Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Általában a hifiről

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

Rotox írta:
2022.05.26., csüt. 13:38
Technikáról, pénzről, ízlésről, stb. beszéltek. Pedig Zsolt (és a cikkíró) gondolatai sokkal inkább világnézetről, gondolkodásmódról, stb. szólnak. Persze szigorúan szvsz.. :smile53:
Meglátogattak minket Zsolték és hosszasan egy nagyon jót beszélgettünk az aktuális helyzetről, beleértve a technológiákat, de természetesen a világnézeti kérdéseket is ami ide kapcsolódik. Úgy érzem mindannyian gazdagodtunk az eszmecsere során. A high-end egy külön világ, nem csak a matrica, amit néhányan próbálnak rátenni.
De ami ettől még egy kicsit méginkább szembeötlő, hogy hiába vagyunk ott Münchenben, de ha az "alsó sorban", akkor az még a látogatók és újságírók szempontjából is a futottak még kategória. Ha a fenti kiállítótermek valamelyikében vagy, akkor veszel részt IGAZÁN a high-end shown a nemzetközi szakma szerint is. Ez kicsit rossz, kicsit jó. Nehéz eldönteni. Nekünk az alsó rész is bőven elegendő volt és nagyon sok tapasztalattal gazdagodtunk. Érdekes miliője van látogatói és kiállítói oldalról is. Ami a legfontosabb: nincsenek egyetemlegesen "jó" hangok. Tetszési indexekkel operál mindenki, mert 100%-os, de még 90%-os sincs.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Technikáról, pénzről, ízlésről, stb. beszéltek. Pedig Zsolt (és a cikkíró) gondolatai sokkal inkább világnézetről, gondolkodásmódról, stb. szólnak. Persze szigorúan szvsz.. :smile53:

Online
Avatar
-CB-
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1760
Csatlakozott: 2019.04.12., pén. 13:29
Értékelés: 937
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: -CB- »

zoli73 írta:
2022.05.26., csüt. 13:11
Tctronic írta:
2022.05.26., csüt. 12:11
zoli73 írta:
2022.05.26., csüt. 11:56
Nem értem, mi ez a fanyalgás itt az árakról, méretekről, stb. A high-end legyen high-end, ha már ez a show erről szól. A high-end gyártóknak sohasem volt célja, hogy tömeg igényeket elégítsenek ki. Igen, kijózanító tud lenni, hogy a legtöbbünknek ez mennyire elérhetetlen, de ez a valódi high-end, és nem az a sok kacat amire ma tömegesen képesek ráhúzni ez a meghatározást.
Igazad van, egyetértek A gond (kérdés) viszont akkor merül fel, ha a megfizethetetlen rendszer hangja esetleg nem tetszik. gondolkodik.gif Miben/kiben van a hiba ilyenkor? A szoba méretében, akusztikájában, a nem szerencsésen megválasztott komponensekben, az ízlésünkben, ne adj Isten a termékben gondolkodik.gif
Semmi probléma nincs ezzel, egyszerűen nem neked készül.
Van olyan high-end gyártó akinek a készülékei nagy népszerűségnek örvendenek, nagy a rajongótáboruk, már-már szekta van körölöttük, de nekem soha, sehol nem tetszett. Ettől még kiváló eszközöket készítenek, de nem nekem, nem én vagyok a célközönségük.
Soha ne mondd, hogy soha. Évekig utáltam a "randa" Tannoyokat. Aztán mégis lett, és imádtam. De 2 év elteltével tovább léptem. ...és hány cuccról tudjuk ezt elmondani...

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Tctronic írta:
2022.05.26., csüt. 12:11
zoli73 írta:
2022.05.26., csüt. 11:56
Nem értem, mi ez a fanyalgás itt az árakról, méretekről, stb. A high-end legyen high-end, ha már ez a show erről szól. A high-end gyártóknak sohasem volt célja, hogy tömeg igényeket elégítsenek ki. Igen, kijózanító tud lenni, hogy a legtöbbünknek ez mennyire elérhetetlen, de ez a valódi high-end, és nem az a sok kacat amire ma tömegesen képesek ráhúzni ez a meghatározást.
Igazad van, egyetértek A gond (kérdés) viszont akkor merül fel, ha a megfizethetetlen rendszer hangja esetleg nem tetszik. gondolkodik.gif Miben/kiben van a hiba ilyenkor? A szoba méretében, akusztikájában, a nem szerencsésen megválasztott komponensekben, az ízlésünkben, ne adj Isten a termékben gondolkodik.gif
Semmi probléma nincs ezzel, egyszerűen nem neked készül.
Van olyan high-end gyártó akinek a készülékei nagy népszerűségnek örvendenek, nagy a rajongótáboruk, már-már szekta van körölöttük, de nekem soha, sehol nem tetszett. Ettől még kiváló eszközöket készítenek, de nem nekem, nem én vagyok a célközönségük.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

