Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Snipi »

A gyűrtebb fejűek (mint én is) még emlékezhetnek a marxizmus-leninizmus témakörébe tartozó szükséglet - látens szükséglet fogalomköreire.
Az is valami hasonló dolgot tárgyal. (Vagyis tárgyalt hála a jó Istennek ... :D )

Avatar
juliush
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2632
Csatlakozott: 2009.04.29., szer. 14:46
Értékelés: 3325

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: juliush »

NadFan írta:
2022.10.04., kedd 22:12
De vajon genetikailag vagy kulturálisan kódolt bogár ez?
Szigorúan saját hipotézis, de úgy vélem látni, hogy van egy tulajdonságunk, melynek megléte, legalábbis a minket körülvevő természetes környezetből messze kiemelkedő mértékben (vagyis nem tagadva más élő szervezetekben a meglétét) az egyfajta"innovációs késztetés", amely alatt ebben a kontextusban a környezetünk, körülményeink és rendelkezésre álló erőforrásaink "testre szabására" irányuló késztetéseinket értem. Hogy ez genetikai örökség, egy(néhány) mutáns gén eredménye, vagy tanult és az évezredek során csiszolt, generációról generációra átadott tudás eredménye, nem tudom. Ez a "testre szabás" valószínűleg túlélési stratégiának indult, a zord környezeti körülményekben való megmaradás eszközeként (lásd ruházat, lakóhely, stb.), a táplalékfelvétel hatékonyságát növelő technikaként (lásd sütéssel hatékonyabb energiafelvétel biztosítása). A társadalmi szervezetek kifinomultságának fejlődésével, a túlélés esélyeinek növekedésével a mesterséges közösségek (városok, államok) biztosított lehetőségek által, ez az "innovációs késztetés" nem fakult, hanem egyre inkább az egyéni jólét, vagy épp az ezzel összefüggő vagyon felhalmozás szolgálatába állt és ebbe beleértem a szabadidő kreatív eltöltését is. Sajnos az egyéni jólét fejlesztésének szolgálatába állított innováció egyre nagyobb környezeti terheléssel jár, kéttonnányi acéldobozt mozgatunk magunkkal (sokszor egyedül) a városi dugókban gyorsítva, lassítva, vagy épp szörnyű energetikai hatásfokú (lásd A-osztályú erősítés, csöves áramkörök és társaik), nagy környezeti lábnyommal (és drágán) megszerezhető alapanyagokból és gyártási technológiával építkező audio-berendezésekben véljük megtalálni a személyes Nirvánánkat. Persze mindaddig míg a fejlődés lehetőségének ígérete ott lebeg előttünk, ez a Nirvána elérhetetlen is marad.
Ezt a késztetést vélem felfedezni a hifizés eszköz oldali fejlesztési kényszerében, kinél erősebben, kinél kevésbé erősen.
Ez persze mind csak saját okoskodás, de vitaindítónak talán megteszi. ;)
Gyula 
Hanghordozó -> Kütyük -> Zene
 

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

NadFan írta:
2022.10.04., kedd 22:12
De vajon genetikailag vagy kulturálisan kódolt bogár ez?
Azt mondják a tudósok, hogy sok bokor meg fa kel ki amiatt, hogy mókusok és egyéb állatkák a télre készülve elásnak mindenféle magokat, aztán vagy elfelejtik, hol van, vagy egyszerűen nem fogy el tavaszig. A kutyák is elásnak csontokat, amiket soha nem találnak meg többet.

