AG power & Nano liquid.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



egyáltalán van olyan fórumozó aki elégedett már jó ideje a rendszerével, és nem azon agyal állandóan, hogyan lehetne még jobb (ami szubjektív megközelítés) ?
 


Csontváry amikor Libanonban meglátta a cédrusokat megcsóválta a fejét és így szólt: " Uram, hát te csak ilyen vacak fákat tudsz teremteni? Na várj, majd én megmutatom neked, hogy milyen egy igazi cédrus!" És ekkor festette meg a Libanoni cédrus c. képét amit az MNG-ben bárki megtekinthet. A hifista is sokszor pont ez csinálja. Jaj - mondja - a rendszerem pont olyan szarul szól, mint ha ott lennék a koncertteremben és az első sorban ülnék! Nem jó ez így! Én akarok lenni a mikrofon! És addig hajtja magát amíg elő nem állítja ezt a valóságban soha nem létezett hangzást. A többit meg már mindenki ismeri. Jön a rendszer felszámolás...

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »



egyáltalán van olyan fórumozó aki elégedett már jó ideje a rendszerével, és nem azon agyal állandóan, hogyan lehetne még jobb (ami szubjektív megközelítés) ?
 


 
Ez egy ilyen hobbi. Hosszú az út a nirvánához. A kütyüzés gyakori velejárója a HiFi mániának. Nálam a fő elemek (Amp, Preamp, Dac, hangsugárzó) évek óta nam változott, kábelekkel, kiegészítőkkel még előfordul a játszadozás. Ha valamihez ami érdekel, kedvezően hozzájutok, már csak tapasztalat szerzés okán is begyűjtöm, aztán vagy kiváltja a hazait, vagy megy útjára. Az ilyesmi kikapcsol a zenélés mellett. Inkább ez mint a kocsma, nem?
.

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


egyáltalán van olyan fórumozó aki elégedett már jó ideje a rendszerével, és nem azon agyal állandóan, hogyan lehetne még jobb (ami szubjektív megközelítés) ?
 

hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
Dorian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2339
Csatlakozott: 2006.06.26., hétf. 10:52
Értékelés: 899

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Dorian »



Van egy szint, ami felett érdemesebb a forrásra költeni, mint a dacra, mert az okoz nagyobb javulást a rendszerben.
De ehhez egy jó dac szükséges. mert hiába a kiváló forrás, ha a dac a szűk keresztmetszet, és nem mutatja meg a forrás erősségeit.
 

Ez nem így működik. Bizonyos hangi jellemzők problémái nagyon sokszor nem fednek más hibákat.
 
Nálam a DAC a leggyengébb "láncszem" (Denon da300) mégis nagyon nagy előrelépés volt a forrás csere, volt akkora, mint bármi más komponensnek.
Mielőtt elkezdtem hifizni, a különböző stílusú és minőségű zenéimet élvezettel hallgattam rendszeremen, pusztán a zene kedvéért. Most 20 év hifizés és egy csomó pénz elégetése után végre eljutottam ugyanoda

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jaja, olcsóbb ha ... feleségül veszel egy énekesnőt.
Olcsóbb?
 




Avatar
ANDS
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2320
Csatlakozott: 2010.10.23., szomb. 19:56
Értékelés: 629

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: ANDS »


Nagyjából erre jutottam én is.
 
Van egy szint, ami felett érdemesebb a forrásra költeni, mint a dacra, mert az okoz nagyobb javulást a rendszerben.
De ehhez egy jó dac szükséges. mert hiába a kiváló forrás, ha a dac a szűk keresztmetszet, és nem mutatja meg a forrás erősségeit.
 
 
"A good transport is essential to realizing the best digital playback, but the overall system performance is much more dependent on the D/A converter. A $1000 transport with a $4000 digital converter makes more sense than a $4000 transport driving a $1000 digital processor.
 
While the transport is a far less important factor in a system's overall performance than, say, a D/A converter, ..."
http://www.stereophile.com/content/esot ... bryA1Uy.97
 
Nem a hangfalas lánchoz, hanem a fejhallgatóshoz keresgélek.
A hangfalat esel second erősítő hajtja, már amikor nagyritkán bekapcsolom.
 
 
....Ugyanakkor egyetértek, hogy a DAC-ok sokat fejlődtek, és ma már megfizethető áron, lehet nagyon jó DAC-ot is kapni. Előbb talán abba az irányba keresgélnék. Az én tapasztalatom szerint, a DAC meghatározza a hangzás karakterét. Ha az tetszik, már csak finomhangolás, hogy mivel eteted.
 .....Lehet, elsiklottam felette, de sehol nem említed, ilyen erősítővel hajtod a hangfalaid?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyik nincs áram alatt, csak más a fogása.

Ha jól szól a cuccod, és elégedetten hátradőlve hallgatod, ne fejleszd tovább.