Tctronic írta:
2022.05.26., csüt. 12:11
zoli73 írta:
2022.05.26., csüt. 11:56
Nem értem, mi ez a fanyalgás itt az árakról, méretekről, stb. A high-end legyen high-end, ha már ez a show erről szól. A high-end gyártóknak sohasem volt célja, hogy tömeg igényeket elégítsenek ki. Igen, kijózanító tud lenni, hogy a legtöbbünknek ez mennyire elérhetetlen, de ez a valódi high-end, és nem az a sok kacat amire ma tömegesen képesek ráhúzni ez a meghatározást.
Igazad van, egyetértek A gond (kérdés) viszont akkor merül fel, ha a megfizethetetlen rendszer hangja esetleg nem tetszik. gondolkodik.gif Miben/kiben van a hiba ilyenkor? A szoba méretében, akusztikájában, a nem szerencsésen megválasztott komponensekben, az ízlésünkben, ne adj Isten a termékben gondolkodik.gif
Nincs hiba sehol sem.
Peldaul a fenti rendszerek eseten 8-10 emberrel beszelgettem es rajtam kivul a fekete MSB-bordo Estelon rendszer senkinek sem tetszett. En pedig imadtam. Ugyanez volt a Burmesterrel is. Nekem pl. a nagy Nagra - Wilson - melynyomo szett volt overkill, (2-2.5M€) es szamomra nagyon nem tetszo hangot produkalt. Mas meg el volt alelva tole. Nagyon izlesfuggo, hogy a nagy rendszerek talalasaval ki hogyan tud azonosulni.

200-300MFt szupersportkocsiknak is megvan a rajongotabora es az ellentabor is aki felhuzott szemoldokkel ertetlenkedve nezi ez mire jo?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

zoli73 írta:
2022.05.26., csüt. 11:56
Nem értem, mi ez a fanyalgás itt az árakról, méretekről, stb. A high-end legyen high-end,
Teljes mértékben igazat adok nektek ebben. Azon persze lehet vitatkozni, hogy mennyire felelnek meg valaki ízlésének az egyre extrémebb méretű, alakú, árú, csodák, de hát ezen a piacon kell valami plusz.
Én csak annyit állítok, hogyha nagyobb volument akarna egy gyártó elérni, akkor érdemes lenne bevonni erre a piacra azokat, akik mobilon - "jó" esetben egy boomboxszal kiegészítve - hallgatnak zenét. Ehhez kellenének olyan minőségi cuccok, amiről írtam: egyszerű, egybekészülék, ami mégis jó minőségű zenét tud. Persze lehet, hogy volt ilyen is, sajnos nem voltam ott.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

zoli73 írta:
2022.05.26., csüt. 11:56
Nem értem, mi ez a fanyalgás itt az árakról, méretekről, stb. A high-end legyen high-end, ha már ez a show erről szól. A high-end gyártóknak sohasem volt célja, hogy tömeg igényeket elégítsenek ki. Igen, kijózanító tud lenni, hogy a legtöbbünknek ez mennyire elérhetetlen, de ez a valódi high-end, és nem az a sok kacat amire ma tömegesen képesek ráhúzni ez a meghatározást.
Igazad van, egyetértek A gond (kérdés) viszont akkor merül fel, ha a megfizethetetlen rendszer hangja esetleg nem tetszik. gondolkodik.gif Miben/kiben van a hiba ilyenkor? A szoba méretében, akusztikájában, a nem szerencsésen megválasztott komponensekben, az ízlésünkben, ne adj Isten a termékben gondolkodik.gif
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

