Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Alex_Aston írta:
2023.12.11., hétf. 18:11
Biztos van ennyi alkalmazott a Tudalnál?
Hát ha nincs, akkor a gazdasági igazgató napjai is meg vannak számlálva. Kár lenne érte, mert nagyon csinos.

"The cuts at Tidal are part of Block’s stated goal of capping its total employee base at 12,000. The company had “just over 13,000” workers as of the end of the third quarter of 2023, Block CFO Amrita Ahuja said on the earnings call last month."


Kép

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4409
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2239
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: mishow »

s4tch írta:
2023.12.11., hétf. 17:47
fapaci írta:
2023.12.11., hétf. 16:18
...Más szolgáltatóknál, így a Spotify-nál is leépítések vannak, ők éppen 1700 embertől válnak meg. Indoklásként azt mondogatják, hogy az évek óta dinamikus bővülés idén megtorpant, lelassult, ezért újra kell tervezni az üzleti modelleket. Gyanítom, kisebb gondjuk is nagyobb most annál, hogy bevezessék a régóta ígérgetett lossless csomagjukat.
Pedig könnyen lehet, hogy a megtorpanás okai között nem elhanyagolható súllyal szerepel, hogy mások (elsősorban apple, amazon) lossless csomagot is kínálnak.
Az Apple ráadásul meglepően jól szól, és a zenei válogatása se rossz. Sőt, külön Classical app tartalmazza a komolyzenei anyagokat.
Na de hogy nem tudnak legalább egyetlen rendes streamert piacra dobni, akár saját név alatt :smile51: :smile51: :smile51: Legalább az Apple TV-nek lehetne olyan verziója, amiből ki lehet hozni a HiRes hangot :smile30:
Úgyhogy a'szem most se leszek előfizetőjük, pedig pont kezdene megtetszeni.

Online
Avatar
HSRT8
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1704
Csatlakozott: 2008.02.20., szer. 20:44
Értékelés: 596

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: HSRT8 »

Nálam ma 6 órát ment a Tidal. Nem volt probléma közben. gondolkodik.gif
Aurender - Cary Audio - Nuforce - Marten Design

Avatar
Alex_Aston
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4419
Csatlakozott: 2020.08.03., hétf. 16:25
Értékelés: 2420

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Alex_Aston »

fapaci írta:
2023.12.11., hétf. 16:18
Bloombergtől származó hír[/url] szerint az új tulajdonos, a Block/Square novemberi döntése alapján a dolgozók kb 10 százalékát bocsátják el, 13 ezerről 12 ezer alá akarják csökkenteni a Tidal alkalmazottak számát 2024 végéig. Első lépésként múlt héten 40 embert raktak ki, többek között a lejátszási listákat készítő kurátori csapatból. (Érdekes párhuzam, hogy a Qobuznál meg éppen ezt a csapatot bővítik.)
Biztos van ennyi alkalmazott a Tudalnál? Nem a Spotify dolgozok száma van 10e felett?
Csak a Marantz! :-D

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2023.12.11., hétf. 16:18
Aszpirin írta:
2023.12.11., hétf. 15:22
Attól függ, mennyiből párszáz :D
Ez már igaz. A Bloombergtől származó hír szerint az új tulajdonos, a Block/Square novemberi döntése alapján a dolgozók kb 10 százalékát bocsátják el, 13 ezerről 12 ezer alá akarják csökkenteni a Tidal alkalmazottak számát 2024 végéig. Első lépésként múlt héten 40 embert raktak ki, többek között a lejátszási listákat készítő kurátori csapatból. (Érdekes párhuzam, hogy a Qobuznál meg éppen ezt a csapatot bővítik.)

