Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tottyi »

Aszpirin írta:
2022.11.26., szomb. 17:37
fapaci írta:
2022.11.23., szer. 10:35
BLX írta:
2022.11.23., szer. 09:54
Megfelelő beállítások mellett jól tud szólni a Spotify is illetve a Tidal is.
Véleményekben, beszámolókban gyakran olvasni, hogy a Tidal hallgathatatlan, a Qobuz rettenetes, a Deezer gagyi Sokol minőséget ad, bezzeg a Tidal, a Qobuz, a Deezer sokkal jobb, ezt egy süket is meghallja. Egy ideig lelkesen visszakérdeztem, ugyan milyen módon és eszközöket használva sikerült erre a véleményre jutni, de általában kiderül, hogy hősünk nem igazán volt képben, csak mondani akart valami nagyot. Nem állítom, hogy semmi különbség nincs a zenei streaming szolgáltatások hangminősége között, de azt igen, hogy mindegyik alkalmas a minőségi zenehallgatásra. Aki bármelyikről az ellenkezőjét állítja, azt szerintem nem kell komolyan venni, vagy valami nagyon el van nála állítva (és ezért nem kell komolyan venni).
Tudom, hogy hülyeség ilyent csinálni, de kíváncsiságból, no meg mert épp lehetőség nyílott rá, A/B tesztet végeztem ugyanazon album (Mercedes Sosa: Missa Criolla) Qobuz- és Tidal- verziójával. Ugyanazzal a lejátszóval (roon, mert ezzel a legkönnyebb váltogatni a vverziók között), ugyanazon a lejátszóláncon. Ez az album a Tidal-on nem MQA-ban van feltöltve.Mindkét szolgáltatónál 16/44.1 FLAC.

Az eredmeny talán nem meglepő: komoly erőlködéssel sem véltem felfedezni SEMMI különbséget a két szolgáltató “hangja” között ezzel az albummal.

Az izgalmas az lesz, ha egy Tidal MQA-albumot hasonlítok össze a Qobuz-os nem-MQA változattal. Ez is megtörténik egyszer, de nem ma, ma belefáradtam az A/B-zésbe, inkább nyugodtan végighallgatom az egész albumot n-edszerre :)
Koszi szepen, en adok a hitelessegedre. :) Sokszor probaltam ugyanazon lancon kulonbozo minosegu felveteleket az albumok kozott es en nem hallottam kulonbseget. Ketto lehetoseg van, vagy rosszul hallok vagy nincs kulonbseg. :) Vagy egy tobbmillios lanc szukseges, hogy hallhato legyen a felvetelek kozotti kulonbseg.
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2022.11.23., szer. 10:35
BLX írta:
2022.11.23., szer. 09:54
Megfelelő beállítások mellett jól tud szólni a Spotify is illetve a Tidal is.
Véleményekben, beszámolókban gyakran olvasni, hogy a Tidal hallgathatatlan, a Qobuz rettenetes, a Deezer gagyi Sokol minőséget ad, bezzeg a Tidal, a Qobuz, a Deezer sokkal jobb, ezt egy süket is meghallja. Egy ideig lelkesen visszakérdeztem, ugyan milyen módon és eszközöket használva sikerült erre a véleményre jutni, de általában kiderül, hogy hősünk nem igazán volt képben, csak mondani akart valami nagyot. Nem állítom, hogy semmi különbség nincs a zenei streaming szolgáltatások hangminősége között, de azt igen, hogy mindegyik alkalmas a minőségi zenehallgatásra. Aki bármelyikről az ellenkezőjét állítja, azt szerintem nem kell komolyan venni, vagy valami nagyon el van nála állítva (és ezért nem kell komolyan venni).
Tudom, hogy hülyeség ilyent csinálni, de kíváncsiságból, no meg mert épp lehetőség nyílott rá, A/B tesztet végeztem ugyanazon album (Mercedes Sosa: Missa Criolla) Qobuz- és Tidal- verziójával. Ugyanazzal a lejátszóval (roon, mert ezzel a legkönnyebb váltogatni a vverziók között), ugyanazon a lejátszóláncon. Ez az album a Tidal-on nem MQA-ban van feltöltve.Mindkét szolgáltatónál 16/44.1 FLAC.

