Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Én úgy tudtam, hogy azt inni szokták.

alfaati

Tunerek

Hozzászólás Szerző: alfaati »

angliában a DAB igencsak sikeres. Magam is azt hallgatok. Olyan heleyen lakom ahol nem lehet fogni a hagyományos FM adásokat, de a DAB kristály tisztán jon. Szerintem nem rosz minoség, bár az FM otthon jobban tetszett. Viszont itt kihozták a dab-ból amit lehet, és élvezheto.

Avatar
Klangfilm
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 917
Csatlakozott: 2009.04.23., csüt. 09:32
Értékelés: 1

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Klangfilm »


Na, mi történt? 
Senki nem hallgatott mostanság újkeletű tunert? 
 
Ennyire el van mindenki a vintage rádiójával? 

Persze hogy el.
Az adások minősége csapnivaló, a DAB+ alig elterjedt, minek öljön az ember pénzt ebbe?

Azért azt se felejtsük el ,hogy Angliában igen kedvezőtlen tapasztalatok voltak/vannak a DAB adások hangminőségével kapcsolatban .
Egyszóval a régi igen elavultnak számító analóg FM multiplex sztereó adás ,még mindig sokkal jobb hangot produkál a digitális csoda technikánál ...
A kereskedelmi MP3 adókat már régen nem hallgatom ,a komprimált ,loudnesses és erősen adásprocesszált hangjuk miatt ....
 
Én a magam részéről maradok az 1962-es csöves tuneremnél (Fisher FM200B)...


Avatar
venomer
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1709
Csatlakozott: 2008.08.02., szomb. 14:09
Értékelés: 409

Tunerek

Hozzászólás Szerző: venomer »


Urak! Keresek tunert - max. 5E ft - akar kisebb hibasat is, szintezeres eseten jogtarcsa elony. Beszelgetos musorokra.
venomer

akvapark
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5689
Csatlakozott: 2007.01.12., pén. 13:38
Értékelés: 1171

Tunerek

Hozzászólás Szerző: akvapark »


Na, mi történt? 
Senki nem hallgatott mostanság újkeletű tunert?
 
Ennyire el van mindenki a vintage rádiójával?

Persze hogy el.
Az adások minősége csapnivaló, a DAB+ alig elterjedt, minek öljön az ember pénzt ebbe?
>>Egy nemzetnél sem vagyunk alábbvalók<

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Na, mi történt?
 
Senki nem hallgatott mostanság újkeletű tunert?
 
Ennyire el van mindenki a vintage rádiójával?
Mindenki magának hülye...

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Sziasztok! 
Hogy egy kicsit megmozgassuk a topikot, beszéljünk a ma újonnan kapható, megfizethető tunerekről (olyan 100 kHUF-ig bezárólag).
 
Kinek, melyik típusról, milyen véleménye/tapasztalata van?
 
Csak elgondolkodási iránynak:
 
1. A CA kínálatában van pár tuner, ami esetleg érdekes lehet.
2. A Marantznak is van új tunere.
3. A Sangean-ról nem esett még itt szó, pedig a relatíve fiatal taiwani cég már letett egyet s mást rádió ügyben az asztalra...
4. ...
 
 

Nagyon jó ötlet! Hadd ömöljenek ide az ideömlesztendők!
 
Engem nagyon is érdekel, hogy a Sangean csinál-e valami hifi/high end cuccot, vagy csak a szokol-formátumban álmodik.
 
A Marantz-tuner lehet jó?

Egyedül ez van nekik, de ez sem igazi tuner, mert van benne DAB+ tuner, hálózati elérés, és végfok is (attól függetlenül teccik).
 
 
Sangean WFT-1
 
Hogy miért nem csinálnak igazi, a szó klasszikus értelmében vett hifi tunert, az számomra rejtély...
Mindenki magának hülye...

Avatar
lehoako
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5319
Csatlakozott: 2009.05.06., szer. 13:30
Értékelés: 1023

Tunerek

Hozzászólás Szerző: lehoako »


Sziasztok! 
Hogy egy kicsit megmozgassuk a topikot, beszéljünk a ma újonnan kapható, megfizethető tunerekről (olyan 100 kHUF-ig bezárólag).
 
