Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

Tunerek, rádióhallgatás

Avatar
callcap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 17:44
Értékelés: 17

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: callcap »

Rákérdeztem a szervizben ahol már több dolgomat is javítottak, hogy beadjam javításra de most sajnos nagyon sokat kellene várnom mire visszakapnám!
Ugyanis rengeteg villámcsapás ért tv készülék miatt nem tudná most a szokásos idő alatt elvállalni a készüléket!
Abban maradtunk hogy várok és még egy darabig így használom.
Nagyon jó szerviz de sajnos maga tulajdonos az egy személyben az "alkalmazott" is!!
Acoustic Research Status S 20
Realistic MC 800
Onkyo A-25
Videoton RT 7300S
Sony TC-RX 77
Hitachi HT-324-OMB 5E

Avatar
callcap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 17:44
Értékelés: 17

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: callcap »

tunerman írta:
2022.09.16., pén. 21:09
Írány a szerviz, mert elhangolódott a készülék, a PLL áramkör nem megfelelően műkődik.
TJ.
Köszönöm a választ,akkor kerítek rá időt és megjavittatom!
Acoustic Research Status S 20
Realistic MC 800
Onkyo A-25
Videoton RT 7300S
Sony TC-RX 77
Hitachi HT-324-OMB 5E

Avatar
tunerman
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2391
Csatlakozott: 2007.09.21., pén. 17:26
Értékelés: 1919
Tartózkodási hely: Tatabánya

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: tunerman »

Írány a szerviz, mert elhangolódott a készülék, a PLL áramkör nem megfelelően műkődik.
TJ.
LP: Lurné J1 - Air Tangent 1B - Kiseki Agaat, PHONO: Twin Servo MCRIAA, AMPLIFIER: 7242 PSE, CD: Philips CD100 trial run no NFB/V-FET, TUNER: REL Precedent, CASSETTE: Nakamichi 1000/II, REEL: StellaMaster/SP-8, SPEAKER: Lowther Acousta 115/P6/7M, HEADPHONES: Stax SRA-3S V-MOS/SRX MKIII

Avatar
callcap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 17:44
Értékelés: 17

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: callcap »

Nemrégen hozzám került egy rádió erősítő amely a következő eltérést mutat a kijelzőn.
A szereó vétel pl 94,90 helyett 94,95 valósul meg ill minden állomáson is ott az eltérés ilyen mértékben.
Tudom hogy volt már korábban szó ilyen esetről de sajnos nem találtam meg bár próbáltam rakeresni a fórumban de nem sikerült.
A kérdésem az lenne van -e kihatása ennek vétel szempontjából ill emiatt érdemes-e beállítani szervizben?
Köszönettel: Csaba!
Acoustic Research Status S 20
Realistic MC 800
Onkyo A-25
Videoton RT 7300S
Sony TC-RX 77
Hitachi HT-324-OMB 5E

Avatar
callcap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 17:44
Értékelés: 17

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: callcap »

callcap írta:
2022.08.09., kedd 21:26
La_Valse írta:
2022.08.09., kedd 21:09
callcap írta:
2022.08.09., kedd 20:28
Üdvözletem a rádióhallgatóknak!
....
Ennek mi oka lehet, látom hogy vertikális az adó sugárzás bár nekem horizontálisan van az antennám egyéb adok miatt is!

Tiszteletem.
Ilyenkor nyáron, amikor a Föld pályája keresztezi a Perseidák meteorraj pályáját, vagy fordítva,
megfigyelték, hogy a magaslégkör ionizációs tulajdonságai megváltoznak, rendkívüli hullámterjedést
előidézve az URH tartományban is. Tanúja voltam, ilyen alkalomnak, amikor egy Svédországban élő
magyar fogta a 93,1MHz frekvencián sugárzó hazai adást. Először azt hittem, kandi kamera, de nem.
QSL lapot küldtünk a vétel igazolására.
Sajnos akkor ezt néha el kell fogadni.
Bocsánat, így utólag is köszönöm a választ!!!
Acoustic Research Status S 20
Realistic MC 800
Onkyo A-25
Videoton RT 7300S
Sony TC-RX 77
Hitachi HT-324-OMB 5E

Avatar
callcap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 17:44
Értékelés: 17

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: callcap »

La_Valse írta:
2022.08.09., kedd 21:09
callcap írta:
2022.08.09., kedd 20:28
Üdvözletem a rádióhallgatóknak!
....
Ennek mi oka lehet, látom hogy vertikális az adó sugárzás bár nekem horizontálisan van az antennám egyéb adok miatt is!