Az eredmeny talán nem meglepő: komoly erőlködéssel sem véltem felfedezni SEMMI különbséget a két szolgáltató “hangja” között ezzel az albummal.

Az izgalmas az lesz, ha egy Tidal MQA-albumot hasonlítok össze a Qobuz-os nem-MQA változattal. Ez is megtörténik egyszer, de nem ma, ma belefáradtam az A/B-zésbe, inkább nyugodtan végighallgatom az egész albumot n-edszerre :)
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

Most, hogy az új árain felbuzdulva ismét előfizettem a Qobuzra (régi regem van náluk, az előfizetés így nem volt problémás most sem) hallgattam is már pár órát, és most nagyon jónak tűnik, jobbnak, mint a korábbi meghallgatásoknál (lehet, hogy ez árpszichológia, de lehet az is, hogy a pár napja történt picike “fennebblépés” hangfaltéren :) )

Az viszont igen-igen meggyőző, hogy (számomra) mennyivel jobb a választék, mint a Tidalon. Pl. az örök vesszőparipám: az After Crying. Tidalon egyetlen album, Qobuz-on meg kb a összes, köztük az abszolút kedvenc…

Nálam néha (de ritkán és sporadikusan) produkál olyant Audirvana 3.5-tel, hogy hirtelen az előző szám befejezése nélkül ugrik a következőre. Szerencsére ez naponta 1-2-szer történik meg (és lehet az Audirvana baja is, bár más forrással ezt nem művelte eddig).

Vettem én is egy blackfriday-es 2 dodós 3 havi roon előfizetést (azért vigyázzatok, mert emögött valójában egy éves előfizu van, ha valaki nem akar éveset fizetni, időben le kell mondani!) és megpróbálom azzal is, bár a (megszokott) hang és a “lifetime” licensz miatt igen valószínű, hogy az Audirvana-nál maradok (korábban egyszer már döntöttem erről)…
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

na végre sikerült, ehet csak túl volt terhelve a web

Avatar
tottyi
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3282
Csatlakozott: 2013.06.19., szer. 16:37
Értékelés: 711
Tartózkodási hely: Šamorín

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tottyi »

fapaci írta:
2022.11.25., pén. 11:13
tsilver2 írta:
2022.11.25., pén. 08:17
valakinek sikerült Black Friday trial verziót fizetnie Roon-nál? a regisztráció után felvillan aztán loading information....... és semmi
Az ingyenes próba időszakra milyen kedvezményt szeretnél kapni? Ha új felhasználóként előfizetsz, most 3 hónapon át csak havi 2 dollár a díj.
Ha mar valakinek van accountja annak is van ilyen lehetoseg?
Audio PC | USB - Shunyata Research Sigma v2 | Chord Dave | Hangfalkabel - Valhalla Draco Reference V3 XLR | ATC SCM150ASL Pro | Tapkabel hangfalba (2x) - Valhalla AgPt-RXF HC | Betapkabel - Valhalla Draco V3/2HC R | Ethernet kabel: VIABLUE EP-7 SILVER RJ-45 CAT6A

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

igen erre szertnék regisztrálni de csak felvillanást és fehér képernyőt kapok többféle böngészőből is

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

tsilver2 írta:
2022.11.25., pén. 08:17
valakinek sikerült Black Friday trial verziót fizetnie Roon-nál? a regisztráció után felvillan aztán loading information....... és semmi
Az ingyenes próba időszakra milyen kedvezményt szeretnél kapni? Ha új felhasználóként előfizetsz, most 3 hónapon át csak havi 2 dollár a díj.

