Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Amúgy a New Sensor Corp. nem orosz cég, hanem amerikai, de a csövek valóban Oroszorszában készülnek.
Szerintem senki sem állította, hogy a cég orosz, bár valszeg amerikai oroszok állnak mögötte. Még arra is képesek voltak a szaratovi gyár tulajai, hogy elpereljék a Svetlana márkanevet a leningrádi csőgyártól, ami azóta SED (Svetlana Electronic Devices, winged-C logo) néven üzemel.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Tapasztalatom szerint ez egy elég karakteres hangú cső - dús, testes, meleg és egy kicsit puha, emiatt szerintem erősen rendszerfüggő, hogy beválik-e.
 
Dixie-hez hasonlan nekem sem egyeznek ezzel a tapasztalataim, de az biztos, hogy minden csőcsere hatása függ a rendszertől is.
 

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Online
Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



http://www.thetubestore.com/Tubes/12AX7 ... 803S-12AX7
 
"The JJ ECC803-S is a warm, full sounding tube, with high-gain"
 
"I'm getting the warmest fullest tone that cuts out most of the high's and brings in the bass and mids without being saturated and muddy."
 


 
 
én általában le szoktam irni azt hogy én mit tapasztalok,mi volt a tapasztalatom,nekem nem olyan vóóót..ennyi ..de térdelhetek kukoricán is,ha ez segit
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 794
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 199

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »


zaz Sixty samúgy sem a mézes mázas csövi világot képviseli,de legyen..
 
http://www.thetubestore.com/Tubes/12AX7 ... 803S-12AX7
 
"The JJ ECC803-S is a warm, full sounding tube, with high-gain"
 
"I'm getting the warmest fullest tone that cuts out most of the high's and brings in the bass and mids without being saturated and muddy."
 


Online
Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Pedig de
 
 
zaz Sixty samúgy sem a mézes mázas csövi világot képviseli,de legyen..
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 794
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 199

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »



hmm nem tom,egy Pointe Sixty-ben találkoztam vele,amikor a gyártó elvégezte a hivatalos upgrade-t,kvázi Mk2-es változatra egy elsőszériás gépen..kb 1 hétig hallgattam az eredeti változatot,fogalmam sincs mi volt benne,és upgrade után a JJ ECC803S-sel,nem igazán hasonlitott a hangja a fent leirtakra...
 


Pedig de

Online
Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4472
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2172
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »


Tapasztalatom szerint ez egy elég karakteres hangú cső - dús, testes, meleg és egy kicsit puha, emiatt szerintem erősen rendszerfüggő, hogy beválik-e.
 
hmm nem tom,egy Pointe Sixty-ben találkoztam vele,amikor a gyártó elvégezte a hivatalos upgrade-t,kvázi Mk2-es változatra egy elsőszériás gépen..kb 1 hétig hallgattam az eredeti változatot,fogalmam sincs mi volt benne,és upgrade után a JJ ECC803S-sel,nem igazán hasonlitott a hangja a fent leirtakra...
 

 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Egyébként igen. ECC83 keresés zajlik épp. Sajnos a legtöbb szép NOS Tele/Mullard/Siemens túl szép áron fut ezért jött a Genalex tipp. Az újak közül azt mondják az egyik legjobb :S
Philipsből "csak" JANt vagy simát is érdemes? Amperex-el mi a tapasztalat? Az is efféle nem?
/a NOS GE-k altípusai->és azok várható "hangja" elég kaotikusak számomra :S./

 
Ha van lehetőséged átkötni a lábkiosztást, akkor tekintsd meg a Siemens, vagy RTC E283CC csöveket (kettő ua, még a gyári fekete kód is hasonló)
Sok 83-as cső közül ezek bizonyultak nálunk a legjobbnak. RTC felíratos valamivek olcsóbb mint a Siemens bélyegzős.
Üdv
ebay:
http://i.ebayimg.com/t/2-x-Siemens-Hals ... 16ZHJGwE9n)yUZLcBRHTvPT8Gw~~60_57.JPG

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 794
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 199

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »


Alternatívaként szóba jöhet még a JJ ECC803S új gyártású cső is, ami a csehszlovák marketingduma szerint technológiájában megegyezik a Telefunkennel, ami még akár igaz is lehet, a hangja viszont jóval elmarad tőle, de ettől függetlenül az új gyártásúak közül egy jó választás lehet, jó áron.
 
Tapasztalatom szerint ez egy elég karakteres hangú cső - dús, testes, meleg és egy kicsit puha, emiatt szerintem erősen rendszerfüggő, hogy beválik-e.

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 794
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 199

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »


Nekem Amperexek vannak az erősítőben Telefunkenekkel együtt a fázisfordítóban.  Az Amperexből a földgömbös (globe) fajta az enyém, kitűnő a hangja. Nem nyúlsz mellé ha ilyet találsz.
 