Tiszteletem.
Ilyenkor nyáron, amikor a Föld pályája keresztezi a Perseidák meteorraj pályáját, vagy fordítva,
megfigyelték, hogy a magaslégkör ionizációs tulajdonságai megváltoznak, rendkívüli hullámterjedést
előidézve az URH tartományban is. Tanúja voltam, ilyen alkalomnak, amikor egy Svédországban élő
magyar fogta a 93,1MHz frekvencián sugárzó hazai adást. Először azt hittem, kandi kamera, de nem.
QSL lapot küldtünk a vétel igazolására.
Sajnos akkor ezt néha el kell fogadni.
Acoustic Research Status S 20
Realistic MC 800
Onkyo A-25
Videoton RT 7300S
Sony TC-RX 77
Hitachi HT-324-OMB 5E

Avatar
La_Valse
Fórumlakó
Fórumlakó
Hozzászólások: 970
Csatlakozott: 2014.12.04., csüt. 10:55
Értékelés: 580

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: La_Valse »

callcap írta:
2022.08.09., kedd 20:28
Üdvözletem a rádióhallgatóknak!
....
Ennek mi oka lehet, látom hogy vertikális az adó sugárzás bár nekem horizontálisan van az antennám egyéb adok miatt is!

Tiszteletem.
Ilyenkor nyáron, amikor a Föld pályája keresztezi a Perseidák meteorraj pályáját, vagy fordítva,
megfigyelték, hogy a magaslégkör ionizációs tulajdonságai megváltoznak, rendkívüli hullámterjedést
előidézve az URH tartományban is. Tanúja voltam, ilyen alkalomnak, amikor egy Svédországban élő
magyar fogta a 93,1MHz frekvencián sugárzó hazai adást. Először azt hittem, kandi kamera, de nem.
QSL lapot küldtünk a vétel igazolására.
"Az ördög nem olyan szörnyű, mint a matematikai modellje!" (Wavebourn)

Avatar
callcap
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 42
Csatlakozott: 2010.01.30., szomb. 17:44
Értékelés: 17

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: callcap »

Üdvözletem a rádióhallgatóknak!
Adott egy rádióadó pontosan a Vajdasági RTV 2.adója amit kb 60 km távolságból fogok egy öt elemes antennával!
Erről az adóról szoktam felvételt készíteni-Erős Dávid szombati 2 és fél órás műsorát!
Arra lettem figyelmes hogy néha bezavar néhány másodpercre valamilyen angol nyelvű adó gyengén majd erősen majd visszagyengülve elhallgat és megint szól a vajdasági rádió.
Inkább nyáron fordul elő ( -heti rendszerességgel veszek fel) ez az interferencia.
Ennek mi oka lehet, látom hogy vertikális az adó sugárzás bár nekem horizontálisan van az antennám egyéb adok miatt is!
Tetőn kívül van helyezve (villámláskor leválasztom a készülékről).
Elképzelhető hogy vertikális állásban ez nem történne meg mármint az interferencia vagy ez teljesen légköri viszony függő!
A rádió egy Videoton 7300-as.
Érdemes szalagdipólt használni? Valamilyen oknál fogva azzal is fogom de csak gondolom hogy jobb az ötelemest használni?!
Lehet hogy valamit benéztem de korábban mintha horizontálisan sugározták volna a 92,5 MHz -en Subotica Crveno selo torony, sajnos a horizontális 90,5MHz -en nem tudom venni az már messzebb van Novi Sad Crveni Cot torony!
Acoustic Research Status S 20
Realistic MC 800
Onkyo A-25
Videoton RT 7300S
Sony TC-RX 77
Hitachi HT-324-OMB 5E

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

:rolleyes:
Csatolmányok
1078.jpg
1078.jpg (127.96 KiB) Megtekintve 2462 alkalommal
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Tibor77beat
Lefelé a lejtőn
Lefelé a lejtőn
Hozzászólások: 66
Csatlakozott: 2020.02.10., hétf. 10:59
Értékelés: 24

