Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Elosztók

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elosztók

Hozzászólás Szerző: tunerman »


szami!
 
A hifi rendszerek installálása egy külön fejezete ennek az elektronikai iparágnak, a készülékek megvétele még nem garantálja azok tökéletes müködését.
 
Természetesen mindenki más tudással rendelkezik ebben a témakörben, ezért mindig azt javaslom, hogy először infót kell gyűjteni, és csak azután vásárolni/használni a készülékeket.
Az erősáramú hálózatra visszatérve - mivel a NULLA vezeték össze van kötve a FÖLDELÉS vezetékével, azért olyan zavarok kerülhetnek a földelésen keresztül a hifi berendezésre, ami a hangzásban visszalépést jelenthet. Ez egy olyan további probléma, ami a korábban említett búgást és egyéb zavarokat okozó FÖLDHUROK mellett jelentkezik.
Ezeket a kérdéseket csak az ilyen TÉMÁVAL foglakozó fórumokon lehet kibeszélni, pl. ezeket az információkat is csak nehezen tudnád mindenféle technikai kiadványokból összebogarászni...
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
NJ_
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1515
Csatlakozott: 2009.09.13., vas. 20:13
Értékelés: 507

Elosztók

Hozzászólás Szerző: NJ_ »


Gratulálok! 
Felfedezted a spanyolviaszt - ...

Köszi szépen!
Tudod...én nem vagyok villanyszerelő, kérdezni meg nem nagyon merek, mert pont ez a reakciója mindenkinek - mintha az anyatejjel kellene magunkba szívni - így magamtól kell rájönni a dolgokra.

szami,
SZvSZ Azt a 'hülyeséget' felejtsd el, hogy nem kérdezel ...
F-Ó-R-U-M-O-Z-U-N-K ...
 
momemtán nem nagyon akartam közbeszólni, mert semmilyen elosztót Nem használok, de a Csillagföld vagy floating/ Úszó földelés 'felbukkanása' kapcsán hozzáfűznék némi magyarázatot, hátha érdekessé válik …
 
a csillag földelés azt jelenti, hogy az egy rendszerben levő minden berendezés föld oldala (avagy minden eszköz egy alvázon) egy egyetlen/kizárólagos pontnál találkozik. Ez csökkenti a földhurkok előfordulását egy berendezésben, -vagy több berendezés között. A csillag szó azért jön a képbe, mert ha rajzolnunk kellene egy ilyen földelés elrendezés kapcsolás-diagramot, az úgy nézne ki, mint egy csillag, azaz egy pontból kisugározva az összes föld ’lábbal’.
 
az audióban, főleg azokban a rendszerekben, ahol az összetevők SE (RCA) összekötőkkel kapcsolatak és minden tápdugó három-villás (w/földtű), könnyen alakulnak ki földhurkok. Tkp. azért (nagyon általánosan), mert SE összekötőkkel, mindegyik összekötőben lévő mindkét jel vezető közül az egyik kapcsolódik a komponens alvázához minden kábel végén. Ráadásul, mindegyik alváz szintén csatlakozik a földtűvel a tápdugóján.
 
egy (SE) összekapcsolt erősítőt és előfokot nézve:
mikor bedugjuk mindkét egységet egy elektomos dugaljba, az azt jelenti, hogy a tápdugóik közül mindegyiknek a földtűje (össze)’kapcsolt’, mert a házban levő elektromos dugaljak közül mindegyiknek a ’föld’ terminálja ugyanaz a ’föld’. Így, most van egy hurkunk - más szóval a két alváz a tápdugóik talajtűi által ’összekapcsolt’ -, először a tápdugóik földtűivel, és mégegyszer a jel összekötőkkel (SE), ily módon kialakítva egy hurkot.
 
nos, 60 cyc. hum kiküszöböléséért "meg kell törni" ezt a hurkot, és nem lehet megtörni azt az összekötőknél, máskülönben el fog veszni a jel. Szóval az egyetlen (másik) hely -megtörni a földhurkot, a földelt tápdugóknál van. Ha a páros berendezések közül az egyiknél nem lenne az a bosszantó földtű a tápdugóján, a hurok megtörne; és minden még mindig földelve lenne (az SE összekötők által) a megmaradó másik berendezésen levő földtűn keresztül.
 