Nem értem, mi ez a fanyalgás itt az árakról, méretekről, stb. A high-end legyen high-end, ha már ez a show erről szól. A high-end gyártóknak sohasem volt célja, hogy tömeg igényeket elégítsenek ki. Igen, kijózanító tud lenni, hogy a legtöbbünknek ez mennyire elérhetetlen, de ez a valódi high-end, és nem az a sok kacat amire ma tömegesen képesek ráhúzni ez a meghatározást.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

pali923 írta:
2022.05.26., csüt. 10:38

A tömegek számára valami egydobozos szerkentyűt kéne gyártani, amiben benne van a streamer és az erősítő, meg mellé esetleg 2 hangfalat.
Marantz Modell 40n :D

Persze nyilván ide behelyettesíthető bármi más hasonló márka, hasonló terméke. A Linn is jó 10 éve készít ilyeneket.
Kis helyet foglalnak, az emberek 95%-nak szerintem elegendően jó minőségűek ezek. Kisebb és nagyobb dobozokat is képesek meghajtani.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

Robici írta:
2022.05.26., csüt. 08:53
Gondolom itt is az a mögöttes szándék hogy ha minél nagyobbat mondunk és mutatunk akkor majd többen felfigyelnek ránk és megveszik az olcsóbb cuccokat is. Aztán van olyan érdeklődő akit ez nem megfog hanem inkább elriaszt.
Az megvan, hogy a rendezveny neve “High-End Show”? Nem meglepo, hogy zaszloshajokkal demoznak.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1420

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: wittao »

pali923 írta:
2022.05.26., csüt. 10:38
Robici írta:
2022.05.26., csüt. 08:53
Gondolom itt is az a mögöttes szándék hogy ha minél nagyobbat mondunk és mutatunk akkor majd többen felfigyelnek ránk és megveszik az olcsóbb cuccokat is. Aztán van olyan érdeklődő akit ez nem megfog hanem inkább elriaszt.
Pont arra gondoltam, amikor (sajnos csak) nézegettem ezeket a berendezéseket, hogy nem feltétlenül ez a jó irány. A hifi amúgy is egyre kisebb tömeget érdekel szerintem, és ezek a gépelyek a méreteikkel, árukkal csak nagyon szűk réteg számára elérhetők. A tömegek számára valami egydobozos szerkentyűt kéne gyártani, amiben benne van a streamer és az erősítő, meg mellé esetleg 2 hangfalat.
Nyilván az is egy stratégia, hogy drága dolgot adunk el nagy haszonnal kevés embernek, de lenne más út is. Legfeljebb nem annyira látványos, mint ezek a milliárdos csodák.
Nagyon regen nem volt akkora a forgalma ezeknek a cegeknek, mint az utobbi 2-3 evben. A tendencia pont mas, mint amire gondoltok.
Aki ezek kozott a termekek kozott vacilal, nem utotte meg sem a haboru, sem a covid, sem a kenyer ara.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1865
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Robici írta:
2022.05.26., csüt. 08:53
Gondolom itt is az a mögöttes szándék hogy ha minél nagyobbat mondunk és mutatunk akkor majd többen felfigyelnek ránk és megveszik az olcsóbb cuccokat is. Aztán van olyan érdeklődő akit ez nem megfog hanem inkább elriaszt.
Pont arra gondoltam, amikor (sajnos csak) nézegettem ezeket a berendezéseket, hogy nem feltétlenül ez a jó irány. A hifi amúgy is egyre kisebb tömeget érdekel szerintem, és ezek a gépelyek a méreteikkel, árukkal csak nagyon szűk réteg számára elérhetők. A tömegek számára valami egydobozos szerkentyűt kéne gyártani, amiben benne van a streamer és az erősítő, meg mellé esetleg 2 hangfalat.
Nyilván az is egy stratégia, hogy drága dolgot adunk el nagy haszonnal kevés embernek, de lenne más út is. Legfeljebb nem annyira látványos, mint ezek a milliárdos csodák.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Rotox írta:
2022.05.26., csüt. 08:26
Zsolt Audio Facebook-ról :smile53: :smile32:
(Nem igazán vagyok Earblog rajongó :rolleyes:, de az írás pár mondata megérintett. Remélem, nem gond, ha itt is megosztom.):

Mottó:
"... Monstrumok meg gigászok, tizen és százezer eurós árakon. ..."

https://ear.hu/?p=10499&fbclid=IwAR2TD8 ... N3m2SiSWI8
A blogban is említett "nagy" Kawero hangfalak szerintem most (jóval) gyengébben szóltak mint előzőleg több helyen megfülelt kis testvére. A kicsire jellemző "finomság" eltűnt.

