Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Bencze fórumtárs pénteken tiszteletét tette nálam és meg is hallgattunk ezt-azt. Elmondta, hogy hangszerhangok, tér, élethűség, jelenlétérzet a fő dolgok, amiket egy rendszer hangjában keres. És, hogy egyszerű legyen a dolog, a rendszer főleg klasszikusra lesz...      
A további kereséséhez azt javasoltam, hogy millió féle rendszert hallgasson meg, de végleges, vásárlási döntést csak saját akusztikai környezetben megejtett hallgatózás után tegyen.


Ez az ékesszólás inkább rád jellemző, én inkább többnyire hallgattam, de örülök, hogy ilyen jól megfogalmaztad a gondolataim és mégegyszer köszönöm a lehetőséget, egész este azok a hangok jártak a fejemben. Több hatással volt rám mint helyben gondoltam.
 
A meghallgatást némiképp gátolja, hogy ami érdekes cuccnak tűnik azok jó részét nincs is lehetőségem meghallgatni, mert ország másik végében van De még meglátjuk (felségtöbbes).
 
Hétfőtől újrakezdem a nézelődést (és úgy értem, hallgatózást), akár potenciális célpontról legyen szó akár csak "általános műveltségről".
 
A sztereó csatornák felcseréléséről szóló eszmecsere igen érdekfeszítő olvasmány, többnyire a zabhegyezés tudományának magasfokú alkalmazása. Időm nekem is van így hétvégén, de nekem legalább van olvasnivalóm

Nekem is öröm volt és köszönöm a zenéket is!
 
Egyelőre CSAK hallgatózz szerintem, a bevásárlással pedig csak úgy kisérletezz, ha otthon is tetszik a komplett rendszer.
 
Éljen a zabhegyezés, meg a hifikór :taps: :taps: .
 
OFFTOPIC:

Nekem is jó sok olvasnivalóm van, most épp Rabelais-től nyomom x-edszerre Pantagruel kaladgyait. 1552-ből , eredetiben, mert csak sűrűn az igazi. Néha jólesik a kikapcs. Ha bárkit érdekel, megoldjuk.

Avatar
jott/ment
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1550
Csatlakozott: 2007.03.12., hétf. 01:15
Értékelés: 303

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: jott/ment »


Hétfőtől újrakezdem a nézelődést (és úgy értem, hallgatózást), akár potenciális célpontról legyen szó akár csak "általános műveltségről".
Kuldtem uzenetet.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Fázis manipuláció.
Jó hát nyilván, de mi mögötte az elmélet, mi alapján, milyen emberi hallás tulajdonságokra építve csinálják?

Én csak mezei felhasználó vagyok. A DSP FX fejlesztők munkája igen misztikus, titkaikat úgy örzik, mint a Coca Cola receptjét.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Fázis manipuláció.
Jó hát nyilván, de mi mögötte az elmélet, mi alapján, milyen emberi hallás tulajdonságokra építve csinálják?

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Némi trükközéssel a hangforrást akár a hallgató mögé is lehet lokalizálni, miközben szemben ül a hangdobozokkal.
És ezt hogy csinálják?

Fázis manipuláció. Egyik jellemző példája Yonderboi utolsó albumán hallható, mikor egy gitárszóló mögöttünk szólal meg, miközben a zenekari alap marad elől. Most fejből nem tudom, melyik track, de majd este otthon megkeresem. Előre szólok, hogy a dolog csak jól beállított rendszeren, szimmetrikus elrendezés esetén működik igazán.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


.... egész este azok a hangok jártak a fejemben. Több hatással volt rám mint helyben gondoltam
Ajajj! Úgy látom, menthetetlenül elkaptad a "hifi-kórt"! :taps: :taps:

Egész este hegyezte a zabot.

Vendég

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Némi trükközéssel a hangforrást akár a hallgató mögé is lehet lokalizálni, miközben szemben ül a hangdobozokkal.
Ilyenre szívesen látnék (hallanék) példát.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »


.... egész este azok a hangok jártak a fejemben. Több hatással volt rám mint helyben gondoltam
Ajajj! Úgy látom, menthetetlenül elkaptad a "hifi-kórt"! :taps: :taps:

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Némi trükközéssel a hangforrást akár a hallgató mögé is lehet lokalizálni, miközben szemben ül a hangdobozokkal.
És ezt hogy csinálják?
 
