Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Kezdő hifi - tanács kéne

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tottyi »

denesdr írta:
2022.08.23., kedd 16:26
tottyi írta:
2022.08.23., kedd 16:14
Hogyan tudnam merni, hogy mennyi az a -6 dB? A hangfalamnal ezt irjak "Cut-off Frequencies (-6dB, free-standing): 25Hz, 25kHz"
Ha a hangfalad saját -6dB pontját (ez a free-standing és legtöbbször ezt szokták megadni) szeretnéd megmérni, ahhoz a legpontosabb eredmény érdekében egy visszaverődésektől mentes helyen (szabadtér vagy süketszoba) kell megmérni a frekvenciaátvitelt.
Vagy lehet a mélyhangszóró és a reflexcső közeltéri átvitelét is összegezni, viszont ez kalkuláción alapszik, ezért kevésbé pontos.

Ha a szobai -6dB pontot (végeredményben ezt hallod a szobában zenét hallgatva) szeretnéd megtudni, akkor a hallgatói pozícióból kell mérni egy frekvenciaátvitelt.

A hangsugárzó saját és a szobai átvitel -6dB pontja gyakran nem esik egybe.
József1960 írta:
2022.08.23., kedd 16:24
tottyi írta:
2022.08.23., kedd 16:14
Hogyan tudnam merni, hogy mennyi az a -6 dB? A hangfalamnal ezt irjak "Cut-off Frequencies (-6dB, free-standing): 25Hz, 25kHz"
Süketszobában,a hangszórótól 1m-re elhelyezett mérőmikrofonnal...Nyilván zárt doboz lehet,mert azoknak esik a frekvenciagörbéjük -6dB-t a rezonancia frekvencia alatt oktávonként.
Ugy erte, hogy milyen hangosra kell tekerni a potmetert az erositon, hogy az -6 db legyen es ezt mivel merem meg? :) Esetleg van mobil aplikacio, hogy ne kelljen meromikrofont venni ha az kellene hozza?
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: denesdr »

József1960 írta:
2022.08.23., kedd 16:24
Nyilván zárt doboz lehet,mert azoknak esik a frekvenciagörbéjük -6dB-t a rezonancia frekvencia alatt oktávonként.
A doboz működési elvének nem sok köze van ahhoz, hogy az ATC a hangsugárzó -6dB pontját adta meg cut-off-nak, egyébként meg reflex dobozról van szó.
Van olyan gyártó, aki a -3dB meg van aki pl a -10dB pontot adja meg és van, aki többet is feltüntet az adatlapon.

Szerk.: illetve a zárt dobozoknak, a rezonanciapontjuk alatt 12dB/oktávval csökken a hangnyomásuk.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: denesdr »

tottyi írta:
2022.08.23., kedd 16:14
Hogyan tudnam merni, hogy mennyi az a -6 dB? A hangfalamnal ezt irjak "Cut-off Frequencies (-6dB, free-standing): 25Hz, 25kHz"
Ha a hangfalad saját -6dB pontját (ez a free-standing és legtöbbször ezt szokták megadni) szeretnéd megmérni, ahhoz a legpontosabb eredmény érdekében egy visszaverődésektől mentes helyen (szabadtér vagy süketszoba) kell megmérni a frekvenciaátvitelt.
Vagy lehet a mélyhangszóró és a reflexcső közeltéri átvitelét is összegezni, viszont ez kalkuláción alapszik, ezért kevésbé pontos.

Ha a szobai -6dB pontot (végeredményben ezt hallod a szobában zenét hallgatva) szeretnéd megtudni, akkor a hallgatói pozícióból kell mérni egy frekvenciaátvitelt.

A hangsugárzó saját és a szobai átvitel -6dB pontja gyakran nem esik egybe.

József1960
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 934
Csatlakozott: 2022.02.01., kedd 20:29
Értékelés: 108

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: József1960 »

tottyi írta:
2022.08.23., kedd 16:14
Hogyan tudnam merni, hogy mennyi az a -6 dB? A hangfalamnal ezt irjak "Cut-off Frequencies (-6dB, free-standing): 25Hz, 25kHz"
Süketszobában,a hangszórótól 1m-re elhelyezett mérőmikrofonnal...Nyilván zárt doboz lehet,mert azoknak esik a frekvenciagörbéjük -6dB-t a rezonancia frekvencia alatt oktávonként.
Musical Fidelity,Monitor Audio ,Thorens,Cambridge