A Totemnél hallgatott kis kétutasok iszonyatosan elvarázsoltak ismét, kifejezettem kerestem őket.

A Wolf von Langa nekem is nagyon tetszik.

Az MBL csiliárdós szettje sajnos megint nem tetszett. (Pedig tényleg nagyon győzködtem magam, hogy ennek jónak kell lennie. Lehet bennem van a hiba.....)

Volt széles sávú hangfal is amin ledöbbentem.

A méret lehet nem számít? gondolkodik.gif ;) :D :napsut:

20220521_113655.jpg
20220521_113655.jpg (1.11 MiB) Megtekintve 1969 alkalommal
20220521_151431.jpg
20220521_151431.jpg (857.54 KiB) Megtekintve 1969 alkalommal
20220521_152002.jpg
20220521_152002.jpg (1.06 MiB) Megtekintve 1969 alkalommal
20220521_173853.jpg
20220521_173853.jpg (1.23 MiB) Megtekintve 1969 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Robici »

Gondolom itt is az a mögöttes szándék hogy ha minél nagyobbat mondunk és mutatunk akkor majd többen felfigyelnek ránk és megveszik az olcsóbb cuccokat is. Aztán van olyan érdeklődő akit ez nem megfog hanem inkább elriaszt.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

Rotox írta:
2022.05.26., csüt. 08:26
Zsolt Audio Facebook-ról :smile53: :smile32:
(Nem igazán vagyok Earblog rajongó :rolleyes:, de az írás pár mondata megérintett. Remélem, nem gond, ha itt is megosztom.):

Mottó:
"... Monstrumok meg gigászok, tizen és százezer eurós árakon. ..."

https://ear.hu/?p=10499&fbclid=IwAR2TD8 ... N3m2SiSWI8
Tegnap pont ugyanez jutott eszembe, csak nem mertem leírni... :rolleyes:
Mindegyik biztosan nagyon jó, de csak kevés kellene belőlük otthonra. Kivéve persze, ha lenne egy külön, legalább 60nm-es, egy légterű zene házam a kert végiben.
Mert "normál" nappaliba csak pár darab illik ezekből szerintem.
Csak a Marantz! :-D

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Zsolt Audio Facebook-ról :smile53: :smile32:
(Nem igazán vagyok Earblog rajongó :rolleyes:, de az írás pár mondata megérintett. Remélem, nem gond, ha itt is megosztom.):

Mottó:
"... Monstrumok meg gigászok, tizen és százezer eurós árakon. ..."

https://ear.hu/?p=10499&fbclid=IwAR2TD8 ... N3m2SiSWI8

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »

Kellnerművek írta:
2022.05.09., hétf. 18:05
Mi a manó? Az AVX- en kitört a hanglemez útálat ?
Az apróban mindenki phono- kat árul.
nem hiszem,gondolom keresik az emberek számukra a megfelelő(bb) megoldást...elég nagy nyüzsi volt tegnap a bőrzén,elég szépen vásárolgatták az LPéket.. :smile49:
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
Kellnerművek
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 493
Csatlakozott: 2014.01.19., vas. 13:50
Értékelés: 500
Tartózkodási hely: Fejér megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Kellnerművek »

Mi a manó? Az AVX- en kitört a hanglemez útálat ?
Az apróban mindenki phono- kat árul.

Avatar
Tctronic
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2523
Csatlakozott: 2014.06.26., csüt. 12:00
Értékelés: 2323
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Tctronic »

Nem tudom, ez itt jó helyen lesz? gondolkodik.gif
278788023_2014746985395195_2451064118648526675_n.jpg
278788023_2014746985395195_2451064118648526675_n.jpg (43.52 KiB) Megtekintve 2260 alkalommal
"A szépség nem maguknak a dolgoknak a tulajdonsága, hanem pusztán az azokat szemlélő elmében keletkezik."

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri »

Alex_Aston írta:
2022.05.01., vas. 16:13
viri írta:
2022.05.01., vas. 14:12

Jól félreértettél, én nem rólad vagy az ízlésedről beszéltem, hanem a hozzáállásról. De tudod mit, nem szóltam semmit. Ezért nem szeretek már ide írni, nem Te tehetsz rőla, de olyan könnyű félreérteni egy írást, szóban egész biztos megértenénk egymást.
Inkább értsük félre egymást, normális hangnemben, ha a végére kiderül, mit is akarunk mondani. Jobb így, mintha nem történne semmi, nem?

