Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

MM és MC pickup-ok

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


http://www.theaudiophileman.com/#!hana-cartridges-/cwwk
 
EH és EL. most le van rendelve az újabb szállítmány és lesz benne magas kimenetű is. vakarom a fejem,de,... nem emlékszem, hogy E vagy S lesz magas. próbaként azt tudom,jön 2db,aztán kiderül. ha igaz amit a csávó ír, alternatíva lehet a csak MM phonoval rendelkezőknek
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


Paul Rigby is most tesztelte a saját blogján. Mondjuk én még nem olvastam el, csak láttam, hogy posztolta facebookon.
rákerestem. regényt írt
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


ma szerelünk egy Hana SL-t "idegen" rendszerbe. kiv vagyok,milyen lesz
Paul Rigby is most tesztelte a saját blogján. Mondjuk én még nem olvastam el, csak láttam, hogy posztolta facebookon.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »

ma szerelünk egy Hana SL-t "idegen" rendszerbe. kiv vagyok,milyen lesz
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Na ne mááá, kérlek világosíts fel, hogy miért van szükség ezredgrammos pontosságra? Tanulni sohasem szégyen.....Üdv,
 
Nem mondtam, hogy szükség van rá, de ki tudja? Annyit jegyeztem meg, hogy az egyik egy igen gagyi, ám a célnak megfelelő olcsó cucc, a másik viszont sokkal, de sokkal jobb anyagokból készült mérleg.

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 63

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SFI »


Elfogadhatóan mér az olcsóbb is viszont, ha szükség lenne ezredes pontosságra, azt már az nem tudja. Illetve sokkal érzékenyebb a "Roksan" stb... márkajelzéssel lézerezett darab. A levegő mozgását is érzékeli...
Na ne mááá, kérlek világosíts fel, hogy miért van szükség ezredgrammos pontosságra? Tanulni sohasem szégyen.....Üdv,
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Big »


Segítséget szeretnék kérni hangszedő ügyben.

Tudja valaki esetleg, hogy statikus engedékenységből (pl.: 35*10-6 cm/Dyne) lehet-e és hogyan dinamikust számolni?

Előre is köszönöm!

DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Mit számít, ha pontosan mér, és az ára töredéke a neves terméknek?
 
Elfogadhatóan mér az olcsóbb is viszont, ha szükség lenne ezredes pontosságra, azt már az nem tudja. Illetve sokkal érzékenyebb a "Roksan" stb... márkajelzéssel lézerezett darab. A levegő mozgását is érzékeli...

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 63

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SFI »


Azt ugye tudjátok, hogy a két termék minősége teljesen más.
Mit számít, ha pontosan mér, és az ára töredéke a neves terméknek?
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »



 
Azt ugye tudjátok, hogy a két termék minősége teljesen más.

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »

nem ismerem az AT-ket,de szép sok kellemes órát hozzá
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Megérkezett végre Japánból az a headshell ami méltó az AT-37E hangszedohoz. Arany színben is van ugyan ez. Olyat akartam de az annyira népszeru, hogyha felbukkan egy eladó akkor MC hangszedoket megszegyeníto áron talál gazdára. Maradtam az ezustnél.
 
Tudom sok embernek megvan a véleménye az S és J karokról, de ez a headshell talán jól mutatja mennyire egyszeru ultra precízen felszerelni, beállítani (bár ezen a shellen nincs mit állítani, csak megkell találni a megfelelo lyukat) a hangszedot ezeken a karokon. A csavarlyukak gondoskodnak a tokéletes párhuzamosságról a hangszedo szelét és a shell szélét illetoen.
 
A hangszedo mostanra bejáródott. 0,1mVolt a kimeneti feszultsége és 3 Ohm lezárást kiván ami eléggé feladja a leckét. Bár a Ray Samuels elofokkal jól szól de az MC trafó késobbi lehetoségét is számításba vettem.
 
Eszméletlen felbontás. Elkényesztet a szó szoros értelmében. A dinamika talán elmarad az általam megszokottól de ez értheto a fentiek értelmében.
 







Avatar
arzachel
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2050
Csatlakozott: 2006.02.03., pén. 10:49
Értékelés: 678
Tartózkodási hely: Budapest

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: arzachel »



Köszi.
Megdöbbentő a hasonlóság :
http://www.ebay.co.uk/itm/Roksan-Digita ... xykUZTh9BM

 
Ez csak véletlen.
Arzachel IC kábel
eladó 2 x 1 m 10.000.-Ft

LP: Lurné J1 - Air Tangent 2B - Kiseki Agaat , MC PHONO: Twin Servo, VÉGFOK: Twin Servo OTL, CD: Philips T34 level III Silver, HANGFAL: Quad ESL57 tube power ,Jim Rogers JR 149,KÁBELEK: VDH MCS 1000,ÁLLVÁNYOK : Söund Org ZO 28

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Big »



Köszi.
Megdöbbentő a hasonlóság :
http://www.ebay.co.uk/itm/Roksan-Digita ... xykUZTh9BM


DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


Pontosan, de innen válogathatsz: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... e&_sacat=0
Köszi.
Megdöbbentő a hasonlóság :
http://www.ebay.co.uk/itm/Roksan-Digita ... xykUZTh9BM
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
Big
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 2075
Csatlakozott: 2009.09.20., vas. 18:57
Értékelés: 676
Tartózkodási hely: Szeged
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Big »



