Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elektroncső topik {___]=

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Számomra a precízség azt jelenti,hogy ahogyan a zenészek helyet foglalnak a színpadon,olyan pozíciókban szólal
meg a szobámban is.És olyan lemezeim vannak(ezek a példák) amiknek az élőkoncertes képei ezt igazolják.(Tehát a hangmérnök is jól dolgozott). 

 
 
Így már érthető...

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Pl.Egy Nad 356-hoz képest egy félmilliós rendszerben.
De ez csak saját tapasztalat.Semmi több.

 
 
Jézusom!  Jó erősítő a NAD, de csak egy bizonyos szintig, az említett  gépek szintjétől pedig messze áll, és az az egy paraméter, amit a zenehallgatással kapcsolatban szajkózok, csak egy szelete a "nagy kerek egésznek". Csak e paraméter alapján nem lehet ítéletet mondani egyik készülék fölött sem. Szerintem nagyon katonásan állsz a zenehallgatáshoz/hifizéshez, ez az írásaidból könnyen megállapítható, de a hifi nem "vagy fekete, vagy fehér" alapon működik.
 
 
A csövesekkel (meg a többi erősítővel (de miért mindig csak az erősítők?) ) kapcsolatos általánosításod pedig helytelen, erre akár a saját rendszerem is cáfolat lehetne, mert vaktesztben tuti nem tudnád megmondani, hogy milyen erősítést hallasz. Nálad rutinosabbak viszont igen...

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Számomra a precízség azt jelenti,hogy ahogyan a zenészek helyet foglalnak a színpadon,olyan pozíciókban szólal
meg a szobámban is.És olyan lemezeim vannak(ezek a példák) amiknek az élőkoncertes képei ezt igazolják.(Tehát a hangmérnök is jól dolgozott). 

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Engem csupán az érdekelt volna,hogy egy eletroncsöves erősítő előfok része lehet-e
olyan precíz mint a félvezetősök többsége.
Nekem úgy tűnt pl. az Audio research vsi55-nél,hogy az előfok passzív a hallottak alapján.De a hang
amúgy jó volt.
Máskülönben olvastam is hasonlót,és gondolom aki írta csak nem írt valótlant.Szakirodalomban olvastam nem fórumon.
Azt meg forgalmazó mondta,hogy az aktív csöves előfok nem minden rendszerbe passzol,mint pl. egy félvezetős,ezeknél jobban kell figyelni a választásnál.

Online
Avatar
istvan01
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4643
Csatlakozott: 2007.10.21., vas. 17:39
Értékelés: 3112

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: istvan01 »


Nem tudom sírjak vagy nevessek, képtelen vagyok az utóbb 20-30 hsz-ből megállapítani, ki-kivel van, miről beszél, mit kérdez, mit állít. Persze az is lehet ezek a fiúk nap-mint-nap összejárnak, pirviznek egymással, és tudnak valamit.

Valószínű a hajamat téptem volna kopaszra, ha 15 évvel ezelőtt csupán ilyen tapasztalati infók olvasgatására hagyatkoztam volna, cső vagy sziliciúm erősítőt szeressek-é. 
 

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Mihez képest?Pl.Egy Nad 356-hoz képest egy félmilliós rendszerben.
De ez csak saját tapasztalat.Semmi több.

Avatar
donignatio
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 225
Csatlakozott: 2009.02.25., szer. 06:47
Értékelés: 98

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: donignatio »


Amúgy ez(eke)t direkt csinálod?
 
Na, csak beigazolódott a jóslatom.......
Manley Labs muse electronics Von Schweikert Audio Kimber Kable Astell&Kern Meze Cl

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »


Pl a Bartimexnél a közel 1 milliós erősítő(300b-s) 4 milliós rendszerben,a hangszerek térbeli elhelyezkedését nem igazán teljesítette,pedig nem végfok volt.
 
 
Mihez képest? 

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tollact »


Azzal tisztában vagyok,hogy a cd kimeneti jelszintje legalább 500mv a lemezjátszóé meg 5mv.Amúgy a jelszint illésztés ellenben érdekel mert akárhány csövest hallgattam(leginkább jónevűeket) nem voltak olyan precízek mint a félvezetősek.Ezt nem is azért írtam, hanem azért, mert az derengett, hogy főleg LP forrásról szeretnél hallgatózni. Közben olvasom a tapasztalataidról a leírást a csöves, drága berendezésről. Nos, ha az annyira nem tetszett (pedig biztosan elég jól összeválogatott holmi volt) , akkor szerintem ne a csövesek között keresgélj..
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Amúgy ez(eke)t direkt csinálod? Pl a Bartimexnél a közel 1 milliós erősítő(300b-s) 4 milliós rendszerben,a hangszerek térbeli elhelyezkedését nem igazán teljesítette,pedig nem végfok volt.

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Azzal tisztában vagyok,hogy a cd kimeneti jelszintje legalább 500mv a lemezjátszóé meg 5mv.
Amúgy a jelszint illésztés ellenben érdekel mert akárhány csövest hallgattam(leginkább jónevűeket) nem voltak olyan precízek mint a félvezetősek.

 
Amúgy ez(eke)t direkt csinálod?

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



De nem ez volt a lényegi kérdés.
Eszemben sincs phono fokozat nélküli erősítőhöz lemezjátszót kötni.