Igen, írásban könnyebb félre érteni valamit. Gyere el legközelebb a talira, ha lesz ;)
Végülis nem tudom kiderült - e, hogy mit akartam mondani :)
Köszi szépen a meghívást, nem tudom milyen taliról van szó, de ilyen hifis összejövetelekre (bár jó dolognak tartom) nem nagyon szoktam járni. Viszont ma este a Dürerben Korai Örömön ott leszek, azt várom már :)
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

viri írta:
2022.05.01., vas. 14:12

Jól félreértettél, én nem rólad vagy az ízlésedről beszéltem, hanem a hozzáállásról. De tudod mit, nem szóltam semmit. Ezért nem szeretek már ide írni, nem Te tehetsz rőla, de olyan könnyű félreérteni egy írást, szóban egész biztos megértenénk egymást.
Inkább értsük félre egymást, normális hangnemben, ha a végére kiderül, mit is akarunk mondani. Jobb így, mintha nem történne semmi, nem?

Igen, írásban könnyebb félre érteni valamit. Gyere el legközelebb a talira, ha lesz ;)
Csak a Marantz! :-D

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri »

Alex_Aston írta:
2022.05.01., vas. 13:49
viri írta:
2022.05.01., vas. 11:01

Egyébbként tényleg rossz tanuló vagy. :rolleyes: Mióta aktív vagy itt, végig ez volt látható, hogy mereven ragaszkodsz az elképzelésedhez, lepattan rólad minden segítő szándék, aztán ha nagyon megreped az illúziód, akkor moccansz egy kicsit, aztán megint beáágyazod magad. (Pl.: "Ettől felfelé meg már nem százalékokkal, hanem szorzóval kellene a plusz költségeket számolni. Minimális különbséghez".)

Bocs, nem bántásból írom, meg semmi közöm hozzá. tudom, hogy embereket nem lehet kívülről megváltoztatni, főleg nem egy fórumon, de hátha egy kicsit elgondolkozol ezen... :smile53:
Ezzel egyetértek, írtam is hasonlót többször.

Viszont. Miért is kellene bárkit is megváltoztatni?
Ha valaki nagyon rossz irányba halad, akkor érthető, és becsülendő a segítő szándék. De mi a rossz irány?
Volt alkalmam sok sok rendszert hallgatni innen a fórumról, sok kedves fórumtársnál. Nem tagadom, sok olyat hallottam, amit korábban nem. Segített is abban, hogy a Missionokat mire cseréljem le, és abban is, hogy mai napig tudjam, azok a 783-asok iskola példái a (használt) árán túlmutató hangnak.

Pl. Kimber hallottam Harbeth dobozait anno, vagy a mostani JBL-eket. Mindegyik nagyon jó volt, bármelyikkel együtt tudnék élni. De mégsem hasonló a rendszerem. Beszélgettünk is erről vele. Ő mást tart fontosabbnak, és én is. És ez gond lenne? Nem. Próbáltam őt másra rábeszélni, vagy ő engem? Nem. Minek? Bár annyi azért történt, hogy miután volt nálam az Orkanokat hallgatni, a JBL-t szinte azonnal becserélte a nagyobbik modellre. Szerintem jól tette, ő sem bánta meg. De nem azért tette, mert bármit is mondtam volna neki, hisz ő sokkal tapasztaltabb nálam.

Hallgattam Earforce szintén nagyon jó rendszerét, amielyik hangot tudnék szintén bármikor hallgatni itthon is. De nem férne be a nappalimba (meg ezek a nagy panelek nem az en stílusaim). Ilyen egyszerű.