Kinek, melyik típusról, milyen véleménye/tapasztalata van?
 
Csak elgondolkodási iránynak:
 
1. A CA kínálatában van pár tuner, ami esetleg érdekes lehet.
2. A Marantznak is van új tunere.
3. A Sangean-ról nem esett még itt szó, pedig a relatíve fiatal taiwani cég már letett egyet s mást rádió ügyben az asztalra...
4. ...
 


Nagyon jó ötlet! Hadd ömöljenek ide az ideömlesztendők!
 
Engem nagyon is érdekel, hogy a Sangean csinál-e valami hifi/high end cuccot, vagy csak a szokol-formátumban álmodik.
 
A Marantz-tuner lehet jó?

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Köszi bta!
Mivel az agresszor és Nagykanizsa majdnem egy irányban vannak és frekvenciában is nagyon közeliek ezért ez nem segít. Legalábbis hiába forgatom, a sistergős ménkű nem megy el . Most beállítottam Kabhegy és Budapest irányába, a feleségemmel füstjelekkel kommunikálva kihoztam a legmagasabb jelerősséget. Mivel Nagykanizsa olyan erős és frekvenciában közel van, hogy bezavar a kabhegyi adásba , felfelé el kell hangolnom. Most már úgy-ahogy jó, nincs sercegés. Talán ez lesz a nyerő. Lehet, hogy mégiscsak kipróbálok egy nagyobb nyereségű antennát ami oldalról kevésbé veszi Újudvart. Ez a jelenlegi kb 50-60 fokos szögben vesz a legerősebben.
 
Van olyan, nagy elemszámú Yagi ami mondjuk 30 fokos nyílásszögű? Egy linknek örülnék. Talán az jó lenne.
 
Na ennyi. Kezdek belefáradni.
Üdv,
NL

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Szóval segítség!!!!!!!!!!!Köszi!
NL

Sajnos vannak a rádióvétel szempontjából elátkozott helyek. Távsegítséghez nagyon pontosan ismerni kéne a vételi helyet, a terepviszonyokat. Például hiába forditod a nagynyereségű antennát olyan adó felé, amit komoly akadály, mondjuk egy nagyobb domb takar. Van ilyen probléma Budapest vagy Kabhegy irányában? Ha nincs más lehetőség, kompromisszumos megoldás lehet egy 75 ohmos csillapitó tag, mellyel a zavar "elfogadható" szintre csökken. Amíg a térerőjelző a felső régióban van, a jel-zaj viszony romlásától nem kell félni. Ha nagy a szögeltérés a nagykanizsai és a zavaró adó iránya között, akkor az antenna forgatásával is lehet egy kicsit javítani a helyzeten.

Avatar
opel123
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1601
Csatlakozott: 2009.02.19., csüt. 21:00
Értékelés: 420

Tunerek

Hozzászólás Szerző: opel123 »


Sziasztok,
 
Azt hiszem egy másik topikban tárgyaltuk a vételi problémáimat de ide talán jobban illik.
Szóval egy egyszerű kör alakú dipól antennával a Bartók maximális térerő mellett egy kicsit sercegve jött. Nem tudtam beazonosítani a zavar forrását, de nem a többi fogyasztó okozta és nem is kábel TV. Akkor a tanácsok alapján beszereztem egy irányérzékeny antennát. 5 elemes Yagi, 20m duplán árnyékolt koax stb. Felraktam a kéményre, 11m magasra, de a probléma nem szűnt meg. Közben véletlenül, mikor éjfél környékén hallgattam a Bartókot, a zavar a pontosidő jelzése ütemében szólt. Ezek szerint egy közeli erős adó zavar be és nem multipath problémáról van szó. A szerencsétlen helyzet az, hogy nagykanizsai adó a legjobb, de az az irány megegyezik a nagy erővel sugárzó horvát és szlovén adók irányával. Azok persze jönnek mint a veszedelem.
 
