Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Avatar
gomolalaci
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 683
Csatlakozott: 2018.05.14., hétf. 08:52
Értékelés: 288
Tartózkodási hely: Szada

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: gomolalaci »

Vinkler írta:
2022.12.27., kedd 20:47
gomolalaci írta:
2022.12.27., kedd 20:38
Sajnos nekem a Spoty minősége nem elég, pedig a kínálatuk és a személyre szóló zenéik talán a legjobbak.
Mi a konkrét bajod vele?
Természtesen a hangzás hűsége. Az a formátum meg sem közelíti a CD minőségét. Nem is vártam el tőle. A számok hangerő kiegyenlítése is nálam csapnivaló...
A gondolkodás nem megerőltető...

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Aszpirin írta:
2022.12.28., szer. 10:37

A többihez annyit: itthonról nagyon nehéz regisztrálni, még Duo- vagy Family-meghívóval is, de nem teljesen lehetetlen.

VPN szolgáltatókat (NordVPN, stb.) kiszúrja, kár is próbálkozni velük.
Egyetlen itthoni, utazásmentes megoldás, ha valami olyan cégnél dolgozol, amelynek saját, valamelyik “támogatott” országban kilépő céges VPN-je van, és a meghívásos regisztrációt a munkahelyeden végzed el. A meghívó személynek (aki a Duo vagy Family előfizetést fizeti) tudd a Qobuz-regisztrációnál megadott címét is, mert azzal kell regisztrálj Te is (a “Többes” előfizetések minden tagja ugyanazon a címen kell legyen. a címet viszont nem ellenőrzik /egyelőre/).
Ha fő előfizető akarsz lenni (olyan, aki aktív Duo- vagy Family-meghívót tud küldeni), akkor még ez sem elég, kell a külföldi bankkártya, ahogy írtad. Revolut sem jó.
Én Paypallal regisztráltam anno, de akkor még nem voltak ilyek háklisok.
Köszönöm az informatív leírást!
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

fererencz írta:
2022.12.28., szer. 13:13
Senkit nem akarok meggyőzni, csak segíteni az ide tévedőknek, nem bedőlni...
Van egy barátom, aki szent meggyőződéssel állítja, hogy jobban szól a muzsika, ha zenehallgatás közben összeérinti a mutató és hüvelykujját a kezein. Kipróbáltam, nálam sajnos nem működik az eljárás, ettől még nem hiszem, hogy ő be lenne csapva, vagy bedőlt volna valami trükknek. Egyszerűen csak egy szerencsés ember, aki magasabb szintre tudta emelni a saját élményét. Hogy ezt mi által érte el, az szerintem tökéletes magánügy. Ráadásul sokkal olcsóbb megoldás az övé, mint egy hangsugárzó csere.

Mióta Qobuz felhasználó vagyok, szívesebben használom a streaming szolgáltatást, mint a számomra ellenszenves technológiát alkalmazó Tidal idején, ez az adatforgalmamon is erősen meglátszik: háromszorosára ugrott. Nem hiszem, hogy vaktesztben hangzás alapján bármilyen zenével magabiztosan tudnám őket azonosítani, számomra mégis más az élmény és valahol a HiFi-ben is ez számít: a végeredmény. Ezért is nincs sok értelme a vakteszteknek ilyen szubjektív és részben érzelmi kérdésekben, mint a zenehallgatás. Garantálom neked, hogy nem találsz 2 embert, akikben ugyanazok az érzések, gondolatok merülnének fel zenehallgatás közben. Ha pedig ezt elfogadjuk tényként, akkor szerintem már könnyen belátható, hogy semmi értelme egymást győzködni, vagy a véleményét megkérdőjelezni.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: SSS »

fererencz írta:
2022.12.28., szer. 13:13
Aszpirin írta:
2022.12.28., szer. 10:55
Szerintem hagyjuk már ezt a formátumvitát.
Aki nem tudja megkülönböztetni hallásra a veszteséges tömörítést a veszteségmentestől, az sok szempontból szerencsés, és örüljön a szerencséjének.
...
Akinek nincs hiányérzete a Spotify-minőséggel, az maradjon annál, de ne akarjon folyton meggyőzni, hogy nekem is elég az. Ennyi. A hit és meggyőződés miatti keresztes háborúknak rég lejárt az idejük.
Az általános hifis topiknál azt mondtad, nincs jelentősége a formátum tesztnek készülékekre vonatkoztatva. Itt már azért kellene, hogy legyen. Te sem végezted el a tesztet, más egyértelműen halló tag sem, vagy csak nem írt róla. Szerintetek mégis a Ti véleményetek a hiteles. Fura... Egyébként többnyire azok teljesítenek gyengén benne, akik állítólag mindent is hallanak. :rolleyes:

