Tisztelt Fórumtársak!
Annak érdekében, hogy fenntartsuk ezt a szigetet, szükségünk van bevételre. Te is támogathatsz minket, ha azt szeretnéd, hogy sokáig és stabilan tudjunk működni. Amennyiben élsz ezzel a lehetőséggel, azt mi megköszönjük!
viewtopic.php?f=100&t=199327

DAC-olás

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mathias »


A Viba dac azért lenne jó, mert 12V-ról működik, viszont nincs doboza.

A mienk meg USD-ről.

Mindig csak a pénz...

Avatar
AVX
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 29316
Csatlakozott: 2007.02.20., kedd 22:34
Értékelés: 3307

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: AVX »


A Viba dac azért lenne jó, mert 12V-ról működik, viszont nincs doboza.

A mienk meg USB-ről.

Avatar
Mathias
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1565
Csatlakozott: 2005.02.02., szer. 10:07
Értékelés: 271

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Mathias »


Legújabb agylövésem, az otthon már évek óta bevált PC alapú zene hallgatás (PC=>USB=>DAC) átültetése az autóba, ún. carpPC használatával (ennek részleteibe ne menjünk beke, nagyon off lenne) 
Lényeg az, hogy most a DAC-ot keresem a rendszerbe, olyan 20-30 körül. A 15 ezres Viba Pocket DAC-on kívül kinek milyen ötlete lenne?
 
Mivel minden lánc olyan mint a leggyengébb eleme, így a viszonyítás miatt említeném, hogy hangszóróknak Morel (Supremo magassugárzó pár + a "hozzávaló" morel HCW 6.5 16cm-es mélyközépsugárzó) az egyik jelölt, uDimension jr6Comp
 
erősítő passz..
 
Egy Lupus talán már túlzás lenne ide..
 
Vagy mégsem?
 
Ki mit gondol? :lol!:

A Viba dac azért lenne jó, mert 12V-ról működik, viszont nincs doboza.

Avatar
BIG FOOT
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1218
Csatlakozott: 2005.06.09., csüt. 22:17
Értékelés: 52

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: BIG FOOT »


Legújabb agylövésem, az otthon már évek óta bevált PC alapú zene hallgatás (PC=>USB=>DAC) átültetése az autóba, ún. carpPC használatával (ennek részleteibe ne menjünk beke, nagyon off lenne)
 
Lényeg az, hogy most a DAC-ot keresem a rendszerbe, olyan 20-30 körül. A 15 ezres Viba Pocket DAC-on kívül kinek milyen ötlete lenne?
 
Mivel minden lánc olyan mint a leggyengébb eleme, így a viszonyítás miatt említeném, hogy hangszóróknak Morel (Supremo magassugárzó pár + a "hozzávaló" morel HCW 6.5 16cm-es mélyközépsugárzó) az egyik jelölt, uDimension jr6Comp
 
erősítő passz..
 
Egy Lupus talán már túlzás lenne ide..
 
Vagy mégsem?
 
Ki mit gondol? :lol!:
Hangsugárzóm eladó: JBL 4406 Studio Monitor

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


300e nettó.
Nem kérdeztem semmit.
 
 
Mytek-re tényleg nem dob találatot a kereső, csak ezeket a hsz-eket itt. :lol!:

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Igen, mi forgalmazzuk.
Itt van a polcomon most is a két csatornás kis DAC, szól róla a zene és itt volt egy pár hétig a nagy 8 csatornás ADC/DAC is, csak már el lett adva mind a három, ami bejött az utolsó szállítmányban, de ha érdekel egy studióban azt is meg tudjuk mutatni. Mire vagy kiváncsi? A Penna alfórumban a Penna-hírekben van róla info.
 
Így néz ki belülről, Mana asztalon 

Ez mennyibe kerül?
 
A topikban nem lehet megtalálni. Mytek névvel biztos nem.