Más szolgáltatóknál, így a Spotify-nál is leépítések vannak, ők éppen 1700 embertől válnak meg. Indoklásként azt mondogatják, hogy az évek óta dinamikus bővülés idén megtorpant, lelassult, ezért újra kell tervezni az üzleti modelleket. Gyanítom, kisebb gondjuk is nagyobb most annál, hogy bevezessék a régóta ígérgetett lossless csomagjukat.
Wow, nagyon kíváncsi lettem erre a cikkre, de sajnos csak előfizetők számára elérhető... (úgy tűnik... vagy az adblocker miatt nem látok az első pár sor "mögé"?).
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: s4tch »

fapaci írta:
2023.12.11., hétf. 16:18
...Más szolgáltatóknál, így a Spotify-nál is leépítések vannak, ők éppen 1700 embertől válnak meg. Indoklásként azt mondogatják, hogy az évek óta dinamikus bővülés idén megtorpant, lelassult, ezért újra kell tervezni az üzleti modelleket. Gyanítom, kisebb gondjuk is nagyobb most annál, hogy bevezessék a régóta ígérgetett lossless csomagjukat.
Pedig könnyen lehet, hogy a megtorpanás okai között nem elhanyagolható súllyal szerepel, hogy mások (elsősorban apple, amazon) lossless csomagot is kínálnak.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2023.12.11., hétf. 15:22
Attól függ, mennyiből párszáz :D
Ez már igaz. A Bloombergtől származó hír szerint az új tulajdonos, a Block/Square novemberi döntése alapján a dolgozók kb 10 százalékát bocsátják el, 13 ezerről 12 ezer alá akarják csökkenteni a Tidal alkalmazottak számát 2024 végéig. Első lépésként múlt héten 40 embert raktak ki, többek között a lejátszási listákat készítő kurátori csapatból. (Érdekes párhuzam, hogy a Qobuznál meg éppen ezt a csapatot bővítik.)

Más szolgáltatóknál, így a Spotify-nál is leépítések vannak, ők éppen 1700 embertől válnak meg. Indoklásként azt mondogatják, hogy az évek óta dinamikus bővülés idén megtorpant, lelassult, ezért újra kell tervezni az üzleti modelleket. Gyanítom, kisebb gondjuk is nagyobb most annál, hogy bevezessék a régóta ígérgetett lossless csomagjukat.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

pali923 írta:
2023.12.11., hétf. 15:01
Qoubuz előfizetéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Azt már tudom, hogy milyen macera a regisztráció. Ha ezt sikerül valahogy megugrani, akkor úgy látom, lehet fizetni Paypallal is. A kérdés, hogy a Paypal fizetés esetén is kell-e a Paypal "mögé" olyan egzotikus országokba szóló kártya, ami a regisztrációhoz kell, vagy az már lehet akár egy magyar bankkártya is?
Nem macerásabb, mint bármilyen hasonló előfizetés, csak valamelyik nyugati országban kell tartózkodnod hozzá és/vagy kell egy ott élő ismerős, meg az ő bankkártyája. Én is így csináltam egy angol barátom két perces segítségével, ő Londonban létrehozott nekem egy fiókot a saját kártyájával, de az én emailcímemmel. Onnan már mindent én intéztem, elindítottam a próbaidőszakot, használtam a szolgáltatást és mikor úgy döntöttem, nekem ez kell, átírtam az adatokat a sajátomra és az első havidíjat is a saját kártyámmal fizettem ki, barátom kártyájáról nem vontak semmit.

PayPal fizetésről nem tudok érdemben nyilatkozni, de szerintem mivel ők is nyilvántartják a lakhelyet, nem ad megoldást a Qobuz regisztrációnál.

Érdekesség, hogy tavaly nyári belépésem óta vagy 10 országban jártam (Európa, Afrika, Ázsia) és mindenhol tudtam zenét hallgatni a Qobuzról, tehát csak a regisztrációnál szűrnek lokációra, felhasználásnál nem. Ez persze változhat, ha sokan regisztrálnak hozzám hasonlóan "szabálytalanul", ezért is nem agitálok hangosan a Qobuz használatára.

Másik "macera" a Qobuz applikáció telepítése lehet, de aki kicsit is jártas a szoftverek világában, az szerintem 2 perc alatt megoldja, nekem is sikerült mindenféle VPN, meg IP varázslat nélkül is.

Mondanám, hogy szívesen segítek, de mikor ezt tavaly leírtam valahol, pár óra alatt kb 20 megkeresést kaptam, ami már tényleg macerásnak mondható. Előfizető csoportot meg elvi okokból nem csinálok.