Mit tehetnék? Nagykanizsa/Újudvar irányába fordítva 104,7-en a térerő mutatója görbül, annyira jó, a hangolás pontosan középen áll de középről jön a sercegés. Sajnos nagyon közel alatta és fölötte is erősen sugároz egy-egy szlovén rádió.
Próbáltam Kabhegy irányába fordítani, de az annyira messze van, hogy nem jön elég jól.
 
Ezek a szlovén adók olyan erősen sugároznak, hogy a Kossuth rádiót nem tudom befogni normálisan egyik adón sem. Csak, ha a muting-ot lekapcsolom és az antennát a kb 4 km-re levő zalaegerszegi/bazitai adó felé fordítom, akkor jön be valahogy de a mellette levő adók hátulról nem hagyják békén.
 
Nagyobb nyereségű szűkebb sávot befogó antenna Kabhegy felé? Mivel nagy teljesítménnyel csak Budapest, Kabhegy és Nagykanizsa ad a "környéken", sok lehetőség nincs. Ha viszont ezek mellett is bezavar egy közeli adó amit seggel vagy oldalról fog az antenna akkor kész vagyok. Egy 9 elemes antenna 10-12e Ft, nem szívesen kísérleteznék vele, ha az eredmény ugyanaz lesz.
 
Ja és még egy dolog. Síma dróttal néha el tudom érni, hogy nem serceg, de a térerő műszer ilyenkor persze 4-es az 5-ös skálán. Gondolom ez azért van mert a drót éppen nem fogja be a szlovén agresszort...
 
Szóval segítség!!!!!!!!!!!
Köszi!
NL

Avatar
keccsa
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 328
Csatlakozott: 2007.09.28., pén. 18:52
Értékelés: 17

Tunerek

Hozzászólás Szerző: keccsa »


Sziasztok!
 
Hogy egy kicsit megmozgassuk a topikot, beszéljünk a ma újonnan kapható, megfizethető tunerekről (olyan 100 kHUF-ig bezárólag).
 
Kinek, melyik típusról, milyen véleménye/tapasztalata van?
 
Csak elgondolkodási iránynak:
 
1. A CA kínálatában van pár tuner, ami esetleg érdekes lehet.
2. A Marantznak is van új tunere.
3. A Sangean-ról nem esett még itt szó, pedig a relatíve fiatal taiwani cég már letett egyet s mást rádió ügyben az asztalra...
4. ...
 

Mindenki magának hülye...

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Megnéztem a szobaantennákat is a Saturnban...
Sokkal inkább egy sima dipól a háztetőn (magad is egyszerűen elkészítheted alucsőből) mint erősítős botantenna egy olyan szobában, ahol "darab dróttal" nagyon rossz a vétel...

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


A tanácsok szerint jártam el. Elmentem a Kácsához, 5 perc alatt megszerelték nekem a 0,75-ös hanfalkábelt az anya dugóval, fizettem érte 500 ft-os és minden működik, ahogy kell
Örülök hogy bevált a tipp! :foto: :kiraly:
Jó zenehallgatást! :kiraly:

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Urak! Köszönöm mindenkinek, aki a segítségemre volt. A tanácsok szerint jártam el. Elmentem a Kácsához, 5 perc alatt megszerelték nekem a 0,75-ös hanfalkábelt az anya dugóval, fizettem érte 500 ft-os és minden működik, ahogy kell.
 
Megnéztem a szobaantennákat is a Saturnban, de elég drágák voltak az internetes boltok áraihoz képest és nem igazán akartam még egy hálózati fogyasztót. Vettem egy ic kábelt is a Kácsánál és a UPC-s MediaBoxot is összekötöttem az erősítővel, azon is jönnek ugyan rádiók, de a tuner jobb minőséget produkál.
:foto:

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Urak! Köszönöm mindenkinek, aki a segítségemre volt. A tanácsok szerint jártam el. Elmentem a Kácsához, 5 perc alatt megszerelték nekem a 0,75-ös hanfalkábelt az anya dugóval, fizettem érte 500 ft-os és minden működik, ahogy kell.
 