Ha valakinek több van valamiből, vagy egyre jobb, drágább - vagy csak nagyobb a presztizse, szívesen beszerezzük, mert ezzel akár a külvilág, akár a saját szemünkben emelkedtünk egy kicsit, könnyebb lesz a túlélés. Vagy csak úgy gondoljuk. :D Azt is mondják, hogy manapság a nők nem az erős férfiak mellett keresik a boldogságot, hanem a gazdagok oldalán. Akinek vastagabb a pénztárcája, nagyobb az autója vagy a malibui villája, jobb a hifi-rendszere, az magasabb szinten áll a társadalmi hierarchiában - legalábbis sokak szerint. Ezért aztán örömmel tölt el bennünket is, ha a Hama kábel helyett tudunk venni mondjuk egy Nordostot. :rolleyes: :D
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Online
Avatar
denesdr
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1866
Csatlakozott: 2014.04.27., vas. 20:30
Értékelés: 969

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: denesdr »

NadFan írta:
2022.10.04., kedd 22:12
kupecke írta:
2022.10.03., hétf. 20:02
viri írta:
2022.09.28., szer. 15:41
Szerintem a hifi bogár oka, az emberi elme alap természetében található...
... de az igazi mozagatórugó az emberi elmében van, nem a sajáthangú cuccokban, ebben biztos vagyok.
Ui. : látom más is ugyanezt írta
Úgy, úgy :rolleyes: régmúltban megírták már ezt az alaptételt:
"Az emberben ragaszkodás ébred az érzékek tárgyai iránt, miközben rajtuk elmélkedik. Az ilyen ragaszkodásból keletkezik a vágy, a vágy pedig dühöt szül.
A dühből illúzió ered, az illúzióból pedig emlékezetzavar. Ha zavart az emlékezet, elvész az ítélőképes értelem, s az értelem elvesztésével az ember elbukva ismét visszasüllyed az anyagi lét mocsarába." B.G. 2.62-63.
és nekiáll kergetni a bogarat, majd mikor megfogta kissé megnyugszik a szerzés örömétől, de csak kissé, majd forog a kerék tovább :smile29:
Tehát nem hifibogár, hanem elmebogár ez, amit kergetünk és próbáljuk elkapni, megérteni.

De vajon genetikailag vagy kulturálisan kódolt bogár ez?

Ha előbbi, kevesebb a hatalmunk felette, ha utóbbi, több.
Hifibogárnak lehet, hogy csak azért van nevezve, mert a megtestesülési formája épp a hifizésben nyilvánul meg ebben az esetben. :)
https://www.stereophile.com/thinkpieces/51/index.html

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 308

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

kupecke írta:
2022.10.03., hétf. 20:02
viri írta:
2022.09.28., szer. 15:41
Szerintem a hifi bogár oka, az emberi elme alap természetében található...
... de az igazi mozagatórugó az emberi elmében van, nem a sajáthangú cuccokban, ebben biztos vagyok.
Ui. : látom más is ugyanezt írta
Úgy, úgy :rolleyes: régmúltban megírták már ezt az alaptételt:
"Az emberben ragaszkodás ébred az érzékek tárgyai iránt, miközben rajtuk elmélkedik. Az ilyen ragaszkodásból keletkezik a vágy, a vágy pedig dühöt szül.
A dühből illúzió ered, az illúzióból pedig emlékezetzavar. Ha zavart az emlékezet, elvész az ítélőképes értelem, s az értelem elvesztésével az ember elbukva ismét visszasüllyed az anyagi lét mocsarába." B.G. 2.62-63.
és nekiáll kergetni a bogarat, majd mikor megfogta kissé megnyugszik a szerzés örömétől, de csak kissé, majd forog a kerék tovább :smile29:
Tehát nem hifibogár, hanem elmebogár ez, amit kergetünk és próbáljuk elkapni, megérteni.

De vajon genetikailag vagy kulturálisan kódolt bogár ez?