 
Lehet, de az én kérdésem lényege pedig ez volt:
 
Gondolja, hogy ez jelenti a legnagyobb gondot, ha egy phono fokozat nélküli erősítő bemenetére közvetlenül ráköti a lemezjátszó kimenetét? .
 
.

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Valóban az, de hát öntől származik.
 
 
 
 
.

De nem ez volt a lényegi kérdés.
Eszemben sincs phono fokozat nélküli erősítőhöz lemezjátszót kötni.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szerintem ez igy badarság,
 
 
 
Valóban az, de hát öntől származik.
 

Szerintem biztos nem lesz rossz, de lemezjátszót nem tudsz rákötni, csak ha egy külső phono-t is szerzel hozzá.
 
Azzal tisztában vagyok,hogy a cd kimeneti jelszintje legalább 500mv a lemezjátszóé meg 5mv.

 
 
 
.

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »



Gondolja, hogy ez jelenti a legnagyobb gondot, ha egy phono fokozat nélküli erősítő bemenetére közvetlenül ráköti a lemezjátszó kimenetét?
 
 
.

Szerintem ez igy badarság, értelmetlen nem is ez volt a kérdés.

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Azzal tisztában vagyok,hogy a cd kimeneti jelszintje legalább 500mv a lemezjátszóé meg 5mv.
 
Gondolja, hogy ez jelenti a legnagyobb gondot, ha egy phono fokozat nélküli erősítő bemenetére közvetlenül ráköti a lemezjátszó kimenetét?
 
 
.

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Szerintem biztos nem lesz rossz, de lemezjátszót nem tudsz rákötni, csak ha egy külső phono-t is szerzel hozzá.Azzal tisztában vagyok,hogy a cd kimeneti jelszintje legalább 500mv a lemezjátszóé meg 5mv.
Amúgy a jelszint illésztés ellenben érdekel mert akárhány csövest hallgattam(leginkább jónevűeket) nem voltak olyan precízek mint a félvezetősek.

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tollact »


Akkor ez nem fog olyan lenni amiről beszéltünk?Valószínű.
Szerintem biztos nem lesz rossz, de lemezjátszót nem tudsz rákötni, csak ha egy külső phono-t is szerzel hozzá.
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »


Közben kaptam egy Pointe Amplifica ajánlatot.Akkor ez nem fog olyan lenni amiről beszéltünk?
Valószínű.

Avatar
karbantartó
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 446
Csatlakozott: 2012.07.22., vas. 09:32
Értékelés: 17

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: karbantartó »

Közben kaptam egy Pointe Amplifica ajánlatot.

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2398
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1930
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: tunerman »


A McIntosh félvezetős erősítőiben egyszerű, egy tekercses autótrafó - "audio autoformer" - van a kimeneten.
 
Üdv: TJ.

LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Vendég

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Úgy látom, hogy a mércét már magadnak beállítottad - már csak az anyagi oldalát kell biztosítani.
A McIntosh erősítők hangját nem fogod más elektroncsöves erősítőkben megtalálni. Ennek oka egyszerűen a különleges "trifiláris" kimenő transzformátoroknak tudható be...
 
Üdv: TJ.

 
Közben eszembe jutott -talán nem annyira off, mint elsőre tűnik-, hogy McIntosh félvezetős, de kimenőtrafós erősítőinek a kimenőtrafói is bifiláris, esetleg trifiláris tekerésűek?
 
 
.

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Én a meleg megszólalást nem igazán szeretem,ezért fogalmaztam így,hogy mit keresek és sajnos csak 150000ft-t tudnék szánni erre,vagy max 170000-t.
Ennyiből jó csövest sajnos nem fogsz tudni venni.

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
dixie-chicken
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4489
Csatlakozott: 2007.03.16., pén. 20:56
Értékelés: 2180
Tartózkodási hely: Kistarcsa

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dixie-chicken »



Erre gondoltam én is,félve.
Ami kevés csövest hallgattam,közülük Conrad Johnson MV60SE és az Audio Research vsi55 hangképe hasonlóságot mutatott(de ezek sem olcsók).
Én a meleg megszólalást nem igazán szeretem,ezért fogalmaztam így,hogy mit keresek és sajnos csak 150000ft-t tudnék szánni erre,vagy max 170000-t.

 
milyen hangszorókhoz keresed a csövit?..sokszor,manapság a fő gond hogy olyan hangszorkhoz párositanának csövest,amely eleve kudracra van itélve..lásd Lyric Ti120-as tapasztalatot,ha jól értelmeztem..minden lehetséges manapság,de kötve hiszem hogy egy 3000 eurós (?) csövi,csak úgy "szar" önmagában,persze ma mindenre lehet/van példa a marketinges hifiben..a másik gond a kábelezés kérdése ilyen esetekben..adnál egy kicsit több infót ezekkel kapcsolatban?
 Thorens/SME 3009/Shure,Marantz,Tannoy
...az igazán jó zene,az Sokol rádión is jó.... :)

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4879
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Elektroncső topik {___]=

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »



Erre gondoltam én is,félve.
Ami kevés csövest hallgattam,közülük Conrad Johnson MV60SE és az Audio Research vsi55 hangképe hasonlóságot mutatott(de ezek sem olcsók).
Én a meleg megszólalást nem igazán szeretem,ezért fogalmaztam így,hogy mit keresek és sajnos csak 150000ft-t tudnék szánni erre,vagy max 170000-t.

 
 
Annyibból nehezen fog menni a dolog...

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”