Megnéztem a szobaantennákat is a Saturnban, de elég drágák voltak az internetes boltok áraihoz képest és nem igazán akartam még egy hálózati fogyasztót. Vettem egy ic kábelt is a Kácsánál és a UPC-s MediaBoxot is összekötöttem az erősítővel, azon is jönnek ugyan rádiók, de a tuner jobb minőséget produkál.
:foto:

Avatar
Yorick
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.11.07., szer. 12:32
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Yorick »


Egy nagyságrenddel lett jobb a vétel, minden adó esetében.

A vétel lett jobb, vagy a hangminőség?

Szerintem ez erősen összefügg, a jobb vétel, tisztább, jobb hangminőséget is jelent egyben.

Szerintem nem ilyen direkt az összefüggés, illetve csak addig értek vele egyet, amíg a zajtalan vétel létrejön.
Ha a vétel már jó, akkor lehet az egyes antennák hangminőségéről beszélni.

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Amikor a tuner-t vettem, akkor már volt nekem egyilyenem, de az eladó (mármint a tuner-é) azt javasolta, hogy ne használjam, mert a rézdrót jobb, ez csak a zavarokat szedi össze és erősíti fel...

Lehet h az eladó olyan helyen lakott, ahol sok volt a zavaró elektromos zaj...
Próbálkozni kell!

Ez is elképzelhető persze, nálam mindenesetre bejött.

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Egy nagyságrenddel lett jobb a vétel, minden adó esetében.

A vétel lett jobb, vagy a hangminőség?

Mindkettő, és nem kicsit.

Avatar
Yorick
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.11.07., szer. 12:32
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Yorick »


Egy nagyságrenddel lett jobb a vétel, minden adó esetében.

A vétel lett jobb, vagy a hangminőség?

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Amikor a tuner-t vettem, akkor már volt nekem egyilyenem, de az eladó (mármint a tuner-é) azt javasolta, hogy ne használjam, mert a rézdrót jobb, ez csak a zavarokat szedi össze és erősíti fel...

Lehet h az eladó olyan helyen lakott, ahol sok volt a zavaró elektromos zaj...
Próbálkozni kell!

Vendég

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Tisztelt Urak! 
Most vettem egy tunert - életemben először - és nem igazán tudom, hogyan bánjak vele. Sőt, őszintén szólva sík hülye vagyok hozzá.
 
Bekötöttem az erősítőbe, meg a persze a hálózatba is bedugtam. Az rádióadások jelentős része zavarosan szól, s bár RDS tuner, szövegnek nyomát sem látom. Az automatikus kereső megállás nélkül végigszalad és kezdi előlről újra és újra. (A kézi keresés működik). Az eladó azt mondta, a gép kifogástalanul működik, nála "egy TV antenna van kitéve a tetőre és a rádión az FM koax csatlakozó közepére kötve a bemenet ill. kívülre az árnyékolás" - ezt mondja.
 
Nnnna, nekem most mit is kéne tennem...? Mi az az FM koax csatlakozó...?
 
Itt a készülék hátlapja:

Nekem TU280-as tuner-em van, először én is egy sima réz dróttal használtam és a vétel elfogadható volt. Amikor a tuner-t vettem, akkor már volt nekem egy
ilyenem, de az eladó (mármint a tuner-é) azt javasolta, hogy ne használja, mert a rézdrót jobb, ez csak a zavarokat szedi össze és erősíti fel...
A kisördög nem hagyott nyugton és bekötöttem a SAL-t.
Egy nagyságrenddel lett jobb a vétel, minden adó esetében.
Úgyhogy szvsz ez a legegyszerűbb, minden forrasztást megúszhatsz és az árát (sztem) bőven megéri.