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: Tibor77beat »

pärt írta:
2022.06.02., csüt. 13:15
Köszi, de szerintem átsiklottatok a nyitókérdésemen. Tehát jó a vételem a takarás ellenére is a zenehallgató szobámban. A többi szoba nincs előkészítve a tetőantennához - idáig tökéletesen működtek a kábelen jövő analóg jellel, míg a szolgáltató (Voda-UPC) úgy nem döntött, hogy megszünteti ezt a lehetőséget. Erre vonatkozott a kérdésem, hogy a többi szolgáltatónál van-e még analóg műsorterjesztés, és ha van, nem csapják -e le ők is rövid időn belül.
A T-Home-nálévekkel ezelőtt fokozatosan tűntek el az analóg rádióadások, a végén már csak három jött, ha jól emlékszem. Utána IPTV-re váltottam, ott a set top boxon át is jöttek rádiók (volt optikai kimenete is). Most egy újabb dobozt kaptam, azt nem néztem, ugyanis 2019 óta a TuneIn-t hallgatom, és meglepően jól szól. (egy sztereó erősítőt kötöttem össze az AVR-rel). A BBC hírolvasóit öröm hallgatni, de a Swiss Jazz is nagyon jó minőségű, akárcsak a Bartók Rádió.

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Köszi, de szerintem átsiklottatok a nyitókérdésemen. Tehát jó a vételem a takarás ellenére is a zenehallgató szobámban. A többi szoba nincs előkészítve a tetőantennához - idáig tökéletesen működtek a kábelen jövő analóg jellel, míg a szolgáltató (Voda-UPC) úgy nem döntött, hogy megszünteti ezt a lehetőséget. Erre vonatkozott a kérdésem, hogy a többi szolgáltatónál van-e még analóg műsorterjesztés, és ha van, nem csapják -e le ők is rövid időn belül.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

pärt írta:
2022.05.29., vas. 16:00
Yagi előtt kísérleteztem a barkáccsal, mivel szerettem volna megúszni a külső antennát, de pocsék volt a vétel. Közel van a Kékes, de teljes takarásban; sztereóban nagyon zajos.
Tehát a fő kérdés továbbra is az, hogy más szolgáltatóknál van-e még analóg. Felhívhatom majd őket, de gondoltam, első körben beírja, aki képben van.
Tokaj vagy Miskolc felé fordítva? Ott is vannak FM átjásztók
Bartók Rádió:
Kékes 90,7 MHz
Tokaj 105,5 MHz
Debrecen 106,6 MHz
Ózd 106,9 MHz
Vasvár 106,9 MHz
Miskolc 107,5 MHz
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tollact
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2058
Csatlakozott: 2009.07.14., kedd 18:24
Értékelés: 664

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: tollact »

Szerintem neked másik adótorony felé kellene fordulnod, ha teljes takarásban van a legközellebbi adó...
LP: Pink Triangle PT One, Helius Scorpio III kar, Benz Wood SM 0,85mV pick-up, AN-V QSSC kábel
CD: Philips CD304 tube, AN-Vx kábel
Tuner: Kenwood KT8300 vintage, AN-V kábel
Erősítő: AN OTO PHONO
Hangfal: AN-E/Hemp,Kondo KSL SPC-vel AN-SP QSSC +Townshend tweeter
Állványok: Sound Org ZO28 ZO21, AN

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: pärt »

Yagi előtt kísérleteztem a barkáccsal, mivel szerettem volna megúszni a külső antennát, de pocsék volt a vétel. Közel van a Kékes, de teljes takarásban; sztereóban nagyon zajos.
Tehát a fő kérdés továbbra is az, hogy más szolgáltatóknál van-e még analóg. Felhívhatom majd őket, de gondoltam, első körben beírja, aki képben van.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

pärt írta:
2022.05.29., vas. 15:21
avl2 írta:
2022.05.29., vas. 15:06

Ez nem lehet akadály; “free air broadcasting” van; saját antennával én ma itt Szentendrén is vígan fogom 90.7 MHz-en Kékesről is a Bartók=MR3-at; Te meg közelebb vagy jóval (es remélhetőleg nem totál “árnyékban”).
Köszi, de mint írtam, van antennám; a "fő" tunerem egy bühü nagy YAGI-ról kap jelet - ez a tetőtérben van. Más szobákban lévő rádiók idáig szépen elcsicseregtek a falba húzott kábeleken keresztül. Most vagy kap mindegyik egy szobaantennát, a vele járó borzalmas minőséggel vagy szétvésem a házat az új felálláshoz, meg antenna erősítőt veszek. Egyik sem ideális.
igénytől függ
sima (gyári vagy s.k.) szalagdipól, fm loop könnyen elrejthetőek; én így próbálnék (…nekem 3 antennam van a padlástérben …+ egy táskarádió botantennáját 6m dróttal egészítettem ki a héten a 103.9 Rock FM miatt

de “sima” asztali ill. táskarádióm is fogja 90.7MHz-en saját botantennával MR3-at, így talán Nálad sem nagy antennaigény lesz