Ott van Asztirin is. Nála voltam talán először. Audio Physic Classic 10. Csodálatos. Ha akkor tájt lett volna classic 20, de inkább 30 eladó fehér színben, használtan, most ilyenek lennének itthon a Quadral helyett. De még azóta sem bukkant fel. Egyébként nála a CD lejátszó újkori ára ha jól emlékszem 3 millió körüli kategória. Hányszoros szorzó ez egy CD-17MKIII-hoz képest? gondolkodik.gif

Supravox aktív ATC rendszere nem kérdés, hogy fenomenális, és jobb, mint az enyém, talán a legjobb, amit ez idáig hallottam életemben. Viszont, ha jól tudom, 10, de talán inkább 20x-os árkülönbség van a kettőnk hifije között. Megéri, , mert annyival jobb? Szerintem nem. Ha lenne ennyivel több pénzem rá, vennék hasonlót (vagy ilyet?)? Igen :D

És még folytathatnám. Kicsit talán elkanyarodtam erre és arra....

Viszont bárki aki nálam járt, mind megdícsérte, mit tud ez, ami nálam van most. Nem hiszem, hogy azért, mert jól neveltek voltak, és haza felé meg hánytak volna. Ha igen, akkor persze tévedtem. :smile29:

Mindenki látta, és hallotta, miket hallgatok. Meg sem próbáltak más irányba terelni. Nekem univerzális rendszerre van szükségem. Amin minden IS jól szól. Tudtommal mindenre tökéletes nincs, vagy csak olyan áron, amin mások lakást szoktak venni.
Nekem elég ha mindenben jó, mert lakodalmason és hardcore techno-n kívül gyakorlatilag mindent hallgatok. És nem szeretném ezen belül, ha egyik zenén tökéletes lenne, másikon pedig max középszerű. Na, ezért olyan, amilyen nálam a hifi.

Ha pedig valami bevált, valóban nehezen váltok. Ezt újfent aláírom.
Jól félreértettél, én nem rólad vagy az ízlésedről beszéltem, hanem a hozzáállásról. De tudod mit, nem szóltam semmit. Ezért nem szeretek már ide írni, nem Te tehetsz rőla, de olyan könnyű félreérteni egy írást, szóban egész biztos megértenénk egymást.
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4417
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2416

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

viri írta:
2022.05.01., vas. 11:01

Egyébbként tényleg rossz tanuló vagy. :rolleyes: Mióta aktív vagy itt, végig ez volt látható, hogy mereven ragaszkodsz az elképzelésedhez, lepattan rólad minden segítő szándék, aztán ha nagyon megreped az illúziód, akkor moccansz egy kicsit, aztán megint beáágyazod magad. (Pl.: "Ettől felfelé meg már nem százalékokkal, hanem szorzóval kellene a plusz költségeket számolni. Minimális különbséghez".)

Bocs, nem bántásból írom, meg semmi közöm hozzá. tudom, hogy embereket nem lehet kívülről megváltoztatni, főleg nem egy fórumon, de hátha egy kicsit elgondolkozol ezen... :smile53:
Ezzel egyetértek, írtam is hasonlót többször.

Viszont. Miért is kellene bárkit is megváltoztatni?
Ha valaki nagyon rossz irányba halad, akkor érthető, és becsülendő a segítő szándék. De mi a rossz irány?
Volt alkalmam sok sok rendszert hallgatni innen a fórumról, sok kedves fórumtársnál. Nem tagadom, sok olyat hallottam, amit korábban nem. Segített is abban, hogy a Missionokat mire cseréljem le, és abban is, hogy mai napig tudjam, azok a 783-asok iskola példái a (használt) árán túlmutató hangnak.

Pl. Kimber hallottam Harbeth dobozait anno, vagy a mostani JBL-eket. Mindegyik nagyon jó volt, bármelyikkel együtt tudnék élni. De mégsem hasonló a rendszerem. Beszélgettünk is erről vele. Ő mást tart fontosabbnak, és én is. És ez gond lenne? Nem. Próbáltam őt másra rábeszélni, vagy ő engem? Nem. Minek? Bár annyi azért történt, hogy miután volt nálam az Orkanokat hallgatni, a JBL-t szinte azonnal becserélte a nagyobbik modellre. Szerintem jól tette, ő sem bánta meg. De nem azért tette, mert bármit is mondtam volna neki, hisz ő sokkal tapasztaltabb nálam.

Hallgattam Earforce szintén nagyon jó rendszerét, amielyik hangot tudnék szintén bármikor hallgatni itthon is. De nem férne be a nappalimba (meg ezek a nagy panelek nem az en stílusaim). Ilyen egyszerű.