a gyakorlatban, amióta minden összekötő(kábel) az előfokból/-ba vezet ki/be, -ált. az előfokot választják az egyetlen komponensnek ami ténylegesen földelt, a fali dugaljnál a tápdugója földtűjén keresztül. Minden egyéb berendezés egy kis adaptert használ a tápdugón (hamis dugó) ami kiküszöböli a földtű kapcsolatot a falon. Ez a berendezés (egyébként) így még mindig "földelt a falra" az összekötők által, ahogy & miközben az csatlakoztatja az előfokhoz …
… és így válik az előfok egy "föld csillag" központjává, azaz az egyetlen/kizárólagos pont, amelyen keresztül az egész rendszer csatlakozik földhöz.
 
http://www.soundstage.com/weaver01.htm
Basis, graham, ortofon, ikeda, fidelity research, koetsu, moon, klyne, lamm, m9500, levinson, CEC, lavry, weiss, sansui, nakamichi, furman, analysis plus silver

„Audio is filled with dangerous amateurs”
Tim de Paravicini & David Smith

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szami »


Gratulálok! 
Felfedezted a spanyolviaszt - ...

Köszi szépen!
Tudod...én nem vagyok villanyszerelő, kérdezni meg nem nagyon merek, mert pont ez a reakciója mindenkinek - mintha az anyatejjel kellene magunkba szívni - így magamtól kell rájönni a dolgokra.
Maradok tisztelettel tudásodnak.
szami
 
Ui.:
Az én "komolytalan" készülékeimen sajnos nincsen külön földelés kapcsoló.

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Rumika »


Egy kérdés, lehet nem jó helyen teszem fel?! 
Néha CD hallgatás közben cca. 2-3 másodpercig serceg recseg a hang. (nem lemez a rossz) Lehet valami hálózati zavar? Esetleg valami elektromos cucc elindul attól lehet? Esetleg zavarszűrő segithet a dolgon?

 
Tisztísd meg a lemezt,szerintem az a hiba okozója hogy összefogdostad.

Nem tartom valószinűnek mert visszatekertem és akkor semmi recccsss
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Shimano »


Egy kérdés, lehet nem jó helyen teszem fel?! 
Néha CD hallgatás közben cca. 2-3 másodpercig serceg recseg a hang. (nem lemez a rossz) Lehet valami hálózati zavar? Esetleg valami elektromos cucc elindul attól lehet? Esetleg zavarszűrő segithet a dolgon?

 
Tisztísd meg a lemezt,szerintem az a hiba okozója hogy összefogdostad.

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Rumika »


Egy kérdés, lehet nem jó helyen teszem fel?! 
Néha CD hallgatás közben cca. 2-3 másodpercig serceg recseg a hang. (nem lemez a rossz) Lehet valami hálózati zavar? Esetleg valami elektromos cucc elindul attól lehet? Esetleg zavarszűrő segithet a dolgon?

abszolút.
Nálunk régebben,mikor a hűtő bekapcsolt,attól is volt egy reccsenés.
Azóta ez megszünt.Nincs itthon CD játszóm

Azon kivül, hogy eztán csak konzervet eszünk, a zavarszűrő segithet az ügyön vagy...... ?
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Elosztók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Egy kérdés, lehet nem jó helyen teszem fel?! 
Néha CD hallgatás közben cca. 2-3 másodpercig serceg recseg a hang. (nem lemez a rossz) Lehet valami hálózati zavar? Esetleg valami elektromos cucc elindul attól lehet? Esetleg zavarszűrő segithet a dolgon?

abszolút.
Nálunk régebben,mikor a hűtő bekapcsolt,attól is volt egy reccsenés.
Azóta ez megszünt.Nincs itthon CD játszóm

Avatar
Rumika
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 249
Csatlakozott: 2007.01.03., szer. 20:12
Értékelés: 3

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Rumika »


Egy kérdés, lehet nem jó helyen teszem fel?!
 
Néha CD hallgatás közben cca. 2-3 másodpercig serceg recseg a hang. (nem lemez a rossz) Lehet valami hálózati zavar? Esetleg valami elektromos cucc elindul attól lehet? Esetleg zavarszűrő segithet a dolgon?
Erősítő: DENSEN B-110, CD: SONY XA20ES, Logitech SB, DAC Micromega Variodac, Hangfal: POLKAUDIO LSi15 Tv: SAMSUNG SMART 40, Lemezjátszó: ARISTON, Kábelek: Furutech, FADEL ART STREAM BW

Online
Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Elosztók

Hozzászólás Szerző: tunerman »