Senkit nem akarok meggyőzni, csak segíteni az ide tévedőknek, nem bedőlni...
Szerintem nem akar senki senkit meggyozni, es senki sem hulye, hogy "bedoljon". Felnottek modjara elmondjuk a velemenyunket, es erdeklodve hallgatjuk mas tapasztalatait.
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Aszpirin írta:
2022.12.28., szer. 10:55
Szerintem hagyjuk már ezt a formátumvitát.
Aki nem tudja megkülönböztetni hallásra a veszteséges tömörítést a veszteségmentestől, az sok szempontból szerencsés, és örüljön a szerencséjének.
...
Akinek nincs hiányérzete a Spotify-minőséggel, az maradjon annál, de ne akarjon folyton meggyőzni, hogy nekem is elég az. Ennyi. A hit és meggyőződés miatti keresztes háborúknak rég lejárt az idejük.
Az általános hifis topiknál azt mondtad, nincs jelentősége a formátum tesztnek készülékekre vonatkoztatva. Itt már azért kellene, hogy legyen. Te sem végezted el a tesztet, más egyértelműen halló tag sem, vagy csak nem írt róla. Szerintetek mégis a Ti véleményetek a hiteles. Fura... Egyébként többnyire azok teljesítenek gyengén benne, akik állítólag mindent is hallanak. :rolleyes:

Senkit nem akarok meggyőzni, csak segíteni az ide tévedőknek, nem bedőlni...
Nem szotkam hibázni.

Avatar
audioline
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5823
Csatlakozott: 2012.03.20., kedd 10:29
Értékelés: 3160

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: audioline »

Aki Qobuz regben - beszállnék a családiba stb. - tud segíteni, legyen kedves írjon priviben, köszönöm! :smile53:
.

Avatar
SSS
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 747
Csatlakozott: 2005.03.16., szer. 17:08
Értékelés: 112

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: SSS »

Aszpirin írta:
2022.12.28., szer. 10:37
fapaci írta:
2022.12.28., szer. 09:52
adamthebrave írta:
2022.12.28., szer. 09:42
Qobuzzal kapcsolatos kérdésem van. Lehet kapni a német Ebayen 3 hónapos, új felhasználóknak szóló qobuzos kuponokat. Ha ezt megveszem, akkor a fizetési procedúrát kikerülöm a Qobuznál. Innen tovább tudok lépni úgy, hogy teljesen magyar vagyok (cím, IP-cím, telefonszám stb)?
Szerintem nem, mivel itthon nem tudsz regisztrálni, még meghívóval sem (én is tudok küldeni). Ezt a lépést kell megoldanod valahogy, pl. egy külföldi út során, vagy kint élő ismerős segítségével. Utána a fizetés már kisebb gond, én is magyar bankkártyával perkálok a Qobuznak, bár regisztrálásnál ezt nem fogadta el, ott angol kártyát kellett megadni, de a jóváhagyást követően át tudtam állítani a magyarra és pár napja a próbaidőszak letelte után le is vonták róla a díjat. Amúgy a Qobuz nagyszerű, a Tidal után megváltásnak érzem, szóval érdemes megküzdeni érte.
Utolsó mondatot alátámasztom én is, jelenleg is aktív Qobuz felhasználóként. Valóban megváltás a Tidal után.

A többihez annyit: itthonról nagyon nehéz regisztrálni, még Duo- vagy Family-meghívóval is, de nem teljesen lehetetlen.