300e nettó.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Igen, mi forgalmazzuk.
Itt van a polcomon most is a két csatornás kis DAC, szól róla a zene és itt volt egy pár hétig a nagy 8 csatornás ADC/DAC is, csak már el lett adva mind a három, ami bejött az utolsó szállítmányban, de ha érdekel egy studióban azt is meg tudjuk mutatni. Mire vagy kiváncsi? A Penna alfórumban a Penna-hírekben van róla info.
 
Így néz ki belülről, Mana asztalon 

Ez mennyibe kerül?
 
A topikban nem lehet megtalálni. Mytek névvel biztos nem.

Dehogynem:
 
ezzel kezdődött:
2008 Feb 13 , 09:06, Hozzászólás megtekintése: #590671
 
Aztán folytatódott több más hozzászólással:#598161, #629462,#629478, #660987
valamint: #675669, #678381, #678588,
 
Opelgéza ki is próbálta egy hétvége erejéig, ezt írta róla a Penna fórumban:
 
(opelgeza @ 2008 Oct 1 , 09:12):
"A Mytek DAC tenyleg nagyon jol szol. Jart nalam egy, ugy egy honapja, csak akkor koltozkodes miatt elmaradt a beszamolo.
Nagyon kellemes, konnyen hallgathato hangja van, de nem hianyzik belole semmi, van ero, van lendulet, es nagyon-nagyon tiszta. Dobbenetesen. Viszont mindezt ugy teszi, hogy ez egyaltalan nem feltuno. Nekunk nagyon-nagyon tetszett."


Avatar
Ernest
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2004.01.29., csüt. 12:43
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Ernest »


Hát természetesen arra, hogy az én rendszeremben hozna e javulás, milyen hangot csinálna, hogy szólna pl. csakhogy nekem a végfokokon csak RCA van. És pl. A Denon 3910 lenne futómű, ez a DAC, és a Marantz MA-700 hajtaná meg a VonSchweikert-et akkor mit kapnék...? Ja és persze hogy mibe kerül egy ilyen.Meg azt jól veszem le , hogy a vonali kimenetet szabályozza a poti?
Vajon a Marantz végfokot át lehet alakítani szimmetrikusra? ,hogy illeszkedjen? vagy hülyeség?
Plazmák : Panasonic TH42PZ-8, TH42PA-20 , Projektor:Sony HS50, motoros vászonnal, Player: Denon3910, Recorder:Panasonic DMR-RH52 , Receiver: Marantz SR7300, Végfokok: 5 monoblokk:2db Marantz MA700 - Frontokra,3 db MA500 center+surroundra, Hangfalak: Von Schweikert VR4 JRII Klipsch Epic CF-4, RC-35, RS-35, Kábel : Monster M Biwire, Kácsa komponens 15m, HDMI 15m....stb

Avatar
Ernest
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2004.01.29., csüt. 12:43
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Ernest »

Hát természetesen arra, hogy az én rendszeremben hozna e javulás, milyen hangot csinálna, hogy szólna pl. csakhogy nekem a végfokokon csak RCA van. És pl. A Denon 3910 lenne futómű, ez a DAC, és a Marantz MA-700 hajtaná meg a VonSchweikert-et akkor mit kapnék...? Ja és persze hogy mibe kerül egy ilyen.Meg azt jól veszem le , hogy a vonali kimenetet szabályozza a poti?
Plazmák : Panasonic TH42PZ-8, TH42PA-20 , Projektor:Sony HS50, motoros vászonnal, Player: Denon3910, Recorder:Panasonic DMR-RH52 , Receiver: Marantz SR7300, Végfokok: 5 monoblokk:2db Marantz MA700 - Frontokra,3 db MA500 center+surroundra, Hangfalak: Von Schweikert VR4 JRII Klipsch Epic CF-4, RC-35, RS-35, Kábel : Monster M Biwire, Kácsa komponens 15m, HDMI 15m....stb

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Igen, mi forgalmazzuk.
Itt van a polcomon most is a két csatornás kis DAC, szól róla a zene és itt volt egy pár hétig a nagy 8 csatornás ADC/DAC is, csak már el lett adva mind a három, ami bejött az utolsó szállítmányban, de ha érdekel egy studióban azt is meg tudjuk mutatni. Mire vagy kiváncsi? A Penna alfórumban a Penna-hírekben van róla info.
 