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: pärt »

avl2 írta:
2022.05.29., vas. 15:06

Ez nem lehet akadály; “free air broadcasting” van; saját antennával én ma itt Szentendrén is vígan fogom 90.7 MHz-en Kékesről is a Bartók=MR3-at; Te meg közelebb vagy jóval (es remélhetőleg nem totál “árnyékban”).
Köszi, de mint írtam, van antennám; a "fő" tunerem egy bühü nagy YAGI-ról kap jelet - ez a tetőtérben van. Más szobákban lévő rádiók idáig szépen elcsicseregtek a falba húzott kábeleken keresztül. Most vagy kap mindegyik egy szobaantennát, a vele járó borzalmas minőséggel vagy szétvésem a házat az új felálláshoz, meg antenna erősítőt veszek. Egyik sem ideális.

Avatar
avl2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4707
Csatlakozott: 2007.08.23., csüt. 14:50
Értékelés: 1623

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: avl2 »

pärt írta:
2022.05.29., vas. 14:58
A szolgáltatónk (voda) megszüntette az analóg műsorterjesztést. A zeneszobámban a tuner egy antenna jelét kapja, egyéb készülékeink a kábelen kapott analóg jelet használták - idáig. Tudtok segíteni, hogy más szolgáltatóknál létezik-e még analóg terjesztés, illetve ha van is, esetleg várható, hogy a többi cég is kivezeti?
Ez nem lehet akadály; “free air broadcasting” van; saját antennával én ma itt Szentendrén is vígan fogom 90.7 MHz-en Kékesről is a Bartók=MR3-at; Te meg közelebb vagy jóval (es remélhetőleg nem totál “árnyékban”).

Online
Avatar
pärt
Hazajáró lélek
Hazajáró lélek
Hozzászólások: 3353
Csatlakozott: 2011.02.21., hétf. 23:30
Értékelés: 4305
Tartózkodási hely: Eger

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: pärt »

A szolgáltatónk (voda) megszüntette az analóg műsorterjesztést. A zeneszobámban a tuner egy antenna jelét kapja, egyéb készülékeink a kábelen kapott analóg jelet használták - idáig. Tudtok segíteni, hogy más szolgáltatóknál létezik-e még analóg terjesztés, illetve ha van is, esetleg várható, hogy a többi cég is kivezeti?

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: mishow »

Van a Tivolinak saját topicja az avx-en, bár nem túl aktív:
viewtopic.php?f=132&t=14094
Talán ott több az info.
Ahogy látom, elég prominens fórumtársak szóltak hozzá, őket nyugodtan lehet kérdezni.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

Értem én, hogy retro meg blútosz, de egy ilyennel pl érdemesebb lett volna kezdetnek Bartók rádiózni
Egy aktiv kis dobozt keresni hozzá, legyen abban kékfog, ha okvetlenül kell. Valamivel drágább lett volna a vége, de anyival jobb is
Oké, másnál mások a prioritások :napsut:
https://www.jofogas.hu/bacs_kiskun/Pion ... 050921.htm
https://www.google.com/search?rlz=1C1GC ... =847&dpr=1

Nem tudjuk hány emelet van felfelé. Remélem nem 9 sad.gif
Ha tényleg olyan rossz a vételi lehetőség, akkor marad a netes online rádiózás
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

mishow írta:
2022.04.20., szer. 13:40
tamagaba írta:
2022.04.19., kedd 14:19
Jól látom, hogy ez egy feltupírozott táskarádió divatos design-al?
Jelen helyzetedben lehet, hogy elég erőtlen lesz. Kéne oda egy rendes FM vevő. Telefon hangon Bartókot hallgatni meg minek gondolkodik.gif
Nem egészen. A dizájn stimmel, de ez a korai Tivoli széria nem egy feltupírozott táskarádió, és nagyon nem telefon hang.
A vételkészsége pedig "rendes" asztali FM vevőknek is becsületére válik, ha ... nem mókoltak bele gondolkodik.gif
Sajnos, lehet ez is a zajos vétel hátterében, de lehet, hogy simán a panel + fszint már sok neki.
Néztem a gyártói weblapot, semmi részletezés a spec-ben. Szuper titkos? :rolleyes:
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
mishow
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4392
Csatlakozott: 2007.11.13., kedd 22:13
Értékelés: 2230
Tartózkodási hely: Jászberény