VPN szolgáltatókat (NordVPN, stb.) kiszúrja, kár is próbálkozni velük.
Egyetlen itthoni, utazásmentes megoldás, ha valami olyan cégnél dolgozol, amelynek saját, valamelyik “támogatott” országban kilépő céges VPN-je van, és a meghívásos regisztrációt a munkahelyeden végzed el. A meghívó személynek (aki a Duo vagy Family előfizetést fizeti) tudd a Qobuz-regisztrációnál megadott címét is, mert azzal kell regisztrálj Te is (a “Többes” előfizetések minden tagja ugyanazon a címen kell legyen. a címet viszont nem ellenőrzik /egyelőre/).
Ha fő előfizető akarsz lenni (olyan, aki aktív Duo- vagy Family-meghívót tud küldeni), akkor még ez sem elég, kell a külföldi bankkártya, ahogy írtad. Revolut sem jó.
Én Paypallal regisztráltam anno, de akkor még nem voltak ilyek háklisok.
Mitol valt meg a qboz tidalhoz kepest? (En qbozt es deezert nem hasznaltam meg, komolyan erdekel. Spoty, tidal elofizetes van, apple music es amazon music trialban megvolt 3-3 honap.)
Digi: TIDAL -> ASUS Thinkerboard + Volumio ->Chord Qtest
Analog: Oracle +Mission 774 + MM/MI: AT/Astatic/Glanz/Grace/Ortofon/Shure
Közepe: 1. (MFA Classic + QUAD520f) 2. (QUAD34 + 306) 3. (Naim Nac82+ 2*HC+ Nap 250)
Vége: QUAD 63 ESL, Neat Petite, Epos ES14

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

Tokeletesen egyetertek, de ne haragudj napi egy vakteszt nelkul nem tudom elfogadni az allaspontodat! ;peace;
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Szerintem hagyjuk már ezt a formátumvitát.
Aki nem tudja megkülönböztetni hallásra a veszteséges tömörítést a veszteségmentestől, az sok szempontból szerencsés, és örüljön a szerencséjének.
A különbség amúgy nagyon függ a forrásanyagtól: jó minőségű nagyzenekari klasszikus felvételeknél vagy sok cintányért, “seprűt” használó dzsesszmuzsikánál (de természetesen nem csak), eléggé egyértelmű lesz a különbség (próbáltam, vakteszttel is megmondom), míg a “lány gitárral”, pop-rock vagy metál műfajoknál kevésbé nyilvánvaló (bár a metálnál is, főleg fülessel meglehetős esély van a különbség beazonosítására).
A fentiek ellenére nem hiszem, hogy célravezető folyamatosan győzködni egymást. Akinek nincs hiányérzete a Spotify-minőséggel, az maradjon annál, de ne akarjon folyton meggyőzni, hogy nekem is elég az. Ennyi. A hit és meggyőződés miatti keresztes háborúknak rég lejárt az idejük.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2022.12.28., szer. 10:16
wittao írta:
2022.12.28., szer. 10:03
Semennyire nem kell ebbol elnie - ertem a kis alantos celzast nyugi - otthon is vaktesztelgethet a parjaval. Persze, en ennel jobb szorakozast ajanlanek helyette, de csinalhatod, mindenki mashogy eli ki magat.
Szerintem meg az az alantos, ha érdekből még önmagunkat is meghazudtoljuk...

Megnyugtatlak, nincsenek családi, vagy szegzualis gondjaim, azért is nincs szükségem egyéb "drogokra". :rolleyes:

Jó tanács: hozzászólások minőségében hozni a termékek minőségét. Ez így nem vet jó fényt... :smile53:
Hol az erdek? Hol a magunk meghazudtolasa?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2022.12.28., szer. 09:52
adamthebrave írta:
2022.12.28., szer. 09:42
Qobuzzal kapcsolatos kérdésem van. Lehet kapni a német Ebayen 3 hónapos, új felhasználóknak szóló qobuzos kuponokat. Ha ezt megveszem, akkor a fizetési procedúrát kikerülöm a Qobuznál. Innen tovább tudok lépni úgy, hogy teljesen magyar vagyok (cím, IP-cím, telefonszám stb)?
Szerintem nem, mivel itthon nem tudsz regisztrálni, még meghívóval sem (én is tudok küldeni). Ezt a lépést kell megoldanod valahogy, pl. egy külföldi út során, vagy kint élő ismerős segítségével. Utána a fizetés már kisebb gond, én is magyar bankkártyával perkálok a Qobuznak, bár regisztrálásnál ezt nem fogadta el, ott angol kártyát kellett megadni, de a jóváhagyást követően át tudtam állítani a magyarra és pár napja a próbaidőszak letelte után le is vonták róla a díjat. Amúgy a Qobuz nagyszerű, a Tidal után megváltásnak érzem, szóval érdemes megküzdeni érte.
Utolsó mondatot alátámasztom én is, jelenleg is aktív Qobuz felhasználóként. Valóban megváltás a Tidal után.

A többihez annyit: itthonról nagyon nehéz regisztrálni, még Duo- vagy Family-meghívóval is, de nem teljesen lehetetlen.