Így néz ki belülről, Mana asztalon

Ez mennyibe kerül?
 
A topikban nem lehet megtalálni. Mytek névvel biztos nem.

Avatar
kaef2
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 5873
Csatlakozott: 2008.01.07., hétf. 20:53
Értékelés: 2373

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kaef2 »


Szijasztok Mberek!A Mytek DAC-ról van valakinak valamilyen info-ja?

Igen, mi forgalmazzuk.
Itt van a polcomon most is a két csatornás kis DAC, szól róla a zene és itt volt egy pár hétig a nagy 8 csatornás ADC/DAC is, csak már el lett adva mind a három, ami bejött az utolsó szállítmányban, de ha érdekel egy studióban azt is meg tudjuk mutatni. Mire vagy kiváncsi? A Penna alfórumban a Penna-hírekben van róla info.
 
Így néz ki belülről, Mana asztalon


Avatar
Ernest
Újonc fórumos
Újonc fórumos
Hozzászólások: 46
Csatlakozott: 2004.01.29., csüt. 12:43
Értékelés: 0

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Ernest »


Szijasztok Mberek!
A Mytek DAC-ról van valakinak valamilyen info-ja?
Plazmák : Panasonic TH42PZ-8, TH42PA-20 , Projektor:Sony HS50, motoros vászonnal, Player: Denon3910, Recorder:Panasonic DMR-RH52 , Receiver: Marantz SR7300, Végfokok: 5 monoblokk:2db Marantz MA700 - Frontokra,3 db MA500 center+surroundra, Hangfalak: Von Schweikert VR4 JRII Klipsch Epic CF-4, RC-35, RS-35, Kábel : Monster M Biwire, Kácsa komponens 15m, HDMI 15m....stb

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


Hoppá!
 
Miket találtam
 
1.
http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=280276163471
 
2.
http://global.ebay.com/gbh/viItem?ItemId=130261041514
 
Eléggé igéretes az áruk.

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


 
 
igen, Doede Douma. Pár éve voltam is nálad egy Doede Douma DAC-al még a Csáktornyán, és össze is mértük az akkori DAC-oddal. Nem tudom emlékszel-e, de neked is nagyon tetszett az a  DAC. De abban még csak 8 chip volt és ventilátorral kellett hűteni a chip tornyot. Azt azóta eladtam egy ismerősömnek, és megcsináltam a DAC új verzióját 12 chippel és passzív hűtéssel. De nem csak a sok chip a titka, hanem a megemelt tápfesz (8,5V vs. 5V)!!!!

Persze, hogy emlékszem, tényleg jól szólt!
Azóta viszont mi is sokmindent másképp csinálunk, és akkus dacunk is van immáron!
De egészen biztos vagyok abban, hogy a te dacod sokkal jobb, mint itt valamelyik fórumon is magasztalt ugyanolyan tipusú, de 1 darab tda csippel szerelt méregdrága akkus dac.
Mert a dac csip hibáit NEM lehet egyéb részek tökéletesítésével kompenzálni.

az igaz, hogy a hiányosságokat az egyéb részek tökéletesítésével nem lehet kompenzálni, de egy jó DAC chip előnyeit simán le lehet nullázni az egyéb részek elhanyagolásával. Szerintem nem kizárólag maga a chip dönti el a készülék minőségét, és ezt leginkább a köv. példán keresztül tudom érzékeltetni: hiába finom a lekvárunk, ha a sütemény amibe töltjük csapnivaló!!! Szerintem a TDA hiába zajos és kisfelbontású, de a hangjában van valami analógos, amit szeretek, és ezt nem adnám oda cserébe egy hiper zajmentes, ultralineáris (és itt nem a csöves kapcsolásra gondolok )nagyfelbontású chipért, aminek a hangja olyan hideg mint a sebészeti műtő padlóköve! Ezért szeretem a szélessávú hangsugárzókat is, mert habár nem lineáris a frekvenciamenete, de olyan a hangja, mintha a vokalista élő lenne!!!!
Szóval a TDA előnyei nekem többet nyomnak a latban mint a hátrányai, amelyekből egyébként sokat lehet finomítani a 12 chip paralell kötése és a megemelt tápfesz által. És az is kb. olyan élővé teszi a hangképet (mint az előbb említett fullrange versus többutas hangsugárzó), hogy nincs oversampling és agyonszűrt analóg fokozat.