Avatar
shany
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 526
Csatlakozott: 2015.02.10., kedd 11:38
Értékelés: 318

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: shany »

Szerintem ez nem jutott el minden érintetthez, áthozom ide ( Qobuz előfizetés ):
d_dok írta:
2023.11.04., szomb. 19:52
...
Az Ebayen néha felbukkannak külföldön regisztrált egy-két hónapos hozzáférések. Én is így jutottam hozzá. Engedte a magyar bankkártyát társítani, azóta is problémamentesen működik.
Tényleg néhány perc alatt megvan, magyarországi fotelből....mondjuk én nem voltam ilyen bátor a bankkártyával, paypal-t használtam...

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2023.12.11., hétf. 13:52
kakaox írta:
2023.12.11., hétf. 10:26
Lehet hogy semmi köze az eddig tapasztalt zavarokhoz, de találtam egy cikket és Fapaci is említett, hogy voltak mostanában leépítések a streaming szolgáltatóknál...
Nem én írtam, hanem a sajtót szórták tele a hírrel, amit valaki ide is behozott. De ugye nem gondoljuk, hogy párszáz dolgozó elbocsátása pár napon belül ilyen mértékű minőségromlással kell járjon egy szolgáltatásnál?
Attól függ, mennyiből párszáz :D
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3287
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 713
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tottyi »

pali923 írta:
2023.12.11., hétf. 15:01
Qoubuz előfizetéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Azt már tudom, hogy milyen macera a regisztráció. Ha ezt sikerül valahogy megugrani, akkor úgy látom, lehet fizetni Paypallal is. A kérdés, hogy a Paypal fizetés esetén is kell-e a Paypal "mögé" olyan egzotikus országokba szóló kártya, ami a regisztrációhoz kell, vagy az már lehet akár egy magyar bankkártya is?
Igen kell hozza egzotikus orszagbol szolo kartya, engem sem engedett. Pont igy csinaltam ahogy most Te probalkozol.
Audio PC - WW Platunim 7 | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave - WW Platinum 7 | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Qoubuz előfizetéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem. Azt már tudom, hogy milyen macera a regisztráció. Ha ezt sikerül valahogy megugrani, akkor úgy látom, lehet fizetni Paypallal is. A kérdés, hogy a Paypal fizetés esetén is kell-e a Paypal "mögé" olyan egzotikus országokba szóló kártya, ami a regisztrációhoz kell, vagy az már lehet akár egy magyar bankkártya is?
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: pali923 »

tamagaba írta:
2023.12.11., hétf. 14:11
Ezért nem szól :D
Gyerekkoromban a 60-as évek közepén még volt szerencsém látni a nagynénémet a nagyatádi postahivatalban ilyen készüléket kezelni. Csak nem flac és mqa volt felírva a táblára. :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: pali923 »

fapaci írta:
2023.12.11., hétf. 13:52
De ugye nem gondoljuk, hogy párszáz dolgozó elbocsátása pár napon belül ilyen mértékű minőségromlással kell járjon egy szolgáltatásnál?
Az én elméletem inkább az lenne, hogy a flac/mqa/hi-res körüli kavarással van összefüggés. Nem is feltétlen a nagyobb fájlméretek, hanem valamiféle beállítás-változtatási problémák miatt. Persze emögött sincs semmilyen ismeret, csak találgatok. Legfeljebb annyi, hogy időben egybeesik a 2 esemény.
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1340
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 596
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Ezért nem szól :D
Csatolmányok
oldSwitchboard.jpg
oldSwitchboard.jpg (76.53 KiB) Megtekintve 802 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15225
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10380
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

kakaox írta:
2023.12.11., hétf. 10:26
Lehet hogy semmi köze az eddig tapasztalt zavarokhoz, de találtam egy cikket és Fapaci is említett, hogy voltak mostanában leépítések a streaming szolgáltatóknál...
Nem én írtam, hanem a sajtót szórták tele a hírrel, amit valaki ide is behozott. De ugye nem gondoljuk, hogy párszáz dolgozó elbocsátása pár napon belül ilyen mértékű minőségromlással kell járjon egy szolgáltatásnál?