Esetleg a konkrét típust elárulnátok, nekem is kellene.
Vagy ez az? http://www.ebay.co.uk/itm/Professional- ... SwY45UQPS7

Pontosan, de innen válogathatsz: http://www.ebay.com/sch/i.html?_from=R4 ... e&_sacat=0
DK Design VS1 Reference MkII, Revel Performa F30, Ariston Audio RD110SL-SME3009-VdH Frog-Pointe Pure Power Supply-PS Audio GCPH, Dual Audio PC-Linear Power Supply-M2Tech Young-Palmer Power Station, Philips CD930, Denon TU-QS10, Harmonic Technology,Transparent,AudioQuest,ValhallA,HydraSound

Avatar
Speedy Gonzales
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 744
Csatlakozott: 2007.06.21., csüt. 20:49
Értékelés: 207
Tartózkodási hely: Kiskunfélegyháza

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Speedy Gonzales »


Az ebay-on 2700.-ból megáll egy direkt tűnyomásmérő századgrammos mérési tartománnyal, etalonsúllyal. Én is ékszermérleggel kezdtem, de vettem egyet, azóta az ékszermérleg tartalék....Üdv,
Esetleg a konkrét típust elárulnátok, nekem is kellene.
Vagy ez az? http://www.ebay.co.uk/itm/Professional- ... SwY45UQPS7
Philips Cd950 - Audio Note C - TMP Ant DAC SE - 47Lab Stratos - Audion Silver Night KT90 SE - Kondo - Contrast Audio Model One AS-3 Reference

Avatar
Voyager
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 4223
Csatlakozott: 2009.03.21., szomb. 21:59
Értékelés: 1575
Tartózkodási hely: Interstelláris tér

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: Voyager »


Az ebay-on 2700.-ból megáll egy direkt tűnyomásmérő századgrammos mérési tartománnyal, etalonsúllyal. Én is ékszermérleggel kezdtem, de vettem egyet, azóta az ékszermérleg tartalék....Üdv,
 
olyan nekem is van...

Avatar
SFI
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 282
Csatlakozott: 2007.09.02., vas. 18:04
Értékelés: 63

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SFI »


Kitűnő ötlet.
Az ebay-on 2700.-ból megáll egy direkt tűnyomásmérő századgrammos mérési tartománnyal, etalonsúllyal. Én is ékszermérleggel kezdtem, de vettem egyet, azóta az ékszermérleg tartalék....Üdv,
Benz Micro LP-S - Michell Orbe, SME 309 - VDH D-501 - Benz Micro Wood SL2 - Analog Art - VDH D501 - ARC PH5 fonó - HT Magic Two - ARC SP 16L- HT Magic Two - Conrad Johnson MF2200 - Music Rererence RM 9 - HT Magic Tweeter - Ponder Over    CD: Marantz SA15 s1

Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »

ezeken túl vagyok,de nagyon mazsolázni kell. többnyire az jön,hogy van újdonság a piacon és milyen verziók valam ikonkrétra gondoltam de majd este lehet átfutom,de tegnap nem sok értelmeset találtam
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


merre vannak? link pls
Googli->hana mc test
Hana mc review
(Esetleg) hana mc vs.

alfaati

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: alfaati »


Ha valaki valami érdekességet keres.
 
Ha nem autóvásárlás elott lennék meg is venném. Nekem a Genesis 500-as kistestvér van és már az is fantasztikus. Ez egy osztállyal feljebb van annál. £300-ból meg is áll vámmal, postával. Ritka példány. Nakatsuka San dizájn!
 


Avatar
revox
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 12099
Csatlakozott: 2005.06.27., hétf. 10:13
Értékelés: 3586
Kapcsolat:

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: revox »


Nos ahogy a teszteket keresem úgy néz ki ez a Hana kb jól van árazva. Kb a tudásának megfelelően. Ennyi!
merre vannak? link pls
avantgardeAcoustic, kondo, 47Lab, RS Laboratory, operaConsonanceLP5, zyx, hana, Quad CDP, KSL, audioNote, furuyamaAudioLab, vdHul, tiglon, daruma, SaSuPa, onzow, loricraft, townshend, tmpAnt, hitachiSax
halfnote.hu

Avatar
zoli73
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 3751
Csatlakozott: 2010.01.16., szomb. 22:11
Értékelés: 2351
Tartózkodási hely: 2465

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: zoli73 »



Hajlít az ember egy ilyen idomot alumíniumból és a méröpont el van tolva a mágneses részről.
 
RP3-weight-setting.jpg

Nekem ékszer mérlegem van, és én is így használom. Ezek szinte kivétel nélkül mágnesesek, és ha csak közelíted le rá a hangszedőt(MC) már kezd mérni, persze így már pontatlanúl. Mindenképp kell az efféle elcsatolás, eltolás. Cserébe pontossan mér(az enyém 0.01g-ig), és olcsó.
MoFi - Funk Firm - "Palotás" phono - Audio Research - JBL - Neotech - LessLoss - WireWorld - UsaAudio

Avatar
SoundMania
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5652
Csatlakozott: 2011.05.06., pén. 20:57
Értékelés: 1050

MM és MC pickup-ok

Hozzászólás Szerző: SoundMania »


Tehát akkor még sem ez volt a legjobb ?
 
Nos ahogy a teszteket keresem úgy néz ki ez a Hana kb jól van árazva. Kb a tudásának megfelelően. Ennyi!

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”