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jaja, olcsóbb ha megtanulsz valamilyen hangszeren játszani és feleségül veszel egy énekesnőt. Aki a férfi hangot szereti, az bajban van. 
Egy F. Lorée Royal oboa 3 millióba kerül. Egy Miyazawa Boston Classic 24k Gold fuvola meg kb 10 millió. És hosszan sorolhatnám még.  

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Jaja, olcsóbb ha megtanulsz valamilyen hangszeren játszani és feleségül veszel egy énekesnőt. Aki a férfi hangot szereti, az bajban van. 
 
na, akkor az öcsém jól járt, 35 éve zenél, és egy (ismert) énekesnő a barátnője
 
azért nincs otthon hifi
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


lp, cd pc, így nagyjából lefedem a zenehallgatási szokásokat (persze tudom: lehetne otthoni élőzene is, etc )
Jaja, olcsóbb ha megtanulsz valamilyen hangszeren játszani és feleségül veszel egy énekesnőt. Aki a férfi hangot szereti, az bajban van. 

Avatar
GTomi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4782
Csatlakozott: 2003.11.20., csüt. 11:45
Értékelés: 566
Tartózkodási hely: Sopron/Budapest

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: GTomi »


Én pl visszatértem sok évnyi PC-zés után. Sokan meg áttértek CD-ről PC-re, sőt, mondjuk úgy, a legtöbben. De azért jópáran vissza is, csak kevesen szólalnak meg, mert... most nem ez a divat nah, ciki meg minden...
 
lp, cd pc, így nagyjából lefedem a zenehallgatási szokásokat (persze tudom: lehetne otthoni élőzene is, etc )
hivox 3 utas zártmonitor/ hivox dac4me/ hivox amp4you/ hivox usb/spdif konverter/ alces 4, hivox/ hidiamond rca d3/ hidiamond koax/ luxor y usb/ diy kábelek/ revox b226/ laptop+roon+tidal

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


No,akkor leszek én a következő "áldozat" aki felvállalja ezt a kanyart visszafele. 
De honnan? Korábban ezt írtad: "...nem mintha hallgattam volna valaha is PC-ről zenét..."

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Én pl visszatértem sok évnyi PC-zés után. Sokan meg áttértek CD-ről PC-re, sőt, mondjuk úgy, a legtöbben. De azért jópáran vissza is, csak kevesen szólalnak meg, mert... most nem ez a divat nah, ciki meg minden...
No,akkor leszek én a következő "áldozat" aki felvállalja ezt a kanyart visszafele.
 
Köszönöm mindenkinek a hozzászólásokat!
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


De igen,tudom,hogy nekem kell eldöntenem a kérdést magamban,csak gondoltam hátha valaki visszatért már erről az útról,vagy műveli még az optikai lejátszást.
Én pl visszatértem sok évnyi PC-zés után. Sokan meg áttértek CD-ről PC-re, sőt, mondjuk úgy, a legtöbben. De azért jópáran vissza is, csak kevesen szólalnak meg, mert... most nem ez a divat nah, ciki meg minden...

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Van itthon HTPC-m is,éppen most kapnak komolyabb tápot,de az dedikált,kizárólag filmek lejátszására szolgálnak.Természetesen hallottam már ezekről a PC-s zenei forrásokról,de kell hozzá monitor vagy valami megjelenítő,folyamatos karbantartás stb. 
De igen,tudom,hogy nekem kell eldöntenem a kérdést magamban,csak gondoltam hátha valaki visszatért már erről az útról,vagy műveli még az optikai lejátszást.

A lejátszandó zenei anyag formátuma sztem a döntő. Ha nagy CD gyűjteményed van akkor érdemes azon a vonalon haladni. Persze lehet rippelni is. Ha pedig van 1-2 terrabitnyi 24 bit studio masterod akkor nem kérdés, hogy a számítógép a megfelelőbb. Sajna egyik út sem olcsó ha a valósághű hangzás a cél. Egy Mark Levinson lejátszó pl többe van, mint az én komplett láncom pedig az sem volt két fillér. Tudom, hogy van olcsóbb is mint a Mark Levinson de azért meg lehet nézni itt a fórumon, hogy több fórumtárs is ilyet használ. A hifiben már minden igényre van adekvát megoldás. Egyedül az anyagiak szabnak határt a vágyaknak.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »



És ugyan olyan jó, vagy jobb, mint egy optikai lejátszó.
Spec én behúztam a cdimet (illetve egy részét), mert közben rájöttem, h a tidal is tökéletesen kielégíti az igényeimet.