Avatar
tsilver2
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 76
Csatlakozott: 2018.04.13., pén. 17:24
Értékelés: 33

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: tsilver2 »

valakinek sikerült Black Friday trial verziót fizetnie Roon-nál? a regisztráció után felvillan aztán loading information....... és semmi

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

BLX írta:
2022.11.23., szer. 09:54
Megfelelő beállítások mellett jól tud szólni a Spotify is illetve a Tidal is.
Véleményekben, beszámolókban gyakran olvasni, hogy a Tidal hallgathatatlan, a Qobuz rettenetes, a Deezer gagyi Sokol minőséget ad, bezzeg a Tidal, a Qobuz, a Deezer sokkal jobb, ezt egy süket is meghallja. Egy ideig lelkesen visszakérdeztem, ugyan milyen módon és eszközöket használva sikerült erre a véleményre jutni, de általában kiderül, hogy hősünk nem igazán volt képben, csak mondani akart valami nagyot. Nem állítom, hogy semmi különbség nincs a zenei streaming szolgáltatások hangminősége között, de azt igen, hogy mindegyik alkalmas a minőségi zenehallgatásra. Aki bármelyikről az ellenkezőjét állítja, azt szerintem nem kell komolyan venni, vagy valami nagyon el van nála állítva (és ezért nem kell komolyan venni).

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 775
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: fererencz »

BLX írta:
2022.11.23., szer. 09:54
Nem érzem a különbséget a 24/96 és a 24/192 között. :smile29:
Mert inkább csak érezni lehet, hallani aligha. Jobb mp3 is kifog sokunkon, hiába nehéz beismerni. :rolleyes:
Nem szotkam hibázni.

Avatar
BLX
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1201
Csatlakozott: 2017.12.11., hétf. 20:17
Értékelés: 935
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: BLX »

Megfelelő beállítások mellett jól tud szólni a Spotify is illetve a Tidal is. Nem biztos, hogy tízből tízszer különbséget tudnék tenni. gondolkodik.gif Szerintem az MQA ki fog kopni előbb-utóbb. Nálam nem sok vizet zavar most sem. Nem érzem a különbséget a 24/96 és a 24/192 között. :smile29:

Avatar
diagnet
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 510
Csatlakozott: 2012.12.06., csüt. 21:55
Értékelés: 569

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: diagnet »

fapaci írta:
2022.11.22., kedd 15:52
No de mitől is lenne jobb a szoftveresen átbügykölt, ki/becsomagolt, összehajtogatott verzió az eredetinél?
Hivatalos forrásból állított ilyet valaki?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2022.11.22., kedd 15:52
chavez írta:
2022.11.22., kedd 13:05
Engem komolyan érdekelne, hogy most van hallható vagy nincs hallható különbség MQA/non MQA között?
Ezért (is) jó, hogy néhány napig két streaming szolgáltatást tudok használni, mert sok album fent van a Qobuz-on natív nagyfelbontásban, illetve ugyanaz a Tidal-on MQA kódolással. Már korábban eldöntöttem, hogy nem szállok fel az MQA vonatra, ez most megerősítést nyert. No de mitől is lenne jobb a szoftveresen átbügykölt, ki/becsomagolt, összehajtogatott verzió az eredetinél? 15-20 évvel ezelőtt még talán lett volna értelme sávszélesség spórolás szempontjából HD tartalmakat így átvinni, de 2022-ben...
Naugye. Ott a pont, sikerült 2 mondatban összefoglalni az MQA értelm(etlenség)ét.
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

chavez írta:
2022.11.22., kedd 13:05
Engem komolyan érdekelne, hogy most van hallható vagy nincs hallható különbség MQA/non MQA között?
Ezért (is) jó, hogy néhány napig két streaming szolgáltatást tudok használni, mert sok album fent van a Qobuz-on natív nagyfelbontásban, illetve ugyanaz a Tidal-on MQA kódolással. Már korábban eldöntöttem, hogy nem szállok fel az MQA vonatra, ez most megerősítést nyert. No de mitől is lenne jobb a szoftveresen átbügykölt, ki/becsomagolt, összehajtogatott verzió az eredetinél? 15-20 évvel ezelőtt még talán lett volna értelme sávszélesség spórolás szempontjából HD tartalmakat így átvinni, de 2022-ben...