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hogyan tudnam merni, hogy mennyi az a -6 dB? A hangfalamnal ezt irjak "Cut-off Frequencies (-6dB, free-standing): 25Hz, 25kHz"
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4975
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2370
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

tottyi írta:
2022.07.22., pén. 10:22
Hi, valaki tudna abban segiteni, hogy milyen anyagot szoktak hangfalgrill-re rakni es honnet lehet beszerezni?
Vagy a hangszorobolt.hu -nál vagy a sonopartnál vettem régebben műszálas, vékony, selyemfényű szövetet, ami egyébként rendkívül elasztikus is. Most nem találom, esetleg próbálj meg rákérdezni.
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Hi, valaki tudna abban segiteni, hogy milyen anyagot szoktak hangfalgrill-re rakni es honnet lehet beszerezni?
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Rotox írta:
2022.07.01., pén. 00:09
Hallgass meg pl. egy (hátsó reflexnyílású) Royd Sintra-t falra tolva, illetve faltól elhúzva, szerintem át fogod értékelni a véleményedet...
Dénes nem így értette, arra gondolt, hogy ha a faltól való távolság kisebb, mint a reflexcsű átmérője, akkor az nem működik megfelelően. Akkor sem, ha Royd Sintra. :rolleyes: :smile53:

As a rule of thumb, you can use the diameter of the port as a minimum distance required to the nearest surface for air to move freely.

Any back-ported speaker with a port diameter of 2″ for example, will work just fine placed up to a wall, as long as there is 2″ of space behind the port.

And oh look, that just happens to be the minimum distance to the wall recommended by Genelec for their back-ported speakers… What a coincidence!


Kép
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Rotox írta:
2022.07.01., pén. 00:09
denesdr írta:
2022.06.30., csüt. 15:56
akvapark írta:
2022.06.30., csüt. 14:40
Köze nincs a reflexport elhelyezésének (elöl-hátul-alul) a hangsugárzó falközeli-távoli elhelyezéséhez.
Annyiban azért van közük egymáshoz, hogyha pl egy hátsó nyílású dobozt túl közel rakunk a mögötte lévő falhoz (értsd: általában pár cm-en belül), akkor korlátozódhat a nyílás.
Hallgass meg pl. egy (hátsó reflexnyílású) Royd Sintra-t falra tolva, illetve faltól elhúzva, szerintem át fogod értékelni a véleményedet...
Akkor inkább úgy mondom, hogy extrém esetben korlátozódhat a nyílás. De amúgy az előtte lévő hozzászólásban én is azt írtam, hogy a hátsó nyílásnak nem gond a falközeli elhelyezés, ha mélyátviteli probléma adódik, az nem ettől lesz.
Amúgy miért épp a Royd Sintra?

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Rotox »

Rock60 írta:
2022.06.30., csüt. 08:45
...
Erősítőben engem nagyon meglepett a HEED erősítők - szerintem - kategóriáján túlmutató hangja.
Én, ha most kezdeném, egy ilyen kombót ezért az árért szívesen bevállalnék.
...
Azért ebben a kb. 300 E Ft-os kategóriában (igen, nagyjából ennyi most egy Obelisk használtan), vagy akár valamivel alatta én egy kicsit jobban körülnéznék a helyedben. Már' ha most kezdeném. :kapdelm:

Persze tudom, sokkal könnyebb "beállni a sorba"...

Online
Avatar
Rotox
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1908
Csatlakozott: 2017.04.21., pén. 19:59
Értékelés: 1031
Tartózkodási hely: Pécs

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Rotox »

denesdr írta:
2022.06.30., csüt. 15:56
akvapark írta:
2022.06.30., csüt. 14:40
Köze nincs a reflexport elhelyezésének (elöl-hátul-alul) a hangsugárzó falközeli-távoli elhelyezéséhez.
Annyiban azért van közük egymáshoz, hogyha pl egy hátsó nyílású dobozt túl közel rakunk a mögötte lévő falhoz (értsd: általában pár cm-en belül), akkor korlátozódhat a nyílás.
Hallgass meg pl. egy (hátsó reflexnyílású) Royd Sintra-t falra tolva, illetve faltól elhúzva, szerintem át fogod értékelni a véleményedet...
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára Rotox 2022.07.01., pén. 00:22-kor.

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Igen, Alex mindegy merre néz a port, ha bedugaszoljuk, csökken a mély - de lehet, hogy nem. / Majd mindjárt kiderül. / :party: :party: :party:

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: denesdr »

Alex_Aston írta:
2022.06.30., csüt. 15:17
Nálam a bal oldali dobozt, ha elhúztam még jobban a faltól mindkét irányba kb. 50-50cm-t, akkor sem igazán csökkent a 33Hz kiemelés.
Ha viszont bedugaszoltam a hátsó bass reflex portot, akkor hallhatóan csökkent, mérés szerint kb. 6-8dB-t.

