Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Teljes cikk + egy kis utózöngés a helyén.
Ide is rakd fel képekkel.
A képeket majd mi berakjuk Kétbével.
Az lenne a jó,ha mindenki itt reagálna rá.
Az ottani topicban kitörlünk mindent,hogy ne vesszen el.
Ott is van egy csevegő rész,ahok lehet reagálni mindenre.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Teljes cikk + egy kis utózöngés a helyén.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »



Itt megmarad és arra a részre senkinek nem engedjük,hogy beírjon.
Csak a csevegőben lehet reagálni.
A többit kitöröljük ha tetszik,ha nem.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


A cikk lényegében kész. Holnap teszem fel rajtam kívülálló okból kifolyólag (nem Béla). 
Kérdésem, hogy nem lenne-e érdemes valahová a honlapon úgy feltenni, hogy az egyben meglegyen, és visszakereshetőbb legyen, mint egy topic közepén szétszórva?

Már megcsináltam a helyét.
http://www.avx.hu/forum/index.php?showtopic=12398

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


A cikk lényegében kész. Holnap teszem fel rajtam kívülálló okból kifolyólag (nem Béla).
 
Kérdésem, hogy nem lenne-e érdemes valahová a honlapon úgy feltenni, hogy az egyben meglegyen, és visszakereshetőbb legyen, mint egy topic közepén szétszórva?

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


lépjünk már túl ezen a kérdésen,oké?
szerintem is.

Avatar
Bodoraudio
Beköltözött
Beköltözött
Hozzászólások: 2344
Csatlakozott: 2007.03.25., vas. 14:24
Értékelés: 742
Kapcsolat:

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Bodoraudio »

lépjünk már túl ezen a kérdésen,oké?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Köszi. Ennek a lényegét bemásoltam az irományba, amit itt már nem tudok változtatni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Jó lenne valakinek kipróbálni,hogy a HD1 hangja mennyit javul egy külső táppal.A gyártó is mondta,hogy érdemes hozzá egy jó tápot venni.

Akkor miért nem ad hozzá (legalább opciósan?) nem értem. Ajánlja, de mégsem ad rá lehetőséget?

Ezt már leírtam,hogy egy nagyon egyszerű adaptert lehetett volna rendelni,ami többe kerülne,mint itthon.
Bármelyik boltban lehet kapni ilyen adaptert.1-2000 Ft-ért.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Akkor most már írja meg a frankót Ő.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Opciósan van hozzá, ha jól vettem ki Béla szavaiból pár hozzászólással ezelőtt...

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Whitefül új szuper DAC-ját nyugat-európában lehet majd megvásárolni többezer euróért.Itthon egy olcsóbb változat lesz,de az is 200000 Ft felett lesz az biztos.Ezt ő mondta két napja nekem.

Így van, még ő sem tudja az árakat.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jó lenne valakinek kipróbálni,hogy a HD1 hangja mennyit javul egy külső táppal.A gyártó is mondta,hogy érdemes hozzá egy jó tápot venni.

Akkor miért nem ad hozzá (legalább opciósan?) nem értem. Ajánlja, de mégsem ad rá lehetőséget?

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Na ez a varázsa az online tájékoztatásnak. Köszönöm, hogy bekapcsolódtaka gyártók és a forgalmazók, legalább lehet kérdezni tőlük is.
Jó lenne valakinek kipróbálni,hogy a HD1 hangja mennyit javul egy külső táppal.
A gyártó is mondta,hogy érdemes hozzá egy jó tápot venni.

Én úgy gondolom valamelyest tisztább, dinamikusabb hangkaraktert produkálna külső táppal. De ez persze csak egy feltételezés...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Na ez a varázsa az online tájékoztatásnak. Köszönöm, hogy bekapcsolódtaka gyártók és a forgalmazók, legalább lehet kérdezni tőlük is.
Jó lenne valakinek kipróbálni,hogy a HD1 hangja mennyit javul egy külső táppal.
A gyártó is mondta,hogy érdemes hozzá egy jó tápot venni.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Na ez a varázsa az online tájékoztatásnak. Köszönöm, hogy bekapcsolódtaka gyártók és a forgalmazók, legalább lehet kérdezni tőlük is.
Tetszik a dolog

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Na ez a varázsa az online tájékoztatásnak. Köszönöm, hogy bekapcsolódtaka gyártók és a forgalmazók, legalább lehet kérdezni tőlük is.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Jön az első javítás: Az AQ1 nem 138ezer, hanem 133ezer. Elnézést az elnézésért.
Én is mondom az igazi árakat:
UD1 22900 Ft
HD1 32900 Ft

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


nna, az eleje. Kicsit elnagyolt, de a lényeg benne van:
 
A hangi jellemzőket kezdem az alsóbb ársávban.
 