Sziasztok!A földelésről írnék pár szót, ha nem gond.
Kísérleteztem egy kicsit, mivel nálam is sok gondot okozott pl. a számítógép és a házimozi erősítő "összelövése" bármit csináltam, hol a hang, hol a kép, hol mindkettő volt zajos. Búgott, szemcsézett, stb.
Mérgemben a konnektortól kezdve megszüntettem minden földelést és láss csodát, kitisztult a hang, tűéles lett a kép. 
A készülékek sem kapcsolódnak egymáshoz a földelésen keresztül.
Magyarul olyan, mintha földeletlen aljzatokat használnék
Egy kis gebasz azért van a dologban.
...Amiről ATC is beszélt...
Az érintésvédelem. 
Ha asztali PC-t kötök a rendszerbe, a házán a fázisceruza halványan világít. Nedves kézzel, mezítláb ez már nem játék!!!! 
...De a hang k@va jó lett. 

Gratulálok!
 
Felfedezted a spanyolviaszt - minden készülék az interconnectek kapcsolatán kívül a földeléseken keresztül un. FÖLDHURKOT hoz be a földelt rendszerbe. Ez a második összeköttetési vonal mindenféle HÁLÓZATI, RÁDIÓFREKVENCIÁS és egyéb zavart a indukál a hifi és egyébb rendszerekben.
Komolyabb készülékeken van földelési kapcsoló, ami igény szerint lekapcsolja a készülék házáról a földelést.
 
Természetesen az ilyen készülékek csak MELEGPADLÓS helységekben üzemeltethetők.
Az is megoldás lehet a földelés kérdésében, hogy csak EGY PONTON földeljük le a rendszerünket és az interconnectek úgyis összekötik ezt a pontot a többivel (csillagföld).
 
Üdv: TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
Shimano
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3629
Csatlakozott: 2009.10.13., kedd 12:32
Értékelés: 1879

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Shimano »

Én ezt az elosztó kérdést megoldottam a hifihez kb 150ft-ból.Külön ösvény van kiépítve nálam és egy egyszerű villanyász boltokban kapható sorkapoccsal összekötöttem a cd-játékos és az erősítő hálókábelét az ösvénnyel oszt jó napot.

Avatar
szami
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 656
Csatlakozott: 2007.11.22., csüt. 10:53
Értékelés: 30

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szami »


Sziasztok!
A földelésről írnék pár szót, ha nem gond.
Kísérleteztem egy kicsit, mivel nálam is sok gondot okozott pl. a számítógép és a házimozi erősítő "összelövése" bármit csináltam, hol a hang, hol a kép, hol mindkettő volt zajos. Búgott, szemcsézett, stb.
Mérgemben a konnektortól kezdve megszüntettem minden földelést és láss csodát, kitisztult a hang, tűéles lett a kép.
A készülékek sem kapcsolódnak egymáshoz a földelésen keresztül.
Magyarul olyan, mintha földeletlen aljzatokat használnék
Egy kis gebasz azért van a dologban.
...Amiről ATC is beszélt...
Az érintésvédelem.
Ha asztali PC-t kötök a rendszerbe, a házán a fázisceruza halványan világít. Nedves kézzel, mezítláb ez már nem játék!!!!
...De a hang k@va jó lett.

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Azt nem tudom,hogy a hangzás miatt milyen szerepe van,de érintésvédelmi szenpontból biztosan fontos.Vannak még olyan helyek,ahol nincs földelt aljzat?

 
Hi!
 
Bizony van. Nálam a panelban(és gondolom az összes panelban ahol nincs még újrakábalezve) csak a konyhában és a fürdőszobában van földelt aljzat a szobákban nincs. Szeretünk veszéjesen élni, tiszta xtreme sport

Nem panelban lakom, de sajnos, nálam sincs földelt aljzat.
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Online
Avatar
vlaca
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 860
Csatlakozott: 2008.02.19., kedd 16:57
Értékelés: 315
Tartózkodási hely: Kaposvár
Kapcsolat:

Elosztók

Hozzászólás Szerző: vlaca »


Azt nem tudom,hogy a hangzás miatt milyen szerepe van,de érintésvédelmi szenpontból biztosan fontos.Vannak még olyan helyek,ahol nincs földelt aljzat?

 
Hi!
 