Nem tudom persze, hogy ez első reflex portos dobozzal is ugyanígy lett volna e, viszont kíváncsi lennék rá, hogy olyan esetben milyen lenne.
Nálad az a szerencsés-szerencsétlen eset állt elő, hogy a szoba okozta kiemelés pont oda esik, ahová a dobozaid reflexhangolása.

Előre néző nyílással is pont ugyanez játszódna le. Az egésznek a miértje, a nagy hullámhosszok a mélysávban és a több helyről érkező hanghullámok kombinálódása. A 33Hz hang hullámhossza pl durván 10 méter, ígyhát pont nem érdekelné, hogyha 30-40 cm-rel messzebb lenne a faltól a nyílás.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára denesdr 2022.06.30., csüt. 16:15-kor.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: denesdr »

akvapark írta:
2022.06.30., csüt. 14:40
Köze nincs a reflexport elhelyezésének (elöl-hátul-alul) a hangsugárzó falközeli-távoli elhelyezéséhez.
Annyiban azért van közük egymáshoz, hogyha pl egy hátsó nyílású dobozt túl közel rakunk a mögötte lévő falhoz (értsd: általában pár cm-en belül), akkor korlátozódhat a nyílás.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1319
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 794
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Alex_Aston írta:
2022.06.30., csüt. 15:17

Nálam a bal oldali dobozt, ha elhúztam még jobban a faltól mindkét irányba kb. 50-50cm-t, akkor sem igazán csökkent a 33Hz kiemelés.
Ha viszont bedugaszoltam a hátsó bass reflex portot, akkor hallhatóan csökkent, mérés szerint kb. 6-8dB-t.

Nem tudom persze, hogy ez első reflex portos dobozzal is ugyanígy lett volna e, viszont kíváncsi lennék rá, hogy olyan esetben milyen lenne.

Félre értés ne essék, nem vitázni akarok, csak gondoltam megosztom ezt a tapasztalatot. :cheers1:
Másról van itt nagyba' szó:

Kép
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4420
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

akvapark írta:
2022.06.30., csüt. 14:40
Rock60 írta:
2022.06.30., csüt. 12:36
Ok, akkor zavarja... :smile52:
Érten én a viccet, de...
Nem erről van nagyban szó.
Köze nincs a reflexport elhelyezésének (elöl-hátul-alul) a hangsugárzó falközeli-távoli elhelyezéséhez.
Nálam a bal oldali dobozt, ha elhúztam még jobban a faltól mindkét irányba kb. 50-50cm-t, akkor sem igazán csökkent a 33Hz kiemelés.
Ha viszont bedugaszoltam a hátsó bass reflex portot, akkor hallhatóan csökkent, mérés szerint kb. 6-8dB-t.

Nem tudom persze, hogy ez első reflex portos dobozzal is ugyanígy lett volna e, viszont kíváncsi lennék rá, hogy olyan esetben milyen lenne.

Félre értés ne essék, nem vitázni akarok, csak gondoltam megosztom ezt a tapasztalatot. :cheers1:
Csak a Marantz! :-D

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: akvapark »

Rock60 írta:
2022.06.30., csüt. 12:36
Ok, akkor zavarja... :smile52:
Érten én a viccet, de...
Nem erről van nagyban szó.
Köze nincs a reflexport elhelyezésének (elöl-hátul-alul) a hangsugárzó falközeli-távoli elhelyezéséhez.
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Ok, akkor zavarja... :smile52:

Online
akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5697
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1177

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: akvapark »

"de elől van a kipufogója, nem zavarja a falközelség," :smile30:
Ezt a HiFi babonát gyorsan irtsuk ki. L. "alto" egyik régebbi hozzászólását is, ill. H.Zs régebbi beírásait, ha nekem mint laikusnak nem hisztek. leborulok.gif
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Rock60
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2889
Csatlakozott: 2021.02.12., pén. 13:20
Értékelés: 689

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: Rock60 »