Ha előbbi, kevesebb a hatalmunk felette, ha utóbbi, több.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
kupecke
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1360
Csatlakozott: 2016.08.26., pén. 19:38
Értékelés: 1273

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: kupecke »

viri írta:
2022.09.28., szer. 15:41
Szerintem a hifi bogár oka, az emberi elme alap természetében található...
... de az igazi mozagatórugó az emberi elmében van, nem a sajáthangú cuccokban, ebben biztos vagyok.
Ui. : látom más is ugyanezt írta
Úgy, úgy :rolleyes: régmúltban megírták már ezt az alaptételt:
"Az emberben ragaszkodás ébred az érzékek tárgyai iránt, miközben rajtuk elmélkedik. Az ilyen ragaszkodásból keletkezik a vágy, a vágy pedig dühöt szül.
A dühből illúzió ered, az illúzióból pedig emlékezetzavar. Ha zavart az emlékezet, elvész az ítélőképes értelem, s az értelem elvesztésével az ember elbukva ismét visszasüllyed az anyagi lét mocsarába." B.G. 2.62-63.
és nekiáll kergetni a bogarat, majd mikor megfogta kissé megnyugszik a szerzés örömétől, de csak kissé, majd forog a kerék tovább :smile29:

Avatar
st81
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 492
Csatlakozott: 2007.01.30., kedd 14:07
Értékelés: 217

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: st81 »

Robici írta:
2022.09.29., csüt. 10:31
dbrnsk írta:
2022.09.28., szer. 19:23
NadFan írta:
2022.09.28., szer. 19:16
A hangminőségnek nincsen határa,
Dehogy nincs...
Csak aki benne van a lépegetésben annak esetleg nem triviális észrevenni hogy felfelé lépeget-e vagy csak oldalra.
Számomra a határ a fülem. Van az a szint, amikor egyszerűen olyan apró különbséget hallok csak, hogy úgy érzem, nem éri meg feljebb váltani, mert több millió Ft elköltésével sem fogok elégedettebben zenét hallgatni. Így bennem a hifibogár ül, fekszik, kulturáltan szórakozik :rolleyes:
Amplifiers: Accuphase E-370, Denon AVR-3808
Sources: Popcorn A-410, Lindemann Limetree, EVGA Nu Audio Pro-Audio-gd NFB-29
Loudspeakers: Quadral Montan 9, Base 9, Signum 20, Velodyne cht-8r, Audioquest Nighthawk Carbon
TV: Panasonic 50GT60
Connect: "Fapaci-féle" Luxor Gold.

Avatar
Robici
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1332
Csatlakozott: 2007.07.24., kedd 08:16
Értékelés: 1137
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Robici »

dbrnsk írta:
2022.09.28., szer. 19:23
NadFan írta:
2022.09.28., szer. 19:16
A hangminőségnek nincsen határa,
Dehogy nincs...
Csak aki benne van a lépegetésben annak esetleg nem triviális észrevenni hogy felfelé lépeget-e vagy csak oldalra.

Avatar
tom75
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 142
Csatlakozott: 2017.10.15., vas. 23:49
Értékelés: 37
Tartózkodási hely: Budapest

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: tom75 »

Persze, hogy van. A csillagos ég! :D

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

NadFan írta:
2022.09.28., szer. 19:16
A hangminőségnek nincsen határa,
Dehogy nincs...

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 308

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

viri írta:
2022.09.28., szer. 18:58
Na-naaa azért erre majd térjünk vissza 1 év múlva :) Egyébként én a CLS-el éreztem így 2 évig, aztán egy gyenge pillanatomban befészkelte magát, és onnantól nem volt megállás. De majd most! :D
Nekem az Allo Boss2 dac/lejátszóról írt cikkemben szereplő gondolati technika elkezdett működni.

A változás eddig soha nem tapasztalt mértékű elégedettséget hozott.