Avatar
takiszer
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 462
Csatlakozott: 2009.03.28., szomb. 19:31
Értékelés: 91
Tartózkodási hely: Zalaegerszeg
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: takiszer »

Szívesen megmutatom Lumin-JadisS1 illetve Pro-ject MQA-s Daccal. Amúgy nem érdemes gyúrni nagyon az MQA-ra....
Avantgarde Uno Nano 572B SE DIY amp. Townshend Allegri   Jadis JD1 drive-Lumin U1 mini akkus táppal JS1 MKIII DAC Wireworld Platimun mains Zensati hangszóró és összekötők meg pár Hidiamond
Townshend Elite Rock-Excalibur  Benz Glider Borbély phono   

Avatar
chavez
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 32
Csatlakozott: 2011.06.01., szer. 07:11
Értékelés: 3

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: chavez »

dbrnsk írta:
2022.11.19., szomb. 13:09
Alex_Aston írta:
2022.11.19., szomb. 13:04
robi20064 írta:
2022.11.19., szomb. 12:12
Kis hetvegi szines (igaz az oldal az internet hoskorat idezi).

https://www.audioasylum.com/forums/crit ... 98662.html
Kezdem azt hinni, hogy az MQA a magyar piacról el.
Itthon mindenhol ezt olvasni, hogy képes rá az XY cucc, és ez milyen nagy szám, miközben kb. senki sem használja a világon? gondolkodik.gif
Mert akinek van hallása, annak nincs szüksége rá...
Engem komolyan érdekelne, hogy most van hallható vagy nincs hallható különbség MQA/non MQA között?

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

hifitibi írta:
2022.11.21., hétf. 21:15
Aszpirin írta:
2022.11.19., szomb. 21:39
Ez az én isten háta mögötti kis falumban pl. már annyira sikeres, hogy 2 Mbps-es internetem van itthon (ez persze optikán), immár 2 éve.
Ha a házatokba optika megy be és 2 mega az adatsebesség, ott valami nagyon nagy baj van. Három vezetékes Internet szolgáltató is találtam a "tartózkodási helyeden".
Persze, az is előfordul, hogy az egyik szolgáltató bérli a másiknak az infrastruktúráját (optikát), mert törvény kötelezi a bérbeadásra a hálózattal rendelkezőt, csak a bérlő szolgáltató egy pl. 20-30 megás sávszélességet bérel felfelé 100-200 ügyfélre. Ebből lesz (lehet) a 2 mega optikán.
Ahogy láttam -ha valóban Száron lax-, hogy bármelyik szolgáltatónál a legkisebb csomag garantált minimum adatsebessége jóval nagyobb 2 megánál.

Ha gondolod, keress meg privátban, biztosan tudok segíteni, ha mással nem, információval. Semmit nem akarok rád sózni, nem üzletkötő vagyok, hanem egy telekommunikációs szolgáltatónál dolgozó mérnök. Csak báncsa a szememet az egy mondaton belül leírt 2 mega és optika. Természetesen hiszek neked, tudom hogy IT szakmabéli vagy, és meg tudod mérni a Net felé az adatsebességet.
Most látom bakker, hogy félreírtam.... Természetesen 2Gbps, nem 2Mbps. Köszi mindent,, de nem aktuális :smile53: :napsut:
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

robi20064 írta:
2022.11.21., hétf. 21:16
Ez lehet hogy 2 Gbps akart lenni, mar csak az optika miatt is.
Meglássuk, mint mond a költő. Remélem, GIGA! :-)

Avatar
hifitibi
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 186
Csatlakozott: 2012.12.23., vas. 17:17
Értékelés: 94

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: hifitibi »

Aszpirin írta:
2022.11.19., szomb. 21:39
Ez az én isten háta mögötti kis falumban pl. már annyira sikeres, hogy 2 Mbps-es internetem van itthon (ez persze optikán), immár 2 éve.
Ha a házatokba optika megy be és 2 mega az adatsebesség, ott valami nagyon nagy baj van. Három vezetékes Internet szolgáltató is találtam a "tartózkodási helyeden".
Persze, az is előfordul, hogy az egyik szolgáltató bérli a másiknak az infrastruktúráját (optikát), mert törvény kötelezi a bérbeadásra a hálózattal rendelkezőt, csak a bérlő szolgáltató egy pl. 20-30 megás sávszélességet bérel felfelé 100-200 ügyfélre. Ebből lesz (lehet) a 2 mega optikán.
Ahogy láttam -ha valóban Száron lax-, hogy bármelyik szolgáltatónál a legkisebb csomag garantált minimum adatsebessége jóval nagyobb 2 megánál.