(ha tippelnem kéne, akkor esetleg úgy, hogy a fül (kagyló) "átviteli karakterisztikája" más a szemből jövő hangokra és más a hátulról jövőre és úgy manipulálják az elölről jövő hangot, hogy olyasmi legyen a végeredmény, mintha a hátulról jövő hangokra érvényes átviteli karakterisztikán "menne keresztül" a hang? Persze ez csak tipp.)

Avatar
bencze
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 100
Csatlakozott: 2010.05.25., kedd 15:50
Értékelés: 3

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: bencze »


Bencze fórumtárs pénteken tiszteletét tette nálam és meg is hallgattunk ezt-azt. Elmondta, hogy hangszerhangok, tér, élethűség, jelenlétérzet a fő dolgok, amiket egy rendszer hangjában keres. És, hogy egyszerű legyen a dolog, a rendszer főleg klasszikusra lesz...   :taps:  :taps:  
A további kereséséhez azt javasoltam, hogy millió féle rendszert hallgasson meg, de végleges, vásárlási döntést csak saját akusztikai környezetben megejtett hallgatózás után tegyen.


Ez az ékesszólás inkább rád jellemző, én inkább többnyire hallgattam, de örülök, hogy ilyen jól megfogalmaztad a gondolataim és mégegyszer köszönöm a lehetőséget, egész este azok a hangok jártak a fejemben. Több hatással volt rám mint helyben gondoltam.
 
A meghallgatást némiképp gátolja, hogy ami érdekes cuccnak tűnik azok jó részét nincs is lehetőségem meghallgatni, mert ország másik végében van De még meglátjuk (felségtöbbes).
 
Hétfőtől újrakezdem a nézelődést (és úgy értem, hallgatózást), akár potenciális célpontról legyen szó akár csak "általános műveltségről".
 
A sztereó csatornák felcseréléséről szóló eszmecsere igen érdekfeszítő olvasmány, többnyire a zabhegyezés tudományának magasfokú alkalmazása. Időm nekem is van így hétvégén, de nekem legalább van olvasnivalóm
Linux / MPD -> Hivox usb/spdif converter -> Lupus C MK III -> Musical Fidelity X-A1 -> AS Mini

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »


Amiről Lehoakó írt, az a fázishiba következménye (mikor a két oldal nem azonos fázissal van bekötve).
Erre próbáltam utalni három nappal (és cca 5 oldallal) ezelőtt én is.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ezt írta: 
A sztereó tér úgy lett rögzítve a felvételeken, hogy a (feléd néző hangfalak esetén) a sztereó hangzásspektrum KÖZEPE, vagyis, ahol elvileg összeér a két hangfal tere, a jobb oldali hangfaltól balra, a bal oldalitól jobbra van. 
Ha fordítva kötöd be a hangfalakat, a sztereó tér közepe PONT kimegy 2 darabban a jobb szélre és a bal szélre, nem fognak összeérni, nem lesz kóser se a tér, se a dinamika
 
.....
 
Ha azonban a hangfalak oldalcseréje nagyon fontos, vannak progik, amelyek "megcsinálják" ezt, gondolom ezek képesek "tükrözni" az elképzelt középvonalra a színpadképet.


Erről beszélgettünk az utolsó pár oldalon:) A tükörképhez nem elég a csatornák cseréje szerinte, hanem valamit még kell csinálni a programoknak.

Akkor téved.
 
A két oldal fázishelyes felcserélése semmilyen hatással nincs a sztereókép szélességére, arányaira, csupán minden tükröződik a középtengelyre. Amiről Lehoakó írt, az a fázishiba következménye (mikor a két oldal nem azonos fázissal van bekötve). Továbbá a sztereó tér nem szorul be törvényszerűen a két hangsugárzó közé. Némi trükközéssel a hangforrást akár a hallgató mögé is lehet lokalizálni, miközben szemben ül a hangdobozokkal.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Ha azonban a hangfalak oldalcseréje nagyon fontos, vannak progik, amelyek "megcsinálják" ezt, gondolom ezek képesek "tükrözni" az elképzelt középvonalra a színpadképet.
Te még mindig nem érted szerintem. Nincsenek ilyen progik(nem tudok róla legalábbis)...

Ezt bármelyik normális audo szoftverben kb 4 kattintás.

Jaja! Még az 5000 ft-os dvd plájer is simán tudja ezt... a tükrös trükköt. :taps:

Nem a csatornák felcseréléséről volt szó...