Ennek a lényege pedig, hogy a hangminőség (SQ) és a zenei élvezet (Listening Pleasure, LP) különvált a gondolkodásomban, ez két külön kategória. A hangminőségnek nincsen határa, így olyan, mint a pénz; soha nincs elég belőle. Ha viszont szubjektív élvezetre optimalizálom a rendszeremet, ott előfordulhat egy szerencsés együttállás, egy olyan kedves hang, amit őszintén végállomásnak tudok ítélni a lehetőségeimen belül.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

viri írta:
2022.09.28., szer. 18:58
dbrnsk írta:
2022.09.28., szer. 18:49
Nálam ez a bogár csak addig mocorgott, míg meg nem találtam AZT a hangú motyót, amely maradéktalanul kielégíti a zenehallgatással szemben támasztott igényeimet.
Na-naaa azért erre majd térjünk vissza 1 év múlva :) Egyébként én a CLS-el éreztem így 2 évig, aztán egy gyenge pillanatomban befészkelte magát, és onnantól nem volt megállás. De majd most! :D
Már sok év eltelt és ezalatt csak a forrásomon változtattam (stream), azt sem a hangja, hanem a használhatósága miatt. Az erősítés-hangsugárzó stb. változatlan. :tutiok:

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: viri »

dbrnsk írta:
2022.09.28., szer. 18:49
Nálam ez a bogár csak addig mocorgott, míg meg nem találtam AZT a hangú motyót, amely maradéktalanul kielégíti a zenehallgatással szemben támasztott igényeimet.
Na-naaa azért erre majd térjünk vissza 1 év múlva :) Egyébként én a CLS-el éreztem így 2 évig, aztán egy gyenge pillanatomban befészkelte magát, és onnantól nem volt megállás. De majd most! :D
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
Retrofuturista
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 557
Csatlakozott: 2017.01.22., vas. 21:48
Értékelés: 308

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Retrofuturista »

dbrnsk írta:
2022.09.28., szer. 18:49
Nálam ez a bogár csak addig mocorgott, míg meg nem találtam AZT a hangú motyót, amely maradéktalanul kielégíti a zenehallgatással szemben támasztott igényeimet.
Én azt vettem észre magamnál, hogy a hifibogár valójában a szerzéssel és nem a hifivel kapcsolatos. 22 éve gitározom a hifizés mellett és bizony amikor a gitárok és kiegészítők világában vagyok elmerülve és ott szerzek valami régen vágyott dolgot, az nyugvásban tartja a hifi bogarat, hiszen a szerzésre irányuló vágyat kielégítettem.

Elnyomni szerintem nem szabad, uralmunk alá hajtani viszont érdemes, ahogy a topic címében is megfogalmaztam.
- Retrofuturista hifista blog szerzője - Szubjektív barangolás a hifi és a zene világában

https://retrofuturistahifista.blog.hu

Avatar
dbrnsk
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4882
Csatlakozott: 2008.10.12., vas. 15:22
Értékelés: 1506

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: dbrnsk »

Nálam ez a bogár csak addig mocorgott, míg meg nem találtam AZT a hangú motyót, amely maradéktalanul kielégíti a zenehallgatással szemben támasztott igényeimet.

Avatar
Snipi
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 541
Csatlakozott: 2007.10.03., szer. 13:45
Értékelés: 235

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Snipi »

Én a hifibogár kérdést úgy oldottam meg - főleg mivel nincs olyan rendszer amin minden jól szól - szem előtt tartva, hogy én inkább zeneszerető vagyok mint hifista, hogy több rendszerem van. Van amin ez szól jobban van amin az, meg van olyan ami olyan "megbocsátó" hangú. (Régi sz&r lemezek sem szólnak rajta hallgathatatlanul, de olyan sincs ami kiemelkedően jó vagy valami ilyesmi). Van amin filmet "nézek" (nem sokat). Van amit alvásra használok. stb.
15 éve nem csak végleg elhalálozott cuccot cseréltem.
Ja! És régi álmom volt, hogy kurva sok hangfalam erősítőm lemezjátszóm stb. legyen. :D
De pl. a 17 éve vásárolt "fő" hangfalamat nem cseréltem még le, és nem is áll szándékomban.
De most már "kész" vagyok nem áll szándékomban több új kütyüt venni, főleg azért mert már nem tudnám hova rakni. :D

Avatar
fenyő
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 517
Csatlakozott: 2006.04.27., csüt. 11:18
Értékelés: 84
Tartózkodási hely: Budaors

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: fenyő »

Szerintem minden embernek van a tulajdonában olyan tárgy, amit igazából nem használ. De "kell neki". Ez a birtoklási vágy.