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: kakaox »

wittao írta:
2023.12.07., csüt. 09:22
Durva karacsonyi ajandekot kaptak a streamszolgaltatoknal nehanyan:
Spotify 1750fo elbocsatasa
Tidal 70 fo elbocsatasa

Remeljuk Tidalnal nem a szerveruzemeltetest erintette az elbocsatas.
Nem Fapaci, hanem Wittao írta...bocs!
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
kakaox
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 424
Csatlakozott: 2010.05.05., szer. 12:45
Értékelés: 355
Tartózkodási hely: Szeged

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: kakaox »

Lehet hogy semmi köze az eddig tapasztalt zavarokhoz, de találtam egy cikket és Fapaci is említett,
hogy voltak mostanában leépítések a streaming szolgáltatóknál...
https://ipon.hu/magazin/cikk/a-tidal-le ... potify-jal
Eleje: Passzív hűtésű HTPC (Sotm LAN, USB, központi Clock, Switch)+külső 400w HDPLEX PSU+Audiobyte Hydra Z, Audio-GD Master 7 DAC
Közepe: Krell KSA 100 poweramp, Krell KRC-3 preamp  Vége:Sonus Faber Guarneri Memento  Kábelek:Stealth Táp: Lab12 Gordian  Szoba:Panel
 

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1033

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: pali923 »

Tegnap este elvsztettem a türelmemet a Tidallel kapcsolatban. Már a FB-on egyesek lelkesedtek, hogy javult a helyzet, és én is így gondoltam. Ugyanis kb. 1 órát tudtam zavartalanul hallgatni a zenét, aztán megint elkezdett akadozni, szokás szerint.
Ráadásul most kipróbáltam: a Tidal connect és a Rena streamerem saját programjával is ugyanúgy akadozik.
Ez így egyszerűen élvezhetetlen, mikor nem tudod, meddig tart az élmény. :smile30:
Úgyhogy én most írtam nekik, és mindenkit erre biztatok. Nem biztos, hogy ér bármit is, de magától nem fog megjavulni, attól tartok. :angry:
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 196
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 72
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: rTom »

s4tch írta:
2023.12.10., vas. 15:04
digi válasza, miután meg is írtam nekik a probléma ideiglenes megoldását:

Tisztelt Ügyfelünk!

Illetékes kollégáink megvizsgálták bejelentését és szolgáltató oldali
hibát nem tudtak megállapítani. A trace vizsgálat sikeresen lefut, az
említett kiszolgáló elérhető a hálózatunkról. Hasonló hálózati
beállításokat egyénileg nincs módunkban végezni. Az esetleges további
problémák ellenőrzése végett érdemes lehet a streaming szolgáltatóval
felvenni a kapcsolatot.

Köszönjük megkeresését!


Figyelmen kívül hagyták, hogy a traceroute ideje napszakonként változik, hogy a hiba szintén időszakos, hogy egyszerű lenne részükről a megoldás, hogy a többi szolgáltatónál a hiba jóval kisebb arányú, és a többi. Valamivel konstruktívabb hozzáállásra számítottam. Illetve rosszul mondom: erre számítottam, mást reméltem. Ez van. Még 2 hét hűség köt hozzájuk.
A robotNéni ennyit értett belőle!

Online
Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: s4tch »

digi válasza, miután meg is írtam nekik a probléma ideiglenes megoldását:

Tisztelt Ügyfelünk!

Illetékes kollégáink megvizsgálták bejelentését és szolgáltató oldali
hibát nem tudtak megállapítani. A trace vizsgálat sikeresen lefut, az
említett kiszolgáló elérhető a hálózatunkról. Hasonló hálózati
beállításokat egyénileg nincs módunkban végezni. Az esetleges további
problémák ellenőrzése végett érdemes lehet a streaming szolgáltatóval
felvenni a kapcsolatot.

Köszönjük megkeresését!


Figyelmen kívül hagyták, hogy a traceroute ideje napszakonként változik, hogy a hiba szintén időszakos, hogy egyszerű lenne részükről a megoldás, hogy a többi szolgáltatónál a hiba jóval kisebb arányú, és a többi. Valamivel konstruktívabb hozzáállásra számítottam. Illetve rosszul mondom: erre számítottam, mást reméltem. Ez van. Még 2 hét hűség köt hozzájuk.