De akkor miről???

Nem nekem kéne elmondani, hanem lehoako-nak, mert az ő elmélete nekem csak sikerült felfognom mire gondol és nem értek vele egyet.:taps:
 
Ezt írta:
 
A sztereó tér úgy lett rögzítve a felvételeken, hogy a (feléd néző hangfalak esetén) a sztereó hangzásspektrum KÖZEPE, vagyis, ahol elvileg összeér a két hangfal tere, a jobb oldali hangfaltól balra, a bal oldalitól jobbra van. 
Ha fordítva kötöd be a hangfalakat, a sztereó tér közepe PONT kimegy 2 darabban a jobb szélre és a bal szélre, nem fognak összeérni, nem lesz kóser se a tér, se a dinamika
 
.....
 
Ha azonban a hangfalak oldalcseréje nagyon fontos, vannak progik, amelyek "megcsinálják" ezt, gondolom ezek képesek "tükrözni" az elképzelt középvonalra a színpadképet.


 
Erről beszélgettünk az utolsó pár oldalon:) A tükörképhez nem elég a csatornák cseréje szerinte, hanem valamit még kell csinálni a programoknak.

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »


Szóval Te és én közöttem -remélem-, ezek után is a barátság lesz a viszony.


Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Bencze fórumtárs pénteken tiszteletét tette nálam és meg is hallgattunk ezt-azt ........ ........ óvnék a másik lehüjézésétől, meg mindenféle hüvelykujjak lefelé történő mutogatásától
........ A sörivás meg éljen, persze, és öröm, hogy minőségi sörökröl van szó, és nem akarja senki se pariba' állítani a tablettás-kannás borokkal. (Amikről Hazánk méltán világhírű)

No, ennek örülök, akkor Bencze ezek szerint megtette az első lépéseket! :taps:
 
Annak vixont nem, hogy ezúttal elhagyott legendásan jó humorod, drága Leho barátom!
Az inkriminált poént azért dobtam be, mert egyre inkább azt láttam, hogy egy abszolút nem ebbe a topicba illő téma túlragozása folyik, ráadásul egyre indulatosabb hangnemben miközben erős a gyanúm, hogy a vita résztvevői részben elbeszélnek egymás mellett. Amúgy Te tudod a legjobban, hogy senkit nem szokásom lehülyézni, Téged pedig különösen nem!
 
 
OFFTOPIC:

Mint a Mátraalján élő ember tanúsíthatom, hogy kis hazánk szerencsére nem a kannás borairól híres, csak "hála" annak a ténynek, hogy évtizedeken keresztül a Szovjetúnió minden minőségi igényesség nélkül felvette a teljes bortermésünket, utána meg borászaink sokáig abban a hitben ringatták magukat, hogy "jó bornak nem kel cégér" így azután a borkultúra (is) a béka feneke alá süllyedt. Nagy melegben, nyáresti BBq-hoz vagy baráti dumapartihoz nincs is jobb egy jó gyöngyöző sörnél, de azért egy jó ebédet vagy vacsorát a jól megválasztott, finom -magyar- bor tesz valóban teljessé!

Neeeem, nem hagyott el a humorom, sőt, még csak most kezdek bemelegedni .
 
TERMÉSZETESEN nem Rád gondoltam, mishow, Rólad tudom, hogy alapvető tisztelettel kezeled az embereket, számomra soha fel sem merülhet, hogy Te valaha is "fikázol" vagy "beszólsz". Pláne engem, ugye...
 
Akire gondoltam, annak semmilyen bejegyzését nem szeretném idézni és nem is szeretném, ha a kettőnk nézeteltérése/különböző világnézete mérgezné ezt a topikot.
 
Szóval Te és én közöttem -remélem-, ezek után is a barátság lesz a viszony.
 
 
OFFTOPIC:

Én tartom magam a "sörre bor - mindenkor"-hoz, mert igazán jó bort csak elég sör után jó inni. :taps:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ha azonban a hangfalak oldalcseréje nagyon fontos, vannak progik, amelyek "megcsinálják" ezt, gondolom ezek képesek "tükrözni" az elképzelt középvonalra a színpadképet.
Te még mindig nem érted szerintem. Nincsenek ilyen progik(nem tudok róla legalábbis)...

Ezt bármelyik normális audo szoftverben kb 4 kattintás.

Jaja! Még az 5000 ft-os dvd plájer is simán tudja ezt... a tükrös trükköt. :taps:

Nem a csatornák felcseréléséről volt szó...