Avatar
viri
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2061
Csatlakozott: 2007.02.06., kedd 19:58
Értékelés: 1625
Tartózkodási hely: Pest megye

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: viri »

Szerintem a hifi bogár oka, az emberi elme alap természetében található. Még a teljes nyugalomból, és megelégedettségből is ki tud mozdítani ez a szebbet-jobbat-nagyobbat... Akarok! :D Érdemes Buddha tanításait olvasgatni a vágy természetéről, ha többet akarsz megtudni a hifibogárról, de a pszichológiai jártasság is segíthet (bár egyik sem véd meg:)) . Mert amit leírtál az csak egy szelet, ami éppen rád igaz lehet, másnak meg más az oka, de az igazi mozagatórugó az emberi elmében van, nem a sajáthangú cuccokban, ebben biztos vagyok.
Ui. : látom más is ugyanezt írta
Audio PC(PPV3)- Lab12DAC1Reference - Convergent Audio Technology SL1 sign.- PS Audio Delta 250 monoblokkok - JBL 250Ti Classic Edition - 2db Rythmik Audio F15 sub - Audience Conductor hf kábel + ic-k, Entreq Primer pro usb, ösvény végén: Siltech octopus signature

Avatar
pali923
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1857
Csatlakozott: 2008.11.08., szomb. 13:42
Értékelés: 1020

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: pali923 »

sutemenyx írta:
2022.09.28., szer. 14:41
Van ez a hifibogár dolog,
Szerintem ennek semmi köze (vagy csak kicsi) a zenehallgatáshoz, vagy annak a minőségéhez. Sokkal általánosabb dolog lehet a háttérben, valami emberi. Valaki minél drágább gépelyeket gyűjt, van aki halmozza (lásd üzenőfal), más meg cserélget állandóan. Lehet a gyűjtögetés kényszere, a státuszszimbólum, hogy büszke lehess a gyűjteményedre, és hasonlók.

Ugyanez jellemző pl. a horgászokra, akik méregdrága szerkentyűket gyűjtögetnek. Egyes orsók, botok, egyebek ára még talán egy hifis berendezés árához képest is túlárazottnak tűnik egy kívülállónak. Akármilyen drága bottal sem fognak sem több, sem nagyobb halat, mégis sokan gyűjtik.

Asztalos fórumon olvasgatva kiderül, hogy mindenféle szerszámokat gyűjtögetnek sokan. Miért kell 5 fúró-csavarozó valakinek, jellemzően 3-nál többet úgysem használ senki egyszerre. Ez aztán tényleg túlzás, nekem is csak 4 van. :D
Miért gyűjtenek emberek autókat? Telly Savalas esetén még csak érthető, hogy több tucatnyi autója volt, mert ő a nyakkendője színéhez választotta ki az éppen használatos autóját. :rolleyes: No de a többiek miért? Miért gyűjtenek sokan bélyeget? A befektetés nem elég ok, nem mindenki lesz ebből gazdag, de mégis jól esik, ha egy sorozat összeáll végre, vagy egy régóta keresett darab előkerül valahonnan.