Ha gondolod, keress meg privátban, biztosan tudok segíteni, ha mással nem, információval. Semmit nem akarok rád sózni, nem üzletkötő vagyok, hanem egy telekommunikációs szolgáltatónál dolgozó mérnök. Csak báncsa a szememet az egy mondaton belül leírt 2 mega és optika. Természetesen hiszek neked, tudom hogy IT szakmabéli vagy, és meg tudod mérni a Net felé az adatsebességet.

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin kartárs, gyorsan tisztázzuk a félreértést! A számomra meglepő reakciód az volt, hogy szerinted népszerűsíteni akarom a Qobuz-t. Nem akarom, értelme sem lenne. A 25 €-s árral kapcsolatban pedig azt írtam, hogy nem tudom, honnan vetted. Ez azóta kiderült. Így már talán minden tiszta. Peace!

Avatar
Aszpirin
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 6090
Csatlakozott: 2018.04.06., pén. 21:30
Értékelés: 5144
Tartózkodási hely: Szár

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Aszpirin »

fapaci írta:
2022.11.20., vas. 09:49

Meglep, hogy részedről is ez a reakció soraimra, de egyáltalán nem szándékozom a Qobuz szolgáltatását népszerűsíteni, pláne hogy Magyarországon nem lehet előfizetni rá. Miért is tenném? gondolkodik.gif Inkább csak infónak szántam, hogy nem lehetetlen nálunk sem használni és részemről egyelőre jobbnak tűnik, mint a Tidal/MQA.

Én egy angol barátom segítségével, az ő adatait használva regisztráltam Londonban. Volt egy régi Qobuz fiókom USA címmel, de ezt nem tudtam idehaza használni, érthetetlen módon még Londonban sem, ezért kellett új fiókot csinálni. Nem tudom, a 25 € díj honnan jött nálad és hogy kinek mennyit ér egy ilyen szolgáltatás, angliai árakon a Qobuz Studio Solo csomag 10 font, a Sublime Solo 15 font, ami a Tidal magyar áraihoz képest kissé magasabb (5e Ft versus 3e Ft), de nyugaton a Qobuz olcsóbb, mivel ott a Tidal magasabb (20 font) díjat szed. Amúgy szerintem a Qobuz itteni jelenlétének egyik akadálya a Tidal kelet-európai féláras kampánya, ezzel talán nem akar versenyezni a Qobuz, ilyen olcsón nem akarják adni a szolgáltatásukat, amit én meg is értek.

Ha megvan az élő Qobuz fiók, a csomagokra akár magyar bankkártyával is elő lehet fizetni, tehát akár egy külföldi kirándulás során is be lehet regisztrálni, vagy nyugaton élő ismerőst megkérni rá, minden mást lehet itthonról intézni. Ha valakinek kell, tudok segíteni én is, de ezt már félve írom le, mert biztosan ebbe is belelát majd valaki valami sötét dolgot.

A saját asztali lejátszó szoftverük gond nélkül telepíthető és működik Budapesten Windows és MAC rendszeren is, a Roon is csont nélkül kezeli a Qobuz tartalmakat, csak a mobil applikációval van kis gond, mert a Google Play áruház nem engedi telepíteni ebben a régióban. Ám ezt is meg lehet oldani, én letöltöttem az APK csomagot és manuálisan telepítettem, onnan kezdve csont nélkül megy a telefonon is, az autó hangrendszerére is rá tud csatlakozni, ami nálam fontos szempont volt. Igény szerint állítható a mobil alkalmazásban a stream felbontása, így el tudom hagyni a Spotify néha elég gagyi minőségét az autóban is, tehát a Qobuz nálam ki tudja váltani a Tidal és Spotify előfizetést is, szóval még olcsóbban is kijövök vele, miközben jobb minőséget kapok.