Azt azért nem állítanám biztosan, hogy nem nyúl mellé, NOS csöveknél ugyanis nagyon nem mindegy, hogy honnan/kitől veszi. Egyrészt rengeteg a hamisítvány a piacon, másrészt könnyen ki lehet fogni zajos, mikrofónikus, nem megfelelően összeválogatott csöveket. Szóval csak óvatosan!

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 794
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 199

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »

Amúgy a New Sensor Corp. nem orosz cég, hanem amerikai, de a csövek valóban Oroszorszában készülnek.

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 794
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 199

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »



És mi a vélemény a szintén orosz új gyártású Genalex Gold Lion (pl. 12ax7/ECC83/B759) csövekről?


 
Van ilyenem, nem rossz cső, legalább is a mai alap csövekhez képest. Azért egy jobb NOS mellett nem rúg labdába, és jó eséllyel hamarabb indul hanyatlásnak is, mint a régi csatalovak.

Avatar
csodó-tamás
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 794
Csatlakozott: 2010.08.12., csüt. 13:22
Értékelés: 199

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: csodó-tamás »



Jó a szövege a faszinak... (no meg a mimika is megér egy misét ),

http://youtu.be/4JVSLW6WxBg

 
A jó öreg Uncle Kev - jó csóka, ettől függetlenül az alap Prima Luna 12AU7-es nem egy nagy szám

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Valóban, a Telefunken/Siemens/Mullard trió nem olcsó, csak sajnos ezek a legjobbak. A Philips és az Amperex csövek is jók, már csak azért is, mert ezeket sokszor a Mullard gyártotta, csak átcímkézték őket. Ha találsz ilyet jó áron, nem nyúlsz mellé velük. Ha a legjobbat akarod, akkor az a Telefunken ECC803S, de ez igen drága. Alternatívaként szóba jöhet még a JJ ECC803S új gyártású cső is, ami a csehszlovák marketingduma szerint technológiájában megegyezik a Telefunkennel, ami még akár igaz is lehet, a hangja viszont jóval elmarad tőle, de ettől függetlenül az új gyártásúak közül egy jó választás lehet, jó áron.
Ha új, akkor a Sophia Electric ECC 83 is szóba jöhet.  A Washington Audio árulja őket és 100 dollár párja.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



Egyébként igen. ECC83 keresés zajlik épp. Sajnos a legtöbb szép NOS Tele/Mullard/Siemens túl szép áron fut ezért jött a Genalex tipp. Az újak közül azt mondják az egyik legjobb :S
Philipsből "csak" JANt vagy simát is érdemes? Amperex-el mi a tapasztalat? Az is efféle nem?
/a NOS GE-k altípusai->és azok várható "hangja" elég kaotikusak számomra :S./

Valóban, a Telefunken/Siemens/Mullard trió nem olcsó, csak sajnos ezek a legjobbak. A Philips és az Amperex csövek is jók, már csak azért is, mert ezeket sokszor a Mullard gyártotta, csak átcímkézték őket. Ha találsz ilyet jó áron, nem nyúlsz mellé velük. Ha a legjobbat akarod, akkor az a Telefunken ECC803S, de ez igen drága. Alternatívaként szóba jöhet még a JJ ECC803S új gyártású cső is, ami a csehszlovák marketingduma szerint technológiájában megegyezik a Telefunkennel, ami még akár igaz is lehet, a hangja viszont jóval elmarad tőle, de ettől függetlenül az új gyártásúak közül egy jó választás lehet, jó áron.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: opel123 »



Egyébként igen. ECC83 keresés zajlik épp. Sajnos a legtöbb szép NOS Tele/Mullard/Siemens túl szép áron fut ezért jött a Genalex tipp. Az újak közül azt mondják az egyik legjobb :S
Philipsből "csak" JANt vagy simát is érdemes? Amperex-el mi a tapasztalat? Az is efféle nem?
/a NOS GE-k altípusai->és azok várható "hangja" elég kaotikusak számomra :S./

Nekem Amperexek vannak az erősítőben Telefunkenekkel együtt a fázisfordítóban.  Az Amperexből a földgömbös (globe) fajta az enyém, kitűnő a hangja. Nem nyúlsz mellé ha ilyet találsz.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Egyébként igen. ECC83 keresés zajlik épp. Sajnos a legtöbb szép NOS Tele/Mullard/Siemens túl szép áron fut ezért jött a Genalex tipp. Az újak közül azt mondják az egyik legjobb :S
Philipsből "csak" JANt vagy simát is érdemes? Amperex-el mi a tapasztalat? Az is efféle nem?
/a NOS GE-k altípusai->és azok várható "hangja" elég kaotikusak számomra :S./

Nekem van egy pár NOS Telefunken ECC83 (12AX7), de nem olcsó mulatság az sem.
Viszont kiváló darab. A másik párt egy VTL TP 6.5 phonoba tettem. Hatalmas javulás volt a gyári 12AX7-ekhez képest az MM fokozatban.
Az MC részbe NOS Holland Philips ECC82 (12AU7) ment. Ott  zajban hozott kb. 12dB-t a NOS cső. Természetesen a hangja is sokat finomodott.