Szóval szerencsére nem csak mi vagyunk "betegek". 31_1_21.gif
erősítő: LZ 7, cd: Marantz CD5000 modifikált, dvd: Cambridge Audio DVD89, lemezjátszó: REGA Planar2+RB250 AN kábel+Roksan Corus Black+Orbit2+Heed Quasar streamer: Electrocompaniet RENA S1+Schiit Bifrost Multibit, hangfal: Triangle Antal EX, kábel: Wireworld, Chord, Valhalla

Avatar
sutemenyx
Őslakos
Őslakos
Hozzászólások: 4971
Csatlakozott: 2015.12.09., szer. 17:08
Értékelés: 2368
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: sutemenyx »

Támadt egy gondolatom, megosztom:

Van ez a hifibogár dolog, ami időnként feléled a hifistáknál és új táplálék után kezd keresgélni. Eszembe jutott az, hogy esetleg a hifibogár azért (is) van, mert az emberek sokszor olyan rendszert raknak össze, ami jelentősen sajáthangú. És hiába hallgat valaki sokféle zenét, ha mindegyik többé-kevésbé hasonlóan szólal meg. Ha mindegyik olyan Tannoyos vagy mindegyik olyan Accuphase-es vagy Marantzos vagy Altecesen, vagy csöves SE-sen, vagy akármilyenesen szólal meg, akkor egy idő után unalmassá válik, mert az új zenék nem töltik be azt a funkciójukat, hogy egy új élményt, frissességet hozzanak be a hallgatásba, mert mindegyikben benne lesz a rendszer sajáthangja.
És ha ez igy van, és eljön az unalom, akkor bizony másik készulek kell, hogy újra legyen valami igazán friss, ropogós élmény.
Viszont az oldalralépkedés ezt csak konzerválja, és továbbeteti a hifibogarat. Az előrelépés így szerintem mindenképpen azon a vonalon kell hogy értelmeződjön, hogy az egyes zenék mennyire differenciáltan, mennyire más hangulatban tudnak megszólalni. Minél változatosabban, a hifibogár annál tovább fogja csipkerózsika álmát aludni, mert a vágyott változatosság annál inkább érvényesül a hallgatott zenei anyagban.

Innen nézve talán különösen okos választás lehet egy jobb stúdiómonitorral és stúdióforrással belevágni a hifizésbe. Máshonnan nézve meg mondjuk nembiztos.

Kinek mi a véleménye?
Audiomeca J1 + Airtangent + Kiseki Blue NS
Fisher FM 200B
TJ100 Demo CD
DIY Net Router
DIY Audio PC
DIY TDA1541 S1 Dualmono DAC
DIY Phono
DIY Erősítő
DIY Kétutas Szélessávú hangsugárzó
DIY Kábelek

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Saját, de legalább jó béna:
6k8paj.jpg
6k8paj.jpg (76.15 KiB) Megtekintve 2237 alkalommal
Nem szotkam hibázni.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3351
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4304
Tartózkodási hely: Eger

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: pärt »

Na, ülünk ott páran? :rolleyes:
1966_usa.jpg
1966_usa.jpg (106.79 KiB) Megtekintve 2723 alkalommal

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Tibor77beat írta:
2021.11.09., kedd 05:45
fererencz írta:
2021.11.04., csüt. 21:04
Olvasás közben drága hobbink jutott eszembe :
IMG_20211104_210025.jpg
Ez az idézet melyik könyvből származik? Köszönöm.
Üdv!

https://moly.hu/konyvek/szantai-zsolt-s ... let-rendje
Nem szotkam hibázni.

Online
Tibor77beat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 10:59
Értékelés: 24

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: Tibor77beat »

fererencz írta:
2021.11.04., csüt. 21:04
Olvasás közben drága hobbink jutott eszembe :
IMG_20211104_210025.jpg
Ez az idézet melyik könyvből származik? Köszönöm.

Online
Avatar
fererencz
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1284
Csatlakozott: 2017.07.10., hétf. 10:30
Értékelés: 773
Tartózkodási hely: Kápolna

Re: Hifi mánia - hobbi tudatos kontrollja kényszerbetegség nélkül

Hozzászólás Szerző: fererencz »

Olvasás közben drága hobbink jutott eszembe :
IMG_20211104_210025.jpg
IMG_20211104_210025.jpg (616.87 KiB) Megtekintve 2858 alkalommal
Nem szotkam hibázni.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”