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: mishow »

tamagaba írta:
2022.04.19., kedd 14:19
Jól látom, hogy ez egy feltupírozott táskarádió divatos design-al?
Jelen helyzetedben lehet, hogy elég erőtlen lesz. Kéne oda egy rendes FM vevő. Telefon hangon Bartókot hallgatni meg minek gondolkodik.gif
Nem egészen. A dizájn stimmel, de ez a korai Tivoli széria nem egy feltupírozott táskarádió, és nagyon nem telefon hang.
A vételkészsége pedig "rendes" asztali FM vevőknek is becsületére válik, ha ... nem mókoltak bele gondolkodik.gif
Sajnos, lehet ez is a zajos vétel hátterében, de lehet, hogy simán a panel + fszint már sok neki.

Avatar
tonee73
Kiemelt Moderátor
Kiemelt Moderátor
Hozzászólások: 12040
Csatlakozott: 2008.12.12., pén. 11:49
Értékelés: 5712
Tartózkodási hely: SO15 0SB

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: tonee73 »

kópé írta:
2022.04.19., kedd 13:11


Teszek vele azért egy próbát, és ha nem segít megprpóbálok egy Yagit az erkélyen, köszönöm a tippet!
A földszint az érdekes lesz. Én a harmadikon használtam, és ott is el kellett játszani a beállításával, mert a Yagik nagyon irányérzékenyek.Ezt figyelembe kell venned vétel előtt-ha sehogy sem tudod irányba állítani akkor sajna az sem sokat ér.
Az említett Godar Fm1A is lehet alternatíva, de sajna tavaly január óta nem gyártják, így beragadt készletről vagy használtan lehet csak beszerezni.Én most például ebayen sem látok eladót belőle.
http://www.godarusa.com/id67.html
Jó zenék --> Marantz CD16 --> Etalon Suprampli --> Chario Constellation Delphinus mkII

Ha meghalsz, te nem tudod, hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz.Ugyanez a helyzet akkor is, ha hülye vagy.

Avatar
tamagaba
Törzsvendég
Törzsvendég
Hozzászólások: 1341
Csatlakozott: 2021.11.07., vas. 18:03
Értékelés: 595
Tartózkodási hely: Budapest
Kapcsolat:

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: tamagaba »

kópé írta:
2022.04.19., kedd 13:03
tamagaba írta:
2022.04.19., kedd 12:51

Hanyadik emeleten és hány emeletes a ház? :rolleyes:
Én amikor panelben laktam a tetőre kiraktam egy szép nagy FM antennát (Újpalota), nem volt gondom a vétellel
Az ablak keretnél bejöttem vele
Földszint. :smile29:
Van egy erkély, esetleg oda tudnék antennát tenni, de csak egy oldalról nyitott, délre néz, az adótorony meg északra van. (Fogalmam sincs, hogy ez számít -e.) De első körben egyszerűbb megoldást keresnék, hátha az alacsony igényszintemet sikerül így is megugrani. :rolleyes:
Jól látom, hogy ez egy feltupírozott táskarádió divatos design-al?
Jelen helyzetedben lehet, hogy elég erőtlen lesz. Kéne oda egy rendes FM vevő. Telefon hangon Bartókot hallgatni meg minek gondolkodik.gif
... Mire jó a kerekes kút? Oda lehet tolni, ahol víz van - Hofi Géza ...

Avatar
new_dualcs5000
Nincs visszaút
Nincs visszaút
Hozzászólások: 144
Csatlakozott: 2018.11.22., csüt. 14:18
Értékelés: 217

Re: Tunerek, rádióhallgatás

Hozzászólás Szerző: new_dualcs5000 »

antennára esetleges próbálkozás lehet: GODAR FM1-A

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”