Qobuz.jpg
Nem volt semmi negatív a rekaciómban, legalábbis nem szándékoztam, csak felhívtam az itthoni Qobuz-buktatókra a figyelmet. A Qobuznál még a tavaly külön volt a high-res streaminget tartalmazó csomag, amit 25 euróért adtak, ezt akár számlával is tudom neked bizonyítani (de gondolom nincs okod nem elhinni, mert nem hiszem, hogy úgy ismersz, mint aki a levegőbe beszél). Ezért írtam a 25€-t. 15€-ért ők akkor az egyéni CD-minőségű csomagjukat adták, és nem voltak “családi” és “duó” csomagok sem. Német regisztrációval tuti nem volt ilyen. Valamikor az elmúlt égy-másfél év folyamán (gondolom a konkurrencia hatására) úgy tűnik kivezették a low-res és CD-minőségű csomagjaikat, maradt a Studio (így hívták régebb a 25€-s csomagot) és a Sublime, ami letöltési kedvezményt ad (de ez csak azoknak éri meg, akik elég sok fevételt vásárolnak meg letöltésre, mert Sublime csomaggal sem ingyenesek a letöltések). Valamint bevezették a Duo és Family csomagváltozatokat, ezek +1 illetve +5 meghívó kiküldésére jogosítanak fel, így a “családtagok” külön accounttal fognak rendelkezni, de az anyagiakat a fő-regisztráló rendezi.

Én németországi tartózkodásom alatt regisztráltam a Qobuzra, a regisztráció során már kérte a fizetési módot, és bankkártyás fizetésnél NEM fogadott el magyar bankkártyát. Kiírta, hogy a kártyakibocsátó német kell legyen. Paypal-lal viszont ment a trükk, akkor (még) nem ellenőrizték a Paypal mögötti kártya kibocsátóját ill. a Paypal-fiók tulajdonosának adatait. Amikor Paypal-lal fizetsz elő valamire, akkor a háttérben létrejön egy ún. számlázási megállapodás, ezt eléggé elrejtve ugyan, de a Paypal-ba belépve is megtalálhatod a Beállítások alatt böngészve. A Qobuz esetében ennek a leírása “ Autorisation de facturation Qobuz.com” (ez francia nyelven van, de így szerepel nálam). Ha ez már megszületett, akkor él is, amíg fel nem mondod, és ezért tudtam innentől itthoról is újra meg újra előfizetni Paypal-lal. Egyszerűbben: a sikeres regisztrációig kell eljutni PayPal-lal, utána már akár le is mondhatod a Qobuzt (csak a reget ne szüntesd meg), mert azzal a reggel és Paypallal újra és újra elő tudsz már fizetni, ugyanis az előfizetés felmondásánál nem törlődik az “Autorisation de facturation”, és az új előfizetésnél láthatóan a korábbi “Autorisation de facturation” megléte elég.

A regisztrációt (amit ne tévesszünk össze az előfizetéssel, és az előfizetés megszüntetésével a reg nem szűnik meg) viszont megnehezítették. Már nem lehet Revolut-tal sem (Robitól származó infó) regisztrálni, illetve a Paypal mögötti személy illetékességét is ellenőrzik az “Autorisation de facturation” létrehozásánál. Legalábbis ez volt a helyzet a tavalyi utolsó ilyen irányú próbálkozásnál, és ha addig szigorítottak, nem hiszem, hogy azóta lazítottak volna. Én bevallom, még nem találkoztam olyan szolgáltatóval, amely ennyire komoly technikai háttérrel próbálta meg távol tartani a “nem támogatott” országokban élőket.