Bizony van. Nálam a panelban(és gondolom az összes panelban ahol nincs még újrakábalezve) csak a konyhában és a fürdőszobában van földelt aljzat a szobákban nincs. Szeretünk veszéjesen élni, tiszta xtreme sport
Linn Majik DS/Mimik/Pekin>Linn Majik Kontrol>
-Stax SRM1MK2PRO>SR-404
-Hypex UCD180HG>Magneplanar SMGb

Micromega WM-10>Theta Progeny>Linn Classik Music>Akg K340

"I see the sound waves" Planar Speaker Asylum
http://vlaca.blogspot.com

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Nem szól bele a hangba, de jóval jobban szól, mint a korábbi elosztómmal.

Sirály

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

Elosztók

Hozzászólás Szerző: AVX »


Mi ezt használjuk minden bemutató termünkben:
Jungson tápszűrő:19900 Ft.

Mennyire fontos ennek, hogy földelt aljzatba legyen dugva?
Azt nem tudom,hogy a hangzás miatt milyen szerepe van,de érintésvédelmi szenpontból biztosan fontos.Vannak még olyan helyek,ahol nincs földelt aljzat?

Avatar
szabo_pitty
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1253
Csatlakozott: 2007.01.25., csüt. 20:20
Értékelés: 93
Tartózkodási hely: Békéscsaba

Elosztók

Hozzászólás Szerző: szabo_pitty »


Van olyan konnenktor amit ajánlanátok is? (valami emberi áron, tehát nem több száz ezresért mint amit tegnap néztem )

Mi ezt használjuk minden bemutató termünkben:
Jungson tápszűrő:19900 Ft.

Mennyire fontos ennek, hogy földelt aljzatba legyen dugva?
Erősítő: Marantz SR7005, Hangsugárzók: Monitor Audio Silver 200, Silver 50, Silver C150, Jamo SW505E, Magnódeck: Yamaha KX-390, CD: Marantz CD5000, LP: Technics SL-BD2, BD: Yamaha BD-A1010, TV: LG42LF652V, Hangfal kábel: Monitor Atmos Air 309 Cu, IC: Neotech KHS-154, Média-lejátszó: Dune HD Base 3D

Avatar
dörmögi
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2638
Csatlakozott: 2006.08.17., csüt. 09:26
Értékelés: 394

Elosztók

Hozzászólás Szerző: dörmögi »


Remélem nem baj, hogy on leszek:Az Amtron Kft. gyors és segítőkész hozzáállása révén sikerült hozzájutnom egy Eichmann elosztóhoz, ami remekül teljesít.
Nem szól bele a hangba, de jóval jobban szól, mint a korábbi elosztómmal.


Remek, használd egészséggel!

LP futómű: SME Model 10; Hangkar: SME V; Hangszedő: Benz Micro LP-S MR; CD futómű: Audio Research CD2; DAC: Audiomat Tango 2.5; Kazettás deck: Pioneer CT-95; Phono előfok: Audiomat Phono 2; Erősítő: Audiomat Récital MKIII; Hangfal: Coincident Super Victory; Equation 25; Hálózati kondícionáló: 2 x PS Audio Duet Power Center; Hangkarkábel: Stealth Audio Hyperphono; Digitális kábel: Heaven's Gate Audio Silver Signature; Interconnect kábelek: Stealth Audio Metacarbon és Heaven's Gate Audio Ultra Silence; Hangfalkábel: ValhallA AgPt-R, Heaven's Gate Audio Silver Signature; Hálózati kábelek: ValhallA AgPt-R, Elrod, Electraglide és PS Audio

Heed Thesis rendszer

Avatar
BÓTAJÓZSEF
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2521
Csatlakozott: 2006.08.04., pén. 15:03
Értékelés: 250

Elosztók

Hozzászólás Szerző: BÓTAJÓZSEF »


Remélem nem baj, hogy on leszek:
Az Amtron Kft. gyors és segítőkész hozzáállása révén sikerült hozzájutnom egy Eichmann elosztóhoz, ami remekül teljesít.
Nem szól bele a hangba, de jóval jobban szól, mint a korábbi elosztómmal.
Ha lesz időm, akkor megcsinálom az Eichmann XPress tápkábelt is hozzá, ami nagyon jó minőségűnek tűnik, szerintem a hangja is kiváló lesz.
Naim-ZU