Van itthon HTPC-m is,éppen most kapnak komolyabb tápot,de az dedikált,kizárólag filmek lejátszására szolgálnak.Természetesen hallottam már ezekről a PC-s zenei forrásokról,de kell hozzá monitor vagy valami megjelenítő,folyamatos karbantartás stb. 
De igen,tudom,hogy nekem kell eldöntenem a kérdést magamban,csak gondoltam hátha valaki visszatért már erről az útról,vagy műveli még az optikai lejátszást.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »



És ugyan olyan jó, vagy jobb, mint egy optikai lejátszó.
Spec én behúztam a cdimet (illetve egy részét), mert közben rájöttem, h a tidal is tökéletesen kielégíti az igényeimet.

Én is számítógépről hallgatom a studio masterokat. Tök jól szólnak. Bár már megkaptam itt a minap vkitől, hogy nem értek én semmihez.

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Mert a legkényelmesebb a pc-s zenehallgatás. Minden 1 kattra van, bármi elérhető.
Hogy minek van létjogosultsága, egyénfüggö.

És ugyan olyan jó, vagy jobb, mint egy optikai lejátszó.
Spec én behúztam a cdimet (illetve egy részét), mert közben rájöttem, h a tidal is tökéletesen kielégíti az igényeimet.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



Ez egy jó kérdés,bár tudom rá a választ.
 
De mégis,akkor ez zsákutca,hagyjam? Hálózati lejátszóm az van az egyik rendszeremnél,de mivel 2 zenei rendszer van itthon gondoltam,hogy a másikat CD lejátszóval etetném.

Azt csináj, ami szerinted jó, ami neked tetszik.
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Vendég

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerinted miert zuhant le a cd játékosok és a futóművek ára?
Mert a legkényelmesebb a pc-s zenehallgatás. Minden 1 kattra van, bármi elérhető.
Hogy minek van létjogosultsága, egyénfüggö.

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


Szerinted miert zuhant le a cd játékosok és a futóművek ára?
Ez egy jó kérdés,bár tudom rá a választ.
 
De mégis,akkor ez zsákutca,hagyjam? Hálózati lejátszóm az van az egyik rendszeremnél,de mivel 2 zenei rendszer van itthon gondoltam,hogy a másikat CD lejátszóval etetném.
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
Vinkler
Adminisztrátor
Adminisztrátor
Hozzászólások: 12683
Csatlakozott: 2011.02.13., vas. 23:02
Értékelés: 7377
Tartózkodási hely: Szentendre

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Vinkler »



De jó téma megy most itt kérem szépen!
Éppen azon gondolkodtam,hogy mi lenne ha PC-s zenei lejátszót hagynám a p...ba,nem mintha hallgattam volna valaha is PC-ről zenét és vennék valami jobb futóművet. A zenei anyagot írott lemez formájában játszanám le,most van néhány igen jó vétel futóműből,nekem meg nem kényelmetlen a folyamat.
 
Tehát a konkrét kérdésem az lenne,hogy van ennek létjogosultsága a jelenlegi helyzetben?

Szerinted miert zuhant le a cd játékosok és a futóművek ára?
Apple / Linn / Parasound / Diy Active ATC
Gyertyára sem vet rossz fényt az, hogy fogyton fogy, amíg világít. / Fodor Ákos

Avatar
phyton71
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1678
Csatlakozott: 2013.12.06., pén. 19:18
Értékelés: 735

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: phyton71 »


De jó téma megy most itt kérem szépen!
Éppen azon gondolkodtam,hogy mi lenne ha PC-s zenei lejátszót hagynám a p...ba,nem mintha hallgattam volna valaha is PC-ről zenét és vennék valami jobb futóművet. A zenei anyagot írott lemez formájában játszanám le,most van néhány igen jó vétel futóműből,nekem meg nem kényelmetlen a folyamat.
 
Tehát a konkrét kérdésem az lenne,hogy van ennek létjogosultsága a jelenlegi helyzetben?
"A zene magasabb rendű minden tudománynál és filozófiánál." Ludwig van Beethoven

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5816
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: audioline »

Nálam a PlexTools-al vagy EAC-al grebbelt', Nero-val 4x-esen Plextorral megírt korongok nagyon jól szólnak (a gyárilag 1x-től írható CD-R-ek!!!), az eredetivel szinte megegyeznek, tán egy hangyaszösznyit precízebbek. Próbáltam nem 'áthangolni' az eredetit. Fekete lakkfilc (nem alkoholos) a peremre. Ez a gyárin is dob...
.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6945
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4677
Tartózkodási hely: Csobánka

Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: fülelek »


Külön is árulták az írható lemezeiket, de mások is forgalmazták más néven. A lényeg, pont ugyanilyen alapanyag a MF saját kiadványai. Nem tudom, ez miért gáz, a lényeg, hogy jól szólnak, valamint az, hogy az írott lemeznek műszakilag is nagyobb az esélye,hogy jobban /precízebben szóljon a bóti préselt verziónál. Esélyt írtam nem véletlenül, mert ha nem megfelelő módon csinálják, akkor rosszabb is lehet, akár sokkal.
https://www.musicdirect.com/equipment/m ... -cases-cdr

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”