Nekem amúgy egyáltalán nincs ellenérzésem a Qobuz iránt, olyannyira, hogy most, hogy a régi regemmel sikerült egy Studio Duo előfizetést indítani (és van már “párom” is), az új árakat látva gondolkodás nélkül váltottam Qobuzra, és a Tidal-t lemondom (a HRA-n féléves az előfizu, annak lejárta még odébb van pár hónappal, addig van időm eldönteni, hogy érdemes-e megtartanom - egyébként ők is olcsítottak, korábban 99€ volt egy félév, most már csak 79€). Megjegyzem (friss infó tőlem, elsőkézből :D ), hogy a Qobuz a Studio Duo második regjének elindításakor kötelezővé teszi a lakcím megadását, és a második account használója is ugyanazzal a lakcímmel kell rendelkezzen - de úgy tűnik, a megadott infók valóságtartalmát /egyelőre/ nem ellenőrzik. ki tudja, meddig…
  • All-in-one Hifi: NAD M33 → Audio Physic Classic 20
  • Fejes rendszer: Mac → RME ADI-2 DAC FS → Hifiman Arya Stealth
  • Házimozi: Oppo 203 | AppleTV 4K → Marantz SR6013 → LG OLED B7 | Dali Opticon HM szett + B.K.Electrinics DoubleGem

Avatar
wittao
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1153
Csatlakozott: 2017.01.29., vas. 12:19
Értékelés: 1375

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: wittao »

Nekem élő Qobuz fiókot nem sikerült külföldön magyar bankkártyával regisztrálni.
Beszélgettem velük idén Münchenben, nem tervezik a hazai bővítést, megvan a maguk stratégiája, azt követik ilyen téren. Hogy ez jó-e nekik nem tudom, nekünk biztosan rossz...
Core Audio, TARALABS, MBL, PrimaLuna, PASS Labs, YG, Vivid, Entreq
Elektroncsovek: Sophia Electric

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2022.11.20., vas. 07:51
Ezennel megkövete Fapacit, mert most első felindulásból aktiváltam ismét a Qobuz-előfizetést, és most láto, hogy jelentősen levitték az áráat (illetve bevonták a korábbi drága Hi-Res előfizetésüket az olcsóba), így egy Studio Solo már csak 15€, a Studio Duo pedig 20€.
No akkor már azt is tudjuk, hogy UK-ban érdemes regisztrálni :D

Avatar
Luxor Audio
Otthon vagyok
Otthon vagyok
Hozzászólások: 15210
Csatlakozott: 2003.03.27., csüt. 22:09
Értékelés: 10354
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: Luxor Audio »

Aszpirin írta:
2022.11.19., szomb. 21:39
Nem a streameléssel van gond (azzal is volt korábban, nálam gyakran akadozott, de ez ma már nem jellemző), ha valahogy sikerül előfizetned magyarként, vagy korabbról maradt regisztrációd, akkor már megy a streamelés gond nélkül, csak épp az új regisztráció/előfizetés majdnem lehetetlen (volt???). A másik bibi az ára: a 25 euró, vagyis több mint havi 10ezer forint - valljuk be - nálunk nehezen versenyképes a Tidal-“családtagok” párszáz forintos havi költségével, de még én is úgy láttam, hogy egy egyéni Tidal és egy HRA előfizetés is összességében jobban megéri, mint a Qobuz. Erről már többször is írtam itt, mert talán én voltam itt azon nagyon kevesek egyike, aki részletes beszámolókat írt a különböző szolgáltatókkal végzett többhónapos tesztekről. Szóval örülök, hogy népszerűsíted a Qobuzt, mert amúgy tényleg az általam ismert jelenlegi legjobb szolgáltatás az audiofülek számára, ha a minőséget, választékot nézzük - csakhogy itthon több szempontból is nehezített pálya. Ezért is érdeklőtem, hogy tervezitek-e a HRA-megjelenést is az MRC-kiadványokhoz - a Hunnia Records ezt következetesen megteszi, elég sok kiadványuk fenn is van már 24/192 FLAC-ban, szóval nem lenne lehetetlen. A Qobuz biztos fasza dolog, de itt sajnos hiába népszerűsíted, hacsak nem hozza be végre hivatalosan is a szolgáltatását kis hanzánkba.