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Tunerek

Hozzászólás Szerző: mishow »


Menj el a Ká-Csa üzletbe, és vegyél egy jó aranyozott antenna csatlakozót! .... figyelem, a tunereken is kétféle aljzat lehet, amelyik ahhoz jó, azt vedd!
Annyival pontosítanám, hogy mivel úgy látom, tagliavini nem jártas a műszaki kérdésekben, ezért a kácsásoknak egyszerűen mondja el a problémáját, és kérje meg őket, hogy csináljanak részére egy ilyen egyszerű szálantennát.
Tapasztalatból tudom, hogy nagyon segítőkészek, biztosan megoldják!
A fotóról úgy látom, hogy a tunerjén mintha "apa" aljzat lenne, tehát un. "anya" lengődugóval kell megcsinálni az antennát.
Tapasztalatom szerint 1-1,5 m hosszú darabnak elégnek kell lennie, és ennek a megoldásnak Újbudán simán működnie kell.
Valóban nem túl elegáns, de a legtöbb helyen működőképes megoldás, tekintettel arra, hogy precízen méretezett, hangolt és irányított antennára inkább az AM vételhez van szükség.

Avatar
tagliavini
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2009.01.26., hétf. 21:12
Értékelés: 5

Tunerek

Hozzászólás Szerző: tagliavini »


Jó reggelt!  
Igazából engem a Bartók Rádió érdekel leginkább, ezért vettem ezt a Denon TU 380-as tunert - használtan. Az előző tulaj szerint nincs baja a gépnek és magam is láttam a képein, hogy antennával volt jó vétel meg volt RDS. Egyébként Újbudán lakom, és csak azt szeretném elérni, hogy a legalább a Bartók szépen szóljon, mert antenna nélkül zavaros. Egyszerű megoldás kéne, egy rövidebb drót-antenna, mondjuk. De hol kapok ilyet és mennyiért? Hogy helyezzem el?

Egyszerű és igénytelen megoldás:
 
Menj el a Ká-Csa üzletbe, és vegyél egy jó aranyozott antenna csatlakozót!
http://www.kacsa-audio.hu/index.php?pid ... csoport=54
TV-1114G vagy TV-1115G típusút, figyelem, a tunereken is kétféle aljzat lehet, amelyik ahhoz jó, azt vedd!
 
Vegyél még 2-3 méter vékony sodrott vörösréz kábelt, az egyik végét csupaszold meg 3-4 mm hosszban, és futtasd be forrasztóónnal!
 
A csatlakozót a menet mentén szétcsavarod, a vörösréz kábel ónozott végét a kis csavarral a középső érintkezőhöz rögzíted. Ha kész, bedugod a tuner hátába.
 
A kábel másik végét odakötöd egy képhez, virághoz, minél magasabbra, bármihez ami kéznél van a készülék környékén.

Köszönet! Innen már el tudok indulni.

Avatar
Yorick
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 185
Csatlakozott: 2007.11.07., szer. 12:32
Értékelés: 0

Tunerek

Hozzászólás Szerző: Yorick »


Jó reggelt!  
Igazából engem a Bartók Rádió érdekel leginkább, ezért vettem ezt a Denon TU 380-as tunert - használtan. Az előző tulaj szerint nincs baja a gépnek és magam is láttam a képein, hogy antennával volt jó vétel meg volt RDS. Egyébként Újbudán lakom, és csak azt szeretném elérni, hogy a legalább a Bartók szépen szóljon, mert antenna nélkül zavaros. Egyszerű megoldás kéne, egy rövidebb drót-antenna, mondjuk. De hol kapok ilyet és mennyiért? Hogy helyezzem el?

Egyszerű és igénytelen megoldás:
 
Menj el a Ká-Csa üzletbe, és vegyél egy jó aranyozott antenna csatlakozót!
http://www.kacsa-audio.hu/index.php?pid ... csoport=54
TV-1114G vagy TV-1115G típusút, figyelem, a tunereken is kétféle aljzat lehet, amelyik ahhoz jó, azt vedd!
 
Vegyél még 2-3 méter vékony sodrott vörösréz kábelt, az egyik végét csupaszold meg 3-4 mm hosszban, és futtasd be forrasztóónnal!
 
A csatlakozót a menet mentén szétcsavarod, a vörösréz kábel ónozott végét a kis csavarral a középső érintkezőhöz rögzíted. Ha kész, bedugod a tuner hátába.
 
A kábel másik végét odakötöd egy képhez, virághoz, minél magasabbra, bármihez ami kéznél van a készülék környékén.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”