Online
Avatar
Megyer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 11:58
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Megyer »

off: Én alapesteben magamból indulok ki. Ezt azért jó tisztázni, mert nem a kötözködés hajt, hanem inkább laikusként közelítem meg ezt a témát. Azért kérdeztem azt, hogy tudtad-e melyik kábel van a rendszerben, mert én biztosan nem hallanám a külömbséget, csak akkor ha tudnám melyik működik éppen. És ez már erősen placebo jelenség. Agyunk működése nem kis mértékben játszik közre a hallásnál. Ugyanúgy mint a látásnál vagy minden más érzékszervnél. Nem véletlen, hogy a hangulat is meg lett említve. Szóval elnézést ha félreérthető voltam Inkább az elosztókról írjatok, annál is inkább, mert szerintem is régóta kellett volna már egy ilyen topik.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Elosztók

Hozzászólás Szerző: fülelek »


 
Vagy, ha sejted, akkor miért nem mondod el? Szégyelled? Félted a tudásodat?
Például mert senki nem kérdezett a sejtéseimről. Továbbá, tisztában vagyok a sejtések és a tudás közti különbséggel. Engem ez különböztet meg a felszínes tudással rendelkező, ámde hótmagabiztos okoskodó guruktól.
 
Egyébként ha megtisztítottad volna a kábelek csatlakozóit, nehezebb dolgod lett volna a felismeréssel!
Meg szoktam... hát ez nem nyert. A jövő héten újra megpróbáljuk?

off
"ne ítélj, hogy ne ítéltess"
A szálkáról meg a gerendáról se feledkezz meg!
on

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Vagy, ha sejted, akkor miért nem mondod el? Szégyelled? Félted a tudásodat?
Például mert senki nem kérdezett a sejtéseimről. Továbbá, tisztában vagyok a sejtések és a tudás közti különbséggel. Engem ez különböztet meg a felszínes tudással rendelkező, ámde hótmagabiztos okoskodó guruktól.
 
Egyébként ha megtisztítottad volna a kábelek csatlakozóit, nehezebb dolgod lett volna a felismeréssel!
Meg szoktam... hát ez nem nyert. A jövő héten újra megpróbáljuk?

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

Elosztók

Hozzászólás Szerző: fülelek »


off: és ezt vakteszteléssel hallottad ill. vetted észre vagy tudtad melyik kábel van a fiókban? Nem mindegy...
Pontosan arról volt szó, hogy mindkettő ki lett húzva (össze lett keverve) és egy másik rendszerbe mindenképpen a "formában lévőt" akartam bekötni. Meghallgatással elég hamar kiderült, melyik az.

Miért nem tudod kimondani, hogy nem tudod, mi miért történik?
Vagy, ha sejted, akkor miért nem mondod el? Szégyelled? Félted a tudásodat?
Inkább csak másokat fikázol leginkább burkolva?
 

 
 
Egyébként ha megtisztítottad volna a kábelek csatlakozóit, nehezebb dolgod lett volna a felismeréssel!

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »


off: és ezt vakteszteléssel hallottad ill. vetted észre vagy tudtad melyik kábel van a fiókban? Nem mindegy...
Pontosan arról volt szó, hogy mindkettő ki lett húzva (össze lett keverve) és egy másik rendszerbe mindenképpen a "formában lévőt" akartam bekötni. Meghallgatással elég hamar kiderült, melyik az.

Online
Avatar
Megyer
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 134
Csatlakozott: 2004.10.07., csüt. 11:58
Értékelés: 19
Tartózkodási hely: Budapest

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Megyer »



...Valami ötleted van, hogy mi történt egy hónap alatt?...
Lehetséges (ill. biztos), hogy egy idő után a fülünk és az agyunk hozzászokik az adott rendszerhez.

Van két ugyanolyan, egyaránt bejáratott kábelem. Egyformán szólnak. Egyiket elrakom a fiókba egy hónapra. Onnan elővéve lényegesen rosszabb hangot produkál a folyamatosan használthoz képest. Szóval, ezen még gondolkodni kell egy kicsit:)

off: és ezt vakteszteléssel hallottad ill. vetted észre vagy tudtad melyik kábel van a fiókban? Nem mindegy...

Vendég

Elosztók

Hozzászólás Szerző: Vendég »



...Valami ötleted van, hogy mi történt egy hónap alatt?...
Lehetséges (ill. biztos), hogy egy idő után a fülünk és az agyunk hozzászokik az adott rendszerhez.

Van két ugyanolyan, egyaránt bejáratott kábelem. Egyformán szólnak. Egyiket elrakom a fiókba egy hónapra. Onnan elővéve lényegesen rosszabb hangot produkál a folyamatosan használthoz képest. Szóval, ezen még gondolkodni kell egy kicsit:)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”