Hali !
Én is azt gondolom, hogy nem kell félni, hogy vékonyan fog szólni a kis doboz.
Abszolút mértékben is vannak előnyei az állóhoz képest.
Rengeteg használt dobozka közül lehet válogatni a fórumon is 100ezren belül.
Én nagyon szeretem pl. a régi KEF IQ 3, vagy 30 szériát. Nem a felbontás csúcsa, de elől van a kipufogója, nem zavarja a falközelség, nagyon jó tere van, kellően testes, zenei hang. / nagyon nem Quadral /
Erősítőben engem nagyon meglepett a HEED erősítők - szerintem - kategóriáján túlmutató hangja.
Én, ha most kezdeném, egy ilyen kombót ezért az árért szívesen bevállalnék.
De hát, tudjuk, kinek a pap...
Üdv,
Gyuri

krom1707
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.10.28., szer. 11:17
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: krom1707 »

Na, mukodik a dolog :tutiok:
Vegre mondhatom asszonynak hogy nem csak porosodik az erosito :smile29:

Koszi mindenkinek megegyszer

krom1707
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.10.28., szer. 11:17
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: krom1707 »

denesdr írta:
2022.06.23., csüt. 08:10
trane írta:
2022.06.23., csüt. 07:58
denesdr írta:
2022.06.23., csüt. 07:48

Rá (gondolom a fő hengerőszabályzás a receiveren lenne és ez lene a forrásokat fogadó eszköz is), csak figyelj oda a line-in-es erősítő hangerejére, először csak finoman!
nem lehet, hogy egyszerre csak 1 adott forrásról tud dolgozni a kérdező erősítője gondolkodik.gif ? mert ez esetben, a line-t forrásként kiválasztva, csak a receiverről érkező sub-tartományt fogja hallani... :yingyang:
Szerintem úgy gondolta, hogy a fő (forrásokat fogadó, hangerőszabályzó, fő hangsugárzókat hajtó) erősítő a receiver, ennek a sub kimenetét ráküldi egy másik erősítő line-in-jére, hogy azzal hajthassa a passzív subot. Vagyis nem egy végfokot használna a passzív sub hajtására, hanem egy integrált erősítőt. Ez pedig működhet így.

Igen, igen, igy gondoltam.

Koszonom az infot, akkor ma ra is probalok! :smile53:

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: denesdr »

trane írta:
2022.06.23., csüt. 07:58
denesdr írta:
2022.06.23., csüt. 07:48
krom1707 írta:
2022.06.23., csüt. 04:10
Sziasztok,

Gondolom hulye kerdes, de elnek is a lehetoseggel;
Van egy av receiverem sub out-al, ezt rakothetem egy ampom line in-jere? passziv melynyomot akarok docogtetni igy.
Rá (gondolom a fő hengerőszabályzás a receiveren lenne és ez lene a forrásokat fogadó eszköz is), csak figyelj oda a line-in-es erősítő hangerejére, először csak finoman!
nem lehet, hogy egyszerre csak 1 adott forrásról tud dolgozni a kérdező erősítője gondolkodik.gif ? mert ez esetben, a line-t forrásként kiválasztva, csak a receiverről érkező sub-tartományt fogja hallani... :yingyang:
Szerintem úgy gondolta, hogy a fő (forrásokat fogadó, hangerőszabályzó, fő hangsugárzókat hajtó) erősítő a receiver, ennek a sub kimenetét ráküldi egy másik erősítő line-in-jére, hogy azzal hajthassa a passzív subot. Vagyis nem egy végfokot használna a passzív sub hajtására, hanem egy integrált erősítőt. Ez pedig működhet így.
A hozzászólást 1 alkalommal szerkesztették, utoljára denesdr 2022.06.23., csüt. 08:15-kor.

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1883
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 977

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: denesdr »

krom1707 írta:
2022.06.23., csüt. 04:10
Sziasztok,

Gondolom hulye kerdes, de elnek is a lehetoseggel;
Van egy av receiverem sub out-al, ezt rakothetem egy ampom line in-jere? passziv melynyomot akarok docogtetni igy.
Rá (gondolom a fő hengerőszabályzás a receiveren lenne és ez lene a forrásokat fogadó eszköz is), csak figyelj oda a line-in-es erősítő hangerejére, először csak finoman!

krom1707
Isten Hozott! :)
Isten Hozott! :)
Hozzászólások: 6
Csatlakozott: 2020.10.28., szer. 11:17
Értékelés: 1

Re: Kezdő hifi - tanács kéne

Hozzászólás Szerző: krom1707 »

Sziasztok,

Gondolom hulye kerdes, de elnek is a lehetoseggel;
Van egy av receiverem sub out-al, ezt rakothetem egy ampom line in-jere? passziv melynyomot akarok docogtetni igy.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”