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1191
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1422

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

Alapvetoen minden szolgaltato tobb vasat is tart a tuzbe (Spotify talan kivetel, mert ok elkoteleztek magukat a Google GCP mellett), szoval szerver szolgaltatoi oldalon ott van:
MS Azure
Amazon WS
GoogleCP

Tehat ha ezt nezzuk, akkor:

1. Tidalnal csinalnak valamit
2. Amit a Tidalnal csinalnak, azt 3 szolgaltato fele is rendezni kell
3. Ezekre a mi netszolgaltatoinknak is reagalni kell idoben

Varjunk par napot, es biztosan megoldodik.

kardigje:
Van meg tobb szolgaltato, ahol 30 napos ingyenes megoldasok vannak. Azzal at lehet hidalni. Tudtommal a DIGI szerzodesben sincsen 100%-os tendelkezesreallas, amit alairtal, abba pedig 1 het szarakodas (foleg ha nem is az o hibajuk) boven bele fer. Ugyanez a Tidal oldalarol is megvan.
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6142
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5198
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

s4tch írta:
2023.12.10., vas. 11:57
Aszpirin írta:
2023.12.10., vas. 10:52
...A Tidal felhőszolgáltatóját egyáltalán nem ismerem, azért nem egyértelmű, hogy az a hibás, vagy a Tidal maga, de én az utóbbira tippelek....
Annyiban lehet ez a tidal hibája, hogy nem fizetett elő elég nagy csomagra a fastlynál. Egyébként úgy sejtem, a fastly feladata lehet, hogy elossza a terhelést. (És tényleg csak vakon tapogatózom, nem értek a témához, csak láttam már pár vállalkozói szerződést.)
A fastly-t nem ismerem sajnos, de most rákerestem, és a honlapja alapján nekem úgy tűnik, ő nem elsődleges felhőszolgáltató (nem IaaS-Provider mint pl. az AWS vagy Azure vagy Alicloud stb.. /IaaS= "Infrastructure as a Service"), hanem egy Edge PaaS-Provider (PaaS: "Platform as a Service", ami egy (vagy több) specifikus IaaS-Provider által biztosított infrastruktúrán fut /a fastly oldalán 9 darab IaaS provider van felsorolva :D ) Az Edge elnevezés az IoT (Internet of things) "kütyüoldali" lokális szolgáltatásokra és azok központi menedzselésére és életciklus-követésére utal...
Ha így van, akkor elképzelhető, hogy a fastly-nál éri el a Tidal az erőforrások korlátait, deelnézve, hogy mennyi neves netes SaaS- illetve IoT-megoldás használja a Fastly-t, én inkább a "Tidal nem fizetett elő..." jellegű okra gyanakodnék, mert ha platformszintű lenne a probléma, ez minden a platformot használó egyéb szolgáltatást is érintene...

(egy kicsit nehéz hosszabb előadás nélkül pár sorban magyarázni a felhőalapú szolgáltatások rétegeit és felépítését, mert elég hosszú /tartottam már ilyen bevezető előadásokat fejlesztők számára a cégünknél, 1-másfél óra a minimum a nagyon-nagyon fogalmi szintű alapokhoz :D)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Online
Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Alex_Aston írta:
2023.12.10., vas. 10:53
Nekem is Digim van, sosem volt gondom a nettel (sem).
Igaz, nálam a Deezer szól.
De ha valami lenne a szolgáltatónál, akkor nem kéne, hogy más szolgáltatásnál is problémát kellene észre venni?
Indítottam egy deezer próba hónapot, és amikor a tidal állt, akkor a deezer is akadozott. (És a deezer connect sem működik a Wiim Minivel, úgyhogy le is mondtam az előfizetést.) Nem zárom ki, hogy ugyanazt a felhőszolgáltatót használják.

Online
Avatar
s4tch
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 762
Csatlakozott: 2008.07.30., szer. 18:02
Értékelés: 281

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: s4tch »

Aszpirin írta:
2023.12.10., vas. 10:52
...A Tidal felhőszolgáltatóját egyáltalán nem ismerem, azért nem egyértelmű, hogy az a hibás, vagy a Tidal maga, de én az utóbbira tippelek....
Annyiban lehet ez a tidal hibája, hogy nem fizetett elő elég nagy csomagra a fastlynál. Egyébként úgy sejtem, a fastly feladata lehet, hogy elossza a terhelést. (És tényleg csak vakon tapogatózom, nem értek a témához, csak láttam már pár vállalkozói szerződést.)

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”