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


 
 
igen, Doede Douma. Pár éve voltam is nálad egy Doede Douma DAC-al még a Csáktornyán, és össze is mértük az akkori DAC-oddal. Nem tudom emlékszel-e, de neked is nagyon tetszett az a DAC. De abban még csak 8 chip volt és ventilátorral kellett hűteni a chip tornyot. Azt azóta eladtam egy ismerősömnek, és megcsináltam a DAC új verzióját 12 chippel és passzív hűtéssel. De nem csak a sok chip a titka, hanem a megemelt tápfesz (8,5V vs. 5V)!!!!

Persze, hogy emlékszem, tényleg jól szólt!
Azóta viszont mi is sokmindent másképp csinálunk, és akkus dacunk is van immáron!
De egészen biztos vagyok abban, hogy a te dacod sokkal jobb, mint itt valamelyik fórumon is magasztalt ugyanolyan tipusú, de 1 darab tda csippel szerelt méregdrága akkus dac.
Mert a dac csip hibáit NEM lehet egyéb részek tökéletesítésével kompenzálni.

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Catman »


En arra gondoltam, hogy egy hatulrol nyitott dobozda raknam...
 
Azt jol latom, hogy alapesetben nincs rajta kapcsolo? Ha nincs hasznalatban, de aram alatt van, akkor vajon mennyit fogyaszthat?
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bikabeka »


Majd otthon megmérem. Én például úgy kértem tőle, hogy a csatlakozókat ne szerelje rá a nyákra, mert beépítettem egy dobozba.
Koszonom. Lehet, en is beszerzek egyet. Milyen dobozba tetted?

Most csak egy ilyen rossz képem van róla:


Avatar
kovibali
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 720
Csatlakozott: 2005.03.29., kedd 20:51
Értékelés: 13

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: kovibali »


Nekem is Pocketem van, akkuról megy.
Kb 10x10 cm a nyák.
Szerintem a pozdorjalapos kivitel is tök jól néz ki. Persze egy szép doboz komolyabban mutat.

UPSakku.hu
 
 

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Catman »


Majd otthon megmérem. Én például úgy kértem tőle, hogy a csatlakozókat ne szerelje rá a nyákra, mert beépítettem egy dobozba.
Koszonom. Lehet, en is beszerzek egyet. Milyen dobozba tetted?
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Avatar
bikabeka
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 808
Csatlakozott: 2007.09.03., hétf. 20:58
Értékelés: 58

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: bikabeka »

Majd otthon megmérem. Én például úgy kértem tőle, hogy a csatlakozókat ne szerelje rá a nyákra, mert beépítettem egy dobozba.

Avatar
Catman
Kezdő Fórumlakó
Kezdő Fórumlakó
Hozzászólások: 284
Csatlakozott: 2004.08.03., kedd 14:10
Értékelés: 4

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Catman »

A Vibavoice pocket DAC-nak nem tudja valaki a pontos mereteit? Gondolom, ami a honlapjukon van, az nem kozvetlenul a NYAK merete...
SB Classic > H/K970LE > CAV DP880A

Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »


[jó chip a 1543-as. Az én DAC-omban 12 ilyen chip van egymásra ültetve (párhuzamosan kötve), és az 5V táp helyett kb. 8,5V-ot kap, ami miatt erősen kell hűteni, de így sokkal jobban muzsikál. Ráadásul nincs oversampling és hasonlók, és a TDA1543 kimenetén megjelenő analóg jel mindennemű szűrést mellőzve egy kondin (AuriCap) keresztül jut az erősítő bemenetére!