Ott van Asztirin is. Nála voltam talán először. Audio Physic Classic 10. Csodálatos. Ha akkor tájt lett volna classic 20, de inkább 30 eladó fehér színben, használtan, most ilyenek lennének itthon a Quadral helyett. De még azóta sem bukkant fel. Egyébként nála a CD lejátszó újkori ára ha jól emlékszem 3 millió körüli kategória. Hányszoros szorzó ez egy CD-17MKIII-hoz képest? gondolkodik.gif

Supravox aktív ATC rendszere nem kérdés, hogy fenomenális, és jobb, mint az enyém, talán a legjobb, amit ez idáig hallottam életemben. Viszont, ha jól tudom, 10, de talán inkább 20x-os árkülönbség van a kettőnk hifije között. Megéri, , mert annyival jobb? Szerintem nem. Ha lenne ennyivel több pénzem rá, vennék hasonlót (vagy ilyet?)? Igen :D

És még folytathatnám. Kicsit talán elkanyarodtam erre és arra....

Viszont bárki aki nálam járt, mind megdícsérte, mit tud ez, ami nálam van most. Nem hiszem, hogy azért, mert jól neveltek voltak, és haza felé meg hánytak volna. Ha igen, akkor persze tévedtem. :smile29:

Mindenki látta, és hallotta, miket hallgatok. Meg sem próbáltak más irányba terelni. Nekem univerzális rendszerre van szükségem. Amin minden IS jól szól. Tudtommal mindenre tökéletes nincs, vagy csak olyan áron, amin mások lakást szoktak venni.
Nekem elég ha mindenben jó, mert lakodalmason és hardcore techno-n kívül gyakorlatilag mindent hallgatok. És nem szeretném ezen belül, ha egyik zenén tökéletes lenne, másikon pedig max középszerű. Na, ezért olyan, amilyen nálam a hifi.

Ha pedig valami bevált, valóban nehezen váltok. Ezt újfent aláírom.
Csak a Marantz! :-D

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3772
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2374
Tartózkodási hely: 2465

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: zoli73 »

dbrnsk írta:
2022.05.01., vas. 10:00
Alex_Aston írta:
2022.05.01., vas. 09:54
Tctronic írta:
2022.04.30., szomb. 19:55

Szerintem hamarabb fogod lecserélni, mint hogy a Nap kárt tenne benne. ;) :D
Kizárt. Így is szerintem többet költöttem rá, mint az ésszerűség határa (már, ha van ilyen persze...). Ettől felfelé meg már nem százalékokkal, hanem szorzóval kellene a plusz költségeket számolni. Minimális különbséghez.
Hacsak nem szakad rám a Zotp, nem fog ez a pillanat eljönni. Vannak fontosabb dolgok is az életben.
Most már csak zenehallgatás, meg persze állag megóvás lesz. Remélem legalábbis... :rolleyes:
Ki írta azt, hogy drágábbat kell venned? ;)
Ezzel tökéletesen egyetértek! Az, hogy valami jobb, ill. jobban tetsző legyen, ahhoz nem feltétlen kell drágábbnak is lennie.
A közelmúltban a saját bőrömön tapasztaltam meg egy ilyen helyzetet. Nagyon, de nagyon tanulságos!
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2063
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1631
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Általában a hifiről

Hozzászólás Szerző: viri »

Alex_Aston írta:
2022.05.01., vas. 10:15
dbrnsk írta:
2022.05.01., vas. 10:00

Ki írta azt, hogy drágábbat kell venned? ;)
Ez igaz, mert mindig elfelejtem, hogy a Malacoknál töredék áron van bármi jobb. Csak én rossz tanuló vagyok :napsut:
Egyébbként tényleg rossz tanuló vagy. :rolleyes: Mióta aktív vagy itt, végig ez volt látható, hogy mereven ragaszkodsz az elképzelésedhez, lepattan rólad minden segítő szándék, aztán ha nagyon megreped az illúziód, akkor moccansz egy kicsit, aztán megint beáágyazod magad. (Pl.: "Ettől felfelé meg már nem százalékokkal, hanem szorzóval kellene a plusz költségeket számolni. Minimális különbséghez".)

Bocs, nem bántásból írom, meg semmi közöm hozzá. tudom, hogy embereket nem lehet kívülről megváltoztatni, főleg nem egy fórumon, de hátha egy kicsit elgondolkozol ezen... :smile53:
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Válasz küldése

Vissza: “Csevegők”