VPN szolgáltatókat (NordVPN, stb.) kiszúrja, kár is próbálkozni velük.
Egyetlen itthoni, utazásmentes megoldás, ha valami olyan cégnél dolgozol, amelynek saját, valamelyik “támogatott” országban kilépő céges VPN-je van, és a meghívásos regisztrációt a munkahelyeden végzed el. A meghívó személynek (aki a Duo vagy Family előfizetést fizeti) tudd a Qobuz-regisztrációnál megadott címét is, mert azzal kell regisztrálj Te is (a “Többes” előfizetések minden tagja ugyanazon a címen kell legyen. a címet viszont nem ellenőrzik /egyelőre/).
Ha fő előfizető akarsz lenni (olyan, aki aktív Duo- vagy Family-meghívót tud küldeni), akkor még ez sem elég, kell a külföldi bankkártya, ahogy írtad. Revolut sem jó.
Én Paypallal regisztráltam anno, de akkor még nem voltak ilyek háklisok.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2022.12.28., szer. 10:03
Semennyire nem kell ebbol elnie - ertem a kis alantos celzast nyugi - otthon is vaktesztelgethet a parjaval. Persze, en ennel jobb szorakozast ajanlanek helyette, de csinalhatod, mindenki mashogy eli ki magat.
Szerintem meg az az alantos, ha érdekből még önmagunkat is meghazudtoljuk...

Megnyugtatlak, nincsenek családi, vagy szegzualis gondjaim, azért is nincs szükségem egyéb "drogokra". :rolleyes:

Jó tanács: hozzászólások minőségében hozni a termékek minőségét. Ez így nem vet jó fényt... :smile53:
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2022.12.28., szer. 09:58
wittao írta:
2022.12.28., szer. 09:44


Mar boxs, de aki vaktesztet emleget, az akar bizonyitani akarmit is.
Es igenis sokan leirtak mar, hogy ugyan Tidal MQA es Qobuz vagy Apple Music, Amazon kozott nem halljak egyertelmuen mindig a kulonbseget, addig Spoty es egy nagyobb felbontasu kozott tobbnyire igen.
Kivetelek mindenhol vannak, azokat meg tudjuk be annyinak, amennyire hulyeseg a vakteszt.
Persze, hogy hülyeség, ha magadat akarod igazolni, végtelen pénzed van, vagy más pénzéből és hallásából élsz.
Most ismet arnyekra vetodtel, sokat kell vaktesztelnunk. Ennek megfelelo modon ismerjuk elonyeit es hatranyait. Akik nem csinaljak, altalaban onnan hallom/olvasom a mindent elsopro erejet. Semennyire nem kell ebbol elnie - ertem a kis alantos celzast nyugi - otthon is vaktesztelgethet a parjaval. Persze, en ennel jobb szorakozast ajanlanek helyette, de csinalhatod, mindenki mashogy eli ki magat.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2022.12.28., szer. 09:44


Mar boxs, de aki vaktesztet emleget, az akar bizonyitani akarmit is.
Es igenis sokan leirtak mar, hogy ugyan Tidal MQA es Qobuz vagy Apple Music, Amazon kozott nem halljak egyertelmuen mindig a kulonbseget, addig Spoty es egy nagyobb felbontasu kozott tobbnyire igen.
Kivetelek mindenhol vannak, azokat meg tudjuk be annyinak, amennyire hulyeseg a vakteszt.
Persze, hogy hülyeség, ha magadat akarod igazolni, végtelen pénzed van, vagy más pénzéből és hallásából élsz.
Nem szotkam hibázni.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

adamthebrave írta:
2022.12.28., szer. 09:42
Qobuzzal kapcsolatos kérdésem van. Lehet kapni a német Ebayen 3 hónapos, új felhasználóknak szóló qobuzos kuponokat. Ha ezt megveszem, akkor a fizetési procedúrát kikerülöm a Qobuznál. Innen tovább tudok lépni úgy, hogy teljesen magyar vagyok (cím, IP-cím, telefonszám stb)?
Szerintem nem, mivel itthon nem tudsz regisztrálni, még meghívóval sem (én is tudok küldeni). Ezt a lépést kell megoldanod valahogy, pl. egy külföldi út során, vagy kint élő ismerős segítségével. Utána a fizetés már kisebb gond, én is magyar bankkártyával perkálok a Qobuznak, bár regisztrálásnál ezt nem fogadta el, ott angol kártyát kellett megadni, de a jóváhagyást követően át tudtam állítani a magyarra és pár napja a próbaidőszak letelte után le is vonták róla a díjat. Amúgy a Qobuz nagyszerű, a Tidal után megváltásnak érzem, szóval érdemes megküzdeni érte.