Hja kérem, 12 db párhuzamosan kötve, az kb. 10 dB-lel kisebb zaj, úgy már jól is szólhat.
Doede Douma?
 


igen, Doede Douma. Pár éve voltam is nálad egy Doede Douma DAC-al még a Csáktornyán, és össze is mértük az akkori DAC-oddal. Nem tudom emlékszel-e, de neked is nagyon tetszett az a DAC. De abban még csak 8 chip volt és ventilátorral kellett hűteni a chip tornyot. Azt azóta eladtam egy ismerősömnek, és megcsináltam a DAC új verzióját 12 chippel és passzív hűtéssel. De nem csak a sok chip a titka, hanem a megemelt tápfesz (8,5V vs. 5V)!!!!

Avatar
fülelek
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 6934
Csatlakozott: 2005.08.08., hétf. 20:44
Értékelés: 4669
Tartózkodási hely: Csobánka

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: fülelek »


[jó chip a 1543-as. Az én DAC-omban 12 ilyen chip van egymásra ültetve (párhuzamosan kötve), és az 5V táp helyett kb. 8,5V-ot kap, ami miatt erősen kell hűteni, de így sokkal jobban muzsikál. Ráadásul nincs oversampling és hasonlók, és a TDA1543 kimenetén megjelenő analóg jel mindennemű szűrést mellőzve egy kondin (AuriCap) keresztül jut az erősítő bemenetére!

Hja kérem, 12 db párhuzamosan kötve, az kb. 10 dB-lel kisebb zaj, úgy már jól is szólhat.
Doede Douma?
 


Vendég

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Vendég »



Szerintem a TDA1541 totál elavult dolog, a TDA1543, amit igen sokan használnak a világon, sőt kis hazánkban is, 450Ft-ért kapható újonnan. Kiforrasztáskor nagyobb hősokkot kap egy csip, mind beforrasztáskor, általában a legtőbb kibírja, de van, amikor nem
 
 


Ezeknél már csak a TDA 1540-es gyengébb és a leggyengébb az amerikai kerámia tokos változat. :lol!:

Ha ki akarod esetleg dobni az elavult gyenge DAC-s Cd lejátszódat, akkor hajlandó vagyok becserélni egy másik elavult, de egy fokkal kevésbé gyenge DAC-val rendelkező lejátszóra. (Philips CD-880)
 
Esetleg adok helyette 2 db TDA 1543-s chipet. :lol!:

jó chip a 1543-as. Az én DAC-omban 12 ilyen chip van egymásra ültetve (párhuzamosan kötve), és az 5V táp helyett kb. 8,5V-ot kap, ami miatt erősen kell hűteni, de így sokkal jobban muzsikál. Ráadásul nincs oversampling és hasonlók, és a TDA1543 kimenetén megjelenő analóg jel mindennemű szűrést mellőzve egy kondin (AuriCap) keresztül jut az erősítő bemenetére!

Avatar
Z.É.T. (exAtcBp)
V.I.P.
V.I.P.
Hozzászólások: 1351
Csatlakozott: 2008.05.17., szomb. 12:37
Értékelés: 211

DAC-olás

Hozzászólás Szerző: Z.É.T. (exAtcBp) »


Véletlenül belebotlottam ezért gondoltam belinkelem hátha érdekel valakit. 
CARAT-PERIDOT teszt (német):
 
(egyébként eladó a tesztelt példány, 200 EUR így akadtam a tesztre)http://www.hifi-forum.de/viewthread-211-157.html

Egy mondatban esetleg össze tudnád foglalni?
Ja persze magyarul;)
Köszi!

Összehasonlító berendezés és hallgatási tapasztalat híján, nem írtak a hangjáról, erősségéről gyöngeségéről.

Kösz.

E-mail: abarczalaci@gmail.comTel: +36202224151

"Bárki úgy határoz, hogy az igazság és tudás ítészeként útra kél, biztos lehet benne, hogy hajótörést szenved az istenek hahotájának elsöprő viharában."

Albert Einstein

Válasz küldése

Vissza: “Hifi”