A Styleaudioval kezdeném, mert ezek kilógnak a sorból. Mindkettő kiviteléhez képest pofátlanul olcsó, de itt most a hang a lényeg. Én azt mondom, kezeljük a helyén a dolgokat, jókora előrelépés egy átlagos hangkártyához képest, szép, és egyszerű installálni. Nem találkoztam semmilyen problémával a ittlétük során. A kicsit kissé elhanyagoltam, mert a nagyobb annyival jobb. Egymás ellen: a kicsi lassabb, kisebb hangú, és kevésbé hiteles, a nagyobb egy teljesen sokáig hallgatható, de ami mindvégig megvolt: az, hogy legalsó tartomány nem eléggé kontrollált, valamint kicsit fedett a hangja szerintem (ezért is hosszan hallható?). Rockon és egyszerűbb zenén jobban tetszett, mint operán, de egy ilyen divatos külső alapján is egy kis fiatalos lendületet várunk tőle jobban, nem annyira dallamot. A fejhallgató része kicsit vékonykább, és halkan nem tudja úgy magát adni, kell neki egy kis kraft.
Tehát: kiugró hibája nincs (főleg az ár tekintetében), én mindenképp a nagyobba ruháznék be, és valljuk be,más ilyen egyszerű, könnyen hordozható, és muzikalitást sem mellőző produktumról ilyen installációban nincs tudomásom. Simán bedobható egy laptop mellé, és szép, igényes darab jó hanggal, de az audiofil világot valószínűleg nem fogja megrengetni.
 
 
 
 
Pocket DAC. Kissé vékonynak tűnik, lehetne több részlete, kissé felfelé billen a hangkép, amit a nem valós információtartalmú mélyek okoznak. Elmondom korrektebbül: A hangszínek egészen hitelesek, de az alja nem elég tartalmas, ezért az az érzése az embernek, hogy felfelé húz kicsit. Ritmustartása a legjobb az olcsók között, dallamos, hangulatos darab. Gyártótól nem meglepő módon a Rockot nem szerette (sikít – Bakai), de operán igen kifinomult volt. Tehát aki a lehető legkorrektebb hangszínekre vágyik, dallammal, zenével, és jó ritmussal óccsóért az válassza ezt, aki nem, az olvasson tovább.
 
Ethosz Mini DAC. Kifutó darab, az Ethosz a saját cd játszójába építi ezek után, de megrendelésre tovább is elkészítik igény szerint. Aki hallott már Ethosz készülékeket, nem fog meglepődni.
Visszafogottabb (nekünk) , amolyan romantikus fickó de testesebb, talán több részlet, mégis kevés a felbontás (ársáv!!), a hangképe kiegyensúlyozottabb, mint a Viba, viszont tonálisan, a konkrét hangszínek hitelességében elmarad attól. Rockon ő sem domborít, nem helyezi el a hangszereket, egy masszát csinál belőle. Agresszívebb rendszerek megzabolázására jó választás lehet, vagy aki romantikázni akar, telitalálat.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Jön az első javítás: Az AQ1 nem 138ezer, hanem 133ezer. Elnézést az elnézésért.
Whitefül új szuper DAC-ját nyugat-európában lehet majd megvásárolni többezer euróért.
Itthon egy olcsóbb változat lesz,de az is 200000 Ft felett lesz az biztos.Ezt ő mondta két napja nekem.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Jön az első javítás: Az AQ1 nem 138ezer, hanem 133ezer. Elnézést az elnézésért.
Na ezen az 5000-ren már nem múlt semmi...De elnézzük )

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »

Jön az első javítás: Az AQ1 nem 138ezer, hanem 133ezer. Elnézést az elnézésért.

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29303
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


Igen, de ebben az esetben mégis csak egy akkumulátorról kapja az áramot, még ha egy kapcsolóüzemű táp közbeiktatásával is, még a másik esetben, amikor a hozzá járó tápot használjuk, amikor szintén egy kapcsolóüzemű tápról van szó, akkor az áramforrás a hálózat, a maga meglehetősen szutykos áramával.

A külön táp az nem biztos,hogy kapcsolóüzemű.
A trafósok úgy tudom,hogy nem azok.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Miért? Ehhez a termékhez "gyárilag" nem jár hálózati táp?

Elvileg nem kell hozzá,mert az USB-ről kapja a tápot,de külön tápról biztosan sokkal jobb lenne a hangja.

 
 
 
Bennem felmerül egy kérdés, és valóban csak kérdés, biztosan jobb külső tápról?
 
Mert ha pl. laptopról üzemeltetjük, úgy hogy a laptop saját akkumulátora adja az áramot, akkor ott nincsenek hálózati zavar anomáliák, aminek a kiküszöbölésére lettek kitalálva az akkumulátoros rendszerek is, tehát kvázi úgy működik, mint egy akkumulátoros DAC, aminek sok előnye lehet, egy hálózati árammal működő DAC-hoz képest.
 
Persze szigorúan SzVSz.

A laptopokban használt akkumulátorok típustól függően 9,6-18V-os szoktak lenni. Az USB-n 5V-os tápfeszültség van, tehát biztos, hogy közbe van iktatva egy kapcsolóüzemű kis belső tápegység ami az USB mellett még rengeteg egyéb más belső áramkör tápigényét is kiszolgálja azoknak a tápfeszültségre gyakorolt digitális anomáliáikkal együtt. Tehát ha nagyon ki akarom csavarni a kérdést még az sem mindegy, hogy milyen laptopra csatlakoztatjuk, hiszen minden laptopnak más a belső tápegysége, belső struktúrája és a kiszolgáló áramkörei, nagyjából ugyanúgy mint egy CD futőműnél, bár valószínű ebben az esetben nem ennyire szignifikánsak a különbségek.

 
 
 
Igen, de ebben az esetben mégis csak egy akkumulátorról kapja az áramot, még ha egy kapcsolóüzemű táp közbeiktatásával is, még a másik esetben, amikor a hozzá járó tápot használjuk, amikor szintén egy kapcsolóüzemű tápról van szó, akkor az áramforrás a hálózat, a maga meglehetősen szutykos áramával.

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”