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: hubee »


.. Ha előfokcsöveket keresel és van rá kereted, vegyél inkább Siemenst vagy Telefunkent, vagy akár NOS Mullardot (vagy alacsonyabb keretből NOS GE-t vagy Jan Philips-et vagy Raytheon-t vagy Mazda-t vagy...), de ha lehet, oroszt ne.
Egyébként igen. ECC83 keresés zajlik épp. Sajnos a legtöbb szép NOS Tele/Mullard/Siemens túl szép áron fut ezért jött a Genalex tipp. Az újak közül azt mondják az egyik legjobb :S
Philipsből "csak" JANt vagy simát is érdemes? Amperex-el mi a tapasztalat? Az is efféle nem?
/a NOS GE-k altípusai->és azok várható "hangja" elég kaotikusak számomra :S./
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: hubee »


Ezt a márkanevet is a New Sensor Corporation vette meg, ahogy a Mullardot is, a SED-en kívül minden orosz csőmárka az övék. Nekem ilyen KT88-as csöveim voltak, nem voltak rosszak, de kiemelkedően jók sem, lecseréltem őket TAD-okra. Ha előfokcsöveket keresel és van rá kereted, vegyél inkább Siemenst vagy Telefunkent, vagy akár NOS Mullardot (vagy alacsonyabb keretből NOS GE-t vagy Jan Philips-et vagy Raytheon-t vagy Mazda-t vagy...), de ha lehet, oroszt ne.

Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »



És mi a vélemény a szintén orosz új gyártású Genalex Gold Lion (pl. 12ax7/ECC83/B759) csövekről?


Ezt a márkanevet is a New Sensor Corporation vette meg, ahogy a Mullardot is, a SED-en kívül minden orosz csőmárka az övék. Nekem ilyen KT88-as csöveim voltak, nem voltak rosszak, de kiemelkedően jók sem, lecseréltem őket TAD-okra. Ha előfokcsöveket keresel és van rá kereted, vegyél inkább Siemenst vagy Telefunkent, vagy akár NOS Mullardot (vagy alacsonyabb keretből NOS GE-t vagy Jan Philips-et vagy Raytheon-t vagy Mazda-t vagy...), de ha lehet, oroszt ne.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: hubee »



Minthogy a Mullard márkanevet megvásárolta az orosz New Sensor Company ,és ezek a csövek Szaratovban készülnek ezért abszolút de semmi köze sincs a régi méltán híres angol csövekhez .A hangminőségéről pedig jobb ha nem beszélünk ...
 
http://thetubestore.com/mu12ax7.html

És mi a vélemény a szintén orosz új gyártású Genalex Gold Lion (pl. 12ax7/ECC83/B759) csövekről?

Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Avatar
hubee
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1208
Csatlakozott: 2010.01.22., pén. 09:05
Értékelés: 142
Tartózkodási hely: Pécs

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: hubee »


Jó a szövege a faszinak... (no meg a mimika is megér egy misét ),

http://youtu.be/4JVSLW6WxBg
Szeretem a változatosságot :)
---------------------------------

Online
Avatar
HoriTon
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 700
Csatlakozott: 2011.04.09., szomb. 09:51
Értékelés: 512

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: HoriTon »


Sziasztok!
 A 4db EL 34-es D83 Siemens csőkészletemből 1db zárlatos lett. Esetleg, ha tud valaki eladót vagy valamilyen beszerzési lehetőséget akkor azt, megköszönném. 
 Üdv,L.

CD futómű: Jadis JD2
DAC: Chord Qutest; Táp MCRU
Digitális futómű: Auralic Aries Femto (tuningolt ház,táp)
Deck: Nakamichi LX5
Erősítő: HoriTon AN SE 300B
Hangfal: Audio Note E/LX kit
Kábelek: HiDiamond D7; AQ Thunder; Nordost H2; ValhallA Aura, Aurora
Elosztó: Fisch Audiotechnik reference line

Online
Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem tudom, hogy mennyire életbevágó, de innen lehet rendelni, ráadásul jóféle Mullard: http://www.upscaleaudio.com/search.php? ... query=6gk5
Köszi, de jobban szeretném itthonról megoldani. Hátha. Ha nem megy, marad a net.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”