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

denesdr írta:
2022.12.28., szer. 09:20
fererencz írta:
2022.12.28., szer. 08:20
De állításod magad is simán bizonyíthatod, ha tudod. :rolleyes:
Ilyenkor gyakran jön a válasz, hogy "de hát miért is kellene bizonyítani bármit is". Nyilván nem kötelező, inkább csak érdemes, magunk, meg mások miatt is. Szerintem sokan meglepődnének, amikor kizárólag hallás alapján (megegyező hangerőt feltételezve) kellene megkülönböztetni mondjuk egy Spoti Premium-ot, akármelyik lossless streamtől. Ezt nyilván nem neked írom, mert tudom, hogy te tudod. Ettől persze még lehet utálni a Spotify-t, csak a hangminőségének a köpködése könnyen lehet félrevezető mások számára.
Tudom, hogy volt már, de ideteszem még1x, mert az alábbi szoftverrel mellébeszélés nélkül lehet bizonyítani, hogy ki tudja megkülönböztetni a Spotify tömörítését egy lossless-től.
http://sbence.hu/webapp/paudio/games.php
Lentebb valszoltam ferencz-nek, o irta a vaktesztet (mi mast), o akar bizonyittatni, nem en.
Minden valamire valo streamszolgaltatot tesztelnunk kell, es ezt csinaljuk is folyamatosan. Lassan mar hattal allva szolunk, hogy a Spotify-rol valtsunk mar…
Felreertes ne essek, nekem a Spotify-al alig van bajom, a Tidallal sokkal tobb.
A Spotify reszerol ami zavar:
- hazudnak (vagy inkabb elhamarkodott kijelenteseket tesznek)
- Apple hasonlo osszegert joval komolyabb szolgaltatast tesz le az asztalra (kiveve kereso es “radio”)
Azt, amit iger a Spotify azt kivaloan adja.
Plusz ott van a minden eszkoz es felulet szamara elerheto Connect is, Deezert is emiatt szeretem, azt is Connect funkcioval hasznalom. Szoval nem akarom en ekezni a Spotify-t, de azert valljuk be eleg hulye dolgaik vannak, ahhoz kepest milyen profin csinalnak mas dolgokat.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2022.12.28., szer. 08:20
wittao írta:
2022.12.27., kedd 23:34
fererencz írta:
2022.12.27., kedd 22:27
:napsut:
https://imgflip.com/i/75n5bn
Spotify és Deezer között, vagy Spotify és Tidal között simán megvan sok embernek.
És akkor mi van, ha megvolt a vakteszt?
Simán helyett erősen odafigyelve, valamint a sok ember az az összes (akár hifistákoz) emberhez képest nagyon kevés. Feltételezve, hogy nem a két felvétel szól eleve eltérően (lásd előző példa), valamint a spoti nem ingyenes, böngészős agyonbutított.

De állításod magad is simán bizonyíthatod, ha tudod. :rolleyes:
Mar boxs, de aki vaktesztet emleget, az akar bizonyitani akarmit is.
Es igenis sokan leirtak mar, hogy ugyan Tidal MQA es Qobuz vagy Apple Music, Amazon kozott nem halljak egyertelmuen mindig a kulonbseget, addig Spoty es egy nagyobb felbontasu kozott tobbnyire igen.
Kivetelek mindenhol vannak, azokat meg tudjuk be annyinak, amennyire hulyeseg a vakteszt.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Online
Avatar
adamthebrave
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1962
Csatlakozott: 2008.11.29., szomb. 20:37
Értékelés: 479

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: adamthebrave »

Qobuzzal kapcsolatos kérdésem van.