Ami a sávszélesség-dolgot illeti, ezt is teszteltem: kb 11Mbps a legnagyobb Qobuz-felbontáshoz is elég már, ennyi sávszélesség pedig Magyarországon már elég kevés helyen okoz problémát (kedvenc kormányunk ugye már rég meghirdette a programját, ami minimum 30Mbps-t céloz meg minden magyar településen), és ennyi kábelneten is bőven tud jönni (nekem 120Mbps is volt kábelneten, igaz az Budapesten). Ez az én isten háta mögötti kis falumban pl. már annyira sikeres, hogy 2 Mbps-es internetem van itthon (ez persze optikán), immár 2 éve.Jelentkezzen itt, akinél otthon nem éri el a vezetékes net a 11Mbps-t. A 4G-vel sem kérdéses már ez a sávszélesség, és ugye 3G már a múlté…
Meglep, hogy részedről is ez a reakció soraimra, de egyáltalán nem szándékozom a Qobuz szolgáltatását népszerűsíteni, pláne hogy Magyarországon nem lehet előfizetni rá. Miért is tenném? gondolkodik.gif Inkább csak infónak szántam, hogy nem lehetetlen nálunk sem használni és részemről egyelőre jobbnak tűnik, mint a Tidal/MQA.

Én egy angol barátom segítségével, az ő adatait használva regisztráltam Londonban. Volt egy régi Qobuz fiókom USA címmel, de ezt nem tudtam idehaza használni, érthetetlen módon még Londonban sem, ezért kellett új fiókot csinálni. Nem tudom, a 25 € díj honnan jött nálad és hogy kinek mennyit ér egy ilyen szolgáltatás, angliai árakon a Qobuz Studio Solo csomag 10 font, a Sublime Solo 15 font, ami a Tidal magyar áraihoz képest kissé magasabb (5e Ft versus 3e Ft), de nyugaton a Qobuz olcsóbb, mivel ott a Tidal magasabb (20 font) díjat szed. Amúgy szerintem a Qobuz itteni jelenlétének egyik akadálya a Tidal kelet-európai féláras kampánya, ezzel talán nem akar versenyezni a Qobuz, ilyen olcsón nem akarják adni a szolgáltatásukat, amit én meg is értek.

Ha megvan az élő Qobuz fiók, a csomagokra akár magyar bankkártyával is elő lehet fizetni, tehát akár egy külföldi kirándulás során is be lehet regisztrálni, vagy nyugaton élő ismerőst megkérni rá, minden mást lehet itthonról intézni. Ha valakinek kell, tudok segíteni én is, de ezt már félve írom le, mert biztosan ebbe is belelát majd valaki valami sötét dolgot.

A saját asztali lejátszó szoftverük gond nélkül telepíthető és működik Budapesten Windows és MAC rendszeren is, a Roon is csont nélkül kezeli a Qobuz tartalmakat, csak a mobil applikációval van kis gond, mert a Google Play áruház nem engedi telepíteni ebben a régióban. Ám ezt is meg lehet oldani, én letöltöttem az APK csomagot és manuálisan telepítettem, onnan kezdve csont nélkül megy a telefonon is, az autó hangrendszerére is rá tud csatlakozni, ami nálam fontos szempont volt. Igény szerint állítható a mobil alkalmazásban a stream felbontása, így el tudom hagyni a Spotify néha elég gagyi minőségét az autóban is, tehát a Qobuz nálam ki tudja váltani a Tidal és Spotify előfizetést is, szóval még olcsóbban is kijövök vele, miközben jobb minőséget kapok.

Qobuz.jpg
Qobuz.jpg (154.89 KiB) Megtekintve 1585 alkalommal

rTom
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 195
Csatlakozott: 2021.03.27., szomb. 07:03
Értékelés: 66
Tartózkodási hely: Szombathely

Re: Streaming szolgáltatók és ami velük kapcsolatos / Tidal, Spotify stb...

Hozzászólás Szerző: rTom »

tottyi írta:
2022.11.20., vas. 08:24
Amugy ez miert uzlet a qubuz-nak, hogy mas orszagakbol nem lehet regisztralni vagy streamelni?
Serge Latouche: A nem növekedés diszkrét bája

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”