De akkor miről???

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Hangfalaidat tekintve:Akkor a fejtvény egy részét sikerült megrejtenem!

Van topikja is itt, nem is olyan messze, a Hangfalak-részben.
 
Csak nehogy bárki megtudja, hogy oda jársz :taps: :taps: !

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: mishow »


Bencze fórumtárs pénteken tiszteletét tette nálam és meg is hallgattunk ezt-azt ........ ........ óvnék a másik lehüjézésétől, meg mindenféle hüvelykujjak lefelé történő mutogatásától
........ A sörivás meg éljen, persze, és öröm, hogy minőségi sörökröl van szó, és nem akarja senki se pariba' állítani a tablettás-kannás borokkal. (Amikről Hazánk méltán világhírű)

No, ennek örülök, akkor Bencze ezek szerint megtette az első lépéseket!
 
Annak vixont nem, hogy ezúttal elhagyott legendásan jó humorod, drága Leho barátom!
Az inkriminált poént azért dobtam be, mert egyre inkább azt láttam, hogy egy abszolút nem ebbe a topicba illő téma túlragozása folyik, ráadásul egyre indulatosabb hangnemben miközben erős a gyanúm, hogy a vita résztvevői részben elbeszélnek egymás mellett. Amúgy Te tudod a legjobban, hogy senkit nem szokásom lehülyézni, Téged pedig különösen nem!
 
 
OFFTOPIC:

Mint a Mátraalján élő ember tanúsíthatom, hogy kis hazánk szerencsére nem a kannás borairól híres, csak "hála" annak a ténynek, hogy évtizedeken keresztül a Szovjetúnió minden minőségi igényesség nélkül felvette a teljes bortermésünket, utána meg borászaink sokáig abban a hitben ringatták magukat, hogy "jó bornak nem kel cégér" így azután a borkultúra (is) a béka feneke alá süllyedt. Nagy melegben, nyáresti BBq-hoz vagy baráti dumapartihoz nincs is jobb egy jó gyöngyöző sörnél, de azért egy jó ebédet vagy vacsorát a jól megválasztott, finom -magyar- bor tesz valóban teljessé!

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Ha azonban a hangfalak oldalcseréje nagyon fontos, vannak progik, amelyek "megcsinálják" ezt, gondolom ezek képesek "tükrözni" az elképzelt középvonalra a színpadképet.
Te még mindig nem érted szerintem. Nincsenek ilyen progik(nem tudok róla legalábbis)...

Ezt bármelyik normális audo szoftverben kb 4 kattintás.

Jaja! Még az 5000 ft-os dvd plájer is simán tudja ezt... a tükrös trükköt. :taps:

Nem a csatornák felcseréléséről volt szó...

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Hmmm...Milyen erősíttő jaz konkréten??
Enyimé is fölvesz 420 wattot, de kijön belőle 2*80 watt (ellenőrizve!!) az elég... sok is.
 
És mekkora "bélygyobók" vannak a dobozaidban? Meg milyen dobozok azok?? És az ilyen pindúrkáknak nincs doboz hangjuk? Bocsánat a föltételezésért, de mégis felmerül.

A vas egy Magnum, de nem a fagyi... Angol kisipari, manufaktúrális gyártmány, aki ismeri, szereti. Tony Relph lakatolta kokec kis kezeivel üres óráiban, mielőtt bezárta a boltot.
 
A bélygyobók meg pont 5 collosak, persze darabonként. És nem is igazi bélyek, hanem csak bélyközepek, 2 utas dobozka lévén. Sima hátsó reflexlyukas 2 utas.
 
Ja, és a "csodaanyagból", magnézium-szilikát-polimerből vannak. Ezzel le is lőttem a márkájukat :taps: :taps: !
 
Dobozhangúnak nem mondanám, persze, nyilván elfogult vagyok és nem is vagyunk egyformák...

Szia!
 
Nem kétlem, hogy jó czucc lehet! És --talán-- valóban nem a méret a lényeg (?) .
 
Hangfalaidat tekintve:
Akkor a fejtvény egy részét sikerült megrejtenem!

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »

És be is költöztem! Hát, akkor Isten hozott Itthon :taps: :taps: !

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Ja, és az ON kedvéérét egy tanács bencének: kerülje ezt a topikot
Ahogy látom, meg is fogadta!
 