Lehet kapni a német Ebayen 3 hónapos, új felhasználóknak szóló qobuzos kuponokat. Ha ezt megveszem, akkor a fizetési procedúrát kikerülöm a Qobuznál. Innen tovább tudok lépni úgy, hogy teljesen magyar vagyok (cím, IP-cím, telefonszám stb)?
AudioPC, Audirvana 32/384, Holo Audio May KTE, Schiit Freya+, Tungsol 6SN7, DIY ATC (Accuton C30-6-358, C90-6-724, ETON 12-680, mzpx elektronika) Isotek Evo3 Super Titan, Kábelek: Hydrasound, Valhalla Aura V2/2Ref, Entreq Primer Pro, Neotech

Online
Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4397
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2231
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: mishow »

Gulka. írta:
2022.12.28., szer. 09:14
Nem minden a nagyfelbontás, ha szar a zene.
Ezt kitehetnénk a pár topic alcímének.
Így szilveszterhez közeledve nálam mindenesetre ez az Év Mondása!
:cheers1:

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: denesdr »

fererencz írta:
2022.12.28., szer. 08:20
De állításod magad is simán bizonyíthatod, ha tudod. :rolleyes:
Ilyenkor gyakran jön a válasz, hogy "de hát miért is kellene bizonyítani bármit is". Nyilván nem kötelező, inkább csak érdemes, magunk, meg mások miatt is. Szerintem sokan meglepődnének, amikor kizárólag hallás alapján (megegyező hangerőt feltételezve) kellene megkülönböztetni mondjuk egy Spoti Premium-ot, akármelyik lossless streamtől. Ezt nyilván nem neked írom, mert tudom, hogy te tudod. Ettől persze még lehet utálni a Spotify-t, csak a hangminőségének a köpködése könnyen lehet félrevezető mások számára.
Tudom, hogy volt már, de ideteszem még1x, mert az alábbi szoftverrel mellébeszélés nélkül lehet bizonyítani, hogy ki tudja megkülönböztetni a Spotify tömörítését egy lossless-től.
http://sbence.hu/webapp/paudio/games.php

Avatar
Gulka.
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 425
Csatlakozott: 2019.04.27., szomb. 17:51
Értékelés: 333
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Gulka. »

gomolalaci írta:
2022.12.27., kedd 20:38
Ahelyett, hogy a veszteségmentesre térnének rá :angry: A régebbi de már nem előfizetőknek pedig
szívhez szóló: " nagyon hiányzol nekünk" emileket küldözgetnek. Egy havi díjért 3 hó előfizetést adnának...
Sajnos nekem a Spoty minősége nem elég, pedig a kínálatuk és a személyre szóló zenéik talán a legjobbak.
Részben igazad is van. Én arra használom, hogy megismerhessek olyan zenéket, amiket az életben nem hallanék máshol.
Pontosan ezért használok netrádiót is. Például Radio Nula szlovén rádión is adnak számomra fantasztikus zenéket, de vehetjük az itthoni Tilos Rádió Zenés műsorait is. Valahogy így vagyok a Spotify-al is. 320/256/192 kbps felbontás, de néha bele tudok merülni a hallgatásukba. Nem minden a nagyfelbontás (pedig DSD párti vagyok), ha szar a zene. :D
Lindemann Limetree Network + Heed Audio Elixir + Heed Audio Bee.

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: fererencz »

wittao írta:
2022.12.27., kedd 23:34
fererencz írta:
2022.12.27., kedd 22:27
:napsut:
https://imgflip.com/i/75n5bn
Spotify és Deezer között, vagy Spotify és Tidal között simán megvan sok embernek.
És akkor mi van, ha megvolt a vakteszt?
Simán helyett erősen odafigyelve, valamint a sok ember az az összes (akár hifistákoz) emberhez képest nagyon kevés. Feltételezve, hogy nem a két felvétel szól eleve eltérően (lásd előző példa), valamint a spoti nem ingyenes, böngészős agyonbutított.

De állításod magad is simán bizonyíthatod, ha tudod. :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
ZolaBA
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1818
Csatlakozott: 2006.10.31., kedd 09:10
Értékelés: 1651
Tartózkodási hely: Pilisvörösvár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: ZolaBA »

Az se mindegy mit vaktesztelsz. Múltkor pl. belefutottam egy szerethető de furcsa minőségű pop dalba ami Spotin jobban szólt, mint deezeren. (You Bring Me Joy, Amelia Lily) Ebből egyenesen következett, hogy a "legjobb" pedig a kocsi/telefon/spotify/bluetooth kombóval volt :D
Rövid az élet ... egyél sok palacsintát!

Online
Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

fererencz írta:
2022.12.27., kedd 22:27
:napsut:
https://imgflip.com/i/75n5bn
Spotify és Deezer között, vagy Spotify és Tidal között simán megvan sok embernek.
És akkor mi van, ha megvolt a vakteszt?
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Nem szotkam hibázni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”