Még szerencse, hogy az elején tényleg kapott néhány jó tanácsot, amivel el tudott indulni.
 
A topic új címére pedig tennék egy javaslatot:
"Segíccség háttal ülök a moziba'!

Mindenki őrizze meg a hidegvérét, tisztelt szakkkollégák, topiktársak, olvasók, írók, érdeklődők, kábelcserélők és kábelabsztinensek! :taps: :taps:
 
Bencze fórumtárs pénteken tiszteletét tette nálam és meg is hallgattunk ezt-azt. Elmondta, hogy hangszerhangok, tér, élethűség, jelenlétérzet a fő dolgok, amiket egy rendszer hangjában keres. És, hogy egyszerű legyen a dolog, a rendszer főleg klasszikusra lesz...
 
A további kereséséhez azt javasoltam, hogy millió féle rendszert hallgasson meg, de végleges, vásárlási döntést csak saját akusztikai környezetben megejtett hallgatózás után tegyen.
 
Ezt a háttal ülök-témát meg ne csúnyázzuk le, látható, hogy olyan témát vet fel, amiben sokan sokféleképpen nem értenek egyet, ugyanakkor óvnék a másik lehüjézésétől, meg mindenféle hüvelykujjak lefelé történő mutogatásától.
 
 
OFFTOPIC:

A sörivás meg éljen, persze, és öröm, hogy minőségi sörökröl van szó, és nem akarja senki se pariba' állítani a tablettás-kannás borokkal. (Amikről Hazánk méltán világhírű )

Avatar
charlie-obrian
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1271
Csatlakozott: 2010.05.27., csüt. 09:45
Értékelés: 366

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: charlie-obrian »


Ha azonban a hangfalak oldalcseréje nagyon fontos, vannak progik, amelyek "megcsinálják" ezt, gondolom ezek képesek "tükrözni" az elképzelt középvonalra a színpadképet.
Te még mindig nem érted szerintem. Nincsenek ilyen progik(nem tudok róla legalábbis)...

Ezt bármelyik normális audo szoftverben kb 4 kattintás.

Jaja! Még az 5000 ft-os dvd plájer is simán tudja ezt... a tükrös trükköt. :taps:

"Igazán jót sajnos még nem hallottam. A mi hangszóróinknak (a Rádióban is) érdes, kemény hangjuk van. Nem adják vissza a Hi-Fi lényegét." (Varga Ferenc)
 
"...Hiszen ha a hangot természetes hűségében akarjuk továbbítani, akkor nem csak az alaprezgést kell továbbjuttatni, hanem az összes felhangokat is, mégpedig azzal a viszonylagos erősséggel, amivel az eredeti hangban előfordulnak. Ez roppant nehéz feladat." (Öveges József: Érdekes fizika)

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Ha azonban a hangfalak oldalcseréje nagyon fontos, vannak progik, amelyek "megcsinálják" ezt, gondolom ezek képesek "tükrözni" az elképzelt középvonalra a színpadképet.
Te még mindig nem érted szerintem. Nincsenek ilyen progik(nem tudok róla legalábbis)...

Ezt bármelyik normális audo szoftverben kb 4 kattintás.

Igen? Azt hogy ne csak felcseréljék a két oldalt(mert azt oké csinálják), hanem még az egyes csatornákkal manipuláljanak valamit, hogy rendes legyen a sztereó tér? Mert erről volt szó.

Ezt nem értem. Mi az a rendes sztereó tér?

Ne engem kérdezz, hanem lehoako-t.:taps: Én nem vagyok nagy "teres", engem kb az utolsó ami érdekel egy felvételben, hogy "x hangszer a másiktól 1,2 m-re szól, amaz meg 1,5m-re amarra".:taps:

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »


Ha azonban a hangfalak oldalcseréje nagyon fontos, vannak progik, amelyek "megcsinálják" ezt, gondolom ezek képesek "tükrözni" az elképzelt középvonalra a színpadképet.
Te még mindig nem érted szerintem. Nincsenek ilyen progik(nem tudok róla legalábbis)...

Ezt bármelyik normális audo szoftverben kb 4 kattintás.

Igen? Azt hogy ne csak felcseréljék a két oldalt(mert azt oké csinálják), hanem még az egyes csatornákkal manipuláljanak valamit, hogy rendes legyen a sztereó tér? Mert erről volt szó.

Ezt nem értem. Mi az a rendes sztereó tér?

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”